Ik zal even crossposten: Dat cynisme is wel begrijpelijk.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:16 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
De topic-titel zegt het al : waarom grijpen 'we' opeens zo hard in tegen Libië ? Wat gebeurt er momenteel in Libië dat in Noord-Korea, Soedan, Zimbabwe of zelfs Bahrein niet gebeurt ?
Of welke belangen hebben we om in Libië wél in te grijpen en in andere vergelijkbare situaties niet ?
Irak sws een heel andere situatie, omdat dit niet is gegaan onder de VN vlag.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:20 schreef Mendeljev het volgende:
Om dezelfde reden waarom we Irak en Afghanistan zijn binnengevallen.
Ik denk dat het opereren onder de VN-vlag niet allesbepalend is aangezien een groot aantal landen meededen aan de twijfelachtige missies. Het criterium vredebewaring lijkt in ieder geval helemaal geen rol te spelen imo.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:21 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Irak sws een heel andere situatie, omdat dit niet is gegaan onder de VN vlag.
Om het zwak uit te drukken : ik denk dat de bevolking in Zimbabwe of Soedan op eveneel mogelijke manieren om onze steun vraagt. Maar we luisteren er niet naar ...quote:Op zondag 20 maart 2011 13:25 schreef Ugjerke het volgende:
Omdat de bevolking zelf op zoveel mogelijk manieren gevraagd heeft om onze steun. De situatie in Bahrein of andere Arabische landen zal misschien meer aandacht krijgen als de situatie in Libië enigzins opgelost is. Tot nu toe is de meeste focus van de media en de westerse bevolking steeds op 1 land geweest. Toen er in Egypte van alles bezig was hoorde je weinig over Libië.
Daarnaast is het bijzonder dat de Arabische Liga ook om de hulp gevraagd heeft.
Jij bent wel zo ongelovelijk dom. Gadhafi verkocht zijn olie namelijk al aan het westen. Als het werkelijk om de olie was te doen dan had het westen nooit actie ondernomen tegen gadhafi. Dan hadden ze hem rustig zijn gang laten gaan. Je moet toch wel een zeer ernstig beperkt brein hebben om maar steeds te zeggen, "om de olie".quote:Op zondag 20 maart 2011 13:31 schreef Martinovibes het volgende:
Dat is in een zin uit te leggen
Gadhafi heeft gezegd dat ie zijn olie niet meer aan het westen wil verkopen maar aan China en Brazilië
De vraag was in feite waarom grijpen we niet in (als internationale gemeenschap) bij alle regionale conflicten waarin mensenrechten geschonden worden, toch? Een dergelijk ingrijpen kan alleen onder de vlag van de VN.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:24 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ik denk dat het opereren onder de VN-vlag niet allesbepalend is aangezien een groot aantal landen meededen aan de twijfelachtige missies. Het criterium vredebewaring lijkt in ieder geval helemaal geen rol te spelen imo.
Bij Irak werd dat ook genoemd nadat niet aangetoond kon worden dat er geen chemische wapens of relatie met Al Quaida was. Maar dat was pas na het verklaren van de oorlog natuurlijk. Het heeft er wel voor gezorgd dat het Westen, en vooral de VS, dit keer heeeeeeel voorzichtig was en meerdere malen van de Arabische Liga wilde horen dat het dit keer wel geaccepteerd werd.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:36 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
De vraag was in feite waarom grijpen we niet in (als internationale gemeenschap) bij alle regionale conflicten waarin mensenrechten geschonden worden, toch? Een dergelijk ingrijpen kan alleen onder de vlag van de VN.
Het enige incident dat ik me 1,2,3 kan herinneren waarbij het ene land een ander land binnenviel en en passant een einde maakte aan een situatie waarin mensenrechten werden geschonden (na WO2) is het binnenvallen van Vietnam in het Cambodja van de Khmèrs rouges in 1978, nadat Cambodja eerst Vietnam had geprobeerd binnen te vallen.
Er vinden dagelijks nog massamoorden plaats in Afrika waar zowel de bevolking als de overheid actief in participeren, daar doen we ook niets tegen. Het vindt daarnaast ook op relatief eenvoudige schaal plaats dus een militaire interventie lost dat probleem binnen een week op. Toch doen we er niets aan en negeren we de nieuwsberichten over die problematiek. Ik denk zelf dat dat komt omdat er weinig valt te halen. Misschien is dit een bekrompen gedachte maar ik acht de behulpzaamheid van de internationale politiek erg laag.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:36 schreef Ryan3 het volgende:
Het enige incident dat ik me 1,2,3 kan herinneren waarbij het ene land een ander land binnenviel en en passant een einde maakte aan een situatie waarin mensenrechten werden geschonden (na WO2) is het binnenvallen van Vietnam in het Cambodja van de Khmèrs rouges in 1978, nadat Cambodja eerst Vietnam had geprobeerd binnen te vallen.
Ik denk dat dat voor een groot deel ook aan onze media ligt. Ik denk ook dat de Arabieren die onze hulp willen heel veel mazzel hebben met de massale aandacht van Al Jazeera.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:34 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Om het zwak uit te drukken : ik denk dat de bevolking in Zimbabwe of Soedan op eveneel mogelijke manieren om onze steun vraagt. Maar we luisteren er niet naar ...
En het feit dat de Arabische liga met daarin eigenlijk zowat géén enkele democratie om hulp vraagt om een dictator te verwijderen is eigenlijk zelfs lachwekkend ...
http://www.cbsnews.com/stories/2008/01/10/world/main3695650.shtmlquote:Op zondag 20 maart 2011 13:42 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Er vinden dagelijks nog massamoorden plaats in Afrika waar zowel de bevolking als de overheid actief in participeren, daar doen we ook niets tegen. Het vindt daarnaast ook op relatief eenvoudige schaal plaats dus een militaire interventie lost dat probleem binnen een week op. Toch doen we er niets aan en negeren we de nieuwsberichten over die problematiek. Ik denk zelf dat dat komt omdat er weinig valt te halen. Misschien is dit een bekrompen gedachte maar ik acht de behulpzaamheid van de internationale politiek erg laag.
Wrong.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:20 schreef Mendeljev het volgende:
Om dezelfde reden waarom we Irak en Afghanistan zijn binnengevallen.
Dat is waarom er nu ook veel mensen de buitenlanders haten.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:46 schreef .SP. het volgende:
Misschien om de aandacht van interne problemen af te leiden door een "gezamelijke vijand" te creeeren. Economische crisis en oorlog gaan al tijden hand in hand.....
Dat khadaffi de olie aan ons verkocht was eigenlijk gewoon een toevalligheid. Het maakt niet uit wie de olie aan het westen doorverkoopt, als het maar gebeurd. De laatste weken is gebleken dat zolang Khadaffi daar aan het roer staat, er geen stabiel Libie zal zijn, en dus ook geen stabiele olietoevoer. Nu men dat weet wil men graag een handje meehelpen om hem weg te krijgen zodat het weer stabiel wordt daar. Dat dan iemand anders de olie aan ons gaat verkopen maakt geen zak uit.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:34 schreef WeerWachtwoordVergeten het volgende:
[..]
Jij bent wel zo ongelovelijk dom. Gadhafi verkocht zijn olie namelijk al aan het westen. Als het werkelijk om de olie was te doen dan had het westen nooit actie ondernomen tegen gadhafi. Dan hadden ze hem rustig zijn gang laten gaan. Je moet toch wel een zeer ernstig beperkt brein hebben om maar steeds te zeggen, "om de olie".
Khadaffi is niet sterk genoeg om genoeg afleiding te leveren als "gezamelijk vijand". Daar heb je een vijand voor nodig die een reëele bedreiging is voor Westerse landen.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:46 schreef .SP. het volgende:
Misschien om de aandacht van interne problemen af te leiden door een "gezamelijke vijand" te creeeren. Economische crisis en oorlog gaan al tijden hand in hand.....
De hype, de aandacht in de media.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:16 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
De topic-titel zegt het al : waarom grijpen 'we' opeens zo hard in tegen Libië ? Wat gebeurt er momenteel in Libië dat in Noord-Korea, Soedan, Zimbabwe of zelfs Bahrein niet gebeurt ?
Of welke belangen hebben we om in Libië wél in te grijpen en in andere vergelijkbare situaties niet ?
Khadaffi was ook allang geen gezamenlijke vijand meer.quote:Op zondag 20 maart 2011 14:22 schreef Ugjerke het volgende:
[..]
Khadaffi is niet sterk genoeg om genoeg afleiding te leveren als "gezamelijk vijand". Daar heb je een vijand voor nodig die een reëele bedreiging is voor Westerse landen.
Ik heb al heel wat cynische verklaringen gelezen ondertussen; maar dit slaat weer alles.quote:
Want?quote:Op zondag 20 maart 2011 15:09 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik heb al heel wat cynische verklaringen gelezen ondertussen; maar dit slaat weer alles..
Een kwaliteitspost!quote:Op zondag 20 maart 2011 14:18 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dat khadaffi de olie aan ons verkocht was eigenlijk gewoon een toevalligheid. Het maakt niet uit wie de olie aan het westen doorverkoopt, als het maar gebeurd. De laatste weken is gebleken dat zolang Khadaffi daar aan het roer staat, er geen stabiel Libie zal zijn, en dus ook geen stabiele olietoevoer. Nu men dat weet wil men graag een handje meehelpen om hem weg te krijgen zodat het weer stabiel wordt daar. Dat dan iemand anders de olie aan ons gaat verkopen maakt geen zak uit.
Let wel, ik denk niet dat we puur en alleen om olie meehelpen. Als de rebellen daar niet op hadden aangedrongen was het helemaal niet gebeurd. Maar ik denk wel dat we als rest van de wereld wel baat hebben bij een stabiel Libie, mede omdat je dan ook een stabiele olietoevoer hebt. Het zal zeker meespelen, al dan niet in het achterhoofd van de verschillende leiders.
Dus ik denk dat jij naief bent om het helemaal uit te sluiten. Het zal niet reden nummer 1 zijn om binnen te vallen. Maar een stabiele olietoevoer is meer dan alleen maar een gunstige bijkomstigheid, wellicht dat het zelfs reden nummer 2 is.
Hoezo want, jij zegt dat er nu oorlog wordt gevoerd om de hype, cool dus, presidenten en minister-presidenten in een videoclip die oorlog propageren als popsterren...quote:
Dat speelt wel mee natuurlijk, maar het is ook voornamelijk de hype. Sarkozy maakt er een hele show van om de aandacht even af te leiden van de binnenlandse problematief, de Arabische landen die met twee zweefvliegtuigen en een pak vuurpijlen mee mogen doen, etc.. Het is ook vooral een signaal naar de bevolking in Arabische landen.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:18 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Hoezo want, jij zegt dat er nu oorlog wordt gevoerd om de hype, cool dus, presidenten en minister-presidenten in een videoclip die oorlog propageren als popsterren....
Niet eens om de olie of de olieprijs.
Dus het mensenrechtenargument doet überhaupt niet terzake?quote:Op zondag 20 maart 2011 15:19 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat speelt wel mee natuurlijk, maar het is ook voornamelijk de hype. Sarkozy maakt er een hele show van om de aandacht even af te leiden van de binnenlandse problematief, de Arabische landen die met twee zweefvliegtuigen en een pak vuurpijlen mee mogen doen, etc.. Het is ook vooral een signaal naar de bevolking in Arabische landen.
Nee, dat is zeker niet primair. Als dat immers een primair argument zijn, dan zou men zo in minimaal 10 andere landen ook bezig zijn met een interventie en dat is niet het geval.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:24 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dus het mensenrechtenargument doet überhaupt niet terzake?
DE Libiers? Niet elke Libier is voor revolutie. Er is ook deel dat pro-Khadaffi is, en geen heil ziet in een opstand noch buitenlandse interventie.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:29 schreef vergezocht het volgende:
Stel je gerust, TS, als het jou was hadden we zeker niet ingegrepen. Maar we hebben wel belangstelling voor de Libiers.
Idd. Hoorde gisteren op TV dat ongeveer 25% de opstandelingen (moreel) steunt. 75% dus niet.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:42 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
DE Libiers? Niet elke Libier is voor revolutie. Er is ook deel dat pro-Khadaffi is, en geen heil ziet in een opstand noch buitenlandse interventie.
Klopt. Sterker nog, als ik grootgrondbezitter in Libie zou zijn zou ik de opstand ook niet steunen. Opstand = onzekerheid en dat is niet goed voor de waarde van mijn grond. Niet dat Khadaffi zo leuk is, maar ik wil enkel aangeven dat teveel mensen nogal snel neigen dat DE Libiers worden geholpen. Dat is helemaal niet zo, slechts een deel vd Libiers wordt geholpen. Het andere deel is pro-Khadaffi.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:43 schreef Halcon het volgende:
[..]
Idd. Hoorde gisteren op TV dat ongeveer 25% de opstandelingen (moreel) steunt. 75% dus niet.
Nee, 1) men heeft daartoe niet de middelen, 2) er gaan daartoe niet nevenkomende belangen gepaard.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:31 schreef Halcon het volgende:
[..]
Nee, dat is zeker niet primair. Als dat immers een primair argument zijn, dan zou men zo in minimaal 10 andere landen ook bezig zijn met een interventie en dat is niet het geval.
Libië is een stuk heftiger dan pakweg Zimbabwe. Daarnaast werden er al mensenrechten geschonden in diverse landen voor dat de opstand begon in Libië.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:45 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, 1) men heeft daartoe niet de middelen, 2) er gaan daartoe niet nevenkomende belangen gepaard.
Libië is ook relatief welvarend. Dat wordt 'n stuk minder als het straks een grote chaos is.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:45 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Klopt. Sterker nog, als ik grootgrondbezitter in Libie zou zijn zou ik de opstand ook niet steunen. Opstand = onzekerheid en dat is niet goed voor de waarde van mijn grond. Niet dat Khadaffi zo leuk is, maar ik wil enkel aangeven dat teveel mensen nogal snel neigen dat DE Libiers worden geholpen. Dat is helemaal niet zo, slechts een deel vd Libiers wordt geholpen. Het andere deel is pro-Khadaffi.
Klopt. Die mensen daar zijn ook niet al te snugger, mijn inziens. Ze zijn aan het rellen, zonder enige organisatie of structuur. Vrijheid, oke, gun ik iedereen toe, maar kom pas in opstand als je een plan en een organisatie hebt. Anders help je je eigen land om knoppen.quote:Op zondag 20 maart 2011 15:49 schreef Halcon het volgende:
[..]
Libië is ook relatief welvarend. Dat wordt 'n stuk minder als het straks een grote chaos is.
Een plan en organisatie hebben ze niet. Ze hebben de boel aan het schijten gebracht, verloren terrein en begonnen toen te solliciteren naar een buitenlandse interventie.quote:Op zondag 20 maart 2011 16:22 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Klopt. Die mensen daar zijn ook niet al te snugger, mijn inziens. Ze zijn aan het rellen, zonder enige organisatie of structuur. Vrijheid, oke, gun ik iedereen toe, maar kom pas in opstand als je een plan en een organisatie hebt. Anders help je je eigen land om knoppen.
Inderdaad. Als het ene land gaat rellen (Tunesie, Algerije), denkt het hele M-O dat elk ander land in die regio ook een goede kans maakt op een vredelievende opstand. Niet dus.quote:Op zondag 20 maart 2011 16:24 schreef Halcon het volgende:
[..]
Een plan en organisatie hebben ze niet. Ze hebben de boel aan het schijten gebracht, verloren terrein en begonnen toen te solliciteren naar een buitenlandse interventie.
Verbaast me niet hoor.quote:Op zondag 20 maart 2011 16:39 schreef Citizen.Erased het volgende:
De Arabische Liga is blijkbaar niet zo blij met het huidige ingrijpen, dat lag wel in de lijn der verwachting.
quote:20 maart 2011, 16:34 uur | FD.nl
Amr Moussa, de secretaris-generaal van de Arabische Liga, keurt de aanvallen van de coalitie op Libië af. Naar zijn idee wordt het mandaat van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties te ruim geïnterpreteerd.
Volgens Moussa mag de coalitie alleen het vliegverbod afdwingen, maar verder geen militaire acties mag ontplooien. 'De souvereiniteit van Libië mag niet worden aangetast', zegt de topman van de Arabische Liga. 'De acties moeten gericht zijn op de bescherming van de burgerbevolking.'
'Geen geweld meer'
Volgens Moussa zijn gisteren en afgelopen nacht anders dan afgeproken ook burgerdoelen aangevallen. De Arabische Liga ondersteunt alleen het vliegverbod.
Ook Rusland heeft de Britten, Fransen en Amerikanen gevraagd geen geweld meer te gebruiken.
Hopelijk beleggen de Nederlandse banken hier in. Die aandelen doen het wat beter nu dan aandelen op de beurs van Tokyo.quote:
De AL heeft onder andere gezegd dat het niet de bedoeling was om onschuldige burgers te vermoorden zoals is gebeurd. Met zulke moderne legers konden ze het beter aanpakken.quote:Op zondag 20 maart 2011 17:29 schreef JerryWesterby het volgende:
De Arabische Liga heeft Europa mooi voor zijn karretje gespannen en distantieert zich vervolgens zo snel mogelijk. Onbegrijpelijk dat men hier ingetrapt is want je zag het mijlenver aankomen.Die opstandelingen zullen permanent tegen Kadaffi beschermd moeten worden, wat een permanente VN aanwezigheid vereist. Eén keer raden wie daar voor opdraait. Niet de Arabische landen maar Europa. Vervolgens worden we het doelwit van de wraakacties van Kadaffi, en van de rest krijgen we stank voor dank. De Arabische 'kolonialisme, invasie, bezetting, kruisvaarders, oliedieven' propaganda is inmiddels opgestart. Zo zijn ze makkelijk van Kadaffi af én ze zijn slachtoffer van 'Westerse aggressie'.
Bonuspunten!
Het niet vermoorden van burgers is erg lastig als deze burgers worden gebruikt of zich laten gebruiken als menselijk schild...quote:Op zondag 20 maart 2011 17:44 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
De AL heeft onder andere gezegd dat het niet de bedoeling was om onschuldige burgers te vermoorden zoals is gebeurd. Met zulke moderne legers konden ze het beter aanpakken.
Moet je vooral doen. Libie is een stuk dichter bij dan Irak. Laat vooral zien wat je in huis hebt als ze makkelijk bij je binnen kunnen komen.quote:Op zondag 20 maart 2011 17:34 schreef deedeetee het volgende:
Och dom.... ze laten graag zien wat ze in huis hebben
Je weet net als iedereen dat dat niet mogelijk is. Het punt is dat men de Arabische Liga die verantwoordelijkheid zelf had moeten laten nemen.quote:Op zondag 20 maart 2011 17:44 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
De AL heeft onder andere gezegd dat het niet de bedoeling was om onschuldige burgers te vermoorden zoals is gebeurd. Met zulke moderne legers konden ze het beter aanpakken.
Ikke niet, ik ben tegen het ingrijpen in Libië. Ik was er helemaal vóór om ze het zelf te laten oplossen.quote:Op zondag 20 maart 2011 17:46 schreef JerryWesterby het volgende:
[..]
Moet je vooral doen. Libie is een stuk dichter bij dan Irak. Laat vooral zien wat je in huis hebt als ze makkelijk bij je binnen kunnen komen.
Ik zeg ook niet dat het makkelijk is, daar niet van. Het kon beter, volgens de AL (en mij).quote:Op zondag 20 maart 2011 17:45 schreef Halcon het volgende:
[..]
Het niet vermoorden van burgers is erg lastig als deze burgers worden gebruikt of zich laten gebruiken als menselijk schild...
Ik ook, het zou mooi geweest zijn als de Arabische landen dit gezamenlijk hebben opgelost, alleen jammer genoeg is het merendeel van deze landen zelf niet helemaal stabiel op dit moment.quote:Op zondag 20 maart 2011 17:54 schreef JerryWesterby het volgende:
Ik ben voor ingrijpen, maar dan door de Arabische landen zelf.
Dan had men niet moeten ingrijpen (wat overigens mijn voorkeur had). Ingrijpen zonder burgerslachtoffers is onmogelijk.quote:Op zondag 20 maart 2011 17:55 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat het makkelijk is, daar niet van. Het kon beter, volgens de AL (en mij).
Daar zijn die opstandelingen nooit op uit geweest. Het doel was duidelijk herrie schopen en dan buitenlandse grootmachten het vuile werk op laten knappen.quote:Op zondag 20 maart 2011 17:59 schreef Baghdaddy het volgende:
Dat klopt.
Ik hoopte, zoals vaker gezegd, dat de Libiërs dit zelf zouden oplossen. En anders desnoods m.b.v. de Arabische Liga.
Laten we hopen dat Kadaffi maar is snel opgeeft.
Niet die opstandelingen, dat zijn gewone mensen. De Arabische Liga. Dat zijn politici.quote:Op zondag 20 maart 2011 18:01 schreef Halcon het volgende:
[..]
Daar zijn die opstandelingen nooit op uit geweest. Het doel was duidelijk herrie schopen en dan buitenlandse grootmachten het vuile werk op laten knappen.
Post verder niet gelezen, maar deze zin wilde ik toch even quoten. Het is maar een regeltje, maar het ontroert mij. Je kunt zomaar denken dat het geregeld wordt gezegd of geschreven, maar in de dagelijkse praktijk valt dat erg mee.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:18 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik zal even crossposten: Dat cynisme is wel begrijpelijk.
Toch kun je er op andere manieren naar kijken.
De opstandelingen lopen wel voortdurend rond met borden waarin ze vragen om de no-fly zone en vragen zich af waarom ze nog geen buitenlandse vliegtuigen boven de stad zien. Kan best zijn dat ze worden opgestookt inderdaad.quote:Op zondag 20 maart 2011 18:03 schreef JerryWesterby het volgende:
[..]
Niet die opstandelingen, dat zijn gewone mensen. De Arabische Liga. Dat zijn politici.
Jawel, dit keer is er echt veel olie.quote:Op zondag 20 maart 2011 18:47 schreef eriksd het volgende:
Het is elke keer hetzelfde liedje. Men moet weer als vredesstichter een wespennest intrekken. Nu begint het met deze luchtaanvallen, de leider valt om, chaos in het land, komt er weer een vredesmissie en voor je het weet zit je weer in die shit.
Leert men dan nooit iets?
Veel minder dan in Irak. Dat was overigens m.i. een legitieme reden, maar ik zie die nu niet opgaan.quote:Op zondag 20 maart 2011 18:55 schreef BeSimple het volgende:
[..]
Jawel, dit keer is er echt veel olie.
Kijk even serieus, we zijn de oorlog ingegaan omdat daar mensen worden afgeslacht, wij als EU geen vluchtelingenstroom willen hebben, een good-will willen laten zien naar landen als Egypte of andere landen weer revoluties voorkomen en omdat de olieprijzen al 3 dagen lang aan het stijgen waren.quote:Op zondag 20 maart 2011 18:56 schreef eriksd het volgende:
[..]
Veel minder dan in Irak. Dat was overigens m.i. een legitieme reden, maar ik zie die nu niet opgaan.
Als je de olieprijzen en de vluchtelingenstroom wil controleren dan had je of Khadaffi moeten steunen of het ze zelf uit laten zoeken.quote:Op zondag 20 maart 2011 18:57 schreef BeSimple het volgende:
[..]
Kijk even serieus, we zijn de oorlog ingegaan omdat daar mensen worden afgeslacht, wij als EU geen vluchtelingenstroom willen hebben, een good-will willen laten zien naar landen als Egypte of andere landen weer revoluties voorkomen en omdat de olieprijzen al 3 dagen lang aan het stijgen waren.
Incorrect, meteen nadat Khadaffi het vuur opende op demonstranten riepen ze de wereld op om actie te nemen tegen Khadaffi. Toen hadden ze dus nog helemaal geen terrein gewonnen, laat staan verloren.quote:Op zondag 20 maart 2011 16:24 schreef Halcon het volgende:
[..]
Een plan en organisatie hebben ze niet. Ze hebben de boel aan het schijten gebracht, verloren terrein en begonnen toen te solliciteren naar een buitenlandse interventie.
Ze wisten ook wel dat de een strijd met Khadaffi niet zouden gaan winnen. Ze hebben dus geen enkel plan en organisatie. Puur de boel aan het schijten brengen en dan hopen dat iemand anders het vuile werk op wil knappen.quote:Op zondag 20 maart 2011 19:24 schreef Ugjerke het volgende:
[..]
Incorrect, meteen nadat Khadaffi het vuur opende op demonstranten riepen ze de wereld op om actie te nemen tegen Khadaffi. Toen hadden ze dus nog helemaal geen terrein gewonnen, laat staan verloren.
Het 'westerse rijk'quote:Op zondag 20 maart 2011 19:38 schreef Desiefpord het volgende:
Het Westerse rijk is zeer afhankelijk van de olie dus het is van groot belang zoveel mogelijk oliebronnen in bezit te hebben. Zonder olie stort het Westerse rijk in.
Wie zegt dat er geen nieuwe Khadaffi komt?quote:Op zondag 20 maart 2011 19:58 schreef JerryWesterby het volgende:
Mis geschoten Desiefpord. Als het om olie ging zou het het beste zijn Kadaffie zo snel mogelijk terug in het zadel te helpen.
Dat heb ik toch niet ontkent? In feite zeg je dus helemaal niks met je bericht.quote:Op zondag 20 maart 2011 20:04 schreef Ronaldsen het volgende:
[..]
Het 'westerse rijk'
Alsof de rest van de wereld niet verslaafd is aan olie --> China bijvoorbeeld
Waarom daarop gokken. De kans is klein, Meer kans op fundamentalisten. In ieder geval instabiliteit. Als je voor olie wil gaan ga je voor Kadaffi. Zie Rusland en China.quote:Op zondag 20 maart 2011 20:23 schreef Desiefpord het volgende:
Wie zegt dat er geen nieuwe Khadaffi komt?
Propaganda, dat is waar.quote:Op zondag 20 maart 2011 21:48 schreef Lagrinta het volgende:
Propagandakanaal van Rusland, maar goed wat waar is is waar.
Dat jij woorden in andermans mond wil leggen is voor jouw rekening. Ga ik niet op in.quote:Op zondag 20 maart 2011 21:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Propaganda, dat is waar.
Waarom wil je zo graag dat Ghaddafi zijn bevolking uit moord?
Niet op in? De massamoorden van Ghaddafi zijn juist de reden voor het ingrijpen. Als je niet ingrijpt ben je dus voor massamoord.quote:
Er zijn zoveel verschillende belangen en verschillende spelers dat het niet makkelijk uit te leggen is.quote:Op zondag 20 maart 2011 13:16 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
De topic-titel zegt het al : waarom grijpen 'we' opeens zo hard in tegen Libië ? Wat gebeurt er momenteel in Libië dat in Noord-Korea, Soedan, Zimbabwe of zelfs Bahrein niet gebeurt ?
Of welke belangen hebben we om in Libië wél in te grijpen en in andere vergelijkbare situaties niet ?
Ook een niet geheel onbelangrijke factorquote:
Dat deed hij al jaren, dat scheelt.quote:Op maandag 21 maart 2011 00:05 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Omdat een doorgeslagen leider zijn volk aan het uitmoorden is
ik zeg zomaar wat hoor
Oja idd, ik was helemaal vergeten dat hij al jaren elke maand een van z'n grotere steden bombardeert en probeert uit te moorden, sorry.quote:Op maandag 21 maart 2011 00:16 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
Dat deed hij al jaren, dat scheelt.
Maar dat geldt ook dus voor:quote:Op maandag 21 maart 2011 03:49 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Niet ingrijpen kost meer levens.
Is het daar ook een strijd tussen overheid en bevolking?quote:Op maandag 21 maart 2011 03:57 schreef popolon het volgende:
[..]
Maar dat geldt ook dus voor:
Algerije
Angola
Ethiopie
Burma
Congo of ook wel Zaire.
Laos
Namibie
Nigeria
Somalie
En vast nog wat.
Alsof het volk in libie verenigd is, dat zijn allemaal losse stammen.quote:Op maandag 21 maart 2011 06:09 schreef Ugjerke het volgende:
[..]
Is het daar ook een strijd tussen overheid en bevolking?
Is het daar ook een bevolking verenigd door een doel?
Heeft de vertegenwoordiging daarvan het Westen ook om hulp gevraagd?
Kun je alle situaties wel zo simpel vergelijken?
Goeie post.quote:Op maandag 21 maart 2011 06:39 schreef yowkah het volgende:
PS: dit was mijn eerste post hierlekkere welkomstpost dus xD
als we hadden gewacht tot een ander land als frankrijk het voortouw zou nemen, en dan in het bijzonder een arabisch land, kon je lang wachten. Ik heb al in een lange tijd geen oorlogen van regimes onderling gezien in de Arabische cultuur ( maar daarnaast, zo oud ben ik ook weer niet). We mogen blij zijn dat Qatar nu 4 vliegtuigen stuurt ( ik denk Mirages 2000-5, gekocht van frankrijk, volgens wikipedia naast trainings toestellen, de enige straaljagers die ze bezitten).quote:Op maandag 21 maart 2011 07:38 schreef JerryWesterby het volgende:
Goeie post.
Ingrijpen was inderdaad het beste van twee kwaden. Alleen had men een aantal Arabische landen, in ieder geval qua politieke verantwoordelijkheid, zelf het voortouw moeten laten nemen. Nu heeft Europa zich voor hun karretje laten spannen en krijgen ze de gelegenheid zich te distantieren. Zo profiteren ze van de politieke situatie, hoeven er niets voor te doen, en de schuld voor burgerslachtoffers en andere negatieve fall-out kan weer op het Westen worden geschoven.
Dit lees ik nu al vaker, praat iedereen elkaar na? De AL heeft alleen gezegd dat het de bedoeling niet is en was om burgers te raken, en dat er wat meer doordacht gewerkt moest worden. Niks wordt dus op het Westen geschoven want de AL doen nog gewoon mee.quote:Op maandag 21 maart 2011 07:38 schreef JerryWesterby het volgende:
[..]
Goeie post.
Ingrijpen was inderdaad het beste van twee kwaden. Alleen had men een aantal Arabische landen, in ieder geval qua politieke verantwoordelijkheid, zelf het voortouw moeten laten nemen. Nu heeft Europa zich voor hun karretje laten spannen en krijgen ze de gelegenheid zich te distantieren. Zo profiteren ze van de politieke situatie, hoeven er niets voor te doen, en de schuld voor burgerslachtoffers en andere negatieve fall-out kan weer op het Westen worden geschoven.
Kansloze hypocriete missie inderdaadquote:Op maandag 21 maart 2011 03:44 schreef popolon het volgende:
Kansloze missie, dit wordt straks een grote chaos net zoals Egypte straks gaat worden. Tja, leuk om even de tanden te laten zien. De rest van de Afrikaaanse landen geven 'we' niks om anders hadden we toch al lang moeten ingrijpenDie die laten we lekker aanklooien.
Verspilling van burgerlevens en belastinggeld.
Ik post het express wat zwartwit.quote:Op maandag 21 maart 2011 06:09 schreef Ugjerke het volgende:
[..]
Is het daar ook een strijd tussen overheid en bevolking?
Is het daar ook een bevolking verenigd door een doel?
Heeft de vertegenwoordiging daarvan het Westen ook om hulp gevraagd?
Kun je alle situaties wel zo simpel vergelijken?
Dus jij wilt nu China aanvallen? Ja of nee?quote:Op maandag 21 maart 2011 14:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Tja, als jij geld belangrijker vind dan mensenlevens en zelfbeschikking, zijn we uitgepraat
Zodra de bevolking in opstand komt, en dat is onderweg (remember Tienamin square?) dan moeten we ze helpen, idd.quote:Op maandag 21 maart 2011 14:50 schreef Zienswijze het volgende:
Uit ander topic, aan Papierversnipperaar:
[..]
Dus jij wilt nu China aanvallen? Ja of nee?
Dus jij wilt China nu militair aanvallen?quote:Op maandag 21 maart 2011 14:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Zodra de bevolking in opstand komt, en dat is onderweg (remember Tienamin square?) dan moeten we ze helpen, idd.
Nee, de bevolking moet zelf beginnen, net zoals ze dat nu massaal doen in het MO.quote:Op maandag 21 maart 2011 14:55 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dus jij wilt China nu militair aanvallen?
Er zijn al zo vaak opstanden daar. Dus jij wilt China nu aanvallen?quote:Op maandag 21 maart 2011 14:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee, de bevolking moet zelf beginnen, net zoals ze dat nu massaal doen in het MO.
Open daar dan een topic over, dan vallen we in een paar weken aan.quote:Op maandag 21 maart 2011 14:58 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Er zijn al zo vaak opstanden daar.
Libie is gewoon nog een ontwikkelingsland hoor.quote:Op maandag 21 maart 2011 14:57 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
Jij doet nu net alsof Libië een soort Rwanda is waar de mensen geen eten of een huis hebben. Dit is echt onzin.
Ik wijs je op je hypocrise. Je wilt wel Libie aanvallen, maar China niet?quote:Op maandag 21 maart 2011 14:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Open daar dan een topic over, dan vallen we in een paar weken aan.
Laat die massademonstraties in China maar zien dan.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:04 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Ik wijs je op je hypocrise. Je wilt wel Libie aanvallen, maar China niet?
Jij vind geld belangrijker dan mensen en zelfbeschikking.quote:Wil je desondanks China aanvallen, hoe wil je dit dan economisch verantwoorden?
Je leeft onder een steen ofzo?quote:Op maandag 21 maart 2011 15:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Laat die massademonstraties in China maar zien dan.
Ik ben realistisch. Lukraak dingen roepen is heel makkelijk, dat kunnen 2-jarige kleuters ook, maar je beweringen verantwoorden is al wat moeilijker. Daarom vraag ik om je verantwoording.quote:Jij vind geld belangrijker dan mensen en zelfbeschikking.
Open dan een China-topic. Dit topic gaat over Libiëquote:Op maandag 21 maart 2011 15:15 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Je leeft onder een steen ofzo?![]()
![]()
http://www.wsws.org/articles/2004/nov2004/chin-n01.shtml
http://libcom.org/news/58(...)er-recorded-06052009
http://www.socialismtoday.org/89/china.html
[..]
Ik ben realistisch. Lukraak dingen roepen is heel makkelijk, dat kunnen 2-jarige kleuters ook, maar je beweringen verantwoorden is al wat moeilijker. Daarom vraag ik om je verantwoording.
Wat ben je toch veeleisend zeg.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:16 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Open dan een China-topic. Dit topic gaat over Libië
Daarvoor moet je bij de VN zijn en niet bij het Westen, aan ons heeft het niet gelegen.quote:Op maandag 21 maart 2011 03:57 schreef popolon het volgende:
[..]
Maar dat geldt ook dus voor:
Algerije
Angola
Ethiopie
Burma
Congo of ook wel Zaire.
Laos
Namibie
Nigeria
Somalie
En vast nog wat.
Het westen, met zijn koloniale verleden, heeft grote invloed gehad (en nog) in die landen.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:19 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
Daarvoor moet je bij de VN zijn en niet bij het Westen, aan ons heeft het niet gelegen.
Nee, het kwam voornamelijk door de koude-oorlog waardoor dictators aan de macht konden blijven door simpelweg te switchen tussen de grootmachten.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:20 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het westen, met zijn koloniale verleden, heeft grote invloed gehad (en nog) in die landen.
"We" zijn weldedelijk verantwoordelijk.
Uiteraard hoort daar eerst een discussie bij over de ernst van de mensenrechten schendingen in China, maar zelfs als blijkt dat deze 'te ver' gaan ligt het niet binnen onze mogelijkheden om met een militaire actie China ergens toe te bewegen.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:04 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Ik wijs je op je hypocrise. Je wilt wel Libie aanvallen, maar China niet?
Wil je desondanks China aanvallen, hoe wil je dit dan economisch verantwoorden?
Dus met andere woorden: het is hypocriet?quote:Op maandag 21 maart 2011 15:25 schreef lutser.com het volgende:
[..]
Uiteraard hoort daar eerst een discussie bij over de ernst van de mensenrechten schendingen in China, maar zelfs als blijkt dat deze 'te ver' gaan ligt het niet binnen onze mogelijkheden om met een militaire actie China ergens toe te bewegen.
Verdeel-en-heers politiek. Maar dat werd in koloniale tijden ook toegepast. En de gevolgen worden gebruikt als excuus om dictators aan de macht te houden.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:24 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
Nee, het kwam voornamelijk door de koude-oorlog waardoor dictators aan de macht konden blijven door simpelweg te switchen tussen de grootmachten.
Alsof het om het wegjagen van de dictator gaatquote:Op maandag 21 maart 2011 15:30 schreef nikk het volgende:
Ik snap dit soort topics nooit zo goed. Beetje als het stoppen van het geven van voedselhulp aan land A omdat land B ook niks krijgt. Misschien zijn de motieven niet altijd honderd procent zuiver, maar het verjagen van een dictator die zijn eigen bevolking uitbuit en uitmoord is altijd goed.
Precies. Maar oorlogen die gevoerd worden vanwege slechte redenen, worden gebruikt als argument om oorlogen voor goede redenen tegen te houden.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:30 schreef nikk het volgende:
Ik snap dit soort topics nooit zo goed. Beetje als het stoppen van het geven van voedselhulp aan land A omdat land B ook niks krijgt. Misschien zijn de motieven niet altijd honderd procent zuiver, maar het verjagen van een dictator die zijn eigen bevolking uitbuit en uitmoord is altijd goed.
Wat ik al zei, soms zijn de motieven niet altijd honderd procent zuiver. Maar wat doet dat er toe? En toen "we" zaken deden met Libië was er geen sprake van een massale opstand en was het regime niet bezig met het uitmoorden van de eigen bevolking op het niveau van de laatste weken. En we geven slechts hulp aan de opstandelingen, er zal geen bezettingsmacht komen.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:32 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Alsof het om het wegjagen van de dictator gaat
Men deed de afgelopen jaren prima zaken met Khadaffi.
Het gaat niet om de bevolking helpen. Het gaat om stabiliteit van de olieprijs. SInds de onrust in het M-O en in Libie is de olieprijs gestegen. Een x procentuele stijging van de olieprijs heeft een x procentuele demping op de wereldeconomie. Het Westen heeft al een pruttelende economie, na 1 van de zwaarste recessies aller tijden. Een hoge olieprijs ondermijnt het herstel van de economie.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:37 schreef nikk het volgende:
[..]
Wat ik al zei, soms zijn de motieven niet altijd honderd procent zuiver. Maar wat doet dat er toe? En toen "we" zaken deden met Libië was er geen sprake van een massale opstand en was het regime niet bezig met het uitmoorden van de eigen bevolking op het niveau van de laatste weken. En we geven slechts hulp aan de opstandelingen, er zal geen bezettingsmacht komen.
Puur uit principe tegen dergelijke acties zijn is wat mij betreft ontzettend dom.
Dus wil je een dictator laten zitten die zijn bevolking uitbuit en uitmoord. Uit principe.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:56 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Het gaat niet om de bevolking helpen. Het gaat om stabiliteit van de olieprijs. SInds de onrust in het M-O en in Libie is de olieprijs gestegen. Een x procentuele stijging van de olieprijs heeft een x procentuele demping op de wereldeconomie. Het Westen heeft al een pruttelende economie, na 1 van de zwaarste recessies aller tijden. Een hoge olieprijs ondermijnt het herstel van de economie.
Geopolitiek gezien begrjip ik de interventie wel. Maar als mens vind ik de interventie hypocriet. Toen Khadaffi al bezig was om de opstandelingen uit de moorden, deed het buitenland niets. Pas na 1 maand is men in actie gekomen. Als jij denkt dat men deels intervenieert om de opstandelingen te helpen, dan heb je het mis.Alles draait om geld, macht en geopolitiek.
Ik ben dus tegen de interventie, als mens.
2 aannames die beiden niet waar hoeven te zijn.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:56 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Het gaat niet om de bevolking helpen. Het gaat om stabiliteit van de olieprijs. SInds de onrust in het M-O en in Libie is de olieprijs gestegen. Een x procentuele stijging van de olieprijs heeft een x procentuele demping op de wereldeconomie. Het Westen heeft al een pruttelende economie, na 1 van de zwaarste recessies aller tijden. Een hoge olieprijs ondermijnt het herstel van de economie.
Geopolitiek gezien begrjip ik de interventie wel. Maar als mens vind ik de interventie hypocriet. Toen Khadaffi al bezig was om de opstandelingen uit de moorden, deed het buitenland niets. Pas na 1 maand is men in actie gekomen. Als jij denkt dat men deels intervenieert om de opstandelingen te helpen, dan heb je het mis.Alles draait om geld, macht en geopolitiek.
Ik ben dus tegen de interventie, als mens.
Ze zijn verenigd door een doel, dat is expres wat ik typte. En ze hebben meteen na het geweld hulp gevraagd in Libië, ze wilden alleen geen grondtroepen. Om een NFZ werd in februari al gevraagd.quote:Op maandag 21 maart 2011 07:37 schreef Ronaldsen het volgende:
[..]
Alsof het volk in libie verenigd is, dat zijn allemaal losse stammen.
En ze vroegen in eerste instantie niet om in hulp in libie, ze wilden het zelf oplossen
Voor al die landen geldt dat je als Europa zijnda niet duizenden vluchtelingen in enkele weken krijgt omdat het ver weg van je grenzen af is. Met Libie is dat anders en gezien het feit dat de strijd (voor de no-fly zone) alles behalve leek gestreden met een duidelijke overwinnaar (en dus rust) was de angst voor grote stromen vluchtelingen niet irrieel. En dat zal ook hebben meegespeeld bij Frankrijk bijv die geen zin hebben om allemaal bootjes te ontvangen met Noord-Afrikanen. Want Libie was altijd al een 't laatste station voor alle Afrikanen voordat men het paradijs Europa zou bereiken.quote:Op maandag 21 maart 2011 03:57 schreef popolon het volgende:
[..]
Maar dat geldt ook dus voor:
Algerije
Angola
Ethiopie
Burma
Congo of ook wel Zaire.
Laos
Namibie
Nigeria
Somalie
En vast nog wat.
Ze praten elkaar niet na maar bedenken het zelf. Het is namelijk niet zo moeilijk te zien dat de Arabische landen wel opgeroepen hebben tot ingrijpen, maar zich vervolgens drukken. Ik voorspel dat ze zich steeds meer zullen distantieren hoe vervelender de situatie wordt. Zodat ze Europa als de bad guy kunnen bestempelen. Dat had voorkomen kunnen worden door ze van het begin af aan politieke verantwoordelijkheid te laten nemen. Dat kan in feite nog steeds. Een kleine militaire bijdrage en een groot profiel tijdens de operatie. Laat ze maar mooi het woord doen voor de internationale pers.quote:Op maandag 21 maart 2011 07:43 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
Dit lees ik nu al vaker, praat iedereen elkaar na? De AL heeft alleen gezegd dat het de bedoeling niet is en was om burgers te raken, en dat er wat meer doordacht gewerkt moest worden. Niks wordt dus op het Westen geschoven want de AL doen nog gewoon mee.
Kwestie van perspectief. Ik ben voor de vrijheid van de burger, niet voor goedkope olie. Als ergens een onderdrukt volk zijn vrijheid eist, waar dan ook, is wat mij betreft elke aanval op hun doorgedraaide dictator of bekrompen regime geoorloofd.quote:Op maandag 21 maart 2011 15:56 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Het gaat niet om de bevolking helpen. Het gaat om stabiliteit van de olieprijs. SInds de onrust in het M-O en in Libie is de olieprijs gestegen. Een x procentuele stijging van de olieprijs heeft een x procentuele demping op de wereldeconomie. Het Westen heeft al een pruttelende economie, na 1 van de zwaarste recessies aller tijden. Een hoge olieprijs ondermijnt het herstel van de economie.
Geopolitiek gezien begrjip ik de interventie wel. Maar als mens vind ik de interventie hypocriet. Toen Khadaffi al bezig was om de opstandelingen uit de moorden, deed het buitenland niets. Pas na 1 maand is men in actie gekomen. Als jij denkt dat men deels intervenieert om de opstandelingen te helpen, dan heb je het mis.Alles draait om geld, macht en geopolitiek.
Ik ben dus tegen de interventie, als mens.
Bij deze dan:quote:Op maandag 21 maart 2011 16:35 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
2 aannames die beiden niet waar hoeven te zijn.
Anders had ik graag gezien dat je deze aannames aantoont.
Kijk je uberhaupt wel eens nieuws? Hogere olieprijs = meer kosten voor bedrijven. Bedrijven die het al krap hebben door de recessie moeten mensen ontsslaan = minder werkgelegenheid.quote:Wat voor invloed hebben de stevig oplopende olieprijzen op de wereldeconomie? Men gaat uit van 0,5% groeivertraging per 10 USD stijging van de olieprijs (Brent).
http://www.telegraaf.nl/d(...)ereldeconomie__.html
Toevallig bijna allemaal landen in neger-Afrika, democratie maakt in de meeste van die landen toch geen kans. Ingrijpen zou waarschijnlijk gewoon meer levens gaan kosten.quote:Op maandag 21 maart 2011 03:57 schreef popolon het volgende:
[..]
Maar dat geldt ook dus voor:
Algerije
Angola
Ethiopie
Burma
Congo of ook wel Zaire.
Laos
Namibie
Nigeria
Somalie
En vast nog wat.
Plus ze zijn nog veel te druk bezig om elkaar te haten en uit te moorden. Die knechten zijn nog lang niet aan vrijheid toe, ik hoor ze er in ieder geval niet over.quote:Op maandag 21 maart 2011 18:59 schreef ChristianLebaneseFront het volgende:
[..]
Toevallig allemaal landen in neger-Afrika, democratie maakt in de meeste van die landen toch geen kans. Ingrijpen zou waarschijnlijk gewoon meer levens gaan kosten.
Met uitzondering nog van Algerije
Geld is belangrijker dan mensen.quote:Op maandag 21 maart 2011 18:59 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Bij deze dan:
[..]
Kijk je uberhaupt wel eens nieuws? Hogere olieprijs = meer kosten voor bedrijven. Bedrijven die het al krap hebben door de recessie moeten mensen ontsslaan = minder werkgelegenheid.
Lees eens een keer het nieuws:
http://www.ftm.nl/copypas(...)nomisch-herstel.aspx
Grepen we in Rwanda ook in? Grijpen we in Birma in? Grijpen we in Sri Lanka in?quote:Op maandag 21 maart 2011 16:23 schreef nikk het volgende:
[..]
Dus wil je een dictator laten zitten die zijn bevolking uitbuit en uitmoord. Uit principe.
Mag ik dat dom vinden?
Dus je wil een dictator laten zitten omdat die in andere landen ook zijn laten zitten.quote:Op maandag 21 maart 2011 19:02 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Grepen we in Rwanda ook in? Grijpen we in Birma in? Grijpen we in Sri Lanka in?
Nee toch?
Je zal wel moeten. Onrust in Libie en het M-O drijft de olieprijzen op. Bij een hoge olieprijs vliegt de Westerse economie weer in een recessie. Dan raak jij, je buren, familie of je vrienden hun baan kwijt. Terwijl China dan nóg sneller de VS zal inhalen als grootste economie ter wereld = grotere machtspositie. Snap je de economische en geopolitieke belangen?quote:Op maandag 21 maart 2011 18:57 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Ik doe namelijk niet mee aan geld, macht en geopolitiek.
Zien we in 1 van die landen de bevolking massaal de straat opgaan voor vrijheid en democratie?quote:Op maandag 21 maart 2011 19:02 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Grepen we in Rwanda ook in? Grijpen we in Birma in? Grijpen we in Sri Lanka in?
Nee toch?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |