Die bestaat niet in een samenleving.quote:
Het leven zou enorm saai zijn, wanneer we het altijd eens waren.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 21:30 schreef twaalf het volgende:
[..]
Dat is helaas zo. Maar het is wel een parallel met de nazi's.
Wat is de oervrijheid?quote:
In de ogen van communistische regime's was iedereen minderwaardig, getuige het beleid dat ze voerden. Een dergelijke centralisering van alle macht toont aan dat je geen vertrouwen hebt in de keuzes die burgers individueel maken, of in ieder geval je eigen beoordeling superieur acht aan die van anderen.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 20:59 schreef remlof het volgende:
[..]
Nee, de nazi's perkten vooral de vrijheid in van hen die ze minderwaardig vonden. De sovjets en oostduitsers vonden iedereen gelijk.
Hmm. Persoonlijk zie ik het nazisme als het agressieve e socialisme, dus in die zin komt het aardig in de buurt van het communisme.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 21:47 schreef waht het volgende:
[..]
In de ogen van communistische regime's was iedereen minderwaardig, getuige het beleid dat ze voerden. Een dergelijke centralisering van alle macht toont aan dat je geen vertrouwen hebt in de keuzes die burgers individueel maken, of in ieder geval je eigen beoordeling superieur acht aan die van anderen.
Maar goed, zowel de nazi's als communisten waren fan van gecentraliseerde macht.
Ik had een mooi citaat van Gubbels die het tegendeel bewijst, maar ik ben hem kwijt.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 21:49 schreef mlg het volgende:
[..]
Hmm. Persoonlijk zie ik het nazisme als het agressieve e socialisme, dus in die zin komt het aardig in de buurt van het communisme.
Ik noem dat geen socialisme.quote:'Het nationaalsocialisme houdt niet in dat men de zwakkeren moet beschermen of de hongerigen moet voeden. Nee, onze doelen zijn ganz andere. Wij streven naar een sterk volk dat stand houd in de vaart der Volkeren.'
Bosma mode: Het heet niet voor niets nationaal-socialisme.quote:
Bosma is een troll.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 22:13 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Bosma mode: Het heet niet voor niets nationaal-socialisme.
I know. Ik maakte ook maar een glappie.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 22:17 schreef TomLievense het volgende:
[..]
Bosma is een troll.
De PVV staat ook niet voor vrijheid, extreem-rechtse partijen hebben gewoon altijd misleidende namen.
Ook dan leeft je samen met mensen die je vrijheid beperken. Geen overheid betekent niet opeens absolute vrijheid.quote:
Dan kun je alles doen wat je wilt.quote:Op woensdag 5 januari 2011 15:59 schreef TomLievense het volgende:
[..]
Ook dan leeft je samen met mensen die je vrijheid beperken. Geen overheid betekent niet opeens absolute vrijheid.
Je vrijheid houdt op waar de vrijheid van een ander begint. Wanneer je in een gemeenschap leeft zul je jezelf altijd moeten aanpassen aan anderen.quote:Op woensdag 5 januari 2011 16:00 schreef twaalf het volgende:
[..]
Dan kun je alles doen wat je wilt.
Als oermensen vervelend deden werden ze uit de groep gegooid en gingen ze dood.quote:Op woensdag 5 januari 2011 16:00 schreef twaalf het volgende:
[..]
Dan kun je alles doen wat je wilt.
Dat is geen vrijheid, dat is achterlijk.quote:Op woensdag 5 januari 2011 16:05 schreef twaalf het volgende:
Maar dat is dan de vrijheid van de andere groepsleden om dat ene groepslid eruit te zetten. Dus toch vrijheid.
De snelheid van het internet nu kun je ook niet vergeleken met de snelheid van het internet van toen.quote:Op dinsdag 4 januari 2011 19:07 schreef twaalf het volgende:
[..]
Echter het gedrag van moslims nu en de impact die de islam heeft kun je niet vergelijken met die van het jodendom destijds.
Gaan we een beetje populair wetenschappelijk doen?quote:Op woensdag 5 januari 2011 19:03 schreef trekhengel het volgende:
Je kan heel veel dingen niet vergelijken. Maar interessanter is om te kijken wat je wel kan vergelijken.
Het kan mij niet populair wetenschappelijk genoeg zijn...!quote:Op woensdag 5 januari 2011 19:11 schreef Morendo het volgende:
[..]
Gaan we een beetje populair wetenschappelijk doen?
Als je websites van toen met websites van nu wilt bekijken, heb je context nodig. Net als met joden-moslims.quote:Op woensdag 5 januari 2011 19:03 schreef trekhengel het volgende:
[..]
De snelheid van het internet nu kun je ook niet vergeleken met de snelheid van het internet van toen.
Je kan heel veel dingen niet vergelijken. Maar interessanter is om te kijken wat je wel kan vergelijken.
Uiteraard.quote:Op woensdag 5 januari 2011 19:28 schreef twaalf het volgende:
[..]
Als je websites van toen met websites van nu wilt bekijken, heb je context nodig. Net als met joden-moslims.
Totaal onmogelijk inderdaad. Ik denk tevens dat dat ook niet de wens van Wilders is. Op papier zijn er vergelijkingen mogelijk, maar in de praktijk niet.quote:Op woensdag 5 januari 2011 22:12 schreef Im.Kant. het volgende:
Leren van het verleden is prima. Mensen trekken echter te snel conclusies. Ik heb zelf nog nooit een vergelijking tussen bijvoorbeeld de PVV en de NSDAP gezien die hout sneed.
Populisme is van alle tijden, en is een fenomeen dat bij de massa-democratie hoort. Iedere politicus is populist. Sommigen zijn er echter gewoon beter in. De verkiezingscampagne van Obama was een goed voorbeeld van geslaagd populisme. Ook Wilders is goed in het beoefenen van dit 'instrument'.
Een politicus is volksvertegenwoordiger. Hij vertegenwoordigt dus de wil van het volk. Als het volk een bepaald sentiment voorstaat, en de politicus beantwoord dit sentiment, beoefent de politicus slechts zijn vak.
Ons land loopt geen gevaar. Het is klinkklare onzin om te stellen dat wij ook maar een kleine kans maken om in de komende 10 jaar verzeild te raken in een situatie waarbij een on-democratische partij genoeg voedingsbodem heeft om meer dan 2 zetels te halen.
Prima voorbeeld dat de onnozelheid van Godwins goed laat zienquote:Op woensdag 5 januari 2011 22:57 schreef Berlitz het volgende:
Rechts zegt toch ook nooit.
De rode khmer begon met streven naar gelijkheid dus omdat er in nederland dat streven ook bestaat zal het eindigen in genocide.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |