Zit net te kijken op ledtuning.nl en daar hebben ze stripts blauw en rood die aan die zelfde waarde voldoen. 20 euro per meter. Dus dat is wel te doen.quote:Op donderdag 29 juli 2010 10:32 schreef Ra-z het volgende:
[..]
Planten zijn het meest gevoelig voor blauw licht onder de 480 nanometer en rood licht boven de 620 nanometer.
Als je een strip blauw een strip rood ophangt moet het lukken nog 1 of 2 witte strips voor jezelf om het mooi te belichten
Ja ok, maar het is dan toch wel een bepaalde tint/warmte kleur blauw, en niet willekeurig blauw..quote:Op donderdag 29 juli 2010 10:32 schreef Ra-z het volgende:
[..]
Planten zijn het meest gevoelig voor blauw licht onder de 480 nanometer en rood licht boven de 620 nanometer.
Als je een strip blauw een strip rood ophangt moet het lukken nog 1 of 2 witte strips voor jezelf om het mooi te belichten
De licht frequentie staat gewoon in de datasheet van de ledsquote:Op donderdag 29 juli 2010 10:42 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
[..]
Ja ok, maar het is dan toch wel een bepaalde tint/warmte kleur blauw, en niet willekeurig blauw..
Dan moet je toch wel weten of je die kleuren hebt als je een strip koopt lijkt me
Ik hoop dat mijn Corydorassen het ook fijner vinden, ik heb speciaal een bodemwissel voor hen gedaan.quote:
Qua spoelenquote:Op donderdag 29 juli 2010 08:13 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
[..]
Qua onderhoud, of in je bak duwen als je moet spoelen?
Ik heb 75kg grind in me bak zitten, en dan moest ik serieus per emmer 5x spoelen voordat het enigsinds schoon was![]()
ik was KAPOT toen ik klaar was hahaha. Weliswaar vind ik een bak indelen het allerleukste werk haha
Waterweeldequote:Op donderdag 29 juli 2010 12:33 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Wat me trouwens wel verbaasde was dat de aquariumspeciaalzaak hier in Den Haag geen timers verkochten. Zou je wel verwachten?
Ik had hem bij de gamma moeten kopen.
Nou ja, hij doet het prima en de Gamma is nog dichterbij ook
Prachtige zaak, jaquote:
Kan ik me wel voorstellen, die dingen moet je gewoon bij de Gamma kopen die zit in de straat erachterquote:Op donderdag 29 juli 2010 13:13 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Prachtige zaak, ja![]()
Maar daar hadden ze geen timers
Puuuuh das een eind idd.. Ik weet niet of het je zou lukken om die 25kg zak mee te nemen naar boven? Dan had je niet telkens hoeven te lopenquote:Op donderdag 29 juli 2010 12:32 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Qua spoelen![]()
Ik heb maar 25 kg metselzand hoeven kopen en daarvan zit de helft nu in het aquarium, maar omdat ik mijn rug wilde sparen ben ik vanaf de derde verdieping zo'n 7 keer zand wezen halen uit de kelder.
Ja, ik was niet sterk genoeg en dacht dat ik zo mijn rug kon sparen.quote:Op donderdag 29 juli 2010 13:29 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Ik heb ook allemaal gamma timers. Van die goeiekope dingen allemaal, maar werken goed.
1 is er al kapot geweest
[..]
Puuuuh das een eind idd.. Ik weet niet of het je zou lukken om die 25kg zak mee te nemen naar boven? Dan had je niet telkens hoeven te lopen
ik heb geen plant over dus wat heeft foto's maken voor nutquote:Op donderdag 29 juli 2010 14:01 schreef JortK het volgende:
Kijken of ik vanavond eens wat foto's hier neer kan pleuren, er worden veel te weinig foto's geplaatst!
Ik kan nog wel een foto plaatsen van mijn lege bak met scheur in de bodem?quote:Op donderdag 29 juli 2010 14:01 schreef JortK het volgende:
Kijken of ik vanavond eens wat foto's hier neer kan pleuren, er worden veel te weinig foto's geplaatst!
Ik heb ook geen planten.. maar dan een foto van me maanvis ofzoquote:Op donderdag 29 juli 2010 14:05 schreef Joene het volgende:
[..]
ik heb geen plant over dus wat heeft foto's maken voor nut
Heb jij trouwens een andere UI, of sta je helemaal nog niet in de OP?quote:Op donderdag 29 juli 2010 14:10 schreef JortK het volgende:
[..]
Ik heb ook geen planten.. maar dan een foto van me maanvis ofzo
dan maar wat foto's van mijn vriendin haar bak:quote:Op donderdag 29 juli 2010 14:01 schreef JortK het volgende:
Kijken of ik vanavond eens wat foto's hier neer kan pleuren, er worden veel te weinig foto's geplaatst!
Ik sta nog niet in de OPquote:Op donderdag 29 juli 2010 14:17 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Heb jij trouwens een andere UI, of sta je helemaal nog niet in de OP?
wat heb je links achterin zitten? co2?quote:Op donderdag 29 juli 2010 14:31 schreef Balsam het volgende:
[ afbeelding ]
eens kijken of de foto van mijn aqaurium nu te zien is :p
ja daar zit co2 links achterinquote:Op donderdag 29 juli 2010 14:33 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
wat heb je links achterin zitten? co2?
Gefixtquote:
Ohhh die zijn zoooo schattigquote:Op donderdag 29 juli 2010 15:09 schreef Samzz het volgende:
Woei, Faith, hoe is het met de kogeltjes?
quote:Op donderdag 29 juli 2010 13:58 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Je hebt er toch niet ineens ook een zware stem bij gekregen he?![]()
quote:Op donderdag 29 juli 2010 14:26 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
dan maar wat foto's van mijn vriendin haar bak:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
overzicht:
[ afbeelding ]
bewoners:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Die JBL Artemio kweekset werkt trouwens perfectalle vissen hebben gesmuld van de vele artemia
Wat voor aquarium? In mijn aquarium (Ferplast) moet ik de TL een kwartslag draaien voordat 'ie aangaat.quote:Op donderdag 29 juli 2010 16:36 schreef hecoson het volgende:
beste mensen
k heb sinds iets meer dan een jaar een aquarium
en vorige week stopte de tl buis er ineens mee.
Vandaag naar de dierenspeciaalzaak geweest en een andere lamp opgehaald .
zet deze lamp erin klik hem vast
stop de stekker in het stopcontact maar geen licht
haal het knopje om
help wat doe ik fout .
of is misschien de lamphouder ook stuk .
mvg hecoson
Het kan de starter zijn, of in geval van een elektronische balast, de hele balast. weet je zeker dat je de TL buis goed erin hebt gezet? heb je een losse TL of een ingebouwde? wat voor merk aquarium?quote:Op donderdag 29 juli 2010 16:36 schreef hecoson het volgende:
beste mensen
k heb sinds iets meer dan een jaar een aquarium
en vorige week stopte de tl buis er ineens mee.
Vandaag naar de dierenspeciaalzaak geweest en een andere lamp opgehaald .
zet deze lamp erin klik hem vast
stop de stekker in het stopcontact maar geen licht
haal het knopje om
help wat doe ik fout .
of is misschien de lamphouder ook stuk .
mvg hecoson
zit er aan de achterkant van de deksel een rond ding dat eruit ziet alsof het eruit kan? zo ja, dan zit daar je starter. misschien was je TL buis niet eens kapot.quote:Op donderdag 29 juli 2010 17:13 schreef hecoson het volgende:
ik heb een juwel record 600 aquarium
de lamp zat er goed in heb deze er in horen klikken.
de lamphouder is gewoon standaard ingebouwd
wat kan dan het probleem zijn
Kleinigheidjes houd je altijdquote:Op donderdag 29 juli 2010 19:47 schreef Markster het volgende:
zo daar ben ik weer, weekje ban dus kon hier niet posten
ik vroeg mij eerder af of het echt nodig was om een van mijn witte lampen te vervangen voor een blauwe :pquote:Op zaterdag 31 juli 2010 01:10 schreef Samzz het volgende:
Verwacht je na drie dagen al groei te zien? De wortels moeten zich toch eerst helemaal verankeren, voordat er überhaupt iets gebeurt? Daarbij geloof ik niet dat ik in drie dagen meteen een verschil in groen zag... Tenminste, niet bij de gewone waterplanten.
Of denk ik nu heel raar?
ik gebruik het nooit, geen problemen. dat chloorspul dus, aquasafe of zo. ik denk dat er vast landen zijn waar je het nodig hebt, maar nederland hoort daar niet bij. dat bacteriespul gebruik ik alleen bij het opstarten van een bak.quote:Op vrijdag 30 juli 2010 23:39 schreef Balsam het volgende:
Is het nodig om bij een Aquarium die je net gevuld hebt nog water toevoegingen te doen in de vorm van bacterien en van dat spul waar chloor enzo zich aan vast hecht?
zoals al gezegd, heb geduldquote:ik heb trouwens nog niet het idee dat mijn planten groeien na 3 dagen, is het nodig om een blauwe of rode lamp erin te doen inplaats van een van mijn witte lampen?
Doe is kalm man !.quote:Op zaterdag 31 juli 2010 14:27 schreef Balsam het volgende:
iemand die in de buurt van amsterdam woont toevallig waar ik wat water bij kan halen om zo wat bacterien in mijn aquarium te krijgen?
tevens is de ph waarde van mijn aquarium momenteel 8-8,5 dat staat nog gelijk aan leidingwater naar wat ik lees..
enige tips om dit te verlagen? ik heb al een co2 setje hangen in mijn aquarium en ik heb een standaard h juwel binnenfilter erin, of is dit gewoon een kwestie van afwachten ook tot dit daalt?
ook heb ik een soort van witte stofdeeltjes bovenin het water drijven, enig idee hoe ik dit weg krijg?
ik ben kalm, het is alleen de eerste keer dat ik een aquarium opstart..heb wel wat ingelezen maar snap de beginselen nog niet 100% omdat je met allerlei dingen naar je hoofd word gesmeten...dus kan je maar beter vragen toch?quote:Op zaterdag 31 juli 2010 15:35 schreef Joene het volgende:
[..]
Doe is kalm man !.
Hoelang staat je bak ? hoe is je verhouding planten tenopzichte van het aantal liters water ? met andere woorden is er voldoende beplant ? Heb je filterstart voor je filter gekocht ? Heb je je water al is officieel laten testen in een winkel ?
mooie vissen, heb zelf ook een paartjequote:Op zondag 1 augustus 2010 19:00 schreef Joene het volgende:
ik heb zelf overigens sinds vrijdag 2 diamantgourami's erin![]()
Komende week komen mn algenetertjes
waarschijnlijk lekker op een andere manier achter de vissen aan (snoek)quote:
Dan gaat die het wel doen !quote:Op maandag 2 augustus 2010 11:18 schreef JortK het volgende:
[..]
Hij leeft nog wel, afwachten of die de komende week een beetje de lucht ingaat
Ze zijn erg mooi jaquote:Op maandag 2 augustus 2010 11:13 schreef Markster het volgende:
[..]
mooie vissen, heb zelf ook een paartje
opgroeiende vissen (zoals jonge discus) kunnen alleen tot hun volle potentie groeien als je ze inderdaad 6 keer per dag of zelfs vaker voert. ben je met minder tevreden dan kun je ook minder vaak voerenquote:Op maandag 2 augustus 2010 11:33 schreef versteegrob het volgende:
Hoevaak voeren jullie je vissen ? Ze zeggen dat je de discussen 6 keer per dag moet voeren maar vind dit toch wat overdreven, doe het nu zo.
ochtend: granulaat
middag: diepvriesvoer
avond: diepvriesvoer
nacht: tabletten voor de lnummers
hier al enige dagen naar tevredenheid in gebruikquote:Op maandag 2 augustus 2010 12:07 schreef JortK het volgende:
Ook maar eens kijken voor een Artemio setje
Heb ze zelf ook, komen uit oceanie. Zijn vissen die in stroompjes en kleine rivieren leven, zo'n 5 a 10km van de oceaan vandaan, zijn dus ook oorspronkelijk brak-water vissen, alhoewel ze ook wel in volledig zout water gevonden worden. (heel soms ook in zoet) De temperatuur moet tussen de 22 en 27 graden celcius liggen.quote:Op zaterdag 31 juli 2010 13:56 schreef Byte_Me het volgende:
Ik zag daar nog een supermooie vis zwemmen, de gouden slaapgrondel (hypseleotris leuciscus), maar daar is bar weinig informatie over te vinden online. Ken iemand deze vis? Ik ben nu aan het kweken met de pauwooggrondel, maar zou het wel leuk vinden om als volgend projectje met deze te gaan kweken.
[ afbeelding ]
(helaas niet zo'n mooie foto, de vis is echt veel mooier)
ik geef mijn vissen maar 1x per dag eten. soms 2. Soms vergeet ik het zelfs en krijgen ze een dag niets.quote:Op maandag 2 augustus 2010 11:46 schreef versteegrob het volgende:
Heb een voerautomaat liggen maar hoef echt niet de aller grootste vis te hebben en met 3/4 keer voeren per dag overleven ze het ook wel, lijkt mij.
sterker nog: als ik een week op vakantie ga krijgen ze een week lang geen eten: totaal geen probleem voor gezonde vissenquote:Op maandag 2 augustus 2010 13:56 schreef Markster het volgende:
[..]
ik geef mijn vissen maar 1x per dag eten. soms 2. Soms vergeet ik het zelfs en krijgen ze een dag niets.
Niets aan de hand, er zit genoeg in het water wat ze kunnen eten (zie ze regelmatig dingetjes van planten eten)
Super snel, zou ook af en toe je filter na kijken, bij mij zaten er laatst ruim 200 iquote:Op maandag 2 augustus 2010 13:30 schreef Samzz het volgende:
De garnalen gaan hier als een tierelier, hebben jullie dat ook, dat ze zo gigantisch snel fokken?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |