Ja, dat is leuk en aardig, maar dat zien ze dan verkeerdquote:Op donderdag 9 december 2010 13:17 schreef Captain_Maximum het volgende:
Misschien hebben die bekenden van jou wel een heel ander beeld van een perfect leventje.
Zodra ze in de puberteit zijn.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:18 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ja, dat is leuk en aardig, maar dat zien ze dan verkeerdUit onderzoek is namelijk gebleken dat kinderen krijgen ongelukkiger maakt
Dan misschien nog erger, maar het geluksgevoel gaat sowieso naar beneden na het krijgen van kinderenquote:Op donderdag 9 december 2010 13:20 schreef L-ascorbinezuur het volgende:
[..]
Zodra ze in de puberteit zijn.
Herkenbaar.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:25 schreef Pien85 het volgende:
"Hey, hoe is het?"
"Ja, prima, de kinderen doen het goed op school!"
"Nee, hoe is het met JOU?"
Bron?quote:Op donderdag 9 december 2010 13:18 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ja, dat is leuk en aardig, maar dat zien ze dan verkeerdUit onderzoek is namelijk gebleken dat kinderen krijgen ongelukkiger maakt
Dan ben ik vrolijk gestoord samen met ts want ik kan me goed herkennen in de op.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:16 schreef Sehaninne het volgende:
Misschien ben jij wel de gestoorde?
Want dat is bij iedereen zoquote:Op donderdag 9 december 2010 13:23 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Dan misschien nog erger, maar het geluksgevoel gaat sowieso naar beneden na het krijgen van kinderen
Je snapt dat deze uitspraak nutteloos is in de discussie als je geen bron naar het onderzoek erbij plaatst?quote:Op donderdag 9 december 2010 13:18 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ja, dat is leuk en aardig, maar dat zien ze dan verkeerdUit onderzoek is namelijk gebleken dat kinderen krijgen ongelukkiger maakt
Dit komt misschien als een verassing, maar je kunt prima seks hebben, zonder daar kinderen bij te producerenquote:Op donderdag 9 december 2010 13:24 schreef jaronsch het volgende:
Omdat sommige mensen wel seks hebben.
De Lada rant was nog het beste.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:29 schreef Steengeyl het volgende:
Even dat stukje van Youp opzoeken, past hier wel bij & is episch goed.
Et Voilà:
Ik heb gemerkt dat bron vermelding op Fok uberhaupt nutteloos is. Diegene die het oneens zijn met het argument zullen geen enkele bron accepteren, en elke wel aangedragen bron ontkennen, of 'onwaar' proberen te redenerenquote:Op donderdag 9 december 2010 13:36 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Je snapt dat deze uitspraak nutteloos is in de discussie als je geen bron naar het onderzoek erbij plaatst?
1962 heeft gebeld.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:24 schreef jaronsch het volgende:
Omdat sommige mensen wel seks hebben.
Ik zie liever het echte wetenschappelijke artikel dan een krantenartikel. Iedereen die zelf kennis heeft van wetenschap weet dat zulke zaken niet zo klaar als een klontje zijn als een krantenartikel vaak schrijft.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:38 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ik heb gemerkt dat bron vermelding op Fok uberhaupt nutteloos is. Diegene die het oneens zijn met het argument zullen geen enkele bron accepteren, en elke wel aangedragen bron ontkennen, of 'onwaar' proberen te redenerenLet maar op. Ik heb een bron geplaatst
Wat was de grootte van de steekproef? En wat zijn bijvoorbeeld de maten van het midden, spreiding etc.? Dit zegt niet zoveel...quote:Op donderdag 9 december 2010 13:36 schreef stbabylon het volgende:
[..]
There you go: http://www.nrc.nl/wetensc(...)aken_niet_gelukkiger
*leest*quote:Op donderdag 9 december 2010 13:36 schreef stbabylon het volgende:
[..]
There you go: http://www.nrc.nl/wetensc(...)aken_niet_gelukkiger
Het bewijs dat het gaat om hoe je het brengt. Uitgekauwde grappen (tegenwoordig iig) en er toch om moeten lachen.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:36 schreef Vengerr het volgende:
[..]
De Lada rant was nog het beste.![]()
Geweldig.
Dan moet je ook wel een fatsoenlijke bron vermelden, wat moeten we hier nou mee.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:38 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ik heb gemerkt dat bron vermelding op Fok uberhaupt nutteloos is. Diegene die het oneens zijn met het argument zullen geen enkele bron accepteren, en elke wel aangedragen bron ontkennen, of 'onwaar' proberen te redenerenLet maar op. Ik heb een bron geplaatst
quote:Op donderdag 9 december 2010 13:29 schreef Steengeyl het volgende:
Even dat stukje van Youp opzoeken, past hier wel bij & is episch goed.
Et Voilà:
quote:Op donderdag 9 december 2010 13:39 schreef Seam het volgende:
[..]
Ik zie liever het echte wetenschappelijke artikel dan een krantenartikel. Iedereen die zelf kennis heeft van wetenschap weet dat zulke zaken niet zo klaar als een klontje zijn als een krantenartikel vaak schrijft.
Ik ben blij met mijn originele opmerking over bronvermelding en de nuttigheid daarvan op Fokquote:Op donderdag 9 december 2010 13:39 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Wat was de grootte van de steekproef? En wat zijn bijvoorbeeld de maten van het midden, spreiding etc.? Dit zegt niet zoveel...
Dat jij niet weet dat dit soort onderzoek niks zegt zonder bijv. bovengenoemde maten erbij, dat is niet onze schuld natuurlijkquote:Op donderdag 9 december 2010 13:41 schreef stbabylon het volgende:
[..]
[..]
Ik ben blij met mijn originele opmerking over bronvermelding en de nuttigheid daarvan op Fok
Jij doet dus duidelijk niks in de wetenschapquote:Op donderdag 9 december 2010 13:41 schreef stbabylon het volgende:
[..]
[..]
Ik ben blij met mijn originele opmerking over bronvermelding en de nuttigheid daarvan op Fok
Ik ga niet mijn hele middag besteden met het zoeken en vinden van meer bronnen die mijn opmerking onderbouwen, puur zodat ook die weer kunnen ontkent worden. Ik kan wel iets zinnigers bedenken. Want, zoals ik zei, het zal toch nooit goed genoeg zijn.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:41 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Dan moet je ook wel een fatsoenlijke bron vermelden, wat moeten we hier nou mee.
quote:Op donderdag 9 december 2010 13:42 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Dat jij niet weet dat dit soort onderzoek niks zegt zonder bijv. bovengenoemde maten erbij, dat is niet onze schuld natuurlijk
Ja inderdaad, "een Lada met een trekhaak, de arrogántie!"quote:Op donderdag 9 december 2010 13:36 schreef Vengerr het volgende:
[..]
De Lada rant was nog het beste.![]()
Geweldig.
Maar daar is zo'n topic niet leuk want die staan sowieso niet (meer) open voor deze discussie.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:42 schreef SteveBudin het volgende:
Stappen en vakantie's kan makkelijk als je kinderen hebt, het vereist iets meer planning. En dat eeuwige gepraat over de "kids", het woord alleen al, daar doe ik niet aan mee.
Eigenlijk moet je dit in OUD posten, daar stikt het van dat volk![]()
Meer bronnen? Ik zal m'n principes opzij zetten en zeggen dat eentje ook voldoende isquote:Op donderdag 9 december 2010 13:43 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ik ga niet mijn hele middag besteden met het zoeken en vinden van meer bronnen die mijn opmerking onderbouwen, puur zodat ook die weer kunnen ontkent worden. Ik kan wel iets zinnigers bedenken. Want, zoals ik zei, het zal toch nooit goed genoeg zijn.
Het waren nou inderdaad geen grappen van buitengewoon hoog niveau maar het is vooral die heerlijk sarcastische toon die het 'm doet.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:40 schreef kingmob het volgende:
[..]
Het bewijs dat het gaat om hoe je het brengt. Uitgekauwde grappen (tegenwoordig iig) en er toch om moeten lachen.
Maar dan wel de juiste, die precies aansluit bij jouw idee van wat correct is. Nee dank je.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:45 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Meer bronnen? Ik zal m'n principes opzij zetten en zeggen dat eentje ook voldoende is
In R&P zit ik ookquote:Op donderdag 9 december 2010 13:44 schreef Adelante het volgende:
Ik dacht dat de max leeftijd voor KLB 18 was, 32-ers posten in OUD of R&P
Het is sowieso een lastig onderwerp om twee groepen met elkaar te vergelijken. Het zou best kunnen dat de groep met kinderen een stuk ongelukkiger waren wanneer ze geen kinderen konden krijgen. Niet iedereen blijft bewust kinderloos. Dan heb je ook nog een groep ouders die in een omgeving groeien waarbij kinderen niet meer dan normaal is. Denk maar aan die zwaar gristelijke dorpjes. En ook al kies je bewust voor kinderen, er zullen altijd zaken bijkomen die kunnen tegenvallen. Niet alleen op financieel gebied, maar ook de gezondheid van het kind.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:39 schreef Seam het volgende:
[..]
Ik zie liever het echte wetenschappelijke artikel dan een krantenartikel. Iedereen die zelf kennis heeft van wetenschap weet dat zulke zaken niet zo klaar als een klontje zijn als een krantenartikel vaak schrijft.
Als je er een lullige groentekist aan hangt dan ruk je die hele Lada uit elkaar.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:43 schreef Steengeyl het volgende:
[..]
Ja inderdaad, "een Lada met een trekhaak, de arrogántie!"
Nooit gedacht, maar ik ben het met je eensquote:Op donderdag 9 december 2010 13:43 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ik ga niet mijn hele middag besteden met het zoeken en vinden van meer bronnen die mijn opmerking onderbouwen, puur zodat ook die weer kunnen ontkent worden. Ik kan wel iets zinnigers bedenken. Want, zoals ik zei, het zal toch nooit goed genoeg zijn.
Dat zou moeilijk worden want je kent mijn ideeen over dit onderwerp niet eensquote:Op donderdag 9 december 2010 13:47 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Maar dan wel de juiste, die precies aansluit bij jouw idee van wat correct is. Nee dank je.
Ergo, dat ga ik dus niet doenquote:Op donderdag 9 december 2010 13:50 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Dat zou moeilijk worden want je kent mijn ideeen over dit onderwerp niet eens
Ben ik toch wel blij dat mijn vrienden ook geen kinderen willen.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:43 schreef ukga het volgende:
Ts ik ben 24, en vele om mij heen hebben ook al kindere. Het gaat echt nergens over. Sommige als ongeluk, sommige als bewust gekozen/ ik had het er gister nog over met mijn ouders dat ik straks 25 / 26 ben en als enige niet getrouwd of vader
fuck it. Ze betalen hun tol nog wel
Hopelijk heb je dan nu geleerd dat de reden waarom mensen hier niks doen met je bronnen, is omdat het geen fatsoenlijke bronnen zijn.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:50 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ergo, dat ga ik dus niet doen
Als ik zeg dat Beatrix onze koningin is, wordt het nog ontkent, met wat voor bronnen ik ook kom. En dat is gewoon FOK!. Zodra iemand overtuigd is van zijn gelijk, kun je nog niet met 10TB aan onderzoek diegene overtuigen.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:54 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Hopelijk heb je dan nu geleerd dat de reden waarom mensen hier niks doen met je bronnen, is omdat het geen fatsoenlijke bronnen zijn.
Ergo, niet meer met van die nutteloze uitspraken aan komen zetten als je ze niet kunt onderbouwen
Meid, dat komt nog wel joh.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:49 schreef Saarbarbaar het volgende:
Terechte klacht van TS. Ik ben d'r ook wel een beetje bang voor hoor. Alle vrienden/vriendinnen zullen over zo'n 6, 7 jaar sowieso wel gesettled zijn met vrouw/man en blagen en ik niet, want ik wil gewoon geen kinderen. En iedereen maar: 'och dat komt later nog wel'. WIE THE FUCK BESLIST DAT VOOR MIJ?!Optyfen met dat eindeloze gezeik! Dit is MIJN leven, en ik doe niet mee aan overbevolking. Met mij kan iedereen over een paar jaar nog gezellig over leuke dingen babbelen
(lees: geen kinderzaken als onderwerp). Echt, kinderen
![]()
![]()
![]()
Wat een geweldig kwalitatief leven heb je als je kinderen moet maken om daar je leven door te leiden.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:57 schreef Kattenkop het volgende:
Wat een kwalitatief hoogstaand stukje leven moet je hebben, om het krijgen van kinderen verneuken noemen.
Van de oude vriendengroep is iedereen zo'n 26 a 27 jaar oud en er heeft nog niemand kinderen maar wat ik wel zie is dat de meesten wel aangeven er toe bereid te zijn als ze iets groter wonen.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:51 schreef Captain_Maximum het volgende:
[..]
Ben ik toch wel blij dat mijn vrienden ook geen kinderen willen.
Oh, maar dat is voor mij heel helder. Ik zie van dichtbij hoe het mensen verandert. En daarnaast ben ik er van overtuigd dat we al veel te veel mensen hebben op de wereld en dat dat alleen maar tragisch kan eindigenquote:Op donderdag 9 december 2010 13:57 schreef Kattenkop het volgende:
Wat een kwalitatief hoogstaand stukje leven moet je hebben, om het krijgen van kinderen verneuken noemen.
Ik maak het geweldig én kwalitatief door mijn genen door te gevenquote:Op donderdag 9 december 2010 14:00 schreef Thory het volgende:
[..]
Wat een geweldig kwalitatief leven heb je als je kinderen moet maken om daar je leven door te leiden.
R&P en nuance is die kant op. Dit is KLB. Mijn leven wordt anders en in mijn optiek slechter.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:01 schreef Ripley het volgende:
Mja. Ik wil ook geen kinderen, maar ik vind je oordeel nogal zwart wit. Je leven wordt anders, niet direct slechter. Ik ken zat mensen die hun kinderen als een verrijking zien. Dat zdat voor jouw leven niet zo is, zegt niks over wat het voor andere mensen betekent of zou moeten betekenen.
Nee hoor.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:02 schreef Kattenkop het volgende:
[..]
Ik maak het geweldig én kwalitatief door mijn genen door te geven
We veroveren binnenkort heus wel ergens een planeet en dan verkassen er een boel daarnaartoe.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:02 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Oh, maar dat is voor mij heel helder. Ik zie van dichtbij hoe het mensen verandert. En daarnaast ben ik er van overtuigd dat we al veel te veel mensen hebben op de wereld en dat dat alleen maar tragisch kan eindigen
Zeg gedraag je een beetje hè, er zijn anderen bij. Moet wat worden met die kinderen van je dan zeg, pfft.quote:
Bronnen zijn dus zeker wel te vinden, elke student heeft wel via de UB toegang tot de bronnen die vermeld staan in dit artikel.quote:ROTTERDAM - Hebt u kinderen? Dan is de kans groot dat u, als u de volgende alinea hebt gelezen, zult zeggen: 'Triest voor die mensen, maar voor mij geldt het niet.' En de kans is ook ruimschoots aanwezig dat dat ten onrechte is.
Het gaat om het volgende. De meeste mensen willen kinderen. De meeste mensen verwachten dat kinderen krijgen hen gelukkiger zal maken. De meeste ouders van jonge kinderen zeggen ook dat die hen inderdaad gelukkiger hebben gemaakt. Maar uit onderzoek blijkt het tegendeel. Jonge kinderen knagen meer aan het geluk van hun ouders dan dat ze eraan bijdragen. De gelukkigste periode in het gemiddelde huwelijk is die vóór de komst van het eerste kind. Zodra mensen kinderen krijgen, worden ze minder gelukkig - dan vullen ze gemiddeld een wat lagere score in op vragen naar algemene tevredenheid met het leven en geluk. Dat is tijdelijk: zodra de kinderen het huis uit zijn neemt het geluksgevoel van de ouders weer toe.
Het is eigenlijk net als met vakantiereizen: mensen verheugen zich op zo'n reis, blijkt uit onderzoek, en kijken er met veel plezier op terug, maar tijdens de reis ergeren ze zich regelmatig en vinden ze er niet zoveel aan - wat ze vervolgens weer vergeten en/of wegrationaliseren.
Kinderen maken hun ouders gemiddeld niet vréselijk somber, en daardoor komt het negatieve effect ook wel eens niet uit een onderzoek. Maar belangrijker: er is nog nooit bewijs gevonden dat jonge kinderen de gemiddelde mens gelukkiger zouden maken. Of, jawel, één keer, in een onderzoek dat een Schotse psycholoog in oktober vorig jaar publiceerde in Journal of Happiness Studies. Maar dat moest hij eerder dit jaar weer intrekken - er zat een fout in de data en na correctie hielden de resultaten van zijn onderzoek geen stand.
Dat jonge kinderen het levensgeluk van hun ouders verminderen, is geen recent ontdekt verschijnsel. Het meeste onderzoek ernaar dateert uit de jaren zeventig en tachtig, toen veel psychologen het nog niet konden geloven en de studies zelf over wilden doen. Sindsdien stellen onderzoekers nog steeds met enige regelmaat vast dat kinderen niet gelukkig maken. Vijf jaar geleden bleek bijvoorbeeld nog uit een onderzoek onder bijna 10.000 Amerikanen (Journal of Health and Social Behavior) dat mensen met thuiswonende kinderen meer depressieve symptomen hebben - somberheid, angst, slecht slapen, geen energie, geen honger - dan mensen zonder kinderen. Er was gecorrigeerd voor zaken als opleiding en inkomen.
Gek genoeg is het verschijnsel nooit goed verklaard, constateren de Californische psychologen Sonja Lyubomirsky en Julia Boehm. Ze stelden het onlangs enigszins terzijde aan de orde in een discussie over menselijke basisbehoeften (Perspectives on Psychological Science, mei). Nu is de aard van het causale verband ook heel moeilijk vast te stellen, omdat het nauwelijks experimenteel te onderzoeken is, legt Boehm telefonisch uit: 'Je kunt niet sommige mensen willekeurig toewijzen aan de groep die kinderen krijgt en andere mensen aan de groep die geen kinderen krijgt.'
Je kunt alleen mensen in verschillende levensfasen en levensomstandigheden met elkaar vergelijken, of mensen volgen in de tijd. Of onderzoeken hoe fijn mensen het vinden om tijd met hun kinderen door te brengen - bijvoorbeeld door hen een aantal keer per dag 'op te piepen' en te laten beschrijven waar ze mee bezig zijn en hoe prettig ze zich op dat moment voelen. 'Daniel Kahneman heeft een onderzoek gedaan met die methode onder werkende vrouwen dat heel bekend is geworden', zegt Boehm. 'Daaruit bleek dat ze voor de kinderen zorgen ongeveer even prettig vonden als huishoudelijke arbeid, of naar het werk reizen.' En dat de moeders het vermoeidst en het meest geïrriteerd waren als ze thuis zaten met hun kinderen (Science, 2004).
Toch lijken veel ouders zelf helemaal niet te beseffen dat hun kinderen hen ongelukkig maken. Strikt genomen is dat besef overigens niet onderzocht, maar er is wel veel anekdotisch bewijs voor: als je mensen ernaar vraagt, zeggen ze meestal hoe blij ze van hun kinderen worden. Daaruit blijkt maar weer, schreef Roy Baumeister van de Florida State University in 1991 in zijn boek Meanings of Life, hoe zeer de menselijke samenleving in staat is om grootschalige illusies in stand te houden. Hij noemde het verschijnsel de parenthood paradox.
Die roept allerlei vragen op. Hoe kunnen mensen zelf niet in de gaten hebben wat hen gelukkig maakt? Is het wel écht zo dat kinderen niet gelukkig maken, of klopt er toch iets niet met het onderzoek? Als kinderen niet gelukkig maken, waarom dan niet - betekenisvolle relaties zijn belangrijke bronnen van levensvreugde voor mensen, waarom zouden kinderen de uitzondering zijn? En, als kinderen inderdaad niet gelukkig maken, waarom blijven mensen dan denken dat het wel zo is - waarom blijven ze bijvoorbeeld kinderen willen?
Om met de eerste vraag te beginnen: dat mensen niet goed weten wat hen gelukkig maakt, is een goed gedocumenteerd verschijnsel. Daniel Gilbert van Harvard University in Cambridge in de Verenigde Staten schreef een populair-wetenschappelijk boek over de illusies en vertekeningen die ons daarbij in de weg zitten, Stumbling upon Happiness (2005). Mensen kunnen slecht voorspellen hoe ze zich in de toekomst zullen voelen, blijkt uit Gilberts onderzoek: we overschatten altijd hoe lang het effect van bijvoorbeeld een promotie, een winnend staatslot of een auto-ongeluk zal aanhouden.
Slechts drie pagina's van Gilberts 280 bladzijden dikke boek gaan over de kinderkwestie en dat zijn de pagina's waarover hij bij lezingen de meeste vragen krijgt, al heeft hij er zelf geen onderzoek naar gedaan. Zijn verklaring in het boek: het geloof in het idee dat kinderen gelukkig maken is een succesvol idee, dat alleen al blijft voortbestaan doordat mensen die erin geloven ook degenen zijn die kinderen krijgen.
Sindsdien heeft Gilbert nog meer gedachten aan het probleem gewijd en die staan allemaal, zo laat hij per e-mail weten, in een artikel dat hij op vaderdag 2006 in het tijdschrift Time publiceerde. Ten eerste: kinderen kosten hun ouders veel - onder meer 'slaap en haar', meldt de inderdaad kalende psycholoog - en wie ergens veel voor over heeft, rationaliseert dat meestal automatisch met de gedachte dat datgene dan wel erg gelukkig zal maken. Ten tweede: de (misschien schaarse) geluksmomenten die jonge kinderen wél geven, zijn zo mooi dat ze meteen veel getob doen vergeten. En ten derde hebben de meeste ouders van jonge kinderen nauwelijks nog tijd voor uitjes, reisjes en feestjes - en 'als je nog maar één vreugde in je leven hebt, is dat natuurlijk meteen de grootste'.
Zelfbedrog én een veranderd leven, daar komt het ook volgens Roy Baumeister op neer. 'Mijn verklaring is wel ingewikkelder geworden nadat ik zelf een kind had gekregen', mailt hij. 'De simpele verklaring was zelfbedrog. Mensen hebben de neiging om vervelende dingen te vergeten en hun geheugen zo te bewerken dat het aansluit bij hun algemene ideeën, zoals dat kinderen hen gelukkig maken. Een complexere verklaring is dat kleine kinderen - op zich een bron van vreugde en plezier - het grootste deel van je aandacht opeisen, zodat je als ouder andere aspecten van het leven verwaarloost, die dan verslechteren en je ongelukkig maken. Dus de directe effecten van kinderen zijn misschien wel positief (vandaar dat ouders dat zelf ook zeggen), maar de indirecte effecten kunnen negatief zijn.'
Een van die indirecte effecten: het krijgen van een kind maakt de relatie van de jonge ouders niet intiemer, zoals veel mensen denken, maar verslechtert die juist. Dat bleek bijvoorbeeld vorig jaar nog uit onderzoek van Amerikaanse psychologen die ruim 200 hoogopgeleide, blanke, religieuze pasgetrouwde stellen acht jaar lang onderzochten (Journal of Personality and Social Psychology). De stellen die een kind kregen, werden direct daarna minder tevreden met hun relatie; vooral de moeders klaagden over ruzie en communicatieproblemen. Bij de stellen die geen kind kregen, werd de relatie ook wel slechter, maar dat gebeurde veel geleidelijker.
Directe effecten zijn er trouwens ook, denkt Boehm. Voor kleine kinderen zorgen is nu eenmaal niet alleen maar leuk. 'Het staat de vervulling van andere basisbehoeften in de weg', zo formuleert ze het. De behoefte aan zeven à acht uur slaap per nacht natuurlijk, maar ook bijvoorbeeld de behoefte aan de status die een veeleisende, zich niet tot kantooruren beperkende baan met zich meebrengt - zo'n baan zit er vooral voor vrouwen niet meteen meer in. Daarnaast maken baby's hun ouders vaak onzeker ('doe ik het wel goed?') en vergroten ze de behoefte aan veiligheid en de angst dat er iets gebeurt.
'Mijn favoriete redenering van het moment', vertelt Boehms promotor en coauteur Sonja Lyubomirksy daarover aan de telefoon, 'is deze: alleen omdat iets in evolutionair opzicht gunstig voor ons is, hoeft het nastreven ervan ons nog niet gelukkig te maken. Eten maakt ons gelukkig, maar het maakt ons niet per se gelukkig om voedsel te vergaren, naar de supermarkt te gaan, in de rij te staan en daarna ook nog te koken.' Die redenering volgend, zegt ze, hoeven we niet te verwachten dat het ons gelukkig maakt kinderen op te voeden en groot te brengen, maar eerder dat we pas gelukkig worden als een bepaald doel is bereikt. 'Als je kind afstudeert of als je eerste kleinkind wordt geboren. Dan heb je pas echt succes, dan heb je je genen echt doorgegeven. Niet als je baby huilend in zijn wiegje ligt.'
Dan zouden kinderen dus vooral op de lange termijn positieve effecten hebben - als ze het huis uit zijn. En er is inderdaad wel onderzoek dat suggereert dat dat het geval is. Maar zeker is het niet: in het eerder genoemde onderzoek uit 2005, onder 10.000 Amerikanen, waren ouders met uitwonende kinderen bijvoorbeeld niet gelukkiger dan hun leeftijdgenoten die nooit kinderen hadden gekregen.
Nog een optie: vroeger, schrijven Lyubomirsky en Boehm, hoefden de ouders niet alleen voor de kinderzorg op te draaien, maar werkte een grotere groep mensen mee. Of ouders toen gelukkiger werden van kinderen? Onmogelijk te onderzoeken. Of mensen in collectivistische culturen gelukkiger worden van kinderen? Niet onderzocht.
En er ontbreekt nog iets aan de literatuur over kinderen en geluk, denken Boehm en Lyubomirsky. Er valt nog wel het een en ander te verbeteren aan het meten van geluk, zegt Boehm. 'De meeste mensen zeggen dat hun kinderen geweldig zijn en dat ze zo blij met hen zijn, maar als ze op specifieke momenten moeten aangeven hoe ze zich voelen, blijken ze helemaal niet zo gelukkig. Daar zou het onderzoek zich nu op moeten richten.'
'Ik denk inderdaad', zegt ook Lyubomirsky, 'dat er iets op het niveau van meten aan de hand is dat we nog niet hebben ontdekt. Vluchtige momenten van geluk zijn heel moeilijk te vangen, maar om de een of andere reden zijn die juist van grote betekenis voor mensen als je ze allemaal bij elkaar optelt.'
Het is Britse onderzoekers vorig jaar al gelukt om een beginnetje te maken met het oplossen van dat probleem. Ze deden het onderzoek van Kahneman uit 2004, waarbij mensen op bepaalde momenten werden opgepiept waarop ze hun activiteit en gevoelens moesten noteren, nog eens over. Maar ze lieten hun proefpersonen niet alleen opschrijven hoe prettig die zich voelden, maar ook wat hun gedachten waren bij wat ze deden - hoe nuttig ze het vonden, hoe waardevol. Toen bleek tijd met de kinderen nog steeds iets ondergemiddeld prettig te voelen, maar mensen vonden die momenten wel iets bovengemiddeld waardevol. Mensen streven niet alleen geluk na, schreef Baumeister in 1991 al in Meanings of Life, maar ook betekenisgeving.
Lyubomirsky werkt momenteel ook aan een onderzoek met zo'n 'pieper', vertelt ze. 'Samen met Laura Carstensen van de universiteit van Stanford. Zij heeft mensen veertien jaar lang gevolgd; om de vijf jaar piept ze hen een week lang zeven keer per dag op en dan moeten ze aangeven hoe ze zich voelen.' Maar die data zijn nog niet allemaal binnen. Lyubomirsky wil ook graag nog andere dingen uitzoeken over thuiswonende kinderen: 'Maakt het uit hoe oud de kinderen zijn, of ze bij de ondervraagde zelf thuis wonen of bij de andere ouder, of ze misschien 40 jaar oud zijn en voor jou zorgen in plaats van omgekeerd, hoe de relatie tussen ouders en kinderen is?' Dat is allemaal nog helemaal niet bekend.
En als de kosten nou uiteindelijk inderdaad groter blijken dan de baten - zou dat voor veel mensen een reden kunnen zijn om maar geen kinderen te krijgen? Een Finse psycholoog ontdekte bijvoorbeeld onlangs dat ouders vooral voor een tweede kind kiezen als hun eerste kind heel gemakkelijk was: sociaal, slim en een beetje lui (Developmental Psychology, juli). Als kinderen nou per definitie hun ouders voornamelijk in de weg blijken te zitten, wil dan niemand ze straks meer?
Dat gelooft Julia Boehm niet. 'Sociale normen en onze biologie zetten ons ertoe aan om kinderen te krijgen. Dat is zo sterk, dat mensen zoiets niet zullen geloven of denken dat het voor henzelf anders zal zijn. Mensen willen ook een soort doel in hun leven, iets achterlaten, hun genen en hun waarden doorgeven.' Mannen willen méér kinderen, zo blijkt, als ze net aan hun eigen sterfelijkheid herinnerd zijn; voor vrouwen geldt dat ook, maar alleen als ze net gelezen hebben dat ze kinderen best met een baan kunnen combineren (Journal of Personality and Social Psychology, 2005).
'Vrouwen van een bepaalde leeftijd worden vaak geobsedeerd door het idee van kinderen', zegt ook Lyubomirsky. 'Kinderen krijgen is absoluut geen rationele beslissing. Je gaat geen kosten-batenanalyse maken. Je maakt een sprong in het duister en je moet er maar op vertrouwen dat het goed gaat.'
ow, dus je vrienden moeten geen kinderen nemen omdat JOUW leven dan slechter wordt?quote:Op donderdag 9 december 2010 14:03 schreef stbabylon het volgende:
[..]
R&P en nuance is die kant op. Dit is KLB. Mijn leven wordt anders en in mijn optiek slechter.
Niet iedereen is zo'n koppige ezel.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:57 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Als ik zeg dat Beatrix onze koningin is, wordt het nog ontkent, met wat voor bronnen ik ook kom. En dat is gewoon FOK!. Zodra iemand overtuigd is van zijn gelijk, kun je nog niet met 10TB aan onderzoek diegene overtuigen.
Welkom op KB.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:10 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Niet iedereen is zo zo'n koppige ezel.
Als ik goede argumenten hoor dan ben ik echt niet te trots om mijn ongelijk toe te geven.
Moet wel wel zeggen dat erg veel mensen het gelijk halen als enige acceptabele uitgangspunt van een discussie zien.
Zelfs als ze van binnen donders goed weten dat ze fout zitten.
Dan heb ik het niet over moedwillig trollen maar oprecht niet kunnen accepteren geen gelijk te hebben.
Erg kinderlijk gedrag.
Mooi toch, hun kinderen is hun levenquote:Op donderdag 9 december 2010 13:25 schreef Pien85 het volgende:
"Hey, hoe is het?"
"Ja, prima, de kinderen doen het goed op school!"
"Nee, hoe is het met JOU?"
Leg uit.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:14 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Als ik een man was geweest zou ik wellicht wel kinderen willen.
Hij kan niet omgaan met verandering. Dat past dan wel weer prima in KLB.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:08 schreef Ripley het volgende:
ow, dus je vrienden moeten geen kinderen nemen omdat JOUW leven dan slechter wordt?
Het kost tienduizenden euro's per kilo om iets in een baan om de aarde te lanceren.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:05 schreef Kattenkop het volgende:
[..]
We veroveren binnenkort heus wel ergens een planeet en dan verkassen er een boel daarnaartoe.
Ik heb de lichamelijke ongemakken er niet voor over.quote:
En adoptie?quote:Op donderdag 9 december 2010 14:17 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Ik heb de lichamelijke ongemakken er niet voor over.
Haha wat de norm op KLB is weet ik ook wel.quote:
Ja dat zou kunnen, maar is een kostbare zaak.quote:
Proest! We kunnen op het moment niet eens meer op de maan komenquote:Op donderdag 9 december 2010 14:05 schreef Kattenkop het volgende:
[..]
We veroveren binnenkort heus wel ergens een planeet en dan verkassen er een boel daarnaartoe.
Het is een absurd idee maar ik zie het toch standaard voorbij komen in discussies over overbevolking.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:22 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Proest! We kunnen op het moment niet eens meer op de maan komen
misschien ooit zo, maar tegenwoordig heeft de mens wel meer doelen.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:21 schreef Chilled het volgende:
Voortplanten is het voornaamste doel van je bestaan. Mensen krijgen die gevoelens nou eenmaal en kunnen op een bepaalde leeftijd niet begrijpen dat het voor sommige mensen niet is weg gelegd omdat die gevoelens nou eenmaal heel sterk zijn. Dat jij er geen behoefte aan hebt, dat is prima, maar heb er ook respect voor dat de meerderheid van de mens hun doel willen vervullen. Als zij erover beginnen, kan jij toch gewoon normaal aangeven dat jij hier geen behoefte aan hebt.
Alsof we dat ook echt in een raket met enorme hoeveelheid brandstof aan boord zouden doen. De technologie staat toch niet stil. Maar als er een manier is ontdekt dan moet het nog wel gebruikt worden.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:16 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Het kost tienduizenden euro's per kilo om iets in een baan om de aarde te lanceren.
Veel succes met miljarden mensen naar een ander planeet krijgen.
De bemande ruimtevaarttechniek staat wel stil lief. Maar dat is totaal off-topic en blijkbaar niet iets waar jij sowieso kaas van hebt gegeten.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:34 schreef Kattenkop het volgende:
[..]
Alsof we dat ook echt in een raket met enorme hoeveelheid brandstof aan boord zouden doen. De technologie staat toch niet stil. Maar als er een manier is ontdekt dan moet het nog wel gebruikt worden.
Okee.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:36 schreef stbabylon het volgende:
[..]
De bemande ruimtevaarttechniek staat wel stil lief. Maar dat is totaal off-topic en blijkbaar niet iets waar jij sowieso kaas van hebt gegeten.
Dat is zo irritant,quote:Op donderdag 9 december 2010 14:37 schreef penny-wise het volgende:
Vind het ook irritant als mensen zeggen; Oh kinderen, nee nu niet, die nemen we volgend jaar wel een keer. Alsof kinderen krijgen voor iedereen voorbestemd is......niet dus..![]()
Spreek uit ervaring helaas..
Dat zal ook verschillen per persoon.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:23 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Dan misschien nog erger, maar het geluksgevoel gaat sowieso naar beneden na het krijgen van kinderen
Hypothetisch gesteld.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:34 schreef Kattenkop het volgende:
[..]
Alsof we dat ook echt in een raket met enorme hoeveelheid brandstof aan boord zouden doen. De technologie staat toch niet stil. Maar als er een manier is ontdekt dan moet het nog wel gebruikt worden.
Dat mensen tegenwoordig wel meerdere doelen hebben, betekent niet dat het biologisch bepaald is dat vrouwen en mannen op een gegeven moment het gevoel krijgen dat ze hun generatie willen voortzetten. Dat is nu niet anders dan 1000 jaar geleden.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:30 schreef stbabylon het volgende:
[..]
misschien ooit zo, maar tegenwoordig heeft de mens wel meer doelen.
Ik kan het idd aangeven, maar tenzij het een 1op 1 gesprek is, wordt de kans klein dat het onderwerp veranderd wordt.
Omdat het de 500ste keer bloedirritant begint te worden. Zeker nadat je gewoon eerlijk en open hebt gezegd: ik wil geen kinderen.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:44 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Dat zal ook verschillen per persoon.
En dat gelul over dat kinderen krijgen niet zo vanzelfsprekend is... Voor de meeste mensen is het dat wel en voor de meeste mensen is zeggen dat 'dat nog wel een keer komt' ook heel logisch e vanzelfsprekend, waarom zou je dat niet mogen zeggen? Omdat het niet voor iedereen vanzelfsprekend is?
Aan de ene kant geef je toe dat het niet voor iedereen vanzelfsprekend is en tegelijk zeg je dat het gelul is en je het best mag ontkennen/tegenspreken als iemand zegt dat het voor hem of haar niet vanzelfsprekend.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:44 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Dat zal ook verschillen per persoon.
En dat gelul over dat kinderen krijgen niet zo vanzelfsprekend is... Voor de meeste mensen is het dat wel en voor de meeste mensen is zeggen dat 'dat nog wel een keer komt' ook heel logisch e vanzelfsprekend, waarom zou je dat niet mogen zeggen? Omdat het niet voor iedereen vanzelfsprekend is?
Ja, maar gelukkig hebben mensen het verstand om biologische behoeftes te kunnen onderdrukken.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:49 schreef Chilled het volgende:
[..]
Dat mensen tegenwoordig wel meerdere doelen hebben, betekent niet dat het biologisch bepaald is dat vrouwen en mannen op een gegeven moment het gevoel krijgen dat ze hun generatie willen voortzetten. Dat is nu niet anders dan 1000 jaar geleden.
Ik had t niet over als mensen blijven vragen wanneer je er nou een keer aan begint, dat lijkt me idd irritant.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:56 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Omdat het de 500ste keer bloedirritant begint te worden. Zeker nadat je gewoon eerlijk en open hebt gezegd: ik wil geen kinderen.
Nee, wat ik zeg is dat ik he onzin vind dat ik niet zou mogen zeggen dat ik volgend jaar ergens een keer aan kinderen wil beginnen omdat dat niet voor iedereen zo vanzelfsprekend is.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:56 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Aan de ene kant geef je toe dat het niet voor iedereen vanzelfsprekend is en tegelijk zeg je dat het gelul is en je het best mag ontkennen/tegenspreken als iemand zegt dat het voor hem of haar niet vanzelfsprekend.
Ik moest ik het 2 keer lezen maar volgens mij is dat dat je zegt.
OK.quote:Op donderdag 9 december 2010 15:00 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Nee, wat ik zeg is dat ik he onzin vind dat ik niet zou mogen zeggen dat ik volgend jaar ergens een keer aan kinderen wil beginnen omdat dat niet voor iedereen zo vanzelfsprekend is.
Koffie zetten is niet voor iedereen vanzelfsprekend, toch is het heel normaal om dat te doen en te zeggen dat je het gaat doen.
quote:Op donderdag 9 december 2010 13:16 schreef Sehaninne het volgende:
Misschien ben jij wel de gestoorde?
Je bent geen uitzondering, aangezien iedereen denkt dat hij/zij de uitzondering is.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:59 schreef JaniesBrownie het volgende:
Je hebt trouwens gelijk, heb dat onderzoek ook gezien, ik ben kennelijk uitzondering, ben gelukkiger geworden nadat ik ze kreeg, wel bezorgder trouwens
Inderdaad dat staat dus juist in het artikel een aantal paginas terug, het parental paradox fenomeen toch?quote:Op donderdag 9 december 2010 15:18 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Je bent geen uitzondering, aangezien iedereen denkt dat hij/zij de uitzondering is.
Mijn ouders, en alle andere ouders zijn juist de egoisten. Jij bewijst dit maar weer even. Je neemt kinderen zodat je niet eenzaam en alleen sterft. Ik neem geen kinderen, zodat die kinderen niet een kut leven krijgen in een wereld die onvermijdelijk naar de klote gaat (zo kijk ik er nml. tegenaan).quote:Op donderdag 9 december 2010 16:36 schreef hapseflaps het volgende:
Egoist,als jouw ouders ook geen kinderen wilden was jij er ook niet.
Hoop dat je eenzaam en alleen sterfr,terwijl mijn kind mij iedere dag opzoekt
quote:Op donderdag 9 december 2010 16:36 schreef hapseflaps het volgende:
Egoist,als jouw ouders ook geen kinderen wilden was jij er ook niet.
Hoop dat je eenzaam en alleen sterfr,terwijl mijn kind mij iedere dag opzoekt
Jij wordt zo'n ouder die van al z'n kinderen eist dat ze bij toerbeurt 1x per week langskomen.quote:Op donderdag 9 december 2010 16:36 schreef hapseflaps het volgende:
Hoop dat je eenzaam en alleen sterfr,terwijl mijn kind mij iedere dag opzoekt
Jij wil een kind zodat je zelf niet eenzaam bent en je wenst een ander een eenzame dood toe?quote:Op donderdag 9 december 2010 16:36 schreef hapseflaps het volgende:
Egoist,als jouw ouders ook geen kinderen wilden was jij er ook niet.
Hoop dat je eenzaam en alleen sterfr,terwijl mijn kind mij iedere dag opzoekt
He wat zielig nou...quote:Op donderdag 9 december 2010 14:03 schreef stbabylon het volgende:
[..]
R&P en nuance is die kant op. Dit is KLB. Mijn leven wordt anders en in mijn optiek slechter.
Ik zie mijzelf ook niet zo feesten op die leeftijd en dat doe ik nu al niet meer zoveel maar als hij daar plezier in heeft moet hij dat wmb gewoon doen.quote:Op donderdag 9 december 2010 16:47 schreef DasApart het volgende:
Vervelend TS. Ik zou het alleen wel echt triest vinden als je nog elk weekend uitgaat. Als je 32 bent heb je als het goed is betere dingen te doen of iig betere plekken om heen te gaan savonds.
Betere plekken? Zoals? Ik vind uitgaan met vrienden erg leuk, en zie niet wat leeftijd daar mee te maken heeft.quote:Op donderdag 9 december 2010 16:47 schreef DasApart het volgende:
Vervelend TS. Ik zou het alleen wel echt triest vinden als je nog elk weekend uitgaat. Als je 32 bent heb je als het goed is betere dingen te doen of iig betere plekken om heen te gaan savonds.
Wederom het "wel wat beters te doen" argument maar het ontgaat me nog steeds wat dat dan wel mag zijn.quote:Op donderdag 9 december 2010 16:55 schreef hapseflaps het volgende:
Ik neem kinderen omdat ik ouders wil wordenen een mensje opvoed en laat opgroeien. Nou TS als je 32 bent heb je wel wat beters te doen dan ieder weekend in de kroeg te hangen of met je lief in de wildwaterbaan in het plaatselijke golfslagbad
Oftewel, je wil kinderen voor JOU. Niet voor de kinderen, je wel zelf een toevoeging, zonder na te denken of je omgeving een goede plek is voor een nieuw kind. Topquote:Op donderdag 9 december 2010 16:55 schreef hapseflaps het volgende:
Ik neem kinderen omdat ik ouders wil wordenen een mensje opvoed en laat opgroeien. Nou TS als je 32 bent heb je wel wat beters te doen dan ieder weekend in de kroeg te hangen of met je lief in de wildwaterbaan in het plaatselijke golfslagbad
Omdat ik een topic open op fok, zal ik wel het hele weekend in de kroeg zitten en in het golfslagbad....quote:Op donderdag 9 december 2010 17:03 schreef hapseflaps het volgende:
Omdat je uit frustratie een topic opent op fokkkk
Wat is dat toch met dat 'wel wat beters te doen' argumentquote:Op donderdag 9 december 2010 16:55 schreef hapseflaps het volgende:
Ik neem kinderen omdat ik ouders wil wordenen een mensje opvoed en laat opgroeien. Nou TS als je 32 bent heb je wel wat beters te doen dan ieder weekend in de kroeg te hangen of met je lief in de wildwaterbaan in het plaatselijke golfslagbad
Ik vind het oprecht sneu voor je.quote:
Ik ben sceptischquote:Op donderdag 9 december 2010 17:06 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Ik vind het oprecht sneu voor je.
Amen. Mensen nemen nou eenmaal kinderen omdat ze denken dat het moet, een instinctieve en primitieve reactie. Ik reis ook liever de wereld rond en doe dingen waar ik zin in heb, inplaats van iedere keer op de kleine te letten, stront luiers te verschonen en afgeleid worden van echt leuke zaken.quote:Op donderdag 9 december 2010 17:05 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Wat is dat toch met dat 'wel wat beters te doen' argumentWaarom willen mensen zo graag voor anderen beslissen dat ze 'wel wat beters te doen hebben'? Laat mensen gewoon doen waar ze zin in hebben. Als jij er zin in hebt om kinderen op te voeden, moet je dat vooral doen. Ik heb persoonlijk wel wat beters te doen dan dat, namelijk reizen
Waarom zouden mensen dat willen als ze graag kinderen willen? Ik vind het nogal hypocriet van je dat je loopt te zeuren dat mensen steeds bij jou lopen te zeuren over kinderen, maar andersom doe je precies hetzelfde.quote:Op donderdag 9 december 2010 14:56 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Ja, maar gelukkig hebben mensen het verstand om biologische behoeftes te kunnen onderdrukken.
quote:Op donderdag 9 december 2010 20:43 schreef SuperwormJim het volgende:
Ik wil geen kinderen. Vieze kleine Superwormpjes larven![]()
Steeds lopen zeuren of er een topic over openen. Goede vergelijking!quote:Op donderdag 9 december 2010 18:52 schreef Chilled het volgende:
[..]
Waarom zouden mensen dat willen als ze graag kinderen willen? Ik vind het nogal hypocriet van je dat je loopt te zeuren dat mensen steeds bij jou lopen te zeuren over kinderen, maar andersom doe je precies hetzelfde.
Ja, die tweede kun je niet zelf beslissenquote:Op donderdag 9 december 2010 20:54 schreef Otis2.0 het volgende:
Geboorten erger vinden dan begrafenissen.
Ik weet dat je het niet over mij hebt.quote:Op donderdag 9 december 2010 22:25 schreef NewKidsTurbo het volgende:
Mensen die denken eeuwig te leven
Mensen die niet willen veranderen en in hun zombie leventje willen blijven
Mensen die geen kinderen willen en de elite vooral minder sheople laten beheersen, wat de elite wilt
't is inderdaad fysiek een stuk pijnlijker...quote:Op donderdag 9 december 2010 20:54 schreef Otis2.0 het volgende:
Geboorten erger vinden dan begrafenissen.
Deze post in combinatie met je avatar kan ZO fout zijn.quote:Op donderdag 9 december 2010 20:29 schreef BabeWatcher het volgende:
Onterechte klacht.
Ik zou zo graag een dochtertje willen, ik heb alleen geen geschikte vriendin om er een mee te maken.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Klacht:
TS
... En weer zo'n egoïst die alleen kinderen wil omdat ze bang is eenzaam en alleen te stervenquote:Op vrijdag 10 december 2010 11:22 schreef HappyGirl91 het volgende:
Ontechte klacht
Natúúrlijk hebben veel mensen het na het krijgen van een kind veel daarover, omdat het een nogal ingrijpende verandering is!
Dat jij nou zo'n mafkikker bent die geen kinderen wilt en liever sterft als eenzaam mannetje zonder familie (kleinkinderen dan) wil niet zeggen dat zij hier de ongewonen zijn.
Klacht:
TS
quote:Op vrijdag 10 december 2010 11:26 schreef kwiwi het volgende:
[..]
... En weer zo'n egoïst die alleen kinderen wil omdat ze bang is eenzaam en alleen te sterven
quote:Op vrijdag 10 december 2010 11:26 schreef kwiwi het volgende:
[..]
... En weer zo'n egoïst die alleen kinderen wil omdat ze bang is eenzaam en alleen te sterven
Weer zo'n achterlijk iemand die niet begrijpend kan lezen...quote:Op vrijdag 10 december 2010 11:26 schreef kwiwi het volgende:
[..]
... En weer zo'n egoïst die alleen kinderen wil omdat ze bang is eenzaam en alleen te sterven
Het heet tussen de regels door lezenquote:Op vrijdag 10 december 2010 11:30 schreef HappyGirl91 het volgende:
[..]
Weer zo'n achterlijk iemand die niet begrijpend kan lezen...
Waar zie jij staan dat ik dat wil?
Ik zei toch "Dat jij nou zo'n mafkikker bent die geen kinderen wilt en liever sterft als eenzaam mannetje zonder familie " en niet "Dat jij nou zo'n mafkikker bent die geen kinderen wilt en dus liever sterft als eenzaam mannetje zonder familie ", of niet?
Omdat niet iedereen is zoals jijquote:Op donderdag 9 december 2010 13:14 schreef stbabylon het volgende:
Echt, waarom moeten mensen zo nodig iets wat goed is verkloten door zich te gaan voortplanten
quote:Op donderdag 9 december 2010 13:25 schreef Pien85 het volgende:
"Hey, hoe is het?"
"Ja, prima, de kinderen doen het goed op school!"
"Nee, hoe is het met JOU?"
quote:Op vrijdag 10 december 2010 11:22 schreef HappyGirl91 het volgende:
Ontechte klacht
Natúúrlijk hebben veel mensen het na het krijgen van een kind veel daarover, omdat het een nogal ingrijpende verandering is!Reality check.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Klacht:
TS
Kinderen hebben is GEEN garantie dat je op je oude dag niet eenzaam zal zijn.
Vice versa is niet iedereen zonder kinderen eenzaam.
Vanwaar altijd dat venijn dat bij vrouwen naar boven komt bij dit onderwerp?
Je klinkt helemaal niet zo happy.![]()
quote:Op vrijdag 10 december 2010 11:22 schreef HappyGirl91 het volgende:
Ontechte klacht
Natúúrlijk hebben veel mensen het na het krijgen van een kind veel daarover, omdat het een nogal ingrijpende verandering is!Klacht: HappyGirl91 is een egoistSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Klacht:
TS![]()
Jaaaaa, kinderen hebben is de enige manier om niet eenzaam te sterven! Wooohoooquote:Op vrijdag 10 december 2010 11:30 schreef HappyGirl91 het volgende:
[..]
Weer zo'n achterlijk iemand die niet begrijpend kan lezen...
Waar zie jij staan dat ik dat wil?
Ik zei toch "Dat jij nou zo'n mafkikker bent die geen kinderen wilt en liever sterft als eenzaam mannetje zonder familie " en niet "Dat jij nou zo'n mafkikker bent die geen kinderen wilt en dus liever sterft als eenzaam mannetje zonder familie ", of niet?
Ik sterf het liefst vredig in mijn slaap zoals mijn opa en niet gillend van angst zoals zijn passagiers.quote:Op vrijdag 10 december 2010 11:51 schreef Id_do_her het volgende:
UIteindelijk sterven we allemaal alleen.
Kinderen willen is per definitie egoïstischquote:Op vrijdag 10 december 2010 11:40 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Klacht: HappyGirl91 is een egoist
Oh ja, helemaal mee eens, maar dat is een andere kwestiequote:Op vrijdag 10 december 2010 12:25 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Kinderen willen is per definitie egoïstisch
Toen ik die mop voor het eerst hoorde lachte ik me kapot.quote:Op vrijdag 10 december 2010 11:54 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Ik sterf het liefst vredig in mijn slaap zoals mijn opa en niet gillend van angst zoals zijn passagiers.
quote:Op donderdag 9 december 2010 13:25 schreef Pien85 het volgende:
"Hey, hoe is het?"
"Ja, prima, de kinderen doen het goed op school!"
"Nee, hoe is het met JOU?"
Idem.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:47 schreef Id_do_her het volgende:
[..]
Toen ik die mop voor het eerst hoorde lachte ik me kapot.
Waarom dat?quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:25 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Kinderen willen is per definitie egoïstisch
Ik ken hem van FoK! in ieder geval. Iemand had hem ooit in het Engels als sig.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:58 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Idem.
Ik denk dat half Nederland hem nu wel kent maar goed.
Argumentatie?quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:08 schreef Lakitu het volgende:
Mensen die geen kinderen willennekschot
Hoeveel mensen die graag kinderen zouden krijgen doen het uit pure onbaatzuchtigheid?quote:
Gezond verstand.quote:
quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:09 schreef Vengerr het volgende:
'Ik wil kinderen omdat mijn ei- of zaadcellen recht hebben op een volwaardig leven.'
Productieve mensen afschieten omdat ze niet de wereld willen uitmoorden door bij te dragen aan overbevolking. Hmm misschien heb je een punt.quote:
Hadden jouw ouders maar dezelfde mening als jij nu hebt.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:18 schreef Thory het volgende:
[..]
Productieve mensen afschieten omdat ze niet de wereld willen uitmoorden door bij te dragen aan overbevolking. Hmm misschien heb je een punt.
Ja ik ben het er wel mee eens dat veel goede daden eigenlijk egoïstisch zijn. Maar dat kinderen willen per definitie egoïstisch is kan ik me niet voorstellen. Volgens mij willen veel mensen gewoon kinderen omdat het nou eenmaal zo hoort.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:09 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Hoeveel mensen die graag kinderen zouden krijgen doen het uit pure onbaatzuchtigheid?
Mensen willen het omdat ze er zelf gelukkiger van hopen te worden of omdat ze hun naam voort willen zetten.
Die egoïstische motivaties komen denk ik altijd op de eerste plek.
Egoïsme heeft een negatieve connotatie maar er is in deze niets mis mee.
We doen vrijwel alles uit egoisme waaronder de dingen die op het eerste gezicht puur sociaal lijken (oud vrouwtje helpen met oversteken = goed gevoel over jezelf krijgen) en dat is juist hoe we samen overleven.
Punt is dat mensen het voortplanten soms afschilderen als een soort altruïstische daad.
'Ik wil kinderen om de vergrijzing tegen te gaan.'
'Ik wil kinderen omdat mijn ei- of zaadcellen recht hebben op een volwaardig leven.'
Nou dat gaat er bij mij dus echt niet in.
Tja het was niet zo letterlijk misschien maar ik heb het toch echt vaker voorbij zien komen.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:17 schreef najazeg het volgende:
[..]
En dan te bedenken dat er bij elke ejaculatie miljoenen zaadcellen de pijp uit gaan. Wat een drogreden
En precies als ik het tiep kom jij om de bocht zetten met de klassieker.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:19 schreef Lakitu het volgende:
[..]
Hadden jouw ouders maar dezelfde mening als jij nu hebt.
Heel sterk. Ik ben om.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:19 schreef Lakitu het volgende:
[..]
Hadden jouw ouders maar dezelfde mening als jij nu hebt.
idd. Het is nog niet eens een kind zolang er geen bevruchting is, dus.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:21 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Tja het was niet zo letterlijk misschien maar ik heb het toch echt vaker voorbij zien komen.
Het was dan meer in de trant van 'Je moet zoveel mogelijk kinderen krijgen want ieder kind dat je bewust niet krijgt heb je het recht op leven ontnomen.'
Wat dus eigenlijk op hetzelfde neerkomt.
Even absurd.
Ja.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:25 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
Hebben mensen die geen kinderen willen eigenlijk last van een negatief zelfbeeld?
Ik vind mezelf namelijk zo geweldig, dat ik de wereld zoveel mogelijk van mijn nakomelingen wil schenken.
Ben ik de enige?
Ik heb geen negatief zelfbeeld maar ik ben absoluut niet onder de illusie dat ik gods gift to mankind ben.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:25 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
Hebben mensen die geen kinderen willen eigenlijk last van een negatief zelfbeeld?
Ik vind mezelf namelijk zo geweldig, dat ik de wereld zoveel mogelijk van mijn nakomelingen wil schenken.
Ben ik de enige?
IK wil dolgraag kinderen. Alleen doe ik dat die potentieele kinderen niet aan. Lichamelijk sta ik te springen om kids te maken, dat kan en wil ik niet ontkennen. Maar mijn verstand zegt dat dat niet handig is. Zouden meer mensen moeten doenquote:Op vrijdag 10 december 2010 13:25 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
Hebben mensen die geen kinderen willen eigenlijk last van een negatief zelfbeeld?
Ik vind mezelf namelijk zo geweldig, dat ik de wereld zoveel mogelijk van mijn nakomelingen wil schenken.
Ben ik de enige?
Nou niet eens per se gods gift to mankind, maar ik denk dat als je je best doet, kinderen een betere versie van jezelf zullen zijn (dan bedoel ik niet dat je ze jouw niet-vervulde dromen moet laten waarmaken, maar dat ze een beetje jouw karakter hebben, maar dan beter versie 2.0 zeg maar). Aangezien ik mezelf al best een goeie jongen vind denk ik, hoe geweldig zullen de kids dan wel niet zijn?quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:30 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Ik heb geen negatief zelfbeeld maar ik ben absoluut niet onder de illusie dat ik gods gift to mankind ben.
Nee, je bent niet de enige.
Hoezo wil je ze dat niet aandoen? Bedoel je je huidige situatie of jou als vader? Als het het 2e is: ben je zo geschift dan?quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:31 schreef stbabylon het volgende:
[..]
IK wil dolgraag kinderen. Alleen doe ik dat die potentieele kinderen niet aan. Lichamelijk sta ik te springen om kids te maken, dat kan en wil ik niet ontkennen. Maar mijn verstand zegt dat dat niet handig is. Zouden meer mensen moeten doen
(ja, voor de 4de keer zwanger, want we kunnen de pil niet betalen. Dat soort mensen)
huidige situatie. Ik zelf zou een supervader zijn.quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:37 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Nou niet eens per se gods gift to mankind, maar ik denk dat als je je best doet, kinderen een betere versie van jezelf zullen zijn (dan bedoel ik niet dat je ze jouw niet-vervulde dromen moet laten waarmaken, maar dat ze een beetje jouw karakter hebben, maar dan beter versie 2.0 zeg maar). Aangezien ik mezelf al best een goeie jongen vind denk ik, hoe geweldig zullen de kids dan wel niet zijn?
[..]
Hoezo wil je ze dat niet aandoen? Bedoel je je huidige situatie of jou als vader? Als het het 2e is: ben je zo geschift dan?
Mijn dochter kan toch beter een vader hebben die gek op haar is dan een vader die haar slaatquote:Op vrijdag 10 december 2010 02:29 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Deze post in combinatie met je avatar kan ZO fout zijn.
En dan hebben we het nog niet eens over BW's Laura-Dekker adoratie..quote:Op vrijdag 10 december 2010 02:29 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Deze post in combinatie met je avatar kan ZO fout zijn.
Ah, een pedo met incest-ambities in dopquote:Op vrijdag 10 december 2010 20:50 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
En dan hebben we het nog niet eens over BW's Laura-Dekker adoratie..
Als mijn dochter geboren is plaats ik hier geen foto van haar. Ik laat jullie niet op mijn dochter fappen.quote:Op vrijdag 10 december 2010 20:50 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
En dan hebben we het nog niet eens over BW's Laura-Dekker adoratie..
En wat in je huidige situatie weerhoud je ervan om vader te worden?quote:Op vrijdag 10 december 2010 13:58 schreef stbabylon het volgende:
[..]
huidige situatie. Ik zelf zou een supervader zijn.
Jij wil dat alleenrecht?quote:Op vrijdag 10 december 2010 21:01 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Als mijn dochter geboren is plaats ik hier geen foto van haar. Ik laat jullie niet op mijn dochter fappen.
Dus wijsheid betekent 'kinderen willen/krijgen'?quote:
En dat is een zeer terechte klacht.quote:Op donderdag 9 december 2010 13:49 schreef stbabylon het volgende:
Anywayz, los van of kinderen je gelukkiger maken of juist niet, maakt het krijgen van kinderen bij vrienden mij iig niet gelukkiger. En daar hoef ik gelukkig geen bron van te geven
Hmmm, alleen de gedachte al......quote:Op vrijdag 10 december 2010 21:01 schreef BabeWatcher het volgende:
[..]
Als mijn dochter geboren is plaats ik hier geen foto van haar. Ik laat jullie niet op mijn dochter fappen.
Ik fap op de dochter van mijn schoonoudersquote:
Die keuze komt later pas. Uiteindelijk ondergaan we allemaal hetzelfde lot. In de kroeg hangen nauwelijks nog dertigers. De jongeren die hier resoluut kinderen afwijzen komen later wel tot inkeer.quote:Dus wijsheid betekent 'kinderen willen/krijgen'?
Ik loop nog na te smilen, was echt voor het eerst dat ik hem hoorde.quote:Op vrijdag 10 december 2010 12:47 schreef Id_do_her het volgende:
[..]
Toen ik die mop voor het eerst hoorde lachte ik me kapot.
Nee, gewoon doorgaan met je studentenleventje en af en toe wat quality time met je baby om dat goed te maken.quote:Op vrijdag 10 december 2010 21:32 schreef grindfreakje het volgende:
[..]
"Nee sorry ik kan geen biertje nemen komende vrijdag na het werk, want ik moet koken en we willen de kinderen wel regelmaat bieden"
Voor sommigen wel.quote:Op vrijdag 10 december 2010 21:27 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Jij wil dat alleenrecht?![]()
[..]
Dus wijsheid betekent 'kinderen willen/krijgen'?
Dan vreten die kinderen toch gewoon een keer een uurtje later.quote:Op vrijdag 10 december 2010 21:37 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Nee, gewoon doorgaan met je studentenleventje en af en toe wat quality time met je baby om dat goed te maken.
Een kind heeft regelmaat nodig. Daar heeft deze laffe tak groot gelijk in!
Octomomquote:Op vrijdag 10 december 2010 13:09 schreef Vengerr het volgende:
'Ik wil kinderen omdat mijn ei- of zaadcellen recht hebben op een volwaardig leven.'
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |