Poolish/PrefermentSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:mijn brood is 'kruimelig![]()
meestal is te kruimelig een gevolg van onvoldoende ontwikkelde gluten, dat kan door te kort kneden, of verkeerde meelmix, of te snel rijzen.quote:gist/zout
- Als je verse gist had, had je waarschijnlijk te weinig gebruikt... Verse gist moet je 2,5 keer zo veel gebruiken als instant/gedroogde gist
- heb je voor de zekerheid je gist eerst 'geactiveerd' in lauwwarme melk met een theelepel suiker? Als er bellen aan het oppervlak komen, is de gist nog 'levend', anders weggooien en een nieuw zakje nemen.
- Wat betreft het zout; zoutkristallen en gist zijn geen vriendjes. Daar zijn allerlei non-remedies op gevonden, zoals het aan de rand in het deeg mengen, het er op het laatst indoen, maar de truuk is het gewoon in het water oplossen en dan erdoorheen kneden; dan is het zout opgelost in het water en doen de kristallen geen kwaad meer
Enkele recepten:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Op dinsdag 16 maart 2004 13:21 schreef Pietverdriet het volgende:
Ik kan trouwens iedere hobbybroodbakker aanraden met een Poolish ofwel preferment te gaan werken, het brood word veel smaakvoller.
grote vraag het Piet hoe maak ik t klaar topic deel 2
Dit heeft veel meer effect dan esotherisch meel of allerhand kruiden, want dan smaakt het brood naar kruiden ipv brood. Als je een preferment gebruikt krijg je een hele mooie diepe en rijke broodsmaak.
quote:Ik ben weer eens een brood aan het bakken op basis van een preferment, Heb 3 dagen terug in 350 Ml water gist op gelost en 150 gram meel er door gedaan.
Nu dit bij 350 gram meel met wat zout gedaan, en 10 Minuten in de kneedmachine, half uur laten rusten en daarna weer 3 minuten gekneed.
Toen ingemeeld in als bol in een bebloemde doek in een mandje te rijzen gezet, en 3 uur laten rijzen. Zit nu in de oven.
By the way
Meel is 200 gram volkoren tarwemeel, 200 gramroggemeel, en de resterende 100 gram is boekweit, spelt, dinkel. verder een handje diverse zaden er door en een klein beetje waltnoten olie.
Wat ik graag zou horen is, maken er nog meer mensen prefermenten, zuurdesems, poolish? We moeten toch verder komen als een zakje soesiemix in de BBM te gooien, niet?quote:een preferment kan je heel makkelijk zelf maken.
Neem de waterhoeveelheid uit je broodrecept, en 1/4 van het meel. Voeg nu de helft van het gist toe, en meng dit tot een dikke brij.
dit laat je een dag of 2-3 staan.
Nu maak je hiermee en de rest van je ingredienten je deeg.
Als je deeg klaar is neem je een deel ervan en doe dit in een plastik bakje in de koelkast.
Dit voeg je dan de volgende keer weer toe aan je deeg.quote:Als je je deeg klaar hebt neem je een deel ervan en dat kan je dan over een aantal dagen weer aan het nieuwe deeg toevoegen. Dan heb je daar namelijk al je preferment aan (pre ferment, vooraf gegist) en hoef je het niet apart te maken.
Het is dus ongeveer hetzelfde als desems, met het verschil dat desems voor roggemeel zijn. Rogge bevat geen gluten dus het komt niet mooi omhoog als je daar gist gebruikt, dan heb je een desem nodig om de belletjes in het deeg heel te houden.
Tip, als je brood bakt, maak dan altijd 100 gram meer deeg dan je nodig hebt en bewaar dit voor je volgende brood. Dit bewaar je in de koelkast en voeg je bij je volgende brood deeg. De reden hiervoor is dat moderne gist heel snel werkt en brooddeeg geen tijd heeft mooie smaken te vormen. Door een deel van het deeg achter te houden laat je in dit deel de bacterien en gisten verder werken en deze zorgen ervoor dat je brood dan altijd een mooie, rijke complexe broodsmaak heeft. Deze "preferment" techniek is uit amerika gekomen en heeft er voor gezorgt dat amerikanen tegenwoordig regelmatig broodbak wedstrijden winnen met hun smaakvolle brood. Dit is veel beter dan allerlei smaakmakers door je brood te gooien om een lekker brood te krijgen, want je proeft dan eens écht brood ipv alleen maar smaakmaker.
Internetsites voor broodrecepten en informatie:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Waldkorn
- 350 gram boerenpit
- 150 gram waldkorn
- 15 gram boter
- 10 gram suiker
- 10 gram droge gist
- 280 ml water
- 100 gram rozijnen
- 50 gram gebroken walnoten
Meng alle ingredienten behalve de noten en de rozijnen en kneed het goed door (in het recept staat 20 minuten).
Vorm een bal en laat het 25 minuten rijzen op een warme plek afgedekt met een theedoek.
Druk het deeg plat, scheur het in stukken en kneed het samen met de rozijnen en de walnoten tot alles goed door elkaar zit.
Maak het deeg een beetje langwerpig en laat nog 15 minuten rijzen.
Vet een broodblik in.
Doe het deeg in het broodblik en laat nog 50 minuten rijzen.
Verwarm de over voor op 230 graden.
Bak het brood in 40 minuten gaar. (Ten minste dat staat in het recept.)
Ik verwarm de over echter altijd op 220 graden en zet het rooster zo laag mogelijk in de oven. Het bakken doe ik ook korter. Je kunt 'horen' aan het brood wanneer het klaar is door het op te kloppen. Klinkt het hol dan is het gaar. Je kunt het dan eventueel wel langer in de over laten voor een hardere korst.quote:focacciabrood:
500 gram tarwebloem (geen meel dus)
3 dl. lauw water
zakje gedroogde gist 7 gr.
dessertlepel zout
15 gehakte olijven (eerst laten uitlekken)
half potje gedroogde tomaten
Bereiding:
*10 minuten kneden
*uur laten rijzen in kom met theedoek erover
*10 minuten kneden
* half uur laten rijzen in lauwwarme oven (5 minuten op 50 graden dan uitzetten!)
* met vingers putjes in brood maken en wat olijfolie overheen gieten daarna wat zeezout en tijm over strooien
* 3 kwartier bakken op 220 graden!
Het brood heeft echt een lekker "italiaans" smaakje!quote:Honing-walnoten-brood
Nodig:
- 500 gr. volkorenmeel
- 250 ml. lauw water
- 20 gr. boter / margarine
- zout
- 14 gr. gist (2 zakjes van de supermarkt)
- 4-5 eetlepels honing
- 150 gram gepelde walnoten
Bereiding:
- Alle ingredienten in een kom doen
- Alles goed doormengen met een mixer met deeghaken (of gewoon lekker kneden zoals de echte bikkels in dit topic doen )
- Kom afdekken met een vochtige theedoek en deeg 45 minuten laten rijzen op kamertemperatuur
- Deeg goed kneden met de hand
- Deeg in een bolvorm kneden en deze op een bakplaat leggen
- Vervolgens bakplaat afdekken met een vochtige theedoek en het deeg nogmaals 30-45 minuten laten rijzen
- Brood op 200 gr. Celcius bakken gedurende 30-45 minutenquote:Ben nu een brood aan het maken, niets spannends, 50% rogge 50% tarwe.
500 gram volkoren meel (half tarwe/rogge dus)
350 gram water (of cc)
gist (gewoen een zakje droge gist)
zuurdeeg uit een zakje
zout
100 gram van het meel met 100 cc water gemengd en wat van de gist en zuurdeeg toegevoegd. 24 uur laten fermenteren.
volgende dag dus
400 gram meel
250 ml water
schepje zout
In de kitchenaid. mengen, preferment toegevoegd, rest van het gist toegevoegd.
tien minuten kneden, half uur laten staan, verder gekneed zo een 5 minuten.
Daarna met wat bloem antikleef gemaakt en in 3 bolletjes verdeeld.
Op een bakblik gelegd en laat het nu verder omhoog komen tot het groot genoeg is en dan wordt het gebakken.quote:Zuurdesem op basis van Jamie Oliver-recept
Maandag Meng 500 gram biologisch roggemeel met voldoende water om een zacht deeg te maken en doe dat een kom. Zet het eerst een uur buiten en breng het vervolgens naar een warm plekje binnen, waren je het afgedekt met keukenfolie en laat staan.
Dinsdag Het begin te bubbelen. Laat het met rust.
Woensdag Het mengsel blijft maar bubbelen en wordt enigszins grijs. Roer nu een handje bloem en een beetje water door het mengsel, net genoeg om het weer dezelfde consistentie te geven als op maandag. Laat het weer staan, nog steeds afgedekt.
Donderdag Laat het met rust.
Vrijdagmiddag ondertussen heb je een bierachtig, moutig, askeurig mengsel, vol natuurlijke gist en met veel karakter. Om het brood te maken doe je door dit mengsel een kilogram bloem en voegt er zoveel water aan toe dat je een stevig, soepel deeg krijgt dat niet meer plakt. Kneed het ruim vijf minuten. Haal er 500 gram af voor een volgende begin mengsel, voordat je er zout bij doet. Dek het af en zet het weg, klaar om het zelfde proces de volgende dag te herhalen, en de dag daarna, enzovoort. Voeg aan het overige zuurdesem desgewenst zout toe. Vorm het deeg en leg het in een kom of blik en dek het af met een met bloem bestoven theedoek. Laat het 14 uur staan.
Zaterdagochtend Bak het brood. Verwarm de oven voor op 190 ºC. Leg het deeg voorzichtig op een met bloem bestrooid bakblik, maak er vrij diepe inkepingen in en bak het een uur of totdat het krokant is een hol klinkt als je op de bodem klopt. Laat het afkoelen en eet het vers of geroosterd.quote:Maisbrood
Maïs brood
Categorie: Brood
Personen: 0
Tijd: 3 uur
Datum: 21-08-2004
Bron: Verpakking Soezie meel
Ingredienten
500 gr boeren maïs meel
310 ml water, kamertemperatuur
10 gr zout
10 gr olie
4 gr gedroge gist
Bereiding
Recept voor een brood van 900 gr:
Doe de meel in het bakblik.
Schenk langs de rand het water en de olie.
Maak in het midden van de meel een kuiltje en doe daar de gist in.
Maar kenden ed kan ook met de hand![]()
Maisbrood versie 2
* 400 GRAM MAISMEEL
* 2 DECILITER KOKOSMELK
* 6 DECILITER MELK
* 4 EIEREN
* 100 GRAM BOTTER
* 2 THEELEPELS ZOUT
* 2 THEELEPELS SUIKER
* 50 GRAM KOKOS, geraspt
* 1 THEELEPEL ANIJSZAAD
Meng het maismeel met de kokosmelk en de helft van de melk en breng dit al roerend aan de kook. Voeg de rest van de melk toe, de suiker en zout en laat het geheel een kwartier afkoelen; roer dan de boter erdoor, de eieren, de anijs en de kokos. Breng het opnieuw aan de kook, en laat het 10 minuten koken, roer goed. Giet dit mengsel in een ingevette broodvorm en bak het een half uur op 190 graden. Serveer warm.
Maisbrood meest simpele versie
1000gr maismeel (Artipan mais )
570-590gr water
25 gr gist
20gr zout
40 min op 240 graden voor 400gr brood
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wat resultaten van Fok!kersHier dus verder voor vragen/tips/of gewoon als je je resultaat wil showenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hives die het zelf niet zo geslaagd vind, maar het was mn eerste![]()
Alweer deeltje 5 op naar een hoop mooie brood baksels
[b]Hobbelicious is back!
[/b]
Oe trouwens ff vraagje nog .. heb je er 6 van gemaakt ipv 9? en hoe heet heb je afgebakken? 220? of warmer zoals pizza?quote:Op donderdag 12 mei 2011 17:43 schreef MaximusTG het volgende:
Dank! Zit een mengsel van cherrytomaatjes, mozzarella en pesto op.
Ah ik dacht alquote:Op zondag 15 mei 2011 21:04 schreef MaximusTG het volgende:
Nee, gewoon 9; Maar die pastten niet tegelijk. Heb ze op 220 gebakken, warmer kan niet, dan is ie verbrandt voordat ze gaar zijn.
`ja mega goed! zo goed zelfs dat ik hem bijna elke dag gebruikquote:Op maandag 16 mei 2011 13:40 schreef Ml-etje het volgende:
http://uitdekeukenvanarde(...)od%20uit%20de%20oven
Leuke website zeg!
Gister weer krentenbrood gemaakt maar zal eens zien of ik komend weekend origineler kan zijn
Bevalt de KA MissHobje?
Heb je het precieze aangepaste recept voor mij? als dat magquote:Op maandag 16 mei 2011 14:14 schreef DarkElf het volgende:
Grappig dat jullie het nu daarover hebben, er staat hier nu een zijdezacht deegje te rijzen voor landbrood, ook van die site maar dan aangepast aan mijn eigen smaak (ander meel, geen honing/moutextract, minder zout).
Jupsquote:Op maandag 16 mei 2011 18:50 schreef mjan het volgende:
Zijn je bolletjes ook goed licht en fluffy van binnen? Ze zien er in ieder geval leuk uit
quote:Op maandag 16 mei 2011 18:53 schreef MissHobje het volgende:
[..]
Jupsen heel zacht van smaak, echt zo;n lekker vers wit bolletje met een heel zacht krakend bovenkantje
![]()
Ze zitten een beetje tussen zacht en hard in de buitenkant
Hier kijk eensquote:
Ja kan er ook prima voorquote:Op dinsdag 17 mei 2011 18:41 schreef MaximusTG het volgende:
Zien er lekker uit. Recept lijkt wel wat op een recept voor Hamburger Buns. Zullen ze vast ook goed voor zijn. Lekker opengesneden en licht gegrild.
Muah dat hebben de supermarkten al wel redelijk geflikt denk ikquote:Op dinsdag 17 mei 2011 20:05 schreef Gwywen het volgende:
Zo, die broodjes zien er lekker uit zeg.![]()
Ik was vanmorgen bij de bakkerom één bruin bolletje te kopen.
Ik was gisteren nl. vergeten een brood te bakken en had niks in huis voor m'n kind om mee naar school te nemen.
Je zag die bakker denken: "Maar als je geen brood in huis hebt, waarom koop je dan één bolletje en verder niks?"
Volgens mij helpen wij met onze baksels een hele tak van de middenstand om zeep.
Net ook gemaakt maar heb er rozemarijn en tijm doorgekneedquote:Op dinsdag 17 mei 2011 18:08 schreef MissHobje het volgende:
[..]
Hier kijk eens![]()
http://uitdekeukenvanarde(...)-witte-broodjes.html
enne heb weer een lading liggen
Oh jeetje, wat nu?quote:Op zaterdag 21 mei 2011 20:18 schreef Gwywen het volgende:
Mijn oven is stuk...
Het eerste wat me opviel aan het brood uit de winkel was dat het bijna niks woog!
Er zijn wel eens aanbieding bij de makro/sligro dat soort zakenquote:Op zaterdag 21 mei 2011 18:21 schreef Ml-etje het volgende:
[..]
Net ook gemaakt maar heb er rozemarijn en tijm doorgekneed
En er staat een krentenbrood de 2e rijs uit te dienen
Wil nu echt een KA bestellen maar nog geen idee waar.
Oeh nou als je ze nog eens ziet? Hou me aanbevolen voor een pmquote:Op zondag 22 mei 2011 12:59 schreef MissHobje het volgende:
[..]
Er zijn wel eens aanbieding bij de makro/sligro dat soort zaken
Maar ik zie ze vaak in die kleine kookwinkeltjes tijdens de zomer opruiming, dus houd het goed in de gaten
Bloem volgens de italiaanse standaard 00 is van een lager gluten gehalte, is minder geschikt voor brood. Daar moet je type 0 voor hebben of Type 550 duitse standaard,quote:Op maandag 23 mei 2011 20:18 schreef AcidFay het volgende:
Ik heb gister een derde poging tot stokbrood gedaan.
Recept van Alden (die site zie ik hier vaker voorbijkomen) voor stokbrood in 4 uur maken gebruikt.
Was een succes dit keer. Ze werden helaas wel plat en iets wat zout.
Het recept dat ik deed was ongeveer:
1 kilo bloem type 00
20 gram zout (volgende keer 15 proberen)
10 gram gist
800 ml water op kamertemperatuur.
Ik had iets meer water dan het recept aangaf gebruikt. Zou dit het probleem kunnen hebben veroorzaakt. Met probleem bedoel ik dat ze zo plat werden.
dat is ook zo (extra zonnebloempitten ofzo, hou van grof brood). Ga er maar wat extra liefde zout en een beetje olijfolie in doen.quote:Op zondag 22 mei 2011 18:15 schreef MaximusTG het volgende:
Oe, nog een beetje zout. Maar euh, goed brood wordt lekkerder door kneed/rijs/rijpingsproces, niet door extra ingredienten.
Oke, goed om te wetenquote:Op maandag 23 mei 2011 20:29 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Bloem volgens de italiaanse standaard 00 is van een lager gluten gehalte, is minder geschikt voor brood. Daar moet je type 0 voor hebben of Type 550 duitse standaard,
Hoe ben je aan het zuurdesem gekomen? Ik wil het ook een keer proberen nml.quote:Op zondag 29 mei 2011 12:54 schreef evo87 het volgende:
mijn eerste zuurdesem brood!![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Oeh die stokbrodenquote:Op dinsdag 24 mei 2011 16:02 schreef MaximusTG het volgende:
@Acidfay: Had je deze gebruikt:
http://uitdekeukenvanarde(...)ecept-stokbrood.html
?
Want daar staat:
355 gram water op kamertemperatuur
5 gram droge gist
540 gram ongebleekte bloem
10 gram zout
En die heb je dan ongeveer verdubbeld? Maar dan heb je dus de hoeveelheid bloem verminderd, en de hoeveelheid water verhoogd.. Want 800/1000 = 80% bakkerspercentage water, maar 355/540 = 65,7.. % . Misschien dat het dan toch daar aan lag?
Dat recept heb ik ook een keer gemaakt, dit was toen het resultaat:
[ link | afbeelding ]
Was een dame op een fair in de buurt die stukjes van haar eigen desem verkocht voor 1 euro. Ben de desem nu zelf aan het voeden en bijhouden. Erg leuk, maar smaakt wel totaal anders als 'normaal' gist brood. Was erg bang dat ik mezelf zou vergiftigenquote:Op zondag 29 mei 2011 12:55 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
Hoe ben je aan het zuurdesem gekomen? Ik wil het ook een keer proberen nml.
S H A M E - O N - Y O Uquote:Op zaterdag 4 juni 2011 11:05 schreef evo87 het volgende:
experiment: volkoren croissants. Conclusie: erg lekker, maar zoals verwacht een stuk minder luchtig. Pics!
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Klinkt niet erg gezondquote:Op zondag 5 juni 2011 13:22 schreef MaximusTG het volgende:
Hmm, je zou meer boter kunnen toevoegen aan het krentenbrood (lijkt het meer op stol), en je zou het na het bakken rondom in kunnen smeren met gesmolten boter. Dan is het langer houdbaar.
Direct opeten of in de vriezerquote:Op maandag 13 juni 2011 17:15 schreef MaximusTG het volgende:
Nee, het wordt er idd niet gezonder door... Hoe bewaarde je het brood dan normaal? Want er staat een heel hoofdstuk 'Brood bewaren' in de BBA van Reinhart.
Workshops had ik ook gezien ja, ze heeft er zelfs een speciale Rofco broodoven voor. Mooi ding.
Haal eigenlijk heel veel bij de dichtszijnde molen en makro wil nog wel eens helpen.quote:Op zaterdag 25 juni 2011 23:05 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
ben op zoek naar een adres in (liefst) zuid holland waar je goedkoop ingredienten kunt krijgen, en dan met name de extra's. kilootje zonnebloempitten, kilootje pompoenpitten enzo (in de supermarkt zijn dit soort dingen altijd belachelijk duur).
heb je een adres / naam van de molen? wat verkopen ze er allemaal.quote:Op zaterdag 25 juni 2011 23:07 schreef Ml-etje het volgende:
[..]
Haal eigenlijk heel veel bij de dichtszijnde molen en makro wil nog wel eens helpen.
Mooi gelukt MissHobje!
wow... zo maakt onze turkse bakker ze ookquote:Op zaterdag 25 juni 2011 19:46 schreef MissHobje het volgende:
zo ff wat witte zachte, met subtiel korstje, bolletjes gebakken, want ik kwam er achter dat ik geen brood meer had, maar moet wel werken morgen
bolletjes 2e rijs:
[ afbeelding ]
en klaar
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
receptje tjek
http://www.molenlandzigt.nl/quote:Op zaterdag 25 juni 2011 23:14 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
heb je een adres / naam van de molen? wat verkopen ze er allemaal.
ik gooi regelmatig wat speltmeel door een meergranendeeg. is niet anders dan bereidingswijze voor volkorenbrood. wel heel lekker, speltbroodquote:Op zaterdag 2 juli 2011 22:20 schreef Ml-etje het volgende:
Net 2 krentenbroodjes gebakken.
Heb een zakje speltmeel liggen, iemand een receptje daarvoor?
quote:Op vrijdag 8 juli 2011 21:48 schreef -Mellow- het volgende:
[..]
ik gooi regelmatig wat speltmeel door een meergranendeeg. is niet anders dan bereidingswijze voor volkorenbrood. wel heel lekker, speltbrood
Ierland?quote:Op zondag 10 juli 2011 16:32 schreef Blurred86 het volgende:
Ik heb vandaag een volkoren Iers soda bread gebakken:
[ afbeelding ]
Het is super simpel om te maken:
4 cups meel, kleine theelepel zout en flinke theelepel baking soda goed mengen.
2 cups karnemelk erbij (ik deed 1 melk, 1 yoghurt want ik had geen karnemelk. gewoon melk kan niet want je hebt het zuur nodig om het te laten rijzen).
Roeren en dan met je handen een bal van maken (zo min mogelijk roeren en niet kneden, net genoeg om het tot een bal te kunnen drukken), plat drukken, kruis insnijden en dan de oven in. 30-40 minuten tot het klaar is (gas mark 8, volgens mij is dat ongeveer 220C)
Zit op dit moment in het buitenland (3x raden welk land) maar als ik binnenkort weer thuis ben wil ik ook weer meer gaan bakken, dus ik ga dit topic maar eens in de gaten houden ter inspiratie. Zie veel lekkers in dit topic
Ik doe het na de eerste rijs en dan kan het uit de koelkast nog eens rijzen.quote:Op zondag 10 juli 2011 21:34 schreef uniekhoorn het volgende:
LIjkt mij heerlijk Blurred!
Heb nog steeds geen volkorenbrood gemaakt, kom er niet aan toe ofzo?
Maar als ik morgen om een uur of 10 in de ochtend een deeg in de oven wil schuiven.
Moet ik het deeg dan bij de 1e rijs of de 2e rijs overnacht in de koelkast doen?
Van harte nog. Lijkt me een boeiend boek.quote:Op donderdag 14 juli 2011 15:56 schreef MaximusTG het volgende:
Met dit mooie boek dat ik pas voor mn verjaardag heb gekregen ga ik denk ik eens aan de gang!
[ link | afbeelding ]
Ik ga voor het San Fransisco Sourdough Bread. Nu eerst mn starter bijvoederen
.
Klinkt heel bijzonderquote:Op zaterdag 16 juli 2011 16:33 schreef evo87 het volgende:
morgenochtend brood met kokosmelk, mango, pinda's en wat specerijen. Foto's volgen
Ben benieuwd Uniek,laat je het weten?quote:Op woensdag 20 juli 2011 23:55 schreef uniekhoorn het volgende:
Zo, mijn volkorenbrood staat nou voor de eerste keer te rijzen. Straks nog eens goed doorkneden, in siliconenbakding doen en dan overnacht in de koelkast laten staan. Hopen dat het lukt, 2e rijs van zo'n 10 uur in de koelkast
Nietsquote:Op donderdag 21 juli 2011 15:28 schreef Freddeh het volgende:
Wat doet het karnemelk precies met de smaak uiteindelijk?
quote:Op donderdag 21 juli 2011 17:38 schreef uniekhoorn het volgende:
Meer dan de helft is al op
[ afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |