Al ben ik nog zo'n grote tuthola als het om mijn katten gaat, ik vind deze opmerking kant noch wal raken omdat je hopelijk toch ook wel snapt dat een mens begrijpt wat er gebeurt bij dialyse en daardoor veel minder gestresst zal zijn dan bv een kat tijdens de lange en steeds terugkerende behandeling.quote:Op vrijdag 31 december 2010 17:26 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Apart dan dat ze dat bij mensen dus niet doen. Vind jij het humaner dan om iedereen op een transplantatielijst of aan de dialyse dan maar een spuitje te geven?
Dieren met mensen vergelijken moet je niet doen wanneer de omstandigheden anders zijn en daardoor de uitkomsten ook anders zullen zijn. Onzinnig anders, zoals in jouw vergelijking.quote:Op vrijdag 31 december 2010 17:40 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Oei en dat mag niet? Een vergelijking maken tussen mens en dier? Een dier is nou eenmaal ondergeschikt aan de mens. En als ik het niet kan opbrengen dan kan ik een dier laten inslapen en als ik het wel kan opbrengen dan kan dat nog steeds. Of een dier wel of niet lijdt en in welke mate is niet eens relevant. Het is de mens die bepaald over het welzijn van het dier en daar heeft een dier geen elke vorm van inspraak over!
Het is aan een mens te bepalen hoever zijn of haar liefde & portemonnee gaat voor een huisdier. En dat is een beetje het enige zinnige wat je sowieso kan zeggen over dit onderwerp
Ik denk dat het behoorlijk lastig wordt om iemand te vinden die een gewond/ziek dier wil dat hem om te beginnen al gelijk een paar duizend euro gaat kosten...quote:Op vrijdag 31 december 2010 21:11 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Ja, want het zou er niet om moeten gaan dat jij per se een dier wil, maar dat jij ervoor kan zorgen dat het dier een goed leven heeft.
Heel leuk dat jij en anderen de liefde van het dier willen, maar het moet om het dier gaan en niet om jou.
Dat topic waar het vandaan komt heeft dan ook geen fuck met deze OP te maken, want die TS nam deze kat toen ze al geen cent te makken had. En daar ben ik toch zeer zeker op tegen, ja. Niemand zegt verder ook dat je 10k op de bank moet hebben voordat je een dier mag kopen, dat maak je er ook zelf van.
Ik ben een hondenmens, maar als ik alleen woon ga ik geen hond nemen hoezeer ík dat ook wil. Want, en daar hebben we hem weer, het gaat niet om wat ik wil maar wat goed is voor het dier.
klopt!quote:Op vrijdag 31 december 2010 22:51 schreef Poepoog het volgende:
We kunnen de discussie ook verbreden en zeggen dat het eigenlijk van de zotte is om bewust voor een kind of huisdier te kiezen als je op het punt staat de schuldsanering in te gaan. Zowel voor jou, je omgeving, je kind als de maatschappij.
Ja, en daar gaat het dus niet om, het gaat om mensen die hun dier de dagelijkse zorg wel gewoon goed kunnen geven. Mensen die al niet voor een dier kunnen zorgen als er niets mee aan de hand is, moeten idd geen dieren nemen.quote:Op vrijdag 31 december 2010 22:10 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
Daarentegen zijn er ook mensen met 15 katten die meer hoarders zijn (vieze boel, slecht voer en moeite met dierenartsrekeningen), sterker nog, ook bij mensen met veel minder dieren kunnen de dieren er naar bij zitten.
Ander draadje eerder! Hier mag je geen mensen met dieren vergelijken en het houden van kinderen en dieren is heel wat anders, zeker omdat de eerste een beter zorgstelsel kennen!quote:
Boeiend, kinderen kosten ook geld. Minder aan medische kosten, maar heel wat aan kleren, eten, luiers en shit.quote:Op zaterdag 1 januari 2011 12:50 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Ander draadje eerder! Hier mag je geen mensen met dieren vergelijken en het houden van kinderen en dieren is heel wat anders, zeker omdat de eerste een beter zorgstelsel kennen!
Kinderen een spuitje geven omdat ze te duur worden ligt juridisch wat complexer dan bij een kat/quote:Op zaterdag 1 januari 2011 12:52 schreef Qwea het volgende:
[..]
Boeiend, kinderen kosten ook geld. Minder aan medische kosten, maar heel wat aan kleren, eten, luiers en shit.
Maar stel je zou iemand hebben waarbij, om welke reden dan ook, de oudste kind is weggehaald. En als je dan, ook nog eens, of weer in de financiele shit komt, je toch besluit om zowel een kind te "nemen" als een poes. Ben je dan verantwoordelijk bezig?quote:Op zaterdag 1 januari 2011 12:54 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Kinderen een spuitje geven omdat ze te duur worden ligt juridisch wat complexer dan bij een kat/
Zie TT.quote:Op zaterdag 1 januari 2011 15:35 schreef Poepoog het volgende:
[..]
Maar stel je zou iemand hebben waarbij, om welke reden dan ook, de oudste kind is weggehaald. En als je dan, ook nog eens, of weer in de financiele shit komt, je toch besluit om zowel een kind te "nemen" als een poes. Ben je dan verantwoordelijk bezig?
Ah ok, dus financieel gezien ingrijpende randzaken kunnen niet in deze discussie worden betrokken? Apart, gezien in de tt wordt gesteld dat het om extra kosten gaat.quote:Op zaterdag 1 januari 2011 16:00 schreef Greys het volgende:
[..]
Zie TT.
We zitten hier in F&F. Niet in OUD of WGR.
Hou je in deze discussie aan de topictitel
'tbv een huisdier' ja. Dat staat er ook he, in diezelfde TTquote:Op zaterdag 1 januari 2011 16:04 schreef Poepoog het volgende:
[..]
Ah ok, dus financieel gezien ingrijpende randzaken kunnen niet in deze discussie worden betrokken? Apart, gezien in de tt wordt gesteld dat het om extra kosten gaat.
en wat dan als je een huisdier hebt, en door omstandigheden geen werk kunt vinden, en terug moet tot de bijstand? wat dan? moet je dan maar je dier wegdoen?quote:Op zaterdag 1 januari 2011 16:47 schreef Guppyfriend het volgende:
Onze dieren (konijnen en cavia's) zijn niet verzekerd, maar wij kunnen de operaties gewoon betalen, mocht het nodig zijn.
De enige voorwaarde die we eraan stellen is dat een operatie de kwaliteit van leven (snel) terugbrengt. Is dat niet het geval? Dan kiezen we ervoor om ermee te stoppen. We gaan niet aan slepende processen beginnen, die het dier de kwaliteit van leven ontneemt. Een konijn moet konijn kunnen zijn.
Heb je het geld niet om de 'extra kosten' van een huisdier te betalen, dan zou je er ook niet aan moeten beginnen. Daar ben ik vrij hard in, maar als je van die verwaarloosde beestjes ziet in bijvoorbeeld bijstandsgezinnen, omdat er geen geld was voor de dierenarts, dat verscheurt m'n hart. Uit dat soort dingen spreekt dan puur het egoisme van de mens.
Een huisdier is heus niet voor de elite, maar ik vind dat mensen er best wel een beetje beter bij mogen nadenken voor ze overgaan tot de aanschaf van een dier.
Nee. Maar als een dergelijk situatie dreigende is, moet je niet naiëf willen zijn.quote:Op zaterdag 1 januari 2011 18:58 schreef Ynske het volgende:
[..]
en wat dan als je een huisdier hebt, en door omstandigheden geen werk kunt vinden, en terug moet tot de bijstand? wat dan? moet je dan maar je dier wegdoen?
Misschien heel lullig hoor Ynsk, maar als jij op dat moment niet meer voor het beestje kunt zorgen dan zou ik het helemaal geen slecht idee vinden om een baasje voor het beestje te zoeken wat dat wel kan.quote:Op zaterdag 1 januari 2011 18:58 schreef Ynske het volgende:
[..]
en wat dan als je een huisdier hebt, en door omstandigheden geen werk kunt vinden, en terug moet tot de bijstand? wat dan? moet je dan maar je dier wegdoen?
t dier heeft t goed, krijgt goed eten, goed verzorgd, en ja ik ben dan zo dat ik hoe dan ook ervoor zorg dat ik desnoods geld kan lenen mocht er iets gebeuren waardoor er een grote rekening is bij de DA, máár nu is er niets aan de hand, t dier leeft een lekker leven, voelt zich goed, heeft plezier, gaat op onderzoek uit ed. Niets aan t handje dus, maar omdat ik nu niet beschik van veel geld, moet ik haar maar weg doen? ik vind van nietquote:Op zaterdag 1 januari 2011 21:59 schreef Qwea het volgende:
[..]
Misschien heel lullig hoor Ynsk, maar als jij op dat moment niet meer voor het beestje kunt zorgen dan zou ik het helemaal geen slecht idee vinden om een baasje voor het beestje te zoeken wat dat wel kan.
Het welzijn van het dier staat toch centraal?
Oneens.quote:Op vrijdag 31 december 2010 16:25 schreef JaniesBrownie het volgende:
Dat je een dier niet mag verwaarlozen lijkt me logisch, maar dat je een kat voor 1200 euro op zou moeten laten lappen na een ongeluk omdat je hem dat verschuldigd bent, vind ik te ver gaan.
Nee, omdat je nu niet beschikt over veel geld... hoef je het beestje niet weg te doen. Zolang jij iets van iemand kan lenen, is daar geen reden toe.quote:Op zaterdag 1 januari 2011 22:02 schreef Ynske het volgende:
[..]
t dier heeft t goed, krijgt goed eten, goed verzorgd, en ja ik ben dan zo dat ik hoe dan ook ervoor zorg dat ik desnoods geld kan lenen mocht er iets gebeuren waardoor er een grote rekening is bij de DA, máár nu is er niets aan de hand, t dier leeft een lekker leven, voelt zich goed, heeft plezier, gaat op onderzoek uit ed. Niets aan t handje dus, maar omdat ik nu niet beschik van veel geld, moet ik haar maar weg doen? ik vind van niet
en wanneer moet je dr dan weg doen? nu? of als ze erg ziek word? of wat
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |