En daarom vind jij China de sukkel?quote:Op woensdag 14 september 2011 11:18 schreef meth77 het volgende:
en het westen zakt weg in een tomeloze schuldencrisis doordat we geen antwoord hebben op die kunstmatige koers van de YUAN
Zo bekeken heb je inderdaad een tweedeling in de wereldbevolking nodig tussen arm en rijk.quote:Op woensdag 14 september 2011 11:53 schreef thumbnail het volgende:
Goedkoop menselijk kapitaal kan geen dure spulletjes kopen.
De mensen die het maken en de mensen die het kopen.quote:Op woensdag 14 september 2011 12:46 schreef remlof het volgende:
Zo bekeken heb je inderdaad een tweedeling in de wereldbevolking nodig tussen arm en rijk.
quote:The toreador in a floppy hat, and the F1 driver with his helmet, represent Spain, Italy and the rest of the Euro Periphery.
The three men with helmets, shields, and medieval weaponry represent the CDU, CSU and FDP parties in Germany.
The blue-and-white sailor boy is Finland. Obvs.
The woman with an oversized carrot and her friend in overalls with a shovel represent the Social Democrats and Greens.
Wotan represents the Bundesbank.
The piggy bank is the IMF.
The grey-haired Banque chap is the ECB.
The chap in the red bib is Poland.
The artists are France.
The angry chef, the sweeper with a broom, the airline pilot, and the rest of the motley crew at bottom left, represent EU taxpayers in Core countries.
The storm troopers are the EU Commission and Euro Group Finance Ministers, chaired by Jose Manuel Barroso and Jean- Claude Juncker.
The monocled banker and his assistant are EU bondholders and shareholders.
.
pff, die Amerikaanse visie op Europa weer. Kleuters.quote:Op woensdag 14 september 2011 13:28 schreef meth77 het volgende:
JP Morgan explains the euro crisis with lego
![]()
![]()
[ afbeelding ]
[..]
Gisteren werd nog een duitse econoom geinterviewd, deze verklapte ook dat veel van deze leningen afgedekt zijn met jawel cds'en en die zijn dan weer in het bezit van AIG, dat zou voglens hem ook de reden zijn dat komend weekend ook geithner gaat mee onderhandelen over de griekse default/ schulden her structurering.quote:Op woensdag 14 september 2011 13:20 schreef RobbieD het volgende:
Faillissement van Griekenland is - wat WIJ natuurlijk allang wisten - onafwendbaar.
Rijst de vraag of ons geld op de banken nog wel veilig is. Je leest immers dat een Griekse default desastreuze gevolgen heeft voor Europa en tal van Europese banken. Sarkozy kent de ernst van de situatie en blijft dus blèren dat hij er alles aan zal doen om Griekenland niet failliet te laten gaan.
Geen wonder als je bedenkt dat Franse banken 57 miljard aan Griekse leningen in portefeuille hebben. Als antwoord op Moody's verlaagde credit rating snel roepen dat die banken dit als pijnlijk zullen ervaren, maar dat er verder niets aan de hand is, is een grove leugen om onrust te voorkomen. Maar ... als is de leugen nog zo snel...
Met het faillissement van Griekenland in het onafwendbare vooruitzicht, maak ik me in ieder geval zorgen en overweeg ik serieus de bank vaarwel te zeggen en de oude sok maar van stal te halen.
Om het in het Frans te zeggen: chaqu'un pour sois et Dieu pour tous!
Geithnerquote:VS doodsbang voor Grieks bankroet
Amerika is doodsbang dat Griekenland failliet gaat. Als het Zuid-Europese land bankroet gaat, zullen credit default swaps (CDS) op Griekenland uitbetaald moeten worden, en die komen met name uit de VS. Dit verklapte de Duitse topeconoom Hans-Werner Sinn dinsdag in een interview met Nieuwsuur.
Dit is ook de reden waarom de Amerikaanse minister van Financiën Timothy Geithner vrijdag aanschuift bij de EU-top van de ministers van Financiën, wat zeer ongebruikelijk en nieuw is. "Geithner zal willen dat Europa belastinggeld in Griekenland blijft pompen, zodat de Grieken schulden blijven afbetalen. Als ze failliet gaan treden de credit default swaps in werking. Die komen vooral uit de VS", aldus Sinn.
De topeconoom noemt als voorbeeld verzekeraar AIG (American International Group) die dan flink in de buidel zat moeten tasten. Zoveel, dat de financieel weer ondersteuning zal nodig hebben van Amerikaans belastinggeld. Sinn: "Dat bedrijf is vrijwel failliet en moet dan door de VS worden gered. Men heeft zich verzekerd tegen een faillissement en nu wil de VS geen faillissement, omdat ze niet willen uitbetalen."
Volgens Sinn is een bankroet van Griekenland de goedkoopste oplossing voor landen als Duitsland en Nederland. Het bankroet zou landen als Spanje en Italië niet meetrekken in zijn val. Portugal mogelijk wel, waarschuwt de Duitser. "Duitsland en Nederland hoeven dan alleen hun banken met belangen in Griekenland te ondersteunen en daarmee is de kous af", zegt Sinn.
Als dat de uitkomst wordt onderhandelen de Europese politici wel bizar slecht. Als de Amerikanen vrezen voor hun CDS-exposure betalen ze ook maar gewoon mee.quote:"Geithner zal willen dat Europa belastinggeld in Griekenland blijft pompen, zodat de Grieken schulden blijven afbetalen. Als ze failliet gaan treden de credit default swaps in werking. Die komen vooral uit de VS", aldus Sinn.
Yep, het is een soort verzekering. Die banken hebben CDS'en gekocht om hun kredietrisico op Griekenland af te dekken. Als Griekenland failliet gaat, dan moeten bedrijven als AIG betalen. Dit ging fout in 2008, toen AIG de CDS op Lehman Brothers moest uitkeren en gered moest worden door de Amerikaanse regering.quote:Op woensdag 14 september 2011 14:05 schreef Sloggi het volgende:
Met andere woorden: de Amerikanen draaien door de CDS deels op voor de schulden die Europese banken in Griekenland hebben uitstaan? Of begrijp ik er geen hol van?
quote:Op woensdag 14 september 2011 14:05 schreef SeLang het volgende:
Trigger die CDS-en dan maar gewoon. Kan Obama die $447 miljard voor zijn herverkiezingsplan mooi aan AIG doneren.
Dacht dat Goldman ook flink had ingezet hier op?quote:Op woensdag 14 september 2011 14:05 schreef SeLang het volgende:
Trigger die CDS-en dan maar gewoon. Kan Obama die $447 miljard voor zijn herverkiezingsplan mooi aan AIG doneren.
Volgens mij weet niemand precies wie hoeveel CDS heeft uitstaan. Als je nog wat geld overhebt, is een CDS op Griekenland wel interessant. Je hoeft geen eens Griekse bonds te hebben om CDS af te kunnen sluiten.quote:Op woensdag 14 september 2011 14:10 schreef Sloggi het volgende:
Hoe groot is het percentage van de uitstaande leningen van Europese banken in Griekenland dat wordt gedekt door een CDS?
In het uiterste geval hebben wij dus weinig last van een Grieks faillissement en heeft Amerika een groot probleem.
Tja, wat wou je doen, oorlog?quote:Op woensdag 14 september 2011 14:19 schreef RemcoDelft het volgende:
Wat houdt een faillissement van een land eigenlijk in? Bij een bedrijf mogen de schuldeisers daarna de opbrengst van het restant hebben, hoe gaat dat met een land?
Het kan toch niet zo zijn dat de inwoners fijn alles houden, hun schulden worden kwijtgescholden, en ze opnieuw beginnen met nieuwe leningen en fraudes?
In de Middeleeuwen werden landen nog weleens veroverd. Maar dat gebeurt niet meerquote:Op woensdag 14 september 2011 14:19 schreef RemcoDelft het volgende:
Wat houdt een faillissement van een land eigenlijk in? Bij een bedrijf mogen de schuldeisers daarna de opbrengst van het restant hebben, hoe gaat dat met een land?
Het kan toch niet zo zijn dat de inwoners fijn alles houden, hun schulden worden kwijtgescholden, en ze opnieuw beginnen met nieuwe leningen en fraudes?
Het leek me wel een goeie grap om ze te verdrijven, fijn op de boot naar Libie e.d. Alleen al om het gezicht van die Libiers te zien als ze in een leeg Griekenland aankomen met hun roeibootjes!quote:
Maar serieus: het kan toch niet zo zijn dat:quote:Die Grieken hebben het nog niet zo slecht bekeken. Net babyboomers.
ze zullen de zaak altijd blijven besodemieteren, het beste is nu eruit en dan hou je het zelfrespectquote:Op woensdag 14 september 2011 14:47 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Het leek me wel een goeie grap om ze te verdrijven, fijn op de boot naar Libie e.d. Alleen al om het gezicht van die Libiers te zien als ze in een leeg Griekenland aankomen met hun roeibootjes!
[..]
Maar serieus: het kan toch niet zo zijn dat:
-Grieken jarenlang frauderen
-Grieken niet willen werken maar alleen staken/rellen
-Grieken honderden miljarden schuld maken
-Grieken op de valreep nog even honderden miljarden van de EU krijgen
-Grieken daarna geen cent terugbetalen
-Grieken hier zonder een enkele consequentie mee wegkomen?!
Als dat zo is, waarom doen wij dat niet ook?
Dat is iets dat ik mij ook al sinds het begin van de crisis afvraag. Als je toch de rommel mag opruimen kun je net zo goed meefeesten. Mathijs Bouman heeft daar laatst nog een mooie vergelijking van gemaakt meen ik. Zijn conclusie was dat de kater het feestje wel waard was voor de Grieken.quote:Op woensdag 14 september 2011 14:47 schreef RemcoDelft het volgende:
Als dat zo is, waarom doen wij dat niet ook?
Dus op dit moment lopen de Europese banken dus eigenlijk weinig tot geen risico door die CDS?quote:Op woensdag 14 september 2011 14:07 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
Yep, het is een soort verzekering. Die banken hebben CDS'en gekocht om hun kredietrisico op Griekenland af te dekken. Als Griekenland failliet gaat, dan moeten bedrijven als AIG betalen. Dit ging fout in 2008, toen AIG de CDS op Lehman Brothers moest uitkeren en gered moest worden door de Amerikaanse regering.
De CDS-markt in totaal is iets van 10 keer de jaarlijkse GDP van de hele wereld. Het gaat echt om enorme bedragen.
Als je nagaat is het gewoon absurd. Je kunt CDS'en op iets afsluiten zonder daadwerkelijke leningen daaraan. Lekker gokken op een failliet.quote:Op woensdag 14 september 2011 14:15 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
Volgens mij weet niemand precies wie hoeveel CDS heeft uitstaan. Als je nog wat geld overhebt, is een CDS op Griekenland wel interessant. Je hoeft geen eens Griekse bonds te hebben om CDS af te kunnen sluiten.
En wie leenden die Grieken dan al het geld? Dat waren voor zover ik heb kunnen opmaken toch die slimme 'Noordelijke' bankiers.quote:Op woensdag 14 september 2011 15:08 schreef Lurf het volgende:
[..]
Dat is iets dat ik mij ook al sinds het begin van de crisis afvraag. Als je toch de rommel mag opruimen kun je net zo goed meefeesten. Mathijs Bouman heeft daar laatst nog een mooie vergelijking van gemaakt meen ik. Zijn conclusie was dat de kater het feestje wel waard was voor de Grieken.
Lijkt me ook.quote:Op woensdag 14 september 2011 15:09 schreef ender_xenocide het volgende:
[..]
Dus op dit moment lopen de Europese banken dus eigenlijk weinig tot geen risico door die CDS?
Wat doen we dan moeilijk, lekker de stekker eruit.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |