Ik voel je sarcasme!quote:Op vrijdag 9 december 2011 22:50 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
past wel hoor, in het slechtste geval zal de km teller afwijken door een te groot verschil in de banden maat. of het ABS lampje gaat branden maar voor de rest past het wel
geen sarcasmequote:Op vrijdag 9 december 2011 22:53 schreef Knutknuttsson het volgende:
[..]
Ik voel je sarcasme!
Ik zoek verder...
sommige ABS rekeneenheden moeten bij een andere maat op nieuw geprogrammeerd om dat de daadwerkelijke snelheid afwijkt van de berekendequote:Op vrijdag 9 december 2011 22:57 schreef Sounddragon het volgende:
Hij bedoelt het niet écht sarcastisch![]()
De rolomtrek van een 195 band is groter als van je 185'er, en dus zul je harder rijden als je teller aangeeft, niet veel, maar toch wel iets. Vwb je ABS lampje, denk ik dat het wel mee zal vallen, zolang je op alle wielen dezelfde maat hebt
Het allerbelangrijkste vind ik of het veilig en verantwoord is.quote:Op vrijdag 9 december 2011 22:57 schreef Sounddragon het volgende:
Hij bedoelt het niet écht sarcastisch![]()
De rolomtrek van een 195 band is groter als van je 185'er, en dus zul je harder rijden als je teller aangeeft, niet veel, maar toch wel iets. Vwb je ABS lampje, denk ik dat het wel mee zal vallen, zolang je op alle wielen dezelfde maat hebt
Verkeerd begrepen, sorryquote:
Geen idee, ik doe het sowieso bij iedere oliewissel. Die krengen kosten toch geen drol.quote:Op dinsdag 6 december 2011 21:59 schreef Barcaconia het volgende:
Wat is tegenwoordig een gangbare termijn voor een ontstekingsbeurtje van een auto? Ik sleutel alleen aan oldtimers of diesel dus ik ben gewend om vaak bougies te wisselen bij de oldtimers, maar bij mijn huidige auto zag ik tot mijn verbazing 95.000km als termijn voor bougies. Is dat normaal?
Je kan er prima mee rijden, zo'n verschil merk je amper. Hou er alleen rekening mee dat je afwijking op de kmteller iets minder wordt (en als die nul was, dat je nu iets harder rijdt dan je kmteller aangeeft).quote:Op vrijdag 9 december 2011 22:40 schreef Knutknuttsson het volgende:
Even een vraag. Ik woon niet in Nederland en rij normaal gesproken op spijkerbanden, maar nu ga ik binnenkort dus met de auto naar "huis".En natuurlijk nooit aan gedacht dat de auto op spijkerbanden staat![]()
Nu moet ik dus snel wisselen en heb ik op internet een set bijna nieuwe banden gevonden. Geen vogeltjesmerk, maar goede, degelijke Nokians voor een schappelijke prijs. Probleem is dat de banden die ik nu heb 185 65 15 zijn, en die anderen zijn 195 65 15.
Lang verhaal, korte vraag; Kan ik die banden om mijn bestaande velgen laten leggen of gaat dat niet passen?
Zoek me suf, maar een set banden met velgen die op mijn mitsubishi passen zijn nauwelijks te vinden en heb eigenlijk geen zin om nieuwe aan te schaffen
quote:Original tire
Sidewall: 4.73 in
Radius: 12.23 in
Diameter: 24.47 in
Circumf: 76.87 in
Revs/mile: 824.25
New Tire
Sidewall: 4.99 in
Radius: 12.49 in
Diameter: 24.98 in
Circumf: 78.48 in
Revs/mile: 807.36
Speedometer reading with new tire is 2.09% too slow.
When your speedometer is reading 60mph you are actually traveling 61.23mph.
bij nieuwe auto's kosten bougies 25 euro, per stuk, dan laat je ze echt wel het termijn zitten wat er voor staatquote:Op vrijdag 9 december 2011 23:29 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Geen idee, ik doe het sowieso bij iedere oliewissel. Die krengen kosten toch geen drol.
Serieus?quote:Op zaterdag 10 december 2011 09:54 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
bij nieuwe auto's kosten bougies 25 euro, per stuk, dan laat je ze echt wel het termijn zitten wat er voor staat
Zijn dat de echt nieuwe wagens? Weet wel dat ik in mn alfa twinspark bougies nodig hebquote:Op zaterdag 10 december 2011 09:54 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
bij nieuwe auto's kosten bougies 25 euro, per stuk, dan laat je ze echt wel het termijn zitten wat er voor staat
Dank je, en dat past allemaal wel op de velg enzo? Ik heb echt nul verstand van dit soort dingen.quote:Op zaterdag 10 december 2011 01:27 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Je kan er prima mee rijden, zo'n verschil merk je amper. Hou er alleen rekening mee dat je afwijking op de kmteller iets minder wordt (en als die nul was, dat je nu iets harder rijdt dan je kmteller aangeeft).
[..]
longlifequote:Op zaterdag 10 december 2011 11:11 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Serieus?Hoezo zijn die dan zo duur, die van mij kosten een knaak ofzo
daar zitten ook dure inquote:Op zaterdag 10 december 2011 11:57 schreef JohnB52 het volgende:
[..]
Zijn dat de echt nieuwe wagens? Weet wel dat ik in mn alfa twinspark bougies nodig heb
Heel simpel: het eerste getal is de breedte van de band in mm. Het tweede getal is de hoogte van de band, uitgedrukte in een percentage van de breedte. Het derde getal is de velgmaat. Zo lang de velgmaat exact gelijk is en de breedtemaat ook, pas het wel. De hoogte wordt een probleem als echt vele centimeters gaat schelen. In dit geval is dat niet zo, en is er geen probleem.quote:Op zaterdag 10 december 2011 12:01 schreef Knutknuttsson het volgende:
[..]
Dank je, en dat past allemaal wel op de velg enzo? Ik heb echt nul verstand van dit soort dingen.
Duidelijk. Op 1 ding na. De breedtemaat van die twee banden is toch anders? 185 tegen 195quote:Op zondag 11 december 2011 13:49 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Heel simpel: het eerste getal is de breedte van de band in mm. Het tweede getal is de hoogte van de band, uitgedrukte in een percentage van de breedte. Het derde getal is de velgmaat. Zo lang de velgmaat exact gelijk is en de breedtemaat ook, pas het wel. De hoogte wordt een probleem als echt vele centimeters gaat schelen. In dit geval is dat niet zo, en is er geen probleem.
Delta op de krik, banden wisselen, Mito op de krik, moeilijk passen, nu nog niet nodig, dus weer terug wisselen, delta weer op de krik. Hoop geklooi, terwijl hier misschien iemand direct het antwoord kan geven. Soms ben ik liever lui dan moe.quote:
Volgens deze link: http://www.alfaforum.nl/f(...)71f3a7a6d8130c7bd437quote:Op zondag 11 december 2011 14:58 schreef sander_070 het volgende:
Ik heb zelf een benzineslurpende oude Lancia Delta (II, heerlijk ding, daar niet van), mijn vriendin een leuke zuinige Alfa Mito 1.3 jtd (eco). Nu heb ik winterbanden op 15" velgen.
Weet iemand hier of die 15" velgen ook op de Mito passen? De steek is in beide gevallen 4x98, maar ik weet niet of de remmen misschien in de weg gaan zitten. De Mito wordt standaard met minimaal 16" afgeleverd (en in het geval van mijn vriendin met 17").
Oja, even overheen gekeken. Nouja, meestal past dat wel. Over het algemeen past op een velg ook niet maar één bandbreedte, maar meerdere. Bijvoorbeeld 185, 195, 205 en 215. 185 is dan heel erg getrokken (de velg steekt uit t.o.v. de band) terwijl 215 betekent dat je velg helemaal wegvalt in de band. Een beetje variatie is dus wel mogelijk en meestal is het verschil tussen 185 en 195 niet kritiekquote:Op zondag 11 december 2011 14:31 schreef Knutknuttsson het volgende:
[..]
Duidelijk. Op 1 ding na. De breedtemaat van die twee banden is toch anders? 185 tegen 195
Ja heb ik.quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:01 schreef blup het volgende:
multieriem op de startmotor??
heb je airco?
Okay.quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:24 schreef blup het volgende:
Als hij aanstaat is staat die airco poelie extra strak. (in sommige gevallen)
quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:24 schreef blup het volgende:
Als hij aanstaat is staat die airco poelie extra strak. (in sommige gevallen)
Dat de riem er niet af wil, maar ik denk dat ik sowieso maar een nieuwe riem ga halen en deze er gewoon afsnij.quote:
rechtsom ontspan je de rol van de riem.quote:Op vrijdag 16 december 2011 20:51 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
moer van de spanner los draaien (links om), spanner links om draaien, klaar
Dat is geruststellend. Het gebeurde ook precies toen ik wegreed van een garage. Die man zal ook wel gedacht hebben.quote:Op zaterdag 17 december 2011 13:10 schreef Mikkie het volgende:
Gewoon doorrijden. Schade zal los van wat versleten remonderdelen wel meevallen.
remblokken zullen wel verbrand wezen, stinken je achter remmen niet?quote:Op zaterdag 17 december 2011 13:09 schreef Picchia het volgende:
De voorgaande gebruiker van de auto had geparkeerd zonder handrem. Dus ik deed voor het wegrijden de handrem erop en reed weg. Heb 10km gereden met 50/70 km/u. Toen merkte ik het.![]()
Wat kan ik nu het beste doen? Het lijkt erop dat de handrem het nog doet. Heeft dit gevolgen voor mijn gewone rem of banden of iets?
Dat. Ik heb op die manier een keer een remschijf licht laten gevenquote:Op zaterdag 17 december 2011 14:14 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
[..]
remblokken zullen wel verbrand wezen, stinken je achter remmen niet?
niet te lang mee rijden, het verglazen van je remmen beperkt je remvermogen nog al
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |