Dat deden ze dus al jaren hequote:Op vrijdag 20 mei 2011 07:43 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het ontgaat je dat ze gewoon IB betalen in NL?
Ja, en pas nu krijgen ze HRA. De NL staat heeft deze grensarbeiders dus bestolen!quote:
Wat is nou het probleem? Als je als Nederlander een huis koopt in Belgie en in NL belastingplichtig blijft dan kun je toch ook renteaftrek krijgen (dit was al jaren zo).quote:Op vrijdag 20 mei 2011 07:39 schreef michaelmoore het volgende:
De Duitsers en de Belgen komen ook meesnoepen van onze HRA subsidie
Dat zal een hoop Duitsers en Belgen lokken voor die extra maandbonus
NL-ers die in Belgie een huis kopen en aftrek binnenslepen, hebben ook geen overdrachtsbelasting betaald in NL over hun Belgisch huisje.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 08:27 schreef Basp1 het volgende:
Maar betalen ze dan ook overdrachtsbelasting voor de woning aan de nederlandse belastingdienst? En hoe zit het met het HWF betalen ze dat dan ook aan de nederlandse staat?
Overigens mogen mensen die in beide landen werken dus beide aftrekken toepassen ??quote:De basisaftrek van 2.080 euro
Voor de duur van de lening zal elke belastingplichtige (dus zowel de man als de
vrouw) een bedrag van maximaal 2.080 euro kunnen aftrekken van het gezamenlijke
netto belastbaar inkomen.
De bijkomende aftrek
Voor leningen voor enige woning: bijkomende aftrek van 690 euro..
Dat lijkt me niet he, Want een aftrek is vaak een mindering op inkomsten belasting en dat betalen ze maar in 1 land. Alhoewel als je een gezin hebt en je vrouw werkt in belgie en jij in NL zou het dan misschien wel mogelijk kunnen zijn.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 09:15 schreef meth77 het volgende:
Overigens mogen mensen die in beide landen werken dus beide aftrekken toepassen ??
Het Belgische systeem kent voor een gezin dus de maximale aftrek van 4850 dat is wel mooi, want het stimuleert niet tot maximaal lenen en gevaarlijke beleggingsconstructiesquote:Op vrijdag 20 mei 2011 09:29 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat lijkt me niet he, Want een aftrek is vaak een mindering op inkomsten belasting en dat betalen ze maar in 1 land. Alhoewel als je een gezin hebt en je vrouw werkt in belgie en jij in NL zou het dan misschien wel mogelijk kunnen zijn.
Volgens de wetten van de economie zal gewoon de normale prijs hoger worden (of iig voor dezelfde waarde minder dalen).quote:Op vrijdag 20 mei 2011 04:48 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Yieeeeehaaaaaaaaaaaa begint al lekker vroeg, of laat, hoe je het noemen wilt
Het scheelt zo'n 6% in het te financieren bedrag, dus helpt het wel degelijk.
Bij een laag aanbod wel, nu denk ik niet omdat de verkoper kjkt naar zijn huidige hypotheek en daarop zijn verkoopprijs richt. Als je echt wilt verhuizen pak je makkelijker 2000 euro verlies dan 10.000.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 09:51 schreef Zith het volgende:
[..]
Volgens de wetten van de economie zal gewoon de normale prijs hoger worden (of iig voor dezelfde waarde minder dalen).
dus gewoon een directe storting uit de belastingpot in de huizenbubble, net als de koopsubsidie wasquote:Op vrijdag 20 mei 2011 09:51 schreef Zith het volgende:
[..]
Volgens de wetten van de economie zal gewoon de normale prijs hoger worden (of iig voor dezelfde waarde minder dalen).
hmmm, sinds wanneer is de rechtbank de hoogste rechtsprekende instantie in Nederland?quote:Op vrijdag 20 mei 2011 07:39 schreef michaelmoore het volgende:
De Duitsers en de Belgen komen ook meesnoepen van onze HRA subsidie
Dat zal een hoop Duitsers en Belgen lokken voor die extra maandbonus
[..]
Ik ken het huis niet, maar voor die specs doen de bedragen die je me noemt een beetje hoog aan.quote:
De marktwaarde van een slecht verhuurde woning is maximaal 60% van de leegwaardequote:Op vrijdag 20 mei 2011 11:26 schreef Istrilyin het volgende:Heeft iemand een idee? Of ervaring met kopende huurders? Vanuit wat voor hoek dan ook? Alle overwegingen welkom.
quote:Corporatie Starterslening: het verschil tussen de totale verwervingskosten van de woning en het maximale bedrag dat een starter kan lenen wordt door een lening bij de corporatie overbrugd. Corporaties die de Corporatie Starterslening verstrekken stellen zelf de voorwaarden van de lening vast.
In de buurt krijg je voor 250k normaliter zo'n 60m2. Voor 150k krijg je zo'n 35m2. Maargoed, voor 290k/300k heb je 80-90m2 hier en daar, en voor 500k heb je 110m2 met prachtig uitzicht in de Heinekentoren. Allemaal absurd natuurlijk, maar ja de gek geeft het ervoor.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 11:33 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Ik ken het huis niet, maar voor die specs doen de bedragen die je me noemt een beetje hoog aan.
Maar stel dat jij straks voor jezelf een prijs van 250K in je hoofd hebt, slinger dan Funda eens aan en kijk eens rond wat je voor diezelfde 250K ook kunt krijgen.
Aha! Naar dit soort pearls of wisdom was ik dus op zoek he?quote:Op vrijdag 20 mei 2011 11:36 schreef meth77 het volgende:
De marktwaarde van een slecht verhuurde woning is maximaal 60% van de leegwaarde
Check... Maar ik huur van een particulier, niet van een coorporatie... Desalniettemin een goede link voor de algemene beeldvorming!quote:Momenteel is de overheid enorm de koop van corporatiewoningen aan het stimuleren en helpt met de financiering
http://www.aedesnet.nl/co(...)Koopconstructies.xml
Voor 250K moet je toch wel een fatsoenlijke eengezinswoning kunnen vinden lijkt me. Al is het wellicht 15 km verderop.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 11:45 schreef Istrilyin het volgende:
In de buurt krijg je voor 250k normaliter zo'n 60m2. Voor 150k krijg je zo'n 35m2. Maargoed, voor 290k/300k heb je 80-90m2 hier en daar, en voor 500k heb je 110m2 met prachtig uitzicht in de Heinekentoren. Allemaal absurd natuurlijk, maar ja de gek geeft het ervoor.
Absoluut. In Purmerend of Hoofddorp of zo... Maar eigenlijk zijn we extreem blij met de buurt. Zeker mijn vrouw, die nu 5 jaar in NL woont en haar complete vriendenkring hier heeft (zelfs als in: niet 3 kilometer verder)... Een tuin is natuurlijk wel leuk als een kind 16 is en aan z'n brommer wil sleutelen.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 11:50 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Voor 250K moet je toch wel een fatsoenlijke eengezinswoning kunnen vinden lijkt me. Als is het wellicht 15 km verderop.
Zeker met kinderen van 1 en 3 lijkt me dat een tuin welkom is.
Ik houd rekening met 50k/etage opknap... Casco zit er alweer een vloertje in, dus dan iets minder.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 11:55 schreef Basp1 het volgende:
Hou er ook nog rekening mee dat wanneer je dit koopt je dit waarschijnlijk ook nog naar de huidige standaarden wilt opknappen. Dat is ook niet gratis. Die objecten die in de buurt verkocht worden zijn neem ik aan wel naar de huidge standaarden aangepast.
Dit is beterquote:Op vrijdag 20 mei 2011 11:50 schreef Istrilyin het volgende:
[..]
Aha! Naar dit soort pearls of wisdom was ik dus op zoek he?
[..]
Wat een roze bril heb je ook zeg... Waarom vergelijk je nu ineens April met Februari overigens en niet met Maart? Vorige maand vergeleek je wel maand op maand en had je een heel verhaal over hoe de prijzen al weer omhoog gingen en hoe de index aan het stijgen was omdat er een maand op maand hikje te zien was.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 10:27 schreef Bayswater het volgende:
Prijsindexcijfer is maar 0,2 % gedaald tov februari 2011, van 104,9 naar 104,7. Het valt allemaal wel mee dus.
Overigens kan je straks weer een roze bril verhaaltje afsteken als de gemiddelde verkoopprijs gestegen blijkt te zijn. Er zijn namelijk relatief meer vrijstaande huizen en relatief minder appartementen verkocht. De gemiddelde verkoopprijs kan dan wat hoger uitkomen terwijl de prijzen dalen. Om die reden vertekend de grafiek uit de op neningspost overigens ook, de "prijsontwikkeling bestaande koopwoningen" zegt veel minder dan de prijsindex.quote:Op donderdag 21 april 2011 10:52 schreef Hanoying het volgende:
[..]
Ten eerste zegt mutatie maand op maand weinig tot niets dat begrijp je zelf ook neem ik aan? Meer dan de helft van de maanden kan positief uitkomen ten opzichte van hun respectievelijke voorgaande maand terwijl de prijzen toch dalen.
Als je iets wilt laten zien ga dan voor de langere termijn jaar op jaar, staat ook gewoon op de cbs site.
Even gechecked... Inderdaad, lijkt redelijk voor beide partijen. Nu nog bepalen of we voor de etage of meer gaan. In ieder geval geen zaken om over 1 nacht ijs te gaan. Thx Meth!quote:Op vrijdag 20 mei 2011 12:13 schreef meth77 het volgende:
Dit is beter
de waarde van je woning is WOZ 250.000 huur per jaar 280 * 12 = verhouding WOZ/ Huur is 1,35%
http://www.belastingdiens(...)_en_schenken-08.html
De Leegwaarderatio is 65%
Ik zou de woning laten taxeren en hierop een eventueel bod van 60% toepassen, dan is het kiezen of delen voor de verhuurder.
Mijn idee is dat ie er wel oren naar zal hebben, scheelt een hele hoop gezeur voor hem en toch een fikse prijs
quote:Op vrijdag 20 mei 2011 10:20 schreef Censuur-152 het volgende:
Conjunctuurbericht, vrijdag 20 mei 2011 9:30
Prijsdaling koopwoningen stuk groter
Verkochte bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 2,1 procent goedkoper dan in april 2010. De prijsdaling is een stuk groter dan in maart, toen de verkoopprijzen 1,1 procent lager waren dan een jaar eerder. Dit blijkt uit de cijfers van het CBS en het Kadaster.
Alle woningtypen waren in april goedkoper dan een jaar eerder. Vrijstaande woningen daalden met 4,6 procent het meest in prijs, tussenwoningen met 1,2 procent het minst.
In alle provincies daalden de prijzen, met uitzondering van Zeeland. Het grootst was de prijsdaling in Flevoland met 4,0 procent. In Zeeland stegen de prijzen met 0,8 procent.
Ten opzichte van maart 2011 daalden de verkoopprijzen van bestaande koopwoningen met 0,3 procent. In maart stegen de prijzen nog iets ten opzichte van een maand eerder.
In april wisselden ruim 10 duizend bestaande woningen van eigenaar. Dat is 9 procent minder dan een jaar eerder. Van alle woningtypen met uitzondering van de vrijstaande woningen daalde het aantal verkopen. Bij de appartementen was de afname met ruim 12 procent het grootst. Het aantal verkochte vrijstaande woningen nam met ruim 2 procent toe. Al met al is het aantal verkochte bestaande koopwoningen in de eerste vier maanden van 2011 een fractie kleiner dan in de eerste vier maanden van 2010.
Eigenlijk zou je een partij (stichting) moeten hebben waar je een woning kan inruilen.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 10:06 schreef Bayswater het volgende:
Hypotheekrente is de laatste maand aardig gedaald, economische groei is hoger dan verwacht wat zal gaan doorwerken in de lonen. Enige probleem is dat men eerst moet verkopen om te mogen kopen en dat starters afwachtend zijn en niet meer in een starterswoning willen stappen. Een tijdelijke afschaffing van de kk voor huizen onder de 150 k , alleen voor starters, is wellicht een oplossing om het treintje in gang te zetten.
Je zal mij amper over de gemiddelde verkoopprijs horen, dus over die grafiek in de OP heb je helemaal gelijk. En ja, ik sta nu éénmaal positief in het leven, dus denk pak deze keer eens februari.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 12:45 schreef Hanoying het volgende:
[..]
Wat een roze bril heb je ook zeg... Waarom vergelijk je nu ineens April met Februari overigens en niet met Maart? Vorige maand vergeleek je wel maand op maand en had je een heel verhaal over hoe de prijzen al weer omhoog gingen en hoe de index aan het stijgen was omdat er een maand op maand hikje te zien was.
Ik herhaal nog maar een keeer wat ik toen al heb gezegd:
[..]
Overigens kan je straks weer een roze bril verhaaltje afsteken als de gemiddelde verkoopprijs gestegen blijkt te zijn. Er zijn namelijk relatief meer vrijstaande huizen en relatief minder appartementen verkocht. De gemiddelde verkoopprijs kan dan wat hoger uitkomen terwijl de prijzen dalen. Om die reden vertekend de grafiek uit de op neningspost overigens ook, de "prijsontwikkeling bestaande koopwoningen" zegt veel minder dan de prijsindex.
quote:Op maandag 4 april 2011 20:36 schreef Censuur-152 het volgende:
Uitleg valkuil: Cognitieve dissonantie
Bij deze valkuil hebben we onze mening bijgesteld, soms bewust maar veelal onbewust. Doordat dit onbewust gebeurt zullen andere mensen dit eerder door hebben dan wij zelf, en zullen we het zelf niet eens altijd doorhebben. Een nadeel hiervan is dat het moeilijk te voorkomen is, en dat het zelfs voordelen biedt.
Bij cognitieve dissonantie is er sprake van een tegenstrijdigheid (de dissonantie) tussen twee gedachten, meningen of feiten in de breedste zin van het woord (de cognities). Daarnaast kan er ook een dissonantie ontstaan als je deelneemt aan gedrag wat tegenstrijdig is aan je eigen overtuigingen. Doordat deze twee tegenstrijdige gedachten tegelijk aanwezig zijn, ervaar je een onaangename spanning. Volgens de theorie van de cognitieve dissonantie zullen we op zon moment, als we die onaangename spanning ervaren, trachten deze spanning weg te halen. Dit kan door je cognities opnieuw te onderzoeken of om je bestaande ideeën aan te passen, zodat er geen tegenstrijdigheid meer is. Ook kun je je gedrag aanpassen aan je opvattingen, alhoewel dat doorgaans in de praktijk moeilijker is dan je opvattingen bijschaven. Tenslotte kan cognitieve dissonantie in elk gebied van je leven plaats vinden.
Het doel van cognitieve dissonantie
Het doel van de cognitieve dissonantie is om de tegenstrijdige opvattingen te verwijderen, om zodoende het ego te beschermen. Zouden we geen cognitieve dissonantie hebben, dan zullen we nooit tevreden zijn met een keuze en altijd blijven tobben over wat we moeten doen. Nadat we de knoop hebben doorgehakt bij een beslissing zorgt de cognitieve dissonantie ervoor dat we tevreden zijn met onze gemaakte keuze, en niet achteraf toch liever de andere keuze hadden gemaakt. Vooral bij belangrijke beslissingen die veel invloed hebben op je leven is de cognitieve dissonantie een waardevolle valkuil, denk hiervoor bijvoorbeeld aan het aanschaffen van een huis, of een relatie beginnen.
bron: http://www.psychologieenb(...)nitieve-dissonantie/
Die overdrachtsbelasting en kk gaan vanzelf omlaag als de prijzen dalen. Huizenbezitters klagen over de kk, maar zijn blij met hun fictieve waardestijging.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:22 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Eigenlijk zou je een partij (stichting) moeten hebben waar je een woning kan inruilen.
Net zoals bij een auto dealer
Als dat gefaciliteerd word gaat er enorm veel gekocht worden en komt de markt weer los.
Nu zit iedereen op elkaar te wachten en zit de markt totaal op slot.
Alle huizen zijn verkoopbaar! gewoon de prijs stevig verlagen!!!quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:22 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Eigenlijk zou je een partij (stichting) moeten hebben waar je een woning kan inruilen.
Net zoals bij een auto dealer
Als dat gefaciliteerd word gaat er enorm veel gekocht worden en komt de markt weer los.
Nu zit iedereen op elkaar te wachten en zit de markt totaal op slot.
Ja, ga maar huilen.....quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:45 schreef Scorpie het volgende:
Blijf vooral plaatjes spammen Censuur, kan je over een uurtje weer gaan klagen over de modjes
En dat is nu juist niet waarquote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:47 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Alle huizen zijn verkoopbaar! gewoon de prijs stevig verlagen!!!
Nee hoor, je moet eerst je eigen huis verkopen, dat is het probleem. Wellicht in het lage segment heb je gelijk, dat segment is ook procentueel het meest gestegen tussen 1990 en 2008.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:47 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Alle huizen zijn verkoopbaar! gewoon de prijs stevig verlagen!!!
Moet ik je huis ff verkopen? Lukt mij binnen een weekquote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:50 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Nee hoor, je moet eerst je eigen huis verkopen, dat is het probleem. Wellicht in het lage segment heb je gelijk, dat segment is ook procentueel het meest gestegen tussen 1990 en 2008.
Je moet wel gek zijn als je een auto aanschaft iedere maand schrijf je duizende euro waarde af.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:49 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Ja, ga maar huilen.....
ontopic:
Je moet overigens als starter wel KNETTERGEK zijn wil je nu instappen.. Elk jaar gaan er weer vele duizenden euries van de prijs af!![]()
![]()
Dat roep je al sinds 2003....quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:51 schreef Censuur-152 het volgende:
[quote]Op vrijdag 20 mei 2011 13:49 schreef Censuur-152 het volgende:
Je moet overigens als starter wel KNETTERGEK zijn wil je nu instappen.. Elk jaar gaan er weer vele duizenden euries van de prijs af!![]()
![]()
Ik heb er verleden jaar al twee verkocht, ééntje van mijzelf en ééntje van mijn vriendin. Eerste in 3 weken, de ander na 5 maanden. Wel via een makelaar uiteraard.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:51 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Moet ik je huis ff verkopen? Lukt mij binnen een week![]()
marktwerking
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |