quote:Op zaterdag 24 september 2011 21:45 schreef robin007bond het volgende:
Vakbonden, iedereen heeft er mee te maken. Werkgevers, werknemers en de belastingbetaler. Helaas doen ze vaak meer kwaad dan goed.
Vakbonden:
Proberen de lonen kunstmatig hoog te houden. De lonen zijn dus niet meer marktconform. Daarnaast worden de stijgende loonkosten gewoon doorberekend in de prijzen. Wie er uiteindelijk dus meer betaalt? De consument.
Daarnaast houden ze vaak belangrijke herstructureringen en hervormingen tegen. Het bemoeid zich te veel met het beleid en het gaat zijn doel voorbij.
Mijn ietwat controversiële stelling is dus:
Laten we vakbonden verbieden, of in ieder geval niet zo'n grote invloed geven. Natuurlijk is het legaal om je te organiseren als werknemer, maar dwing dan geen beleid af die zo verankert zit in de wet.
Ow dus het gaat alleen om de algemene economische graadmeter. Nou het gaat zo slecht hier dat de werkeloosheid 20% , er mensen onder bruggen leven, en werkgevers vanwege de hoge lonen allemaal verkast zijn naar china.quote:Op maandag 26 september 2011 13:31 schreef GSbrder het volgende:
Basp1, ik zou graag willen zien in welke landen vakbonden meer macht hebben in Nederland en waar het economisch beter gaat
De vakbonden in de VS zijn bijvoorbeeld heel machtig.quote:Op maandag 26 september 2011 13:31 schreef GSbrder het volgende:
Basp1, ik zou graag willen zien in welke landen vakbonden meer macht hebben in Nederland en waar het economisch beter gaat
In China hebben ze ook vakbonden hoorquote:Op maandag 26 september 2011 13:39 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ow dus het gaat alleen om de algemene economische graadmeter. Nou het gaat zo slecht hier dat de werkeloosheid 20% , er mensen onder bruggen leven, en werkgevers vanwege de hoge lonen allemaal verkast zijn naar china.![]()
Ow nee toch niet.![]()
Ik weiger alleen naar rauwe economische cijfers te kijken omdat hierin nooit de externaliteiten die bij uitbuiting van mensen en milieuvervuiling horen naar voren komen.
Maar verklap ons dan eens welke landen het zonder vakbonden veel beter doen als NL. En kom nu niet met china aankakken, want als je vanuit niets naar ons welvaarts niveau groeit is het logisch dat de groei van zulke opkomende ecnomieen vele malen hoger zal zijn als onze groei. De economische groei van de westerse wereld is niets meer dan de inflatie groei en een consolidatie van de huidige welvaart.
Een systeem als de SER is toch wel vrij typisch Nederlands.quote:Op maandag 26 september 2011 13:39 schreef Basp1 het volgende:
Maar verklap ons dan eens welke landen het zonder vakbonden veel beter doen als NL. En kom nu niet met china aankakken, want als je vanuit niets naar ons welvaarts niveau groeit is het logisch dat de groei van zulke opkomende ecnomieen vele malen hoger zal zijn als onze groei. De economische groei van de westerse wereld is niets meer dan de inflatie groei en een consolidatie van de huidige welvaart.
Papieren vakbonden welke niets voor werknemers doen.quote:Op maandag 26 september 2011 13:43 schreef robin007bond het volgende:
In China hebben ze ook vakbonden hoor
Dat kan ik toch geen vakbonden noemen.quote:As a tool of the government, ACFTU has been seen as not acting in the best interest of its members (workers), bowing to the government pressure on industry growth and not defending workers' rights.[1]
Volgens mij geldt dat maar voor een handjevol vakbonden in de VS. Met name die van de ambtenaren heeft aardig wat macht. Maar over het algemeen spelen vakbonden slechts een bescheiden rol in de VS.quote:Op maandag 26 september 2011 13:41 schreef robin007bond het volgende:
[..]
De vakbonden in de VS zijn bijvoorbeeld heel machtig.
Vooral het onderwijs draait het de nek om.
Maar jij wilt nu de verzorginstaat aan de vakbonden vast knopen , ik ga toch ook niet de oerknal erbij halen in deze discussie.quote:Op maandag 26 september 2011 13:45 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Een systeem als de SER is toch wel vrij typisch Nederlands.
Dat vakbonden daar zo nadrukkelijk in voorkomen zie je niet in andere moderne economieen, zoals Duitsland of de Scandinavische landen, hoewel ook daar er een aanzienlijke verzorgingsstaat is ontstaan.
Als we het voorbeeld Denemarken nemen, is de macht van de vakbond daar aanzienlijk beperkter.
Denemarken, het land waar de vakbonden geen directe zeggenschap in de politiek hebben.quote:Op maandag 26 september 2011 13:53 schreef betyar het volgende:
Denemarken, het land waar +- 80% van de werknemers lid is van een vakbond en er over het algemeen collectieve arbeidsvoorwaarden worden vastgelegd tussen vakbonden en werkgeversorganisaties?
Neequote:Op maandag 26 september 2011 13:59 schreef KoosVogels het volgende:
Maar goed, ik begrijp dat vakbonden ervoor zorgen dat het grootste deel van de Nederlandse bevolking in de goot leeft?
Je ontwijkt verder mijn vraag.quote:Op maandag 26 september 2011 13:53 schreef GSbrder het volgende:
De verzorgingsstaat wordt eraan vast geknoopt omdat we te maken hebben met een Westerse economie. Wil je zonder de verzorgingsstaat een vergelijkend kader opstellen, dan pak ik Singapore, Hong-Kong en de USA er wel bij.
Ja we hebben door de bonden het zo slecht, dat als we geen bonden zouden hebben we allemaal in een vrijstaand kasteel konden wonen, en in elk kasteel wat lijfeigenen zouden hebben omdat er toch geen vakbonden die voor zulke dingen opkomen meer zijn.quote:Op maandag 26 september 2011 13:59 schreef KoosVogels het volgende:
Maar goed, ik begrijp dat vakbonden ervoor zorgen dat het grootste deel van de Nederlandse bevolking in de goot leeft?
In Nederland hebben de vakbonden ook geen directe zeggenschap in de politiek, de politiek heeft een directe zeggenschap in de arbeidsvoorwaarden die tussen vakbonden (lees werknemers) en werkgevers dient te gaan.quote:Op maandag 26 september 2011 13:58 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Denemarken, het land waar de vakbonden geen directe zeggenschap in de politiek hebben.
De Deense arbeidsmarkt wordt grotendeels bepaald door de verschillende marktpartijen, en niet door de wetgever. In Denemarken maken werknemers en werkgevers vrijwillige collectieve afspraken op het gebied van salaris en arbeidsvoorwaarden. Vakbonden spelen een belangrijke rol op de Deense arbeidsmarkt, maar niet in het politieke proces, zoals in Nederland.
Oh, werkgeversorganisaties lobbyen, maar vakbonden houden zich in beginsel niet bezig met de politiek, dat is slechts een reactie op de werkgeversorganisaties?quote:Op maandag 26 september 2011 14:06 schreef betyar het volgende:
[..]
In Nederland hebben de vakbonden ook geen directe zeggenschap in de politiek, de politiek heeft een directe zeggenschap in de arbeidsvoorwaarden die tussen vakbonden (lees werknemers) en werkgevers dient te gaan.
Dat werkgeversorganisaties hier akkoordjes sluiten met de politiek om zo de werknemers langzaam de strot dicht te knijpen zorgt er voor dat de vakbond meer met de politiek gaat bemoeien.
Het boeltje wordt omgedraaid.
Inderdaad, vakbonden houden zich bezig met arbeidsvoorwaarden, werkgeversorganisaties proberen via de politiek arbeidsvoorwaarden te versoberen. Zodoende moeten de vakbonden zich wel met de politiek gaan bemoeien. Zolang er meer overheidsinstellingen worden geprivatiseerd krijgen de vakbonden meer te maken met de politiek.quote:Op maandag 26 september 2011 14:18 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Oh, werkgeversorganisaties lobbyen, maar vakbonden houden zich in beginsel niet bezig met de politiek, dat is slechts een reactie op de werkgeversorganisaties?
Op die fiets, niet goed gelezen, klopt natuurlijk.quote:Op maandag 26 september 2011 14:30 schreef GSbrder het volgende:
Volgens mij waren de vakbonden toch wat eerder actief dan de werkgevers zich georganiseerd hadden in werkgeversorganisaties, maar herschrijf gerust de geschiedenis
Ik ook niet hoorquote:Op maandag 26 september 2011 14:37 schreef betyar het volgende:
[..]
Op die fiets, niet goed gelezen, klopt natuurlijk.
Verder vind ik het niet belangrijk of er nu eerder vakbonden waren of werkgeversorganisaties.
Zij hebben natuurlijk ook baat bij private en minder beschermde werkgevers, die ze makkelijk kunnen afschilderen als de boeman, dan de Doema, waarbij je dan als vakbond meteen anti-nationalistisch kan worden genoemd en egoistisch, want tegen het belang van het volk ingaand.quote:Op maandag 26 september 2011 14:39 schreef eriksd het volgende:
Ik vond het wel grappig dat uitgerekend vakbonden de val van de Sovjet-Unie bewerkstelligden.
Weinig mensen zijn dan ook voorstander van het communisme van Stalin.quote:Op maandag 26 september 2011 14:39 schreef eriksd het volgende:
Ik vond het wel grappig dat uitgerekend vakbonden de val van de Sovjet-Unie bewerkstelligden.
Ik dacht dat jij liever het communisme van Stalin wilde dan het liberalisme van Thatcher..quote:Op maandag 26 september 2011 14:40 schreef betyar het volgende:
[..]
Weinig mensen zijn dan ook voorstander van het communisme van Stalin.
Zou jij dat doen, zonder vakbondquote:Op maandag 26 september 2011 14:47 schreef trovey het volgende:
Ja toe, laten we de vakbonden verbieden...lekker terug naar de 19de eeuw, 12-16 uur per dag werken, 6-7 dagen per week zonder rechten.![]()
Gelukkig hoef ik dat niet te doen want daar hebben de vakbonden destijds voor gezorgd.quote:Op maandag 26 september 2011 14:49 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Zou jij dat doen, zonder vakbond?
Matige stropop, er wordt nergens gesuggereerd dat vakbonden nooit hadden moeten bestaan.quote:Op maandag 26 september 2011 14:56 schreef trovey het volgende:
[..]
Gelukkig hoef ik dat niet te doen want daar hebben de vakbonden destijds voor gezorgd.Normale werktijden en rechten voor werknemers zodat je je niet kapot zit te werken (lange werktijden en slechte werkomstandigheden) voor een hongerloontje met een baan die je elk moment kunt verliezen als de werkgever het even niet uitkomt dat je die baan hebt.
Allebei niet.quote:Op maandag 26 september 2011 14:45 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik dacht dat jij liever het communisme van Stalin wilde dan het liberalisme van Thatcher..
Je hebt liever geen baan, omdat een werkgever je niet aan durft te nemen vanwege alle werknemersbescherming die er in Nederland is, dan dat je wel een baan hebt die je mogelijk kunt verliezen?quote:Op maandag 26 september 2011 14:56 schreef trovey het volgende:
[..]
Gelukkig hoef ik dat niet te doen want daar hebben de vakbonden destijds voor gezorgd.Normale werktijden en rechten voor werknemers zodat je je niet kapot zit te werken (lange werktijden en slechte werkomstandigheden) voor een hongerloontje met een baan die je elk moment kunt verliezen als de werkgever het even niet uitkomt dat je die baan hebt.
Ik ben dan ook nog steeds lid van een vakbond ook al ben ik op dit moment niet meer een werrkende.![]()
Hoe snel denk jij dat als men vakbonden gaat verbieden/beperken de werkgevers die oude tijden weer laten terugkomen?quote:Op maandag 26 september 2011 14:57 schreef Cerbie het volgende:
[..]
Matige stropop, er wordt nergens gesuggereerd dat vakbonden nooit hadden moeten bestaan.
Denk je dat? Schaffen we dan ook meteen de hele sociale zekerheid af?quote:Op maandag 26 september 2011 15:01 schreef trovey het volgende:
[..]
Hoe snel denk jij dat als men vakbonden gaat verbieden/beperken de werkgevers die oude tijden weer laten terugkomen?Morgen geen vakbonden meer en hoppa je bent overmorgen terug naar 19de eeuw.
Dacht je werkelijk dat werkgevers veranderd zijn in de 21ste eeuw, nou ik niet, kijk maar naar de landen waar vakbonden niet aanwezig zijn of beperkt zijn.
Niet snel, maar ik ben dan ook nog niet verzuurd. Verder wat GS zegt.quote:Op maandag 26 september 2011 15:01 schreef trovey het volgende:
[..]
Hoe snel denk jij dat als men vakbonden gaat verbieden/beperken de werkgevers die oude tijden weer laten terugkomen?Morgen geen vakbonden meer en hoppa je bent overmorgen terug naar 19de eeuw.
Dacht je werkelijk dat werkgevers veranderd zijn in de 21ste eeuw, nou ik niet, kijk maar naar de landen waar vakbonden niet aanwezig zijn of beperkt zijn.
Ja generaliseer maar lekker door maar mijn vraag staats nog steeds open nogmaals:quote:Op maandag 26 september 2011 15:03 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Denk je dat? Schaffen we dan ook meteen de hele sociale zekerheid af?
Want de westerse werknemer is veel te lui voor zulke dagen, dus die zal wel een uitkerinkje aanvragen.
Dat is wel heel kort door de bocht, je moet je dus maar laten uitbuiten omdat je niet anders kan. Wees blij dat je de rechten hebt die je nu hebt dankzij de mensen die je voor zijn gegaan in de vakbonden. Die mensen die vroeger een rechtenloze baan hadden deden dat niet omdat ze nou zo'n lol hadden in hun baan maar meer omdat ze anders gewoon verhongerden. Geen sociale voorzieningen en geen rechten in je baan, werkgevers konden willekeurig je van het ene moment op het andere op straat zetten en als ze dat niet deden dan kon je je kapot werken zodat je vroeg dood ging en vaak had je nog niet genoeg geld om je gezin fatsoenlijk te kunnen onderhouden (lees eten te geven). Ik ben blij dat ik in deze tijd leef waarin werknemers tenminste bescherming hebben in een baan waarvan ze afhankelijk zijn van hun inkomen zodat je niet met angst en beven elke dag maar moet afwachten of je 's avonds nog een baan hebt om je gezin te onderhouden.quote:Op maandag 26 september 2011 15:00 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Je hebt liever geen baan, omdat een werkgever je niet aan durft te nemen vanwege alle werknemersbescherming die er in Nederland is, dan dat je wel een baan hebt die je mogelijk kunt verliezen?
Oh wacht, ik generaliseer door als trovey zegt dat “de werkgever” ons zo gaat behandelen als in de 19e eeuw.quote:Op maandag 26 september 2011 15:05 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ja generaliseer maar lekker door maar mijn vraag staats nog steeds open nogmaals:
Verklap ons dan eens welke landen het zonder vakbonden veel beter doen als NL
Nee, je zit waarschijnlijk op een positie dat je je zulke uitspraken kunt veroorloven.quote:Op maandag 26 september 2011 15:04 schreef Cerbie het volgende:
[..]
Niet snel, maar ik ben dan ook nog niet verzuurd. Verder wat GS zegt.
En dat kan, als we te laks worden, zo onze toekomst zijn.quote:Op maandag 26 september 2011 15:08 schreef trovey het volgende:
[..]
Dat is wel heel kort door de bocht, je moet je dus maar laten uitbuiten omdat je niet anders kan. Wees blij dat je de rechten hebt die je nu hebt dankzij de mensen die je voor zijn gegaan in de vakbonden. Die mensen die vroeger een rechtenloze baan hadden deden dat niet omdat ze nou zo'n lol hadden in hun baan maar meer omdat ze anders gewoon verhongerden. Geen sociale voorzieningen en geen rechten in je baan, werkgevers konden willekeurig je van het ene moment op het andere op straat zetten en als ze dat niet deden dan kon je je kapot werken zodat je vroeg dood ging en vaak had je nog niet genoeg geld om je gezin fatsoenlijk te kunnen onderhouden (lees eten te geven). Ik ben blij dat ik in deze tijd leef waarin werknemers tenminste bescherming hebben in een baan waarvan ze afhankelijk zijn van hun inkomen zodfat je niet met angst en beven elke dag maar moet afwachten of je 's avonds nog een baan hebt om je gezinb te onderhouden.
Jij ookquote:Op maandag 26 september 2011 15:10 schreef trovey het volgende:
[..]
Nee, je zit waarschijnlijk op een positie dat je je zulke uitspreken kunt veroorloven.
In de financiele dienstverlening is de werkgever onder het mom van de heilige markt alle binding met de overige sectoren in de maatschappij verloren en dat is de onderliggende reden van de crisis en het zogenaamd afzetten tegen vakbonden.quote:Op maandag 26 september 2011 15:08 schreef GSbrder het volgende:
Vertel me eens, aangezien 90% van onze dienstensector toen nog niet bestond, hoe gaat mijn baas in de financiele dienstverlening me behandelen?
Sterker nog door ondanks de vele regeltjes zijn we alsnog proudctiever als die landen.quote:Op maandag 26 september 2011 15:10 schreef GSbrder het volgende:
Er bestaat gruwelijk veel ongelijkheid op de wereld en zolang westerse burgers nog productiever zijn dan chinezen of afrikanen, kunnen wij ons hoge welvaartsniveau permitteren. Maar laten we niet doen alsof dit de natuurlijke 0-situatie is.
Wat? Je wilt bewoners van andere landen arm houden omdat ze daar minder verdienen dan hier?quote:Op maandag 26 september 2011 15:19 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Sterker nog door ondanks de vele regeltjes zijn we alsnog proudctiever als die landen.![]()
Maar als het aan mij zou liggen zouden we zelfs invoertarieven instellen welke ook rekening houden met de werknemerspositie in zulke landen en milieuexcessen. Dan zouden werkgevers ook lang niet zoveel ongeschoold werk geoutsourced hebben. Veel van het werk wat weg gegaan is droeg tenminst nog wat bij, gaf toegevoegde waarde aan een product. Veel van de diensten die we nu alleen nog maar doen in NL is niets anders als elkaar aan het werk houden terwijl er geen waarde toegevoegd wordt.
Je wilt landen waar bonden minder aanwezig zijn dan in Nederland, in raden zoals de SER?quote:Op maandag 26 september 2011 15:15 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In de financiele dienstverlening is de werkgever onder het mom van de heilige markt alle binding met de overige sectoren in de maatschappij verloren en dat is de onderliggende reden van de crisis en het zogenaamd afzetten tegen vakbonden.![]()
Maar nogmaals je blijft mijn vraag ontwijken. Waarom ga je daar niet op in. Is het zo moelijk om landen te vinden die het beter als ons doen waarbij er geen bonden zijn.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |