Ligt er een beetje aan wat voor een soep, ik bind soep graag met aardappel, geeft een wat rulle structuur en een mooie korte binding, net zoals ketchup dat heeft zeg maar, het trekt geen draad. Verder heeft binden met aardappel het voordeel dat het de smaak niet of nauwelijks onderdrukt.quote:Op donderdag 10 november 2011 20:28 schreef Omnifacer het volgende:
Piet jungske, ik had een vraag. Ik ga binnenkort een soepje maken. Normaal bind ik hem met wat room, maar deze keer mag dat niet ivm koemelkallergie. Hoe kan ik nu het best mijn soep laten binden? Maizena?
Ik maak nooit chutney, heb niets met de keuken van India. Vind dat niets. Komt wellicht omdat ik het alleen uit restaurants ken. Helaas heel leuke Indiaas vriendinnetje of vriendje die me meeneemt als Indiamama gaat koken.quote:Op donderdag 10 november 2011 21:00 schreef Mirjam het volgende:
wat is hét recept voor een lekkere tomatenchutney? (geen jam, dus, zoals hiervoor ergens)
Je kan ook eigengemaakte roux (wit of bruin) toevoegen.quote:Op donderdag 10 november 2011 21:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ligt er een beetje aan wat voor een soep, ik bind soep graag met aardappel, geeft een wat rulle structuur en een mooie korte binding, net zoals ketchup dat heeft zeg maar, het trekt geen draad. Verder heeft binden met aardappel het voordeel dat het de smaak niet of nauwelijks onderdrukt.
Hoi Piet,quote:Op donderdag 10 november 2011 21:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ligt er een beetje aan wat voor een soep, ik bind soep graag met aardappel, geeft een wat rulle structuur en een mooie korte binding, net zoals ketchup dat heeft zeg maar, het trekt geen draad. Verder heeft binden met aardappel het voordeel dat het de smaak niet of nauwelijks onderdrukt.
Ik denk dat het helemaal niet nodig is een cougettesoep of courgette-tomaatsoep te binden, mocht het wel nodig zijn, werkt aardappel prima, neem een bloemige aardappelsoort, of gewoon wat aardappelpureepoeder uit een zakje, ik gebruik dat ook wel om te binden.quote:Op vrijdag 11 november 2011 14:26 schreef Omnifacer het volgende:
[..]
Hoi Piet,
Bedankt voor je antwoordHet wordt een courgettesoep, of courgette-tomaatsoep. Werkt aardappel dan goed?
Bedanktquote:Op vrijdag 11 november 2011 14:28 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik denk dat het helemaal niet nodig is een cougettesoep of courgette-tomaatsoep te binden, mocht het wel nodig zijn, werkt aardappel prima, neem een bloemige aardappelsoort, of gewoon wat aardappelpureepoeder uit een zakje, ik gebruik dat ook wel om te binden.
Een flinke scheut sherry nemen, dan smaakt de Champignonsoep zelfs naar Champignons als er geen Champignons in zitten.quote:Op vrijdag 11 november 2011 19:05 schreef Lyriella het volgende:
Hmmm dat ga ik eens proberen, bedankt voor de tip =)
Omdat het goed doorbloed is. Hoe donkerder het vlees, hoe meer het heeft moeten lopen om aan zijn eten te komen, hoe leveriger het smaakt.quote:Op vrijdag 11 november 2011 21:31 schreef Isegrim het volgende:
Piet, hoe komt het dat wild leverig kan smaken?
Net heerlijke reebiefstuk op, zeer leverig.
Deze eten wij vanavondquote:Op woensdag 2 november 2011 00:20 schreef SiGNe het volgende:
[..]
ik heb er nog twee, die vorige is een recept van een vriend van me.
In m'n knoflook receptenboek staat een recept voor Arcadische knoflooksoep voor 4 tot 6 personen, gaat ook meer knoflook in.
ingrediënten:
15-20 ongepelde knoflooktenen
5 eetlepels olie
1 liter kippe- of vleesbouillon
2 theelepels verse tijm
½ theelepel zout
witte peper
3 eidooiers
Bij het opdienen:
sneetje stokbrood of toast
geraspte kaas
Bereiding:
1 Blancheer de knoflook een minuut; laat ze uitlekken en pel ze. Kook de teentjes 10 minuten in de helft van de olie, maar laat ze niet bruin worden. Voeg de bouillon, tijm, zout en flink wat witte peper toe. Laat de soep 30 minuten lang stoven en proef of ze goed gekruid is.
2 Zeef de soep, maar houd een paar tentjes heel. Doe de soep terug in de pan en houd haar warm.
3 Kluts de eidooiers en laat er langzaam de overblijvende olie in lopen. Vermeng het mengsel met een paar eetlepels soep, haal de soep van het vuur en voeg voeg de eidooiers er langzaam in een dun straaltje aan toe, zorgvuldig roerend.
Opdienen
Dien de soep onmiddelijk op met het stokbrood of de toast en een handje geraspte kaas in elke soepkom
Variatie
Gebruik in plaast van de olie en eidooiers zes verse eigeren in de zachtjes sudderende soep.
Om de rest vabde ingredienten er uit te halen, maw, de thijm.quote:Op zaterdag 12 november 2011 13:03 schreef Faithz het volgende:
[..]
Deze eten wij vanavondEn ik leg ook een paar teentjes in de oven voor bij het brood
Iedereen kan morgen ruiken waar ik woon
Stomme vraag maar waarom moet je de soep nog zeven? Alleen om de knoflook teentjes eruit te halen? Is het niet lekkerder om deze er doorheen te prakken/persen?
Ik ga 'm morgen ook maar eens maken, nog niet eerder gedaan.quote:Op zaterdag 12 november 2011 13:03 schreef Faithz het volgende:
[..]
Deze eten wij vanavondEn ik leg ook een paar teentjes in de oven voor bij het brood
Iedereen kan morgen ruiken waar ik woon
Stomme vraag maar waarom moet je de soep nog zeven? Alleen om de knoflook teentjes eruit te halen? Is het niet lekkerder om deze er doorheen te prakken/persen?
Die gedroogde tijm zou je ook nog in een thee-ei erin kunnen doen. Maar anders werkt zeven ook wel.quote:Op zaterdag 12 november 2011 18:13 schreef SiGNe het volgende:
Gedroogd zal jer er denk ik wel uit moeten halen, anders heb je soep met harde stukjes.
Een zacht tijmblaadje is minder erg en in andere recepten wordt soms ook lente-ui of bielook toegevoegd op het eind.
En ik maak er wel een fotootje van..
Knoflook stoven in de olie ook goed gelukt?quote:Op zaterdag 12 november 2011 21:01 schreef Faithz het volgende:
Oke, ik heb ervoor gekozen om de soep niet te laten binden met de dooiers en hij was errug lekker
Ben wel doorgeslagen met de peper, dat doe ik volgende keer wat minder
Precies. Een van de weinige dingen die ruzie maakt met gelatinequote:Op zondag 13 november 2011 17:46 schreef _Ophelia_ het volgende:
Kiwi en gelatine gaan niet samen....
Gaat prima als je de kiwi kookt, het zijn enzymen in de kiwi die niet samengaan met Gelatine, en die maak je kapot met koken.quote:Op zondag 13 november 2011 17:46 schreef _Ophelia_ het volgende:
Kiwi en gelatine gaan niet samen....
Weer wat geleerdquote:Op zondag 13 november 2011 17:51 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Gaat prima als je de kiwi kookt, het zijn enzymen in de kiwi die niet samengaan met Gelatine, en die maak je kapot met koken.
Eerst aan de kook brengen met suiker, gelatine weken en dan als de kiwi even gekookt heeft pas toevoegen. Er zitten enzymen in Kiwi die het gel vormen van Gelatine voorkomen, die enzymen maak je kapot als je de kiwi's kookt.quote:Op zondag 13 november 2011 17:44 schreef Sts het volgende:
Hoi Piet, ik heb gisteren een grote zak kiwi's op de kop getikt voor 1 euro, maar (niet geheel tegen verwachting in) is daarvan ongeveer 1 kg al erg zacht of een beetje beurs.
Dat leek me een goed excuus voor kiwi-jam. Nu vind ik 3 methodes om jam te maken op internet
- met geleisuiker (heb ik niet)
- met suiker
- met suiker en geleipoeder
Ik heb suiker en gelatineblaadjes. Wat raad je aan, laten inkoken met suiker of geduldig zijn en binnenkort even een zakje geleisuiker/geleipoeder scoren?
Oh en over de witte kern zijn de meningen ook verdeeld, weghalen?
Ananas doet het trouwens ook.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |