Dit is ook precies wat ik beschreef in mijn uitleg in datzelfde bericht.quote:Op vrijdag 23 september 2011 16:53 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Volgens de RT wordt bij superluminale beweging daadwerkelijk oorzaak en gevolg omgedraaid (volgens bepaalde waarnemers). Het is niet alleen dat "het zo lijkt", zoals je zou kunnen zeggen bij geluidsgolven en supersonisch bewegen.
"Werkelijk"? Ja, als bepaalde waarnemers dat meten, dan zullen zij meten dat zo'n object "werkelijk terug in de tijd gaat".quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:05 schreef -Datdus- het volgende:
[..]
Dus volgens de waarnemer gaat het object terug in de tijd. Gaat het object dan ook werkelijk terug in de tijd?
Ja, ok, de reiziger zelf zal altijd vooruit in de tijd bewegen. Het is slechts dat wanneer v>c, bepaalde waarnemers oorzaak en gevolg omgedraaid zien wordenquote:Op vrijdag 23 september 2011 17:07 schreef Maurice76 het volgende:
[..]
Dit is ook precies wat ik beschreef in mijn uitleg in datzelfde bericht.
Stel dat je zelf die reiziger bent, dan is dat geen tijdreizen. Je kunt bijvoorbeeld niet terug naar 10 minuten geleden, maar wel naar Mars en daar aanwezig zijn (N.B.: als je dus sneller dan het licht zou kunnen gaan) voordat het licht van jouw vertrek daar aankomt.
Dat is het hem nou juist, het experiment en de daadwerkelijke gegevens waren er maanden geleden al, alleen dacht iedereen bij CERN toen natuurlijk aan een meetfout, vandaar dat erover gezwegen werd. Pas toen ze inderdaad alle mogelijke dingen, alle mogelijke meetfouten hadden uitgesloten, brachten ze het nieuws naar buiten.quote:Op vrijdag 23 september 2011 15:24 schreef xenobinol het volgende:
Overigens denk ik dat het berust op een meetfout, of de afstand is niet correct of er is ergens niet goed gecorrigeerd voor de de juiste dielectrische constante in kabels bij het CERN (of andere tijdsvertragende factoren). Hierdoor kan het zijn dat de neutrino's al reeds onderweg zijn voordat ze als dusdanig geregistreerd zijn in het systeem van CERN. Ik denk dat zodra men de hele handel gaat nalopen op dit soort zaken de fout uiteindelijk naar boven komt.
Het kan natuurlijk nog steeds dat er een systeemfout is in de methode, iets wat ze nog niet weten. De enige manier is dat de experimenten herhaald worden met een geheel ander meetsysteem.quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:20 schreef MAHL het volgende:
[..]
Dat is het hem nou juist, het experiment en de daadwerkelijke gegevens waren er maanden geleden al, alleen dacht iedereen bij CERN toen natuurlijk aan een meetfout, vandaar dat erover gezwegen werd. Pas toen ze inderdaad alle mogelijke dingen, alle mogelijke meetfouten hadden uitgesloten, brachten ze het nieuws naar buiten.
Volgens mij gaat het ongeveer zo in zijn werk: je zet een supergevoelige detector neer en die laat je over langere tijd de achtergrondstraling meten. Dan schiet je met een deeltjesversneller een zogenaamde 'wolk' deeltjes (dus absoluut geen individuele deeltjes, zoals veel mensen denken*) richting de ontvanger, waarbij je heel goed mikt. Als het goed doet zie je dan een afwijking van de gemeten stralingsniveaus die duidelijk boven de achtergrondstraling uit komt.quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:19 schreef StevenTerpstra het volgende:
kan iemand me eens uitleggen hoe je in jezusnaam een prietprutterig deeltje over 700km naar italie kan schieten? hoe gaat dat dan? hoe richt je zoiets supernauwkeurig en ontvangt de ontvanger niet allerlei andere deeltjes op dan ?
Maar waar begin je dan met meten bij deze wolk en waneer stopt het precies? Men is dus niet zeker van hoe, wat, waar van elk deeltje afzonderlijk. Lijkt mij een hoop onzekerheid geven in de meting.quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:41 schreef Tchock het volgende:
[..]
Volgens mij gaat het ongeveer zo in zijn werk: je zet een supergevoelige detector neer en die laat je over langere tijd de achtergrondstraling meten. Dan schiet je met een deeltjesversneller een zogenaamde 'wolk' deeltjes (dus absoluut geen individuele deeltjes, zoals veel mensen denken*) richting de ontvanger, waarbij je heel goed mikt. Als het goed doet zie je dan een afwijking van de gemeten stralingsniveaus die duidelijk boven de achtergrondstraling uit komt.
Even om hem te verdedigen: de weerstandscoefficient van een object neemt ordes van grootte toe naarmate de snelheid richting de geluidssnelheid gaat. (bij M>1 daalt 'tie weer) Daardoor dacht men destijds weldegelijk dat de geluidssnelheid een barrière was. Nu is deze 'empirische barrière' niet te vergelijken met de theoretische barrière van de relativiteit, maar ik dacht: ik meld het even.quote:Op donderdag 22 september 2011 23:31 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat is niet helemaal te vergelijken, denk ik. Sneller dan het geluid was/is fysisch prima mogelijk, in tegenstelling tot conventionele opvattingen van de relativiteitstheorie
Men telt het aantal "events" per nanosec zowel bij de zender en de ontvanger. Dit leidt tot 2 frequentieverdelingen, die je vervolgens kunt matchen, overelkaar heenschuiven tot ze passen.quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:46 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Maar waar begin je dan met meten bij deze wolk en waneer stopt het precies? Men is dus niet zeker van hoe, wat, waar van elk deeltje afzonderlijk. Lijkt mij een hoop onzekerheid geven in de meting.
Je kunt bij het CERN de events meten die neutrino's genereren, en je kunt in Gran Sasso de neutrino's zelf meten. Leg die metingen naast elkaar en je kunt duidelijk dezelfde structuren in de data zien.quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:46 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Maar waar begin je dan met meten bij deze wolk en waneer stopt het precies? Men is dus niet zeker van hoe, wat, waar van elk deeltje afzonderlijk. Lijkt mij een hoop onzekerheid geven in de meting.
En dan dat combineren met een super-nauwkeurige kloksynchronisatie tussen de twee locaties?quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:52 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Je kunt bij het CERN de events meten die neutrino's genereren, en je kunt in Gran Sasso de neutrino's zelf meten. Leg die metingen naast elkaar en je kunt duidelijk dezelfde structuren in de data zien.
Uit de paper, de zwarte punten zijn de metingen van neutrino's, de rode lijnen de proton events die ze genereren. Je ziet duidelijk dat je de twee wolken kunt herkennen en op elkaar kunt leggen.
[ afbeelding ]
quote:Op vrijdag 23 september 2011 15:18 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Je bedoelt natuurlijk dat in 60ns een foton een afstand van 18 meter aflegt, dat is een lengte die men met gemak kan meten, ook tot op een nauwkeurigheid van 18 micron als het moet
Maar hoe kun je 'goed mikken' over 700km? En gaat dat dan via de lucht, via de aarde,quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:41 schreef Tchock het volgende:
Dan schiet je met een deeltjesversneller een zogenaamde 'wolk' deeltjes (dus absoluut geen individuele deeltjes, zoals veel mensen denken*) richting de ontvanger, waarbij je heel goed mikt.
Ok, maar divergeerde de weerstandscoefficient naar oneindig volgens de toen geldende inzichten als de snelheid de geluidssnelheid benaderde?quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:47 schreef pfaf het volgende:
[..]
Even om hem te verdedigen: de weerstandscoefficient van een object neemt ordes van grootte toe naarmate de snelheid richting de geluidssnelheid gaat. (bij M>1 daalt 'tie weer) Daardoor dacht men destijds weldegelijk dat de geluidssnelheid een barrière was. Nu is deze 'empirische barrière' niet te vergelijken met de theoretische barrière van de relativiteit, maar ik dacht: ik meld het even.
Verder geweldig interessant nieuws natuurlijk, al ben ik wel heel bang dat ik me op zit te winden om niets.
Gewoon, je opstelling heel goed uitlijnen, ofwel "goed mikken". En die neutrino's gaan dwars door de aarde heen. Juist omdat ze bijna altijd overal doorheen gaan heb je een enorme detector nodig om van die miljarden neutrino's er een paar op te vangen.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:00 schreef StevenTerpstra het volgende:
[..]
Maar hoe kun je 'goed mikken' over 700km? En gaat dat dan via de lucht, via de aarde,
via een koperkabel of glasvezelkabel ofzo? En pikt zo'n ontvanger dan ook niet
natuurlijke deeltjes op die rondvliegen ergens in dat 700km gebied?
Dat was een foute berekening. Het is 18 meter. Met super-nauwkeurige GPS en landmetingen hebben ze te afstand tot op 20 cm nauwkeurig gemeten.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:03 schreef Tchock het volgende:
Wat ik niet snap, de nauwkeurigheid is 10 nanoseconden. Iemand anders had nagerekend dat dit neerkomt op 0,006 mm over 730 km. Hoe kun je zo nauwkeurig afstanden meten? GPS valt af, lasers ook.
Interessant: dan nog kunnen ze de neutrino's niet zien. Die gaan echter reacties aan met de atomen in het verzwaarde water, waardoor andere deeltjes plaatselijk de lichtsnelheid doorbreken (in dat medium) en straling afgeven. Die straling wordt weer gemeten en zo weten ze dat er neutrino's warenquote:Op vrijdag 23 september 2011 18:02 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Gewoon, je opstelling heel goed uitlijnen, ofwel "goed mikken". En die neutrino's gaan dwars door de aarde heen. Juist omdat ze bijna altijd overal doorheen gaan heb je een enorme detector nodig om van die miljarden neutrino's er een paar op te vangen.
De "ruis" veroorzaakt door achtergrondneutrino's wordt zo klein mogelijk gemaakt door diep onder een berg te gaan zitten.
Dit is trouwens de grootte waar je aan moet denken bij een neutrino-detector (ja dat zijn mensen in dat bootje)
[ afbeelding ]
Ik meen van wel, maar dat kan ook een urban myth zijn natuurlijk.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:01 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ok, maar divergeerde de weerstandscoefficient naar oneindig volgens de toen geldende inzichten als de snelheid de geluidssnelheid benaderde?
Ik meende altijd dat dat soort coefficienten kwadratisch gingen met de snelheid zolang je snelheid in de orde van honderden meters per seconde was, en dat al meer dan een eeuw bekend was, maar daar kan ik het mis hebben,
Ah kijk, dat slaat al ergens opquote:Op vrijdag 23 september 2011 18:04 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Dat was een foute berekening. Het is 18 meter. Met super-nauwkeurige GPS en landmetingen hebben ze te afstand tot op 20 cm nauwkeurig gemeten.
WTF, waarvoor is die "second extraction" en hoe zit dat met die protonen? Worden die ook 'verzonden'? Bovenal: t.o.v. wat is die X-as gemeten?quote:Op vrijdag 23 september 2011 17:52 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Je kunt bij het CERN de events meten die neutrino's genereren, en je kunt in Gran Sasso de neutrino's zelf meten. Leg die metingen naast elkaar en je kunt duidelijk dezelfde structuren in de data zien.
Uit de paper, de zwarte punten zijn de metingen van neutrino's, de rode lijnen de proton events die ze genereren. Je ziet duidelijk dat je de twee wolken kunt herkennen en op elkaar kunt leggen.
[ afbeelding ]
quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:05 schreef Tchock het volgende:
[..]
Ah kijk, dat slaat al ergens opDankjewel! De overige afwijking gaat dan zitten in berekeningstijden en dergelijke?
En de media maken hier 10 van omdat 7,4 te moeilijk is voor de gemiddelde lezer of zit daar meer achter? :pquote:
quote:Op vrijdag 23 september 2011 00:25 schreef Haushofer het volgende:
Nee, die mensen werken op het CERN, die hebben waarschijnlijk nog nooit van kwantummechanica gehoord.
Of de neutrino had een oneindige massa?quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:11 schreef Odysseuzzz het volgende:
Neutrino's hebben massa dus eigenlijk zou alle energie die er bestaat in het universum dan nu op moeten zijn?
Volgens mij hebben ze de data opgedeeld in meerdere extractions, waar je dan onafhankelijk van elkaar dezelfde analyses op kunt loslaten. Volgens mij worden er protonen op elkaar geschoten in CERN, wat resulteert in het ontstaan van meerdere andere deeltjes, waaronder een neutrino. In CERN wordt aan de hand van andere deeltjes gemeten dat er een botsing was, in Italië wordt het neutrino opgevangen.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:07 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
WTF, waarvoor is die "second extraction" en hoe zit dat met die protonen? Worden die ook 'verzonden'? Bovenal: t.o.v. wat is die X-as gemeten?
Goed punt, bij het versnellen van massa loopt de benodigede energie assymptotisch naar oneindig als de snelheid c nadert. Dat is ook proefondervindelijk bewezen (gebeurt ook in de ringen van het CERN). Mijn conclusie is dan ook dat er een andere verklaring moet zijn.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:11 schreef Odysseuzzz het volgende:
Neutrino's hebben massa dus eigenlijk zou alle energie die er bestaat in het universum dan nu op moeten zijn?
quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:12 schreef -Datdus- het volgende:
[..]
Of de neutrino had een oneindige massa?
Ik snap het niet: waarom ook rode lijnen van de proton events bij ontvangst? En hoe weet je bij ontvangst wat het begin is van de verzonden wolk, wanneer neem je dan t=0? Niet alle neutrino's worden ontvangen, dit kan daarom een verschuiving in meting geven.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:13 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Volgens mij hebben ze de data opgedeeld in meerdere extractions, waar je dan onafhankelijk van elkaar dezelfde analyses op kunt loslaten. Volgens mij worden er protonen op elkaar geschoten in CERN, wat resulteert in het ontstaan van meerdere andere deeltjes, waaronder een neutrino. In CERN wordt aan de hand van andere deeltjes gemeten dat er een botsing was, in Italië wordt het neutrino opgevangen.
De x-as is tijd, en t=0 is gewoon aan het begin van de wolk.
Heb je daar ruimte voor? Mijn huis past namelijk in de detector.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:33 schreef Isegrim het volgende:
Ik vind het altijd zo jammer dat dit soort topics mij algauw boven de pet groeien.
Maar ik heb wel besloten dat ik graag een neutrinodetector in mijn huis wil, ziet er tof uit qua design.
Elk van de vier grafiekjes laat twee dingen tegelijk zien: de metingen bij CERN van het ontstaan van de neutrino's en die bij Gran Sasso als ze langs komen vliegen.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:19 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Ik snap het niet: waarom ook rode lijnen van de proton events bij ontvangst? En hoe weet je bij ontvangst wat het begin is van de verzonden wolk, wanneer neem je dan t=0? Niet alle neutrino's worden ontvangen, dit kan een verschuiving geven.
Dat is ook goed, dan heb ik een tof uitzicht.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:34 schreef Tchock het volgende:
[..]
Heb je daar ruimte voor? Mijn huis past namelijk in de detector.
Ik gok op maanden tot jaren.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:25 schreef Robus het volgende:
Wanneer kunnen we resultaten verwachten van de andere experimenten die dit gaan onderzoeken? Is dit een kwestie van weken of maanden?
Je neemt de wortel van de som van de kwadratenquote:Op vrijdag 23 september 2011 18:09 schreef Tchock het volgende:
[..]
En de media maken hier 10 van omdat 7,4 te moeilijk is voor de gemiddelde lezer of zit daar meer achter? :p
Hier gaat het om een entnagled state van 2 deeltjes, zodra 1 deeltje "kiest" voor een bepaalde toestand, dan gaat ook instantaan het andere deeltje naar een andere toestand, onafhankelijk van de afstand tussen die deeltjes. Er reist dus niets van A naar Bquote:Op vrijdag 23 september 2011 18:19 schreef gmailer het volgende:
Sneller dan het licht is toch al bewezen met de EPR paradox. Superinteressant !!
Ik denk dat ik het nu snap...quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:38 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Elk van de vier grafiekjes laat twee dingen tegelijk zien: de metingen bij CERN van het ontstaan van de neutrino's en die bij Gran Sasso als ze langs komen vliegen.
Het maakt niet uit wat het begin is van de wolk. Wat uitmaakt is dat je de wolk herkent in beide metingen, maar hij wordt uiteraard eerst in CERN waargenomen, en dan in Italië. Als je weet wat de afstand is en je weet de lichtsnelheid, dan weet je hoeveel later de wolk aan zou moeten komen. Als je die tijd van je meting in Italië aftrekt, en dan de metingen op elkaar legt, zouden ze perfect moeten overlappen. Dat doen ze in het grafiekje linksboven.
Maar, zoals je ziet, ze liggen niet precies op elkaar. Om ze mooi op elkaar te krijgen moet je er nog meer tijd vanaf trekken: 1048,5 nanoseconden. Dan liggen ze wel mooi op elkaar (grafiek linksonder). Maar dat betekent dat de wolk 1048,5 nanoseconden te vroeg aankwam! Toen hebben ze alle effecten die door de manier van meten komen geïdentificeerd, maar er blijft nog 60 ns over die onverklaarbaar is. En dus concluderen ze dat, voor zover we weten, die neutrino's blijkbaar sneller dan het licht gingen.
Edit: nu ik het nog eens goed bekijk is die data niet van één wolk, maar gewoon statistiek van jarenlang meten. Ik vond al dat ze zo'n gevoelige neutrinodetector hadden. Maakt verder voor de analysemethode niet zoveel uit.
Voor zover we weten hebben neutrino's in elk geval allemaal dezelfde eigenschap dat ze niet sneller dan het licht kunnen reizenquote:Op vrijdag 23 september 2011 19:07 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Ik denk dat ik het nu snap...
Maar hoe weten zij van de neutrino's die genereerd worden dat deze allemaal dezelfde eigenschappen hebben vanaf het begin tot eind van de productie?
Ze komen sowieso niet allemaal aan, of beter: ze worden niet allemaal gedetecteerd. Maar volgens mij zou ook selectief uitfilteren niet verklaren waarom ze te snel aankomen.quote:Bovenal: hoe weten zij dat de neutrino's die verzonden zijn, ook allemaal aankomen en allemaal worden gemeten? Misschien wordt er een deel selectief uitgefilterd tijdens de reis door nog onbekende externe factoren?
Ja en nee, denk ik, hoe zit dit mensen? Stel, iemand accelereert in 1 klap van stilstaand bij het stoplicht naar, zeg, 2x de snelheid van het licht, tot de overkant, en daar weer stil. Zie je hem dan A: bewegen naar de overkant, B: aan beide kanten tegelijk, maar de reis niet; of C: van de ene naar de andere kant bliepen zonder de reis te zien, maar zonder op 2 plaatsen tegelijk waargenomen te worden?quote:Op vrijdag 23 september 2011 09:29 schreef Ivo1986 het volgende:
[..]
Toch lijkt me sneller dan het licht enigsinds onmogelijk.
Dan heb je toch de materie op 2 plaatsen?
Stel ik sta aan de kant van de straat en wil oversteken, ik doe dat sneller als het licht. Dan sta ik al aan de overkant voordat ik vertrokken ben.
Ze zeggen de afstand tot op 20 cm nauwkeurig bepaald te hebben (iets waar ik aan twijfel, lijkt me de meest waarschijnlijke oorzaak voor de fout). De afwijking die zij meten is ongeveer 15 meter, wat nog binnen de foutmarge voor GPS ligt. Zie Error analysis for GPS. Een eerder experiment gaf ook een snelheid > c; maar daar waren de foutmarges zowat even groot als de afwijking. Een veel nauwkeuriger waarde kan afgeleid worden uit de waarnemingen van Supernova 1987A, waar de neutrino's drie uur voor het licht van de uitbarsting waargenomen werden. (de neutrino's onstaan binnen in de ster, het duurt wat voor de explosie het oppervlak bereikt.).quote:Op vrijdag 23 september 2011 16:18 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Ik denk dat de meetapparatuur, GPS, atoomklokken etc zo naukeurig zijn, dat de afstand op 2 cm nauwkeurig te bepalen is en de tijdsduur op minder dan een nanosec.
Dus 60 ns is meer dan significant.
[..]
We gaan de Titanic gewoon opnieuw bouwen, ftw. Maar dan onzinkbaar. 100 year birthday gift, of zo.quote:Op vrijdag 23 september 2011 19:28 schreef Odysseuzzz het volgende:
Leken science fiction verklaring:
De af te leggen afstand wordt vanuit het perspectief van het deeltje kleiner. Het behoud van massa informatie gaat middels spin. Het antwoord zoek je dus in de magnetische gerichtheid.
Conclusie: iedereen beleggingen doen in oud ijzer nou.
Men zegt dat van een miljoen neutrinos die door de aarde gaan, er gemiddeld ééntje gestopt wordt; vergelijk de diameter van de aarde met de lengte van de detector, dan wordt de kans nog eens een factor 105 kleiner.quote:Op vrijdag 23 september 2011 19:07 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Ik denk dat ik het nu snap...
Maar hoe weten zij van de neutrino's die genereerd worden dat deze allemaal dezelfde eigenschappen hebben vanaf het begin tot eind van de productie?
Bovenal: hoe weten zij dat de neutrino's die verzonden zijn, ook allemaal aankomen en allemaal worden gemeten? Misschien wordt er een deel selectief uitgefilterd tijdens de reis door nog onbekende externe factoren?
Maar goed dat maakt allemaal niet uit voor de concusie van de resultaten. Zoals Gebraden_Wombat al opmerkte en mij pijnlijk terecht wees: dit verklaart niet dat de deeltjes dus sneller aankomenquote:Op vrijdag 23 september 2011 19:36 schreef meth1745 het volgende:
[..]
Men zegt dat van een miljoen neutrinos die door de aarde gaan, er gemiddeld ééntje gestopt wordt; vergelijk de diameter van de aarde met de lengte van de detector, dan wordt de kans nog eens een factor 105 kleiner.
Ik denk eerder dat ze gewoon de afstand fout hebben. Lijkt me de eenvoudigste verklaring. Hoeveel afstanden worden er nog onafhankelijk van GPS bepaald tegenwoordig?quote:Op vrijdag 23 september 2011 19:48 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Maar goed dat maakt allemaal niet uit voor de concusie van de resultaten. Zoals Gebraden_Wombat al opmerkte en mij pijnlijk terecht wees: dit verklaart niet dat de deeltjes sneller dan het licht aankomen
Prof. Brian Cox merkte trouwens al op dat als de metingen klopen, dus als, dat een mogelijke verklaring het bestaan van extra dimensions is. Yeah!![]()
Ja, maar dan wil ik eerst wel mijn nobelprijs.quote:Op vrijdag 23 september 2011 19:32 schreef superworm het volgende:
[..]
We gaan de Titanic gewoon opnieuw bouwen, ftw. Maar dan onzinkbaar. 100 year birthday gift, of zo.
Ik weet niet of ze invloed uit kunnen oefenen, maar in ieder geval is de deeltjesdichtheid in de aarde vele malen hoger dan die in het zonlicht. Neutrino's hebben een (minieme) weerstand met normale materie (getuige het feit dat ze heel af en toe reageren met andere deeltjes), en ik denk dat dat veel hoger is dan de wisselwerking met fotonen -aangenomen dat dat kan, dus- dus ik denk niet de de theorie stand houdt.quote:Op vrijdag 23 september 2011 20:00 schreef Robus het volgende:
Even een speculatie. Kunnen fotonen (zoals zonlicht) invloed uitoefenen op neutrino's? Als een straal door de aarde reist komt het niet in contact met fotonen, buiten de aarde wel. Hierdoor hebben neutrino's minder weerstand waardoor ze sneller kunnen reizen dan buiten de aarde. Fotonen zijn als het ware onze 'drempel' van ons universum.
Nee. Neutrino's interacteren alleen via de zwakke kernkracht.quote:Op vrijdag 23 september 2011 20:00 schreef Robus het volgende:
Even een speculatie. Kunnen fotonen (zoals zonlicht) invloed uitoefenen op neutrino's?
Ik zal het ook es opzoeken in m'n Marion&Thornton, misschien dat er daar wat over in staat.quote:Op vrijdag 23 september 2011 18:05 schreef pfaf het volgende:
[..]
Ik meen van wel, maar dat kan ook een urban myth zijn natuurlijk.
[ afbeelding ]
De resultaten van dit onderzoek suggereren wel het een en ander natuurlijk
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |