Idd normaal.. Vaak worden er 2 kleuren lamp in gedaan. Een voor de planten en een voor de vissen. Een lamp zorgt er dan voor dat de planten het juiste licht hebben om te groeien en de andere zorgt er vaak voor dat de kleuren van de vissen feller worden. Dat is niet altijd het geval maar vaak wel..quote:Op zondag 12 september 2010 22:09 schreef BrandX het volgende:
oeh ik zie nu net dat mijn twee tl-buizen verschillen van kleur. De voorste is wit, en de achterste is sfeerverlichtinggeel zeg maar.
dat klopt deels. de verschillende kleuren hebben ook verschillende invloeden op plantengroei. rood (warm, lage kelvinwaarde) licht zorgt ervoor dat planten de hoogte in groeien, blauw (koud, hoge kelvin waarde) licht zorgt ervoor dat planten in de breedte gaan groeien. dus door achterin rood licht en voorin blauw licht te plaatsen, zorg je dat de achterste planten hoger worden, en de voorste planten over de bodem gaan groeien, en dit is in het algemeen ook precies wat je in een aquarium wil hebben.quote:Op zondag 12 september 2010 23:00 schreef kres het volgende:
[..]
Idd normaal.. Vaak worden er 2 kleuren lamp in gedaan. Een voor de planten en een voor de vissen. Een lamp zorgt er dan voor dat de planten het juiste licht hebben om te groeien en de andere zorgt er vaak voor dat de kleuren van de vissen feller worden. Dat is niet altijd het geval maar vaak wel..
Dat is allemaal naar eigen smaak aan te passen..
Ook dat klopt deels..quote:Op maandag 13 september 2010 09:27 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
dat klopt deels. de verschillende kleuren hebben ook verschillende invloeden op plantengroei. rood (warm, lage kelvinwaarde) licht zorgt ervoor dat planten de hoogte in groeien, blauw (koud, hoge kelvin waarde) licht zorgt ervoor dat planten in de breedte gaan groeien. dus door achterin rood licht en voorin blauw licht te plaatsen, zorg je dat de achterste planten hoger worden, en de voorste planten over de bodem gaan groeien, en dit is in het algemeen ook precies wat je in een aquarium wil hebben.
ik ookquote:Op maandag 13 september 2010 12:12 schreef kres het volgende:
[..]
Ook dat klopt deels..Daar zijn ook weer een hele boel theorien over. Die gaan dan voornamelijk over de combinatie van lampen en algengroei.
Ik heb bij mij hele simpele buizen van de bouwmarkt. Ze zijn een heel stuk goedkoper dan de originele aquarium lampen. Planten groeien er heel erg goed onder. Ze werken net zo goed alleen je moet de kleur net leuk vinden.
quote:Op maandag 13 september 2010 12:33 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
ik ookphilips warm wit en koud wit, 830 en 840 geloof ik. als je bakmaat het toelaat kun je de 900 serie nemen, de 965 is een hele goede lamp.
zullen we in het algemene aquarium topic verder gaan?quote:Op maandag 13 september 2010 13:09 schreef kres het volgende:
[..]
Kijk dat bedoel ik ..
![]()
Nou in al mijn bakken kan ik ze kwijt.. Nou bijna alle.. Ik ben nog aan het kijken voor mijn rio 240. Daar zijn de lampen 105 cm. En die zijn lastig te krijgen in de Philips uitvoering. Ik weet dat ze bestaan maar zijn niet zomaar te krijgen.
-EDIT-
Een keer googlen en ik zie dat ze bij Veldhuis in Enschede te koop zijn..![]()
Alleen moet ik nog wel ff kijken wat voor kleur nr's het zijn. Ze gebruiken daar op de site een ander kleur nr.
Beter idee.. We zijn deze beetje aan het kapen.quote:Op maandag 13 september 2010 15:45 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
zullen we in het algemene aquarium topic verder gaan?
oh gelukkigquote:Op maandag 13 september 2010 20:17 schreef Spanky78 het volgende:
Da's normaal. bacteriebloei. Trekt over 2-3 dagen weg !
quote:Op maandag 13 september 2010 20:19 schreef BrandX het volgende:
[..]
oh gelukkigdus hoef me geen zorgen te maken. *angstzweet van voorhoofd af veegt*
Ohh nou worden we bangquote:Op maandag 13 september 2010 23:41 schreef BrandX het volgende:
Als het over drie dagen niet mooi helder is, maak ik vissenvoer van jullie
Ik woon aan zee. You fill in the blanksquote:Op dinsdag 14 september 2010 08:41 schreef kres het volgende:
[..]
Ohh nou worden we bang![]()
En wat moet jij met vissenvoer? Je heb niet eens visjes.
Wat voor vissen ga jij in de bak doen?quote:Op maandag 13 september 2010 20:18 schreef BrandX het volgende:
ik heb het geprobeerd op de foto te zetten:
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 8 september 2010 19:54 schreef BrandX het volgende:
nou ja en nee
vroeger toen BX nog een klein BXje was, had haar vader 3 hele grote aquaria. Alle drie waren ze anders. Inmiddels weet ik dat hij zoewater, zeewater en tropisch waren. Ik herkende een hoop vissen in al die giga veel bakken die er stonden daarDe verkoper wist me dat te vertellen.
Anyways, in ieder geval een klein schooltje neontetra's, deze dus:
En dan nog een schooltje van iets erbij, wsch iets oranje-roods en niet al te groot, maar wat weet ik nog niet. Verder twee bodem zoekers, nog 2x een paartje, twee slakken en verder past er niet zo heel veel meer in mijn bak bij heb ik begrepen
Of ik ze allemaal in een keer koop weet ik ook niet, misschien wel in twee fasen. En ondertussen in de komende drie weken dus maar eens goed gaan kijken/zoeken wat ik bij de tetra'tjes wil
hey chill!quote:Op dinsdag 14 september 2010 12:02 schreef Byte_Me het volgende:
dit is vast een handige site voor je: http://aquavisie.retry.org/Database/Vissen/Vissen.html
met de zoekfunctie kun je bijvoorbeeld de lengte van je aquarium en wat waterwaarden opgeven, en dan krijg je een lijstje vissen met foto's die in je aquarium passen.
weet ik nog nietquote:
Deze doet het beter:quote:Op dinsdag 14 september 2010 16:50 schreef BrandX het volgende:
[..]
weet ik nog niet
Ik heb de PH en GH waarde van mijn water nog niet, pas na de keuring
Ik heb trouwens voor de vorm vanmorgen een paar geldige waarden ingevuld, en nadat dus alles was ingevuld en ik op zoek klikte, gebeurde er niets
die doet het goed iddquote:Op dinsdag 14 september 2010 17:25 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Deze doet het beter:
http://www.punkyfish.nl/pages/database/zoek
ja ik weet het.quote:Op woensdag 15 september 2010 17:58 schreef Samzz het volgende:
Jammer dat je er zo weinig planten in hebt staan
Een mooie planten opbouw doet ontzettend veel voor je aquarium
Kan helemaal geen kwaadquote:Op zaterdag 18 september 2010 00:55 schreef BrandX het volgende:
Jullie hadden gelijk, mijn tankje is nu heeeeeelemaal helder en je kan er zo doorheen kijken
Ik zag tot mijn grote verrassing dat ik al een bewoner heb, die is ongetwijfeld meegekomen met de plantjes: een slak! Wel een iniminiminiminislakje, 2-3mm groot maar. Ik kan hem inmiddels niet eens meer vinden
Ze hadden gezegd bij de waterweelde, dat ik de plantjes goed moest uitspoelen voordat ik ze in de bak deed, om dat dus tegen te gaan, slakken. Dat heb ik gedaan, maar blijkbaar toch niet goed genoeg
Kan het kwaad? Moet ik hem zsm er uit halen als ik hem weer kan vinden?
Dat vind ik zo moeilijk, want uit eigen ervaring meen ik te weten dat je wel heel goed moet opletten wil je in de gaten hebben dat er een slakkenplaag is. Die krengen zijn (vooral als je wat meer planten in de bak hebt staan) als ze nog jong zijn vaak niet of nauwelijks te zien.quote:Op zaterdag 18 september 2010 01:12 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Kan helemaal geen kwaadEen paar slakjes in je aquarium is helemaal niet erg, zo lang het maar geen plaag wordt.
Ok, tof! Dan heb ik al een bewoner!quote:Op zaterdag 18 september 2010 01:12 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Kan helemaal geen kwaadEen paar slakjes in je aquarium is helemaal niet erg, zo lang het maar geen plaag wordt.
ik heb er nu nog heel weinig planten in staan (zie foto eerder) dus ik kan het de komende week even goed in de gaten houden of ik er meer zie voordat ik meer planten koop en die er in stopquote:Op zaterdag 18 september 2010 08:36 schreef Juup© het volgende:
[..]
Dat vind ik zo moeilijk, want uit eigen ervaring meen ik te weten dat je wel heel goed moet opletten wil je in de gaten hebben dat er een slakkenplaag is. Die krengen zijn (vooral als je wat meer planten in de bak hebt staan) als ze nog jong zijn vaak niet of nauwelijks te zien.
Anders kook jij de planten eerst even voordat jij ze in de bak zet, dan is gelijk al het ongedierte doodquote:Op zaterdag 18 september 2010 08:49 schreef BrandX het volgende:
[..]
Ok, tof! Dan heb ik al een bewoner!![]()
[..]
ik heb er nu nog heel weinig planten in staan (zie foto eerder) dus ik kan het de komende week even goed in de gaten houden of ik er meer zie voordat ik meer planten koop en die er in stop
jah en mijn plantjesquote:Op zaterdag 18 september 2010 08:59 schreef Juup© het volgende:
[..]
Anders kook jij de planten eerst even voordat jij ze in de bak zet, dan is gelijk al het ongedierte dood
Jij heb helemaal geen visjes nodig..quote:Op zaterdag 18 september 2010 18:06 schreef BrandX het volgende:
Ik heb hem vandaag weer gevonden. Hij deed een poging om mijn filter in te kruipen
Ik heb hem er maar af geduwd, hij landde op een plantje, waar hij even heeft gezeten. Ik ben hem inmiddels weer kwijt
quote:Op zaterdag 18 september 2010 18:27 schreef kres het volgende:
[..]
Jij heb helemaal geen visjes nodig..
Ik merk dat je al heel veel lol kan hebben met een slakje..![]()
Heb je hem al een naam gegeven ?
Heeft je wederhelft je al voor gek verklaard omdat je net iets te lang voor een lege bak zit.. ?![]()
ik vind het echt leuk iddquote:Op zaterdag 18 september 2010 21:48 schreef pasopikbijt het volgende:
Ik heb nog nooit vissen gehad (wel altijd leuk gevonden) maar door jouw enthousiasme krijg ik zin om zelf een aquarium aan te schaffen haha
Zal alleen niet gebeuren want ik heb echt nergens plek
Gewoon doenquote:Op zaterdag 18 september 2010 22:18 schreef Pien85 het volgende:
Als ik dit zo lees wil ik ook weer visjes... Mag niet van MrPien
quote:Op zaterdag 18 september 2010 22:07 schreef BrandX het volgende:
[..]
ik vind het echt leuk idd
gisteren waren vrienden hier, die hebben een dochter van drie. Die heeft ook telkens voor de bak gestaan met haar nemo knuffeltje. Als er geen deksel op had gezeten had ze hem er in gedaan
We hebben samen lopen zoeken naar vissen die er natuurlijk nog niet zijn, maar daardoor dus wel de slak ontdekt
Haha, zal de kat wel blij van wordenquote:
Snap ikquote:Op zaterdag 18 september 2010 22:39 schreef Pien85 het volgende:
[..]
Haha, zal de kat wel blij van wordenMaar wil geen ruzie
Whoehoeeeeeeeeeequote:Op zaterdag 18 september 2010 00:55 schreef BrandX het volgende:
Jullie hadden gelijk, mijn tankje is nu heeeeeelemaal helder en je kan er zo doorheen kijken
quote:Op zaterdag 18 september 2010 22:40 schreef Greys het volgende:
[..]
Whoehoeeeeeeeeee
En gezellig, McSlak!
Ik zal het erin laten, maar dan zodanig dat het water naar een buitenfilter pompt. Die slangen van buitenfilters zijn best lelijk, en met zo'n binnenfilter kan je het ergste grofvuil al weggefilterd hebben, zodat je buitenfilter puur chemisch/biologisch hoeft te filteren.quote:Op zondag 12 september 2010 21:07 schreef Byte_Me het volgende:
ik zie dat ik net te laat ben voor mijn tip:
haal dat juwel filter eruit.
het kan nu ook nog, maar het is makkelijker als je bak leeg is. bovendien had je dan meteen over de hele achterruit achterwand kunnen plakken. een buitenfilter is niet alleen mooier, ook veel praktischer.
Ja, maar het is ook zo handig om de verwarming en zo te verbergen. En allerlei ander spul. Je hoeft die filters niet te gebruike natuurlijk, als je enkel de omhulsel voor je buitenfilter gebruiktquote:Op maandag 20 september 2010 12:53 schreef kres het volgende:
Nadeel van een Juwel interne filter vind ik het verversen. Als je de filtersponsen er uit haalt dan dwarrelt al het vuil wat er in zit weer de bak in.
Bij een externe filter zit het allemaal in de filter zelf en gaat het niet meer de bak in.
De slangen zijn erg goed te verbergen.
quote:Op zaterdag 18 september 2010 22:43 schreef BrandX het volgende:
[..]
dat is een goeie! Als hij doorgroeit noem ik hem McSlak whehehe!
quote:Op maandag 20 september 2010 19:44 schreef BrandX het volgende:
Overigens doen mijn planten het goed! Vanuit de toppen komen allemaal blaadjes en ze groeien
En een los steeltje die ik zo in het grind had gedouwd heeft ook geaard, die groeit ook
En dan kogelvisjes halen.quote:Op maandag 20 september 2010 21:58 schreef kres het volgende:
[..]
![]()
McSlak kan ook in de bodem zitten..
Lijkt die beetje op deze ?
[ afbeelding ]
Ohh en als je echt heel graag een slak wil hebben dan kan je voor een appel slak gaan.
[ afbeelding ]
Ha ha ha ha ha. Zal vooral leuk worden met de Appel slaken. Zijn een hele flinke maaltijd..quote:Op maandag 20 september 2010 22:08 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
En dan kogelvisjes halen.
Die dan de hele dag zo naar die slak kijken:
Volgens mij lijkt hij wel een beetje op de eerste slak in je vorige post, maar dan 2-3mm nog maarquote:Op donderdag 23 september 2010 17:18 schreef kres het volgende:
En ?
Is er nog iets spannends gebeurd in tussentijd ?
Laat McSlak zich nog wel's zien ?
In het midden zit een stuk hout, zie eerdere foto: The adventures of BX's fishtank!quote:Op donderdag 23 september 2010 19:32 schreef kres het volgende:
Ja dat is de zogenaamde torenslak. meest voorkomende soort. Ik heb ze ook. Ik heb denk ik zowat de rest van zijn familie hier.. Heb er echt heel veel. Ze doen geen kwaad en ze ruimen de bak mooi op dus laat ik ze lekker zitten
Komt er nog hout in?
Ohh we wachten met spanning op de foto's..
Groen met rode bollen.. Jaa ja..![]()
Zit er geen kaartje bij met daarop de naam? (dat is dan voor de nerds onder ons )
Merk dat ik weer te druk ben.. Vergeet dingen..quote:Op donderdag 23 september 2010 19:46 schreef BrandX het volgende:
[..]
In het midden zit een stuk hout, zie eerdere foto: The adventures of BX's fishtank!
en nee, geen kaartjes aan. Hij zei wel de namen, maar die onthou ik niet hoor
overigens heb ik van twee de loodjes er weer om gedaan, want ze bleven anders echt neit zitten
over een maandje ofzo als ze 'geaard' hebben dan vouw ik de loodjes er wel weer voorzichtig af.
Lood is giftig voor vissen. Ik zou ze d'r toch maar afhalen. Desnoods graaf je ze tijdelijk een stukje in, of leg je er tijdelijk wat kiezeltjes tegenaan.quote:Op donderdag 23 september 2010 19:46 schreef BrandX het volgende:
[..]
In het midden zit een stuk hout, zie eerdere foto: The adventures of BX's fishtank!
en nee, geen kaartjes aan. Hij zei wel de namen, maar die onthou ik niet hoor
overigens heb ik van twee de loodjes er weer om gedaan, want ze bleven anders echt neit zitten
over een maandje ofzo als ze 'geaard' hebben dan vouw ik de loodjes er wel weer voorzichtig af.
dat heb ik geprobeerd, maar ze gingen toch weer zwemmenquote:Op donderdag 23 september 2010 23:59 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Lood is giftig voor vissen. Ik zou ze d'r toch maar afhalen. Desnoods graaf je ze tijdelijk een stukje in, of leg je er tijdelijk wat kiezeltjes tegenaan.
loodjes zijn niet gevaarlijk in het water, tenzij je een extreem lage pH hebt lost het lood niet op. ik gebruik het gewoon in mijn aquarium (pH = 6.8), om courgette plakjes voor de ancistrussen te laten zinken. en die ancistrussen zijn al zo'n 10 jaar oud, dus die hebben er in ieder geval geen last van.quote:Op donderdag 23 september 2010 23:59 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Lood is giftig voor vissen. Ik zou ze d'r toch maar afhalen. Desnoods graaf je ze tijdelijk een stukje in, of leg je er tijdelijk wat kiezeltjes tegenaan.
ohja! Zou ik nog doen he?quote:Op zondag 26 september 2010 21:38 schreef Greys het volgende:
Foto van hoe het er nu uitziet?
Ik ben benieuwd naar het plantje met de bollen
inderdaad een giga verschil nu ik het terug zie iddquote:Op zondag 26 september 2010 21:56 schreef Harajuku. het volgende:
Wat een wereld van verschil met wat extra plantjes zeg.
Lol! En omgquote:Op maandag 27 september 2010 13:59 schreef Banzaiaap het volgende:
Wow, leuk topic BX! Moet weer helemaal terugdenken aan 5/6 jaarterug toen ik ook een aquarium had. Ben er toen mee opgehouden toen het onderhoud steeds meer werd en het echt een incest-bak begon te worden..![]()
lief!quote:Gelukkig heb ik mijn goudvis nog, al 12 jaar!
quote:
Ben benieuwd!quote:Op maandag 27 september 2010 20:23 schreef BrandX het volgende:
Zaterdag mag ik het water laten testen![]()
best wel spannend
totaal viskosten: 18,00 en voerkosten (2 soorten, een voor de bodemzoekers en 1 voor de zwemmers): 13,70.quote:
quote:Op zaterdag 9 oktober 2010 13:30 schreef Faithfulness het volgende:
Corydoras?
Leuk joh! Ik wacht op de foto's
Jaaaaaaaa Corydoras!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |