Heb je een bron?quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:08 schreef eriksd het volgende:
Hmm, ik zie dat er een overgangsleenfaciliteit is voor het hogere collegegeld. De SGP zal nu wel omgaan.
Ik vind dit kabinet niet goed. Wel kan ik begrip en een zekere mate van respect opbrengen voor de manier waarop Rutte en de VVD het spel hebben gespeeld. Maar dan hoef ik nog niet dol te zijn op het kabinet, want het regeerakkoord blijft een piece of shitquote:Op dinsdag 12 april 2011 10:07 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik geef je hier een complimentje.
Maar ik denk dat niemand het met die analyse oneens is, een paar verstokte progressieven of teleurgestelde linkse users nagelaten is dit gewoon de meest gunstige koers die de VVD vaart. We hebben hier telkenmale een discussie gehad over hoe de VVD in dit conservatieve kabinet haar "liberale" koers kon varen, maar in een kabinet met PaarsPlus stappen en daarmee inderdaad je rechterflank verliezen was electorale zelfmoord voor de VVD geweest.
Dus je bent het er mee eens dat dit kabinet goed is?
Nota van wijziging van Zijlstra mbt het wetsvoorstel.quote:
Als ze op het juiste niveau zitten wel me dunkt.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:13 schreef dotCommunism het volgende:
Zijlstra maakt wel wat vreemde redenaties. Wat betreft het ontbreken van een onderscheid tussen voltijd en deeltijd zegt hij letterlijk "HBO'ers halen gemiddeld in 5 jaar hun diploma in deeltijd, dus kunnen WO'ers dat ook doen".
Tenzij je een HBO-deeltijd student bent, want dan haal je dus gemiddeld 5/6e van de punten per jaar.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:14 schreef dotCommunism het volgende:
Nee, want het hele idee van deeltijd is dat je de helft van het aantal punten doet, omdat je geen tijd hebt om voltijd college te volgen.
Ja, maar dat gaat dus niet op voor WO. maar goed, in deze brief zegt Zijlstra "deeltijders kunnen zich ook als voltijdstudent inschrijven", dus ja.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:15 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Tenzij je een HBO-deeltijd student bent, want dan haal je dus gemiddeld 5/6e van de punten.
Dat zal dan wel verdisconteerd zijn in het fenomeen "gemiddelde" hé. Of misschien slaat die 5 jaar alleen op voltijd.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:14 schreef dotCommunism het volgende:
Nee, want het hele idee van deeltijd is dat je de helft van het aantal punten per jaar maar doet, omdat je geen tijd hebt om voltijd college te volgen.
Het is weer vreemd geformuleerd inderdaad.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:17 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Ja, maar dat gaat dus niet op voor WO. maar goed, in deze brief zegt Zijlstra "deeltijders kunnen zich ook als voltijdstudent inschrijven", dus ja.
haha, nee. ik zit op modaal niveau qua inkomen maar de enige manier waarop ik de boete kan betalen is als ik voltijd werk, maar als ik voltijd werk heb ik geen tijd om college te kunnen volgen.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:19 schreef GSbrder het volgende:
Deeltijders werken sowieso, dus die verdienen genoeg om 3000 boete te betalen
Je kunt altijd nog het MBO proberen.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:20 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
haha, nee. ik zit op modaal niveau qua inkomen maar de enige manier waarop ik de boete kan betalen is als ik voltijd werk, maar als ik voltijd werk heb ik geen tijd om college te kunnen volgen.
Je hebt geen 3000 euro aan savings terwijl je een inkomen hebt van ¤ 33.000 / jaar?quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:20 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
haha, nee. ik zit op modaal niveau qua inkomen maar de enige manier waarop ik de boete kan betalen is als ik voltijd werk, maar als ik voltijd werk heb ik geen tijd om college te kunnen volgen.
"Met betrekking tot deeltijdstudenten is er ook geen sprake van schending van het gelijkheidsbeginsel. 56% van de hbo-deeltijders haalt binnen vijf jaar het hbo-bachelordiploma, tegenover 57% van de voltijders. In het wo doen deeltijdstudenten er wel langer over, maar is deze groep dus relatief klein. De studieduur van voltijd$ en deeltijdstudenten in het hbo verschilt niet significant. Daarom is er voor gekozen het wetsvoorstel ook van toepassing te laten zijn op deeltijdstudenten."quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:18 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dat zal dan wel verdisconteerd zijn in het fenomeen "gemiddelde" hé. Of misschien slaat die 5 jaar alleen op voltijd.
Ik ben blij dat jij rijke ouders hebt die genoeg hebben kunnen bijdragen dat jij hebt kunnen sparen, maar ik heb vanaf mijn 18e altijd mezelf moeten bedruipen, dus nee, ik heb nooit de mogelijkheid gehad om te sparen aangezien ik elke cent nodig had. Ik weet dat jij in een ivoren toren leeft waar je denkt dat iedereen jaarlijks duizenden euro's moet kunnen sparen, maar zo is de realiteit niet voor heel veel mensen.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:21 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Je hebt geen 3000 euro aan savings terwijl je een inkomen hebt van ¤ 33.000 / jaar?
Dan doe je ergens anders iets verkeerd qua uitgaven, niet?
33k per jaar, da's ongeveer 24k netto.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:28 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Ik ben blij dat jij rijke ouders hebt die genoeg hebben kunnen bijdragen dat jij hebt kunnen sparen, maar ik heb vanaf mijn 18e altijd mezelf moeten bedruipen, dus nee, ik heb nooit de mogelijkheid gehad om te sparen aangezien ik elke cent nodig had. Ik weet dat jij in een ivoren toren leeft waar je denkt dat iedereen jaarlijks duizenden euro's moet kunnen sparen, maar zo is de realiteit niet voor heel veel mensen.
Zat nog eens te reken en ik schatte modaal lager in, dus ik zit nog flink onder modaal (op basis van voltijd gerekend). Ik zit op 1100 per maand netto. Daar valt niet heel veel van te sparen aangezien het gros al opgaat aan vaste lasten. Ik kan rondkomen zonder problemen, maar daar even 3000 euro uithalen om een boete te betalen is inderdaad teveel gevraagd.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:29 schreef eriksd het volgende:
[..]
33k per jaar, da's ongeveer 24k netto.
Ad hominem, als je het dan toch zo zwaar hebt, bezuinig je op je uitgaven.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:28 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Ik ben blij dat jij rijke ouders hebt die genoeg hebben kunnen bijdragen dat jij hebt kunnen sparen, maar ik heb vanaf mijn 18e altijd mezelf moeten bedruipen, dus nee, ik heb nooit de mogelijkheid gehad om te sparen aangezien ik elke cent nodig had. Ik weet dat jij in een ivoren toren leeft waar je denkt dat iedereen jaarlijks duizenden euro's moet kunnen sparen, maar zo is de realiteit niet voor heel veel mensen.
Dan leen je. Problem solved.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:31 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Zat nog eens te reken en ik schatte modaal lager in, dus ik zit nog flink onder modaal. Ik zit op 1100 per maand netto. Daar valt niet heel veel van te sparen aangezien het gros al opgaat aan vaste lasten. Ik kan rondkomen zonder problemen, maar daar even 3000 euro uithalen om een boete te betalen is inderdaad teveel gevraagd.
Oh, maar aangezien dat kan zal ik dat ook doen. Effectief betaal jij mijn boete dan, want ik zal nooit mijn studieschuld aflossen.quote:
Waarom niet?quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:33 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Oh, maar aangezien dat kan zal ik dat ook doen. Effectief betaal jij mijn boete dan, want ik zal nooit mijn studieschuld aflossen.
Kansen te overquote:Op dinsdag 12 april 2011 10:30 schreef Voorschrift het volgende:
En je studeert nog Ethi?
Ik denk dat ik als student aardig blij zou zijn met 24k netto per jaar.
En maar klagen, en maar klagen.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:33 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Oh, maar aangezien dat kan zal ik dat ook doen. Effectief betaal jij mijn boete dan, want ik zal nooit mijn studieschuld aflossen.
Sowieso, met een inkomen boven de 12k netto kan ze toch niet bijlenen of een stufi ontvangen volgens mij toch? Dan moet ze naar de bank, maar met een netto inkomen van 1100 zal dat ook vrij weinig voorstellen wat je kan krijgen.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:33 schreef eriksd het volgende:
[..]
En maar klagen, en maar klagen.
Ga toch eens wat doen joh.
te hoog hè. Zeker als de staat ook nog eens 4,5% rente gaat vragen.quote:
Ik ben vorig jaar exact 30 euro onder de stufi-grens geblevenquote:Op dinsdag 12 april 2011 10:34 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Sowieso, met een inkomen boven de 12k netto kan ze toch niet bijlenen of een stufi ontvangen volgens mij toch? Dan moet ze naar de bank, maar met een netto inkomen van 1100 zal dat ook vrij weinig voorstellen wat je kan krijgen.
Waarom te hoog, je briest toch altijd van de torens dat je wel een goede baan gaat krijgen, dan valt die paar duizend euro studieschuld ook wel mee. Dat betaal je wel terug.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:35 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
te hoog hè. Zeker als de staat ook nog eens 4,5% rente gaat vragen.
Daar was ik mee bezig, maar dan komt jouw geliefde VVD weer eens met plannetjes om me te beboeten omdat ik opeens iets verkeerds doe wat eerst niet verkeerds was.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:33 schreef eriksd het volgende:
[..]
En maar klagen, en maar klagen.
Ga toch eens wat doen joh.
Ik heb destijds ook onderhandeld voor een bruto-/netto inkomen zodat ik er net onder bleef.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:35 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik ben vorig jaar exact 30 euro onder de stufi-grens gebleven
Nee, zelfs met een modaal inkomen heeft Ethi het zwaar.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:36 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Waarom te hoog, je briest toch altijd van de torens dat je wel een goede baan gaat krijgen, dan valt die paar duizend euro studieschuld ook wel mee. Dat betaal je wel terug.
Haha, wat? Ik heb letterlijk nooit gezegd dat ik een goede baan ga krijgen. Niet liegen om je punt proberen te maken. Als ik al iets over werk heb gezegd is het dat ik bewust geen carriere wil.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:36 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Waarom te hoog, je briest toch altijd van de torens dat je wel een goede baan gaat krijgen, dan valt die paar duizend euro studieschuld ook wel mee. Dat betaal je wel terug.
Dure vriendin, manlief krijgt het lastig.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:37 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Nee, zelfs met een modaal inkomen heeft Ethi het zwaar.
Ze geeft gewoon veel teveel uit.
Je moet we lezen; ik zit dus, zoals ik al zei, flink onder modaal. Op een gegeven moment is het geen punt van teveel uitgeven meer. maar dat is voor jou moeilijk te snappen omdat dat niet in je theorietjes past.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:37 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Nee, zelfs met een modaal inkomen heeft Ethi het zwaar.
Ze geeft gewoon veel teveel uit.
Meende me zoiets te herinneren van je, maar oke.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:37 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Haha, wat? Ik heb letterlijk nooit gezegd dat ik een goede baan ga krijgen. Niet liegen om je punt proberen te maken. Als ik al iets over werk heb gezegd is het dat ik bewust geen carriere wil.
Lijkt mij ook heel realistisch. 10 jaar over een studie geschiedenis doen is niet echt een ideale springplank. Wees blij dat de samenleving nog de portemonnee trekt voor onze solidaire socialist.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:37 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Haha, wat? Ik heb letterlijk nooit gezegd dat ik een goede baan ga krijgen. Niet liegen om je punt proberen te maken. Als ik al iets over werk heb gezegd is het dat ik bewust geen carriere wil.
Meteen doorsluizen naar een IceSave rekening en ook nog winst maken ook.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:39 schreef Picchia het volgende:
Ik heb maximaal geleend. Ik dacht: 1.5% rente is gratis geld.
Eh...Icesave rekening? Jij geeft graag je geld weg?quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:39 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Meteen doorsluizen naar een IceSave rekening en ook nog winst maken ook.
Love it.
De implicatie daarvan is natuurlijk wel dat je krap bij kas zal zitten. Maar goed, verder lijkt het me niet erg gepast om vrijuit andermans persoonlijke keuzes te bekritiseren.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:37 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Haha, wat? Ik heb letterlijk nooit gezegd dat ik een goede baan ga krijgen. Niet liegen om je punt proberen te maken. Als ik al iets over werk heb gezegd is het dat ik bewust geen carriere wil.
Hmm nee. Ik had mijn bachelor in 3 jaar en 2 maanden, heb daarna twee jaar niet gestudeerd omdat ik wat anders wilde voor ik aan een master begon, maar wel collegegeld betaald. En nu word ik beboet omdat ik twee jaar ingeschreven heb gestaan maar geen college heb gevolgd.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:38 schreef eriksd het volgende:
[..]
Lijkt mij ook heel realistisch. 10 jaar over een studie geschiedenis doen is niet echt een ideale springplank. Wees blij dat de samenleving nog de portemonnee trekt voor onze solidaire socialist.
Blijft 1.5% over het totaalbedrag volgens mij.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:40 schreef eriksd het volgende:
Die rente wordt toch hoger na je studie ofzo? Of blijft het 1.5%
Dus je eigen stupiditeit neem je nu het kabinet kwalijk?quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:41 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Hmm nee. Ik had mijn bachelor in 3 jaar en 2 maanden, heb daarna twee jaar niet gestudeerd omdat ik wat anders wilde voor ik aan een master begon, maar wel collegegeld betaald. En nu word ik beboet omdat ik twee jaar ingeschreven heb gestaan maar geen college heb gevolgd.
Maar leuke drogredenering.
Waarom betaal je twee jaar collegegeld als je niet gaat studeren?quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:41 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Hmm nee. Ik had mijn bachelor in 3 jaar en 2 maanden, heb daarna twee jaar niet gestudeerd omdat ik wat anders wilde voor ik aan een master begon, maar wel collegegeld betaald. En nu word ik beboet omdat ik twee jaar ingeschreven heb gestaan maar geen college heb gevolgd.
Maar leuke drogredenering.
Krap bij kas vinden vind ik niet erg. Ik heb mijn planning gemaakt op een tijdje deeltijd werken + studeren, waarbij ik prima kon rondkomen. Het loopt pas in de soep nu die 3000 euro boete opeens erbij komt. Als ze twee jaar geleden hadden aangekondigd dat die boete per 2011/2012 in zou gaan had ik mijn planning veranderd en was ik inderdaad sneller gaan afstuderen. Nu word ik er nogal door overvallen.quote:Op dinsdag 12 april 2011 10:40 schreef Reya het volgende:
[..]
De implicatie daarvan is natuurlijk wel dat je krap bij kas zal zitten. Maar goed, verder lijkt het me niet erg gepast om vrijuit andermans persoonlijke keuzes te bekritiseren.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |