abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 7 november 2010 @ 08:15:28 #76
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88424806
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:14 schreef Avey het volgende:

[..]

Wat een flauwekul :') Dingen als verantwoordelijkheid en moed zijn allemaal hele leuke begrippen maar dit is een praktische zaak waar emoties geen plaats hebben.
Wat goed van je dat je emotieloos kan leven, lekker zeg.

"een praktische zaak" mijn god zeg :') Kwestie van leven en dood.
The truth was in here.
pi_88424817
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:01 schreef keesjeislief het volgende:
TS, ik zou in ieder geval zorgen dat je heel duidelijk bent tegen je zus met betrekking tot wat ze wel en niet van jou mag verwachten als ze besluit de zwangerschap niet af te breken. Idem je ouders. Meer kun je m.i. niet doen, uiteindelijk is het natuurlijk haar eigen beslissing. Het moeilijkste is natuurlijk om je aan de afspraken te houden mocht er een kindje komen, ik begrijp dat dat ook een van je problemen met de hele zaak is: dat jij en je ouders je uiteindelijk toch zo verantwoordelijk zullen voelen dat je zusje wegkomt met wat ze maar wil. Dat is echter jullie probleem en dat kun je haar niet verwijten.
Dit inderdaad aangeven, en daarbij vertellen dat jij vindt dat abortus de beste oplossing is. Als dat haar niet overtuigt is het niet anders, in dat geval moet je maar hopen dat het allemaal goed komt :{
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 08:19:45 #78
262650 kitao
prikplaatje
pi_88424826
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:15 schreef Avey het volgende:

[..]

Wat snap je niet?
jij snapt het niet , egocentrisch kil persoon.

:W
megalomaniac
  zondag 7 november 2010 @ 08:19:47 #79
236046 NotYou
tigerblood
pi_88424827
quote:
13s.gif Op zondag 7 november 2010 08:11 schreef Bastard het volgende:

[..]



En daarmee het grootste verdriet kenbaar in een mensenleven op je nemen. Ieder jaar rond een tijd afvragen hoe hij/zij zou zijn geworden als het geboren had mogen worden.

Begrijp me goed, ik ben niet TEGEN abortus, in een verkrachtingszaak, of een kind van 15 kan ik dat goed begrijpen.. maar niet als je 23 bent.
Dan had je inderdaad maar voorbehoedsmiddelen moeten gebruiken, nu is het verantwoording nemen voor je acties, maar dat is alleen weggelegd voor een moedig mens, geen bange wezels.
Het zou nog geen abortus zijn maar een overtijdsbehandeling. Lekker melodramatisch zeg, jij. Vraag jij je ook jaarlijks op iedere dag dat je in voorgaande jaren gefapt/geneukt hebt af hoe het zou zijn geweest als je wel onbeschermd een vrouw had volgespoten en daaruit een kindje was voortgekomen? :') Must suck to be you then. :D
Je suis Charlie Sheen
pi_88424828
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:15 schreef Stokstaart het volgende:

[..]

Ja louter uit eigenbelang ja . Want het zusje ziet het kennelijk wél zitten
Terwijl er genoeg redenen zijn om daar tegen te zijn. Want er gaan 2 dingen gebeuren, of de nieuwbakken moeder komt in de problemen omdat ze blijkbaar niet weet wat er bij een kind opvoeden komt kijken, of TS en de ouders dienen als vangnet. Dus ja, het is ook in het belang van het zwangere zusje dat TS zich zorgen maakt.
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
pi_88424838
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:15 schreef Bastard het volgende:

[..]



Wat goed van je dat je emotieloos kan leven, lekker zeg.

"een praktische zaak" mijn god zeg :') Kwestie van leven en dood.
Ik kan prima leven met emoties, ik probeer me alleen niet te laten verblinden voor de werkelijkheid.
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  Moderator zondag 7 november 2010 @ 08:21:15 #82
236264 crew  capricia
pi_88424840
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:07 schreef Bastard het volgende:
Nee ik heb niet alles doorgelezen van TS.. maar waar haal je eigenlijk de arrogantie vandaan om voor je volwassen zus in te vullen wat goed en niet goed voor haar is?

Het is haar leven, haar lichaam, haar baby .. dat kan je toch onmogelijk ontkennen? Wat nou advies geven, als je je zus wil helpen ga je haar steunen.
En je ouders net zo goed!
Dat invullen ook dat het op hun schoot zal neerkomen, dat is helemaal nog niet gezegd.

Wat heb ik te doen met je zus nu zeg, wat zal ze zich eenzaam voelen nu met het nieuwe leven in dr buik.
Dat vroeg de huisarts ook: ben je gelukkig met dit nieuwe leven in je buik?
Helaas voor haar kon ze hier geen eenduidig antwoord op geven. En nu, een week later, kan ze dat nog steeds niet.
Ik snap dat jij niet het hele topic doorgelezen hebt, maar laat ik je dan het volgende vertellen:
Ze is nu een paar weken zwanger, er is dus nog helemaal geen kindje. Alleen een klompje cellen.
Ze kan en gaat niet fulltime voor een eventueel kind zorgen. Die zorg komt bij mijn ouders en mij terecht.
Tenzij mijn ouders haar het huis uit trappen, en die kans is zeer klein.
De vader doet er niet toe, zal waarschijnlijk niet in de picture zijn.

Mocht het kindje er komen, ja, natuurlijk zijn we er dan, met zijn allen. En we zijn blij!
Maar vind jij het terecht dat ik daar geen stem in zou mogen hebben, als het wel bij mij terecht komt? En zeker mijn ouders?
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_88424846
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:05 schreef capricia het volgende:

Laten we voorop stellen dat mijn zusje verantwoordelijk is, voor welke beslissing ze ook gaat. Tuurlijk is een kindje welkom, als het er is...maar nu is het nog zeker geen kind.
Dat is jouw zienswijze, het verschilt wanneer mensen vinden dat er een kind is en daar zal altijd discussie over blijven bestaan. En ja, je zus blijft verantwoordelijk.

quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:05 schreef capricia het volgende:
Probleem is echter dat ze niet alleen een beslissing neemt over haar eigen leven, maar indirect (eigenlijk zeer direct) ook over die van mijn ouders en mij ( zelfs incl die van mijn man).
Nee, dat doet ze niet, ze neemt geen enkele beslissing voor jou.

JIJ beslist of je verantwoordelijkheid neemt voor andermans kind of niet. Ze houdt geen pistool tegen je hoofd en ze kan je niet dwingen. Als jouw moreel besef zegt dat je voor het kind moet gaan zorgen, dan is dat jouw moreel besef.

Waarom geef je haar daar de schuld van? Je blijft daar maar op hameren. Ik vind het frappant dat ze vindt dat zij geen verantwoordelijkheidsgevoel heeft, maar zelf neem je ook niet je verantwoordelijkheid over jouw beslissingen en jouw moreel besef!

quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:05 schreef capricia het volgende:
Vind jij dat wij er dan niets over te zeggen hebben, terwijl het ons direct zal aangaan?
Vind jij dan ook dat mijn ouders en ik het volste recht hebben om te zeggen: 'Nee, dit is jouw keuze, jouw kind, dus zoek het maar uit!'?
Want zo werkt het niet als je van elkaar houdt, toch?
Nee, je hebt er niets over te zeggen. Het is haar lijf, haar kind en haar leven. Als zij het wel de moeite waar vindt om voor een kind haar studies op te geven, dan doet ze dat. Het gaat je niet direct aan, slechts indirect.

Ja, jij hebt het volste recht om te zeggen: "Zoek het maar uit", want er staat nergens in de wet dat jij voor andermans kind moet gaan zorgen. Moreel besef is persoonlijk. Uiteindelijk beslis jij waar je wel en niet mee kan leven.

En ja, soms werkt het wel zo als je van elkaar houdt, simpel weg omdat iemand dan pas merkt: "Hey, ik heb mijn eigen verantwoordelijkheiden, niemand komt me redden, dus moet ik het zelf doen". Hoe vaak wordt familie van ernstig verslaafden bijvoorbeeld niet aangeraden om gewoon de deur dicht te gooien, geen geld te lenen en pas weer contact toe te staan om het moment dat iemand clean is.... ander gedrag (geld blijven lenen, slaapplek blijven geven) zorgt voor het in stand houden van het probleem.

Ik snap best dat je je zorgen maakt en je je afvraagt wat jij gaat doen als er uiteindelijk toch een kind komt, maar dat geeft je niet het recht om te roepen dat je zusje beslissingen voor jou maakt. En jeugdzorg is niet leuk, maar kan wel gezinnen op de rit krijgen, misschien nog wel beter soms dan 'helpende' familie.
pi_88424854
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:19 schreef kitao het volgende:

[..]

jij snapt het niet , egocentrisch kil persoon.

:W
Ik snap het prima, deze situatie vraagt om een praktische oplossing.
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 08:26:34 #85
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88424865
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:19 schreef NotYou het volgende:

[..]



Het zou nog geen abortus zijn maar een overtijdsbehandeling. Lekker melodramatisch zeg, jij. Vraag jij je ook jaarlijks op iedere dag dat je in voorgaande jaren gefapt/geneukt hebt af hoe het zou zijn geweest als je wel onbeschermd een vrouw had volgespoten en daaruit een kindje was voortgekomen? :') Must suck to be you then. :D
Oh ja natuurlijk, er is er altijd weer 1 die de vergelijking wil maken met fappen en zo onnodig leven killen, how sweet O+

Punt hier is dat een gezonde jonge vrouw zwanger is geworden (vermoedelijk zonder juist voorbehoedsmiddel) en zij er voor kiest om het kind te krijgen.
Daar is totaal niks mis mee, dat is een hartstikke gezonde gedachte.. De gedachte echter om het leven te bepalen voor haar, of jij het nou bent of je bloedeigen zus is verkeerd. "jezus wat doe je jezelf aan, weet je wat goed voor jou zou zijn? Je kind ombrengen want ja het leven met een diploma nu is zoveel meer belangrijk" .
Dat je dat niet ziet maakt je een domweg een kil berekend persoon die over lijken gaat.

Enig idee ook hoeveel stelletjes wel hun best doen om zwanger te worden? Het is geen weggooi product hoor :')
The truth was in here.
  zondag 7 november 2010 @ 08:27:49 #86
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88424870
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:22 schreef Avey het volgende:

[..]

Ik snap het prima, deze situatie vraagt om een praktische oplossing.
Ik zat net te kijken in je PH, en kan mij niet aan de inbeelding ontrekken dat je lesbisch bent. Sorry, dat had ik eerder moeten doen, ik begrijp nu je angst voor enge mannen, grote pikken en bovenal baby's verwekken.
The truth was in here.
  Moderator zondag 7 november 2010 @ 08:28:45 #87
236264 crew  capricia
pi_88424873
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:10 schreef Krantenman het volgende:

[..]



De beslissing ligt bij haar he, als ze dat allemaal wil opgeven. Maar goed, het is niet zo dat ze daarom hierna geen kansen op de arbeidsmarkt heeft. Je zal alleen wel een overbruggingsperiode moeten hebben waarbij iemand op financieel vlak wat helpt.
Ik ga dit heel simpel zeggen: zij denkt dat ze voorrang krijgt met een kindje op een sociale huurwoning, a 200 euro pm in Utrecht. Zij denkt dat ze het kind kan kleden en voeden via de emmaus. Ze wil 3 a 4 dagen per week fulltime studeren ( doet ze nu ook) en dan moet dat kind 1 dag per week bij mij (ik werk 5 dagen, dus hoe?), 2 dagen bij mijn ouders ( die willen nu juist gaan genieten van een leven zonder kinderen..) en 1 dag bij een vriendin van haar die niet eens in Utrecht woont en zelf ook een los leven leidt.
Ze gaat er van uit dat ze NIET hoeft te werken en normaal haar studie af kan maken.
Hoe reeel is dit?
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_88424882
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:26 schreef Bastard het volgende:

[..]



Punt hier is dat een gezonde jonge vrouw zwanger is geworden (vermoedelijk zonder juist voorbehoedsmiddel) en zij er voor kiest om het kind te krijgen.
Nee, ze heeft nog nergens voor gekozen.
quote:
Daar is totaal niks mis mee, dat is een hartstikke gezonde gedachte..
Zoals TS heeft aangegeven is er dus wel iets mis mee. Anders had ze dit topic niet gemaakt.

quote:
De gedachte echter om het leven te bepalen voor haar, of jij het nou bent of je bloedeigen zus is verkeerd. "jezus wat doe je jezelf aan, weet je wat goed voor jou zou zijn? Je kind ombrengen want ja het leven met een diploma nu is zoveel meer belangrijk" .
Het is nog geen kind. En ik begin me af te vragen of je überhaupt wel aan het kind denkt. Wat heeft dat aan een moeder die er zo over denkt?
quote:
Dat je dat niet ziet maakt je een domweg een kil berekend persoon die over lijken gaat.
Dat is een geen geldige conclusie en bovendien een niet onderbouwd waardeoordeel.

quote:
Enig idee ook hoeveel stelletjes wel hun best doen om zwanger te worden? Het is geen weggooi product hoor :')
Irrelevant.
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 08:31:00 #89
236046 NotYou
tigerblood
pi_88424884
quote:
14s.gif Op zondag 7 november 2010 08:27 schreef Bastard het volgende:

[..]



Ik zat net te kijken in je PH, en kan mij niet aan de inbeelding ontrekken dat je lesbisch bent. Sorry, dat had ik eerder moeten doen, ik begrijp nu je angst voor enge mannen, grote pikken en bovenal baby's verwekken.
En dat is dan een moderator. In plaats van inhoudelijk te reageren een posthistory doorpluizen en een user aanpakken op nota bene haar seksuele geaardheid.

Schaam je. :')
Je suis Charlie Sheen
pi_88424888
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:27 schreef Bastard het volgende:

[..]



Ik zat net te kijken in je PH, en kan mij niet aan de inbeelding ontrekken dat je lesbisch bent. Sorry, dat had ik eerder moeten doen, ik begrijp nu je angst voor enge mannen, grote pikken en bovenal baby's verwekken.
En deze belachelijke persoonlijke aanval is relevant voor het topic omdat? :D
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 08:32:41 #91
262650 kitao
prikplaatje
pi_88424890
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:22 schreef Avey het volgende:

[..]

Ik snap het prima, deze situatie vraagt om een praktische oplossing.
Het recht om een beslissing te beinvloeden...

dat was jouw tekst.

een synoniem voor beslissing is besluit, oftewel een eindoordeel.
Dat is dus geen overweging maar een voltooid verleden tijd gemaakte keuze.
Dus niemand geeft jou of wie dan ook het recht om iemand die tot een slotsom is gekomen te beinvloeden.

En dat snap jij niet.
megalomaniac
  zondag 7 november 2010 @ 08:33:40 #92
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88424893
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:21 schreef capricia het volgende:

[..]

Dat vroeg de huisarts ook: ben je gelukkig met dit nieuwe leven in je buik?
Helaas voor haar kon ze hier geen eenduidig antwoord op geven. En nu, een week later, kan ze dat nog steeds niet.

Logisch natuurlijk.. ze was het niet van plan zwanger worden, je moet je gedachten even op een rijtje krijgen op zo'n vraag is niet meteen een juist antwoord te geven.

quote:
Ik snap dat jij niet het hele topic doorgelezen hebt, maar laat ik je dan het volgende vertellen:
Ze is nu een paar weken zwanger, er is dus nog helemaal geen kindje. Alleen een klompje cellen.
Ze kan en gaat niet fulltime voor een eventueel kind zorgen. Die zorg komt bij mijn ouders en mij terecht.
Mooi ingevuld voor haar, en een klompje cellen? Het is maar hoe je er tegenaan kijkt. Een overheerlijke maaltijd is ook maar slechts een klompje cellen

quote:
Tenzij mijn ouders haar het huis uit trappen, en die kans is zeer klein.
De vader doet er niet toe, zal waarschijnlijk niet in de picture zijn.

Mocht het kindje er komen, ja, natuurlijk zijn we er dan, met zijn allen. En we zijn blij!
Maar vind jij het terecht dat ik daar geen stem in zou mogen hebben, als het wel bij mij terecht komt? En zeker mijn ouders?
Nee daar heb je geen stem in wat mij betreft. Je mag je bezorgdheid uitspreken, zeker. Je mag haar steunen, en met haar praten.
Maar praat haar alsjeblieft geen abortus aan.. dat zou nog altijd een objectieve beslissing vanuit haarzelf moeten zijn.
Je gaat daar zo spijit van krijgen anders.. ook op latere leeftijd gaat dit een verwijt worden tussen jullie 2 anders. Daar ben ik van overtuigd.

Een kindje ben je nooit klaar voor. En ik heb er inmiddels 3.
The truth was in here.
  Moderator zondag 7 november 2010 @ 08:34:27 #93
236264 crew  capricia
pi_88424896
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:27 schreef Bastard het volgende:

[..]



Ik zat net te kijken in je PH, en kan mij niet aan de inbeelding ontrekken dat je lesbisch bent. Sorry, dat had ik eerder moeten doen, ik begrijp nu je angst voor enge mannen, grote pikken en bovenal baby's verwekken.
Goh, een geweldige inhoudelijke bijdrage.
Deze opmerking is te triest voor woorden. Als je een beetje mod bent haal die opmerking gewoon weg.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_88424899
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:32 schreef kitao het volgende:

[..]

Het recht om een beslissing te beinvloeden...

dat was jouw tekst.

een synoniem voor beslissing is besluit, oftewel een eindoordeel.
Dat is dus geen overweging maar een voltooid verleden tijd gemaakte keuze.
Dus niemand geeft jou of wie dan ook het recht om iemand die tot een slotsom is gekomen te beinvloeden.

En dat snap jij niet.
Goed, misschien wat ambigu verwoord? Het is nog vroeg :P Maar punt is dus dat ik vind dat TS zeker wel (objectieve) argumenten mag aandragen om de beslissing te kunnen maken.

Zoals iemand anders al opmerkte is dat het enige wat je kunt doen. Als ze daarna alsnog besluit om de baby te houden moet TS dat ook accepteren (en dat zal ze ook doen geloof ik).
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 08:35:25 #95
236046 NotYou
tigerblood
pi_88424900
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:26 schreef Bastard het volgende:

[..]



Oh ja natuurlijk, er is er altijd weer 1 die de vergelijking wil maken met fappen en zo onnodig leven killen, how sweet O+

Punt hier is dat een gezonde jonge vrouw zwanger is geworden (vermoedelijk zonder juist voorbehoedsmiddel) en zij er voor kiest om het kind te krijgen.
Daar is totaal niks mis mee, dat is een hartstikke gezonde gedachte.. De gedachte echter om het leven te bepalen voor haar, of jij het nou bent of je bloedeigen zus is verkeerd. "jezus wat doe je jezelf aan, weet je wat goed voor jou zou zijn? Je kind ombrengen want ja het leven met een diploma nu is zoveel meer belangrijk" .
Dat je dat niet ziet maakt je een domweg een kil berekend persoon die over lijken gaat.

Enig idee ook hoeveel stelletjes wel hun best doen om zwanger te worden? Het is geen weggooi product hoor :')
Op deze post heb ik eigenlijk maar één reactie: SBS tienermoeders. Loopt als 't goed is nog een topic over 't afgelopen Nederlandse seizoen waarin nog meer informatie staat mbt hoe het deze meisjes vergaan is ook na de opnames. :')

Sommige meisjes/vrouwen zouden echt geen moeder moeten worden, iig nog niet. Hoe fout dat ook klinkt.
Je suis Charlie Sheen
  zondag 7 november 2010 @ 08:35:26 #96
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88424901
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:31 schreef NotYou het volgende:

[..]



En dat is dan een moderator. In plaats van inhoudelijk te reageren een posthistory doorpluizen en een user aanpakken op nota bene haar seksuele geaardheid.

Schaam je. :')
Nee het gaf mij inzicht in de persoon, nu begrijp ik meer haar gedachtegang :)
The truth was in here.
  zondag 7 november 2010 @ 08:36:06 #97
30719 keesjeislief
NextGenerationHippie
pi_88424904
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:05 schreef capricia het volgende:

[..]

Vind jij dan ook dat mijn ouders en ik het volste recht hebben om te zeggen: 'Nee, dit is jouw keuze, jouw kind, dus zoek het maar uit!'?
Want zo werkt het niet als je van elkaar houdt, toch?
Zo werkt het juist wel als je van elkaar houdt. Van elkaar houden betekent niet "Hier, ik zadel je even op met mijn problemen, dan maar samen ten onder, wat je houdt toch van me?". Als je jullie gezinssituatie goed wilt verneuken is het het beste om onduidelijk te zijn en elkaar allerlei (on)uitgesproken verwijten te maken over afhankelijkheden. Veel beter om duidelijk te zijn. Dat heoft helemaal niet onvriendelijk te zijn, je kunt prima op een liefdevolle manier laten weten wat hetgene is wat je kunt brengen, en wat niet. En daar dan consequent in zijn. Als het helemaal mis gaat kun je altijd nog verder kijken, maar in essentie is je zus volwassen en moet je er van uitgaan dat ze in staat is te staan voor haar beslissing.
heeft de hoop dat het allemaal stiekum toch nog goed komt...
Fotoboek
pi_88424906
quote:
14s.gif Op zondag 7 november 2010 08:27 schreef Bastard het volgende:

[..]



Ik zat net te kijken in je PH, en kan mij niet aan de inbeelding ontrekken dat je lesbisch bent. Sorry, dat had ik eerder moeten doen, ik begrijp nu je angst voor enge mannen, grote pikken en bovenal baby's verwekken.
Wat een ongelofelijke loser-opmerking zeg :N

@TS
Het punt is natuurlijk dat haar keuze van invloed is op jouw leven.
Als je dat niet wilt, is het enige dat je kunt doen heel duidelijk maken dat jij geen poot uit gaat steken bij de opvoeding van het kind. Je hebt geen geld beschikbaar en je bent niet in de gelegenheid om aan dagopvang te doen. Dat zou ik één keer heel duidelijk zeggen.
Ik zie je zeggen "ja, als het kind er is dan zijn we er natuurlijk allemaal".
Dát moet je natuurlijk niet zeggen, zelfs niet denken, want jouw zus weet ook wel hoe je dan bijdraait, en daar rekent ze zelfs op.
pi_88424909
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:27 schreef Bastard het volgende:

[..]



Ik zat net te kijken in je PH, en kan mij niet aan de inbeelding ontrekken dat je lesbisch bent. Sorry, dat had ik eerder moeten doen, ik begrijp nu je angst voor enge mannen, grote pikken en bovenal baby's verwekken.
Nah ik ben het volledig met je eens , maar dit moet je niet doen hoor :N
Op vrijdag 18 maart 2011 01:26 [b]schreef Ezio het volgende:[/b]Ik ga nu wel. Kijk uit waar je je staart steekt!
Groetjes, Ezio.
  zondag 7 november 2010 @ 08:37:28 #100
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88424911
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:35 schreef NotYou het volgende:

[..]



Op deze post heb ik eigenlijk maar één reactie: SBS tienermoeders. Loopt als 't goed is nog een topic over 't afgelopen Nederlandse seizoen waarin nog meer informatie staat mbt hoe het deze meisjes vergaan is ook na de opnames. :')

Sommige meisjes/vrouwen zouden echt geen moeder moeten worden, iig nog niet. Hoe fout dat ook klinkt.
Tienermoeders ja.. guppen van 15 die denken dat moedertje spelen leuk is.
Zie je het verschil niet?
The truth was in here.
  zondag 7 november 2010 @ 08:37:28 #101
239294 PierreTT
Man man man, wat een drama!
pi_88424912
@ TS, ik heb het topic doorgelezen, en kom ook eigenlijk tot de conclusie dat je niet veel meer kan doen dan adviseren om het kind niet te houden. Het blijft echter wel haar eigen keuze waarmee ze zelf moet leven, en het is ook niet aan jou om te beslissen over wat zij met het kind doet, maar je kan haar wel adviseren. En als ik zo in het topic lees over je zus, is dat totaal niet onverstandig om te doen :)

Ik blijf nog even meelezen :)
Half bezopen is weggegooid geld.
pi_88424913
Ik heb niet alles doorgelezen, dus excuses als het al eens is gezegt. maar:
Je zusje kiest ervoor het kindje te houden, of jij het daar nou mee eens bent ja of nee.
Misschien moeten jullie daar maar het beste van maken? En tot nu toe, in wat ik dan gelezen heb, zie ik vooral kritiek op wat ze doet maar geen steun die ze als zusje waarschijnlijk wel heel graag wilt.
Waarom ga je niet eens met haar en je ouders rond de tafel zitten, leg je uit dat je je twijfels hebt maar haar heel graag wilt steunen waar het kan (ik ga er vanuit dat je dat wilt als zus..).
Vertel haar dat het belangrijk is dat ze gaat werken in de vrije tijd die ze nu heeft zodat ze wat gespaart heeft als de baby komt.
Ik begrijp dat je denkt dat alles straks op jullie aankomt en " dat ze dr leven vergooit " maar misschien moet je eens ophouden met dat te roepen en eens laten zien dat je voor dr klaar staat. Misschien praat ze dan wel eens goed met je en beslist ze alsnog het weg te halen, en anders gaan jullie er toch met zn alle voor? Daar ben je toch familie voor? En nee het is niet makkelijk maar dat is het leven toch al vaak niet. Laat je zusje gewoon zien dat je er voor dr bent (en je ouders ook)!
  zondag 7 november 2010 @ 08:38:27 #103
236046 NotYou
tigerblood
pi_88424914
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:37 schreef Bastard het volgende:

[..]



Tienermoeders ja.. guppen van 15 die denken dat moedertje spelen leuk is.
Zie je het verschil niet?
Een waarschijnlijk bruine afwezige pappa, nog geen afgemaakte studie, geen baan, geen eigen huis, geen zekerheid, veel zal neerkomen op familie/vrienden van de moeder. Verschil? Ja, deze is toevallig 23.
Je suis Charlie Sheen
  zondag 7 november 2010 @ 08:39:28 #104
30719 keesjeislief
NextGenerationHippie
pi_88424919
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:28 schreef capricia het volgende:

[..]

Ik ga dit heel simpel zeggen: zij denkt dat ze voorrang krijgt met een kindje op een sociale huurwoning, a 200 euro pm in Utrecht. Zij denkt dat ze het kind kan kleden en voeden via de emmaus. Ze wil 3 a 4 dagen per week fulltime studeren ( doet ze nu ook) en dan moet dat kind 1 dag per week bij mij (ik werk 5 dagen, dus hoe?), 2 dagen bij mijn ouders ( die willen nu juist gaan genieten van een leven zonder kinderen..) en 1 dag bij een vriendin van haar die niet eens in Utrecht woont en zelf ook een los leven leidt.
Ze gaat er van uit dat ze NIET hoeft te werken en normaal haar studie af kan maken.
Hoe reeel is dit?
Waarom zeg je dan niet gewoon lief doch beslist tegen haar dat zowel je ouders als jij dat niet gaan doen, en dat ze dus een andere indeling zal moeten bedenken als ze het wil houden? Dat is de enige manier om haar een duidelijk beeld te verschaffen hoor. Als je nu niet duidelijk 'nee' zegt, kun (en mag m.i.) je het haar ook niet verwijten als ze er zometeen vanuit gaat dat jullie dat wel zullen doen.
heeft de hoop dat het allemaal stiekum toch nog goed komt...
Fotoboek
pi_88424920
Ik denk dat je je zus niet moet adviseren om het kind niet te houden, maar haar moet wijzen op het feit dat jij niet in de gelegenheid bent om haar te ondersteunen met geld en opvang, en dat je je ouders ook niet in de gelegenheid ziet. Dat is namelijk waar je wél over gaat.
Of ze het kind houdt is dan haar eigen keuze. Je kunt haar wijzen op de mogelijkheden, maar opdringen werkt volgens mij averechts.
  zondag 7 november 2010 @ 08:40:06 #106
279841 Avey
Blossom!
pi_88424922
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:37 schreef PierreTT het volgende:
@ TS, ik heb het topic doorgelezen, en kom ook eigenlijk tot de conclusie dat je niet veel meer kan doen dan adviseren om het kind niet te houden. Het blijft echter wel haar eigen keuze waarmee ze zelf moet leven, en het is ook niet aan jou om te beslissen over wat zij met het kind doet, maar je kan haar wel adviseren. En als ik zo in het topic lees over je zus, is dat totaal niet onverstandig om te doen :)
Goed verwoord zo op de vroege ochtend :P
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 08:40:56 #107
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88424926
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:38 schreef NotYou het volgende:

[..]



Een waarschijnlijk bruine afwezige pappa, nog geen afgemaakte studie, geen baan, geen eigen huis, geen zekerheid, veel zal neerkomen op familie/vrienden van de moeder. Verschil? Ja, deze is toevallig 23.
Het zijn niet de optimale omstandigheden om een kind te krijgen bedoel je? Nee we hoeven niet allemaal een droomcarriere boven het krijgen van een kind te zetten.
Dat is gewoon niet een ander zijn keuze alleen die van jezelf.. zie leeftijd en gezond verstand.
The truth was in here.
  zondag 7 november 2010 @ 08:41:39 #108
30719 keesjeislief
NextGenerationHippie
pi_88424931
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:37 schreef Jessiiie het volgende:
[..] (ik ga er vanuit dat je dat wilt als zus..). [..]
Bullshit dit soort emotionele chantage. Ik hou zielsveel van mijn zusjes, maar laat me niet opzadelen met een verantwoordelijkheid voor de komende 20 jaar waar ik niet om gevraagd heb.
heeft de hoop dat het allemaal stiekum toch nog goed komt...
Fotoboek
pi_88424934
Het zal voor je ouders wel de enige kans zijn om grootouder te worden. Ben jezelf geen kinderhater aangezien jezelf al achter in de dertig bent en geen kinderen hebt ?
pi_88424935
quote:
13s.gif Op zondag 7 november 2010 08:41 schreef keesjeislief het volgende:

[..]

Bullshit dit soort emotionele chantage. Ik hou zielsveel van mijn zusjes, maar laat me niet opzadelen met een verantwoordelijkheid voor de komende 20 jaar waar ik niet om gevraagd heb.
Het hele punt van deze discussie in 2 zinnen ^O^
pi_88424944
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:42 schreef machtpen het volgende:
Het zal voor je ouders wel de enige kans zijn om grootouder te worden. Ben jezelf geen kinderhater aangezien jezelf al achter in de dertig bent en geen kinderen hebt ?
_O_
Op vrijdag 18 maart 2011 01:26 [b]schreef Ezio het volgende:[/b]Ik ga nu wel. Kijk uit waar je je staart steekt!
Groetjes, Ezio.
  zondag 7 november 2010 @ 08:44:20 #112
30719 keesjeislief
NextGenerationHippie
pi_88424948
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:40 schreef Bastard het volgende:

[..]



Het zijn niet de optimale omstandigheden om een kind te krijgen bedoel je? Nee we hoeven niet allemaal een droomcarriere boven het krijgen van een kind te zetten.
Dat is gewoon niet een ander zijn keuze alleen die van jezelf.. zie leeftijd en gezond verstand.
Ach lazer toch op zeg, zuslief kan niet eens haar eigen broek ophouden en heeft geen dak boven haar hoofd. Dat zijn slechte omstandigheden, niet slechts suboptimaal. :').
heeft de hoop dat het allemaal stiekum toch nog goed komt...
Fotoboek
  zondag 7 november 2010 @ 08:44:55 #113
236046 NotYou
tigerblood
pi_88424949
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:40 schreef Bastard het volgende:

[..]



Het zijn niet de optimale omstandigheden om een kind te krijgen bedoel je? Nee we hoeven niet allemaal een droomcarriere boven het krijgen van een kind te zetten.
Dat is gewoon niet een ander zijn keuze alleen die van jezelf.. zie leeftijd en gezond verstand.
Wie heeft het over een droomcarriere? Ik heb het over een eigen baan en een eigen huis, kunnen voorzien in iig je eigen levensonderhoud en het liefst ook dat van je kind. Dit meisje leeft kennelijk zelf nog thuis bij haar ouders als een kind. Donkere afwezige vader. "Mama waarom ben ik bruin en jij niet? Waar is papa?" etc. Tof joh. :')
Je suis Charlie Sheen
  zondag 7 november 2010 @ 08:46:32 #114
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88424960
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:44 schreef keesjeislief het volgende:

[..]

Ach lazer toch op zeg, zuslief kan niet eens haar eigen broek ophouden en heeft geen dak boven haar hoofd. Dat zijn slechte omstandigheden, niet slechts suboptimaal. :').
't Is geen kansarm meisje, hè. Als je drie universitaire studies tegelijk kunt doen, dan kun je ook wel in je eigen onderhoud voorzien.
The love you take is equal to the love you make.
  zondag 7 november 2010 @ 08:47:09 #115
30719 keesjeislief
NextGenerationHippie
pi_88424965
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:42 schreef machtpen het volgende:
Het zal voor je ouders wel de enige kans zijn om grootouder te worden. Ben jezelf geen kinderhater aangezien jezelf al achter in de dertig bent en geen kinderen hebt ?
De ouders zien het ook niet zitten, heb je het topic wel gelezen? Met je 'kinderhater', sneu type. :').
heeft de hoop dat het allemaal stiekum toch nog goed komt...
Fotoboek
pi_88424972
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:46 schreef Lienekien het volgende:

[..]



't Is geen kansarm meisje, hè. Als je drie universitaire studies tegelijk kunt doen, dan kun je ook wel in je eigen onderhoud voorzien.
Het probleem is geloof ik dat ze dat niet wil. Dat ze blijkbaar vindt dat haar ouders en zus dat wel voor haar zullen doen.
  zondag 7 november 2010 @ 08:48:17 #117
279841 Avey
Blossom!
pi_88424973
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:46 schreef Lienekien het volgende:

[..]



't Is geen kansarm meisje, hè. Als je drie universitaire studies tegelijk kunt doen, dan kun je ook wel in je eigen onderhoud voorzien.
Hoe leg je die link? Opleidingsniveau zegt niet alles over levensvaardigheden.
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
pi_88424976
Waarom snappen mensen niet dat de enige die kan beoordelen of dat kind er ja/nee moet komen de zus van TS is ?
Op vrijdag 18 maart 2011 01:26 [b]schreef Ezio het volgende:[/b]Ik ga nu wel. Kijk uit waar je je staart steekt!
Groetjes, Ezio.
  zondag 7 november 2010 @ 08:49:46 #119
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88424982
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:48 schreef lezzer het volgende:

[..]

Het probleem is geloof ik dat ze dat niet wil. Dat ze blijkbaar vindt dat haar ouders en zus dat wel voor haar zullen doen.
En dus blijft dat ook zo?
The love you take is equal to the love you make.
  zondag 7 november 2010 @ 08:49:53 #120
262650 kitao
prikplaatje
pi_88424984
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:35 schreef Avey het volgende:

Goed, misschien wat ambigu verwoord? Het is nog vroeg :P Maar punt is dus dat ik vind dat TS zeker wel (objectieve) argumenten mag aandragen om de beslissing te kunnen maken.

Zoals iemand anders al opmerkte is dat het enige wat je kunt doen. Als ze daarna alsnog besluit om de baby te houden moet TS dat ook accepteren (en dat zal ze ook doen geloof ik).
Dat ben ik wel met je eens, maar dit zou naar mijn mening snel moeten gebeuren, want zoals hiervoor al vermeld -ook door mij zelf trouwens- ,indien dit blijft slepen zal dit uiteindelijk tot een breuk leiden binnen de familie.
Dus of nu duidelijk vertellen hoe je erover denkt en hoe je gaat handelen mocht het kind er komen of erover ophouden en gaan voor het kind en de moeder.
(en dat is makkelijker gezegd dan gedaan natuurlijk, maar dat is beter als rond blijven dobberen in gekif)
megalomaniac
  zondag 7 november 2010 @ 08:50:48 #121
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88424991
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:48 schreef Avey het volgende:

[..]

Hoe leg je die link? Opleidingsniveau zegt niet alles over levensvaardigheden.
Nee, niet alles. Maar waarom zou het per se niet goed gaan?

Er wordt hier steeds maar van een bepaald scenario uitgegaan.
The love you take is equal to the love you make.
pi_88424992
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:49 schreef Lienekien het volgende:

[..]



En dus blijft dat ook zo?
Nou ja, geen idee. Maar als die zus nu al TS ingeschakeld heeft voor een dag per week opvang terwijl TS een fulltime baant heeft... dan spoor je ergens niet hoor.
  zondag 7 november 2010 @ 08:51:42 #123
279841 Avey
Blossom!
pi_88424997
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:48 schreef Stokstaart het volgende:
Waarom snappen mensen niet dat de enige die kan beoordelen of dat kind er ja/nee moet komen de zus van TS is ?
Omdat dat natuurlijk flauwekul is. Ze is de enige die de beslissing kan en mag maken, maar dat betekent niet dat ze observaties van anderen niet mee kan laten wegen in die beslissing.
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 08:51:55 #124
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88425000
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:50 schreef lezzer het volgende:

[..]


Nou ja, geen idee. Maar als die zus nu al TS ingeschakeld heeft voor een dag per week opvang terwijl TS een fulltime baant heeft... dan spoor je ergens niet hoor.
Dat meisje is vier weken zwanger en heeft nog niet eens besloten dat ze het kind ook wil houden.

Dus hoezo heeft ze haar zus nu al ingeschakeld?
The love you take is equal to the love you make.
  zondag 7 november 2010 @ 08:52:09 #125
30719 keesjeislief
NextGenerationHippie
pi_88425003
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:46 schreef Lienekien het volgende:

[..]



't Is geen kansarm meisje, hè. Als je drie universitaire studies tegelijk kunt doen, dan kun je ook wel in je eigen onderhoud voorzien.
Drie?? Komt er bij elke 10 posts automatisch een studie bij? :o. Nee, ze is niet kansarm. Maar ze heeft wel een erg rooskleurig beeld van wat haar te wachten staat gezien haar idee over het komen aan woonruimte, het kunnen doorstuderen etc. De realiteit zal zijn dat ze heel moeilijk aan woonruimte zal kunnen komen en dat doorstuderen vrijwel onmogelijk zal zijn gezien de inkomsten die ze nodig heeft om in eigen onderhoud en dat van haar potentiele kind te voorzien, ze zal veroordeeld zijn tot baantjes waar nauwelijks of geen opleiding voor nodig is en zal dat moeten zien te combineren met de opvoeding, als alleenstaande...
heeft de hoop dat het allemaal stiekum toch nog goed komt...
Fotoboek
  zondag 7 november 2010 @ 08:52:38 #126
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88425004
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:44 schreef keesjeislief het volgende:

[..]

Ach lazer toch op zeg, zuslief kan niet eens haar eigen broek ophouden en heeft geen dak boven haar hoofd. Dat zijn slechte omstandigheden, niet slechts suboptimaal. :').
Al wil ze het in een sinaasappelkistje leggen, het is het niet aan jou om te adviseren wat goed voor dr eigen bestwil is!

Dat ze niet dr broek kan ophouden dat blijkt ja, want zwanger.
The truth was in here.
pi_88425008
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:51 schreef Lienekien het volgende:

[..]



Dat meisje is vier weken zwanger en heeft nog niet eens besloten dat ze het kind ook wil houden.

Dus hoezo heeft ze haar zus nu al ingeschakeld?
Dat staat ergens in dit topic (zo las ik het in ieder geval), dat de zus van TS de ouders 2 dagen per week wil laten oppassen, TS 1 dag en dan nog een vriendin de andere dag.
Dat zijn de 4 dagen dat de zus van TS naar de universiteit moet.

edit: link naar die post: Zusje zwanger
  zondag 7 november 2010 @ 08:53:21 #128
279841 Avey
Blossom!
pi_88425010
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:50 schreef Lienekien het volgende:

[..]



Nee, niet alles. Maar waarom zou het per se niet goed gaan?

Er wordt hier steeds maar van een bepaald scenario uitgegaan.
Tja, afgaande op de beschrijvingen van TS van de persoonlijkheid van haar zus. En ze maakt zich duidelijk zorgen, dus daar zal ze reden genoeg voor hebben. Voor de rest hebben wij geen referentie.
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 08:53:49 #129
262650 kitao
prikplaatje
pi_88425013
En hoe zit het eigenlijk met de wettelijke bepalingen, is de vader nu ook niet verplicht alimentatie af te dragen ?
megalomaniac
pi_88425022
Op je 23e maak je je eigen keuzes en ben je daar zelf verantwoordelijk voor.
  zondag 7 november 2010 @ 08:56:30 #131
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88425027
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:53 schreef lezzer het volgende:

[..]


Dat staat ergens in dit topic (zo las ik het in ieder geval), dat de zus van TS de ouders 2 dagen per week wil laten oppassen, TS 1 dag en dan nog een vriendin de andere dag.
Dat zijn de 4 dagen dat de zus van TS naar de universiteit moet.
Nogmaals, ze is vier weken zwanger en heeft nog niet besloten of ze het kind wil houden.

Wat capricia hier weergeeft over wat haar zus heeft gezegd, zou ik dus niet aannemen als vaststaande plannen.
The love you take is equal to the love you make.
  zondag 7 november 2010 @ 08:56:56 #132
239294 PierreTT
Man man man, wat een drama!
pi_88425032
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:51 schreef Avey het volgende:

[..]

Omdat dat natuurlijk flauwekul is. Ze is de enige die de beslissing kan en mag maken, maar dat betekent niet dat ze observaties van anderen niet mee kan laten wegen in die beslissing.
Anderszijds wil ze misschien niet luisteren, en gaat ze er (onterecht?) vanuit dat als het kind er eenmaal is alles wel goedkomt. Dat zal het misschien ook wel, maar het lijkt me voor de zus inderdaad geen slecht probleem wat objectief advies van buitenstaanders in te winnen. Ik denk dat vooral de taak voor TS is haar wel te wijzen op de risico's en problemen die deze situatie kan opleveren, wat de zus hiermee doet is een tweede.
Half bezopen is weggegooid geld.
  zondag 7 november 2010 @ 08:57:09 #133
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88425034
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:52 schreef keesjeislief het volgende:

[..]

Drie?? Komt er bij elke 10 posts automatisch een studie bij? :o. Nee, ze is niet kansarm. Maar ze heeft wel een erg rooskleurig beeld van wat haar te wachten staat gezien haar idee over het komen aan woonruimte, het kunnen doorstuderen etc. De realiteit zal zijn dat ze heel moeilijk aan woonruimte zal kunnen komen en dat doorstuderen vrijwel onmogelijk zal zijn gezien de inkomsten die ze nodig heeft om in eigen onderhoud en dat van haar potentiele kind te voorzien, ze zal veroordeeld zijn tot baantjes waar nauwelijks of geen opleiding voor nodig is en zal dat moeten zien te combineren met de opvoeding, als alleenstaande...
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 07:56 schreef capricia het volgende:

[..]

Ja ze doet 2 masters en eigenlijk ook nog een extra bach. Moet ik dan schrijven 3 studies? Dat klinkt meteen bizar... Gaat om master pedagogiek, humanistiek (ontwikkelingssamenwerking en internationaal recht) en sociologie van de niet westerse samenleving ( hoe niet westerse landen met recht en zwakkeren omgaan, bijz interessant kan ik je vertellen).
[...]
The love you take is equal to the love you make.
pi_88425035
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:56 schreef Lienekien het volgende:

[..]



Nogmaals, ze is vier weken zwanger en heeft nog niet besloten of ze het kind wil houden.

Wat capricia hier weergeeft over wat haar zus heeft gezegd, zou ik dus niet aannemen als vaststaande plannen.
Zou jij een inschatting kunnen maken over hoe je broer/zus zoiets zou gaan handelen?
  Moderator zondag 7 november 2010 @ 08:58:35 #135
236264 crew  capricia
pi_88425037
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:37 schreef PierreTT het volgende:
@ TS, ik heb het topic doorgelezen, en kom ook eigenlijk tot de conclusie dat je niet veel meer kan doen dan adviseren om het kind niet te houden. Het blijft echter wel haar eigen keuze waarmee ze zelf moet leven, en het is ook niet aan jou om te beslissen over wat zij met het kind doet, maar je kan haar wel adviseren. En als ik zo in het topic lees over je zus, is dat totaal niet onverstandig om te doen :)

Ik blijf nog even meelezen :)
Je zegt het goed!
Ik ben er op tegen dat ze het houdt, maar niemand gaat haar, in woord of gebaar, tot iets dwingen. Mijn ouders niet, ik niet. Het is haar beslissing. En dat weet ze. We hebben al veel gesproken. Ze kent mijn argumenten.
En wat ze ook kiest, we zijn er voor haar en haar kind.
Toen mijn broertje ziek werd waren we er ook met zijn allen als gezin. Niet een paar dagen, maar uiteindelijk een half leven lang. De ziekte kwam nl na een paar jaar gewoon weer terug en was dodelijk.
Dit heeft wel gemaakt dat we als gezin een sterke band hebben. Wij zijn er echt voor elkaar.

Ook als mijn zusje besluit haar kind te houden.
Ook al sta ik er niet achter.

Begrijp me goed, ze loopt al een tijdje bij de psycholoog omdat zelf erg obsessief kan zijn en soms erg woedend en ook zelf-destructief.
En ik kan dus niet voor haar bepalen of het wel of niet houden van wat het nu is, een foetus ook tot haar obsessies bij gaat dragen of het waarschijnlijk al is.

Een kindje van haar, gaat gewoon opgevoed worden door op de eerste plaats mijn ouders, en op de tweede plaats door mij.
Ze heeft letterlijk gezegd (ik heb geen kinderen met mijn man) dat het leuk is voor mijn man en mij...
Wij vinden dat dus niet.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  zondag 7 november 2010 @ 09:00:03 #136
262650 kitao
prikplaatje
pi_88425046
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:56 schreef Lienekien het volgende:


Nogmaals, ze is vier weken zwanger en heeft nog niet besloten of ze het kind wil houden.

Wat capricia hier weergeeft over wat haar zus heeft gezegd, zou ik dus niet aannemen als vaststaande plannen.
vreemde post dit : capricia schrijft heel duidelijk het volgende in de OP :
quote:
Ze wil het kind houden omdat dat 'natuurlijk' is
megalomaniac
  zondag 7 november 2010 @ 09:00:06 #137
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88425047
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:57 schreef lezzer het volgende:

[..]


Zou jij een inschatting kunnen maken over hoe je broer/zus zoiets zou gaan handelen?
Wat zou jij willen aantonen met mijn antwoord op die vraag?

Je kunt toch wel nagaan dat, mocht die zus besluiten dat kind te krijgen, dat ze dan de komende maanden nog een flinke reality check krijgt. Ze gaat tegen dingen aanlopen die ze zich nu nog niet realiseert. Dus als ze dingen nu te rooskleurig ziet en daar te gemakkelijk over denkt: dat verandert nog wel. Dat geef ik je op een briefje.
The love you take is equal to the love you make.
  zondag 7 november 2010 @ 09:01:01 #138
279841 Avey
Blossom!
pi_88425057
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:56 schreef PierreTT het volgende:

[..]



Anderszijds wil ze misschien niet luisteren, en gaat ze er (onterecht?) vanuit dat als het kind er eenmaal is alles wel goedkomt. Dat zal het misschien ook wel, maar het lijkt me voor de zus inderdaad geen slecht probleem wat objectief advies van buitenstaanders in te winnen. Ik denk dat vooral de taak voor TS is haar wel te wijzen op de risico's en problemen die deze situatie kan opleveren, wat de zus hiermee doet is een tweede.
Inderdaad. En vooral er sterk op wijzen hoe de familie er tegenover staat als ze besluit het te houden.
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  zondag 7 november 2010 @ 09:04:45 #139
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88425081
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 09:00 schreef kitao het volgende:

[..]

vreemde post dit : capricia schrijft heel duidelijk het volgende in de OP :
[..]

Maar ze schrijft ook dit:
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:21 schreef capricia het volgende:

[..]

Dat vroeg de huisarts ook: ben je gelukkig met dit nieuwe leven in je buik?
Helaas voor haar kon ze hier geen eenduidig antwoord op geven. En nu, een week later, kan ze dat nog steeds niet.
[...]
The love you take is equal to the love you make.
pi_88425083
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 09:00 schreef Lienekien het volgende:

Wat zou jij willen aantonen met mijn antwoord op die vraag?

Je kunt toch wel nagaan dat, mocht die zus besluiten dat kind te krijgen, dat ze dan de komende maanden nog een flinke reality check krijgt. Ze gaat tegen dingen aanlopen die ze zich nu nog niet realiseert. Dus als ze dingen nu te rooskleurig ziet en daar te gemakkelijk over denkt: dat verandert nog wel. Dat geef ik je op een briefje.
Dat ik denk dat TS wel een beetje die inschatting kan maken. Ik ken mijn zus in ieder geval goed genoeg om die inschatting te maken.

Tegen de tijd dat die zus zich dat realiseert dmv de realitycheck is het natuurlijk wel te laat.

Maar goed, ik zie TS de hele tijd zeggen "als het zover is zijn we er voor haar", en daar mee ben je gewoon echt helemaal niet duidelijk naar die zus toe. Want je zegt "ik wil het niet, maar ik ga het toch doen". Daar zul je toch eerst van af moeten.
  zondag 7 november 2010 @ 09:05:54 #141
239294 PierreTT
Man man man, wat een drama!
pi_88425089
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:58 schreef capricia het volgende:

[..]

Je zegt het goed!
Dank je :)

quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:58 schreef capricia het volgende:

Een kindje van haar, gaat gewoon opgevoed worden door op de eerste plaats mijn ouders, en op de tweede plaats door mij.
Ze heeft letterlijk gezegd (ik heb geen kinderen met mijn man) dat het leuk is voor mijn man en mij...
Wij vinden dat dus niet.

Dit is in feite het probleem lijkt me. Ik zou haar heel goed duidelijk maken dat je daar niet op zit te wachten, en niet kan garanderen dat je altijd maar kan oppassen. Met alle respect, je hebt ook nog je eigen leven. Jij behoort overigens, naar mijn mening, ook niet op te draaien voor de opvoeding van het kind van je zus. En je ouders ook niet. Dat is, mijns inziens, de taak van de ouder zelf. Uiteraard kan je wel "er zijn" voor het kind, dat is ook erg belangrijk :) Maar het betekent nog niet dat je een gedeelte van de opvoeding op je moet nemen, dat is heel wat anders :)
Half bezopen is weggegooid geld.
  zondag 7 november 2010 @ 09:06:05 #142
30719 keesjeislief
NextGenerationHippie
pi_88425091
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:52 schreef Bastard het volgende:

[..]



Al wil ze het in een sinaasappelkistje leggen, het is het niet aan jou om te adviseren wat goed voor dr eigen bestwil is!

Dat ze niet dr broek kan ophouden dat blijkt ja, want zwanger.
Als iemand op het punt staat een beslissing te nemen die ook mijn leven beinvloedt is het wel degelijk aan mij om mijn mening kenbaar te maken. Sterker nog, het staat me zelfs vrij om te beslissen dat ik er niets mee te maken wil hebben.
heeft de hoop dat het allemaal stiekum toch nog goed komt...
Fotoboek
  zondag 7 november 2010 @ 09:06:23 #143
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88425097
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 08:58 schreef capricia het volgende:

[..]

Een kindje van haar, gaat gewoon opgevoed worden door op de eerste plaats mijn ouders, en op de tweede plaats door mij.
Ze heeft letterlijk gezegd (ik heb geen kinderen met mijn man) dat het leuk is voor mijn man en mij...
Wij vinden dat dus niet.
Maar vind je dan wel dat je een voorbarige conclusie trekt? Jullie gaan er van uit dat het kind bij jullie gedumpt gaat worden, wat helemaal niet gezegd is.

Je kan toch aangeven dat als zij er voor kiest om het kind te houden, zij ook goed moet beseffen de opvoeding te zullen doen?
Een keertje oppas lijkt mij niet onredelijk als rol maar dat is wat anders dan een half inwonend kind te krijgen.
Anderzijds.. misschien vinden jullie het straks wel allemaal zo leuk dat jullie vechten om tijd samen met het kind.
The truth was in here.
  zondag 7 november 2010 @ 09:07:08 #144
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_88425102
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 09:05 schreef lezzer het volgende:

[..]


Dat ik denk dat TS wel een beetje die inschatting kan maken. Ik ken mijn zus in ieder geval goed genoeg om die inschatting te maken.

Tegen de tijd dat die zus zich dat realiseert dmv de realitycheck is het natuurlijk wel te laat.

Maar goed, ik zie TS de hele tijd zeggen "als het zover is zijn we er voor haar", en daar mee ben je gewoon echt helemaal niet duidelijk naar die zus toe. Want je zegt "ik wil het niet, maar ik ga het toch doen". Daar zul je toch eerst van af moeten.
Ik vind ook dat de opstelling van de familie wel anders kan. Als zus en ouders inderdaad gaan meewerken aan het plan dat zusje nu in haar hoofd heeft, tja, waarom zou zusje dan überhaupt zelf moeite doen om zelf de verantwoordelijkheid voor haar situatie te dragen?
The love you take is equal to the love you make.
  zondag 7 november 2010 @ 09:08:12 #145
262650 kitao
prikplaatje
pi_88425108
quote:
Op zondag 7 november 2010 09:04 schreef Lienekien het volgende:


Maar ze schrijft ook dit:

Dat laatste lijkt me niet zo vreemd als je naasten er konstant op wijzen dat ze beter een abortus kan nemen.
Daar zou ik ook niet gelukkig van worden.
megalomaniac
  zondag 7 november 2010 @ 09:08:27 #146
30719 keesjeislief
NextGenerationHippie
pi_88425111
quote:
Op zondag 7 november 2010 09:05 schreef lezzer het volgende:

[..]


Dat ik denk dat TS wel een beetje die inschatting kan maken. Ik ken mijn zus in ieder geval goed genoeg om die inschatting te maken.

Tegen de tijd dat die zus zich dat realiseert dmv de realitycheck is het natuurlijk wel te laat.

Maar goed, ik zie TS de hele tijd zeggen "als het zover is zijn we er voor haar", en daar mee ben je gewoon echt helemaal niet duidelijk naar die zus toe. Want je zegt "ik wil het niet, maar ik ga het toch doen". Daar zul je toch eerst van af moeten.
Helemaal mee eens. Zolang TS dat niet doet, kan ze het haar zus niet verwijten als die zometeen op hen gaat leunen.
heeft de hoop dat het allemaal stiekum toch nog goed komt...
Fotoboek
pi_88425112
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 09:07 schreef Lienekien het volgende:

[..]



Ik vind ook dat de opstelling van de familie wel anders kan. Als zus en ouders inderdaad gaan meewerken aan het plan dat zusje nu in haar hoofd heeft, tja, waarom zou zusje dan überhaupt zelf moeite doen om zelf de verantwoordelijkheid voor haar situatie te dragen?
Daarom zei ik dus eerder: "zeg nou heel duidelijk dat jij geen rol wilt in dat plan".
Want die zus, die gaat er van uit dat ze het toch wel gaat doen.
  zondag 7 november 2010 @ 09:08:35 #148
8372 Bastard
Persona non grata
pi_88425113
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 09:06 schreef keesjeislief het volgende:

[..]

Als iemand op het punt staat een beslissing te nemen die ook mijn leven beinvloedt is het wel degelijk aan mij om mijn mening kenbaar te maken. Sterker nog, het staat me zelfs vrij om te beslissen dat ik er niets mee te maken wil hebben.
Tabee dan :W Zulke familieleden ben je liever kwijt,
Je mening geven is iets anders dan aansturen op een abortus omdat jij de arrogantie meent te hebben te weten wat juist is.
The truth was in here.
  Moderator zondag 7 november 2010 @ 09:09:03 #149
236264 crew  capricia
pi_88425117
quote:
Op zondag 7 november 2010 09:04 schreef Lienekien het volgende:

[..]



Maar ze schrijft ook dit:

[..]


Tot nu toe neemt ze gewoon geen beslissing. Niet om het bewust te houden, niet om het weg te laten halen.
En geen beslissing is imo ook een beslissing, en dat weet zij ook.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_88425118
quote:
Op zondag 7 november 2010 08:51 schreef Avey het volgende:

[..]

Omdat dat natuurlijk flauwekul is. Ze is de enige die de beslissing kan en mag maken, maar dat betekent niet dat ze observaties van anderen niet mee kan laten wegen in die beslissing.
Dat heeft ze kennelijk gedaan , en haar mening is niet veranderd :)
Op vrijdag 18 maart 2011 01:26 [b]schreef Ezio het volgende:[/b]Ik ga nu wel. Kijk uit waar je je staart steekt!
Groetjes, Ezio.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')