En daar wil ik aan toevoegen dat er voor speculanten minder te verdienen valt. Het kan dus best zo zijn dat er alsnog dezelfde woning voor minder geld gekocht kan worden en dat mensen die nu geen woning kunnen kopen wel een kleine woning kunnen kopen.quote:Op donderdag 3 november 2011 12:43 schreef CoolGuy het volgende:
Dus, als Henk en Ingrid gewoon eens normaal doen, en geen wanproducten afnemen, dan zal dat product ook ophouden te bestaan, immers, er is geen vraag meer naar. Dat betekent dat een hoop mensen die nu een huis kopen dat eigenlijk te duur is voor hun of geen huis meer kopen, of een kleiner huis kopen dat ze wel kunnen bekostigen.
De mensen die geen rare financiele producten nodig hadden en gewoon het geld hebben om op een normale manier een normaal hypothecair product te kunnen bekostigen kunnen dat nog steeds.
Ik begrijp niet wat je met een 'raar financieel product' bedoelt? Een spaarhypotheek vind ik al vrij raar omdat het gebaseerd is op de HRA. Mocht deze in de toekomst gaan veranderen dan kan je kostenplaatje er heel anders uit komen te zien (lees: b.v. slechter dan bij annuiteit).quote:Op donderdag 3 november 2011 12:48 schreef poemojn het volgende:
Stel, je max. hypotheek is 300.000 en je wilt een huis kopen voor 200.000 euro. Dan is max. aflossen mogelijk, maar als je dat met een spaarhypotheek doet ben je goedkoper uit, sneller klaar, enz dan als je dat met een annuiteitenhypotheek doet. Als je dan geen "raar financieel product" wilt snij je jezelf in de vingers.
Dat betwijfel ik, want het bedrag dat wordt verstrekt zal ook lager uitvallen. Met andere woorden. Als eerst een huis 200k kostte, en jij kreeg maar 150k, dan was dat huis niet binnen je bereik. Straks kost dat huis misschien nog maar 150k, maar krijg jij nog maar 100k, waardoor dat huis nog steeds niet bereikbaar is.quote:Op donderdag 3 november 2011 12:49 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
En daar wil ik aan toevoegen dat er voor speculanten minder te verdienen valt. Het kan dus best zo zijn dat er alsnog dezelfde woning voor minder geld gekocht kan worden en dat mensen die nu geen woning kunnen kopen wel een kleine woning kunnen kopen.
Goed... maar jij maakte er meteen een downgrade van, dus kleiner en niet meer mogelijk. Momenteel is de betaalbaarheid slecht en ik voorzie dat deze dus gaat toenemen.quote:Op donderdag 3 november 2011 12:53 schreef CoolGuy het volgende:
Dat betwijfel ik, want het bedrag dat wordt verstrekt zal ook lager uitvallen. Met andere woorden. Als eerst een huis 200k kostte, en jij kreeg maar 150k, dan was dat huis niet binnen je bereik. Straks kost dat huis misschien nog maar 150k, maar krijg jij nog maar 100k, waardoor dat huis nog steeds niet bereikbaar is.
M.a.w. de verkoopbaarheid neemt af, m.a.w. om te verkopen moet je verder zakken. En zo zijn prijsdalingen net als prijsstijgingen zelfversterkend.quote:Op donderdag 3 november 2011 12:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat betwijfel ik, want het bedrag dat wordt verstrekt zal ook lager uitvallen. Met andere woorden. Als eerst een huis 200k kostte, en jij kreeg maar 150k, dan was dat huis niet binnen je bereik. Straks kost dat huis misschien nog maar 150k, maar krijg jij nog maar 100k, waardoor dat huis nog steeds niet bereikbaar is.
Ruttequote:'Onzekerheid door niet aanpakken HRA'
Een deel van de huidige onzekerheid op de stroef lopende Nederlandse woningmarkt wordt juist veroorzaakt door het niet hervormen van de hypotheekrenteaftrek (HRA). Dit zei Wim Boonstra, hoofdeconoom van de Rabobank, woensdag in Nieuwsuur.
De regeringspartijen VVD en CDA zeggen samen met gedoogpartner PVV juist het tegenovergestelde. Zij willen de hypotheekrenteaftrek houden zoals het is, om zo 'rust op de woningmarkt te brengen'.
Onzin, beweert Boonstra: "Wat je op dit moment ziet is dat de huizenmarkt behoorlijk op slot zit. En een belangrijke reden is dat bijna iedereen die een beetje kan rekenen weet dat er iets gaat veranderen aan de fiscaliteit de komende jaren. De meeste mensen verwachten dat het toch wel gaat gebeuren, want het gaat om krankzinnig veel geld. En dan kun je dus geen plan maken."
Het hervormen van de hypotheekrenteaftrek kan de onzekerheid wegnemen op lange termijn, zegt de Rabo-topman.
Boonstra waarschuwt tot slot ook nog eens het kabinet-Rutte I: "Het huidige kabinet heeft zich heel erg sterk gemaakt voor een Europese commissaris om op het begrotingsbeleid van landen te gaan letten. Ik denk dat als onze regering daar zijn zin in krijgt het een kwestie van een paar weken is dat er ook een brief bij onze minister van Financiën ligt van: 'Let u eens op uw hypotheekrenteaftrek, want uw hypotheekschulden zijn veel te hoog'"
Op zich geen rare strategie van Rutte. Tijdens de volgende verkiezingen hoeft hij zich dan niet druk te maken over het HRA standpunt. Hij kan gewoon Europa de schuld geven dat die moet sneuvelen.quote:
Aha de (islamitische) aap komt uit de mauwquote:Op donderdag 3 november 2011 15:24 schreef Boris_Karloff het volgende:
Op zich geen rare strategie van Rutte. Tijdens de volgende verkiezingen hoeft hij zich dan niet druk te maken over het HRA standpunt. Hij kan gewoon Europa de schuld geven dat die moet sneuvelen.
Maar dan raakt hij wel zijn status als 'krachtige leider' kwijt.... want wie buigt voor Europa heeft natuurlijk geen ruggengraatquote:Op donderdag 3 november 2011 15:24 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Op zich geen rare strategie van Rutte. Tijdens de volgende verkiezingen hoeft hij zich dan niet druk te maken over het HRA standpunt. Hij kan gewoon Europa de schuld geven dat die moet sneuvelen.
wat hebben moslims te maken met het sneuvelen van de HRA onder druk van Europa. Of gaat Wilders dat later ook tegen ze gebruiken. Voor de rest zou ik die zijstraat lekker gesloten willen houden in dit topic. Er zijn genoeg andere topics op Fok waar jij je ei kwijt kunt.quote:Op donderdag 3 november 2011 15:29 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Aha de (islamitische) aap komt uit de mauw
Is er ook een topic over de Nederlandse spelling? Misschien dat hij daar eens kan gaan neuzen.quote:Op donderdag 3 november 2011 15:42 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
wat hebben moslims te maken met het sneuvelen van de HRA onder druk van Europa. Of gaat Wilders dat later ook tegen ze gebruiken. Voor de rest zou ik die zijstraat lekker gesloten willen houden in dit topic. Er zijn genoeg andere topics op Fok waar jij je ei kwijt kunt.
Ja, lekker ludieke websites gaan verbieden. Waarom ook niet?quote:VVD wil uitleg over adviessite huurders
DEN HAAG - Minister Donner moet een einde maken aan een particuliere website die huurders adviseert hoe onder de inkomensgrens van 33.614 euro per jaar voor sociale huurwoningen te blijven.
Daarvoor pleit VVD-Kamerlid Betty de Boer. Zij wil dat de website ymere-advies.nl stopt met het creatief omgaan met regels.
rest van het artikel
Of als een bankster een product bedenkt waarmee maximaal HRA getrokkken kan worden is het ook geen enkel probleem.quote:Op donderdag 3 november 2011 16:09 schreef pberends het volgende:
En als een belastingadviseurs uitlegt hoe je als rijke zoveel mogelijk van de HRA kan trekken, kraait er geen VVD-haan naar![]()
.
Idd, ik snap daar ok niets van de hele doelstelling van die woningstichting is het faciliteren van (goedkope) woonruimte. Waarom zou dat niet mogen van de EU.quote:Op donderdag 3 november 2011 16:17 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Of als een bankster een product bedenkt waarmee maximaal HRA getrokkken kan worden is het ook geen enkel probleem.
Zolang we (scheef) huurders maar kunnen pesten.
Dude dat was humor. Heb je het akkefietje tussen wilders en rutte gemist ("doe eens normaal man" en de uit de context gehaalde "de islamitische aap komt uit de mouw")?quote:Op donderdag 3 november 2011 15:42 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
wat hebben moslims te maken met het sneuvelen van de HRA onder druk van Europa. Of gaat Wilders dat later ook tegen ze gebruiken. Voor de rest zou ik die zijstraat lekker gesloten willen houden in dit topic. Er zijn genoeg andere topics op Fok waar jij je ei kwijt kunt.
Omdat de EU een gedrocht geworden is waarbij er mensen zitten die er alleen voor hun geld zitten en komen inklokken voor de dagvergeoding, zich druk maken over scheve komkommers enz...quote:Op donderdag 3 november 2011 16:21 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Idd, ik snap daar ok niets van de hele doelstelling van die woningstichting is het faciliteren van (goedkope) woonruimte. Waarom zou dat niet mogen van de EU.
Ach... van iemand als Betty de Boer verwacht je zoiets ook gewoon. Deze dame heeft een nogal 'liberale' kijk op de woningmarktquote:Op donderdag 3 november 2011 16:17 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Of als een bankster een product bedenkt waarmee maximaal HRA getrokkken kan worden is het ook geen enkel probleem.
Zolang we (scheef) huurders maar kunnen pesten.
3 redenen:quote:Op donderdag 3 november 2011 08:45 schreef _VoiD_ het volgende:
Waarom vraag je het pas aan het eind van het jaar terug? Als je gewoon minder betaalt per maand kun je ook gewoon dat verschil direct op de deposito zetten. Trek je langer rente.... of denk ik nu krom?
Wat heeft de Wet gemeenschappelijke regelingen hiermee te maken?quote:Op donderdag 3 november 2011 09:07 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Let op met bankspaarproducten daar kun je beter in WGR vanwege de stugheid van die producten en de soms bijkomende fiscalisering .
Ja dat was idd een zeer slecht geformuleerde zin. En ik bedoel idd dat je die vraag eens in het wgr subforum moet plaatsen dan kan five horizons je heel goed uitleggen wat de nadelen van zo'n bankspaar hypotheek kan zijn.quote:Op donderdag 3 november 2011 18:05 schreef jankaas020 het volgende:
[..]
Wat heeft de Wet gemeenschappelijke regelingen hiermee te maken?Of had je het over het subforum?
Niet helemaal waar, private partijen in NL hebben er bij de EU op aangedrongen om de concurrentievervalsing van woningstichtingen te onderzoeken.quote:Op donderdag 3 november 2011 16:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Omdat de EU een gedrocht geworden is waarbij er mensen zitten die er alleen voor hun geld zitten en komen inklokken voor de dagvergeoding, zich druk maken over scheve komkommers enz...
Dit geldt nu ook voor de bizarre huurregels die men voor sociale verhuurders doorgedrukt heeft en onze huidige regering graag meedoet met alle hersenspinsels van de EU omdat ze later ook allemaal een overbetaalde functie binnen de EU willen krijgen en die krijg je alleen door vriendjes te blijven.
Ik heb gelezen dat de fiscus inderdaad gaat stoppen met het vergoeden van rente over bedragen die je van hen krijgt. En de fiscus zou de fiscus niet zijn dat je wel rentevergoeding mag blijven betalen over bedragen die zij tegoed hebben van jou...quote:Op donderdag 3 november 2011 16:41 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
3 redenen:
- Zoals gezegd: de fiscus vergoedt ook rente
- Deposito's hebben een minimum inleg, en godzijdank is mijn hypotheek niet zo hoog dat ik er dan elke maand 1 zou kunnen openen. (Bijstorten op een deposito gaat niet)
- Luiheid. Nu is het lekker makkelijk en overzichtelijk.
Mocht de fiscus stoppen met de rentevergoeding dan ga ik het uiteraard wel elke maand laten verrekenen, ze stelen al genoeg.
En dat noem ik nou pure diefstal. Belasting betalen OK, maar je kunt ook te ver gaan.quote:Op donderdag 3 november 2011 20:24 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Ik heb gelezen dat de fiscus inderdaad gaat stoppen met het vergoeden van rente over bedragen die je van hen krijgt. En de fiscus zou de fiscus niet zijn dat je wel rentevergoeding mag blijven betalen over bedragen die zij tegoed hebben van jou...
Jazeker, De Hypotheker.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:02 schreef asfyxiaatje123 het volgende:
http://www.eenvandaag.nl/(...)schuldhulpverlening_
Gaat lekker hoor, op die huizenmarkt!
Valt mij nog mee eigenlijk: 3 jaar geleden (in 2008) gekocht voor 210.000 en nu door de bank (executieveiling?) verkocht voor 198.000quote:Op donderdag 3 november 2011 21:02 schreef asfyxiaatje123 het volgende:
http://www.eenvandaag.nl/(...)schuldhulpverlening_
Gaat lekker hoor, op die huizenmarkt!
Is toch 33.000 euro verlies (incl. KK). Best wel prijzig voor 3 jaar.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:20 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Valt mij nog mee eigenlijk: 3 jaar geleden (in 2008) gekocht voor 210.000 en nu door de bank verkocht voor 198.000
Inclusief KK wel. Feit is dat hij er zelf in 2008 210.000,- (excl. KK) voor heeft gegeven, en het nu door de bank alsnog verkocht is voor 198.000 (excl. KK). En dat op een gedwongen veiling. Valt mij niet tegen.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:21 schreef LXIV het volgende:
Is toch 33.000 euro verlies (incl. KK). Best wel prijzig.
Valt inderdaad mee, maar dat is logisch want het is Bussum.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:20 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Valt mij nog mee eigenlijk: 3 jaar geleden (in 2008) gekocht voor 210.000 en nu door de bank (executieveiling?) verkocht voor 198.000
Ja, dat valt nog alleszins mee.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:23 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Inclusief KK wel. Feit is dat hij er zelf in 2008 210.000,- (excl. KK) voor heeft gegeven, en het nu door de bank alsnog verkocht is voor 198.000 (excl. KK). En dat op een gedwongen veiling. Valt mij niet tegen.
Dat hangt er natuurlijk vanaf. Misschien is het huis wel opgeknapt, had de verkoper gewoon geluk of heeft hij een huis dat in een gewilde buurt staat. In Utrecht ofzo valt het best nog wel mee.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:27 schreef Bayswater het volgende:
Op een executieveiling krijg je momenteel echt geen prijs van 5 % onder die van 2008, eerder 30 %.
Gemiddeld genomen loopt de Randstad beter dan Bussum als je de cijfertjes op Funda bekijkt.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:24 schreef asfyxiaatje123 het volgende:
[..]
Valt inderdaad mee, maar dat is logisch want het is Bussum.
In mijn omgeving (zuidelijk deel van de Randstad) zie ik al appartementen verhandeld worden voor de prijs van 10 jaar geleden. Dat betekent dat er gewoon 30% vanaf is.
Beetje hetzelfde verhaal als in de VS toch? Mensen een hypotheek aansmeren die ze helemaal niet kunnen betalen.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:50 schreef Devv het volgende:
Ik zit toch wel met enige verbazing naar die reportage van EenVandaag te kijken. Een hypotheek van ¤ 270.000,- nemen als je koerier bij De Telegraaf bent. Dat moet je toch ook niet willen?
Ik begrijp niet eens hoe het je lukt als ZZP'er op een woning van 210K.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:50 schreef Devv het volgende:
Een hypotheek van ¤ 270.000,- nemen als je koerier bij De Telegraaf bent. Dat moet je toch ook niet willen?
Nu is het minimumbedrag iets van 6 euro... Zo kreeg ik pas 8 euro terug, wat een enorme verspilling van middelen om daar post voor te sturen.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:05 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
En dat noem ik nou pure diefstal. Belasting betalen OK, maar je kunt ook te ver gaan.
PS: Hadden ze vroeger ook niet iets dergelijks: Als je minder dan HFL 300,- terug kreeg dan verviel dat en kreeg je niets, en moest je HFL 25,- bijbetalen dan verviel dat uiteraard niet.
Dat er een ondergrens is, OK, maar dan moet het ook 2 kanten opwerken. Anders is het meer iets van:quote:Op donderdag 3 november 2011 22:21 schreef RemcoDelft het volgende:
Nu is het minimumbedrag iets van 6 euro... Zo kreeg ik pas 8 euro terug, wat een enorme verspilling van middelen om daar post voor te sturen.
Niet waar ik woon.quote:Op donderdag 3 november 2011 21:35 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Gemiddeld genomen loopt de Randstad beter dan Bussum als je de cijfertjes op Funda bekijkt.
Spijker op de kop. VVD'ers zijn echt het ergste soort mens dat er op deze aarde rondloopt.quote:Op donderdag 3 november 2011 16:09 schreef pberends het volgende:
En als een belastingadviseurs uitlegt hoe je als rijke zoveel mogelijk van de HRA kan trekken, kraait er geen VVD-haan naar![]()
.
Je kan het ook uitleggen als slim gebruik maken van de mogelijkheden. Ik ben overigens geen VVD stemmer.quote:Op donderdag 3 november 2011 23:13 schreef asfyxiaatje123 het volgende:
[..]
Spijker op de kop. VVD'ers zijn echt het ergste soort mens dat er op deze aarde rondloopt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |