De kans daarop is behoorlijk groot. Waarom anders neemt de PVV termen als 'Judea en Samaria' in de mond om de Westelijke Jordaanoever aan te duiden? Naar wat ik heb begrepen worden deze Bijbelse benamingen enkel gebruikt door fundamentalistische zionisten die uit zijn op het creeren van Groot-Israel.quote:Op donderdag 16 december 2010 09:59 schreef Hexagon het volgende:
Van de regering niet direct nee. Wel van allerlei schimmige clubjes die vast ook uit de Israelische subsidiepot krijgen
Het is misschien niet 'verre van geheim', maar er is ook zeker geen openheid over. Mijn vraag is dan ook:quote:Op donderdag 16 december 2010 10:10 schreef Ringo het volgende:
De hechte band tussen zekere PVV'ers (Wilders voorop maar ook bijvoorbeeld Wim Kortenoeven, de man die Iran wil platgooien) en de hardliners in Israël is verre van geheim. En het is bekend dat de PVV vooralsnog geen inzage hoeft te geven in hun financiën, omdat de club geen rijkssubsidie krijgt. Tel uit je winst.
Wel EU-subsidie destijds voor zijn Anti-EU campagne, hoe contradictquote:Op donderdag 16 december 2010 10:10 schreef Ringo het volgende:
De hechte band tussen zekere PVV'ers (Wilders voorop maar ook bijvoorbeeld Wim Kortenoeven, de man die Iran wil platgooien) en de hardliners in Israël is verre van geheim. En het is bekend dat de PVV vooralsnog geen inzage hoeft te geven in hun financiën, omdat de club geen rijkssubsidie krijgt. Tel uit je winst.
Ach vroeger wilde hij het EU-parlement afschaffenquote:Op donderdag 16 december 2010 10:16 schreef edcetera het volgende:
[..]
Wel EU-subsidie destijds voor zijn Anti-EU campagne, hoe contradict
Wanneer dat de reden van zijn onvoorwaardelijke steun is dan zou hou wel erg veel geld krijgen en is het wel heel erg banaal allemaal.quote:Op donderdag 16 december 2010 09:59 schreef Hexagon het volgende:
Van de regering niet direct nee. Wel van allerlei schimmige clubjes die vast ook uit de Israelische subsidiepot krijgen
Tja, op zich omschrijft de term 'banaal' wat mij betreft de houding van de PVV überhaupt wel. Dus dat dat dan op dit onderwerp ook is, lijkt me niet verrassend.quote:Op donderdag 16 december 2010 10:25 schreef Tem het volgende:
[..]
Wanneer dat de reden van zijn onvoorwaardelijke steun is dan zou hou wel erg veel geld krijgen en is het wel heel erg banaal allemaal.
Zou mooi zijn als dat officieel naar buiten kwam dat ome Geert zijn ziel verkoopt voor een paar centen van wat Joodse fundamentele instellingen. Kan me niet voorstellen dat hij die steun uit een ideologisch oogpunt geeft namelijk.quote:Op donderdag 16 december 2010 10:26 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Tja, op zich omschrijft de term 'banaal' wat mij betreft de houding van de PVV überhaupt wel. Dus dat dat dan op dit onderwerp ook is, lijkt me niet verrassend.
Nee, hij doet dit zeker voor de kat zijn kutquote:Op donderdag 16 december 2010 10:30 schreef Tem het volgende:
[..]
Zou mooi zijn als dat officieel naar buiten kwam dat ome Geert zijn ziel verkoopt voor een paar centen van wat Joodse fundamentele instellingen. [b]Kan me niet voorstellen dat hij die steun uit een ideologisch oogpunt geeft namelijk [b/].
Nee maar het is wel erg overheersend binnen de PVV en dan zou het alleen om het geld gaan. Of ik begrijp je hele reactie niet...quote:Op donderdag 16 december 2010 10:40 schreef edcetera het volgende:
[..]
Nee, hij doet dit zeker voor de kat zijn kutIedereen heeft een ideologie in zijn leven btw.
Ik vind Wilders gespleten persoonlijkheid trouwens overeenkomen met de bevolkingsgroepen, die hij bestrijdt.
Waarschijnlijk begrijpen we mekaar nietquote:Op donderdag 16 december 2010 10:50 schreef Tem het volgende:
[..]
Nee maar het is wel erg overheersend binnen de PVV en dan zou het alleen om het geld gaan. Of ik begrijp je hele reactie niet...
Wat ik me afvraag is in hoeverre er een samenhang is tussen zijn opvattingen over de Islam, zijn steun aan Israel en zijn onwaarschijnlijke drang om wel iets te vertellen te hebben maar geen verantwoordelijkheid te dragen. Ik denk daarbij ook aan punten als de AOW-leeftijd, die hij volledig omarmt om stemmen te winnen en vervolgens de dag na de verkiezingen laat vallen omdat het een belemmering is om mee te gedogen. Alle tijdens de verkiezingstijd uitgedragen standpunten zijn precies wat het volk wil horen. Meer veiligheid, minder overlast, AOW op 65, meer verplegers, minder belasting. Nou ja, noem maar op. Qua standpunten zwalkt hij van links naar rechts door de bestaande politiek heen en pikt hij overal dingetjes op die de kiezer aanspreken, zonder samenhang. Het lijkt er op dat het puur om de macht te doen is.quote:Op donderdag 16 december 2010 11:48 schreef edcetera het volgende:
[..]
Waarschijnlijk begrijpen we mekaar nietKomt waarschijnlijk door de korte reacties en de interpretatie, die we eraan geven. Okay:
Ik vind Wilders iemand, die gevoelens en bepaalde problemen aankaart, die veel Nederlandse burgers niet hebben zien opgelost in de laatste decennia. De politiek heeft niks aan de problemen gedaan en politieke (en andere kopstukken uit de Nederlandse media) zoals Janmaat, Bolkestein, Fortuyn, van Gogh en nu dus Wilders kaarten dit aan.
Ik vind het ook doorzichtig, maar Henk en Ingrid missen het vermogen tot doorzien volledig. Het probleem is in mijn optiek dan ook niet de visie op het buitenland van de PVV, maar dat de visie op het binnenland geheel ten dienste staat en is vormgegeven vanuit de belangen van een buitenland.quote:Op donderdag 16 december 2010 09:49 schreef Hoppahoppa het volgende:
Ik weet dat de gedachte dat de PVV in het geheim wordt gesponsord vanuit de joodse lobby niet nieuw is, maar wordt het niet een beetje te doorzichtig? Of zijn er mensen die daar totaal anders over denken?
Geld en macht is heilig, met het een kan het ander verkregen worden.quote:Op donderdag 16 december 2010 11:58 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Wat ik me afvraag is in hoeverre er een samenhang is tussen zijn opvattingen over de Islam, zijn steun aan Israel en zijn onwaarschijnlijke drang om wel iets te vertellen te hebben maar geen verantwoordelijkheid te dragen. Ik denk daarbij ook aan punten als de AOW-leeftijd, die hij volledig omarmt om stemmen te winnen en vervolgens de dag na de verkiezingen laat vallen omdat het een belemmering is om mee te gedogen. Alle tijdens de verkiezingstijd uitgedragen standpunten zijn precies wat het volk wil horen. Meer veiligheid, minder overlast, AOW op 65, meer verplegers, minder belasting. Nou ja, noem maar op. Qua standpunten zwalkt hij van links naar rechts door de bestaande politiek heen en pikt hij overal dingetjes op die de kiezer aanspreken, zonder samenhang. Het lijkt er op dat het puur om de macht te doen is.
Ik voel gewoon dat er iets gruwelijk niet pluis is binnen die partij. Er is een verborgen agenda die verder gaat dan gedeelde politieke verantwoordelijkheid willen verkrijgen, maar ik kan mijn vinger er niet opleggen. Wat is de verborgen agenda van de PVV?
Berlusconi wil gewoon jonge vrouwen palen. En dat gaat beter met geld en macht.quote:Op donderdag 16 december 2010 12:14 schreef edcetera het volgende:
[..]
Geld en macht is heilig, met het een kan het ander verkregen worden.
PS: Wat is de verborgen agenda van Berlusconi
Wat is er mis met doorzichtig beleid?quote:Op donderdag 16 december 2010 09:49 schreef Hoppahoppa het volgende:
Ik weet dat de gedachte dat de PVV in het geheim wordt gesponsord vanuit de joodse lobby niet nieuw is, maar wordt het niet een beetje te doorzichtig? Of zijn er mensen die daar totaal anders over denken?
Niet geld, maar wel macht en daardoor eigenbelangen realiseren en die zijn tegen jou en mij.quote:Op donderdag 16 december 2010 12:23 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Berlusconi wil gewoon jonge vrouwen palen. En dat gaat beter met geld en macht.
Maar ik heb het gevoel dat het binnen PVGW (Partij voor Geert Wilders) niet alleen om de eigen macht en het eigen geld gaat.
Ik ook, maarquote:Op donderdag 16 december 2010 14:01 schreef Ringo het volgende:
Ik vind beide slecht passen in mijn ideale wereldbeeld.
Zolang ze beide respect hebben voor mensen, die anders denken is het voor mij geen bedreiging en daar zal ik voor vechten en als ze de foute zinnen uit de Bijbel, Koran, Toran etc willen toepassen: Try it, welcome to Hollandquote:Op donderdag 16 december 2010 13:51 schreef remlof het volgende:
Ik beschouw niet de Islam maar de PVV als de grootste bedreiging van onze normen en waarden.
Ok helder maar dat geeft nog steeds niet aan waar zijn onvoorwaardelijke overdreven trouw aan Israël goed voor is. Israël gaat de problemen niet oplossen die hier in Nederland zijn en Wilders is naar ik weet niet joods. Wanneer het alleen om het geld zou zijn dan kan dat ook een ietwat gematigder steun zijn.quote:Op donderdag 16 december 2010 11:48 schreef edcetera het volgende:
[..]
Waarschijnlijk begrijpen we mekaar nietKomt waarschijnlijk door de korte reacties en de interpretatie, die we eraan geven. Okay:
Ik vind Wilders iemand, die gevoelens en bepaalde problemen aankaart, die veel Nederlandse burgers niet hebben zien opgelost in de laatste decennia. De politiek heeft niks aan de problemen gedaan en politieke (en andere kopstukken uit de Nederlandse media) zoals Janmaat, Bolkestein, Fortuyn, van Gogh en nu dus Wilders kaarten dit aan.
Ik ben blij, dat er klokkenluiders zijn als deze, echter de dubieuze tweescheiding van belangen, waar ik somigen zoals Wilders op betrap, spreekt me niet aan. Ik ben een liberaal en hou van Nederland inclusief wat we bereikt hebben internationaal. Onze liberale gedachtegang is een voorbeeldfunctie geweest voor andere landen (problemen met drugs, prostitutie, gezondheidszorg hebben dat zowel statistisch als in beleidshervorming in andere landen aangetoond)
Wilders is naar mijn mening een bedreiging voor Nederland zowel voor onze vrijheid en Nederlandse belangen, als voor internationale belangen en economie (sommige zaken hebben vorige kabinetten trouwens ook van ons afgenomen, dus niet enkel zijn schuld). Onze eigen identiteit inwisselen voor een Moslimstaat (kansloos, laten we nooit toe) is net zo catastrofaal als onze identiteit inwisselen voor een Zionistisch-Amerikaanse staat.
Heb je daar (voor wat betreft de PVV) betrouwbare harde bronnen voor? Of denk je het net als de rest?quote:Op donderdag 16 december 2010 17:49 schreef petertje2 het volgende:
De PVV en het CIDI (dat loopt in de praktijk door elkaar) worden beide betaald door Israel.
Het pro-Israel standpunt rond bazuinen is wel het minste dat als tegenprestatie wordt verwacht.
Als het niet zo zou zijn zouden ze het toch kunnen ontkennen? Dat doen ze ook niet. Het wordt inderdaad tijd dat politieke partijen openheid moeten geven over hun financiering. Zie ook Wie betalen Wilders?quote:Op donderdag 16 december 2010 18:58 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Heb je daar (voor wat betreft de PVV) betrouwbare harde bronnen voor? Of denk je het net als de rest?
Ik ook, maarquote:Op donderdag 16 december 2010 14:01 schreef Ringo het volgende:
Ik vind beide slecht passen in mijn ideale wereldbeeld.
Zolang ze beide respect hebben voor mensen, die anders denken is het voor mij geen bedreiging en daar zal ik voor vechten en als ze de foute zinnen uit de Bijbel, Koran, Toran etc willen toepassen: Try it, welcome to Hollandquote:Op donderdag 16 december 2010 13:51 schreef remlof het volgende:
Ik beschouw niet de Islam maar de PVV als de grootste bedreiging van onze normen en waarden.
Zijn ware achtergronden hebben er zeker mee te maken. Hij heeft toch in een kibbutz geleeft? Een idealistische samenleving, waar ik op juist op tegen heb en juist die vrijheid in een land prachtig vind (hetzelfde concept is bijvoorbeeld in Zuid-Afrika mogelijk) , maar dan begrijp ik zijn haat naar anderen in dat land niet meer (en zoals veel Israeliers zeggen: verkiezingen zijn er zo corrupt als de neten). Heeft hij in een extremistische omgeving gezeten? Ik trek een parallel met Zuid-Afrika waar je een staat/dorp "Oranje" hebt, wat betekend, dat je er alleen komt met toestemming. Iedereen heeft het recht om ergens te leven. Sommigen begrijpen dat niet: Als die mafkezen verderop je niet aanstaan: Vind dan een oplossing om ieders eigen leven te hebben en accepteren.quote:Op donderdag 16 december 2010 16:05 schreef Tem het volgende:
[..]
Ok helder maar dat geeft nog steeds niet aan waar zijn onvoorwaardelijke overdreven trouw aan Israël goed voor is. Israël gaat de problemen niet oplossen die hier in Nederland zijn en Wilders is naar ik weet niet joods. Wanneer het alleen om het geld zou zijn dan kan dat ook een ietwat gematigder steun zijn.
Aangezien hij inderdaad nu in een soort schizofrene staat verkeert waarin hij handelt tegen zijn eigen opvattingen klopt er iets niet. Hij geeft geen reet om Israël het gaat hem alleen maar om zoveel mogelijk tegen Moslims te zijn.... Ik kan gewoon niet begrijpen waarom zoveel mensen niet zien dat deze man geen knip voor zijn neus waard is.
Maarja ik kan ook teveel op de samenzweringtheorie zitten en is het gewoon zo banaal
Vreemd dat Venlo zo dicht bij de grens ligt. Een thuisbasis in den Helder zou logischer geweest zijn.quote:Op donderdag 16 december 2010 09:53 schreef Hexagon het volgende:
In de provincialistische kijk van de PVV is het buitenland een soort ver van het bed show en is het vooral een soort opgeschaald eigenbelang in plaats van belang dat een wereldbevolking heeft.
Alleen Israel is een uitzondering aangezien de PVV daar financieel van afhankelijk is.
Ik ben voor bombarderen en dan op Geert Wilders.quote:Op woensdag 5 januari 2011 16:15 schreef boyv het volgende:
Ik ben voor bombarderen en tegen Geert Wilders.
Want eng als dit waar isquote:Op woensdag 5 januari 2011 19:30 schreef Weltschmerz het volgende:
Het is niet het buitenlandbeleid van de PVV, het is het beleid van de PVV.
Het dient allemaal alleen maar een raszuiver Israel. Alleen maar de islam in een kwaad daglicht stellen, dat helpt het draagvlak in Nederland en het Westen voor de etnische zuivering van de Westoever te vergroten. Dat is dan ook het enige onderwerp waarop Wilders nooit gedraaid is.
Je kan toch niet ontkennen dat Wilders op de lijn zit van de joodse fundamentalisten die moslims als minderwaardig zien.quote:
Bij deze.quote:Op maandag 10 januari 2011 19:03 schreef remlof het volgende:
[..]
Je kan toch niet ontkennen dat Wilders op de lijn zit van de joodse fundamentalisten die moslims als minderwaardig zien.
Welk offensief van 'de linksen'. Ik ben zo rechts als ze komen (voor zover die links/rechts discussie ergens op slaat) maar het hele midden-oosten (incluus Israël) mogen ze van mij platgooien. Niks geen eigen staat, 2 ruzie --> 2 schuld.quote:Op maandag 10 januari 2011 20:50 schreef WILDERS het volgende:
'Daarom moeten we alles op alles zetten om het offensief van de linksen en de mohammedanen
om Israël te vernietigen te stoppen.'
Nee, maar anders leek het of het citaat van Remlof kwam en dat wilde ik hem niet aandoen....quote:
Het is absoluut niet mijn mening, ik citeerde letterlijk uit het PVV-programma voor de afgelopen parlementsverkiezingen.quote:Op maandag 10 januari 2011 21:00 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Nee, maar anders leek het of het citaat van Remlof kwam en dat wilde ik hem niet aandoen....
Zo had ik je ook ingeschat, vandaar de naam WIlders boven het citaat.quote:Op maandag 10 januari 2011 21:01 schreef remlof het volgende:
[..]
Het is absoluut niet mijn mening, ik citeerde letterlijk uit het PVV-programma voor de afgelopen parlementsverkiezingen.
Dat er mensen op deze planeet zijn die Israel gewoon een speerpunt van de westerse samenleving vinden gaat je pet te boven dan? Waarom kunnen we niet gewoon pro-Israel zijn zonder dat de Israëlische politiek blaam treft. Ik ben van eenzelfde mening als dit partijprogramma maar ik ontvang ook echt geen rooie rotcent van welke Jood dan ook.quote:Op maandag 10 januari 2011 20:50 schreef remlof het volgende:
Uit het PVV-programma, dit komt dus echt rechtstreeks uit de koker van de Likud.
In ruil voor de nodige knaken natuurlijk, het wordt tijd dat daar eens openheid over wordt gegeven.
Het lijkt me niet echt wenselijk als een politieke partij geld ontvangt van rijke buitenlanders. Ik vermoed dat je het met me eens zou zijn als het de PvdA was die geld kreeg van rijke Arabieren.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 08:20 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dat er mensen op deze planeet zijn die Israel gewoon een speerpunt van de westerse samenleving vinden gaat je pet te boven dan? Waarom kunnen we niet gewoon pro-Israel zijn zonder dat de Israëlische politiek blaam treft. Ik ben van eenzelfde mening als dit partijprogramma maar ik ontvang ook echt geen rooie rotcent van welke Jood dan ook.
Van die doorgedraaide BNW gedachten elke keer omtrent Israel, het moet niet gekker worden. Ja er zal best wel wat financiering van rijke Joden richting de PVV gaan, maar is dat een probleem, sinds wanneer mogen rijke Joden geen geld meer doneren?
Natuurlijk is dat laatste geen probleem. Het is echter wel zorgwekkend wanneer Wilders zich laten leiden door deze rijke joden.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 08:20 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dat er mensen op deze planeet zijn die Israel gewoon een speerpunt van de westerse samenleving vinden gaat je pet te boven dan? Waarom kunnen we niet gewoon pro-Israel zijn zonder dat de Israëlische politiek blaam treft. Ik ben van eenzelfde mening als dit partijprogramma maar ik ontvang ook echt geen rooie rotcent van welke Jood dan ook.
Van die doorgedraaide BNW gedachten elke keer omtrent Israel, het moet niet gekker worden. Ja er zal best wel wat financiering van rijke Joden richting de PVV gaan, maar is dat een probleem, sinds wanneer mogen rijke Joden geen geld meer doneren?
Doen ze dat dan niet, zelfs in Afghanistan prezen ze die club malloten de hemel in.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:01 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Het lijkt me niet echt wenselijk als een politieke partij geld ontvangt van rijke buitenlanders. Ik vermoed dat je het met me eens zou zijn als het de PvdA was die geld kreeg van rijke Arabieren.
Goh, het komt dus niet in je op dat de Joden als gevolg van zijn partijprogramma geld geven, en niet andersom?quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat laatste geen probleem. Het is echter wel zorgwekkend wanneer Wilders zich laten leiden door deze rijke joden.
Prijzen is natuurlijk wat anders dan geld geven en nee dat doen ze niet. In tegenstelling tot de PVV moet de PvdA namelijk wel bekendmaken waar ze haar geld vandaan heeft.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:05 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Doen ze dat dan niet, zelfs in Afghanistan prezen ze die club malloten de hemel in.
Dat zal dan wel de enige reden zijn dat ze 't niet krijgen.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:08 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Prijzen is natuurlijk wat anders dan geld geven en nee dat doen ze niet. In tegenstelling tot de PVV moet de PvdA namelijk wel bekendmaken waar ze haar geld vandaan heeft.
Vast joh. Zie jij nou echt niet het verschil tussen een partij die decennia lang politiek voert vanuit een bepaalde ideologie en geprezen wordt door een buitenlandse groepering omdat zij blijkbaar denken dat dit hun goed uitkomt en een partij die geld krijgt van een buitenlandse groepering en hier vervolgens voor in het vuur springt?quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:09 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dat zal dan wel de enige reden zijn dat ze 't niet krijgen.
Dat wel, alleen oorzaak/gevolg ligt wat anders dan zoals het geschetst wordt.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:15 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Vast joh. Zie jij nou echt niet het verschil tussen een partij die decennia lang politiek voert vanuit een bepaalde ideologie en geprezen wordt door een buitenlandse groepering omdat zij blijkbaar denken dat dit hun goed uitkomt en een partij die geld krijgt van een buitenlandse groepering en hier vervolgens voor in het vuur springt?
Mogelijk wel ja, maar in Nederland wordt je als politicus geacht de schijn van belangenverstrengeling tegen te gaan. Ik vind dat we wel degelijk kunnen concluderen dat Wilders en de zijnen dit niet niet erg goed doen.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:19 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dat wel, alleen oorzaak/gevolg ligt wat anders dan zoals het geschetst wordt.
Dat kun jij helemaal niet weten. Als je kijkt naar de 'evolutie' van de denkwijze van Wilders, dan is het veel logischer om aan te nemen dat hij zijn taal ten opzichte van de Palestijnen heeft verhard om zijn partijfinanciering rond te krijgen, dan andersom.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:19 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dat wel, alleen oorzaak/gevolg ligt wat anders dan zoals het geschetst wordt.
In een goudeerlijke wereld waar je geen macht kunt kopen met geld zal dat ongetwijfeld gebeuren. We leven echter op het corrupte stuk steen dat we de aarde noemen, waar politici zijn te sturen met geld.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:06 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Goh, het komt dus niet in je op dat de Joden als gevolg van zijn partijprogramma geld geven, en niet andersom?
Ik beweer ook niet dat de PVV wordt gestuurd door de Isrealische staat. Wel denk ik dat de PVV haar koers laat bepalen door enkele obscure, zionistische clubs.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:45 schreef Voorschrift het volgende:
Ik denk dat we het alleen oneens zijn over de mate waarin de PVV gestuurd wordt door Israel.
Ik geloof niet dat de staat Israel Wilders stuurt maar eerder dat het een bepaalde groepering is die Wilders sterk steunt en daarvoor iets terug verwacht, ik noem ze maar de "Israel uber alles" joden. Da's geen sentiment wat door alle joden gesteunt worden, overigens, verre van zelfs.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:45 schreef Voorschrift het volgende:
Ik denk dat we het alleen oneens zijn over de mate waarin de PVV gestuurd wordt door Israel.
Dat vind ik een normale houding ten aanzien van Israel. Wilders en zijn PVV gaan echter veel verder. Ze reppen over Judea en Samaria (termen die enkel die fundi's worden gebruikt), maken zich hard voor de kolonisatie van de westelijke jordaanoever en vinden dat Israel het speerpunt moet zijn van ons buitenlandbeleid. Sympathie voor een bevriende natie is een ding, maar dit neigt naar een bizarre liefdesverhouding.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 09:57 schreef Voorschrift het volgende:
Ik denk dat het allemaal nog wel meevalt, Wilders is nogal rigoureus pro-Israel in z'n standpunten, maar of dat nou per se komt door bakken vol geld van ultra orthodoxe zionisten betwijfel ik.
Persoonlijk kan ik me wel in wat standpunten vinden, maar ik zelf ben eerder het continue gedreig en terrorisme van de omringende landen spuugzat, en ben derhalve voor een proactieve verdediging van de staat Israel, heeft verder weinig met nieuwe nederzettingen of anderzijds zionisme te maken in mijn oogpunt, bovendien krijg ik ook geen cent.
Als ik al geld over zou maken, dan nog liever aan het IDF dan de PVV zeg.
Mee eens, ik ontken dat ook nergens, ik geloof enkel niet dat er een enorme groep ultra orthodoxen in de wereld is die daadwerkelijk geïnteresseerd is in een roeptoeter in Nederland, en daar miljoenen in zit te pompen zodat Rutte het voortouw kan nemen in internationaal zionisme.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:01 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat vind ik een normale houding ten aanzien van Israel. Wilders en zijn PVV gaan echter veel verder. Ze reppen over Judea en Samaria (termen die enkel die fundi's worden gebruikt), maken zich hard voor de kolonisatie van de westelijke jordaanoever en vinden dat Israel het speerpunt moet zijn van ons buitenlandbeleid. Sympathie voor een bevriende natie is een ding, maar dit neigt naar een bizarre liefdesverhouding.
Mwoah, bepaalde figuren hebben er nou eenmaal baat bij wanneer Europeanen en Amerikanen zich positief opstellen tegen controversiele, Israelische acties. Zo gek is dat dus niet. Overigens lijkt het ook te werken. Veel PVV'ers vereenzelvigen zich met de Israel-standpunten van Wilders.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:03 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Mee eens, ik ontken dat ook nergens, ik geloof enkel niet dat er een enorme groep ultra orthodoxen in de wereld is die daadwerkelijk geïnteresseerd is in een roeptoeter in Nederland, en daar miljoenen in zit te pompen zodat Rutte het voortouw kan nemen in internationaal zionisme.
Klinkt me nogal in de oren als Lambiekje materiaal.
Ach kom op nou, je gelooft toch niet werkelijk dat Nederland leidend is in deze? Ik denk dat er wel nuttigere bronnen zijn om je geld in te pompen dan Wilders. In Nederland neemt de meerderheid hem al niet serieus, laat staan op het wereldtoneel. Dat de achterban het eens is met de PVV wil geen verrassing zijn, dat is meestal de definitie van een achterban.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:09 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Mwoah, bepaalde figuren hebben er nou eenmaal baat bij wanneer Europeanen en Amerikanen zich positief opstellen tegen controversiele, Israelische acties. Zo gek is dat dus niet. Overigens lijkt het ook te werken. Veel PVV'ers vereenzelvigen zich met de Israel-standpunten van Wilders.
In de VS is de joodse lobby al gigantisch groot en van oudsher zijn de VS een trouwe bondgenoot van Israel. Het is voor zionisten dus onnodig om geld te steken in de Amerikaanse politiek. In Europa is men vele malen sceptischer. Je hebt gelijk wanneer je stelt dat Wilders door veel mensen niet serieus wordt genomen. Echter, zijn beweging krijgt overal in Europa navolging. Onderschat die blonde mafketel niet.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:13 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ach kom op nou, je gelooft toch niet werkelijk dat Nederland leidend is in deze? Ik denk dat er wel nuttigere bronnen zijn om je geld in te pompen dan Wilders. In Nederland neemt de meerderheid hem al niet serieus, laat staan op het wereldtoneel. Dat de achterban het eens is met de PVV wil geen verrassing zijn, dat is meestal de definitie van een achterban.
Ik denk dat het veel rendabeler is geld te stoppen in Amerikaanse politiek als je dan toch Israel direct wil beïnvloeden. En aangezien Joden toch zo goed zijn met geld () lijkt me dat dat een hogere prioriteit kent. Zoveel ultra othodoxen zijn er nou ook weer niet, dat ze de hele wereld kunnen beïnvloeden.
Ook al komt er straks onder mij vast een BNW klant vertellen van wel, Bilderberg en blabla.
Dat wel, maar dat is meer omdat mensen een schijthekel denken te hebben aan moslims, en niet zozeer omdat het beleid van Ariel Sharon nog zo vers in hun geheugens gegrift staat. Ik denk dus ook niet dat het echt een leidraad is. Begrijp me niet verkeerd, het zal vast wel een rol spelen, maar ik denk dat de mate meevalt.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
In de VS is de joodse lobby al gigantisch groot en van oudsher zijn de VS een trouwe bondgenoot van Israel. Het is voor zionisten dus onnodig om geld te steken in de Amerikaanse politiek. In Europa is men vele malen sceptischer. Je hebt gelijk wanneer je stelt dat Wilders door veel mensen niet serieus wordt genomen. Echter, zijn beweging krijgt overal in Europa navolging. Onderschat die blonde mafketel niet.
Heb ook nooit anders gezegd hoor, don't panic.quote:Overigens moet je me niet verkeerd begrijpen. Ik ben absoluut niet anti-Israel en ben ook voorstander van de Israelische staat.
Daar heb je natuurlijk gelijk in. Maar partijen als de PVV linken Israel zeer bewust aan de moslimterreur. Wilders hamert er bijvoorbeeld voortdurend op dat Israel de frontlinie is in de strijd tegen de islamisering. Het is zijn achterban in de eerste plaats natuurlijk om de situatie in hun directe omgeving. Toch probeert Wilders hen een pro-Israelische houding op te dringen door keer op keer de strijd van Israel in verband te brengen met de strijd van de Nederlanders tegen de zogenaamde oprukkende islam in hun eigen leefomgeving.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:24 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Dat wel, maar dat is meer omdat mensen een schijthekel denken te hebben aan moslims, en niet zozeer omdat het beleid van Ariel Sharon nog zo vers in hun geheugens gegrift staat. Ik denk dus ook niet dat het echt een leidraad is. Begrijp me niet verkeerd, het zal vast wel een rol spelen, maar ik denk dat de mate meevalt.
Ja, ik zeg het er maar even bij. Voordat je het weet krijg je weer de stempel antisemiet opgeplaktquote:Heb ook nooit anders gezegd hoor, don't panic.
Och ja dat zeker wel, maar daar heeft hij eigenlijk niet eens zo heel erg ongelijk in, wat dat betreft is Israel door de jaren heen wel een land geweest waar het westen en het Midden-Oosten elkaar gewelddadig treffen en troffen en het laat wel zien hoe de levensstijlen met elkaar botsen tot op zo'n hoog niveau dat over de hele wereld Joden en moslims met elkaar op de vuist gaan of erger.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:29 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Daar heb je natuurlijk gelijk in. Maar partijen als de PVV linken Israel zeer bewust aan de moslimterreur. Wilders hamert er bijvoorbeeld voortdurend op dat Israel de frontlinie is in de strijd tegen de islamisering. Het is zijn achterban in de eerste plaats natuurlijk om de situatie in hun directe omgeving. Toch probeert Wilders hen een pro-Israelische houding op te dringen door keer op keer de strijd van Israel in verband te brengen met de strijd van de Nederlanders tegen de zogenaamde oprukkende islam in hun eigen leefomgeving.
Geenszins hoor.quote:Ja, ik zeg het er maar even bij. Voordat je het weet krijg je weer de stempel antisemiet opgeplakt
Persoonlijk denk ik dat je met een genuanceerde opstelling meer bereikt. Constant de Palestijnen wegzetten als het grote kwaad en de wens uitspreken hen te willen verbannen is, zoals je zelf ook al zegt, extreem maar werkt bovendien ook averechts. Er is niets mis met uitspreken van je voorkeur in een conflict. Echter, mijns inzien kan er enkel vrede worden bewerkstelligd wanneer beide partijen serieus worden genomen en dichter bij elkaar worden gebracht. Dat betekent dat zowel de Israeliers als de Pali's water bij de wijn moeten doen.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:34 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Och ja dat zeker wel, maar daar heeft hij eigenlijk niet eens zo heel erg ongelijk in, wat dat betreft is Israel door de jaren heen wel een land geweest waar het westen en het Midden-Oosten elkaar gewelddadig treffen en troffen en het laat wel zien hoe de levensstijlen met elkaar botsen tot op zo'n hoog niveau dat over de hele wereld Joden en moslims met elkaar op de vuist gaan of erger.
Als je ziet wat de retoriek is en het gedrag van omliggende landen dan vind ik het niet zo vreemd dat hij hier een punt van maakt. Dat hij het dan weer verbasterd naar een naamsverandering van de regio en Palestijnen de oevers uitgooien is dan weer een extreme die je moet negeren, maar de essentie is niet verkeerd..
Naar mijn mening hebben de Palestijnen dat recht verloren, dat ze nog enige kans hebben op vrede is al een zege voor hen an sich, meer moeten ze niet willen. Dat wil niet zeggen dat de Israëliërs moeten doorgaan met de kolonisatie, maar buiten dat hebben de Palestijnen wat mij betreft verder weinig te willen.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:39 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Persoonlijk denk ik dat je met een genuanceerde opstelling meer bereikt. Constant de Palestijnen wegzetten als het grote kwaad en de wens uitspreken hen te willen verbannen is, zoals je zelf ook al zegt, extreem maar werkt bovendien ook averechts. Er is niets mis met uitspreken van je voorkeur in een conflict. Echter, mijns inzien kan er enkel vrede worden bewerkstelligd wanneer beide partijen serieus worden genomen en dichter bij elkaar worden gebracht. Dat betekent dat zowel de Israeliers als de Pali's water bij de wijn moeten doen.
Klopt. Daarom zet ik verder maar een punt achter. Moet toch op padquote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:41 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Naar mijn mening hebben de Palestijnen dat recht verloren, dat ze nog enige kans hebben op vrede is al een zege voor hen an sich, meer moeten ze niet willen. Dat wil niet zeggen dat de Israëliërs moeten doorgaan met de kolonisatie, maar buiten dat hebben de Palestijnen wat mij betreft verder weinig te willen.
Maar goed, hier zullen onze politieke overtuigingen wel weer het overtouw nemen en de opvattingen doen scheiden.
Ja ik zal zo ook maar eens Kaapstad in duiken, we zetten het later wel voort. Werk ze nog!quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Klopt. Daarom zet ik verder maar een punt achter. Moet toch op pad
Insgelijks.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:44 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja ik zal zo ook maar eens Kaapstad in duiken, we zetten het later wel voort. Werk ze nog!
Al een hele tijd, maar niet van oudsher: ze hebben in 1956 immers ten nadele van Israel beslist.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 10:17 schreef KoosVogels het volgende:
en van oudsher zijn de VS een trouwe bondgenoot van Israel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |