Gemist. Hoe wat waar?quote:Op donderdag 22 september 2011 14:21 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Kabinet krijgt op z'n flikker van Verbeekt.
Kabinet heeft (nog) geen schriftelijk antwoord gegeven op een paar vragen. Verbeet eist dit nu binnen afzienbare tijd, anders mondelingquote:
Dan krijg je dus te maken met mensen die en hun lasten niet meer kunnen betalen en een enorme schuld overhouden bij verkoop. Bovendien krijg je leegstand in de duurdere categorieën en tenslotte zit je bij nieuwbouw aan een minimale kostprijs vast.quote:Op donderdag 22 september 2011 14:14 schreef betyar het volgende:
Daarom meer goedkope huizen, daar worden ze naartoe gedreven bij een beperking van de HRA.
HRA kun je heel simpel in 1 keer afschaffen. Gewoon voor alle nieuwe hypotheken. Huidige lopen dan gewoon af & de mensen die teveel geleend hebben (lees, die zonder HRA niet rondkomen) komen dan niet in de problemen.quote:Op donderdag 22 september 2011 14:24 schreef Coelho het volgende:
[..]
Dan krijg je dus te maken met mensen die en hun lasten niet meer kunnen betalen en een enorme schuld overhouden bij verkoop. Bovendien krijg je leegstand in de duurdere categorieën en tenslotte zit je bij nieuwbouw aan een minimale kostprijs vast.
Ik vind HRA ook een draak, maar je kunt niet zo maar zeggen dat alle huishoudens die boven modaal verdienen maar zelf moeten opdraaien voor de maatregelen die genomen worden. Er zit nog een wereld van verschil tussen mensen die modaal verdienen en zij die miljoenen hebben, een nuance die vaak niet gemaakt wordt. En dat is m.i. juist de middenklasse, mensen die met hard werken zo'n 50-75k binnenhalen en net hun droom hebben waar kunnen maken door in de provincie vrijstaand te kopen voor 4-5ton, die kun je niet klakkeloos straffen omdat ze gebruik hebben gemaakt van de geldende regels.
Omdat ze boven hun stand leven door de HRA te gebruiken voor hun zelf aangenomen levensonderhoud?quote:Op donderdag 22 september 2011 14:24 schreef Coelho het volgende:
[..]
Dan krijg je dus te maken met mensen die en hun lasten niet meer kunnen betalen en een enorme schuld overhouden bij verkoop. Bovendien krijg je leegstand in de duurdere categorieën en tenslotte zit je bij nieuwbouw aan een minimale kostprijs vast.
Ik vind HRA ook een draak, maar je kunt niet zo maar zeggen dat alle huishoudens die boven modaal verdienen maar zelf moeten opdraaien voor de maatregelen die genomen worden. Er zit nog een wereld van verschil tussen mensen die modaal verdienen en zij die miljoenen hebben, een nuance die vaak niet gemaakt wordt. En dat is m.i. juist de middenklasse, mensen die met hard werken zo'n 50-75k binnenhalen en net hun droom hebben waar kunnen maken door in de provincie vrijstaand te kopen voor 4-5ton, die kun je niet klakkeloos straffen omdat ze gebruik hebben gemaakt van de geldende regels.
Dat is een mooie maatregel om de jonge generatie maximaal te naaien. Eerst de enorme waardestijging in de jaren 90 en 00 in de zak steken van de babyboomers, vervolgens aankomende starters discrimineren in het belastingstelsel én tegen de opgeblazen prijzen laten kopen.quote:Op donderdag 22 september 2011 14:26 schreef RvLaak het volgende:
[..]
HRA kun je heel simpel in 1 keer afschaffen. Gewoon voor alle nieuwe hypotheken. Huidige lopen dan gewoon af & de mensen die teveel geleend hebben (lees, die zonder HRA niet rondkomen) komen dan niet in de problemen.
Jij denkt dat de babyboomers dan nog steeds die achterlijke prijzen kunnen blijven vragen? Probeer jij zonder HRA met een inkomen van 30k maar eens meer te lenen dan 150k. Als je dat al eens haalt.quote:Op donderdag 22 september 2011 14:31 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Dat is een mooie maatregel om de jonge generatie maximaal te naaien. Eerst de enorme waardestijging in de jaren 90 en 00 in de zak steken van de babyboomers, vervolgens aankomende starters discrimineren in het belastingstelsel én tegen de opgeblazen prijzen laten kopen.
Dan leven ze niet boven hun stand. Neem het bedrag van je HRA, trek dat van het maandelijkse hypotheekrentebedrag af, bereken het percentueel verschil met hypotheek die je betaalt, en doe dat percentage maal de huidige waarde van je huis, en je hebt de prijs van je huis wat die zou zijn zonder HRA.quote:Op donderdag 22 september 2011 14:21 schreef betyar het volgende:
[..]
Helaas gebruiken mensen de HRA om een auto te kopen.
Kun je die niet in de OP pleuren?quote:Op donderdag 22 september 2011 14:32 schreef superworm het volgende:
FYI:
liveblog nrc
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)emene-beschouwingen/
liveblog vk
http://www.volkskrant.nl/(...)kapot-geergerd.dhtml
Done.quote:Op donderdag 22 september 2011 14:33 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Kun je die niet in de OP pleuren?
Maar vandaag hebben Henk & Ingrid tot nu toe nog rust gehadquote:Op donderdag 22 september 2011 14:35 schreef superworm het volgende:
[..]
Done.
Oh en joepiejee, het M-woord is gevallen.
Hoezo? Als mensen zonder HRA niet rond kunnen komen leven ze boven hun stand dan hebben ze een te hoog netto uitgaven patroon. Maakt geen drol uit wat je huis waard is.quote:Op donderdag 22 september 2011 14:32 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dan leven ze niet boven hun stand. Neem het bedrag van je HRA, trek dat van het maandelijkse hypotheekrentebedrag af, bereken het percentueel verschil met hypotheek die je betaalt, en doe dat percentage maal de huidige waarde van je huis, en je hebt de prijs van je huis wat die zou zijn zonder HRA.
Dat vind ik te kort door de bocht. Je leeft op basis van je totale inkomen en wat je daarvan totaal overhoudt na belastingen. Hoe die belastingen zijn samengesteld is niet relevant voor boven of onder je stand leven.quote:Op donderdag 22 september 2011 14:36 schreef betyar het volgende:
[..]
Hoezo? Als mensen zonder HRA niet rond kunnen komen leven ze boven hun stand dan hebben ze een te hoog netto uitgaven patroon. Maakt geen drol uit wat je huis waard is.
quote:Achtergrond over de verhoging van de griffierechten: minister Opstelten van Justitie (VVD) heeft het voornemen om de griffierechten kostendekkend te maken: wie de rechter wil spreken moet er zelf voor betalen. Met een verhoging van de griffierechten, de eigen bijdrage die betaald moet worden om te procederen, hoopt het kabinet 240 miljoen te besparen. Onze juridisch expert Folkert Jensma zei hier eerder over:
“Daarmee is de rechtspraak dus geprivatiseerd. Politiek een monumentale stap – in de verkeerde richting. Gelijkgeschakeld met het wegrestaurant en de benzinepomp.” – Jensma
Het is treurig gesteld als op rustige toon de waarheid zeggen al als trollen geldt.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |