Gewaagde uitspraak hoor, 4 punten boven huidige stand en 3 punten boven day-high van vandaag.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 15:50 schreef Vandergeld het volgende:
Zal waarschijnlijk eerst nog wel richting 295 gaan
quote:European Short-Selling Ban on Selected Credit Institution and Insurance Companies Equities
Following recent market events, the European Securities and Markets Authority (ESMA) have requested a suspension on short-selling on equities in the financial sector from 12 August 2011 for 15 days, covering credit institutions and insurance companies. So far Italy, Spain, Belgium and France have decided to enforce the ban. With immediate effect, it will not be possible to open new short CFD positions in effected companies during this period.
Note: existing short CFD positions will be permitted and do not need to be closed.
The affected companies include:
France:
April Group
Axa
BNP Paribas
CIC
CNP Assurances
Crédit Agricole
Euler Hermès
Natixis
Paris Ré
Scor
Société Générale
Spain:
Banca Cívica, S.A.
Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A.
Banco de Sabadell, S.A.
Banco de Valencia, S.A.
Banco Español de Crédito, S.A.
Banco Pastor, S.A.
Banco Popular Español, S.A.
Banco Santander, S.A.
Bankia, S.A.
Bankinter, S.A.
Bolsas y Mercados Españoles, S.A.
Caixabank, S.A.
Caja de Ahorros del Mediterráneo
Grupo Catalana de Occidente S.A.
Mapfre, S.A.
Renta 4 Servicios de Inversion, S.A.
Se recuerda que el artículo 99 quinquies de la LMV
Italy:
Azimut Holding
Banca Carige
Banca Finnat
Banca Generali
Banca Ifis
Banca Intermobiliare
Banca Monte Paschi Siena
Banca Popolare Emilia Romagna
Banca Popolare Etruria e Lazio
Banca Popolare Milano
Banca Popolare Sondrio
Banca Profilo
Banco di Desio e Brianza
Banco di Sardegna Rsp
Banco Popolare
Cattolica Assicurazioni
Credito Artigiano
Credito Emiliano
Credito Valtellinese
Fondiaria - Sai
Generali (ASSICURAZIONI GENERALI)
Intesa Sanpaolo
Mediobanca
Mediolanum
Milano Assicurazioni
Ubi Banca
Unicredit
Unipol
Vittoria Assicurazioni
Belgium:
Ageas (AGS BB)
Dexia (DEXB BB)
KBC Groep (KBC BB)
KBC Ancora (KBCA BB)
CFDs Short-Selling Banned on the Athens Stock Exchange
A reminder from the previous notification, the Greek securities regulators Hellenic Capital Markets Commission have banned short-selling on the Athens exchange for a period of two months with immediate effect. Clients will not be able to short Greek CFDs until this ban has been lifted.
Note: existing short CFD positions will be permitted and do not need to be closed.
dat zou leiden tot een gezonde bodemvorming maar ik ben bang dat de rally die nu gaat komen een hele sterke momentum rally is, zo erg net als de internetbubbel. dit is namelijk de laatste push up tot de top. De rally zal leiden tot extreme euforie, misschien gaat linkedin zelfs naar $200. Door vanaf dit moment linea recta naar S&P 1300 te gaan deze maand nog leidt tot heel veel mensen met hebzucht die het gevoel hebben de rally te hebben gemist.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 15:36 schreef Anno2012 het volgende:
Voor mij mag het weer lager mensen....
68% dacht gisterochtend, op een stand van 280, dat we vandaag onder 280 zouden eindigen. Kan nog steeds maar ik verwacht het niet meer. Op dat moment hoorde ik bij die 68%..quote:Op donderdag 11 augustus 2011 10:53 schreef the85mc het volgende:
Poll: Aan het eind van de week staat de AEX
• Boven 280 punten
• Onder 280 punten
Tussenstand:
[ afbeelding ]
Ook een poll maken? Klik hier
Puur koffiedik kijken natuurlijk maar ik sluit een verdere stijging niet uit en als dan de vola wat afneemt zal ik waarschijnlijk wel een paar beschermingsputs aanschaffen.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 15:50 schreef Vandergeld het volgende:
Beperkt puts september 280 ingeslagen voor een beweging die ik verwacht richting 265. Zal waarschijnlijk eerst nog wel richting 295 gaan, waar ik van plan ben extra puts in te slaan
Ik las het nieuws bericht. Het is toch weer dat maakbaarheidsdenken van politici dat beurskoersen bij voorkeur alleen maar omhoog mogen. "want dat is goed"quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 15:56 schreef jaco het volgende:
Ik kreeg net een mailtje van een van mijn brokers over de details van de short-selling ban...
[..]
Sowieso zijn het dingen die mijn inziens vaak ondersneeuwen bij de mensen in regards of interesse in de financiele markt. Bij de vorige crisis keek ik ook nauwelijks naar libor spreads bijv. Maar wanneer bepaalde markten droogvallen is dat vaak een indicate dat banken ergens anders de centen dumpen. Dit kan weer sneeuwbal effecten hebben.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 14:43 schreef flyguy het volgende:
[..]
Interessante link. Met name financials lijken ten opzichte van de totale markt toch minder korte termijn financieringen nodig te hebben.
Alles wat openbaar is, heeft een toegevoegde waarde van 0 omdat je altijd achter de feiten aanloopt. Je leest iets en denkt, Hey dat is belangrijk nieuws, ik moet nu een move maken...............niet beseffende dat diezelfde move al lang gemaakt is door anderen en je dus te laat bent.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 16:41 schreef sitting_elfling het volgende:
Sowieso zijn het dingen die mijn inziens vaak ondersneeuwen bij de mensen in regards of interesse in de financiele markt. Bij de vorige crisis keek ik ook nauwelijks naar libor spreads bijv. Maar wanneer bepaalde markten droogvallen is dat vaak een indicate dat banken ergens anders de centen dumpen. Dit kan weer sneeuwbal effecten hebben.
Die progressie qua kennis lees ik jammer genoeg weinig terug in de colums van (met name nederlandse) analisten.
Mee eens. Hier zijn hele wetenschappelijke verhandelingen over geschreven. Nooit geweten dat jij toch op dat niveau zatquote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:09 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Alles wat openbaar is, heeft een toegevoegde waarde van 0 omdat je altijd achter de feiten aanloopt. Je leest iets en denkt, Hey dat is belangrijk nieuws, ik moet nu een move maken...............niet beseffende dat diezelfde move al lang gemaakt is door anderen en je dus te laat bent.
kunnen wij het helpen dat je zo traag van begrip bent?quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:09 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Alles wat openbaar is, heeft een toegevoegde waarde van 0 omdat je altijd achter de feiten aanloopt. Je leest iets en denkt, Hey dat is belangrijk nieuws, ik moet nu een move maken...............niet beseffende dat diezelfde move al lang gemaakt is door anderen en je dus te laat bent.
De illusie hebben dat je als particuliere belegger kan inspelen op verse berichten is vrij naief.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:44 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
kunnen wij het helpen dat je zo traag van begrip bent?
Daarom kan de particuliere belegger zich ook beter toeleggen op lange termijn beleggen in plaats van achter de feiten aan lopen en denken daar winst mee te maken.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:52 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
De illusie hebben dat je als particuliere belegger kan inspelen op verse berichten is vrij naief.
Snap je niet dat het al diverse kanalen is gepasseerd alvorens jij het "nieuws" onder ogen krijgt?
Sowieso ben je dan geen belegger, maar een speculant.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:52 schreef PierreBetfair het volgende:
De illusie hebben dat je als particuliere belegger kan inspelen op verse berichten is vrij naief.
Snap je niet dat het al diverse kanalen is gepasseerd alvorens jij het "nieuws" onder ogen krijgt?
Daarom moet je als particulier ook niet proberen te handelen/beleggen op KT.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:52 schreef PierreBetfair het volgende:
De illusie hebben dat je als particuliere belegger kan inspelen op verse berichten is vrij naief.
Snap je niet dat het al diverse kanalen is gepasseerd alvorens jij het "nieuws" onder ogen krijgt?
Beetje geduldquote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:57 schreef Anno2012 het volgende:
Laagste consumentenvertrouwen van de laatste maanden,en toch dik in de +. Zoveel in europa als de USA.
Waarschijnlijk is het ''sentiment'' nu weer in orde.
Het kenmerk van een ralley is dat koersen stijgen en slecht nieuws gewoon negeren.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:57 schreef Anno2012 het volgende:
Laagste consumentenvertrouwen van de laatste maanden,en toch dik in de +. Zoveel in europa als de USA.
Waarschijnlijk is het ''sentiment'' nu weer in orde.
Dat moment komt nooit. Want móchten de koersen zo laag komen te staan, dan zie jij weer 101 redenen om niet in te stappen omdat het systeem 'totaal zal crashen'.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 13:56 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Onvoorstelbaar inderdaad, dat er nog steeds mensen zijn die de "mooi weer praatjes" van bankdirecteuren en overheden geloven. Gisteren ook weer zo'n kerel van een Franse bank die doodleuk verkondigt dat zn bank prima draaiten de Italianen en Spanjaarden die vertellen dat ze maatregelen gaan nemen om de schulden terug te dringen. En dan heb ik het nog niet eens over onze Japanse en Amerikaanse vrienden, 2 wereldeconomieen die naar adem snakken (maar eigenlijk al gestikt zijn).
Priceless !
Het is gewoon wachten tot de kul-praat van centrale banken en overheden geen stand meer houdt. Kan nooit lang duren, en dan mietert de hele boel in elkaar. Op dat moment staat ome Pierre klaar met een zak dukaten om goedkoop wat Unilevers en andere meuk in te slaan.
Ik heb er zin an.
zoals ik al zei, we kunnen niet allemaal zo slim als Xeno zijnquote:Op vrijdag 12 augustus 2011 17:52 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
De illusie hebben dat je als particuliere belegger kan inspelen op verse berichten is vrij naief.
Snap je niet dat het al diverse kanalen is gepasseerd alvorens jij het "nieuws" onder ogen krijgt?
Nu maak je me nieuwsgierig. Hoe los je het extreem eenvoudig op dan?quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:34 schreef LXIV het volgende:
Het systeem mietert niet in elkaar omdat het hele 'schuldenprobleem' extreem eenvoudig is op te lossen. Feitelijk is het zelfs onzin om van een schuldenprobleem te spreken.
Een grote schuldsanering, nadeel is dat er aan de andere kant van de balans bezit verloren gaat met de nodige bijeffecten. Eenvoudig, maar pijnlijk.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:50 schreef PierreBetfair het volgende:
Nu maak je me nieuwsgierig. Hoe los je het extreem eenvoudig op dan?
Printenquote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:50 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Nu maak je me nieuwsgierig. Hoe los je het extreem eenvoudig op dan?
Kan jij nog nadenken?quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:34 schreef LXIV het volgende:
Feitelijk is het zelfs onzin om van een schuldenprobleem te spreken.
Een grote gelddruk-operatie. Nadeel is dat de munt zijn waarde verliest en men daardoor collectief zal verarmen. Eenvoudig, en minder pijnlijk.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:55 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Een grote schuldsanering, nadeel is dat er aan de andere kant van de balans bezit verloren gaat met de nodige bijeffecten. Eenvoudig, maar pijnlijk.
Of goud, als dat dan nog te verkrijgen is...quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Printen
En als de bezitter van die biljetten het zat wordt, dan staat het hem vrij om die biljetten aan een ander te geven of om te ruilen voor koeien of graan of olie
Ja het collectief verarmen is minder pijnlijk.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:59 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Een grote gelddruk-operatie. Nadeel is dat de munt zijn waarde verliest en men daardoor collectief zal verarmen. Eenvoudig, en minder pijnlijk.
Drukken inderdaad. En dan hoef je niet meteen biljetten van 1.000.000 uit te gaan geven, maar gewoon lekker 5% bovenop het strikt benodigde extra bijdrukken geeft al genoeg ruimte. Want het is nu ook weer niet zo dat die schulden zo enorm zijn als die van Duitsland in de jaren 20.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Printen
En als de bezitter van die biljetten het zat wordt, dan staat het hem vrij om die biljetten aan een ander te geven of om te ruilen voor koeien of graan of olie
Kan je wel zo'n domme smiley zetten, maar toch dat maak het niet minder waar.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:59 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Ja het collectief verarmen is minder pijnlijk.
De export verbeteren door inflatie?quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Drukken inderdaad. En dan hoef je niet meteen biljetten van 1.000.000 uit te gaan geven, maar gewoon lekker 5% bovenop het strikt benodigde extra bijdrukken geeft al genoeg ruimte. Want het is nu ook weer niet zo dat die schulden zo enorm zijn als die van Duitsland in de jaren 20.
Veel drukken vermindert die schulden effectief, zorgt voor extra uitgaven in het binnenland en verbetert de export door inflatie, wat dus allemaal voor extra overheidsinkomen zorgt.
Zolang je het niet al te gek maakt is er niks aan de hand.
Het valt in ieder geval minder op! En het gaat geleidelijk. Het mooie van geld drukken is dat het automatisch door diegenen die dit het best missen kunnen wordt betaald.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 18:59 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Ja het collectief verarmen is minder pijnlijk.
Zimbabwe heeft geen producten te verkopen, want ze kunnen niks maken. Dat geldt echter niet voor de EU. Ook als de euro tov bijv de dollar met 20% zakt kunnen wij nog steeds prima chipmachines, auto's, navigatie-apparatuur produceren. Als je export enkel uit bananen bestaat is dat anders.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:09 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
De export verbeteren door inflatie?
Wat heb jij recentelijk uit Zimbabwe gekocht dan?
Zoals Greenspan deze week nog kwam vertellen.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:11 schreef LXIV het volgende:
Het grote verschil tussen de eurocrisis en de bankencrisis is dat de banken niet zelf geld mogen drukken. Landen kunnen dat wel!
Daarom. Greenspan kwam langs en Buffet gaf ook nog een signaal. Ze gaan de boel weer omhoog jagen nu.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:12 schreef LXIV het volgende:
Nee, die hele schuldencrisis is echt geen issue. En al zeker niet voor de aandelenmarkten, want als voor de eenvoudigste en meest effectieve oplossing gekozen wordt dan zal de beurs gewoon stijgen! (Nominaal natuurlijk)
En daarin had hij gelijk, want de VS heeft enkel dollarschulden. Die kunnen ze dus bijdrukken zoveel ze willen. Daarmee kunnen ze tenminste hun schulden afbetalen. Of men hen daarna nog zo grif lenen wil is natuurlijk de vraag.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:12 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Zoals Greenspan deze week nog kwam vertellen.
"De VS kan nooit failliet want we hebben een drukpers."
En of men treasuries nog steeds zo'n geweldige reserve of de dollar zo'n fantastische wereldhandelsmunt vind ook.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:13 schreef LXIV het volgende:
[..]
En daarin had hij gelijk, want de VS heeft enkel dollarschulden. Die kunnen ze dus bijdrukken zoveel ze willen. Daarmee kunnen ze tenminste hun schulden afbetalen. Of men hen daarna nog zo grif lenen wil is natuurlijk de vraag.
Goud is dan tenminste beter dan cash of een spaarrekening. Al staat het nu ook al erg hoog!quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:16 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
En of men treasuries nog steeds zo'n geweldige reserve of de dollar zo'n fantastische wereldhandelsmunt vind ook.
Vandaar ook dat goud verder gaat oplopen en de euro niet gaat klappen.
Het geloof dat jij in je geld spaarcentjes hebt hangt toch ook samen met autoriteiten?quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:16 schreef piepeloi55 het volgende:
De perceptie van almachtige autoriteiten die ten alle tijden gaan ingrijpen. De drijfveer van deze hele bubble! Wat gaat die illusie worden doorgeprikt ergens in de komende jaren.
Dat is relatief. Zet het af tegen de schuldgroei de afgelopen tijd en het is niets.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:17 schreef LXIV het volgende:
[..]
Goud is dan tenminste beter dan cash of een spaarrekening. Al staat het nu ook al erg hoog!
Mijn primaire bezwaar tegen goud is dat het inherent geen rendement heeft, anders dan door speculatie. Het is altijd verkopen aan de 'bigger fool'. 1 kg goud blijft 1 kg goud. Het is statisch.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:19 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Dat is relatief. Zet het af tegen de schuldgroei de afgelopen tijd en het is niets.
Toen goud te laag om te lachen stond hoorden we daar bijna nooit iemand over.
Nu zou het dan plotseling hoog zijn.
Net als een paar jaar terug...
Ik denk dat het nog veel hoger gaat. En daar blijft.
Want wie wil nou nog die bubble-dollar in z'n reserves?
Kapitaal aanhouden in cash lijkt een slechte optie, maar gezien de overwaarderingen (=neerwaarste risicos) in vrijwel alle andere assets de enige optie. Als je de wetgevingen in de maak leest, zie je dat kapitaal tot een x bedrag en systeemvereisten zaken kunnen worden losgekoppeld van insolvabele banken in de toekomst. Vandaar dat ik niet vrees voor een massaal bankenfaillisement. Anders zou dat zijn als die wetgeving er niet kwam en nog moest blijken of overheden een potje over hebben om het DGS te dekken.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:17 schreef GoudIsEcht het volgende:
Het geloof dat jij in je geld spaarcentjes hebt hangt toch ook samen met autoriteiten?
Zonder die lui zou iedereen toch zijn eigen geld drukken? Of zouden banken er zo met je pegels vandoor kunnen?
En hoe zit dat met de verhalen van Greenspan en Bernanke over hun drukpers dan?
Ze vergissen zich; kennen de materie niet?
zolang er mensen zijn die zeggen, het gaat crashen dan valt wel meequote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:19 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Dat is relatief. Zet het af tegen de schuldgroei de afgelopen tijd en het is niets.
Toen goud te laag om te lachen stond hoorden we daar bijna nooit iemand over.
Nu zou het dan plotseling hoog zijn.
Net als een paar jaar terug...
Ik denk dat het nog veel hoger gaat. En daar blijft.
Want wie wil nou nog die bubble-dollar in z'n reserves?
Je bedoelt mensen als piepeloi.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:38 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zolang er mensen zijn die zeggen, het gaat crashen dan valt wel mee
Het garanderen van kapitaal is een belofte om te printen.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:30 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Kapitaal aanhouden in cash lijkt een slechte optie, maar gezien de overwaarderingen (=neerwaarste risicos) in vrijwel alle andere assets de enige optie. Als je de wetgevingen in de maak leest, zie je dat kapitaal tot een x bedrag en systeemvereisten zaken kunnen worden losgekoppeld van insolvabele banken in de toekomst. Vandaar dat ik niet vrees voor een massaal bankenfaillisement. Anders zou dat zijn als die wetgeving er niet kwam en nog moest blijken of overheden een potje over hebben om het DGS te dekken.
Wat betreft het inflatoire risico zijn de meningen duidelijk.
Ik vind dat een uiterst stompzinnig bezwaar.quote:Op vrijdag 12 augustus 2011 19:26 schreef LXIV het volgende:
[..]
Mijn primaire bezwaar tegen goud is dat het inherent geen rendement heeft, anders dan door speculatie. Het is altijd verkopen aan de 'bigger fool'. 1 kg goud blijft 1 kg goud. Het is statisch.
Hierdoor is het ook heel moeilijk om er een reële waarde aan vast te plakken. Hooguit misschien het inflatie-gecorrigeerde gemiddelde over een X-aantal jaren.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |