Voor jou en je referenties kloppen ze dan. De onderzoeken die ik heb geciteerd komen ook uit enquetes van het volk en zijn niet zomaar uit lucht gegrepen tabels en percentages. In andere woorden: 1.4% is bij lange na niet een feit, noch onweerlegbaar.quote:Op maandag 20 december 2010 14:26 schreef AryaMehr het volgende:
Omdat geen enkele instantie - zonder steun van de regering - een onderzoek in het land kan houden. Ik ken de desbetreffende bronnen niet, maar in dezen heb ik meer vertrouwen in het onderzoek van de regering die wat dat betreft vrij spel had. De cijfers kloppen wel; slechts 1.4%.
Prima, ik heb in ieder geval meer vertrouwen in de cijfers van het Iraanse CBS, dan in onderzoeken van instanties/bureaus die in Iran zonder de steun van de regering geen serieuze peiling kunnen houden.quote:Op maandag 20 december 2010 14:29 schreef Triggershot het volgende:
Voor jou en je referenties kloppen ze dan. De onderzoeken die ik heb geciteerd komen ook uit enquetes van het volk en zijn niet zomaar uit lucht gegrepen tabels en percentages. In andere woorden: 1.4% is bij lange na niet een feit, noch onweerlegbaar.
Link naar publicaties van het Iraanse CBS?quote:Op maandag 20 december 2010 14:32 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Prima, ik heb in ieder geval meer vertrouwen in de cijfers van het Iraanse CBS,
Maar ook dan komt er alsnog een belangrijk vraag naar boven toch? : Hoe kan een peiling, enquête, onderzoek of hoe je het ook wilt noemen met steun van de Iraanse regering, zo erg variëren van de Iraanse regering wanneer er steun is?quote:dan in onderzoeken van instanties/bureaus die in Iran zonder de steun van de regering geen serieuze peiling kunnen houden.
De bron die jij neerzet in dit topic is een of andere obscure assistant-professor politicologie van een Jezuïeten universiteit. Onafhankelijk zou ik deze bron zeker niet noemen. Ik denk dat de regering van Iran de trouwste dienaren van de paus niet zomaar laat loslopen en zeker niet samenwerken laat werken met de universiteit van Tehran. Verder vraag ik mij af hoeveel deze man af weet van Iran of zelfs een Perzisch taal kan spreken. Grappig dat de enquête alleen gehouden is in Tehran en dat deze professor denkt dat zijn cijfers gelijk voor heel Iran gelden.quote:Op maandag 20 december 2010 14:24 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Aryamehr stelt: 1.4% komt ook uit de regeringsonderzoeken.
Andere naar mijn inzicht onafhankelijk(ere) bronnen komen op 6 tot 15% variërend van elke week tot minimaal eens per maand.
Waarop jij stelt dat er geen onafhankelijk onderzoek in Iran zonder staatsbetrekking kan uitgevoerd worden, correct?
Dan vraag ik: Waarom die duidelijke verschillen in resultaten? Waarom passen de bronnen zich niet aan, aan waar de regering uitkomt, of andersom?
Sorry, maar dat kan ik ook met ieder bron die een ander aanhaalt, het zij Iran als staat, het zij een reformist, hetzij een politicoloog, hetzij een historicus zoals Bernard Lewis, over iedereen kan je de onafhankelijkheid en obscuriteit er wel bij betrekken. Desondanks wordt mijn vraag niet beantwoord: Als de Iraanse regering betrekking heeft gehad, onder het gezag stond van haar, waarom zijn het dan zulke variërende uitkomsten? Daarnaast kan uitkomst elders in beide uitkomsten uitpakken, traditioneel, zeker in moslimlanden, hoe meer je richting het platteland gaat hoe conservatiever en religieuzer de mensen zijn.quote:Op maandag 20 december 2010 22:09 schreef Doler12 het volgende:
[..]
De bron die jij neerzet in dit topic is een of andere obscure assistant-professor politicologie van een Jezuïeten universiteit. Onafhankelijk zou ik deze bron zeker niet noemen. Ik denk dat de regering van Iran de trouwste dienaren van de paus niet zomaar laat loslopen en zeker niet samenwerken laat werken met de universiteit van Tehran. Verder vraag ik mij af hoeveel deze man af weet van Iran of zelfs een Perzisch taal kan spreken. Grappig dat de enquête alleen gehouden is in Tehran en dat deze professor denkt dat zijn cijfers gelijk voor heel Iran gelden.
Aan de hand van Sunnah en Hadith. Overleveringen melden dat Mohammed het heeft aangeraden, geadviseerd en zelfs verplicht volgens andere ahadith.quote:Op dinsdag 21 december 2010 17:19 schreef Doler12 het volgende:
Ok even een vraag nu. Ik hoor heel vaak van een aantal meestal zwaar gelovige moslims dat het verplicht is om een baard te laten staan. Klopt dat en zo ja wat is de reden hier achter?
Om solidair te zijn met het evolutionair ontstaan van een baard, dat inmiddels is vervallen tot een rudimentair lichaamsdeel. Alhoewel het enigszins wel bescherming biedt tegen de felle zon in die contreien.quote:Op dinsdag 21 december 2010 17:19 schreef Doler12 het volgende:
Ok even een vraag nu. Ik hoor heel vaak van een aantal meestal zwaar gelovige moslims dat het verplicht is om een baard te laten staan. Klopt dat en zo ja wat is de reden hier achter?
quote:1. Ongehoorzaamheid tegenover Allah
Het scheren van de baard leidt tot ongehoorzaamheid tegenover Allah. De heerser van Jemen, die was aangesteld door de Perzische keizer Chosroes, stuurde twee boodschappers naar de Profeet (vrede zij met hem) om hem mee te nemen (naar Chosroes). Toen de twee boodschappers bij de Profeet (vrede zij met hem) kwamen viel het hem op dat zij hun baard hadden geschoren en hun snorren lang hadden laten groeien. De Profeet had er een afkeer van om naar hen te kijken (vanwege hun verschijning) en hij zei: 'O wee jullie! Wie heeft jullie opgedragen om dit te doen?' Zij zeiden: 'Onze heer! (zij refereerden daarmee naar Chosroes)' De Boodschapper van Allah (vrede zij met hem) zei toen:
'Wat betreft mijn Heer (Allah), verheven en gezegend is Hij, Hij heeft mij bevolen om mijn baard (met rust) te laten en mijn snor bij te knippen.' (Hassan verklaard door al-Albaani)
2. Ongehoorzaamheid tegenover de Profeet (vrede zij met hem)
Het scheren van de baard leidt tot ongehoorzaamheid tegenover de Profeet (vrede zij met hem). In vele overleveringen heeft de Boodschapper van Allah (vrede zij met hem) de moslimmannen bevolen om hun baarden met rust te laten. Deze overleveringen dragen allen de volgende boodschap uit:
'Knipt de snorren bij en laat de baarden (met rust)!' (al-Boechari en Moeslim)
Elke moslim dient te weten dat het gehoorzamen van de Boodschapper van Allah (vrede zij met hem) gelijk staat aan het gehoorzamen van Allah.
Wie de Boodschapper gehoorzaamt heeft Allah zeker gehoorzaamd. (Soerat an-Nisaa': 80)
3. Afwijking van het uiterlijk en de leiding van de Profeet (vrede zij met hem)
Het scheren van de baard leidt tot het afwijken van het uiterlijk en de Leiding van de Boodschapper van Allah (vrede zij met hem). Het is overgeleverd door Moeslim dat de Profeet (vrede zij met hem) een lange baard droeg. De moslim dient er naar te streven om het voorbeeld van de Boodschapper van Allah (vrede zij met hem) te volgen. Allah zegt in de Koran wat als volgt vertaald kan worden:
'Voorzeker, jullie hebben in de Boodschapper van Allah een goed voorbeeld (dat jullie kunnen volgen).' (Soerat al-Ahzaab: 21)
En de Profeet (vrede zij met hem) zei: '½Waarlijk, de beste leiding is de Leiding van Mohammed.' (Moeslim)
4. Afwijking van de weg van de gelovigen
Het scheren van de baard leidt tot het afwijken van de weg van de gelovigen. Alle Profeten (vrede zij met hen allen), alle Metgezellen van de Profeet (Moge Allah tevreden zijn over hen), de grote cOelamaa' en de oprechte vroegere moslim(mannen) van deze Oemmah lieten hun baarden staan. Er bestaan geen overleveringen dat ook maar één van hen ooit de baard scheerde. Dit is dus hun weg en Allah, verheven en gezegend is Hij, zegt wat als volgt vertaald kan worden:
'En wie de Profeet tegenwerkt nadat de Leiding hem duidelijk is geworden en een andere weg volgt dan die van de gelovigen; Wij laten hem aanhangen datgene wat hij heeft aangehangen en Wij zullen hem in de Hel binnenleiden. En dat is pÃ*s een slechte bestemming!'
(Soerat an-Nisaa': 115)
5. Imitatie van de Moeshrikoen (veelgodenaanbidders)
Het scheren van de baard leidt tot het imiteren van de Moeshrikoen (veelgodenaanbidders). Dit komt duidelijk naar voren uit vele overleveringen van de Profeet (vrede zij met hem). De Profeet (vrede zij met hem) zei:
'Knipt de snorren bij en laat de baarden groeien. Onderscheidt julliezelf van de Magiërs. (volgelingen van een godsdienst die vroeger in Perzië werd beleden)'
(Moeslim)
Onderscheidt julliezelf van de Moeshrikoen (veelgodenaanbidders), knipt jullie snorren bij en laat jullie baarden staan.' (al-Boechari en Moeslim)
Allah heeft ons bevolen om ons te onderscheiden van de Moeshrikoen (veelgodenaanbidders). Allah zegt wat als volgt vertaald kan worden:
Volg niet de begeerten van degenen die niet weten. (over de Islam)' (Soerat al-Djaathiyah: 18)
De Boodschapper van Allah (vrede zij met hem) zei: '½Wie een volk immiteert, hij behoort tot hen.' (Aboe Daawoed)
6. Wijziging van de Schepping van Allah zonder toestemming
Met betrekking tot de vrouwen die de Schepping wijzigen, verklaarde de Boodschapper van Allah (vrede zij met hem): '½Allah vervloekt de Naamisah (degene die de wenkbrauwen van anderen epileert) en de Moetanammisah (degene die haar wenkbrauwen laat epileren) en de Waasilah (degene die bij anderen nep- of andermanshaar invlecht) en de Moestawsilah (degene die haar haar laat invlechten met nep- of andermanshaar ).'
Deze overlevering gaat specifiek over vrouwen, omdat zij normaal gesproken meer dan mannen zichzelf inspannen om hun natuurlijk uiterlijk te veranderen met het excuus zich zodoende op te maken. Deze waarschuwing geldt voor beide geslachten, omdat de voorwaarde voor het intreden van de vloek van Allah duidelijk is. Het scheren van de baard valt onder deze overlevering, omdat dit veel erger is dan het verwijderen van de wenkbrauwen (Nams) door vrouwen. Het betreft hier immers het gehoorzamen van de shaitan, hij zei:
En ik zal hen bevelen de Schepping van Allah te veranderen.' (Soerat an-Nisaa': 119)
Vandaag weer een pre-islamitische feest in Iran en onder de Iraniers in het buitenland, dat ook massaal gevierd wordt:quote:Op maandag 20 december 2010 14:12 schreef Aloulou het volgende:
Je relativeert het al dat ook de Koerden het dus op dergelijke schaal vieren en niet alleen Perzen hierin uniek zijn dus. Maar ik ken het feest niet en hoe het gevierd wordt behalve van wat vrienden die ik er over hoor. Dat de ayatollahs ertegen zijn kan best maar kunnen ook de bovengenoemde invloedrijke ayatollahs tegenover gezet worden die het gewoon toestaan. Een deel van de eerste Moslims en Arabieren vierden nog een pre-Islamitisch cultureel feest genaamd al-Rajabiya tot de derde eeuw van het Islamitische jaar. Daar baseren de bovengenoemde Shi'itische geleerden zich zeer waarschijnlijk op alsmede een deel van de soennieten (hanbali's bijv).
Lol ik moest hier wel om lachen. Was Mohamed blind toen hij handelde met Perzie heeft hij ooit de munten bekeken? Grappig hoe vele moslim blind in dit soort verhaaltjes geloven terwijl je met een vluchtige onderzoek er achter kan kom dat er niks van kloptquote:Het scheren van de baard leidt tot het imiteren van de Moeshrikoen (veelgodenaanbidders). Dit komt duidelijk naar voren uit vele overleveringen van de Profeet (vrede zij met hem). De Profeet (vrede zij met hem) zei:
'Knipt de snorren bij en laat de baarden groeien. Onderscheidt julliezelf van de Magiërs. (volgelingen van een godsdienst die vroeger in Perzië werd beleden)'
(Moeslim)
Ik zie enorme snorren?quote:Op dinsdag 21 december 2010 21:44 schreef Doler12 het volgende:
[..]
Lol ik moest hier wel om lachen. Was Mohamed blind toen hij handelde met Perzie heeft hij ooit de munten bekeken? Grappig hoe vele moslim blind in dit soort verhaaltjes geloven terwijl je met een vluchtige onderzoek er achter kan kom dat er niks van klopt
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dan ben jij duidelijk blind hier nog een aantal objecten, maar ik zie dat de topic bevuild word door foto's dus ik plaats maar twee. Ga zelf maar op zoek naar het internet voor meer plaatjesquote:
Wat voor objecten zouden dat zijn volgens jou? In vrijwel alle zie ik enorme snorren terug, een vinding wat ook door Arya wordt ondersteund als ik hem goed begrijp.quote:Op dinsdag 21 december 2010 22:29 schreef Doler12 het volgende:
[..]
Dan ben jij duidelijk blind hier nog een aantal objecten, maar ik zie dat de topic bevuild word door foto's dus ik plaats maar twee. Ga zelf maar op zoek naar het internet voor meer plaatjes
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Mohammed was niet bovennatuurlijk?quote:Op dinsdag 21 december 2010 22:29 schreef AryaMehr het volgende:
Overigens aardig lachwekkend dat een bovennatuurlijke entiteit zich met stompzinnige dingen als het scheren van wenkbrauwen, snor of baard zou bezighouden. Maar goed, de islam blinkt wel op meer punten uit op stompzinnigheid.
quote:Op dinsdag 21 december 2010 22:31 schreef Triggershot het volgende:
Mohammed was niet bovennatuurlijk?
quote:'Wat betreft mijn Heer (Allah), verheven en gezegend is Hij, Hij heeft mij bevolen om mijn baard (met rust) te laten en mijn snor bij te knippen.' (Hassan verklaard door al-Albaani)
2 opmerkingen. Het is 'Hasan' verklaard, Hasan is goed, Albaani is niet zo lang geleden overleden, Buchari en Muslim zijn beiden 'Sahih' betrouwbaar, eeuwen voor dat Albaani leefden al opgesteld en gebundeld. Ten tweede is het ondanks die verwijzingen niet belangrijk genoeg gevonden door Allah om op te nemen in de Koran?quote:
Klopt, alleen is volgens mij dit geldend voor elk geloof, bevat wel van die dingen waar je een 'wtf?' reactie van hebt, de Islam is hier volgens mij geen uitzondering in. Het is maar dat je geen 'hele discussie' hier over wilt houden. Anders konden we duiken in de details, wat voor niveau het wel / niet hebben van een baard, snor, wenkbrauwen etc heeft.quote:Op dinsdag 21 december 2010 22:41 schreef AryaMehr het volgende:
Ja leuk, we kunnen hier een hele discussie over houden. Feit blijft dat moslims menen dat Allah zich enigszins druk maakt over het feit of men zijn baar/snor/wenkbrauw wel of niet scheert. Wat gewoonweg lachwekkend is en alleen daarom al zich tot één van de meest stompzinnige geloven maakt. Los gezien van de enorme aantallen banale regeltjes. Universiteit of geen universiteit, elk persoon die in dit soort fabeltjes gelooft heeft ze per definitie niet allemaal op een rijtje.
De baard is best een controversieel onderwerp waar de gemoederen hoog op kunnen lopen onder Moslims die veel met het geloof bezig zijn en vooral in de volksmond als "zwaar gelovig" bekend staan. Tussen haakjes omdat het "zware" relatief is en ook van de omgeving afhangt bijv. Dus de onenigheid waar de een zal zeggen dat het bijv. verplicht is zonder enige twijfel met een beroep op de correcte Islam en de ander zal zeggen dat het aangeraden is maar niet verplicht met ook een beroep op dezelfde correcte Islam.quote:Op dinsdag 21 december 2010 17:19 schreef Doler12 het volgende:
Ok even een vraag nu. Ik hoor heel vaak van een aantal meestal zwaar gelovige moslims dat het verplicht is om een baard te laten staan. Klopt dat en zo ja wat is de reden hier achter?
Dit is dan ook een 'remake' van, zo te zien, een zekere meneer/mevrouw Haraji. De afbeelding waar het op gebaseerd is, is ouder. Je ziet het vaak bij sjiieten en alevieten thuis of ze dragen het met zich mee tijdens protesten, herdenkingen, evenementen, etc. Nooit gezien?quote:Op woensdag 22 december 2010 16:24 schreef Doler12 het volgende:
Eeeh staat de naam van de schilder en het jaar 2010 niet linksonder in?
Geen idee, maar het zal mij niets verbazen als het een Pers was (no pun intended).quote:Op woensdag 22 december 2010 14:28 schreef TheMagnificent het volgende:
Iemand een idee door wie (en wanneer) dit schilderij van Ali ibn Abu Talib is gemaakt, die je heel vaak bij alevieten en sjiieten thuis ziet hangen?
[ afbeelding ]
Geen idee inderdaad, althans niets specifieks. De stijl doet denken aan die van 19e- en vroeg 20e-eeuwse katholieke devotieprenten. Misschien een (indirecte) erfenis van katholieke missie-activiteiten?quote:Op woensdag 22 december 2010 20:29 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Dit is dan ook een 'remake' van, zo te zien, een zekere meneer/mevrouw Haraji. De afbeelding waar het op gebaseerd is, is ouder. Je ziet het vaak bij sjiieten en alevieten thuis of ze dragen het met zich mee tijdens protesten, herdenkingen, evenementen, etc. Nooit gezien?
Ironisch genoeg ziet dat er eerder uit als een Perzische katafrakt.quote:Op woensdag 22 december 2010 23:48 schreef Doler12 het volgende:
Ik denk dat meneer Ali er ongeveer meer zo uit zag. Hij en Mohammed kwam er al snel achter dat een bepantsering toch een beter bescherming is dan Allah, Mohammed droeg zelfs twee maliënkolders.![]()
[ afbeelding ]
Je zou bijna zeggen van wel, he?quote:Op woensdag 22 december 2010 23:57 schreef Iblardi het volgende:
Ironisch genoeg ziet dat er eerder uit als een Perzische katafrakt.
Vergeet niet dat Perzie bekend stond als de wapenzaal van Azie. Tot in Japen werd onder meer wapens en bepantersering verkocht. Arabieren stonden ook in contact met de Perzen in Yemen en Oman wat vazal staten waren van de Sassaniden. Je moet natuurlijk wel rekening houden dat alleen de allerrijkste Arabieren een maliënkolder en een zwaard konden veroorloven. Oow Burakius dit is gewoon een historisch antwoord en niet om de Perzen op te hemelen dus niet boos worden he!quote:Op woensdag 22 december 2010 23:57 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Dat ziet er eerder uit als een Perzische katafrakt.
quote:Op donderdag 23 december 2010 01:23 schreef Aloulou het volgende:
Verdomme...weer die Perzen waar het nu over gaatVolgende pagina gaan we het weer proberen.
Feit blijft dat de Perzen een van de Arabieren ontleend schrift nu hanteren, een godsdienst massaal aanhangen verkondigd door de laatste profeet who happened to be Arab en de helft van hun hedendaagse taal uit Arabische leenwoorden bestaat![]()
Arabier Ibn khaldun.quote:De meeste geleerden waren geen Arabieren.
Het rare is dat de geleerden meestal geen Arabieren waren en dit geldt zowel voor de geleerden in de Islam als in de wetenschap. En als er een Arabier onder hen is, dan is hij gearabiseerd. Desondanks kwam de eigenaar van CHARIA (Islamitische wetgeving) uit hun midden. En dit komt omdat de Arabieren onwetend zijn en nooit kennis hebben gehad. Zelfs degenen die de Arabische grammatica hebben gemaakt waren buitenlanders. Eerste was Sibawayh uit het Perzische rijk en dan Al-Zajaaj, deze twee waren AJAM (iedereen die geen Arabier is). De buitenlanders hebben voor de Arabieren grammatica gemaakt en leerden ze de Arabische taal, kunst, wetten en opvoedkunde. De meesten die Al-Hadith na hebben verteld waren van oorsprong geen Arabieren. Destijds waren de Islamitische geleerden bijna allemaal niet Arabieren. De Arabieren konden niet schrijven, niet noteren en niet uitdrukken. En al die geleerden die de Islamitische leer en de Arabische grammatica hebben genoteerd, bewaard en uitgelegd waren geen Arabieren van oorsprong
Alsof ik een reet om dat soort futiliteiten geef. Los gezien van het feit dat het alles behalve onomkeerbaar is. Net zoals Ataturk de vele Arabische leenwoorden uit zijn taal wist te kieperen, zal dat uiteindelijk ook in Iran gebeuren - wat overigens ook ten tijde van de sjah gebeurde. Dankzij Ferdowsi is ons indo-Europese taal bewaard gebleven en zal dat ook tot in den eeuwigheid doen.quote:Op donderdag 23 december 2010 12:27 schreef Aloulou het volgende:
Perziers spreken nu in 2010 een taal met duizenden Arabische woorden, schrijven praktisch Arabisch en hebben dat geschrift gretig overgenomen en hebben braaf de Koran in het Arabisch in hun boekenkast liggen en tevens veel namen/achternamen al dan niet in Arabische vorm (of verbasterd).
Nee, en dat blijkt ook uit het feit dat ze niets meer zijn dan een stelletje woestijnzwervers die zowat overal in de wereld worden uitgekotst. Je hebt het aardig goed verwoord; ze hebben niets met een cultuur die veruit superieur is aan die van hen en dat is aardig goed te zien.quote:Vice versa hebben de Arabieren anno 2010 helemaal niets met Perzen en het Perzisch
Waarom? Ik heb je al gezegd dat ik niets om dat soort futiliteiten geef. De Arabieren mogen hun achterlijke geloof wellicht hebben overgedragen, maar ons identiteit hebben ze nooit kunnen wegnemen. De grootste festiviteiten die door de hele bevolking worden gevierd zijn Perzisch van aard, en niet Arabisch. Men spreekt nog altijd met walging over Arabieren en echt vrienden zullen we nooit worden. Je schijnt klaarblijkelijk ook vergeten te zijn dat de punten die jij opnoemt aan verandering onderhevig zijn. Schrift, taal, geloof; het zijn allemaal dingen die morgen nog in de prullenbak kunnen worden gegooid wanneer we er ons niet meer in kunnen vinden. Wellicht de komende jaren nog niet, maar uiteindelijk zal het gebeuren. Mark my words.quote:Doet dit feit een beetje pijn?
Dit dusquote:Op donderdag 23 december 2010 12:33 schreef Triggershot het volgende:
Sorry, kan dit topic weer aub gaan over vragen over de Islam? niet over Perzische superioriteit en Arabische decadentie. Dat kan prima in een topic in C&H. Gelieve hier weer ontopic te gaan.
Ik probeer uit je post te halen waarom je dit vindt, maar ik kan het niet echt vindenquote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:23 schreef RHPS het volgende:
De regels die God heeft gesteld in de Koran ben ik bereid me aan te houden, ik ben alleen niet bereid mezelf volledig te bedekken en een hoofddoekje te dragen.
Welk God? Welk bewijs is er om in iets dergelijks te geloven? In een geloof dat meent dat de zon elke dag uit een modderpoel ontwaakt en dat nog meer van dat soort pseudo-wetenschappelijke nonsense. Wees eens kritisch man in plaats van schaapachtig een geloof accepteren enkel omdat je vriend er klaarblijkelijk ook in gelooft. Een geloof dat voornamelijk aanwezig is in achterlijke gebieden en de invloed ervan allesbehalve positief is.quote:
Als het een grote drempel is ( en terecht ook ) moet je dat tegen je vriend zeggen lijkt me, als hij zo een goede moslim is, sorry maar, hoe komt het dan dat hij een vriendin heeft? Als hij op sommige punten laakt en dan jou pusht is het net zo huichelachtig in mijn ogen.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:53 schreef RHPS het volgende:
Dank je voor je (supersnelle!) antwoord.
Omdat het voor mij zo'n grote drempel is heb ik ook over dit onderwerp gelezen in Shahih Al-Bukhari en Shahih Muslim. Wat je zegt, als ik een hoofddoek zou gaan dragen zou ik dat moeten doen voor Allah en omdat ik erin geloof.
Als ik het nu zou dragen zou ik het alleen doen om mijn vriend te behouden en dat is mijns inziens erger dan het niet dragen van een hoofddoek omdat ik dan een huichelaar zou zijn.
Het blijft een lastige kwestie voor me..
Dit mag je in een apart topic doen, maar niet hierquote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:56 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Welk God? Welk bewijs is er om in iets dergelijks te geloven? In een geloof dat meent dat de zon elke dag uit een modderpoel ontwaakt en dat nog meer van dat soort pseudo-wetenschappelijke nonsense.
quote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:58 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dit mag je in een apart topic doen, maar niet hier
Nee, waarom? Het behelst hetzelfde onderwerp. Wanneer iemand voor een dergelijke keuze staat voel ik mij genoodzaakt om ook de keerzijde van de medaille te tonen.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:58 schreef Haushofer het volgende:
Dit mag je in een apart topic doen, maar niet hier
Ik zou je wel kunnen uitleggen wat me precies aanspreekt maar dat is totaal zinloos omdat jij je mening al gevormd hebt. Dat is ok, ik was vroeger net als jij. Ook ik richtte me op delen van het geloof die me sterkten in mijn aanname dat het geloof iets achterhaalds is.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:48 schreef AryaMehr het volgende:
Nederlanders die moslim (willen) worden. Er bestaat naar mijn mening niets lachwekkender. Je komt uit een heel ander cultuur, los gezien van het feit dat het kiezen voor het geloof van je vriend redelijk irrationeel is. Wat zijn precies de redenen dat de islam - en niet de andere godsdiensten - je aanspreekt? Je weet dat in de islam de positie van de vrouw redelijk achtergesteld is? Zoals het ontvangen van erfenis en de getuigenis van de vrouw die slechts - vergelijken met een man - de helft waard is? Welk zelfrespecterende vrouw accepteert dit? Jij als vrijgevochten vrouw die een geloof accepteert die steniging als een gepaste straf ziet voor iets futiel als overspel of de doodstraf voor het verlaten van de islam? Denk nog maar eens goed na voor je kiest om te geloven in iets wat de mens zelf gecreëerd heeft.
Gelieve het - niet - bestaan van God - als daar behoefte voor is - in andere topics / fora. Met name als er al zoveel topics zijn over het - niet - bestaan van god zijn (geweest).quote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:59 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Nee, waarom? Het behelst hetzelfde onderwerp. Wanneer iemand voor een dergelijke keuze staat voel ik mij genoodzaakt om ook de keerzijde van de medaille te tonen.
Het is vooral de toon waarop, zoalsquote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:59 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Nee, waarom? Het behelst hetzelfde onderwerp. Wanneer iemand voor een dergelijke keuze staat voel ik mij genoodzaakt om ook de keerzijde van de medaille te tonen.
Telepathische vermogens vallen ook onder wat jijquote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:56 schreef AryaMehr het volgende:
Wees eens kritisch man in plaats van schaapachtig een geloof accepteren enkel omdat je vriend er klaarblijkelijk ook in gelooft.
noemt.quote:pseudo-wetenschappelijke nonsense
Nee, je bent nooit zoals mij geweest. Ik heb mijn mening inderdaad al gevormd, gezien het feit dat ik geen enkele reden heb om aan te nemen dat zoiets als een God daadwerkelijk bestaat. Mijn keuze, in tegenstelling tot de jouwe - is niet irrationeel van aard. Ik beschouw boeken niet als heilig en mijn mening zal ik veranderen zodra nieuw bewijs mij dwingt om van inzicht te veranderen. Een subtiel maar erg belangrijke verschil tussen gelovigen en atheïsten. Je kunt je keuze niet onder woorden brengen omdat geloof compleet irrationeel is.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:02 schreef RHPS het volgende:
Ik zou je wel kunnen uitleggen wat me precies aanspreekt maar dat is totaal zinloos omdat jij je mening al gevormd hebt. Dat is ok, ik was vroeger net als jij. Ook ik richtte me op delen van het geloof die me sterkten in mijn aanname dat het geloof iets achterhaalds is.
Mijn keuze is nog niet gemaakt en waneer ik voor het geloof kies (of niet) doe ik wat bewust, na voldoende kennis te hebben ingewonnen.
De islam is er niet voor de gehele mensheid. De islam is er slechts voor degene die het willen accepteren, al dan niet met dwang. De islam is in feite slechts een Arabische reactie op het jodendom en het christendom; gezien de verplichte Arabische voertaal, de heilige steden, etc.. Nee, ik zie het christendom (of het jodendom) even achterlijk als de islam, alhoewel ik de invloed van de islam op haar volgers wel negatiever beschouw.quote:De islam is voor de gehele mensheis, niet alleen een beperkt aantal culturen. Had je er anders over gedacht als ik Christen of Jood wilde worden? De heilige boeken van deze religies bevatten net zoveel "achterhaalde" ideeën en straffen. Omdat deze religies algemeen geaccepteerd zijn Nederland maakt het ze nog niet superieur weetje..
Wat is God?quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:06 schreef Haushofer het volgende:
[..]
En wat Triggershot zegt: we gaan hier in F&L niet in elk religie-topic het bestaan van God en de irrationaliteit van het geloof aanstippenDus, bij deze.
Omdat ik vind dat het geloof iets persoonlijks is voor mij en ik vind dat het niemand iets aangaat welk geloof ik aanhang.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:54 schreef Haushofer het volgende:
Ik probeer uit je post te halen waarom je dit vindt, maar ik kan het niet echt vindenZou je dat kunnen toelichten?
Als je kennelijk in staat bent om de rest van de Islam wel te omarmen, dan vraag ik me af wat voor probleem dat hoofddoekje je geeft.
Dat heb ik ook gezegd en ik heb hem uiteraard ook gewezen op zijn double standard. Hij zegt me niet te willen pushen en wil dat ik zelf tot het besef kom dat als ik moslim word, ik een hoofddoekje zal moeten dragen. Hij geeft toe dat hij zondes begaat en heeft begaan maar hij wil opnieuw beginnen wanneer hij in het huwelijk zal treden en dan alle zonden achter zich laten.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:56 schreef Triggershot het volgende:
Als het een grote drempel is ( en terecht ook ) moet je dat tegen je vriend zeggen lijkt me, als hij zo een goede moslim is, sorry maar, hoe komt het dan dat hij een vriendin heeft? Als hij op sommige punten laakt en dan jou pusht is het net zo huichelachtig in mijn ogen.
Niets daarvan. Wanneer iemand voor de keuze staat om te geloven dan is het niet meer dan logisch om haar te vragen waar ze haar keuze op baseert. De religieuze topics zijn niet gevrijwaard van enig kritiek, alhoewel de religieuzen dat natuurlijk wel graag zouden zien.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:06 schreef Haushofer het volgende:
En wat Triggershot zegt: we gaan hier in F&L niet in elk religie-topic het bestaan van God en de irrationaliteit van het geloof aanstippenDus, bij deze.
Wat is zijn afkomst als ik zo brutaal mag zijn het te vragen, wat is zijn theologische stroming? Dat is overigens niet waar, iedereen z'n daden en zonden zijn voor zichzelf, niemand draagt de lusten en lasten van een ander in de Islam. Ik vind het wel een beetje vreemd, dat hij wacht op een huwelijk op zijn zonden achter zich te laten, dan geef jij toch ook een symboliek mijlpilaar voor wanneer je een hoofddoek zult (willen) dragen?quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:09 schreef RHPS het volgende:
[..]
Dat heb ik ook gezegd en ik heb hem uiteraard ook gewezen op zijn double standard. Hij zegt me niet te willen pushen en wil dat ik zelf tot het besef kom dat als ik moslim word, ik een hoofddoekje zal moeten dragen. Hij geeft toe dat hij zondes begaat en heeft begaan maar hij wil opnieuw beginnen wanneer hij in het huwelijk zal treden en dan alle zonden achter zich laten.
Het probleem is dat hij zegt niet met me te kunnen trouwen als ik geen hoofddoekje draag omdat hij als man ook verantwoordelijk is voor mijn daden en hij er niet mee kan leven dat ik bewust een zonde bega en de wil van Allah negeer..
Ik ben niet zo belezen in de Koran en de Hadith, maar wat zijn de primaire redenen volgens de Islam om een hoofddoek te dragen?quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:09 schreef RHPS het volgende:
[..]
Omdat ik vind dat het geloof iets persoonlijks is voor mij en ik vind dat het niemand iets aangaat welk geloof ik aanhang.
Ik begrijp je beter dan je denkt. Ik zei ook altijd "ga nooit met gelovige mensen in discussie want hun mening is gebaseerd op meningen in plaats van feiten dus ze zijn nooit met feiten en rationele argumenten want ze zijn niet rationeel, ze geloven in iets waar geen bewijs voor is."quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:09 schreef AryaMehr het volgende:
Nee, je bent nooit zoals mij geweest. Ik heb mijn mening inderdaad al gevormd, gezien het feit dat ik geen enkele reden heb om aan te nemen dat zoiets als een God daadwerkelijk bestaat. Mijn keuze, in tegenstelling tot de jouwe - is niet irrationeel van aard. Ik beschouw boeken niet als heilig en mijn mening zal ik veranderen zodra nieuw bewijs mij dwingt om van inzicht te veranderen. Een subtiel maar erg belangrijke verschil tussen gelovigen en atheïsten. Je kunt je keuze niet onder woorden brengen omdat geloof compleet irrationeel is.
[..]
De islam is er niet voor de gehele mensheid. De islam is er slechts voor degene die het willen accepteren, al dan niet met dwang. De islam is in feite slechts een Arabische reactie op het jodendom en het christendom; gezien de verplichte Arabische voertaal, de heilige steden, etc.. Nee, ik beschouw het christendom (of het jodendom) even achterlijk als de islam, alhoewel ik de invloed van de islam op haar volgers wel negatiever beschouw.
Prima als je het niet eens bent met het beleid wat we hier in F&L voeren; dat kaart je maar aan in ons feedbacktopic, of als het je erg hoog zit, bij de FA's.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:14 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Niets daarvan. Wanneer iemand voor de keuze staat om te geloven dan is het niet meer dan logisch om haar te vragen waar ze haar keuze op baseert. De religieuze topics zijn niet gevrijwaard van enig kritiek, alhoewel de religieuzen dat natuurlijk wel graag zouden zien.
De allegorische verzen in de Koran zijn ook volgens dit boek in feite de woorden van God.quote:
Marokkaans, ik weet niet wat zijn theologische stroming is..quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:14 schreef Triggershot het volgende:
Wat is zijn afkomst als ik zo brutaal mag zijn het te vragen, wat is zijn theologische stroming? Dat is overigens niet waar, iedereen z'n daden en zonden zijn voor zichzelf, niemand draagt de lusten en lasten van een ander in de Islam. Ik vind het wel een beetje vreemd, dat hij wacht op een huwelijk op zijn zonden achter zich te laten, dan geef jij toch ook een symboliek mijlpilaar voor wanneer je een hoofddoek zult (willen) dragen?
Als hij tot jullie mogelijke huwelijk de wil van Allah negeert tot een pre-huwelijkse relatie, dan kies jij voor jezelf ook een eigen mijlpaal waarna je je 'zonden' verlaat?
Als er hele specifieke issues zijn waar jullie het niet over eens zijn / zullen worden, is het dan wel slim om aan een huwelijk te denken en een eventuele bekering? Als de fundamenten bij voorbaat al niet stabiel zijn en wederzijds andere verwachtingen zijn vraag ik mij af of het wel the way to go is. Een punt wat Aryamehr al opbracht: Zou je je bekeren tot de Islam als hij er niet was?quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:24 schreef RHPS het volgende:
[..]
Marokkaans, ik weet niet wat zijn theologische stroming is..
Dat is het probleem, ook in het huwelijk wil ik geen hoofddoek dragen. Tenminste, dat is hoe ik er nu over denk. Ik heb ook tegen hem gezegd dat de toekomst nu begint en dat je niet moet wachten met het beteren van je leven maar hij heeft een fantasiebeeld van het huwelijk en daar hoort een hoofddoek bij. Ik ben bereid de zonde van het niet dragen van een hoofddoek te dragen en de consequenties hiervoor te accepteren. Hij zegt dat hij dit niet kan accepteren in het huwelijk..
Ik heb het er moeilijk mee omdat ik het stom vind dat een relatie stukloopt op een hoofddoek maar ik kan geen dingen doen waar ik zelf niet achter sta, hoeveel ik ook om iemand geef.
Op dit moment is de relatie beëindigd omdat we geen toekomst meer zien. Dit is echt het enige punt waarop we van mening verschillen, daarom is het zo frustrerend. Zonder hem had ik me niet opengesteld voor het geloof en was ik me er niet in gaan verdiepen maar onze relatie is voorbij en ik denk er nog steeds over me te bekeren. Ik ben een sterke persoon en ik zal nooit iets doen voor een man.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:28 schreef Triggershot het volgende:
Als er hele specifieke issues zijn waar jullie het niet over eens zijn / zullen worden, is het dan wel slim om aan een huwelijk te denken en een eventuele bekering? Als de fundamenten bij voorbaat al niet stabiel zijn en wederzijds andere verwachtingen zijn vraag ik mij af of het wel the way to go is. Een punt wat Aryamehr al opbracht: Zou je je bekeren tot de Islam als hij er niet was?
Wat betreft zijn verwachtingen van na het huwelijk, ligt dat niet meer cultureel, dat hij aan een bepaalde verwachting wil voldoen waar hij mee voor zijn ouders en omgeving kan komen en daarbij jouw persoon en eigen achtergrond voor het gemak even vergeet? In de Islam is een hoofddoek onder dwang van een ander ipv het volgen van Allahswil niet zeer geprezen kan ik je vertellen.
Je moet het natuurlijk helemaal zelf weten, ik begrijp dat sommige vrouwen vallen op een spannende dominante man die allerlei onbegrijpelijke regeltjes oplegt waar ze zich aan moeten houden. Ik zou dan vooral die hoofddoek gaan dragen. Wel blijven tegenspartelen, anders is voor Hem (vzmh) de spanning er af. Dat zou je toch niet willen, want volgens zijn geloof mag hij er nog drie andere schaapjes bij nemen.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:36 schreef RHPS het volgende:
[..]
Op dit moment is de relatie beëindigd omdat we geen toekomst meer zien. Dit is echt het enige punt waarop we van mening verschillen, daarom is het zo frustrerend. Zonder hem had ik me niet opengesteld voor het geloof en was ik me er niet in gaan verdiepen maar onze relatie is voorbij en ik denk er nog steeds over me te bekeren. Ik ben een sterke persoon en ik zal nooit iets doen voor een man.
Hij dwingt me niet een hoofddoek te dragen, hij kan alleen niet voor een toekomst met mij kiezen als ik geen hoofddoek ga dragen. Het is hooguit te interpreteren als manipulatief maar ik ga ervan uit dat hij gewoon eerlijk voor zijn mening uitkomt en dat hij er oprecht zo over denkt.
Of hij bang is voor de reactie van zijn familie? Ongetwijfeld, maar ik hoop toch dat dit niet de hoofdreden is. Mijn familie zal ook niet in hun handjes staan te klappen als ik me bekeer tot de islam maar dit houdt mij ook niet tegen..
@AryaMehr:quote:Op vrijdag 7 januari 2011 22:14 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Niets daarvan. Wanneer iemand voor de keuze staat om te geloven dan is het niet meer dan logisch om haar te vragen waar ze haar keuze op baseert. De religieuze topics zijn niet gevrijwaard van enig kritiek, alhoewel de religieuzen dat natuurlijk wel graag zouden zien.
Volgens mij is het meer een sociale kwestie dan een religieuze. Je wilt in het huwelijk treden met een man en je past je aan. Je accepteert zijn geloof (dat is mijns inziens voldoende). Je accepteert tevens dat je zelf zijn geloof moet aannemen (al noem je het je eigen keuze?). Daarboven accepteer dat de geloofsinterpretatie zwaar inzet op uiterlijkheden als een hoofddoekje (geen teken van een verlichte variant van religie). Ik zou zwaar op mijn strepen gaan staan. Leidt dat tot ruzie? Is hij daarin onverzettelijk? Moet de Koran en de Hadith daarbij letter voor letter worden gespeld? Sleept hij zijn hele familie/vrienden erbij? Zo ja, dan wordt het wel erg dwingend.quote:Op vrijdag 7 januari 2011 21:23 schreef RHPS het volgende:
Hi ik zit met wat vragen, nou ja met 1 vraag en ik hoop dat ik hier wat antwoorden kan vinden.
Ik word al kwaad als ik het lees!quote:Volgens mijn vriend kan ik dan nooit een goede moslim zijn en hebben we geen toekomst samen . Ik wil graag weten hoe andere mensen hierover denken, of het echt zo'n grote zonde is dat hij onoverkomelijk is
En uit welke hoek ga je die kennis inwinnen ?quote:Mijn keuze is nog niet gemaakt en waneer ik voor het geloof kies (of niet) doe ik wat bewust, na voldoende kennis te hebben ingewonnen.
Hier stel ik twee zaken vast: Je ' laten leven ' en ' en totaal gemis aan vertrouwen '. Nergens staat in de Koran dat Allah een hoofddoek verplicht. Dit is gewoon cultuurgebonden en heeft niks met dat geloof te maken.quote:Het probleem is dat hij zegt niet met me te kunnen trouwen als ik geen hoofddoekje draag omdat hij als man ook verantwoordelijk is voor mijn daden en hij er niet mee kan leven dat ik bewust een zonde bega en de wil van Allah negeer..
Onzin, hoofddoek is wel degelijk een religieus verschijnsel in de Islam en het komt wel degelijk voor, er zijn verschillende opvattingen over wat en hoe bedekking bedoeld was, maar spreken over 'nergens' en 'niks' is onzin.quote:Op zondag 16 januari 2011 13:05 schreef ATON het volgende:
RHPS schreef:
Nergens staat in de Koran dat Allah een hoofddoek verplicht. Dit is gewoon cultuurgebonden en heeft niks met dat geloof te maken.
quote:Op zondag 16 januari 2011 14:49 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Onzin, hoofddoek is wel degelijk een religieus verschijnsel in de Islam en het komt wel degelijk voor, er zijn verschillende opvattingen over wat en hoe bedekking bedoeld was, maar spreken over 'nergens' en 'niks' is onzin.
Onzin ? Verzen citeren graag !quote:Op zondag 16 januari 2011 14:49 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Onzin, hoofddoek is wel degelijk een religieus verschijnsel in de Islam en het komt wel degelijk voor, er zijn verschillende opvattingen over wat en hoe bedekking bedoeld was, maar spreken over 'nergens' en 'niks' is onzin.
24:31quote:
quote:31. En zeg tot de gelovige vrouwen dat zij ook haar ogen neergeslagen houden en hun passies beheersen, en dat zij haar schoonheid niet tonen dan hetgeen ervan zichtbaar moet zijn, en dat zij haar hoofddoeken over haar boezem laten hangen, en dat zij haar schoonheid niet tonen behalve aan haar echtgenoot of haar vader of de vader van haar echtgenoot, of haar zonen of de zonen van haar echtgenoot, of haar broeders, of de zonen van haar broeders, of de zonen van haar zusters of haar vrouwen, of haar slaven, of zulke mannelijke bedienden die geen geslachtsdrang hebben, of de jonge kinderen die van de naaktheid van een vrouw niets afweten. En laat haar niet met haar voeten slaan, opdat hetgeen zij van haar schoonheid bedekken openbaar moge worden. En wendt u allen tezamen tot Allah, o gelovigen, opdat gij moogt slagen.
Oh ik bescherm ook mijn eigen levensruimte. Hij is nu uit mijn leven omdat ik niet kan voldoen aan wat hij voor ogen heeft. Wat ik zeg, hij wil me nergens toe dwingen, wat hij doet is manipulatief te noemen maar er is geen sprake van dwang. De relatie is over en ik zie hem niet meer, maar toch wil ik verder gaan met het ontdekken van de Islam en moslim worden, ook zonder hem.quote:Op zaterdag 15 januari 2011 02:04 schreef deelnemer2 het volgende:
Volgens mij is het meer een sociale kwestie dan een religieuze. Je wilt in het huwelijk treden met een man en je past je aan. Je accepteert zijn geloof (dat is mijns inziens voldoende). Je accepteert tevens dat je zelf zijn geloof moet aannemen (al noem je het je eigen keuze?). Daarboven accepteer dat de geloofsinterpretatie zwaar inzet op uiterlijkheden als een hoofddoekje (geen teken van een verlichte variant van religie). Ik zou zwaar op mijn strepen gaan staan. Leidt dat tot ruzie? Is hij daarin onverzettelijk? Moet de Koran en de Hadith daarbij letter voor letter worden gespeld? Sleept hij zijn hele familie/vrienden erbij? Zo ja, dan wordt het wel erg dwingend.
[..]
Ik word al kwaad als ik het lees!
Het is je eerste serieuze relatie (`de enige partner die ik heb gehad`). In plaats van je in allerlei bochten te wringen, raad ik je aan om ook je eigen levensruimte te beschermen. Principes zijn mooi, maar het gaat heel vaak over (verkapte) belangen. Als meningsverschillen tussen jou en hem worden vertaald in meningsverschillen tussen jou en Allah, trek je altijd aan het kortste eind.
Boeken.quote:Op zondag 16 januari 2011 13:05 schreef ATON het volgende:
RHPS schreef:
En uit welke hoek ga je die kennis inwinnen ?
Hier stel ik twee zaken vast: Je ' laten leven ' en ' en totaal gemis aan vertrouwen '. Nergens staat in de Koran dat Allah een hoofddoek verplicht. Dit is gewoon cultuurgebonden en heeft niks met dat geloof te maken.
Dit is precies waar ik zoveel discussies over heb gehad. In de verzen in de Koran die gaan over het bedekken van de vrouw wordt gezegd dat de man tegen haar vrouw en dochters dient te zeggen dat zij zich moet bedekken. In de verzen die volgen staat nergens dat het een grote zonde is als zij weigert. Het is een vorm van bescherming voor de vrouw, zodat zij niet lastig gevallen zal worden en dat iedereen kan zien dat zij een gelovige vrouw is. Uit de verzen maak ik op dat de man verplicht is de gelovige vrouw te verzoeken zich te bedekken, niet dat zij verplicht is te voldoen aan dit verzoek. Ik weet dat de moslimgeleerden het erover eens zijn dat het dragen van een hoofddoek verplicht is maar wat zij zeggen is ook slechts een interpretatie van het woord van Allah en daardoor geen absolute waarheid. In de Koran staan geen gevolgen die verbonden zijn aan het niet dragen van een hoofddoek, er staat niet dat het een grote zonde is of iets dergelijks.quote:
- Schopenhauer.quote:Consider the Koran, for example; this wretched book was sufficient to start a world-religion, to satisfy the metaphysical need for countless millions for twelve hundred years, to become the basis of their morality and of a remarkable contempt for death, and also to inspire them to bloody wars and the most extensive conquests. In this book we find the saddest and poorest form of theism. Much may be lost in translation, but I have not been able to discover in it one single idea of value. Such things show that the capacity for metaphysics does not go hand in hand with the need for it...
Beetje wishfullthinking? Er wordt door de Koran bevolen te zeggen aan de gelovige vrouwen dat ze zich moeten bedekken, het is niet de man, vader of broer van de vrouw die het moest zeggen, maar de profeet zelf. Uit geen enkel manier kan uit deze verzen opgemaakt worden dat er sprake is van een verzoek en vraag me dan ook af hoe je daar bij komt?quote:Op zondag 16 januari 2011 18:06 schreef RHPS het volgende:
Dit is precies waar ik zoveel discussies over heb gehad. In de verzen in de Koran die gaan over het bedekken van de vrouw wordt gezegd dat de man tegen haar vrouw en dochters dient te zeggen dat zij zich moet bedekken. In de verzen die volgen staat nergens dat het een grote zonde is als zij weigert. Het is een vorm van bescherming voor de vrouw, zodat zij niet lastig gevallen zal worden en dat iedereen kan zien dat zij een gelovige vrouw is. Uit de verzen maak ik op dat de man verplicht is de gelovige vrouw te verzoeken zich te bedekken, niet dat zij verplicht is te voldoen aan dit verzoek. Ik weet dat de moslimgeleerden het erover eens zijn dat het dragen van een hoofddoek verplicht is maar wat zij zeggen is ook slechts een interpretatie van het woord van Allah en daardoor geen absolute waarheid. In de Koran staan geen gevolgen die verbonden zijn aan het niet dragen van een hoofddoek, er staat niet dat het een grote zonde is of iets dergelijks.
Er wordt door de Koran bevolen het te zeggen aan de gelovige vrouwen, er wordt niet gezegd dat de vrouwen dit dienen op te volgen.. Waarom spreekt Allah via de man en spreekt hij niet direct de vrouw toe?quote:Op zondag 16 januari 2011 18:12 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Beetje wishfullthinking? Er wordt door de Koran bevolen te zeggen aan de gelovige vrouwen dat ze zich moeten bedekken. Uit geen enkel manier kan uit deze verzen opgemaakt worden dat er sprake is van een verzoek en vraag me dan ook af hoe je daar bij komt?
Wat betreft, logica, legimitatie, redenatie, interpretatie, wel / niet het zijn van een grote zonde. Het is algemeen bekend wat het lot is van diegenen die niet de Koran na leven volgens het boek zelf.
In alle exeges, vertalingen, interpretaties en commentaren - zonder uitzondering - wordt het woord 'zeg' van Allah aan de profeet verwezen. In andere woorden beveelt Allah de profeet om dit tegen gelovige vrouwen te zeggen, beveelt het niet aan de man om dit aan zijn vrouw, dochter, zus te zeggen.. snap je? In deze vers wordt de profeet aangesproken, niet de man of de vrouw.quote:Op zondag 16 januari 2011 18:17 schreef RHPS het volgende:
[..]
Er wordt door de Koran bevolen het te zeggen aan de gelovige vrouwen, er wordt niet gezegd dat de vrouwen dit dienen op te volgen.. Waarom spreekt Allah via de man en spreekt hij niet direct de vrouw toe?
Voor diegenen die in een constante weigering verkeren? Integendeel.quote:Er wordt ook vaak vermeld dat Allah vergevensgezind is..
Triggershot,quote:En zeg tot de gelovige vrouwen dat zij ook haar ogen neergeslagen houden en hun passies beheersen, en dat zij haar schoonheid niet tonen dan hetgeen ervan zichtbaar moet zijn, en dat zij haar hoofddoeken over haar boezem laten hangen, en dat zij haar schoonheid niet tonen behalve aan haar echtgenoot of haar vader of de vader van haar echtgenoot, of haar zonen of de zonen van haar echtgenoot, of haar broeders, of de zonen van haar broeders, of de zonen van haar zusters of haar vrouwen, of haar slaven, of zulke mannelijke bedienden die geen geslachtsdrang hebben, of de jonge kinderen die van de naaktheid van een vrouw niets afweten. En laat haar niet met haar voeten slaan, opdat hetgeen zij van haar schoonheid bedekken openbaar moge worden. En wendt u allen tezamen tot Allah, o gelovigen, opdat gij moogt slagen.
Gabriel is een boodschapper tussen Allah en Mohammed, in wiens opdracht en wiens woorden openbaart Gabriel aan Mohammed, zijn eigen, of die van Allah, dat even voorop. Ten tweede zijn er ook openbaringen geweest waarbij Allah volgens de Islamitische bronnen heeft gesproken met Mohammed zonder tussen persoon.quote:Op zondag 16 januari 2011 18:47 schreef ATON het volgende:
Vers 24:31
[..]
[quote]Triggershot,
Eerst en vooral, het is niet Allah's verzoek, maar engel Gabriël's verzoek. Het is enkel engel Gabriël ( volgens Mohammed ) die Mohammed aanspreekt.
Het is prima dat je Koran in een historisch context plaats en ook nog eens aangeraden ook, dat je kritisch bent jegens opstellingen van moslims nu en logische redenaties zoekt voor verzen als deze, maar dat neemt niet weg dat het onzin is n.a.v. zo een vers te spreken over 'nergens' en 'niks'.quote:En dan heeft hij het over de kledij die toen gangbaar was. Duidelijk is hier nog geen sprake van jean's of zomerhoedje. Het gaat hem hier over de lokale en tijdsgebonden kleding. Toen droeg men hoofddoeken allerhande. Maar het gaat hem hier duidelijk niet om het hoofd wat bedekt moet worden, maar de borsten. En wat zien we nu als toppunt van hypocrisie ? Een hoofddoekje met open decolleté. Maar, zeker geen hoofdhaartje zichtbaar. Is het dit wat de profeet bedoelde ?
En toen moet het er wel zeer wulps aan toegegaan zijn dat dit zelfs in de Koran is opgenomen. Nu nog juist in de cntext plaatsen en je bent op de goede weg. En nu en hier krijgt men echt geen " geslachtsdrift van een blote enkel of hoofdhaar hoor. De mens is nu meer gecivilliseerder dan toen, of niet soms? En kijk, nu gaan we het hebben over de excessen.
quote:Allama Ibn Hajar Makki (Rahmatullahi Allaih) Narrates that , " On the Night of Miraaj , The Holy Prophet (sal-lal-lahu alai hi wa sallam) saw the Frightening punishment inflicted upon females. One Of the Punishment was that a Female was Hung By her Hair and Her brain was boiling.It said to the Holy Prophet (sal-lal-lahu alai hi wa sallam) that she never used to hide her hair from others males..
Aanvulling:quote:The Prophet (P.B.U.H.) said: A group of women will never enter Paradise. They are those who wear tight, revealing clothes and do not listen to Allahs command of wearing the hijab. Not only will they not enter Paradise, but they will not even smell paradise, although one can smell Paradise from a 500 year distance. Saheeh Muslim
quote:"Mijn nicht kwam tot ons versierd (met juwelen). De Profeet (saw) kwam binnen en draaide zich van haar af. Ik zei: 'Oh Boodschapper van Allah! Ze is mijn nicht, enkel een jonge maagd'. Hij zei: 'Oh 'Aiesha, wanneer een vrouw de puberteit heeft bereikt dan is het niet toegestaan dat een deel van haar lichaam zichtbaar is buiten haar gezicht en wat lager is dan dit'. Hij greep daarbij zijn arm beet net boven pols, met genoeg ruimte voor nog een hand tussen beiden (zijn hand en pols)."
En die " bronnen " zijn toch wat vaag omschreven niet ?quote:Ten tweede zijn er ook openbaringen geweest waarbij Allah volgens de Islamitische bronnen heeft gesproken met Mohammed zonder tussen persoon.
Ik snap heel goed wat je wilt zeggen, daarom hoef ik het er nog niet mee eens te zijn..quote:Op zondag 16 januari 2011 18:24 schreef Triggershot het volgende:
[..]
In alle exeges, vertalingen, interpretaties en commentaren - zonder uitzondering - wordt het woord 'zeg' van Allah aan de profeet verwezen. In andere woorden beveelt Allah de profeet om dit tegen gelovige vrouwen te zeggen, beveelt het niet aan de man om dit aan zijn vrouw, dochter, zus te zeggen.. snap je? In deze vers wordt de profeet aangesproken, niet de man of de vrouw.
Niet moeten opvolgen? Vers zit met alleen maar regeltjes die opgevolgd moeten worden, kan je het er niet mee eens zijn en niet willen doen, is een ander verhaal en heb je het volste recht om, maar zeggen dat het geen bevel tot opvolging is lijkt mij meer op wishfull thinking.
[..]
Voor diegenen die in een constante weigering verkeren? Integendeel.
Waar niet mee eens? Inhoud van de verzen, of mijn reactie?quote:Op zondag 16 januari 2011 21:56 schreef RHPS het volgende:
[..]
Ik snap heel goed wat je wilt zeggen, daarom hoef ik het er nog niet mee eens te zijn..
Hou vol. Je mag natuurlijk jezelf in de Islam verdiepen. Luister ook naar de argumenten van de mensen die dat geen goed idee vinden.quote:Op zondag 16 januari 2011 18:06 schreef RHPS het volgende:
[..]
Oh ik bescherm ook mijn eigen levensruimte. Hij is nu uit mijn leven omdat ik niet kan voldoen aan wat hij voor ogen heeft. Wat ik zeg, hij wil me nergens toe dwingen, wat hij doet is manipulatief te noemen maar er is geen sprake van dwang. De relatie is over en ik zie hem niet meer, maar toch wil ik verder gaan met het ontdekken van de Islam en moslim worden, ook zonder hem.
Ga alsjeblieft de Koran niet letterlijk nemen. Er is vast wel iemand die je beter kan uitleggen wat er mis is aan de Koran, dan ik. Wetenschappelijk bekeken is de Islam te wonderlijk om waar te zijn en berust al het bewijs vooral op Mohammed zelf (dat is zwak). Ik kan je aanbevelen hier een discussie te starten over de (historische achtergronden van de) Koran in samenhang met gerelateerde geloven.quote:Dit is precies waar ik zoveel discussies over heb gehad. In de verzen in de Koran die gaan over het bedekken van de vrouw wordt gezegd dat de man tegen haar vrouw en dochters dient te zeggen dat zij zich moet bedekken. In de verzen die volgen staat nergens dat het een grote zonde is als zij weigert. Het is een vorm van bescherming voor de vrouw, zodat zij niet lastig gevallen zal worden en dat iedereen kan zien dat zij een gelovige vrouw is. Uit de verzen maak ik op dat de man verplicht is de gelovige vrouw te verzoeken zich te bedekken, niet dat zij verplicht is te voldoen aan dit verzoek. Ik weet dat de moslimgeleerden het erover eens zijn dat het dragen van een hoofddoek verplicht is maar wat zij zeggen is ook slechts een interpretatie van het woord van Allah en daardoor geen absolute waarheid. In de Koran staan geen gevolgen die verbonden zijn aan het niet dragen van een hoofddoek, er staat niet dat het een grote zonde is of iets dergelijks.
En er is meer. De begrippen " Hemel en hel " zijn christelijke begrippen en kwamen in heel het O.T. niet voor. Het zijn pas de Farizeeërs ( in tegenstelling tot de Sadduceeërs ) die geloofden in een ' verrijzenis van het lichaam en de komende vergelding' en leerden het bestaan van ' engelen en geesten '. In het O.T. spreekt men wel van de hemel, maar dit wijst duidelijk en alleen maar op het uitspansel wat zichtbaar is. De Arianisten zijn door de Roomse kerk als ketters aanzien en uitgeweken naar Egypte en werden daar Koptische christenen genoemd. De Nag Hammadi-geschriften zouden hen hebben toebehoord. Zij verwierpen, net als de moslims de goddelijkheid van Jezus, maar geloofden ook in een Hemel en een Hel. Duidelijk waar de inspiratie vandaan kwam.quote:Op maandag 17 januari 2011 02:29 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Hou vol. Je mag natuurlijk jezelf in de Islam verdiepen. Luister ook naar de argumenten van de mensen die dat geen goed idee vinden.
[..]
Ga alsjeblieft de Koran niet letterlijk nemen. Er is vast wel iemand die je beter kan uitleggen wat er mis is aan de Koran, dan ik. Wetenschappelijk bekeken is de Islam te wonderlijk om waar te zijn en berust al het bewijs vooral op Mohammed zelf (dat is zwak). Ik kan je aanbevelen hier een discussie te starten over de (historische achtergronden van de) Koran in samenhang met gerelateerde geloven.
Moslims kunnen hun eigen geschiedenis niet. Waarschijnlijk zal je een of ander vage koran tekst krijgen, waarom het haram is om Mohammed af te beelden, maar vroeger was dat kennelijk geen probleem.quote:Op dinsdag 18 januari 2011 01:11 schreef tjoptjop het volgende:
Waarom worden moslims helemaal para als Mohammed afgebeeld wordt?
Of jij niet natuurlijk, onder Shieten was het niet zo een probleem, onder Soenieten, altijd al de meerderheid van de moslimwereld was het op enkele uitzonderingen daar gelaten altijd al een probleem geweest.quote:Op dinsdag 18 januari 2011 01:23 schreef Doler12 het volgende:
[..]
Moslims kunnen hun eigen geschiedenis niet. Waarschijnlijk zal je een of ander vage koran tekst krijgen, waarom het haram is om Mohammed af te beelden, maar vroeger was dat kennelijk geen probleem.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Men is bang dat het tot verering leid, humoristische cartoons omdat het een belediging zou zijn.quote:Op dinsdag 18 januari 2011 01:11 schreef tjoptjop het volgende:
Waarom worden moslims helemaal para als Mohammed afgebeeld wordt?
Maar waarom dan die enorme haat?quote:Op dinsdag 18 januari 2011 01:32 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Men is bang dat het tot verering leid, humoristische cartoons omdat het een belediging zou zijn.
(Achterlijk) opgefokt gedoe, propaganda en ophitsing, denken dat je iedereen jouw normen kunt opleggen etc.quote:
Zo te zien is de Islam dan ook niet de remedie voor vrede en geluk.quote:Op dinsdag 18 januari 2011 01:35 schreef Triggershot het volgende:
[..]
(Achterlijk) opgefokt gedoe, propaganda en ophitsing, denken dat je iedereen jouw normen kunt opleggen etc.
Voor mensen met een ziekte in hun hart niet nee.quote:Op dinsdag 18 januari 2011 07:57 schreef ATON het volgende:
[..]
Zo te zien is de Islam dan ook niet de remedie voor vrede en geluk.
quote:Op dinsdag 18 januari 2011 11:33 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Voor mensen met een ziekte in hun hart niet nee.
Kan je dan een religie aanbevelen voor hartpatiënten ?quote:Op dinsdag 18 januari 2011 11:33 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Voor mensen met een ziekte in hun hart niet nee.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |