FOK!forum / Sport Algemeen / Thomas Dekker #4: De comeback?
Coelhomaandag 20 juni 2011 @ 14:55
_44026114_dekker416.jpg

Op 1 juli is het zo ver: De schorsing van Neêrlands meest flamboyante wielrenner is ten einde. Ooit aangemerkt als het grootste talent sinds Boogerd (of nog verder terug), een potentiëel Tourwinnaar, en later verguisd door nagenoeg iedere wielerliefhebber of -volger.

Zijn terugkeer zal niet volledig onopgemerkt blijven: Journalist en Filmmaker Geertjan Lassche heeft Dekker anderhalf jaar lang gevolgd. Het resultaat zal een bijzondere sportdocumentaire zijn die op 27 juni op 20.30 uur bij de EO op Nederland 3 wordt uitgezonden, met de titel: 'Niemand kent mij' bron

Preview documentaire:

Tevens verschijnt deze week het boek 'Schoon Genoeg', waarin Thomas Dekker vertelt over "het verhaal van zijn wielercarrière tot nu toe: van de in PDM-kleuren gespoten Concorde Aquila-fiets die hij voor zijn elfde verjaardag kreeg, tot zijn schorsing wegens dopinggebruik in 2009 en vervolgens zijn comeback in 2011." bron

Tenslotte kwam deze week in de media dat de rentree van Dekker waarschijnlijk nog iets langer op zich laat wachten:
quote:
Thomas Dekker zal niet direct na afloop van zijn schorsing terugkeren in het peloton. Dat vertelde Jonathan Vaughters tegen het Algemeen Dagblad. De teambaas van Garmin-Cervélo wil de 26-jarige Dekker een tweede kans geven in zijn opleidingsploeg, maar gaf toe dat een definitieve rentree nog op zich laat wachten.

De schorsing van Dekker loopt op 1 juli aanstaande af. "De kans dat hij dan al bij ons rijdt is ontzettend klein. Ik sta in nauw contact met Thomas, we spreken elkaar geregeld. Maar niet alle tests die we met hem willen uitvoeren zijn gereed, dus zijn komst is nog niet definitief."

Dekker zou graag bij de Amerikaanse formatie terug willen keren, omdat deze bekend staat om zijn zero-tolerance beleid omtrent dopinggebruik. De afgelopen maanden onderging Dekker diverse tests onder begeleiding van Garmin-trainer Adrie van Diemen. Daarnaast houdt hij al anderhalf jaar een weekboek bij, waarin al bijn activiteiten naast de fiets staan omschreven. Dekker hoopt op deze manier Garmin te overtuigen.

Waarschijnlijk zal de komst van Dekker bij de opleidingsploeg van Garmin begin augustus afgerond worden. Vaughters wil zich eerst volledig focussen op de Tour de France. De bedoeling is dat Dekker na enkele maanden bij het Chipotle Development Team volgend seizoen zijn opwachting maakt bij Garmin-Cervélo.
Kortom, de mediamachine rondom de persoon Thomas Dekker draait weer op volle toeren.

Persoonlijk zou in dit topic vooral willen vooruitkijken: Gaat Dekker deze tweede kans grijpen, krijgt hij alsnog de carrière die hij eigenhandig al bijna weggegooid had, of zal het vooral een mooie herinnering met een enorme smet blijken te zijn? Iemand veroordelen over zijn verleden hebben we in andere topics al voldoende gedaan, laat dit vooral een (kritische) kijk op de toekomst worden!

Ondanks dat het vorige deel van deze reeks nog niet vol zit, lijkt mij dit toch een goed moment een nieuw deel te openen. De laatste post in #3 is immers al weer 5 maanden oud, en na een schorsing verdient iedereen een schone lei.
draqemaandag 20 juni 2011 @ 15:06
ik dnek niet dat hij het talent is wat men zei dat ie was. Ik denk wel dat hij een goeie meesterknecht kan worden voor een kopman in het ronde werk. De vraag is dan: wilt hij dat?
YebCarmaandag 20 juni 2011 @ 17:21
niveau: cunego

met geluk een ronde winnen........maar net te kort vergeleken met andere toppers
marcodejmaandag 20 juni 2011 @ 17:30
Nederland heeft al een hele goeie lichting, maar ik denk dat ook een schone Dekker nog steeds een mooie toevoeging kan zijn aan het Nederlandse wielrennen. Type Boogerd.

Tijd zal het uitwijzen, maar iedereen verdiend een tweede kans.

Die docu ga ik iig kijken.
wimderonmaandag 20 juni 2011 @ 17:55
Als hij in de buurt komt van z'n oude niveau is hij de beste van zijn generatie (reken ik renners als Gesink, Mollema, Kruijswijk, Terpstra, Maaskant, Boom, Langeveld toe) voor de ardennenklassiekers en in een tijdrit (wat het ook weer interessant maakt voor rondes van een week). De vraag is alleen op welk niveau hij gaat komen. Klassementen in grote rondes lijken me sowieso teveel van het goede, maar bij Garmin hebben ze wel vaker tijd/heuvelrijders omgeturnd tot klassementsrenners.
thettesmaandag 20 juni 2011 @ 18:42
Fragmentje dat ie er erg mee zit dat mensen hem soms als een lul omschrijven komt ie erg verontwaardigd uit de hoek. Maar hij wekt niet de indruk dat ie voor zichzelf de mogelijkheid is nagegaan dat ie dat misschien ook af en toe wel is.

Maar ga sowieso kijken (EO :o) ben benieuwd hoe ik er dan over denk :)
OProgmaandag 20 juni 2011 @ 20:47
quote:
2s.gif Op maandag 20 juni 2011 17:21 schreef YebCar het volgende:
niveau: cunego

met geluk een ronde winnen........maar net te kort vergeleken met andere toppers
En dan vergelijk je het met iemand die een mooie lijst heeft maar ook al drie keer de Ronde van Lombardije heeft gewonnen.
Als een Nederlander zijn palmares had zou het nu de grootste Nederlandse renner de afgelopen 25 jaar zijn geweest. Laten we eerst maar eens kijken of Dekker eens weer een grote prestatie neer kan zetten in een klassieker.
Suikeroommaandag 20 juni 2011 @ 21:15
hij komt in de opleidingsploeg van Garmin toch.. hoop dat ie weer terugkomt in de top..
Ericrmaandag 20 juni 2011 @ 22:06
Komt nooit meer op niveau dat gelijk is aan zijn dopingniveau. Aantal leuke uitslagen gereden toen hij gedopeerd rondreed maar net zo vaak 'ziek, zwak of misselijk'.

Lijkt me ook geen renner die de mentaliteit heeft om zonder dottore die hem prepareert de top te halen. Zie Dekker nog wel een keer de fout in gaan.
groenenmaandag 20 juni 2011 @ 22:11
Klasbak _O_
Il-Miglioremaandag 20 juni 2011 @ 23:39
Beeld wat ik nu van hem heb is dat het een arrogante klootzak is. Ik heb me heel vaak zitten ergeren over zijn algemene houding tijdens interviews, over de manier waarop die met alles is omgegaan en hoe die zich er over uitlaat. Verder was het een prima rijder maar niet meer en niet minder. Ik zie dan ook liever een Boogerd of Gesink rijden. Ben benieuwd naar de documentaire, hopen dat het mijn beeld van hem kan veranderen.
LudoSandersmaandag 20 juni 2011 @ 23:45
Ik heb toch wel zwak voor 'm. Hoop dat hij uiteindelijk zijn belofte alsnog kan inlossen.
SjaakVilleneuvedinsdag 21 juni 2011 @ 08:07
quote:
2s.gif Op maandag 20 juni 2011 23:45 schreef LudoSanders het volgende:
Ik heb toch wel zwak voor 'm. Hoop dat hij uiteindelijk zijn belofte alsnog kan inlossen.
idd, ik geloof ook altijd in mooie sport sprookjes
cafcadinsdag 21 juni 2011 @ 08:52
quote:
0s.gif Op maandag 20 juni 2011 23:39 schreef Il-Migliore het volgende:
Beeld wat ik nu van hem heb is dat het een arrogante klootzak is. Ik heb me heel vaak zitten ergeren over zijn algemene houding tijdens interviews, over de manier waarop die met alles is omgegaan en hoe die zich er over uitlaat. Verder was het een prima rijder maar niet meer en niet minder. Ik zie dan ook liever een Boogerd of Gesink rijden. Ben benieuwd naar de documentaire, hopen dat het mijn beeld van hem kan veranderen.
Mwah, als jij vanaf je 15e, 16e te horen krijgt dat je "de toekomst van het nederlandse wielrennen" bent, legt dat best een beetje druk op je, lijkt me. Natuurlijk bepaalt hij zelf ook hoe hij met die druk omgaat, maar deze jongen is ook wel een beetje verpest door zijn omgeving, daarnaast heeft hij de pech gehad op te groeien in een tijd dat het nederlandse wielrennen niet zo heel florisant was. Had hij nu bij de jeugd gereden, samen met Kelderman en Bol, was er veel minder aandacht naar hem uitgegaan en was het allemaal wellicht anders gelopen.
Maar, ook karakter maakt deel uit van een goed renner, en daar ontbreekt het blijkbaar wel een beetje aan bij Thomas.
Sheepcidusdinsdag 21 juni 2011 @ 10:07
Hopelijk rijdt die tijdens de Vuelta al bij Garmin. :)
thijsdetweededinsdag 21 juni 2011 @ 10:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juni 2011 10:07 schreef Sheepcidus het volgende:
Hopelijk rijdt die tijdens de Vuelta al bij Garmin. :)
Dan nog zou ie de Vuelta dus niet rijden..... prima, laat hem maar de kleine koersjes doen, en kijken wat voor niveau hij heeft. Al was het maar omdat het goed is voor de nederigheid.

En stel dat het goed met hem komt, hebben we dus een goede hollander bij een niet-rabo ploeg. Kan ook geen kwaad.
EenzameFietserdinsdag 21 juni 2011 @ 13:48
Hopelijk komt Thomas Dekker weer op z'n oude niveau. Of weet hij zijn oude niveau weer te benaderen. Dan hebben we er toch weer een interessante nederlander bij in het peloton.
Alleen denk ik dat het niet gaat lukken. Volgens mij heeft hij niet de mentaliteit om zich terug te knokken. Maar goed, we zullen zien.
SanAntdinsdag 21 juni 2011 @ 20:28
Thomas Dekker maakt zijn terugkeer in het wielrennen in het shirt van privésponsor Math Salden. De wielersport speciaalzaak uit het Limburgse Limbricht zal de Noord-Hollander een maand lang met materieel en financieel ondersteunen, zo heeft WielerFlits vernomen.

De schorsing van twee jaar, die Dekker opgelegd kreeg vanwege dopinggebruik, is 1 juli aanstaande ten einde. Salden voorziet de 26-jarige renner van de benodigde middelen om de periode van 1 juli tot 1 augustus te overbruggen. Vanaf laatst genoemde datum is het volgens de UCI-reglementen toegestaan een stagecontract te tekenen bij een ander team.

Dekker staat naar verluidt dicht bij een akkoord met Team Chipotle, de opleidingsploeg van Team Garmin-Cervélo. Voordat hij daar aan de slag gaat, start hij in een tiental Belgische kermiskoersen. Daarnaast neemt hij deel aan de criteriums na afloop van de Tour de France.
Ambrosiusdonderdag 23 juni 2011 @ 22:36
Nu een item in Nieuwsuur @ Ned.2.
Held_op_Sokkendonderdag 23 juni 2011 @ 23:06
Dekker was ooit onze hoop in bange dagen. Met de komst van Gesink, Mollema, Kruyswijk, Poels, Terpstra en wat andere rijders hebben we ineens weer talent dat we in Nederland jarenlang niet gezien hebben dus we hoeven niet meer te hopen op dat talentvolle jochie dat eigenlijk wel een beetje een vervelende houding heeft.

Desondanks hoop ik dat hij een succesvolle rentree kan maken. Alleen zullen mensen hem nu wel wat kritischer volgen. Zowel door zijn dopinggebruik als door de 'concurrentie' die vaak nog wat sympatieker over komt ook.
marilvrijdag 24 juni 2011 @ 00:20
Ik hoop dat hij in ieder geval niet continue achter het peleton fietst. Daar heb ik altijd een hekel aan gehad bij hem.
Ereinionvrijdag 24 juni 2011 @ 01:11
quote:
0s.gif Op donderdag 23 juni 2011 23:06 schreef Held_op_Sokken het volgende:
Dekker was ooit onze hoop in bange dagen. Met de komst van Gesink, Mollema, Kruyswijk, Poels, Terpstra en wat andere rijders hebben we ineens weer talent dat we in Nederland jarenlang niet gezien hebben dus we hoeven niet meer te hopen op dat talentvolle jochie dat eigenlijk wel een beetje een vervelende houding heeft.

Desondanks hoop ik dat hij een succesvolle rentree kan maken. Alleen zullen mensen hem nu wel wat kritischer volgen. Zowel door zijn dopinggebruik als door de 'concurrentie' die vaak nog wat sympatieker over komt ook.
De meesten uit dat rijtje (op Terpstra na) komen eerder saai dan sympathiek over.

Ik heb echt geen idee op welk niveau hij terug kan komen, in principe zijn er aardig wat renners die de laatste jaren na een schorsing hetzelfde niveau konden halen als dat ze ervoor hadden, maar omdat we nooit zullen weten wanneer hij doping gebruikt heeft, is het ook moeilijk in te schatten hoe goed hij was.

Dat hij (waarschijnlijk) naar Garmin gaat lijkt me wel een goed teken voor een mogelijk verloop van zijn carrière. Ik had altijd gedacht dat hij bij Colnago of Aqua e Sappone zou terechtkomen :D
V-for-Vendettavrijdag 24 juni 2011 @ 03:47
quote:
0s.gif Op maandag 20 juni 2011 23:39 schreef Il-Migliore het volgende:
Beeld wat ik nu van hem heb is dat het een arrogante klootzak is. Ik heb me heel vaak zitten ergeren over zijn algemene houding tijdens interviews, over de manier waarop die met alles is omgegaan en hoe die zich er over uitlaat. Verder was het een prima rijder maar niet meer en niet minder. Ik zie dan ook liever een Boogerd of Gesink rijden. Ben benieuwd naar de documentaire, hopen dat het mijn beeld van hem kan veranderen.
eens

echt een zelfingenomen kwal. bah.

Zie hem ook geen knechtsfunctie doen omdat hij zihzelf te goed daarvoor vind, dus voorspel roemloos einde carriere waarbij hij 2e keer de fout in gaat.
bjarkivrijdag 24 juni 2011 @ 11:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 03:47 schreef V-for-Vendetta het volgende:
Zie hem ook geen knechtsfunctie doen omdat hij zihzelf te goed daarvoor vind, dus voorspel roemloos einde carriere waarbij hij 2e keer de fout in gaat.
In de tour van Rasmussen was het een goede helper :Y

Ik heb gisteren de uitzending van Nieuwsuur gezien en mijn twijfels zijn ook alleen maar toegenomen. Hij heeft nog steeds een attitude die uitgaat van eigen gelijk, zo van: 'ik weet hoe de wereld in elkaar steekt, iedereen die het met me oneens is kan het apezuur krijgen'. Komen de prestaties niet dan vrees ik dat de dope weer lonkt, komen ze wel dan zal hij sooner or later de bemoeizucht van Vaughters beu zijn en voor het grote geld kiezen bij minder streng gecontroleerde teams. Hoe dan ook.. als ploegleider zou ik het risico niet nemen.

En dan z'n ouders, die tot tranen toe bewogen zichzelf proberen te overtuigen dat hun zoon toch vooral geen tweede Riccardo Ricco is... :N
Blikvrijdag 24 juni 2011 @ 13:31
Zullen we hem nog even niet veroordelen tot een 2de Ricco, is nogal een beschuldiging.
franklopvrijdag 24 juni 2011 @ 14:02
Een passage uit zn boek

quote:
'Op een avond gingen we in een treurige bar nog wat drinken en ik raakte aan de praat met een meisje, een Poolse. Op een gegeven moment gingen we naar mijn kamer en ik regelde dat mijn kamergenoot Joost Posthuma ons alleen liet. Terwijl ik daar met dat meisje in mijn hotelkamer was, werd er opeens keihard op de deur geklopt.

Ik schrok me kapot, stuurde het meisje meteen de badkamer in en deed open. Wie stond daar: Erik Breukink! Onze ploegleider. Breukink keek me met een vernietigende blik aan en vroeg: 'Wie is er hier bij jou op de kamer?' Ik zei: 'Niemand, Joost is even weg.' Maar Breukink kwam de kamer in en ging op het balkon kijken: niks. Hij keek zelfs onder het bed: ook niks. En toen bleef alleen de badkamer over. Hij trok de deur open en daar zat dat arme kind, poedelnaakt met haar benen over elkaar op de wc-pot.

Ik heb Breukink nooit zo rood zien worden, het leek alsof hij er ter plekke in zou blijven. 'Wegwezen!', brieste hij in zijn beste Duits tegen het meisje, dat niet wist hoe snel ze haar kleren bij elkaar moest graaien. En tegen mij bulderde hij: 'Dit kan je niet maken, Thomas.' (...) 'Godverdomme!', foeterde Breukink verder, 'waar ben je mee bezig, je bent je carrière aan het verkloten. Boogerd en Erik Dekker zouden dit nooit doen, neem een voorbeeld aan hen!' Waarna hij wegliep en de deur achter zich dichtknalde.'
bjarkivrijdag 24 juni 2011 @ 14:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 13:31 schreef Blik het volgende:
Zullen we hem nog even niet veroordelen tot een 2de Ricco, is nogal een beschuldiging.
Dat was niet mijn insteek. Maar dat de angst ervoor leeft bij zijn ouders zegt toch wel iets over Thomas zijn instelling / levenshouding. Tenminste, zo kijk ik er tegen aan.
Lastpostvrijdag 24 juni 2011 @ 14:15
Die docu ga ik zeker bekijken, heb verder niet veel met wielrennen.
Ericrvrijdag 24 juni 2011 @ 15:11
album_large_877721.jpg

Nog steeds dezelfde metro-boy, misschien hebben de metro-Schleckjes wel een plekje voor hem. Een dasje ligt alvast voor hem klaar.
wimderonvrijdag 24 juni 2011 @ 15:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 14:02 schreef franklop het volgende:
Een passage uit zn boek

[..]

Zou brave Joost hebben geklikt bij meester Breukink?
IkeDubaku99vrijdag 24 juni 2011 @ 15:33
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 14:02 schreef franklop het volgende:
Een passage uit zn boek

[..]

Als het maar niet ten koste gaat van zijn prestaties. Een verzetje op zijn tijd moet kunnen. :P
franklopvrijdag 24 juni 2011 @ 16:02
quote:
10s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 15:17 schreef wimderon het volgende:

[..]

Zou brave Joost hebben geklikt bij meester Breukink?
Dat is het eerste wat ik dacht _O-
DeeBeevrijdag 24 juni 2011 @ 16:04
Lol, soort 'Ronde van Polen'... :')

Ik twijfel ook of hij niet nogmaals in de fout zal gaan, vooral als het 'tegenzit' maybe... Als hij het op kan brengen zoals David Millar om even te nemen om op niveau te komen geef ik hem wel kans, want gedoped of niet, hij reed af en toe best hard... Maar door z'n ongeduld kan het ook zo fout gaan denk ik...
Ericrvrijdag 24 juni 2011 @ 16:07
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 16:04 schreef DeeBee het volgende:
Lol, soort 'Ronde van Polen'... :')

Ik twijfel ook of hij niet nogmaals in de fout zal gaan, vooral als het 'tegenzit' maybe... Als hij het op kan brengen zoals David Millar om even te nemen om op niveau te komen geef ik hem wel kans, want gedoped of niet, hij reed af en toe best hard... Maar door z'n ongeduld kan het ook zo fout gaan denk ik...
De sleutel is 'af en toe' en waarom hij hard reed is inmiddels toch wel bekend. Dekker is geen Basso die voor zijn schorsing al liet zien dat hij in de voor hem belangrijke wedstrijden een constant niveau kon halen of zelfs maar een Millar die hoe dan ook de kwaliteiten heeft om een goede tijdrit af te leveren. Dekker was vooral wisselvallig en ik denk dat hij zonder doping misschien minder wisselvallig is maar dan vooral de uitschieters naar boven zal missen.
DeeBeevrijdag 24 juni 2011 @ 16:53
Ja ok dat is ook wel waar... Al is het ook weer niet zo dat hij maar heeel af en toe goed reed, hij was voor Nederlandse begrippen ongeveer een 'veelwinnaar'... :+

Al is het waarschijnlijker dat die periode van 1-2 jaar constant er gebruikt werd. :) En tsja, ik weet niet of Basso nou zoveel 'clean' gewonnen heeft hoor of zou die pas door Bruyneel zijn gaan gebruiken? :)

Maar je hebt misschien wel gelijk wat betreft de uitschieters... Al zijn er wel wat 'brommers' verdwenen uit het peloton natuurlijk, dus als hij kon winnen in een Dynepo-periode zal er iets qua basis heus wel goed zitten... :)
V-for-Vendettavrijdag 24 juni 2011 @ 17:03
Zoveel fouten hij maakt bij het formuleren van zinnen :').
Suikeroomvrijdag 24 juni 2011 @ 18:10
Zoveel fouten hij maakt! jwz
marcodejvrijdag 24 juni 2011 @ 18:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 17:03 schreef V-for-Vendetta het volgende:
Zoveel fouten hij maakt bij het formuleren van zinnen :').
:')
du_kevrijdag 24 juni 2011 @ 18:15
Heb toch ook wel een zwak voor die jongen. Hoop dat hij het schoon gaat redden.
DeeBeevrijdag 24 juni 2011 @ 18:16
Die promo trouwens: hoe hij dat ene klimmetje aan het opharken was zag er nou niet zo legendarisch uit, misschien is dat dam toch al een vaag teken, met Dynepo was het daar vast buitenblad geweest! :+
V-for-Vendettavrijdag 24 juni 2011 @ 18:18
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 18:16 schreef DeeBee het volgende:
Die promo trouwens: hoe hij dat ene klimmetje aan het opharken was zag er nou niet zo legendarisch uit, misschien is dat dam toch al een vaag teken, met Dynepo was het daar vast buitenblad geweest! :+
Mbt zinsformulering: ik had het over Thomas Dekker lol.
galtfactoryzondag 26 juni 2011 @ 13:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 juni 2011 17:03 schreef V-for-Vendetta het volgende:
Zoveel fouten hij maakt bij het formuleren van zinnen :').
Het merendeel van de mensen kan niet goed formuleren of articuleren.
Ambrosiuszondag 26 juni 2011 @ 13:56
Morgenavond 20.30u op Ned. 3 wordt de docu uitgezonden.
danoszondag 26 juni 2011 @ 15:22
Dit soort sporters vind ik altijd erg interessant, bomvol met talent en kunnen daardoor lijkt het net wat meer spotten met de wielerwetten. In tegenstelling tot de karakterstoempers die iedere dag braaf om 7:46 op de fiets stappen.

De enige die het kan verkloten zijn ze zelf, en dat gebeurt dan ook vaak. Ook al moet niet onderschat worden dat zelfs dit soort talenten ook gewoon keihard werken.

Hij is nog jong dus heeft nog alle mogelijkheden, een echte topper zal die alleen nooit meer worden vrees ik. Tis dus de vraag, als dit zo blijkt te zijn, hoelang hij dat acceptabel vindt.
Evertjanzondag 26 juni 2011 @ 17:11
als renners zoals Cunego, Basso, Vino en Boonen een 2e kans krijgen en hem ook pakken. Dan kan TD ook nog gewoon een mooie carriere maken de komende 6 a 8 jaar
thetteszondag 26 juni 2011 @ 17:16
quote:
0s.gif Op zondag 26 juni 2011 17:11 schreef Evertjan het volgende:
als renners zoals Cunego, Basso, Vino en Boonen een 2e kans krijgen en hem ook pakken. Dan kan TD ook nog gewoon een mooie carriere maken de komende 6 a 8 jaar
Cunego? Boonen?

Die eerste zal je wel Scarponi bedoelen en Boonen is dom, maar heeft verder niets met onreglementaire prestatiebevordering te maken.
Evertjanzondag 26 juni 2011 @ 17:32
ja sorry bedoelde Scarponi en Boonen is mijn ogen een doping zondaar
The_Hivesmaandag 27 juni 2011 @ 16:45
even een reminder :) Vanavond half 9 de documentaire op Ned 3
Ronaldmaandag 27 juni 2011 @ 19:38
Ik ben benieuwd naar de documentaire. In het voorstukje komt hij wat nors en onsympathiek over.
SjaakVilleneuvemaandag 27 juni 2011 @ 20:13
Turbo Diesel! _O_
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 20:25
Tvp
Ambrosiusmaandag 27 juni 2011 @ 20:26
Hij komt vast ook wel op uitzendinggemist neem ik aan?
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 20:36
nou ben benieuwd
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 20:36
Vind het maar een lulletje, die Dekker.
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 20:38
wtf... en dan zeggen :"bedankt voor het kapot maken van m'n leven" ... jij bent toch degene die gebruikt heeft?
thettesmaandag 27 juni 2011 @ 20:40
Dekker kijkt ook sporza, ook als t op de nos is :p
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 20:40
Dekker over Sporza _O_
danosmaandag 27 juni 2011 @ 20:41
Nja snap wel als je dat in eerste instantie denkt, ik heb me voorgenomen geen vooroordelen te hebben tot het is afgelopen :).
OProgmaandag 27 juni 2011 @ 20:44
Hij zal zo te zien toch nog steeds goed in het geld zitten trouwens.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 20:46
Lol ik dacht Johan een wijf was die kwam fietsen :D
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 20:46
man man.. hij krijt ontbijt geserveerd.. hij pompt niet eens z'n eigen band op.. tja...
danosmaandag 27 juni 2011 @ 20:47
Sja die gasten hebben nauwelijks tijd om geld uit te geven :p
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 20:47
Hij heeft geen geld over gehad de laatste 2 jaar voor een nieuwe fiets btw? :')

Nog steeds beetje op die gesponsorde Canyon rondcrossen... _O-
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 20:48
Dat was niet handsfree.
Ronaldmaandag 27 juni 2011 @ 20:52
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 20:36 schreef Caland het volgende:
Vind het maar een lulletje, die Dekker.
Ik krijg ook een beetje een sneu gevoel bij die jongen.
Mutomaandag 27 juni 2011 @ 20:53
Die komt terug en wordt zo weer betrapt.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 20:54
Zo iemand moet een keer op zijn bek gaan om tot inkeer te komen.
En dat is hij nu wel denk ik. Was pas ook bij Pauw en Witteman
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 20:56
'Ja, lastig, met deze conditie...'

Eehm, ok, waarom laat je je conditie zoveel versloffen als je wil terugkeren (buiten de scherpte die wedstrijden je geven dan...), of is nu voor altijd z'n EPO-conditie z'n referentie of zo? :')
Jester65maandag 27 juni 2011 @ 20:58
Hij is in ieder geval niet in z'n eerste leugen gestikt. Maakt het moeilijk hem nu te geloven.
OProgmaandag 27 juni 2011 @ 21:00
Och, er zijn er ook die na betrapt te zijn het vol blijven houden dat ze onschuldig zijn.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:02
Arme Linda, die woont nu in het kasteel
golfermaandag 27 juni 2011 @ 21:04
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 20:36 schreef Caland het volgende:
Vind het maar een lulletje, die Dekker.
Ik ook. Vooral een niet in de werkelijkheid staand lulletje.
Maar genoeg poen dus voor villa's en Porsches, terwijl ie werkloos is.
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:04
Hij komt wel enigszins patserig over...
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:06
"Vliegen we naar Elba, halen we pasta, vliegen we weer terug"
en toch zo gewone jongen gebleven :')

Ach wint hij de olympische spelen volgend jaar zijn we allemaal weer Thomas-fan
danosmaandag 27 juni 2011 @ 21:07
Jongens, het is een topsporter, zijn hele leven op handen gedragen, zijn hele leven draait alleen om hem in een beperkt wereldje dat de fietserij is. Wat verwacht je dan? Dat het een normaal mens is en dat die nu bij het leger des heils soep zou gaan scheppen?
Jester65maandag 27 juni 2011 @ 21:07
Waarom kiest ie dan ook weer voor z'n dokter? Zo kom je nooit van dat imago (waarvan hij in het begin zegt dat je er zo moeilijk iets aan kunt veranderen) af.
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 21:08
meteen boos worden bij de meest logische kritische vraag
D_Amaandag 27 juni 2011 @ 21:08
Prima docu so far.
golfermaandag 27 juni 2011 @ 21:09
quote:
7s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:08 schreef koemleit het volgende:
meteen boos worden bij de meest logische kritische vraag
Omdat ie op z'n pikkie getrapt is als iemand hem confronteert met de waarheid en de logische geruchten.
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:09
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:06 schreef Droopie het volgende:
Ach wint hij de olympische spelen volgend jaar zijn we allemaal weer Thomas-fan
Sporters die meer dan 6 maanden schorsing hebben gehad, worden toch geweerd van de OS?
thettesmaandag 27 juni 2011 @ 21:09
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:09 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Sporters die meer dan 6 maanden schorsing hebben gehad, worden toch geweerd van de OS?
Inderdaad, hoe onrechtvaardig dat ook is.
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:09
Boogerd/Dekker dus...
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:12
eigenlijk wel bizar dat TD idd de eerste renner is die op een oude staal werd betrapt, denk dat als ze stalen tot 2005 gaan testen dat er wel meer zijn die de sjaak zijn
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 21:13
haha hij doet nu net of ie geflikt is....
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:14
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:12 schreef franklop het volgende:
eigenlijk wel bizar dat TD idd de eerste renner is die op een oude staal werd betrapt, denk dat als ze stalen tot 2005 gaan testen dat er wel meer zijn die de sjaak zijn
Tuurlijk.. wat denk je van Armstrong..
Overduidelijk, maar ja die geeft wat geld en ze verzinnen er wel iets op
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 21:14
Stoere taal zeg.
Luttemaandag 27 juni 2011 @ 21:15
Dat sjaaltje. :D
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 21:16
man man man die hand vol met geld.... waarom? WAAROM?
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:18
78 kilo...daar mogen wel wat kilo's vanaf wil hij weer met de eersten over de bergen gaan...
danosmaandag 27 juni 2011 @ 21:19
quote:
7s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:16 schreef koemleit het volgende:
man man man die hand vol met geld.... waarom? WAAROM?
Omdat ie genoeg heeft? De cameraman zoomde er maar wat graag op in ook...
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:19
in 2 weken 0 progressie boeken, gaat al goed
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:20
Als je wint heb je vrienden, bij de vleet, echte vrienden.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:21
oja die Ricco :')
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 21:21
Nou, wat verstandig.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:22
Ik wil over 2 jaar een 1,5 uur lange uitzending van Vaders en Zonen met die pa..
danosmaandag 27 juni 2011 @ 21:24
Jammer dat we zijn vriendin niet in beeld zullen zien waarschijnlijk, niet om een geil mokkel te zien maar gewoon haar kant in dezen te horen.
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 21:26
Uggs :')
Ronaldmaandag 27 juni 2011 @ 21:26
Ik zag uggs :')
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:27
Soaps op tv
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 21:27
:"het ergste is dat ik niet gelukkig ben"

man man heel de wereld draait om jou ofnie?

jonge jonge....
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 21:27
quote:
14s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:19 schreef franklop het volgende:
in 2 weken 0 progressie boeken, gaat al goed
Hij is ook lekker op gewicht ja... :')

Bizar dat hij wel echt een beetje uit shape lijkt, doorblijven trainen lijkt mij niet makkelijk, maar ja, dit is niet impressive qua doorzetting of opbouw tot nu toe of zo...
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:27
door een ruit gegaan, zal vast niet met drank te maken gehad hebben
Jester65maandag 27 juni 2011 @ 21:28
Ik heb hetzelfde gevoel als Wilfried de Jong.
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 21:29
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:27 schreef franklop het volgende:
door een ruit gegaan, zal vast niet met drank te maken gehad hebben
Open glazen deur in zijn geval was het denk ik! :+
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:29
Goede documentaire maker :)
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 21:30
Bij elke ietwat kritische vraag die verongelijkte houding.
golfermaandag 27 juni 2011 @ 21:30
Leugenaar blijft een leugenaar.
Luttemaandag 27 juni 2011 @ 21:30
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:27 schreef franklop het volgende:
door een ruit gegaan, zal vast niet met drank te maken gehad hebben
Dat hoofd verraadde genoeg om te zeggen dat dat geen huis-, tuin- en keukenongelukje was. :N
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:30
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:27 schreef DeeBee het volgende:

[..]
Hij is ook lekker op gewicht ja... :')
Voor een profwielrenner is hij een kilo of 8 te zwaar, maar denk dat veel fokkers wel met zijn fysiek zouden willen ruilen ;)
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:30
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:30 schreef Caland het volgende:
Bij elke ietwat kritische vraag die verongelijkte houding.
Zou zo Mario Been kunnen opvolgen ;)
thettesmaandag 27 juni 2011 @ 21:31
Mart Smeets zn probleem is juist dat ie dat soort dingen niet vraagt. Daarom is het ook geen wielerverslaggever, maar een sportersvriendje.
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:31
vind het nou niet echt een overtuigende documentaire waarvan ik zeg van; nou die dekker mag wel terugkomen, ik vertrouw hem wel
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 21:32
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:31 schreef franklop het volgende:
vind het nou niet echt een overtuigende documentaire waarvan ik zeg van; nou die dekker mag wel terugkomen, ik vertrouw hem wel
Dat is zijn taak toch ook niet.
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:32
quote:
1s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:32 schreef Caland het volgende:

[..]

Dat is zijn taak toch ook niet.
gaat meer om de houding van TD in de docu
boriszmaandag 27 juni 2011 @ 21:33
Binnen een sjaal en muts op hebben :')!
Ronaldmaandag 27 juni 2011 @ 21:33
Vriest het daar binnen ofzo?
JimboSlicemaandag 27 juni 2011 @ 21:34
We mogen toch wel stellen dat Dekker een ongelooflijk domme jongen is.
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:34
Dat verongelijkte toontje :')
Anti-vermoeidheidmaandag 27 juni 2011 @ 21:34
Prachtige docu! Kan me perfect vinden in TD!
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:34
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:34 schreef JimboSlice het volgende:
We mogen toch wel stellen dat Dekker een ongelooflijk domme jongen is.
Wie rijdt er nou in een Porsche jonguh ;)
Allroundermaandag 27 juni 2011 @ 21:34
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:34 schreef JimboSlice het volgende:
We mogen toch wel stellen dat Dekker een ongelooflijk domme jongen is.
:Y
Luttemaandag 27 juni 2011 @ 21:35
Huum.. Gelijk agressief op alles reageren, steeds zo verontwaardigd, toch wel harde 'grapjes'..
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 21:35
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:30 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Voor een profwielrenner is hij een kilo of 8 te zwaar, maar denk dat veel fokkers wel met zijn fysiek zouden willen ruilen ;)
Mja, dat zal best... :P Al heb ik momenteel nog beter postuur ongeveer om een berg over te gaan, 5/6 kilo lichter en paar cm langer of zo... :P

Hmm, hij is vooral wel gefrustreerd ook, wat op zich wel begrijpelijk is ergens een beetje... Maar ja, deze docu overtuigt mij niet echt dat hij nou 'sterk' gaat terugkeren of zo...
Ronaldmaandag 27 juni 2011 @ 21:36
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:34 schreef JimboSlice het volgende:
We mogen toch wel stellen dat Dekker een ongelooflijk domme jongen is.
Hij komt niet bijster intelligent over, ik vraag me af of hij überhaupt het vmbo heeft afgemaakt :')
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 21:36
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:34 schreef JimboSlice het volgende:
We mogen toch wel stellen dat Dekker een ongelooflijk domme jongen is.
Ja dat mogen we stellen.
danosmaandag 27 juni 2011 @ 21:36
Vind de docu toch wel behoorlijk beperkt, nog niets gezien of gehoord wat verrassend is. had dan vooral liever dat 1e jaar intenser gevolgd willen zien hebben, totale leegte.
Mja dat wil niemand natuurlijk ook van zichzelf laten zien.
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:36
76 kilo, paar maanden verder..

en nog steeds geen steek opgeschoten
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:37
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:36 schreef danos het volgende:
Vind de docu toch wel behoorlijk beperkt, nog niets gezien of gehoord wat verrassend is. had dan vooral liever dat 1e jaar intenser gevolgd willen zien hebben, totale leegte.
Mja dat wil niemand natuurlijk ook van zichzelf laten zien.
Docu hoeft ook geen nieuwe informatie te geven, maar een blik in iemand zijn leven.
Ik vind hem top, de docu dan
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 21:39
nja hij feest teveel zegt men dan... en dat denk ik ook.. ga er eens gewoon 100% voor
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 21:39
ben benieuwd met welk team hij komt vrijdag..
danosmaandag 27 juni 2011 @ 21:39
Ik had diepere emoties en ervaringen willen zien, wellicht niet haalbaar van TD zelf maar wel van zijn omgeving.
Jester65maandag 27 juni 2011 @ 21:39
Iets teveel zelfbeklag.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:39
http://www.eo.nl/programm(...)esp?article=12530444

Voor na deze documentaire
koemleitmaandag 27 juni 2011 @ 21:40
inderdaad... hij vindt zichzelf te veel gestraft.. en wil nu een ploeg zonder prestaties te leveren... leg het eens bij jezelf..
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 21:40
Je zou juist zeggen dat 'als er nu minder gebruikt wordt' [/grote twijfel], dat hij dan met zijn 'talent' die test etc. juist goed zou moeten doen... Maar wat al eerder van de week gezegd werd door anderen, misschien is het toch al jarenlang structureler gebruiken geweest bij hem... :)
frits22maandag 27 juni 2011 @ 21:40
Hey dat is die gast van eurosport
JimboSlicemaandag 27 juni 2011 @ 21:41
Echt een enkel gevoel voor zelfkritiek ontbreekt bij deze jongen. De hele wereld heeft schuld, behalve hij. Ik heb overigens ook niet het idee dat die vertrouwenspersoon van 'm een goede invloed op hem heeft.
Jester65maandag 27 juni 2011 @ 21:41
Hij zit natuurlijk ook in een klote situatie, dus in die zin heb ik wel respect voor hem. Maar het is wel z'n eigen schuld.
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:41
Hij vreest voor een Pantani afloop
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:42
Lol...dat is geen thaise massage met happy ending
Calandmaandag 27 juni 2011 @ 21:43
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:42 schreef Droopie het volgende:
Lol...dat is geen thaise massage met happy ending
ik wou net zeggen :D
golfermaandag 27 juni 2011 @ 21:43
Foute onderbroek bij die haptonoom. :P
danosmaandag 27 juni 2011 @ 21:43
DeeBee je hebt echt geen idee hoe dun het lijntje is waar topsporters op acteren, als je enkele weken geen koers rijdt of wat minder traint dan zit je gelijk al heel ver van die lijn. Het is echt niet zo van, hij heeft zoveel talent dus hij traind ff 3 weken keihard en dan is ie er weer.
Als dat zo was, dan trainde ik 6 weken hard en was ik er ook.
Ronaldmaandag 27 juni 2011 @ 21:43
Wel goed materiaal voor andere tijden sport over 20 jaar. Een terugblik over een desastreus verlopen comeback
nodisch18maandag 27 juni 2011 @ 21:44
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:43 schreef Ronaldsen het volgende:
Wel goed materiaal voor andere tijden sport over 20 jaar. Een terugblik over een desastreus verlopen comeback
:Y
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 21:45
Nou, zou het wat worden nu... :+
nodisch18maandag 27 juni 2011 @ 21:45
ben benieuwd
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:45
Goed resultaat bij deze test voor een goed eind
pullupmaandag 27 juni 2011 @ 21:46
Hij heeft zijn energie in ieder geval niet in het scheren gestopt
nodisch18maandag 27 juni 2011 @ 21:46
:N
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:46
schiet niet op met die tests :')
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:46
De test is weer minder...
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:46
The rise and falling of Thomas Dekker..

*O* Robert Gesink *O*
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 21:46
_O-

Nouuu...ik weet wel een manier om wel beter te scoren...

:+
franklopmaandag 27 juni 2011 @ 21:47
geeft nu al op.

Zn ploeg zal wel United Healthcare worden ofzo
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 21:48
Hij klimt daar soepel :P
Jester65maandag 27 juni 2011 @ 21:48
Mooie documentaire, ergens gun ik hem gewoon een nieuwe start.
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 21:49
Hij dacht zich in 2 maanden wel weer even in vorm te rijden of zo?! 8)7

Kan mij niet voorsellen dat er een ProTour ploeg hem opneemt eigenlijk...

Ow, lol, kuurtje voor die laatste test? :+ Dat klimmen op het eind was ook niet echt reclame... :P
danosmaandag 27 juni 2011 @ 21:49
Het eindstuk maakte wel wat goed, mooie docu iig.
pullupmaandag 27 juni 2011 @ 21:49
Dat was uiteindelijk zeker een leuke documentaire.
golfermaandag 27 juni 2011 @ 21:50
Goede docu. Gaf een redelijk beeld van een wat depressieve en sociaal gestoorde (top)sporter.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:50
10 jaar later

Thomas heeft zijn eigen restaurant en was te zien in 'Ik vertrek'
Zijn vader adopteerde een jongentje uit Kenia die op zijn 22e Olympisch goud won bij de marathon.
Zijn ex-vriendin trouwde Wesley Sneijder, die al aan zijn 4e huwelijk toe was.
Zijn manager ging Ed en Anita begeleiden, die het songfestival van 2019 wonnen
Robert Gesink won 4 keer de tour de france en werd meerdere keren koninklijk onderscheiden.
Anti-vermoeidheidmaandag 27 juni 2011 @ 21:50
Geweldige docu! TD ^O^
JimboSlicemaandag 27 juni 2011 @ 21:52
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:48 schreef Jester65 het volgende:
Mooie documentaire, ergens gun ik hem gewoon een nieuwe start.
Dat gevoel van sympathie kan ik totaal niet opbrengen, terwijl ik hem zijn rentree absoluut niet misgun, iedereen heeft recht op een tweede kans. Wat me wel in hem tegenvalt is dat hij nog steeds zwelgt in zelfmedelijden en uitblinkt in verongelijkt kijken. Ik zie hem niet meer succesvol terugkeren eerlijk gezegd.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 21:58
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:50 schreef Anti-vermoeidheid het volgende:
Geweldige docu! TD ^O^
danosmaandag 27 juni 2011 @ 21:59
Ik hoop dat ie het gaat halen, is gewoon heel moeilijk zonder koersen om dat niveau weer te halen, deels lichamelijk en deels qua moraal. Dus hoe dat gaat zal het uitwijzen.

Elke topsporter beschikt deels over zijn karaktereigenschappen die voor ons niet topsterren moeilijk te begrijpen zijn. Maar ook vaak juist de eigenschappen zijn waardoor iemand tot grote prestaties in staat is.

Ga maar eens een docu maken over sven kramer, zullen grootendeels gelijk zijn.
Evertjanmaandag 27 juni 2011 @ 21:59
hij moet gewoon onderaan beginnen. Bij een ploeg als Skill kan hij gewoon een leuk programma rijden
Mr_DGmaandag 27 juni 2011 @ 22:01
Goede Docu.

Hij kwam behoorlijk depressief over, al weet hij natuurlijk ook dat er een camera op hem gericht staat. Als ik dit zo zie heb ik sterke twijfels over een comeback op niveau. Maar toch, dat talent dat ie had, dat kan toch niet weg zijn zou je zeggen.
Evertjanmaandag 27 juni 2011 @ 22:03
en toch denk ik dat de Rabo hem een grote zak met geld heeft gegeven om zijn mond te houden
Drebbelmanmaandag 27 juni 2011 @ 22:04
Goede docu.

Ik had gehoopt mijn beeld van TD na deze docu bij te kunnen stellen, maar dat is niet gelukt. Wat een arrogantje blijft het ook. Toch hoop ik dat we hem terug gaan zien op een hoog niveau, voor hemzelf, en voor NL.
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 22:05
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:03 schreef Evertjan het volgende:
en toch denk ik dat de Rabo hem een grote zak met geld heeft gegeven om zijn mond te houden
Denk ik ook, zijn woorden over zijn "leverancier" waren tekenend.

"Het zit allemaal dichterbij dan jullie denken...."
ESLiRimaandag 27 juni 2011 @ 22:05
Hij geeft dan zelf wel aan een grote fout te hebben gemaakt, toch heb ik het gevoel dat TD bij de minste tegenslag weer teruggrijpt op doping. Ik voel een gevalletje Ricco aankomen. Ook jammer dat iemand als Luigi Cecchini (net als z'n vriendjes Fuentes, Ferrari en Conconi) gewoon nog vrij rondlopen. Meer dan de helft van hun cliënten is betrapt. Voor mij is dat genoeg indirect bewijs.
Ereinionmaandag 27 juni 2011 @ 22:06
Erg goede docu hoor. ^O^

Ik hoop dat hij een geslaagde comeback maakt, maar het is wel duidelijk dat hij wat wedstrijdritme bij het continental team van Garmin wel kan gebruiken.
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:03 schreef Evertjan het volgende:
en toch denk ik dat de Rabo hem een grote zak met geld heeft gegeven om zijn mond te houden
Zoiets lijkt me ook wel. Maar ik denk ook niet dat hij zich er heel populair op had gemaakt bij het Nederlandse wielerpubliek als hij Boogerd, Dekker en de hele andere Rabo-kliek had opgegeven.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 22:09
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:59 schreef danos het volgende:
Ik hoop dat ie het gaat halen, is gewoon heel moeilijk zonder koersen om dat niveau weer te halen, deels lichamelijk en deels qua moraal. Dus hoe dat gaat zal het uitwijzen.

Elke topsporter beschikt deels over zijn karaktereigenschappen die voor ons niet topsterren moeilijk te begrijpen zijn. Maar ook vaak juist de eigenschappen zijn waardoor iemand tot grote prestaties in staat is.

Ga maar eens een docu maken over sven kramer, zullen grootendeels gelijk zijn.
Denk het niet, Sven is echt zichzelf gebleven
DeeBeemaandag 27 juni 2011 @ 22:10
Tsja, misschien komt hij wel terug bij Rabo, dan weten we het zeker, dan is het net als Movistar en Piti, gewoon door blijven betalen tijdens schorsing zodat ze niets vertellen! :+

Ben nu wel benieuwd naar z'n ploeg. In de luwte 1/2 seizoenen meedraaien bij Garmin-Cervelo zou top voor hem zijn denk ik, maar moet hij daar wel de discipline voor hebben...
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 22:10
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:04 schreef Drebbelman het volgende:
Goede docu.

Ik had gehoopt mijn beeld van TD na deze docu bij te kunnen stellen, maar dat is niet gelukt. Wat een arrogantje blijft het ook. Toch hoop ik dat we hem terug gaan zien op een hoog niveau, voor hemzelf, en voor NL.
http://www.eo.nl/programm(...)esp?article=12530444

nogmaals
Evertjanmaandag 27 juni 2011 @ 22:14
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:09 schreef Droopie het volgende:

[..]

Denk het niet, Sven is echt zichzelf gebleven
Sven is de grootste egoïstische klootzak van het schaatsen
bjarkimaandag 27 juni 2011 @ 22:14
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:03 schreef Evertjan het volgende:
en toch denk ik dat de Rabo hem een grote zak met geld heeft gegeven om zijn mond te houden
Ik betwijfel het. Hij zegt in de docu (grofweg) dat hij anderen er niet bij wil lappen omdat hij geen levens kapot wil maken. En dat het crue ervan is dat die andere partijen niet beseffen dat ze de hand boven het hoofd wordt gehouden.

Zijn uitlating dat z'n dopinglink niet in Italië gezocht moet worden, maar dichter bij huis, in NL waar er geen gevangenisstraffen zijn... dat is wel zorgwekkend. Daar hoor ik verbazingwekkend weinig over (?) :?
Het is misschien dat ik spoken zie, maar hier in NL is toch wel een beetje een cultuur ontstaan die bij dopinggevallen liever de andere kant opkijkt (Boogerd, Dekker de Oude, Wenen..). Zou men hier op z'n Italiaans op dopingjacht gaan dan zou er ook nog wel eens een enorme beerput open kunnen gaan. Maar het is stilzwijgen troef. Waar niet over gepraat wordt bestaat niet :X
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 22:16
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:14 schreef bjarki het volgende:

[..]

Ik betwijfel het. Hij zegt in de docu (grofweg) dat hij anderen er niet bij wil lappen omdat hij geen levens kapot wil maken. En dat het crue ervan is dat die andere partijen niet beseffen dat ze de hand boven het hoofd wordt gehouden.

Zijn uitlating dat z'n dopinglink niet in Italië gezocht moet worden, maar dichter bij huis, in NL waar er geen gevangenisstraffen zijn... dat is wel zorgwekkend. Daar hoor ik verbazingwekkend weinig over (?) :?
Het is misschien dat ik spoken zie, maar hier in NL is toch wel een beetje een cultuur ontstaan die bij dopinggevallen liever de andere kant opkijkt (Boogerd, Dekker de Oude, Wenen..). Zou men hier op z'n Italiaans op dopingjacht gaan dan zou er ook nog wel eens een enorme beerput open kunnen gaan. Maar het is stilzwijgen troef. Waar niet over gepraat wordt bestaat niet :X
De omerta ^O^
danosmaandag 27 juni 2011 @ 22:16
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:09 schreef Droopie het volgende:

[..]

Denk het niet, Sven is echt zichzelf gebleven
Bwaha wordt wakker zeg, dat hele TVM team doet wat hij wil. Wellicht komt ie wat normaler over omdat ie uit friesland komt, maar verder weinig verschil hoor.
marcodejmaandag 27 juni 2011 @ 22:17
Duidelijk is dat er nog een hoop moet gebeuren voordat hij weer op topniveau is, vooral in zijn hoofd.

Vond hem niet superarrogant ofzo, het is gewoon 'een mannetje'. Geen slechte eigenschap voor een topsporter.
No-Pmaandag 27 juni 2011 @ 22:17
Al ergens terug te kijken?
Ereinionmaandag 27 juni 2011 @ 22:20
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:14 schreef bjarki het volgende:

[..]

Ik betwijfel het. Hij zegt in de docu (grofweg) dat hij anderen er niet bij wil lappen omdat hij geen levens kapot wil maken. En dat het crue ervan is dat die andere partijen niet beseffen dat ze de hand boven het hoofd wordt gehouden.

Zijn uitlating dat z'n dopinglink niet in Italië gezocht moet worden, maar dichter bij huis, in NL waar er geen gevangenisstraffen zijn... dat is wel zorgwekkend. Daar hoor ik verbazingwekkend weinig over (?) :?
Het is misschien dat ik spoken zie, maar hier in NL is toch wel een beetje een cultuur ontstaan die bij dopinggevallen liever de andere kant opkijkt (Boogerd, Dekker de Oude, Wenen..). Zou men hier op z'n Italiaans op dopingjacht gaan dan zou er ook nog wel eens een enorme beerput open kunnen gaan. Maar het is stilzwijgen troef. Waar niet over gepraat wordt bestaat niet :X
Ik zie niet in wat daar zorgwekkend aan is. In de tijd van Boogerd en Dekker gebruikte het grootste deel van het peloton, die Nederlanders waren echt niet roomser dan de paus, of zo getalenteerd dat ze clean de EPO-Italianen en Spanjaarden konden verslaan.

Of je je EPO nou in een Nederlandse apotheek, een Duitse (Lotz) of een Spaanse (Sentjens) koopt maakt uiteindelijk weinig uit. En volgens mij doelde Dekker daar toch meer op. Dat ze in de tijd dat Dekker begon bij de Rabobank niet al te streng waren over doping, of op zijn minst de andere kant op keken, maar sinds het geval Rasmussen wel duidelijk zijn. Hopelijk is het nu (in het peloton) anders, en er zijn wel enkele redenen om dat nog wel te geloven (hoewel het natuurlijk nooit helemaal clean wordt).
honda1990maandag 27 juni 2011 @ 22:20
Verrassend goede docu!
happyme28maandag 27 juni 2011 @ 22:21
Dit geeft dan toch wel weer een ander beeld vind ik:
http://www.seginternation(...)n_kermiskoersen.html

Ik wil toch blijven geloven in het goede in de mens, dus hoop ik dat hij echt weer goed terugkomt.

Twijfel ook aan de rol van Rabo in dit verhaal.
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 22:22
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:16 schreef danos het volgende:

[..]

Bwaha wordt wakker zeg, dat hele TVM team doet wat hij wil. Wellicht komt ie wat normaler over omdat ie uit friesland komt, maar verder weinig verschil hoor.
Barcelona doet ook alles wat Messi wilt.
Sven is een harde, maar zie hem niet in 5 dagen per week feesten en met 8 kg extra aankomen op een test. Hij heeft een winner mentaliteit, die ik bij heel veel NL topsporters mis
bjarkimaandag 27 juni 2011 @ 22:26
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:20 schreef Ereinion het volgende:
Ik zie niet in wat daar zorgwekkend aan is. In de tijd van Boogerd en Dekker gebruikte het grootste deel van het peloton, die Nederlanders waren echt niet roomser dan de paus, of zo getalenteerd dat ze clean de EPO-Italianen en Spanjaarden konden verslaan.
Daar twijfel ik ook niet aan. Maar dat gaat er op een generatie niet uit. Nog altijd de helft van het peloton heeft de EPO-jaren meegemaakt (en er hartelijk aan deelgenomen) en de rest van de oude rotten zit tegenwoordig in het management. Ik had ook niet de indruk dat TD het had over een voorbije wereld.

quote:
Dat ze in de tijd dat Dekker begon bij de Rabobank niet al te streng waren over doping, of op zijn minst de andere kant op keken, maar sinds het geval Rasmussen wel duidelijk zijn. Hopelijk is het nu (in het peloton) anders, en er zijn wel enkele redenen om dat nog wel te geloven (hoewel het natuurlijk nooit helemaal clean wordt).
Ik heb daar mijn twijfels over. Een grote sponsor als Rabobank handelt zoiets liever intern af (doofpot). Toen bleek dat (edit:Thomas) Dekker positief was getest in zijn Rabo-tijd bleef het angstwekkend stil. De affaire Wenen werd ook vrij eenvoudig weggewuifd.
Dat Erik Dekker nu ploegleider is vind ik in dat opzicht moeilijk te rijmen met een zero-tolerance beleid op het vlak van doping.

[ Bericht 0% gewijzigd door bjarki op 27-06-2011 22:32:20 ]
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 22:27
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:26 schreef bjarki het volgende:

[..]

Daar twijfel ik ook niet aan. Maar dat gaat er op een generatie niet uit. Nog altijd de helft van het peloton heeft de EPO-jaren meegemaakt (en er hartelijk aan deelgenomen) en de rest van de oude rotten zit tegenwoordig in het management. Ik had ook niet de indruk dat TD het had over een voorbije wereld.

[..]

Ik heb daar mijn twijfels over. Een grote sponsor als Rabobank handelt zoiets liever intern af (doofpot). Toen bleek dat Dekker positief was getest in zijn Rabo-tijd bleef het angstwekkend stil. De affaire Wenen werd ook vrij eenvoudig weggewuifd.
Dat Erik Dekker nu ploegleider is vind ik in dat opzicht moeilijk te rijmen met een zero-tolerance beleid op het vlak van doping.
^O^
farscapevr8maandag 27 juni 2011 @ 22:29
mooie docu over een jongeman die vanaf z n jonge jaren als de grote nederlandse hoop op handen werd gedragen en verzorgt en mede daardoor zich een attitude heeft aangemeten.

nu word ie, uiteraard door z n eigen stomme fout, gedwongen om zichzelf in 2 jaar compleet opnieuw te leren kennen. Een gemiddelde aardbewoner heeft rond z n 45e een midlifecrisis en wil/moet zichzelf leren kennen.

Hij doet dit nu al, uiteraard met vallen en opstaan.

En vergeet niet dat BIJNA elke topsporter op hoog nivo een klootzak is/moet zijn om daar te komen/blijven.

jochie komt er wel weer en anders hoop ik dat ie een goed burgerleven kan vinden....
Van_Poppelmaandag 27 juni 2011 @ 22:31
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:26 schreef bjarki het volgende:

[..]
Toen bleek dat Dekker positief was getest in zijn Rabo-tijd bleef het angstwekkend stil.
Erik Dekker is overigens nog nooit betrapt...hij heeft alleen 's een WK niet mogen rijden vanwege een te hoog hematocrietgehalte.

Het jaar erna won hij vanuit het niets 3 touretappes en San Sebastian... :X
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 22:32
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:29 schreef farscapevr8 het volgende:

En vergeet niet dat BIJNA elke topsporter op hoog nivo een klootzak is/moet zijn om daar te komen/blijven.

Ibrahimovic is een perfect voorbeeld hiervan
marcodejmaandag 27 juni 2011 @ 22:33
Hij leeft ook in een omgeving die zulk gedrag bevordert. Zijn vader is geen vader, maar zijn allergrootste fan. Zijn ontbijt wordt geserveerd. Zijn moeder schenkt ook wat te drinken in als hij wat wil drinken. Ik zou een schop onder mn hol gekregen hebben en toegeworpen krijgen of er wat aan mijn handen mankeert.
Ereinionmaandag 27 juni 2011 @ 22:33
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:22 schreef Droopie het volgende:

[..]

Barcelona doet ook alles wat Messi wilt.
Sven is een harde, maar zie hem niet in 5 dagen per week feesten en met 8 kg extra aankomen op een test. Hij heeft een winner mentaliteit, die ik bij heel veel NL topsporters mis
Het is ook makkelijk om een winnaar te zijn als je in een kleine sport de rest overklast. Misschien is een knecht in het wielrennen die elke dag op een half uur binnenkomt ook wel een gigantische winnaar, die het maximale uit zijn carrière haalt, maar gewoon fysiek niet beter kan. Of hebben de Nederlandse korfballers die alles winnen een grotere winnaarsmentaliteit dan de Nederlandse voetballers die zich in een internationale sport op het hoogste niveau meten maar net niet goed genoeg zijn?
TLCmaandag 27 juni 2011 @ 22:34
Mooie docu, ik kreeg een beetje een beeld van hem als een wat labiele man als ik heel eerlijk moet zijn :X ik hoop dat ik ongelijk heb, maar ik zie Thomas Dekker niet meer terugkeren in het professionele wielerpeleton.
du_kemaandag 27 juni 2011 @ 22:34
Goede docu inderdaad.
farscapevr8maandag 27 juni 2011 @ 22:35
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:33 schreef marcodej het volgende:
Hij leeft ook in een omgeving die zulk gedrag bevordert. Zijn vader is geen vader, maar zijn allergrootste fan. Zijn ontbijt wordt geserveerd. Zijn moeder schenkt ook wat te drinken in als hij wat wil drinken. Ik zou een schop onder mn hol gekregen hebben en toegeworpen krijgen of er wat aan mijn handen mankeert.
hehehe ff serieus, als mijn zoon op z n 14e hoort dat ie de beste spits van de wereld word breng in meneer elke ochtend versgeperste jus die ik de dag daarvoor persoonlijk in spanje voor em ga plukken.
farscapevr8maandag 27 juni 2011 @ 22:37
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:34 schreef TLC het volgende:
Mooie docu, ik kreeg een beetje een beeld van hem als een wat labiele man als ik heel eerlijk moet zijn :X ik hoop dat ik ongelijk heb, maar ik zie Thomas Dekker niet meer terugkeren in het professionele wielerpeleton.
hij is 27 die opgevoed is binnen een zeer kleine wereld dus weinig kans dat ie de zelde normen en waarden (hoeft) heeft als een doorsnee financieel medewerker die hier op t forum komt vertellen dar dekker dom is ;)
Droopiemaandag 27 juni 2011 @ 22:44
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:14 schreef bjarki het volgende:

[..]
zie, maar hier in NL is toch wel een beetje een cultuur ontstaan die bij dopinggevallen liever de andere kant opkijkt (Boogerd, Dekker de Oude, Wenen..). Zou men hier op z'n Italiaans op dopingjacht gaan dan zou er ook nog wel eens een enorme beerput open kunnen gaan. Maar het is stilzwijgen troef. Waar niet over gepraat wordt bestaat niet :X
Frank de Boer, Edgar Davids, en Jaap Stam
marcodejmaandag 27 juni 2011 @ 22:55
Reactie Vaughters over Dekker (nav reacties van andere twitteraars):

quote:
...Thanks. He's a good kid. Complex and messed up, but intrinsically good.
Naar aanleiding van vraag of hij Dekker een kans wil geven:
quote:
... Working on it. He needs to give himself a chance too.
Lagrintamaandag 27 juni 2011 @ 22:55
Is het al ergens terug te zien?
JopJuhmaandag 27 juni 2011 @ 22:58
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:55 schreef Lagrinta het volgende:
Is het al ergens terug te zien?
http://beta.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1105474#
Lagrintamaandag 27 juni 2011 @ 23:04
Super dankje!
Ericrmaandag 27 juni 2011 @ 23:11
Je hebt de dopingzondaars die terug komen op een hoog niveau en je hebt de dopingzondaars die marginaal blijven omdat ze altijd maar blijven geloven in het aan hen toegedichte talent. Vrees dat Dekker bij de marginalen gaat horen, zijn geld is op den duur ook wel eens op en als je high roller speelt nog wat sneller.

Er is vast nog wel een hotelletje in Senegal waar een AIDS-hoertje wacht op een wilde nacht met een blanke knul. Thomas grijp je kans.

[ Bericht 0% gewijzigd door Ericr op 28-06-2011 02:02:29 ]
danosmaandag 27 juni 2011 @ 23:15
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 22:22 schreef Droopie het volgende:

[..]

Barcelona doet ook alles wat Messi wilt.
Sven is een harde, maar zie hem niet in 5 dagen per week feesten en met 8 kg extra aankomen op een test. Hij heeft een winner mentaliteit, die ik bij heel veel NL topsporters mis
We zullen zien hoe sven ervoor staat als hij volgend seizoen weer mee gaat proberen te doen. Niet te vergelijken een blessure, al denk ik dat het psychische aspect wel erg wordt vermeden. Als sven gedwongen 2 jaar geen wedstrijden mag rijden dan weet ik zeker dat hij gedurende een periode meer dan wekelijks de polonaise danst in heerenveen.

Die gasten leven als monniken vanaf hun jeugd, dan moet je ontladen, niet zo gek dat veel topsporters na einde carriere ff beginnen met roken. Niet voor het roken maar gewoon voor het gevoel dat je je eigen leven weer kan 'bepalen' als je niet meer in je cocon leeft.
JopJuhmaandag 27 juni 2011 @ 23:17
Heen en weer vliegen voor pasta met je trainer hehe. Denk dat dat die met voldoende support zeker weer op niveau kan komen. Mensen moeten niet zo haten.
SjaakVilleneuvemaandag 27 juni 2011 @ 23:27
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:11 schreef Ericr het volgende:
Je hebt de dopingzondaars die terug komen op een hoog niveau en je hebt de dopingzondaars die marginaal blijven omdat ze altijd maar blijven geloven in het aan het toegedichte talent. Vrees dat Dekker bij de marginalen gaat horen, zijn geld is op den duur ook wel eens op en als je high roller speelt nog wat sneller.

Er is vast nog wel een hotelletje in Senegal waar een AIDS-hoertje wacht op een wilde nacht met een blanke knul. Thomas grijp je kans.
Flikker op zeg ...
Ericrmaandag 27 juni 2011 @ 23:29
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:27 schreef SjaakVilleneuve het volgende:

[..]

Flikker op zeg ...
Boek alvast een enkeltje Senegal, kom je Thomas vanzelf een keer tegen.
One_of_the_fewmaandag 27 juni 2011 @ 23:33
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 21:28 schreef Jester65 het volgende:
Ik heb hetzelfde gevoel als Wilfried de Jong.
Welk gevoel?
SjaakVilleneuvemaandag 27 juni 2011 @ 23:34
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:29 schreef Ericr het volgende:

[..]

Boek alvast een enkeltje Senegal, kom je Thomas vanzelf een keer tegen.
lolbroek :')
IkeDubaku99maandag 27 juni 2011 @ 23:36
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:27 schreef SjaakVilleneuve het volgende:

[..]

Flikker op zeg ...
Waarom zou Thomas Dekker niet zo kunnen eindigen? Hij heeft een gebrek aan zelfreflectie. Hij is altijd op handen gedragen door zijn omgeving en alles ging crescendo bij Thomas Dekker. Hierdoor had hij bijna nooit tegenslagen en leerde hij niet om te gaan met deze tegenslagen. Die twee jaar schorsing is een hele grote tegenslag voor hem. Tevens leidt/leed hij een leven van een losgeslagen glamourboy. Dit is precies hoe het ging met Marco Pantani en Frank Vandenbroucke.
SjaakVilleneuvemaandag 27 juni 2011 @ 23:43
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:36 schreef IkeDubaku99 het volgende:

[..]

Waarom zou Thomas Dekker niet zo kunnen eindigen? Hij heeft een gebrek aan zelfreflectie. Hij is altijd op handen gedragen door zijn omgeving en alles ging crescendo bij Thomas Dekker. Hierdoor had hij bijna nooit tegenslagen en leerde hij niet om te gaan met deze tegenslagen. Die twee jaar schorsing is een hele grote tegenslag voor hem. Tevens leidt/leed hij een leven van een losgeslagen glamourboy. Dit is precies hoe het ging met Marco Pantani en Frank Vandenbroucke.
Dat spreek ik zeker niet tegen ..

De opmerking

"Er is vast nog wel een hotelletje in Senegal waar een AIDS-hoertje wacht op een wilde nacht met een blanke knul. Thomas grijp je kans."

Vind ik nogal laag .. :{w
de_boswachtermaandag 27 juni 2011 @ 23:43
Ik hoop zo dat TD een team vind en zijn carriere weer kan oppakken nadat hij geboet heeft.
Vond hem wel weer erg patserig. Wellicht dat hij het zelf niet zo doorheeft, maar dat geld, die huizen, die Porsche. Niet echt standaard voor een jongen van 26.

Denk ook wel dat ondanks zijn levensstijl hij nu inziet dat hij geen fout meer kan maken. Ik gun hem iig het allerbeste, maar denk toch dat er nog vanalles moet veranderen wil hij echt terugkeren op niveau.
SjaakVilleneuvemaandag 27 juni 2011 @ 23:45
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:43 schreef de_boswachter het volgende:
Ik hoop zo dat TD een team vind en zijn carriere weer kan oppakken nadat hij geboet heeft.
Vond hem wel weer erg patserig. Wellicht dat hij het zelf niet zo doorheeft, maar dat geld, die huizen, die Porsche. Niet echt standaard voor een jongen van 26.

Denk ook wel dat ondanks zijn levensstijl hij nu inziet dat hij geen fout meer kan maken. Ik gun hem iig het allerbeste, maar denk toch dat er nog vanalles moet veranderen wil hij echt terugkeren op niveau.
Er zijn zat "sport sprookjes" dus waarom niet? ^O^
Lagrintamaandag 27 juni 2011 @ 23:53
Zit te kijken en wel te genieten af en toe. Op de vraag of het mogelijk is te breken met Cecchini. "Ja alles is mogelijk, ik kan mn ouders ook nooit meer bellen of hier van het dak springen."
Lagrintamaandag 27 juni 2011 @ 23:56
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:43 schreef de_boswachter het volgende:
Ik hoop zo dat TD een team vind en zijn carriere weer kan oppakken nadat hij geboet heeft.
Vond hem wel weer erg patserig. Wellicht dat hij het zelf niet zo doorheeft, maar dat geld, die huizen, die Porsche. Niet echt standaard voor een jongen van 26.

Denk ook wel dat ondanks zijn levensstijl hij nu inziet dat hij geen fout meer kan maken. Ik gun hem iig het allerbeste, maar denk toch dat er nog vanalles moet veranderen wil hij echt terugkeren op niveau.
Patserig ja, maar hij weet ondertussen ook wel dat je geluk daar niet in zit. Maar hij geniet wel van zaken en zn ouders vind ie ook belangrijk. Hij weet dondersgoed dat materialisme geen geluk brengt, maar het laat wel zien dat ie van mooie spullen houdt, niks mis mee.
de_boswachtermaandag 27 juni 2011 @ 23:59
Het meeste moest ik nog lachen om dat stukje waar hij bij Rabo fietst en hij naar een juwelier of iets dergelijk reed na afloop wedstrijd :')

Snap alleen niet waar hij het financieel allemaal van doet? Heeft hij die paar jaren echt zoveel bij elkaar gefietst?
Dat huis in Lommel moet toch bij het miljoen hebben gezeten.

Maar goed. Zoals ik al zei; hoop dat hij snel een ploeg vind.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 00:21
Steve McQueen shirt ook aan, boek van VDB op bed. Ja ik snap em wel.
Sheepcidusdinsdag 28 juni 2011 @ 01:25
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:59 schreef de_boswachter het volgende:
Snap alleen niet waar hij het financieel allemaal van doet? Heeft hij die paar jaren echt zoveel bij elkaar gefietst?
Hij kreeg een contract van 500.000 euro per jaar toen die prof werd.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 01:29
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:27 schreef SjaakVilleneuve het volgende:

[..]

Flikker op zeg ...
Nou ik denk niet dat het zo ernstig is, maar het fascineert Dekker wel. Zei het zonet al, Steve mcQueen shirt en een VDB boek. Hij vindt het wel mooi dat soort figuren en heeft het in deze docu al een paar keer over zelfdestructief gedrag gehad.
golferdinsdag 28 juni 2011 @ 01:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 00:21 schreef Lagrinta het volgende:
Steve McQueen shirt ook aan, boek van VDB op bed. Ja ik snap em wel.
Psychologie van de kouwe grond op afstand. ;)

Vertel eens: wat voor zieleroersels heb je ontdekt?
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 01:36
quote:
11s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:31 schreef golfer het volgende:

[..]

Psychologie van de kouwe grond op afstand. ;)

Vertel eens: wat voor zieleroersels heb je ontdekt?
Daar hou ik helemaal niet van. Maar Dekker geeft aan van extremen te houden. Dat doen meer mensen, niks mis mee. Maar hij denkt ook dat ie zweeft en dat doet een Sven Kramer niet. Hoewel Sven nu in deze tijd ook zichzelf goed leert kennen.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 01:44
Ik vind het altijd verbazend hoe weinig wielrenners, maar ook bijvoorbeeld voetballers, wat met een psycholoog doen. De mentale ontwikkeling is zeer belangrijk voor een topsporter, en ik heb het idee dat Dekker op dat gebied nog veel kan verbeteren.
golferdinsdag 28 juni 2011 @ 01:48
Ach. Hij heeft al een haptonoom geraadpleegd. ;)
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 01:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:36 schreef Lagrinta het volgende:
Daar hou ik helemaal niet van. Maar Dekker geeft aan van extremen te houden. Dat doen meer mensen, niks mis mee. Maar hij denkt ook dat ie zweeft en dat doet een Sven Kramer niet. Hoewel Sven nu in deze tijd ook zichzelf goed leert kennen.
Om maar eens een managementterm te gebruiken, Kramer is in control, Dekker is dat niet afgaande op deze uitzending. Kramer heeft een grote tegenslag gehad maar heeft daarna een plan op poten hoe hij daar gaat komen, en heeft hulp van een fantastische coach. Dekker heeft geen masterplan en papa en mama zijn slechts fanatieke amateur coaches.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 01:49
quote:
12s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:48 schreef golfer het volgende:
Ach. Hij heeft al een haptonoom geraadpleegd. ;)
Klinkt allemaal erg zweverig wat ik op Wikipedia lees. Zit er een wetenschappelijke onderbouwing achter?
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 01:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:49 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Klinkt allemaal erg zweverig wat ik op Wikipedia lees. Zit er een wetenschappelijke onderbouwing achter?
Psychologie is ook geen wetenschap voor mij. Maar het kan zeer bruikbaar zijn.
APKdinsdag 28 juni 2011 @ 01:50
Is Dekker niet gewoon pissed off dat hij (achteraf) gepakt is, terwijl hij weet dat iedereen hetzelfde doet en vrolijk door mag fietsen?
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 01:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:50 schreef APK het volgende:
Is Dekker niet gewoon pissed off dat hij (achteraf) gepakt is, terwijl hij weet dat iedereen hetzelfde doet en vrolijk door mag fietsen?
In de eerste periode van zn schorsing wel, maar nu is dat wel beter verwerkt.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 01:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:51 schreef Lagrinta het volgende:
In de eerste periode van zn schorsing wel, maar nu is dat wel beter verwerkt.
Volgens mij helemaal niet, hij zat er nog steeds over te treuren.
golferdinsdag 28 juni 2011 @ 01:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:52 schreef Bolkesteijn het volgende:

Volgens mij helemaal niet, hij zat er nog steeds over te treuren.
Dat, plus het feit dat ie maar eindeloos suggereren veel meer te weten, maar dat niet te zeggen en daardoor extra met een half jaar gestraft werd?

En dat als hij degene die hem verlinkt zou hebben tegen zou komen dat die man wel de komende tijd achterom zou moeten kijken.

Hoezo, gefrustreerd? :')
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 01:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:52 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Volgens mij helemaal niet, hij zat er nog steeds over te treuren.
Hij heeft gezegd bij Knevel meen ik dat ie niet meer zo denkt als in zn eerste periode. Zeuren is hem eigen, met meer dingen. Ook met die parkeerbon, had er laatst ook eentje. Maar dat is het risico wat je neemt, moet je niet zeiken achteraf.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 01:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:54 schreef golfer het volgende:

[..]

Dat, plus het feit dat ie maar eindeloos suggereren veel meer te weten, maar dat niet te zeggen en daardoor extra met een half jaar gestraft werd?

En dat als hij degene die hem verlinkt zou hebben tegen zou komen dat die man wel de komende tijd achterom zou moeten kijken.

Hoezo, gefrustreerd? :')
Gefrustreerd ja, en hoe kan je gefrustreerd zijn? Omdat er dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen. Dan bedoel ik geen dopinggebruik maar hoe de UCI omgaat daarmee.
golferdinsdag 28 juni 2011 @ 01:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:56 schreef Lagrinta het volgende:

Gefrustreerd ja, en hoe kan je gefrustreerd zijn? Omdat er dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen. Dan bedoel ik geen dopinggebruik maar hoe de UCI omgaat daarmee.
Ik zie vooral alleen maar gefrustreerd gedrag van hem zelf met z'n omgang op vragen/beschuldigingen/suggesties.

En een groot gebrek aan zelfdiscipline om weer in goede vorm te geraken.
Dat laatste vind ik erg zonde, want hij had wel talent.
APKdinsdag 28 juni 2011 @ 01:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:56 schreef Lagrinta het volgende:

[..]

Gefrustreerd ja, en hoe kan je gefrustreerd zijn? Omdat er dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen. Dan bedoel ik geen dopinggebruik maar hoe de UCI omgaat daarmee.
Euh?
Dan bedoel je toch juist wel dopinggebruik :?
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:00
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:53 schreef Lagrinta het volgende:
Zit te kijken en wel te genieten af en toe. Op de vraag of het mogelijk is te breken met Cecchini. "Ja alles is mogelijk, ik kan mn ouders ook nooit meer bellen of hier van het dak springen."
Loopt ie nou nog steeds bij die man?
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:01
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:59 schreef APK het volgende:

[..]

Euh?
Dan bedoel je toch juist wel dopinggebruik :?
Nee. Er worden spelletjes gespeeld over de rug van renners. Dat bedoel ik. Dat een renner die dopeert fout is is duidelijk. Maar een federatie die corrupt is is een zeer groot ander probleem in het wielrennen maar ook in het tennis, voetbal. Er wordt gerommeld met labresultaten.
golferdinsdag 28 juni 2011 @ 02:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:01 schreef Lagrinta het volgende:

Er wordt gerommeld met labresultaten.
Heb je daar ook bewijzen voor?
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:02 schreef golfer het volgende:
Heb je daar ook bewijzen voor?
De UCI is nou niet bepaald het toonbeeld van transparantie. Alleen al de manier waarop dopinggebruikers bekend worden. Altijd maar weer via een Franse of Spaanse sportkrant, het liefst voordat de renner zelf op de hoogte is gesteld.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:07
quote:
11s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:00 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Loopt ie nou nog steeds bij die man?
Ja en
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:59 schreef golfer het volgende:

[..]

Ik zie vooral alleen maar gefrustreerd gedrag van hem zelf met z'n omgang op vragen/beschuldigingen/suggesties.

En een groot gebrek aan zelfdiscipline om weer in goede vorm te geraken.
Dat laatste vind ik erg zonde, want hij had wel talent.
Dat gastgezin had het over het feit dat die schorsing van 2 jaar te lang is. Maar Thomas heeft het n die twee jaar nog niet op een rijtje. Ik geloof er trouwens niks van dat hij niet keihard gewerkt heeft altijd. Dat doen alle sporters weldegelijk. Hij traint ook iedere dag, maar het gaat om je totale toewijding aan de sport.

Daarnaast is ie niet voor de lol gefrustreerd, dat zit in zn karakter. Het is een verwend ventje en zn ouders hinken op twee gedachten: of alle vrijheid of een schop onder de kont. Maar die jongen is 26 jaar en woont al jaren in het buitenland, maar je ziet in deze docu dat het een klein kind nog is. Totaal niet volwassen.
APKdinsdag 28 juni 2011 @ 02:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:01 schreef Lagrinta het volgende:

Nee. Er worden spelletjes gespeeld over de rug van renners. Dat bedoel ik. Dat een renner die dopeert fout is is duidelijk. Maar een federatie die corrupt is is een zeer groot ander probleem in het wielrennen maar ook in het tennis, voetbal. Er wordt gerommeld met labresultaten.
Maar waarom pikken ze dan juist Dekker uit de grote pot met feestbeesten -in bezit van dure auto's- die zich ook best snel per fiets kunnen verplaatsen? :P
danosdinsdag 28 juni 2011 @ 02:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:48 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Om maar eens een managementterm te gebruiken, Kramer is in control, Dekker is dat niet afgaande op deze uitzending. Kramer heeft een grote tegenslag gehad maar heeft daarna een plan op poten hoe hij daar gaat komen, en heeft hulp van een fantastische coach. Dekker heeft geen masterplan en papa en mama zijn slechts fanatieke amateur coaches.
Waar baseer jij op dat Kramer in control is op dit moment? We moeten hem eerst maar eens aan het werk zien als die weer een paar wedstrijdjes "durft" te schaatsen.... Je bedoelt trouwens die fantastische coach die hem de verkeerde baan in stuurde? Hoeveel zal hij daar nog van aannemen?

Daarnaast, is Kramer alleen maar geblesseerd, maakt verder nog gewoon onderdeel uit van een team, kan trainingswedstrijdjes rijden etc. Hij is dus onderdeel van het wereldje, dat maakt het wel wat "makkelijker" hoor.

OF Kramer boven Dekker staat, qua sportmanschap (qua prestaties obv) zullen we zien over 3 jaar....
APKdinsdag 28 juni 2011 @ 02:10
Kan Kramer trouwens niet ook een gevalletje positief (en onder het tapijt) zijn geweest? :o
Hmmz, ander topic :+
danosdinsdag 28 juni 2011 @ 02:12
Mensen hebben nou eenmaal meer sympathie voor een hardwerkende fries die achter de schermen met grof geweld alles tot in de puntjes naar zijn hand zet, dan een blaaskaak uit Noord-Holland die durft te roepen dat ie weer top10 in de tour wil kunnen rijden.

Dat is helaas de kortzichtigheid van de mens in deze. Meeste mensen kunnen ook totaal niet overzien hoeveel het eigenlijk kost om op het niveau te komen waar topsporters zijn, en wat voor gedragseigenschappen je daar voor nodig hebt. Dan ben je al gauw arrogant en een lulletje, vergeet niet dat EPO wel helpt maar je echt niet van niets iets maakt.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:02 schreef golfer het volgende:

[..]

Heb je daar ook bewijzen voor?
Wat is bewijs in dit soort zaken? http://forums.roadbikereview.com/showthread.php?t=250316 Dit is een mooi begin.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:08 schreef APK het volgende:

[..]

Maar waarom pikken ze dan juist Dekker uit de grote pot met feestbeesten -in bezit van dure auto's- die zich ook best snel per fiets kunnen verplaatsen? :P
Hij zegt dat ie iemand tegen de schenen heeft geschopt. Stel dat is onzin, heeft de UCI andere renners ook gecontroleerd anderhalf jaar terug in de tijd?
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:08 schreef danos het volgende:
Waar baseer jij op dat Kramer in control is op dit moment? We moeten hem eerst maar eens aan het werk zien als die weer een paar wedstrijdjes "durft" te schaatsen....
Kramer is in control omdat hij, zoals je zelf als schrijft, bij een team zit, een goede coach heeft en heeft laten zien dat hij ook ingrijpende keuzes durft te maken zoals doorgaan met een coach die je de verkeerde baan in heeft gestuurd. Dekker zit in een totaal andere situatie waarin hij zeker nog niet in control is, hij kan niet aangeven waar hij over een maand, een half jaar en een jaar staat en wat zijn plan van aanpak daarvoor is.

quote:
Je bedoelt trouwens die fantastische coach die hem de verkeerde baan in stuurde? Hoeveel zal hij daar nog van aannemen?
Wat ontzettend flauw om daar nu weer op terug te komen. Iedereen kan fouten maken. Het feit dat iemand Kramer nog steeds bij Kemkers zit geeft wel aan dat dat voorval al lang geen issue meer is.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:12 schreef danos het volgende:
Mensen hebben nou eenmaal meer sympathie voor een hardwerkende fries die achter de schermen met grof geweld alles tot in de puntjes naar zijn hand zet, dan een blaaskaak uit Noord-Holland die durft te roepen dat ie weer top10 in de tour wil kunnen rijden.

Dat is helaas de kortzichtigheid van de mens in deze. Meeste mensen kunnen ook totaal niet overzien hoeveel het eigenlijk kost om op het niveau te komen waar topsporters zijn, en wat voor gedragseigenschappen je daar voor nodig hebt. Dan ben je al gauw arrogant en een lulletje, vergeet niet dat EPO wel helpt maar je echt niet van niets iets maakt.
Kramer is een groot atleet met een grote bek. Dat vind ik mooi, maar je hebt ook Kramers zonder grote bek, dat is oer en oersaai. Dat is Gesink, sympathieke jongen, ben fan van em maar niet vanwege zn uitstraling. Een type als Dekker, dat is veel interessant in mijn ogen.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:17 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Wat ontzettend flauw om daar nu weer op terug te komen. Iedereen kan fouten maken. Het feit dat iemand Kramer nog steeds bij Kemkers zit geeft wel aan dat dat voorval al lang geen issue meer is.
Geen issue, maar je zou ook kunnen zeggen: mooi moment voor een nieuwe ploeg. Dat wilde ie denk ik niet omdat zn band met Kemkers goed is/was en het ook erg kut voor Kemkers zou zijn. Maar het draait niet alleen om vertrouwen in Kemkers, het gaat ook belangrijk worden of Kramer niet elan vindt.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:19 schreef Lagrinta het volgende:
Geen issue, maar je zou ook kunnen zeggen: mooi moment voor een nieuwe ploeg.
Waarom zou je dat doen als het geen issue meer is? Kramer heeft zeer goede resultaten behaald samen met Kemkers.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:23
quote:
2s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:20 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Waarom zou je dat doen als het geen issue meer is? Kramer heeft zeer goede resultaten behaald samen met Kemkers.
Heb mn post uitgebreid inmiddels. Geen issue nee, bij Kemkers blijven is een goed uit te leggen keuze. Maar als je in een crisis zit in je loopbaan kan je meer elan vinden bij een nieuwe ploeg. En zonder motivatie kan je een goeie trainer hebben maar dan bereik je niks.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:24
Er wordt over het algemeen slechte journalistiek bedreven. Met een paar telefoontjes speel je mensen zo tegen elkaar uit. Zeker als deze mensen geen belangen hebben bij hun mond houden maar ook niet bij opentrekken.
danosdinsdag 28 juni 2011 @ 02:24
Ik weet zeker dat het absoluut nog een issue is, maar bij gebrek aan beter gaat Kramer gewoon door en moet hij er mee dealen.
Ik irriteer me aan het feit dat mensen zo makkelijk een oordeel vellen over iemand, ja hij heeft doping gebruikt dat is uberdom. Maar als hij een comeback (van enig formaat) weet te maken is dat gewoon een ongelooflijke prestatie in het wielrennen. Denk dat die kans ongeveer 30% is.

Kijk naar een Theo Bos, ubertalent op de baan, zit nou al 3 jaar te modderen met redelijke prestaties af en toe. Het is gewoon geen kattenpis om aan de top te komen, is niet iets van ff wat harder trainen of ff niet een maandje zuipen als een dolle.

En vele dopingzondaars zijn eeuwig verdwenen, Lotz, die dwaas die de bollentrui won paar jaar geleden uit oostenrijk etc.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:23 schreef Lagrinta het volgende:
Heb mn post uitgebreid inmiddels. Geen issue nee, bij Kemkers blijven is een goed uit te leggen keuze. Maar als je in een crisis zit in je loopbaan kan je meer elan vinden bij een nieuwe ploeg. En zonder motivatie kan je een goeie trainer hebben maar dan bereik je niks.
Dat ben ik helemaal met je eens. We gaan het zien de komende winter. Mijn natte vinger zegt dat het wel goed loopt, maar dat is niet meer dan een gok eigenlijk.
danosdinsdag 28 juni 2011 @ 02:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:24 schreef Lagrinta het volgende:
Er wordt over het algemeen slechte journalistiek bedreven.
In Nederland is dat zeker zo, met Smeets, Du Crot en Dijkstra lullen we gewoon met de winden mee zonder ook maar ergens over na te denken. Smeets mag tot in eeuwigheid Sportzomer van mij presenteren, maar qua echte wielerjournalistiek hebben we toch wel wat minder kontkruipende maar meer objectieve personen nodig die wel van de hoed ende rand weten.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:27 schreef danos het volgende:
Smeets mag tot in eeuwigheid Sportzomer van mij presenteren, maar qua echte wielerjournalistiek hebben we toch wel wat minder kontkruipende maar meer objectieve personen nodig die wel van de hoed ende rand weten.
Dit zou het laatste jaar van Smeets zijn las ik vandaag op Teletekst. :s) w/ :s)
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:30
Dekker zei ook dat Smeets em niet gevraagd had of ie doping gebruikt heeft. Daarmee zeggende dat ie dan dus niet gelogen heeft. Maar hij zei meen ik ook dat je zoiets niet vraagt. Wel doen dus, Smeets heeft het volgens mij één keer gevraagd aan Boogerd in een avondetappe. En toen schudde Boogerd nee.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:30 schreef Lagrinta het volgende:
Dekker zei ook dat Smeets em niet gevraagd had of ie doping gebruikt heeft. Daarmee zeggende dat ie dan dus niet gelogen heeft. Maar hij zei meen ik ook dat je zoiets niet vraagt. Wel doen dus, Smeets heeft het volgens mij één keer gevraagd aan Boogerd in een avondetappe. En toen schudde Boogerd nee.
Smeets overschat zich wel enorm als hij vindt dat je tegen journalisten altijd de waarheid moet vertellen. Wat denkt Smeets nou, dat Dekker ineens toegeeft aan een journalistje van de NOS dat hij doping heeft gebruikt? Dan heb je je plek toch niet helemaal helder op het netvlies.
Ericrdinsdag 28 juni 2011 @ 02:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:24 schreef danos het volgende:
.

En vele dopingzondaars zijn eeuwig verdwenen, Lotz, die dwaas die de bollentrui won paar jaar geleden uit oostenrijk etc.
Even goed zijn er dopingzondaars die na hun schorsing toch nog een mooi palmares opbouwen. Basso, Millar, Virenque, Scarponi, Vino o.a, Maar je kan natuurlijk ook een marginaal als Sinkewitz worden en gewoon nogmaals de fout in gaan. Of een marginaal als Landis die de whiskey na rit 16 in 2006 nog steeds niet heeft verteerd. Op de bodem heb je dan nog de Ricco's, Frigo's of VDB's die er uit gewoonte een teringbende van maken of gemaakt hebben.

Ik denk dat Dekker maar eens langs moet gaan bij een Valverde die waarschijnlijk na zijn schorsing weer zege na zege pakt. Met bijkomend voordeel dat hij misschien ook nog een betere dokter weet dan Dekker nu heeft.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:32 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Smeets overschat zich wel enorm als hij vindt dat je tegen journalisten altijd de waarheid moet vertellen. Wat denkt Smeets nou, dat Dekker ineens toegeeft aan een journalistje van de NOS dat hij doping heeft gebruikt? Dan heb je je plek toch niet helemaal helder op het netvlies.
Mee eens. Alleen zijn sommige renners nogal onhandig met hun antwoorden en daar kan je dan wel wat mee. In de docu over Boogerd zegt Boogerd specifiek niet aan de Epo gezeten te hebben, maar dan heeft ie het over een Retboeltuh en dat cafeïne een tijdje ook op de dopinglijst stond. Dan denk ik dus: bloedtransfusies.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:33 schreef Ericr het volgende:

[..]

Even goed zijn er dopingzondaars die na hun schorsing toch nog een mooi palmares opbouwen. Basso, Millar, Virenque, Scarponi, Vino o.a, Maar je kan natuurlijk ook een marginaal als Sinkewitz worden en gewoon nogmaals de fout in gaan. Of een marginaal als Landis die de whiskey na rit 16 in 2006 nog steeds niet heeft verteerd. Op de bodem heb je dan nog de Ricco's, Frigo's of VDB's die er uit gewoonte een teringbende van maken of gemaakt hebben.

Ik denk dat Dekker maar eens langs moet gaan bij een Valverde die waarschijnlijk na zijn schorsing weer zege na zege pakt. Met bijkomend voordeel dat hij misschien ook nog een betere dokter weet dan Dekker nu heeft.
Dat denk ik dus ook wat jij schrijft. Alleen Dekker zou dit beter moeten weten dan wij hier. Het is schoner, maar er is iets wat een comeback succesvol maakt. Talent ja, hard werken ja maar dan.
danosdinsdag 28 juni 2011 @ 02:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:33 schreef Ericr het volgende:

[..]

Even goed zijn er dopingzondaars die na hun schorsing toch nog een mooi palmares opbouwen. Basso, Millar, Virenque, Scarponi, Vino o.a
We kunnen alleen maar hopen dat Dekker tot dergelijke categorie behoord, en hij het in zijn kop goed weet te houden. Dit zijn renners die qua hardheid pas veel later in hun carriere werden gepakt. TD heeft nog een lange weg te gaan.
thettesdinsdag 28 juni 2011 @ 02:42
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 01:44 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik vind het altijd verbazend hoe weinig wielrenners, maar ook bijvoorbeeld voetballers, wat met een psycholoog doen. De mentale ontwikkeling is zeer belangrijk voor een topsporter, en ik heb het idee dat Dekker op dat gebied nog veel kan verbeteren.
Juist in een periode zonder ploeg is het wel begrijpelijk. Misschien had Rabo of Lotto wel een psycholoog, maar nogmaals, daar is ie niet in dienst dus kan ie geen gebruik van maken.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:42 schreef thettes het volgende:
Juist in een periode zonder ploeg is het wel begrijpelijk. Misschien had Rabo of Lotto wel een psycholoog, maar nogmaals, daar is ie niet in dienst dus kan ie geen gebruik van maken.
Je slaat het telefoonboek open en kijkt onder de P. En financiële ruimte is er zo te zien zat. Geen binnenhuisarchitect, maar een psycholoog.
thettesdinsdag 28 juni 2011 @ 02:45
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:43 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Je slaat het telefoonboek open en kijkt onder de P.
Zelf een psycholoog inhuren is toch nog net een stapje verder dan vanuit de ploeg een psycholoog hebben. Weinigen zullen die stap uit zichzelf nemen, juist als je een type als TD bent.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 02:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:45 schreef thettes het volgende:

[..]

Zelf een psycholoog inhuren is toch nog net een stapje verder dan vanuit de ploeg een psycholoog hebben. Weinigen zullen die stap uit zichzelf nemen, juist als je een type als TD bent.
Hij is niet alleen, hij heeft die broertjes Berkhout. Als een psycholoog niks is kap je ermee. Zo moeilijk is het niet.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 02:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:45 schreef thettes het volgende:
Zelf een psycholoog inhuren is toch nog net een stapje verder dan vanuit de ploeg een psycholoog hebben. Weinigen zullen die stap uit zichzelf nemen, juist als je een type als TD bent.
Ja, maar zijn omgeving kan hem helpen bij die stap. Daarom vind ik een professionele coach ook zo belangrijk, die kunnen iemand beter met z'n neus op de feiten drukken dan dat je dat zelf kunt. Ik weet een mooi voorbeeld van een groot ingenieursbureau die een nieuw hoofdkantoor nodig had. Hoewel alle kennis in huis was om een prachtig hoofdkantoor neer te zetten heeft men aan de concurrent gevraagd om het hoofdkantoor te ontwerpen en te bouwen. Juist omdat het zo lastig is een echt kritisch oordeel te vellen over je eigen werk.
The_Hivesdinsdag 28 juni 2011 @ 06:05
Als ik die documentaire zie vrees ik dat het hem niet gaat worden. Hoop dat ik ongelijk krijg.
Mani89dinsdag 28 juni 2011 @ 08:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:35 schreef Lagrinta het volgende:

[..]

Mee eens. Alleen zijn sommige renners nogal onhandig met hun antwoorden en daar kan je dan wel wat mee. In de docu over Boogerd zegt Boogerd specifiek niet aan de Epo gezeten te hebben, maar dan heeft ie het over een Retboeltuh en dat cafeïne een tijdje ook op de dopinglijst stond. Dan denk ik dus: bloedtransfusies.
Hij zei: "Ik heb in mijn ogen niets fouts gedaan" misschien dat ook wel zo.

en

quote:
"We hadden een bloedtransfusie gedaan de nacht voordien", zegt Landis. "Wanneer je het niet precies goed doet, ontstaat er een soort blauwe plek. De volgende dag reed ik naast Michael Boogerd en wees hij naar mijn arm. Daarna wees hij naar zijn eigen arm en maakte hij een gebaar van: 'Ik heb precies hetzelfde'."
Ereiniondinsdag 28 juni 2011 @ 09:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 02:17 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Kramer is in control omdat hij, zoals je zelf als schrijft, bij een team zit, een goede coach heeft en heeft laten zien dat hij ook ingrijpende keuzes durft te maken zoals doorgaan met een coach die je de verkeerde baan in heeft gestuurd. Dekker zit in een totaal andere situatie waarin hij zeker nog niet in control is, hij kan niet aangeven waar hij over een maand, een half jaar en een jaar staat en wat zijn plan van aanpak daarvoor is.

Volgens mij heeft hij gewoon een duidelijk plan. Vanaf 1 Augustus gaat hij voor het Chipotle continental team rijden (de satelietploeg van Garmin), tot die tijd rijdt hij kermiskoersen in België, en als dat allemaal goed gaat begint hij begin 2012 bij het hoofdteam van Garmin.
Jester65dinsdag 28 juni 2011 @ 09:08
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:33 schreef One_of_the_few het volgende:

[..]

Welk gevoel?
Dat van het topje van de ijsberg. Hij liegt ergens over (maar één keer gebruikt), maar later blijkt dat ie toch langer gebruikt heeft. Zo lijkt hij elke keer oprecht te zijn, maar achteraf was er toch weer meer.
SteveBudindinsdag 28 juni 2011 @ 09:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 08:43 schreef Mani89 het volgende:

[..]

Hij zei: "Ik heb in mijn ogen niets fouts gedaan" misschien dat ook wel zo.

en

[..]

Uitspraken van Landis serieus nemen _O- _O-.
kikoooooodinsdag 28 juni 2011 @ 10:46
Welke Boogerd docu hebben jullie t over? Is die ook ergens terug te kijken?
TargaFloriodinsdag 28 juni 2011 @ 10:50
Betreft documantaire van Studio Sport (gemaakt door Smeets?) na beeindiging van z'n carriere. Hij ontkend EPO te hebben gebruikt maar geeft indirect wel toe dat hij andere vormen van doping heeft gebruikt.
TargaFloriodinsdag 28 juni 2011 @ 10:56
Deze documentaire over Dekker was erg interessant. Ik hoop dat ik er naast zit maar het geeft me geen positief gevoel dat het met de carriere van Dekker nog wat wordt.

Het lijkt me overigens wel moeilijk om tijdens zo'n lange schorsing gemotiveerd te blijven. Ik kan me voorstellen dat je wel eens een uurtje langer in bed blijft liggen of een training laat schieten. Daarom snap ik niet goed waarom hij zoveel in Italië gaat zitten en niet gewoon in Noord-Holland in de buurt van familie en vrienden. Of in Brabant/België in de buurt van trainingsmaatjes.
Bolkesteijndinsdag 28 juni 2011 @ 13:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 09:08 schreef Ereinion het volgende:

[..]

Volgens mij heeft hij gewoon een duidelijk plan. Vanaf 1 Augustus gaat hij voor het Chipotle continental team rijden (de satelietploeg van Garmin), tot die tijd rijdt hij kermiskoersen in België, en als dat allemaal goed gaat begint hij begin 2012 bij het hoofdteam van Garmin.
Maar hij scoorde al onvoldoende in zijn conditie/krachttest die werd afgenomen.
honda1990dinsdag 28 juni 2011 @ 13:49
Waar ik echt geen bal van snap is dat iemand die een topsporter is zo absurt slecht eet. Cola WTF, banaan na zo'n enorme inspanning WTF, een fucking chocoladebroodje als ontbijt! Nu let ik misschien erg op eten omdat ik zelf fanatiek bezig ben met krachttraining, maar het is mij een raadsel hoe je kunt herstellen als je zo eet.
marcodejdinsdag 28 juni 2011 @ 13:53
Cola wordt veel gedronken door wielrenners tijdens koers, banaan ook (gegeten dan :') ) en een chocoladebroodje vanwege de suikers neem ik aan.
thettesdinsdag 28 juni 2011 @ 13:53
quote:
2s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 13:10 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Maar hij scoorde al onvoldoende in zijn conditie/krachttest die werd afgenomen.
Hij denkt zelf dat ie pas in wedstrijden niveau kan opdoen (althans dat maakte ik op uit het gesprek in de auto na het eerste gesprek met Vaughters). En in dit specifieke geval heeft ie misschien ook nog wel een beetje gelijk.
Aalbersdinsdag 28 juni 2011 @ 14:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 13:49 schreef honda1990 het volgende:
Waar ik echt geen bal van snap is dat iemand die een topsporter is zo absurt slecht eet. Cola WTF, banaan na zo'n enorme inspanning WTF, een fucking chocoladebroodje als ontbijt! Nu let ik misschien erg op eten omdat ik zelf fanatiek bezig ben met krachttraining, maar het is mij een raadsel hoe je kunt herstellen als je zo eet.
weet je hoeveel suikers daarin zitten, en dat heb je nodig bij zo'n inspanning!
marildinsdag 28 juni 2011 @ 15:02
Ik vind TD een verwend jongetje, en die door en door zijn omgeving verwend word, Sapje hier gebakken eitje daar, Leer eerst het zelf te doen. "mam geef eens wat te drinken" Moeder kijkt en wil zeggen .....Maar staat op en geeft hem zijn zin.
marildinsdag 28 juni 2011 @ 15:06
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2011 23:59 schreef de_boswachter het volgende:
Het meeste moest ik nog lachen om dat stukje waar hij bij Rabo fietst en hij naar een juwelier of iets dergelijk reed na afloop wedstrijd :')

Snap alleen niet waar hij het financieel allemaal van doet? Heeft hij die paar jaren echt zoveel bij elkaar gefietst?
Dat huis in Lommel moet toch bij het miljoen hebben gezeten.


Maar goed. Zoals ik al zei; hoop dat hij snel een ploeg vind.
Aangezien hij helemaal niets over de doping zei en daardoor een half jaar langer was geschorst. zou het ook zo maar kunnen dat hij zwijggeld kreeg.
marildinsdag 28 juni 2011 @ 15:08
Maar goed even resumerend de titel van de docu was "niemand kent mij" en dat is nog steeds zo.
Ik denk dat het niet meer goed komt en dat hij beter een ander baan kan zoeken.
marcodejdinsdag 28 juni 2011 @ 15:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 15:08 schreef maril het volgende:
Ik denk dat het niet meer goed komt en dat hij beter een ander baan kan zoeken.
De zin daarvoor zeg je nog dat niemand hem kent, dus een beetje onlogisch te stellen dat hij niet meer terug gaat komen.
kikoooooodinsdag 28 juni 2011 @ 15:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 13:49 schreef honda1990 het volgende:
Waar ik echt geen bal van snap is dat iemand die een topsporter is zo absurt slecht eet. Cola WTF, banaan na zo'n enorme inspanning WTF, een fucking chocoladebroodje als ontbijt! Nu let ik misschien erg op eten omdat ik zelf fanatiek bezig ben met krachttraining, maar het is mij een raadsel hoe je kunt herstellen als je zo eet.
Krachttraining is heel wat anders dan wielrennen.
SteveBudindinsdag 28 juni 2011 @ 16:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 10:56 schreef TargaFlorio het volgende:
Deze documentaire over Dekker was erg interessant. Ik hoop dat ik er naast zit maar het geeft me geen positief gevoel dat het met de carriere van Dekker nog wat wordt.

Het lijkt me overigens wel moeilijk om tijdens zo'n lange schorsing gemotiveerd te blijven. Ik kan me voorstellen dat je wel eens een uurtje langer in bed blijft liggen of een training laat schieten. Daarom snap ik niet goed waarom hij zoveel in Italië gaat zitten en niet gewoon in Noord-Holland in de buurt van familie en vrienden. Of in Brabant/België in de buurt van trainingsmaatjes.
Hij zal ook wel trainingsmaatjes in Italië hebben. Je ziet hem ook nog trainen met een Italiaan van ISD-Neri (Procontinentale ploeg in 2010). Ben benieuwd of hij mentaal sterk genoeg is om weer helemaal onderaan de ladder te beginnen.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 16:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 13:49 schreef honda1990 het volgende:
Waar ik echt geen bal van snap is dat iemand die een topsporter is zo absurt slecht eet. Cola WTF, banaan na zo'n enorme inspanning WTF, een fucking chocoladebroodje als ontbijt! Nu let ik misschien erg op eten omdat ik zelf fanatiek bezig ben met krachttraining, maar het is mij een raadsel hoe je kunt herstellen als je zo eet.
Wielrenners zijn heel erg bezig met hun voeding. Alleen wat wel zo is, dat er discussie is over of het uitmaakt hoe je je koolhydraten neemt. Sommigen zeggen dat geraffineerde suikers taboe zijn anderen zeggen dat het niks uitmaakt. Dus een banaan mag wel, maar een taartje dus niet. Bij Rabo stond er jaren geleden een bak Red Band in de bus voor na de etappe. Suiker = suiker was het motto.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 16:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 13:53 schreef marcodej het volgende:
Cola wordt veel gedronken door wielrenners tijdens koers, banaan ook (gegeten dan :') ) en een chocoladebroodje vanwege de suikers neem ik aan.
Cola meestal alleen als het erg warm is zoals tijdens een lange Touretappe. Dat Dekker daar in de Alpen een blikje cola neemt is geen probleem. Hij hoefde niet 2 jaar lang fit te zijn. Oke, hij had misschien serieuzer kunnen trainen, maar 2 jaar lang op goed gewicht zijn is zinloos.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 16:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 14:32 schreef Aalbers het volgende:

[..]

weet je hoeveel suikers daarin zitten, en dat heb je nodig bij zo'n inspanning!
De discussie is steeds meer wat voor suikers je mag. Tom Boonen is heel extreem maar begonnen met een macrobiotisch dieet en voelt zich veel beter in zn vel zitten. Placebo of niet, geraffineerde suikers zijn troep, maar met mate niet ongezond.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 16:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 15:02 schreef maril het volgende:
Ik vind TD een verwend jongetje, en die door en door zijn omgeving verwend word, Sapje hier gebakken eitje daar, Leer eerst het zelf te doen. "mam geef eens wat te drinken" Moeder kijkt en wil zeggen .....Maar staat op en geeft hem zijn zin.
Dat komt omdat Thomas Dekker nog een klein kind is. Dat zie je aan hem. Het is waarschijnlijk ene hele lieve jongen voor de mensen die hem kennen.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 16:11
quote:
2s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 15:52 schreef kikoooooo het volgende:

[..]

Krachttraining is heel wat anders dan wielrennen.
Ja, maar bodybuilders en duursporters zijn beiden maniakaal met voeding bezig. Andere voeding maar wel dezelfde toewijding.
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 16:57
Boek van Dekker is binnen hoor. Even snel ingekeken en het is zeer vermakelijk.
danosdinsdag 28 juni 2011 @ 17:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 16:57 schreef Lagrinta het volgende:
Boek van Dekker is binnen hoor. Even snel ingekeken en het is zeer vermakelijk.
Ik ga em morgen ff halen :)
vanBoeschotendinsdag 28 juni 2011 @ 17:50
Zeer interessante docu!
Ik kan me in heel veel dingen best voorstellen hoe hij zich voelt en hoe hij zich gedraagt..

Was al jong een mega talent, veel geld.. Grenzen niet goed kennen..
Geen goede combinatie maar wel begrijpelijk dat het zo gegaan is.. Hij had wel meer hulp van Rabo kunnen gebruiken misschien maar die jongens zijn ook niet altijd samen..
En dat gedoe over liegen, triest wat verwacht je dan van zo'n jongen.. Tuurlijk is hij daar niet open en eerlijk over.
Ik kan me ook wel voorstellen dat het frustrerend is als jij juist gepakt wordt, en een (hoop???) anderen niet.

Ben benieuwd hoe de toekomst gaat zijn..
Het was zo'n groot talent, maar was dat op EPO of niet?
Vandergelddinsdag 28 juni 2011 @ 18:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 17:50 schreef vanBoeschoten het volgende:
Zeer interessante docu!
Ik kan me in heel veel dingen best voorstellen hoe hij zich voelt en hoe hij zich gedraagt..

Was al jong een mega talent, veel geld.. Grenzen niet goed kennen..
Geen goede combinatie maar wel begrijpelijk dat het zo gegaan is.. Hij had wel meer hulp van Rabo kunnen gebruiken misschien maar die jongens zijn ook niet altijd samen..
En dat gedoe over liegen, triest wat verwacht je dan van zo'n jongen.. Tuurlijk is hij daar niet open en eerlijk over.
Ik kan me ook wel voorstellen dat het frustrerend is als jij juist gepakt wordt, en een (hoop???) anderen niet.

Ben benieuwd hoe de toekomst gaat zijn..
Het was zo'n groot talent, maar was dat op EPO of niet?
Inderdaad, maar je zag ook wel een depressieve jongen, vrees dat het verkeerd afloopt als hij nooit meer in zijn oude vorm komt, wat gisteren in de docu ook al even naar voren kwam..
Lagrintadinsdag 28 juni 2011 @ 18:42
"Hoi mam, met Thomas ja ik heb mn Porsche nog even dubbel geparkeerd bij de Appie, ja daar haalde de Raboploeg ook altijd de Davitamon pillen. Daar reed ik ook hard altijd mee, ben er zo."
vanBoeschotendinsdag 28 juni 2011 @ 19:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 18:33 schreef Vandergeld het volgende:

[..]

Inderdaad, maar je zag ook wel een depressieve jongen, vrees dat het verkeerd afloopt als hij nooit meer in zijn oude vorm komt, wat gisteren in de docu ook al even naar voren kwam..
Dan kan hij goed instorten ja, of nog erger; weer gebruiken..
Ik had ook het gevoel dat die ouders niet uit volle overtuiging konden zeggen dat hij nooit meer zou gebruiken..

Hoop dat het goed komt, heb toch wel een zwak voor hem.
Wat wel heel irritant was, was die opmerking van die 'stakkers' over die bon die hij kreeg omdat z'n auto heel aso stond..
Lagrintawoensdag 29 juni 2011 @ 00:32
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 juni 2011 19:14 schreef vanBoeschoten het volgende:

[..]

Dan kan hij goed instorten ja, of nog erger; weer gebruiken..
Ik had ook het gevoel dat die ouders niet uit volle overtuiging konden zeggen dat hij nooit meer zou gebruiken..

Hoop dat het goed komt, heb toch wel een zwak voor hem.
Wat wel heel irritant was, was die opmerking van die 'stakkers' over die bon die hij kreeg omdat z'n auto heel aso stond..
Je hoeft ook niet uit volle overtuiging zeggen dat ie nooit meer gebruikt. Ik steek voor niemand 100 % mn handen in het vuur. Die ouders hun mening doet niet terzake. Maar Dekker is ze wel wat verschuldigd.
thetteswoensdag 29 juni 2011 @ 00:41
Heerlijk trouwens, dat westfriese taaltje van pa Dekker :)
V-for-Vendettawoensdag 29 juni 2011 @ 01:30
Ik heb na de docu meer sympathie gekregen voor Dekker, het is een echte westfries en die hebben altijd hun woordje wel klaar en zijn ook vaak koppig, eigenwijs en recht door zee.
Wel vraag ik me af of hij nog de psyche, wilskracht en fysiek heeft om terug te komen, het kwam op mij over dat het huidige leventje hem ook wel beviel (qua niks doen) en daarmee vergeleken is het leven van wielrenner een hel.

Waar ik me overigens wel aan ergerde was aan het feit dat Dekker 100 reed op een landweg ofzo. Vrij asociaal.
Karrel_Laaglawaaiwoensdag 29 juni 2011 @ 09:17
Ik had wel wat meer van de training willen zien. Ik kan me niet van de indruk onttrekken dat hij de kantjes er vanaf loopt. Misschien omdat hij met de zilveren lepel in de mond geboren is.
JohnDDDwoensdag 29 juni 2011 @ 09:25
Wat ik nou niet begrijp is dat je dan zoveel geld hebt, en dat je dan voor je vader niet even een elektrische scooter koopt, nu maakt hij al die kilometers met de uitlaatgassen van dat ding...