wereldreis staat nog steeds op de planning hoor! En dit is nog steeds dezelfde studie als vorig jaarquote:Op zondag 3 april 2011 11:41 schreef Joene het volgende:
jij weet ook nooit wat je wilt he ? wereldreis etc etcstudie dit , studie dat , studie zo
yup! Bekend, maar toch bedanktquote:Op zondag 3 april 2011 11:42 schreef Vonkenboer het volgende:
Hou er rekening mee dat men in de UK andere stekkers aan hun elektrische apparatuur heeft zitten dan hier in Nederland gewoon is. De netspanning is echter wel weer 220 V 50 Hz dus je kunt probleemloos apparatuur meenemen, en daar met een verloopstekker of nadat een nieuwe stekker aan een bestaand apparaat gezet is gewoon gebruiken.
[ afbeelding ]
Of je koopt wat verloop stekkers zoals hier verkrijgbaar zijn http://webwinkel.duiker-t(...)ewProd&productId=100
[ afbeelding ]
Ga nou niet beweren dat je altijd weet wat je wiltquote:Op zondag 3 april 2011 13:26 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
wereldreis staat nog steeds op de planning hoor! En dit is nog steeds dezelfde studie als vorig jaar![]()
ja, maar niet van het soort dat ik graag eetquote:Op zondag 15 mei 2011 17:00 schreef jakkop het volgende:
[..]
Ik eet het allebei niet, maar het ligt gewoon in de supermarkt hoor.
Ja, bedankt voor de tip, maar neequote:Op vrijdag 27 mei 2011 17:01 schreef Joene het volgende:
Vergeet niet voor je weggaat in nederland canaal digitaal aftesluiten op het adres van 1 van beide ouders mocht je nederlandse "commerciele" tv willen hebben via de sat.
Yup! We gaan dan ook straks naar de IKEA om een lijstje te maken inderdaad (vooral bankstellen) en dan even kijken wat het daar kostquote:Op zondag 29 mei 2011 09:09 schreef Fogel het volgende:
Tip: kijk wat het Ikea spul kost in de VK. Op zo'n lange afstand betaal je al gauw meer dan de nieuwwaarde aan extra transportkosten! Daarnaast worden veel Ikea meubels uit ervaring wat minder stabiel nadat je ze afgebroken en weer opgebouwd hebt.
yup! Maar dat ben ik wel gewend vanuit mijn ouderlijk huis.quote:Op dinsdag 31 mei 2011 19:59 schreef Kentekenplaat het volgende:
Moet je nou elke keer als je naar de wc gaat naar boven?
Een trap op voor het toilet is geen ramp. Ik heb dat hier ook en daar wen je gauw genoeg aan.quote:Op dinsdag 31 mei 2011 20:00 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
yup! Maar dat ben ik wel gewend vanuit mijn ouderlijk huis.
Niet dat we daar geen wc hadden beneden, maar boven was het toilet warmer![]()
Zou het?quote:Op dinsdag 31 mei 2011 20:22 schreef motorbloempje het volgende:
Ach, ik zal regelmatig langskomen op FOK! om te klagen over het weerdan vind je het een stuk fijner hier!
Zo makkelijk heb ik het helaas niet. Heb voorgesteld om een paar maanden naar de VS te gaan, maar dat moest eerst hevig overwogen worden en het kwam uiteindelijk op nee neer helaas.quote:Op dinsdag 31 mei 2011 20:34 schreef motorbloempje het volgende:
Ja, én ik bof ontzettend met Wolvedat hij gewoon zegt 'ja, is goed, doen we' toen ik vroeg of hij er wat voor voelde om naar Engeland te gaan voor mijn studie..
![]()
Hij zou daar dan een andere baan zoeken, maar het zit ons mee: hij is IT-er en mag voor zijn huidige baas blijven werken, op afstand!quote:Op dinsdag 31 mei 2011 22:03 schreef Vonkenboer het volgende:
Dat is dan wel heel makkelijk gegaan ! Is het voor hem dan ook eenvoudig om daar werk te vindener van uitgaande dat jij fulltime studeerd, en hij het geld moet verdienen
een lekkere val in slaap bankquote:Op vrijdag 3 juni 2011 17:53 schreef Wolve000 het volgende:
Nou, de bank is besteld. Hopelijk kunnen we niet lang na onze aankomst in ons Engelse huis ook lekker comfortabel zitten!
Het is de bank geworden die we al in gedachten hadden: [ afbeelding ]
Ja dan schop ik je wel ergens anders heen hoorquote:Op donderdag 9 juni 2011 11:25 schreef motorbloempje het volgende:
Wel saai dat we niet gaan verven enzo!
gewoon verhuizen, spullen erin, uitpakken, kasten in elkaar zetten, klaar...
![]()
!
Fransquote:Op donderdag 9 juni 2011 12:11 schreef Mvr.Poes het volgende:
Leuk avontuur! Mag ik vragen wat je studeert?
Uit de FAQ:quote:Op donderdag 9 juni 2011 12:11 schreef Ml-etje het volgende:
[..]
Ja dan schop ik je wel ergens anders heen hoor
Maar dat wist je natuurlijk zelf ook wel.quote:Heb je een huis gekocht (of gehuurd) en ga je renoveren, verbouwen, opknappen of gewoon herinrichten? Een eigen topic met daarin natuurlijk foto's is altijd toegestaan! Sterker nog, we zijn gek op uitgebreide klustopics. Daarom wordt er ook elk jaar een Klus-van-het-Jaar verkiezing gehouden!
Het feit dat het huis is geregeld, maakt het wel een stuk makkelijker. We zijn daarna bij de HSBC binnengelopen om een joint checking account aan te vragen. En dat is als het goed is ook gewoon gelukt. Alleen liggen onze passen enzo nu te wachten op ons in ons nieuwe huisje.quote:Op donderdag 9 juni 2011 12:14 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Ik heb zelf ook ooit in de UK gestudeerd, weet niet in hoeverre je praktische zaken al geregeld hebt?
Toen ik daar kwam wonen was de NatWest Bank het makkelijkst voor het openen van een bankrekening. Je hebt wel een verklaring van de universiteit nodig.
Doktersbezoek was gratis als student als je een NHS nummer aanvraagt. Ik weet niet hoe dat werkt voor werkenden...
Heel veel plezier iig!
Ik studeer Engelse Taal en Cultuur en heb een Harting Beurs gekregen die het mogelijk maakt om daar zonder collegegeld een jaar te studeren. Mag daar ook nagenoeg alle vakken volgen die ik maar wilquote:Op donderdag 9 juni 2011 12:11 schreef Mvr.Poes het volgende:
Leuk avontuur! Mag ik vragen wat je studeert?
NHS nummer aanvragen doen we zodra we daar zitten. Zoals Wolve al zei is veel al geregeld. De universiteit, het huis, de bankrekening, mobiele nummers, etc.quote:Op donderdag 9 juni 2011 12:14 schreef TwinkleStar001 het volgende:
Ik heb zelf ook ooit in de UK gestudeerd, weet niet in hoeverre je praktische zaken al geregeld hebt?
Toen ik daar kwam wonen was de NatWest Bank het makkelijkst voor het openen van een bankrekening. Je hebt wel een verklaring van de universiteit nodig.
Doktersbezoek was gratis als student als je een NHS nummer aanvraagt. Ik weet niet hoe dat werkt voor werkenden...
Heel veel plezier iig!
WAUWWWW dat klinkt wel erg goed! Alle vakken volgen die je wilt,geweldig!quote:Op donderdag 9 juni 2011 12:29 schreef motorbloempje het volgende:
Bedankt voor het meedenken
[..]
Ik studeer Engelse Taal en Cultuur en heb een Harting Beurs gekregen die het mogelijk maakt om daar zonder collegegeld een jaar te studeren. Mag daar ook nagenoeg alle vakken volgen die ik maar wil![]()
Oh haha, nee dacht ergens gelezen te hebben dat jullie hem bij die Ikea hadden gekocht, my badquote:Op zaterdag 11 juni 2011 21:36 schreef motorbloempje het volgende:
Exact die bank? Van House of Fraser?
Daar neem je Sky+, met zo'n luxe settop box is het pas echt TV kijken!quote:Op dinsdag 31 mei 2011 17:39 schreef MarMar het volgende:
Gaat snel opeens heEn wat die tv betreft, bbc is veel koeler dan nl tv
Ah dat kan ook.quote:Op dinsdag 14 juni 2011 16:11 schreef motorbloempje het volgende:
Yup...! Hilarisch vind ik het
Oh, en voorlopig gaan we gewoon voor FreeSat![]()
Huh, geen tapijt op het toilet?quote:Op dinsdag 14 juni 2011 11:01 schreef motorbloempje het volgende:
Oh, en nog wat foto's van het huis in Hull:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dat!quote:
Uiteraard.quote:Op dinsdag 14 juni 2011 17:53 schreef motorbloempje het volgende:
I knowal komt er natuurlijk wel zo'n lekkere hoogpolige badmat
![]()
Je weet dat Brits toiletpapier ook altijd minstens 3-laags is hè? Stelletje watjes zijn het daar op dat eilandquote:
Goeie kijk op jullie verhuizingquote:Op zaterdag 18 juni 2011 15:19 schreef motorbloempje het volgende:
Haha, bedankt voor de waarschuwing. Ik heb het gevoel dat we er niet echt met 'verwachtingen' heen gaan in de zin dat we dingen dat dingen 'beter zullen zijn' ofzo. Het zal héél anders worden allemaal, maar we kennen het land vooral van vakanties en trips (en ik vanuit mijn studie), en we zijn wel zo realistisch om ons oordeel over het land daarop te baseren en van daaruit weer onze verwachtingen opbouwen... Zeg maar...
Wat ik verwacht is dat het anders gaat zijn, dat we ons soms de tering zullen ergeren omdat 'het in Nederland allemaal veel efficiënter kan', en soms heel blij zullen zijn met de kleinere dingen zoals rijen voor bussen, gecentraliseerde rijen in warenhuizen zoals M&S, etc.Dat het een mix wordt van de goede en slechte dingen. Maar wat die goede en slechte dingen zijn, dat laat ik wel over me heen komen.
Wat ik HOOP is dat we het VK een leuk plekje kunnen geven als het ons een leuke plaats biedtHet is een hele ervaring, en al is het niet 'de andere kant van de wereld', de hoeft niet ver te reizen om in een compleet andere cultuur terecht te komen, ookal valt die cultuur dan officieel ook onder dezelfde westerse cultuur van je eigen cultuur!
Ik geloof dat een van de grootste cultuurshocks voor mij was het binnenwandelen van een bank. Waar je in Nederland met een beetje mazzel 'e'en open loket treft met een rij wachtenden en een kortaffe bediende, tref je hier een groepje mensen die je bij de ingang al staan op te wachten om je vervolgens helemaal onder te dompelen in professionele beleefdheid en naar een bediende te begeleiden, die de extreme beleefdheid nog eens dunnetjes overdoet en er alles aan doet om je zaken snel te regelen.quote:Op maandag 20 juni 2011 23:13 schreef Individual het volgende:
Dat is het aantal dagen dat ik had van baanaanbod tot verhuizingsvlucht ruim 10 jaar terug. Het enige dat ik meenam was een tas met wat kleren.
Die inefficientie en de voorliefde voor Nederlanders in het VK creeert wel kansen zolang je de politiek en taal van de mensen kent.
Eenmaal in Hull is er genoeg tijd om af te koelen.quote:Op woensdag 22 juni 2011 15:55 schreef motorbloempje het volgende:
Ha, fijn, op de zwaarste verhuisdag hier in Nederland, maandag, wordt het 27 graden.. heerlijk
Gelukkig drijf je in Nederland ook niet weg als het 30 graden isquote:Op zondag 26 juni 2011 10:32 schreef Wolve000 het volgende:
Gelukkig pakken we maandag de vrachtwagen al vol, dan wordt het slechts 30 graden.
Maandag de vrachtwagen volladen, dinsdag naar Engeland vertrekken. Dat wordt een nachtje slapen op de betonnen vloerquote:Op zondag 26 juni 2011 10:32 schreef Wolve000 het volgende:
Gelukkig pakken we maandag de vrachtwagen al vol, dan wordt het slechts 30 graden.
Da's nou juist een van de dingen die lastig in de auto te vervoeren is (laat staan op een motor)quote:Op zondag 26 juni 2011 12:04 schreef motorbloempje het volgende:
Matras blijft nog een nachtje liggen
Gouda-Doetinchem-Hull? Beetje omweg niet?quote:Op maandag 27 juni 2011 09:52 schreef motorbloempje het volgende:
Thanks all!
We zitten nu in de Vrachtwagen! Wat een ding zeg! En we mochten hem al wat eerder mee, dus we liggen ruim op schema: we zijn bijna bij Gouda nu
Eerste halte: Doetinchem!
Je vergeet Nijmegenquote:Op maandag 27 juni 2011 15:55 schreef Individual het volgende:
[..]
Gouda-Doetinchem-Hull? Beetje omweg niet?
Je sig klopt niet meer.quote:Op maandag 27 juni 2011 20:48 schreef motorbloempje het volgende:
Nagenoeg alles staat in de vrachtwagennog wat schoonmaakspullen, een matras + kussens en wat kleren in huis over..
Morgen om 10 uur eindinspectie van de woning en dan kunnen we om half 11 op pad! Rustigaan naar Den Haag, vrachtwagen overdragen aan mn ouders, zelf de motor op springen en dan in de loop van de middag richting boot! Vooralsnog loopt alles op rolletjes, ondanks de warmte!
Mijn ouders gaan mee en nemen hem mee terug. Daarom ook:quote:Op dinsdag 28 juni 2011 00:10 schreef Duderinnetje het volgende:
Succes!!
Hoe doe je dat met de huur-truck overigens? Kun je die in Engeland weer inleveren of zo?
Den Haag --> Rijswijk --> Doetinchem --> Nijmegen --> Den Haag --> Rotterdam --> Hull --> Rijswijkquote:Op maandag 27 juni 2011 15:55 schreef Individual het volgende:
[..]
Gouda-Doetinchem-Hull? Beetje omweg niet?
Een hele logistieke organisatie!quote:Op dinsdag 28 juni 2011 00:18 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Mijn ouders gaan mee en nemen hem mee terug. Daarom ook:
[..]
Den Haag --> Rijswijk --> Doetinchem --> Nijmegen --> Den Haag --> Rotterdam --> Hull --> Rijswijk
Zondag naar mijn ouders gegaan met de motor, daar de motoren gelaten. Mijn ouders hebben ons naar Rijswijk gebracht, waar we de vrachtwagen op konden halen en daarmee zijn we naar Doetinchem gereden (ouderlijk huis Mr.Mo) om zijn oude bed en bureau op te halen. Daarna naar NIjmegen (waar we nu wonen) om alle spullen in te laden. Morgen naar Den Haag, vrachtwagen aan m'n ouders overdragen. Dan gaan wij met de motoren op pad, vrachtwagen erachteraan, de boot op, naar Hull. M'n ouders nemen hem dan donderdagavond weer mee terug op de boot op en leveren hem dan in in Rijswijk
En foto's komen asap![]()
Je bent niet de enige; ik was ook nog lang in de veronderstelling dat we een pliesieagent-n-den-dop in de crew haddenquote:Op dinsdag 28 juni 2011 00:25 schreef Duderinnetje het volgende:
Oh en ik dacht dat je op de politie-opleiding zat en vroeg me af waarom je daarvoor naar Engeland moest.Loop kennelijk een bitje achter.
Oooooh!quote:Op dinsdag 28 juni 2011 00:28 schreef motorbloempje het volgende:
Ik zat in de selectie en ben er toen toch uitgestapt vanwege meerdere redenen, maar oa. vanwege de onregelmatigheid die ik/we na lang overleggen toch niet zo zag(en) zitten...![]()
Studeer nu EngelsEn heb een beurs gekregen om daar een jaar aan de universiteit van Hull te gaan studeren. Ga er dit jaar m'n bachelor afronden.
Hopelijk blijft het weer rustigquote:Op dinsdag 28 juni 2011 19:07 schreef motorbloempje het volgende:
we zijn aan boord! (al meer dan een uur
)
wat was het warm!
Maar, yaaaaaaay
jullie zijn dus het schip in. goede reis.quote:Op dinsdag 28 juni 2011 19:07 schreef motorbloempje het volgende:
we zijn aan boord! (al meer dan een uur
)
wat was het warm!
Maar, yaaaaaaay
wat leukquote:Op maandag 4 juli 2011 22:42 schreef motorbloempje het volgende:
De eerste (crappy) foto's!
http://moobloo.onfinite.com/album/1688305/
We zitten er nu bijna een week en op vast internet na zijn we zo goed als klaar!
Wat nog moet:
nieuw kleedje
nieuwe (kleinere) salontafel
Extra boekenkast voor in studeerkamer want de studieboeken komen daar
internet/telefoon
tuin fatsoeneren
Liever Daisy en Onslow dan Hyacinthquote:
Waar heb jij het gelaten dan? Hetgeen wat je niet mee nam?quote:Op woensdag 6 juli 2011 16:06 schreef Jagärtrut het volgende:
Ziet er goed uit, Mo!
Wat ik me nu afvraag: ik snap dat je spullen van thuis mee wilt nemen, om het thuis te noemen. Maar, waarom neem je nu bijvoorbeeld alle friends DVD's, of alle boeken mee? Zeker omdat je niet weet hoe lang je daar blijft, het lijkt me nogal een gedoe en gesjouw, zeker als je weer gaat verhuizen...
Kookspullen/kookboeken/handdoeken etc, alles wat je op een dagelijkse basis gebruikt snap ik heel geod dat je meeneemt, maar dat wat je niet dagelijks gebruikt lijkt me zo onhandig!
Maar goed, dat was mijn manier van denken toen ik verhuisde, en nog steeds eigenlijk.
Friends wordt in de UK op de TV al sinds 1994 getoond en tegenwoordig is het elke dag minstens twee uur op -gratis- TV (herhaling van het vorige uur) en als je kabel hebt tussen de 4 en 8 uur per dag. Kan me niet voorstellen dat iemand in de UK de boxset zou kopen!quote:
Tijd om een 'estate-agent-fisheye-lens' aan te schaffen zodat alles 2x zo groot lijkt!quote:Op woensdag 6 juli 2011 15:53 schreef motorbloempje het volgende:
Het lijkt wat voller dan het in werkelijkheid is door de foto hoekenMaar goed, dat moet je zelf maar's komen beoordelen
![]()
Bij m'n ouders. En verkocht en weggegeven, enzo. Nu het duidelijk is dat ik de komende vijf jaar hier blijf hebben m'n ouders wat spul hierheen gebracht, maar maar 2 dozen met boeken enzo...De rest komt wel eens, als ik echt heel duidelijk permanent ergens woon en een koophuisje heb, enzo.quote:Op woensdag 6 juli 2011 17:05 schreef Ml-etje het volgende:
[..]
Waar heb jij het gelaten dan? Hetgeen wat je niet mee nam?
Die loopt direct leeg. Dus daar blijft geen water in staan dat kan bevriezen. Bovendien zit het er al wel een paar jaar, dus het zal wel goed komen.quote:Op woensdag 6 juli 2011 22:42 schreef Kentekenplaat het volgende:
Op die foto van jullie slaapkamer was het echt Engels weer zo te zien.
En waar ik me over verbaas: die riolering die aan de buitenkant zit, zou dat niet kapot vriezen in de winter?
Dat is wel echt aan de andere kant van de stad zo te zien op google maps... Nou ja mocht je nog een keer naar de andere kant gaan; planet coffee dus; krijgt zo te zien plaats 3 van 115 in Hull op tripadvisor!quote:Op maandag 1 augustus 2011 14:57 schreef motorbloempje het volgende:
@ zatoichi: we wonen net achter Willerby Road aan de kant van Anlaby Park
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |