Stukje van de wiki.
Na zijn gymnasium ging Niehe Frans studeren aan de Universiteit van Amsterdam en deed zijn doctoraal Franse taal en Letterkunde in 1973. In januari 1967 nam hij een single, Mountain of love, op met zijn band Ivo and the Furies.
In Berlijn nam Niehe twee nummers op voor een single. De A-kant bevatte Mit dir in meinen Armen en op de B-kant kwam het nummer Wer sucht der wird finden. Naar aanleiding hiervan werd Niehe door Hans van Willigenburg uitgenodigd voor een interview in het radioprogramma Tussen 12 en 2. Na de uitzending werd Niehe opgebeld door talentscout Pierre Dam, bemiddelaar voor diskjockey's. Hij had Niehe net op de radio gehoord en prees zijn verbale kwaliteiten. Niehe, die nog niet wist wat hij na zijn studie wilde doen, ging akkoord een screentest in de studio te doen. De screentest werd naar Joop Landré van de TROS gestuurd.
Bij de TROS was Niehe eerst enige tijd te zien als omroeper. Vervolgens haalde Wibo van de Linde Niehe naar Aktua TV en sindsdien heeft Niehe, zoals hij zelf zegt de op één na leukste baan ter wereld; (de leukste is volgens hem "vader"). Korte tijd later, in 1978, werd hij Hoofd Amusement bij de TROS. Rond deze tijd ontdekte hij Ron Brandsteder en presenteerde tussendoor onder andere de spelshows Matchpoint en Dubbelspel.