Het 'adviseren' is één ding, als de Tweede Kamer spreekt dan heeft dat een veel zwaarder gewicht.quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:54 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Probleem is dat de meerderheid in de Tweede Kamer tegen de koningin iets anders gezegd heeft dan ze een dag later in de Kamer gezegd hebben. Dat maakt het er niet makkelijker op natuurlijk.
En zoals hierboven gezegd, in de TK is niets besloten, dus daar kan de koningin geen conclusies uit trekken!quote:Dinsdagochtend verklaarde PVV-leider Geert Wilders dat hij bereid is de onderhandelingen over een rechts minderheidskabinet met VVD en CDA te hervatten, nadat hij die vorige week had gestopt.
Wilders' mededeling kwam toen koningin Beatrix al haar consultaties van adviseurs en fractievoorzitters was begonnen over de ontstane situatie in de kabinetsformatie. Die adviezen zijn daardoor niet gebaseerd op de laatste stand van zaken. Het is nu aan Tjeenk Willink om van de partijen hun meest actuele opstelling te horen.
Alsof, het door velen zo bewierookte, Paars+ wel over een meerderheid beschikt in de Senaat,quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:52 schreef remlof het volgende:
Beatrix had trouwens Lubbers al moeten terugfluiten toen ie aankwam met een minderheidskabinet zonder genoeg steun in de Eerste Kamer toen zijn opdracht was de mogelijkheden van een kabinet met "met vruchtbare samenwerking in de Staten Generaal" te onderzoeken.
Dat ze dat niet gedaan heeft wreekt zich nu.
De TK heeft niet gesproken. Er is in de TK gesproken (er zijn namelijk geen besluiten genomen in de TK!).quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:56 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het 'adviseren' is één ding, als de Tweede Kamer spreekt dan heeft dat een veel zwaarder gewicht.
Die kamermeerderheid is vandaag vastgesteld in de Tweede Kamer, duidelijker kan het niet. Wat Beatrix nu zegt is een rechtstreekse kritiek op de Tweede Kamer.quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:56 schreef Lekiamh het volgende:
Paranoia hier zeg.
Toad maakt een prima punt, met als gevolg dat we nu een pas op de plaats maken totdat er een kamermeerderheid is gevonden die met elkaar wilt informeren.
Meer moet je er niet achter zoeken denk ik.
Geloof lekker wat je wil...quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:56 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het 'adviseren' is één ding, als de Tweede Kamer spreekt dan heeft dat een veel zwaarder gewicht.
Ik heb het al opgegeven...quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:57 schreef Wombcat het volgende:
[..]
De TK heeft niet gesproken. Er is in de TK gesproken (er zijn namelijk geen besluiten genomen in de TK!).
Dat zijn wel erg grote woorden voor de benoeming tot een functie waar de grondwet uberhaupt niet in voorziet.quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:52 schreef HiZ het volgende:
Niemand zal het zo hoog opspelen, maar dit is feitelijk een constitutionele crisis.
Heeft de TK dan een motie aangenomen vandaag of een besluit genomen?quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Die kamermeerderheid is vandaag vastgesteld in de Tweede Kamer, duidelijker kan het niet. Wat Beatrix nu zegt is een rechtstreekse kritiek op de Tweede Kamer.
Ik ga er niet vanuit dat iemand dit hoog gaat opspelen, maar ik denk dat Beatrix met deze actie heeft verzorgd dat de rol van de Koning bij de volgende formatie nog verder gereduceerd zal worden.
Het is nu al een keer of drie in dit topic gezegd. Maar dit klopt feitelijk gewoon niet.quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Die kamermeerderheid is vandaag vastgesteld in de Tweede Kamer, duidelijker kan het niet. Wat Beatrix nu zegt is een rechtstreekse kritiek op de Tweede Kamer.
Want het is een schande dat de koningin haar belangrijkste adviseur om advies vraagtquote:Op dinsdag 7 september 2010 23:45 schreef Morendo het volgende:
[..]
Denk het niet, maar sowieso dient haar rol in het (in)formatieproces danig beperkt te worden. Want wat vanavond gebeurde is gewoon bananenrepubliek waardig, in Zimbabwe lachen ze hierom.
Jazeker wel, maar niet over de kabinetsformatiequote:Op dinsdag 7 september 2010 23:58 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Heeft de TK dan een motie aangenomen vandaag of een besluit genomen?
Tijdens het debat hebben VVD, PVV en CDA, die samen 76 zetels hebben duidelijk gemaakt dat ze willen dat er zo snel mogelijk doorgepraat wordt. Een besluit is niet nodig om daarmee vast te stellen wat de meerderheid van de Tweede Kamer wil.quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:57 schreef Wombcat het volgende:
[..]
De TK heeft niet gesproken. Er is in de TK gesproken (er zijn namelijk geen besluiten genomen in de TK!).
Wijsneusquote:Op dinsdag 7 september 2010 23:59 schreef remlof het volgende:
[..]
Jazeker wel, maar niet over de kabinetsformatie
Is goedquote:Op dinsdag 7 september 2010 23:59 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Ow.Bel jij dan later voor mij 112?
Dat is niet hoe het bestuurlijk werkt. Als de TK iets wil, dan moeten ze een besluit nemen. Niet iets duidelijk maken door er over te discussieren.quote:Op woensdag 8 september 2010 00:00 schreef HiZ het volgende:
[..]
Tijdens het debat hebben VVD, PVV en CDA, die samen 76 zetels hebben duidelijk gemaakt dat ze willen dat er zo snel mogelijk doorgepraat wordt. Een besluit is niet nodig om daarmee vast te stellen wat de meerderheid van de Tweede Kamer wil.
Hebben die 3 partijen geen meerderheid in de Kamer ? Hebben die 3 partijen niet gezegd dat ze zo snel mogelijk door willen praten? Je kunt nou wel doen alsof een debat in de TK een borreltafelpraatje is, maar dat is het niet.quote:Op dinsdag 7 september 2010 23:58 schreef Toad het volgende:
[..]
Het is nu al een keer of drie in dit topic gezegd. Maar dit klopt feitelijk gewoon niet.
Hare majesteit zsm informeren over "de stand van zaken in de kabinetsformatie". Niet meer en niet minder. Een tussenstap dus..quote:
Ja, maar misschien heeft Wilders zich nu wel weer bedacht.quote:Op woensdag 8 september 2010 00:00 schreef HiZ het volgende:
[..]
Tijdens het debat hebben VVD, PVV en CDA, die samen 76 zetels hebben duidelijk gemaakt dat ze willen dat er zo snel mogelijk doorgepraat wordt. Een besluit is niet nodig om daarmee vast te stellen wat de meerderheid van de Tweede Kamer wil.
omg... "Hey Tjeenk, ga jij eens kijken hoe de wind waait"quote:Op woensdag 8 september 2010 00:00 schreef Toad het volgende:
[..]
http://www.kabinetsformat(...)_Willink_informateur
Een opdracht die dus afwijkt van de mening van de meerderheid van de TK.quote:Op woensdag 8 september 2010 00:00 schreef Toad het volgende:
[..]
http://www.kabinetsformat(...)_Willink_informateur
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |