ja bla, ik beantwoord al de hele tijd vragen, nu mag ik.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:17 schreef Trommeldaris het volgende:
[..]
Hij vroeg het eerst. Dan is het wel zo netjes zijn vragen te beantwoorden eerst ja.
Ik dacht dat jij een respectvolle discussie zonder kleinerende opmerkingen wilde?quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:29 schreef Daskaar het volgende:
nou modus?
waarom zo stil nu?
doe je een Wilders?
oh dus ik mag niemand aanspreken op zn gedrag?quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:31 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Ik dacht dat jij een respectvolle discussie zonder kleinerende opmerkingen wilde?
Dat mag best, maar het is nogal hypocriet om dat op een kleinerende en weinig respectvolle manier te doen.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:33 schreef Daskaar het volgende:
[..]
oh dus ik mag niemand aanspreken op zn gedrag?
Iemand een Wilders noemen en over kleuterscholen beginnen is inderdaad niet het voorbeeld van een respectvolle discussie.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:33 schreef Daskaar het volgende:
[..]
oh dus ik mag niemand aanspreken op zn gedrag?
Weet je wat, Daskaar? Veel succes met je respectvolle en niet kleinerende topic.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:36 schreef Daskaar het volgende:
wauw!
en toen viel iedereen over elkaar heen om me mijn fout aan te wijzen, ondertussen laten we modus lekker zn mond houden.
laten we wel volwassen blijven heren, we kunnen wel tegen een grapje hoop ik.
bedankt! goed beargumenteerd trouwensquote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:37 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Weet je wat, Daskaar? Veel succes met je respectvolle en niet kleinerende topic.
Gefeliciteerd! Als je nu nog niet doorhebt dat je elke opening tot een zinnige discussie blokkeert dan komt het nooit meer.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:51 schreef Daskaar het volgende:
Mijn geloof als het op de meeste ongelovigen hier aankomt is dat jullie je heil zoeken in de wetenschap.
Simpelweg omdat je als kind merkte dat het leven onzeker is, en je had gelijk.
Daarom ben je gaan zoeken naar zekerheden, en dit is logisch, ik doe dat ook, maar op een andere manier.
Jij zocht het in wetenschap, ik in het menselijke psyche en het bovennatuurlijke.
Allebei zijn deel van dezelfde cirkel en allebei bevatten waarheden en zekerheid.
Maar wat ik vaak tegenkom is dat ongelovigen alles willen toetsen aan natuurwetten en objectiviteit, maar zo werkt het niet. Want hoe objectief is jouw leven, zijn jouw gevoelens voor je ouders en geliefden?
Het leven heeft vele kanten. Hoeveel morele waarden kan je leren uit de wetenschap? Hoe weet je t verschil tussen goed en kwaad? Hoe kan het dat je niks onderneemt als je niet gelooft dat je zal slagen in die ondernemingen?
Al die verschillende kanten, wetenschap, geloof, liefde, emoties hebben met elkaar te maken en zijn onderhevig aan elkaar. Maar niet alles is te testen door dezelfde serie wetten of regels.
Uiteindelijk zijn we allemaal onzeker en moeten we dat respecteren van elkaar.
Zie ook http://www.20000-names.com/god_names.htm en http://www.godchecker.com/quote:If you believe in God, you have chosen to reject Allah, Vishnu, Budda, Waheguru and all of the thousands of other gods that other people worship today. It is quite likely that you rejected these other gods without ever looking into their religions or reading their books. You simply absorbed the dominant faith in your home or in the society you grew up in.
In the same way, the followers of all these other religions have chosen to reject God. You think their gods are imaginary, and they think your God is imaginary.
In other words, each religious person on earth today arbitrarily rejects thousands of gods as imaginary, many of which he/she has never even heard of, and arbitrarily chooses to "believe" in one of them.
Je begrijpt niet wat wetenschap is?quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 23:51 schreef Daskaar het volgende:
Mijn geloof als het op de meeste ongelovigen hier aankomt is dat jullie je heil zoeken in de wetenschap.
Simpelweg omdat je als kind merkte dat het leven onzeker is, en je had gelijk.
Daarom ben je gaan zoeken naar zekerheden, en dit is logisch, ik doe dat ook, maar op een andere manier.
Jij zocht het in wetenschap, ik in het menselijke psyche en het bovennatuurlijke.
Allebei zijn deel van dezelfde cirkel en allebei bevatten waarheden en zekerheid.
Liefde e.d. kan je idd niet toetsen. Al het andere wel. Of er een zondvloed was, kan je testen. Hoe oud de aarde is, kan je testen.quote:Maar wat ik vaak tegenkom is dat ongelovigen alles willen toetsen aan natuurwetten en objectiviteit, maar zo werkt het niet. Want hoe objectief is jouw leven, zijn jouw gevoelens voor je ouders en geliefden?
Het leven heeft vele kanten. Hoeveel morele waarden kan je leren uit de wetenschap? Hoe weet je t verschil tussen goed en kwaad? Hoe kan het dat je niks onderneemt als je niet gelooft dat je zal slagen in die ondernemingen?
Al die verschillende kanten, wetenschap, geloof, liefde, emoties hebben met elkaar te maken en zijn onderhevig aan elkaar. Maar niet alles is te testen door dezelfde serie wetten of regels.
Uiteindelijk zijn we allemaal onzeker en moeten we dat respecteren van elkaar.
Met het bovenstaande geef je totaal iets anders staan als bij hetgeen hieronder staatquote:Op vrijdag 5 augustus 2011 22:55 schreef Daskaar het volgende:
[..]
met welk doel zouden we discussieren, ik heb het over praten met elkaar, leren van elkaars denkwijzes, de verschillen opmerken.
Voor de eerste zin is het nodig dat jij je openstelt voor de mening van een ander.quote:jij hebt t over discussieren, maar met welk doel? de ander te overtuigen? heb ik geen behoefte aan
Gevoel kan bedriegen, feiten niet. Daarom zijn het namelijk feiten.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 22:26 schreef Daskaar het volgende:
[..]
nee meer dat ik kritische vragen durf aan te gaan omdat ik nu beter van mezelf weet waarom ik geloof. snap je?
dat wetenschap helemaal geen grip heeft op mijn geloof, omdat ik niet geloof gebaseerd op feiten, maar ervaring, gevoel(niet emotie) en direct contact zoeken met God.
Deze discussies zijn op forums wel vaker, credible is daar een voorbeeld vanquote:Op vrijdag 5 augustus 2011 18:46 schreef Daskaar het volgende:
De afgelopen week ben ik twee topics begonnen waarin het erg clashte tussen gelovigen en ongelovigen.
Waarschijnlijk voor de eerste keer ooit op het internet(!).
Het wordt erger: vroeger kon geloof nog de alleenheerschappij over de moraal claimen, want dan kwam niet binnen bereik van de wetenschap. Nieuwe ontwikkelingen hebben aangetoond dat moraal evolutionair bepaald is, dus waarneembaar, dus binnen het bereik van de wetenschap. Dat zou betekenen dat religie zich ook niet meer mag uitspreken over moraal.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 12:15 schreef deelnemer het volgende:
Het scheiden van geloof en wetenschap is raar. De uitspraak dat het twee gescheiden gebieden zijn, die om fundamentele redenen niets met elkaar kunnen hebben, is heel verstrekkend. Want daarmee kan alles, dat voor wetenschappelijk onderzoekt vatbaar is, geen deel uitmaken van het geloof. Want als het geloof daar wel uitspraken over zou doen, komt het mogelijk in conflict met de wetenschap (als deze later onjuist blijken te zijn).
Wat kan geloof dan nog zijn? Er zijn twee mogelijkheden:
1. Je gelooft ergens in zonder goede gronden. Dan is er geen enkele reden waarom je in het één gelooft ipv het andere.
2. Je baseert het op een onverklaarbaar inner weten. Dat heb ik zelf ook. Ik heb telepatisch contact met een blauwe walvis die in de ruimte zweeft. De blauwe walvis weet alles en hij heeft me vertelt dat het Christelijke geloof onjuist is.
Je voelt toch wat je voelt? Waarom voel je iets dat je verwachting niet nakomt? Omdat je nog niet genoeg geleerd hebt, toch? Gevoel is kostbaar imo.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 04:29 schreef -Strawberry- het volgende:
Gevoel kan bedriegen, feiten niet. Daarom zijn het namelijk feiten.
Je voelt wat je voelt en je gevoel is belangrijk als persoonlijke motivator. Maar gevoel staat niet los van interpretatie. De interpretatie kan onjuist zijn en dat wordt vastgesteld aan de hand van objectieve kennis.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 12:54 schreef Loppe het volgende:
[..]
Je voelt toch wat je voelt? Waarom voel je iets dat je verwachting niet nakomt? Omdat je nog niet genoeg geleerd hebt, toch? Gevoel is kostbaar imo.
idd, wat ik zei (ivm leren)quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 13:04 schreef deelnemer het volgende:
Je voelt wat je voelt en je gevoel is belangrijk als persoonlijke motivator. Maar gevoel staat niet los van interpretatie. De interpretatie kan onjuist zijn en dat wordt vastgesteld aan de hand van objectieve kennis.
Volgens mij verschilt dit ook.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 13:26 schreef Molurus het volgende:
Gevoel is een mechanisme om beslissingen te nemen daar waar de ratio daar niet toe in staat is. Intuitie, instinct, etc komen veel sneller tot een beslissing, maar de ratio is beter in het constateren van specifieke uitzonderlijke situaties waarin je op gevoel een verkeerde beslissing zou nemen.
Dat heeft grotendeels te maken met de klassieke rolverdeling denk ik.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 13:28 schreef heartz het volgende:
[..]
Volgens mij verschilt dit ook.
Bijv mannen zouden over het algemeen meer rationeel ingesteld zijn dan vrouwen.
Vrouwen zouden over het algemeen meer intuitief ingesteld zijn dan mannen.
Al vind ik mezelf vrij rationeel
Uit mijn ervaring blijkt dat ik veel emotioneler of gevoeliger ben dan mijn vriendquote:Op zaterdag 6 augustus 2011 13:36 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat heeft grotendeels te maken met de klassieke rolverdeling denk ik.
Hier ben ik het volledig mee eens. Het Noma-idee van Stephen Jay Gould is, filosofisch gezien, een totale mislukking.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 12:15 schreef deelnemer het volgende:
Het scheiden van geloof en wetenschap is raar. De uitspraak dat het twee gescheiden gebieden zijn, die om fundamentele redenen niets met elkaar kunnen hebben, is heel verstrekkend. Want daarmee kan alles, dat voor wetenschappelijk onderzoekt vatbaar is, geen deel uitmaken van het geloof. Want als het geloof daar wel uitspraken over zou doen, komt het mogelijk in conflict met de wetenschap (als deze later onjuist blijken te zijn).
I concur, ik beschouw dat soort redenaties dan ook als een zwakke, doorzichtige poging om geloof immuun te maken voor kritiek.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 13:47 schreef Molurus het volgende:
[..]
Hier ben ik het volledig mee eens. Het Noma-idee van Stephen Jay Gould is, filosofisch gezien, een totale mislukking.
Gebruiken religieuzen andere redenaties dan? Het hele 'maar ik geloof dat' draait toch om niets anders dan zichzelf immuun maken voor kritiek? Of nog erger: 'je moet er respect voor hebben'. Waarmee ze effectief kritiek willen stoppen door het gelijk te stellen aan belediging.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 13:50 schreef TerryStone het volgende:
[..]
I concur, ik beschouw dat soort redenaties dan ook als een zwakke, doorzichtige poging om geloof immuun te maken voor kritiek.
Beide zaken die je hier noemt, zijn tot in het kleinste detail wetenschappelijk verklaarbaar en volledig aangetoond. Het is jammer dat je die verklaringen niet kent.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 13:37 schreef heartz het volgende:
Ik voel bijv heel sterk aan in watvoor stemming mijn vriend is of mijn kind.
Mijn vriend voelt de dingen ook wel aan (denk ik), maar 1 van de issues in onze relatie was dat als ik iets wilde van hem niet moest verwachten dat hij mij aan zou voelen, maar ik hem dat gewoon moest vertellen. Nou kan je in bepaalde situaties elkaar aanvoelen wanneer je weet dat je niet hoeft te praten (en dus elkaar aanvoelt op dat moment).
Bijv aantrekkingskracht is ook zoiets. Dat kan je voelen bij een vreemde.
Zonder een woord te rappen kan het leiden tot flirten.
Bron?quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 14:18 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Beide zaken die je hier noemt, zijn tot in het kleinste detail wetenschappelijk verklaarbaar en volledig aangetoond. Het is jammer dat je die verklaringen niet kent.
Het hele "maar ik geloof dat" en "je moet er respect voor hebben" komen vaak pas op tafel wanneer de argumenten op zijn en de zogenaamde godsbewijzen weer eens compleet onderuit gehaald zijn of ze switchen zo nu en dan tussen beargumenteermodus en ikgeloofmodus wanneer het ze uitkomt. In ieder geval zeer ergerlijk inderdaad.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 14:14 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Gebruiken religieuzen andere redenaties dan? Het hele 'maar ik geloof dat' draait toch om niets anders dan zichzelf immuun maken voor kritiek? Of nog erger: 'je moet er respect voor hebben'. Waarmee ze effectief kritiek willen stoppen door het gelijk te stellen aan belediging.
Ik heb niet gezegd dat het onverklaarbaar is.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 14:56 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
http://www.researchgate.n(...)rnal_of_Neuroscience
http://www.psypress.com/social-neuroscience-1747-0919
http://en.wikipedia.org/wiki/Social_neuroscience
http://www.uu.nl/faculty/(...)ialNeuroscience.aspx
http://dept.psych.columbia.edu/~kochsner/home.htm
nee want religie heeft een nare nasmaak, doet me denken aan kerken en wetten en regels, de hele geschiedenis van kruistochten en wat niet.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 14:11 schreef heartz het volgende:
Wat een foute titel trouwens!
Zou hier ipv 'aanhangers van geloof' niet 'aanhangers van religie' moeten staan?
Niet zo zeer kwetsbaar maar open voor een kritische blik en dat "moet" omdat je claims doet over de realiteit, de werking van de natuur en de werking van het universum wanneer je claimt dat er een scheppende god is die achter alles zit.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 15:54 schreef Daskaar het volgende:
[..]
nee want religie heeft een nare nasmaak, doet me denken aan kerken en wetten en regels, de hele geschiedenis van kruistochten en wat niet.
ik snap nog steeds de kritiek niet van jullie trouwens.
waarom moet ik mn geloof kwetsbaar opstellen?
Ik bedoel dat een gevoel niet per sé een goeie raadgever is. Feiten zijn dat wel.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 12:54 schreef Loppe het volgende:
[..]
Je voelt toch wat je voelt? Waarom voel je iets dat je verwachting niet nakomt? Omdat je nog niet genoeg geleerd hebt, toch? Gevoel is kostbaar imo.
Ik vind dat je zelf moet weten hoe jij je geloof wilt opstellen.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 15:54 schreef Daskaar het volgende:
[..]
nee want religie heeft een nare nasmaak, doet me denken aan kerken en wetten en regels, de hele geschiedenis van kruistochten en wat niet.
ik snap nog steeds de kritiek niet van jullie trouwens.
waarom moet ik mn geloof kwetsbaar opstellen?
maar heb ik niet in de OP gezet dat ik wil praten en leren van elkaar, discussies heb je als je het niet eens bent met elkaar en de ander wil overtuigen. Dit is niet mijn intentie.quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 16:00 schreef TerryStone het volgende:
[..]
Niet zo zeer kwetsbaar maar open voor een kritische blik en dat "moet" omdat je claims doet over de realiteit, de werking van de natuur en de werking van het universum wanneer je claimt dat er een scheppende god is die achter alles zit.
nee dat gaat niet op, emoties zijn geen goeie raadgever, maar gevoel, intuitie is dit wel, we hebben nooit de feiten op tijd, teveel beslissingen moeten gemaakt worden binnen een korte tijd en wat ga je doen als je geen feiten hebt...?quote:Op zaterdag 6 augustus 2011 16:06 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Ik bedoel dat een gevoel niet per sé een goeie raadgever is. Feiten zijn dat wel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |