Zorg dat je op schrift krijgt dat de huidige bezwaartermijn alleen geldt voor het tijdsvak in je inkomen.quote:Op woensdag 9 maart 2011 18:44 schreef Oksel het volgende:
Goed idee. Alleen snap niet wat een beschikking is..
Ja... ik zit ook te denken...quote:Op woensdag 9 maart 2011 19:29 schreef eriksd het volgende:
Ik snap het niet, formuleer het eens opnieuw.
Ah ok! Thanks!quote:Op woensdag 9 maart 2011 19:36 schreef eriksd het volgende:
Exact de situatie die ik had. Het gaat als volgt;
Je gaat naar DUO, en zet met terugwerkende kracht terug vanaf 1 oktober tot en met 31 december. Dan eindigt het jaar, en begint een nieuw jaar met stufi rechten. Dus januari en februari heb je gewoon weer recht op stufi. Je wordt als het ware gereset.
Ook krijg je voor de maanden oktober tot en met december een boete voor je OV, die is vrij pittig.
Ook dit heeft geen invloed op je stufirechten vanaf januari.
Ontvang je nog stufi, dan wordt je nieuw onstane schuld verrekend met je huidige stufi, maar je blijft altijd 110 euro per maand ontvangen. Er wordt dus maar een bepaald bedrag per maand verrekend.
Je betaalt het teveel ontvangen stufi + OV terug. Ik heb dat ook gehad en via de rechtsbijstand er een zaak van gemaakt. Je moet gewoon betalen. Regels zijn regels.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 17:51 schreef Oksel het volgende:
.. wat een kutsysteem. Beetje de hardwerkende, belastingbetalende student naaien.
[..]
Ik kreeg minimale beurs, omdat mijn ouders teveel verdienden. Ik heb nooit geld ontvangen van mijn ouders voor mijn studie, altijd alles zelf betaald, en daar hard voor gewerkt. Nu mag ik gaan lappen omdat ik teveel heb verdiend. Volgens mij moet ik alles boven die grens terugbetalen. Ruim 1000 EUR + rente.
Wat kan ik hier aan doen? Antwoord: Niets. Of zit er ergens een maas in de wet..
quote:Op woensdag 9 maart 2011 18:55 schreef eriksd het volgende:
[..]
Zorg dat je op schrift krijgt dat de huidige bezwaartermijn alleen geldt voor het tijdsvak in je inkomen.
Vanaf vandaag heb je nog 10 dagen de tijd om dat op papier te krijgen en je bezwaarschrift te laten ontvangen en verwerken...quote:Op woensdag 9 maart 2011 19:01 schreef Oksel het volgende:
CodeCaster, kun jij daar een belletje over plegen?
Omdat er in de brief geen bedragen staan en ook geen mogelijkheden staan beschreven om bezwaar te maken op de hoogte van de vordering, neem ik aan dat op de volgende brief van de DUO wèl staat dat je bezwaar kunt maken, en hoe.quote:Wat moet u doen?
Controleer hierboven uw inkomensgegevens en ga na of het inkomenstijdvak juist is. Als deze gegevens juist zijn, hoeft u niets te doen. Binnenkort krijgt u van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) bericht dat er een vordering is vastgesteld.
- Bent u het niet eens met de hoogte van het verzamelinkomen? Neem dan contact op [...] binnen vier weken [...]
- Is het hierboven vermelde inkomenstijdvak volgens u niet juist, neem dan contact op [...]
- Heeft u (een deel van) het verzamelinkomen buiten het inkomenstijdvak ontvangen? Stuur dan binnen vier weken [...]
Wellicht dat je met wat fiscaal kunst en vliegwerk het genietingsmoment naar 2007 kan leggen.quote:Op donderdag 10 maart 2011 08:39 schreef arod het volgende:
Valt er nog iets te doen aan inkomsten die ontvangen zijn in Januari 2008, maar afkomstig zijn van werkzaamheden uit December 2007?
Dat is de uitkomst waar iedereen hier op hoopt. Vooralsnog zul je echter alle maanden die je stufi + OV hebt gehad moeten terugbetalen, in jouw geval januari tot en met juli, dus zevenmaal 90 + 78,16 = ¤ 1177,12.quote:Op donderdag 10 maart 2011 00:16 schreef Richi het volgende:
Wat moet ik nu dan terugbetalen? Toch gewoon die ene maand studiefinanciering (¤90) + een boete voor een maand te lang OV jaarkaart (¤78)?
Helaas moet je wel wat meer betalen. Je moet je stufi van januari tot augustus terugbetalen, dus 7x90,- (tenzij je stufi per 1/9 gestopt is, dan is het zelfs 8x90). Daarbij komt dan ook nog het bedrag voor gebruik OV jaarkaart in die maanden, dus 7x78. Bij elkaar: ¤1176,-quote:Op donderdag 10 maart 2011 00:16 schreef Richi het volgende:
Naar aanleiding van alle media aandacht ben ik bij dit forum terecht gekomen.
Ook ik heb twee weken terug een brief ontvangen van DUO over mijn bijverdiensten in 2008. Het is mij alleen totaal niet duidelijk wat ik nu uiteindelijk moet gaan betalen.
Ik heb totaal ¤21.181 verdiend. Maar ik heb in augustus mijn studiefinanciering stop gezet. Dus er staat netjes in de brief dat mijn toetsingsinkomen ¤14.121 is. Dit is dus ¤14.121 - ¤12.916 (bovengrens) = ¤1205 teveel.
Dit betekend dus dat ik één maand onterecht mijn studiefinanciering + OV jaarkaart heb ontvangen.
Wat moet ik nu dan terugbetalen? Toch gewoon die ene maand studiefinanciering (¤90) + een boete voor een maand te lang OV jaarkaart (¤78)?
Volgens mij de stufi pas vanaf de maand dat hij eroverheen zou gaan. 21.000 gedeeld door 12 is 1750 per maand, 12.900 delen door 1750 is 7,37. Dat betekend dat hij in de 7e maand eroverheen is gegaan, juli. Een dergelijke berekening heb ik eens in een folder van de IB-groep gezien. Aangezien hij in augustus heeft stopgezet, gaat het om 1 maand onrechtmatig ontvangen stufi die hij terug moet betalen. Het DUO loopt wel flink te kutten met hun uitleg en de wijzigingen in de wet maken het er niet duidelijker op.. Edit, volgens anderen is dit dus ongegrondquote:Op donderdag 10 maart 2011 09:09 schreef CodeCaster het volgende:
[..]
Dat is de uitkomst waar iedereen hier op hoopt. Vooralsnog zul je echter alle maanden die je stufi + OV hebt gehad moeten terugbetalen, in jouw geval januari tot en met juli, dus zevenmaal 90 + 78,16 = ¤ 1177,12.
Met alle respect hoor, maar als je als ondernemer niets weet van deze begrippen vraag ik mij af hoe je financiele boekhouding eruit ziet en hoeveel geld je in het verleden hebt laten liggen. Zegt bijv. regeling willekeurig afschrijven je iets? Wie doet uberhaupt je aangifte?quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:17 schreef vincm het volgende:
[..]
Volgens mij de stufi pas vanaf de maand dat hij eroverheen zou gaan. 21.000 gedeeld door 12 is 1750 per maand, 12.900 delen door 1750 is 7,37. Dat betekend dat hij in de 7e maand eroverheen is gegaan, juli. Een dergelijke berekening heb ik eens in een folder van de IB-groep gezien. Aangezien hij in augustus heeft stopgezet, gaat het om 1 maand onrechtmatig ontvangen stufi die hij terug moet betalen. Het DUO loopt wel flink te kutten met hun uitleg en de wijzigingen in de wet maken het er niet duidelijker op.. Edit, volgens anderen is dit dus ongegrond
P.s.: Voor iedereen die zelfstandig ondernemer is: ondernemersaftrek heeft volgens de DUO begrippenlijst wel invloed! Het verzamelinkomen is op je belastingaangifte is verminderd met ondernemersaftrekken (zelfstandigenaftrek mits je genoeg uren maakt, startersaftrek, mkb-aftrek). Zo kwam ik ruim onder de grens terwijl de winst uit mijn onderneming hoger ligt dan de grens.
Mijn aangifte gebeurd door mijn accountant. Ik wijs juist op dit soort aftrekken zodat je verzamelinkomen, waar het DUO naar kijkt, zo laag mogelijk komt te liggen. Begrijp jij mij verkeerd of ik jou?quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:24 schreef eriksd het volgende:
[..]
Met alle respect hoor, maar als je als ondernemer niets weet van deze begrippen vraag ik mij af hoe je financiele boekhouding eruit ziet en hoeveel geld je in het verleden hebt laten liggen. Zegt bijv. regeling willekeurig afschrijven je iets? Wie doet uberhaupt je aangifte?
Voorts geldt bij onvrijwillige vaststelling van te hoge bijverdiensten het hele jaar terugbetalen. Dat is het essentiele verschil tussen zelf met terugwerkende kracht of vanuit DUO.
Ja, ik ben dus ook op deze manier telefonisch voorgelicht. Ik heb netjes de hele situatie uitgelegd en mij is toen verteld dat ik mijn stufi moest opzeggen 1 maand voordat ik over de bijverdiengrens heen zou gaan. Dit is niet gelukt, omdat ik het bruto/netto verhaal niet wist.quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:12 schreef anpan het volgende:
[..]
Helaas moet je wel wat meer betalen. Je moet je stufi van januari tot augustus terugbetalen, dus 7x90,- (tenzij je stufi per 1/9 gestopt is, dan is het zelfs 8x90). Daarbij komt dan ook nog het bedrag voor gebruik OV jaarkaart in die maanden, dus 7x78. Bij elkaar: ¤1176,-
Op basis van telefonische informatie die de IB-groep mij eind 2007 gaf (over bijverdienen in 2008) dacht ik hetzelfde als jij, pas betalen vanaf de maand waarin je over de bijverdiengrens heenging. Jammer genoeg bleek hun informatie dus niet te kloppen. En ook jammer: ik kan niet bewijzen dat ik zo voorgelicht was, want het was 'maar' een telefoontje.
Hier nog een keer Martijn's bericht:quote:Op donderdag 10 maart 2011 12:55 schreef makkie1978 het volgende:
Hier hetzelfde
Ik was er niet van op de hoogte. De informatievoorziening van de ib-groep is onder de maat.
Voor meer informatie verwijs ik naar dit topic wat ik ben gestart, omdat ik niet op de hoogte was van dit topic. Wellicht verkeerd geplaatst zie ik nu in.
IB-Groep Bijverdiensten (netto > verzamelinkomen) 2008 onwetendheid
Met vriendelijke groet,
Martijn
Ik neem aan dat niemand hier zo dom is om gewoon je winst als inkomen op te gevenquote:Op donderdag 10 maart 2011 10:33 schreef vincm het volgende:
[..]
Mijn aangifte gebeurd door mijn accountant. Ik wijs juist op dit soort aftrekken zodat je verzamelinkomen, waar het DUO naar kijkt, zo laag mogelijk komt te liggen. Begrijp jij mij verkeerd of ik jou?
Welke bepaling heb je in godsnaam gepakt. Voorts moet je hem ook goed lezen; er staat hier niet een definitie van belastbare winst hé. Dat is gewoon het standaard regime van artikel 3.2;quote:Op donderdag 10 maart 2011 11:32 schreef vincm het volgende:
Nu ik het nalees in een online wetboek zie ik weer wat anders staan: "de belastbare winst uit onderneming, bedoeld in artikel 3.1, tweede lid, onder a van de Wet inkomstenbelasting 2001, vermeerderd met de ondernemersaftrek die behaald is in het desbetreffende jaar,"
... en op de site van duo m.b.t. studenten met een eigen bedrijf staat weer dit, maar dan alleen over 2008: "Uitgangspunt is het verzamelinkomen zoals dat op de aanslag over 2008 staat"
(http://www.ib-groep.nl/pa(...)gen_bedrijf_2008.asp)
Dus voortaan niet meer een willekeurig artikel pakken.quote:Belastbare winst uit onderneming is het gezamenlijke bedrag van de winst die de belastingplichtige als ondernemer geniet uit een of meer ondernemingen (paragraaf 3.2.2) verminderd met de ondernemersaftrek (paragraaf 3.2.4) en de MKB-winstvrijstelling (paragraaf 3.2.5).
erik hoe zeker weet je dit? ik heb je ge pm-ed. dat zou mijn redding kunnen betekenen!quote:Salaris wat je in januari hebt ontvangen over 2007 telt DUO overigens niet mee, dus dat telt ook in het voordeel.
Aha..voor mij is dit geen redding, maar het kan misschien wel iets schelen.quote:Op donderdag 10 maart 2011 23:41 schreef ErikK89 het volgende:
Mensen, even een tip:
Ik heb mijn studiefinanciering in oktober stopgezet. November en december geen stufi ontvangen. Als je salaris van de maand oktober pas in november hebt ontvangen telt dit niet mee. Dat scheelde in mijn geval precies genoeg op onder de grens te blijven, terwijl ik wel een brief had ontvangen dat ik te veel had bijverdiend. Dus als je situatie vergelijkbaar is met die van mij zou ik toch even je salarisstroken nakijken, want het kan toch flink verschil maken.
Salaris wat je in januari hebt ontvangen over 2007 telt DUO overigens niet mee, dus dat telt ook in het voordeel.
Bedankt voor het bericht!quote:Op vrijdag 11 maart 2011 08:15 schreef anpan het volgende:
Oproep van Nationale Ombudsman om het daar te laten weten als je ook gedupeerd bent door de brief.
http://www.nationaleombud(...)bijverdiend-naast-je
Laat het even weten als je het mailadres gevonden hebt...quote:Op vrijdag 11 maart 2011 08:17 schreef arod het volgende:
[..]
Bedankt voor het bericht!
Ik ga hem vandaag gelijk mailen.
Omdat het fiscaaltechnisch waarschijnlijk geen loon is in 2008, zoals ik al eerder postte.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 00:01 schreef j1985j het volgende:
[..]
erik hoe zeker weet je dit? ik heb je ge pm-ed. dat zou mijn redding kunnen betekenen!
Dan bel je ze toch even? Het telefoonnummer staat op elke pagina op die site in koeieletters.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 09:44 schreef Juriste het volgende:
Ik kan het mailadres niet vinden van de ombudsman. Ook lekker overzichtelijk.
Dan tik je 'm toch even overquote:Op vrijdag 11 maart 2011 13:18 schreef jnieuwelaar het volgende:
Bij de nationale ombudsman kreeg ik ook de tip om met de LSVB contact op te nemen. Ik heb met ze gebeld, maar ze weten daar nog bijna van niks. Is er iemand die hen in jip en janneke taal kan uitleggen wat er aan de hand is. Ze vroegen mij of ik de brief en een uitleg even kon mailen, maar ik heb hier geen scanner.
Is dit voor jou al opgelost dan of moet je nog bezwaar gaan maken? voor mij geldt namelijk precies dezelfde situatie: Ik lette wel goed op dat ik niet over de bijverdiengrens ging, maar was niet op de hoogte van de verandering naar netto inkomen, waardoor ik nu 110 euro over de grens zit en ruim 900 euro mag neertellen.quote:Op donderdag 10 maart 2011 23:41 schreef ErikK89 het volgende:
Mensen, even een tip:
Ik heb mijn studiefinanciering in oktober stopgezet. November en december geen stufi ontvangen. Als je salaris van de maand oktober pas in november hebt ontvangen telt dit niet mee. Dat scheelde in mijn geval precies genoeg op onder de grens te blijven, terwijl ik wel een brief had ontvangen dat ik te veel had bijverdiend. Dus als je situatie vergelijkbaar is met die van mij zou ik toch even je salarisstroken nakijken, want het kan toch flink verschil maken.
Salaris wat je in januari hebt ontvangen over 2007 telt DUO overigens niet mee, dus dat telt ook in het voordeel.
Odin check deze link. http://www.ib-groep.nl/pa(...)e_bijverdiensten.asp hiernaar wordt in mijn brief iig ook verwezenquote:Op zaterdag 12 maart 2011 16:18 schreef Odin83 het volgende:
[..]
Is dit voor jou al opgelost dan of moet je nog bezwaar gaan maken? voor mij geldt namelijk precies dezelfde situatie: Ik lette wel goed op dat ik niet over de bijverdiengrens ging, maar was niet op de hoogte van de verandering naar netto inkomen, waardoor ik nu 110 euro over de grens zit en ruim 900 euro mag neertellen.
Ik heb mijn ov kaart in oktober ingeleverd en wat ik in oktober verdiend heb werd in november uitbetaald.
Alleen ik heb mijn loonstroken van 2008 niet meer..
Ja ik ga maandag langs bij de salarisadministratie. Maar toch twijfel ik wel aan het verhaal van Erik.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 18:21 schreef j1985j het volgende:
[..]
Odin check deze link. http://www.ib-groep.nl/pa(...)e_bijverdiensten.asp hiernaar wordt in mijn brief iig ook verwezen
je moet je werkgever contacten en evt deze verklaring in laten vullen. zij zullen je stroken toch ook nog hebben? succes
klopt odin, heb ze gebeld, t gaat er echt om wanneer je t op je rekening hebt gekregen. in mijn voorbeeld: ik heb eur 14,- teveel verdiend, maar mijn janu 08 (met daarbij salaris van dec07) salaris is veel hoger dan mijn janu 09 strook (incl. salaris dec08). Strikt gezien kwa gewerkte uren IN 2008 zou ik 200 euro lager uitvallen, maar t gaat er echt om wanneer het gestort is. bezwaar maken op dit punt heeft dus geen zin, dus probeer ik dat niet eens, verspilde moeite.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 19:04 schreef Odin83 het volgende:
[..]
Ja ik ga maandag langs bij de salarisadministratie. Maar toch twijfel ik wel aan het verhaal van Erik.
Volgens mij gaat het verzamelinkomen over de bedragen die je per maand ontvangen hebt, onafhankelijk van of je je geld met een maand vertraging krijgt. Voor mij dus het bedrag wat ik in januari hebt ontvangen (waar ik december 2007 voor gewerkt heb) tot en met het bedrag wat ik in oktober ontvangen heb. Het lijkt me dan ook onwaarschijnlijk dat ze hierin fouten kunnen maken.
14 euro teveel en dan 900 euro moeten betalen.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 23:22 schreef j1985j het volgende:
[..]
klopt odin, heb ze gebeld, t gaat er echt om wanneer je t op je rekening hebt gekregen. in mijn voorbeeld: ik heb eur 14,- teveel verdiend, maar mijn janu 08 (met daarbij salaris van dec07) salaris is veel hoger dan mijn janu 09 strook (incl. salaris dec08). Strikt gezien kwa gewerkte uren IN 2008 zou ik 200 euro lager uitvallen, maar t gaat er echt om wanneer het gestort is. bezwaar maken op dit punt heeft dus geen zin, dus probeer ik dat niet eens, verspilde moeite.
jammer dat het zo lang duurt voordat halbe Z antwoord geeft, maar hij zal die 4-6 weken idd nodig hebben om dit vage beleid op een rijtje te krijgen! om vervolgens toch keihard te cashen bij ons!
quote:Vraag: Hoe moet ik omgaan met een 4 wekenslaris, wanneer behoordt het salaris
aan mij toe.
zeg maar als ik op 1 september 12000 euro totaal uitbetaald heb gekregen en ik
krijg op 3 oktober 2000 euro uitbetaald. dan ga ik dus over de grens van
13..... maar het salaris was ik op 3 oktober uitbetaald krijs is van de periode
18 augustus tot en met 18 september. hoe moet ik dan rekenen?
Dit is echt een kutstreek weet je dat. Wie kan er nou even 3 ruggen aftikken? Belachelijkquote:Op dinsdag 8 maart 2011 11:05 schreef anpan het volgende:
Jep.Maar dan nog wel zonder rente. Lukt het niet binnen 2 weken, dan kun je er een rentedragende lening van maken die je in termijnen afbetaalt.
...
Hier ook.quote:Op maandag 7 maart 2011 14:59 schreef arod het volgende:
Zodra de vordering binnen is zal ik bezwaar aantekenen.
Zijn er hier nog meer mensen waarbij 2009 ook een probleem zal gaan worden?
Volgens de DUO telefoonmiep krijgen ze dit bedrag door van de Belastingen. Zelf heb ik ook geen idee hoe dit berekend wordt; heb zelf lopen rekenen en ben aangifte doorgelopen, maar snap er niks van. Ik zal mijn eigen berekening (die uiteraard gunstiger is voor mij) opsturen naar het Ministerie en dan wacht ik maar af.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 21:00 schreef w_mien het volgende:
Edit: En o ja, hoe controleren jullie nu of dat bedrag wat zij aangeven als inkomen buiten tijdvak ook daadwerkelijk het inkomen buiten het tijdvak is geweest? Optellen van de bruto bedragen van je loonstroken voor die maanden die buiten het tijdvak zitten?
Ik vrees dat 2009 problematisch bij mij gaat wordenquote:Op maandag 7 maart 2011 14:59 schreef arod het volgende:
Zodra de vordering binnen is zal ik bezwaar aantekenen.
Zijn er hier nog meer mensen waarbij 2009 ook een probleem zal gaan worden?
Ik. En twee keer ook nog wel (2009 hetzelfde te veel verdiend). Sparen heet dat, maar dat is een ander verhaal. Het is gewoon ziek dat je als je één maand over de bijverdiengrens gaat, twaalf maanden moet terugbetalen, en dat is dan ook de kern van mijn bezwaarschrift. Regels schmegels.quote:Op maandag 14 maart 2011 22:36 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dit is echt een kutstreek weet je dat. Wie kan er nou even 3 ruggen aftikken? Belachelijk
Lukt mij ook wel, maar kan me voorstellen dat er heel veel mensen zijn die dat niet kunnen.quote:Op dinsdag 15 maart 2011 15:26 schreef CodeCaster het volgende:
[..]
Ik. En twee keer ook nog wel (2009 hetzelfde te veel verdiend). Sparen heet dat, maar dat is een ander verhaal. Het is gewoon ziek dat je als je één maand over de bijverdiengrens gaat, twaalf maanden moet terugbetalen, en dat is dan ook de kern van mijn bezwaarschrift. Regels schmegels.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |