Een vrij grote rol denk ik.quote:Op woensdag 19 mei 2010 14:49 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
In welke mate en hoe speelt religie een rol in die verwaarlozing denk je?
Natuurlijk, maar dat kan ook op een openbare school tijdens de les maatschappijleer. Er wordt niet verteld "er zijn mensen die geloven dat de aarde 6000 jaar oud is", maar er wordt verteld "de aarde is 6000 jaar oud". Mijn punt is dat de onderwijsvrijheid zoals we die in Nederland kennen op die manier een vrijbrief wordt om kinderen de grootst mogelijke onzin te leren.quote:Op woensdag 19 mei 2010 17:44 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Je kunt wel tijdens de biologieles zeggen dat volgens de laatste wetenschappelijke inzichten de aarde 4,3 miljard jaar oud is, en tijdens de godsdienstles zeggen dat (veel) christenen geloven dat God de aarde 6000 jaar geleden heeft geschapen.
Die status heeft de evolutietheorie gekregen. Maar hoe kan het precies dat de moderne biologie met een theorie aanvangt? Volgens bronnen vangt de moderne biologie aan rond 1800/'02 en daar lag geen specifieke theorie aan ten grondslag. Dat is bijna 60 jaar voor Darwin. En dan nog is er het gegeven dat Darwin's theorie met de publicatie van de Origin of Species niet direct was geaccepteerd.quote:Op woensdag 19 mei 2010 17:50 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dit is pertintent niet waar hoor. Ik heb net recentelijk nog een nieuwe theorie ontwikkeld, waarbij ik natuurlijk ben uitgegaan van andere theorieën (relativiteitstheorie, wiskundige theorieën, etc. etc.) Het feit dat iets een theorie heet betekent dat het een zekere consensus heeft verkregen en min of meer een vaste plek in de wetenschap. Waarom je dat als wetenschapper niet als uitgangspunt zou mogen nemen is me dan ook een volstrekt raadsel.
Je heb het hier over hoger voortgezet wetenschappelijk onderwijs. Natuurlijk gaat dat verder dan de algemene basiskennis.quote:Op woensdag 19 mei 2010 17:52 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Aha.
Tsja, ik vind de algemene relativiteitstheorie ook vrij makkelijk te begrijpen. Dan kunnen ze daar bij ons in de master vast ook wel slechts 1 hoofdstukje aan wijden in plaats van hele vakken en Bachelorscripties.
Ben benieuwd hoe de opleidingscommissie reageert als ik dat voorstel.
[..]
Volgens mij wel (hiermee doel ik op je eerste zin). Levensbeschouwing is geen wetenschap.quote:Maar dat maakt het niet automatisch "levensbeschouwlijk". Als er in mijn wiskundeboek God wordt genoemd, is God dan opeens een wiskundige entiteit?
Dat zou kunnen.quote:Op woensdag 19 mei 2010 18:10 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Een vrij grote rol denk ik.
Als meer mensen de christelijke visie van het gezinsleven onderhouden zou er minder verwaarlozing voorkomen. Betekend in de praktijk dat het vrouwtje thuis is voor de kinderen en het mannetje te werk gaat.
Maarja dat past niet meer in onze geseculariseerde maatschappij.
Sja, de natuurkunde begon ook niet met Newton. Maar zonder de evolutietheorie is biologie grotendeels een groot mysterie. Voor Darwin was biologie geen verklarende wetenschap.quote:Op woensdag 19 mei 2010 19:33 schreef Ribbenburg het volgende:
Die status heeft de evolutietheorie gekregen. Maar hoe kan het precies dat de moderne biologie met een theorie aanvangt? Volgens bronnen vangt de moderne biologie aan rond 1800/'02 en daar lag geen specifieke theorie aan ten grondslag.
En nog steeds zijn er veel mensen die de evolutietheorie niet accepteren. Maar dat heeft alles behalve te maken met een gegronde kritiek op de wetenschap.quote:Op woensdag 19 mei 2010 19:33 schreef Ribbenburg het volgende:
Dat is bijna 60 jaar voor Darwin. En dan nog is er het gegeven dat Darwin's theorie met de publicatie van de Origin of Species niet direct was geaccepteerd.
Met de ontdekking van DNA, RNA en genen is duidelijk geworden hoe intelligent en goed de Evolutie theorie in elkaar zat. Sindsdien is er eigenlijk geen enkele twijfel meer onder biologen dat de theorie klopt.quote:Op woensdag 19 mei 2010 19:33 schreef Ribbenburg het volgende:
Die status heeft de evolutietheorie gekregen. Maar hoe kan het precies dat de moderne biologie met een theorie aanvangt?
Doel je op bijvoorbeeld het book van William Paley of het werk van Jean-Baptiste Lamarck? Dat schaar ik niet bepaald onder moderne Biologie, hoewel ze op verschillende manieren invloed hebben gehad op Darwin en zijn werk, waren hun ideeën met de Evolutie Theorie volledig achterhaalt.quote:Volgens bronnen vangt de moderne biologie aan rond 1800/'02 en daar lag geen specifieke theorie aan ten grondslag. Dat is bijna 60 jaar voor Darwin.
Op zich werd zijn werk wel degelijk direct geaccepteerd door een (groot) aantal wetenschappers, maar er was idd ook veel verzet tegen, maar dat lag voornamelijk aan de implicatie dat God overbodig was geworden bij het creeëren van diersoorten. (Daar hielden zelfs verschillende wetenschappers aan vast.)quote:En dan nog is er het gegeven dat Darwin's theorie met de publicatie van de Origin of Species niet direct was geaccepteerd.
Niet verklarend in de zin dat er geen allesomvattende theorie was samengesteld. Leent de biologie zich niet gewoon heel moeilijk om groots te verklaren?quote:Op woensdag 19 mei 2010 19:51 schreef Molurus het volgende:
[..]
Sja, de natuurkunde begon ook niet met Newton. Maar zonder de evolutietheorie is biologie grotendeels een groot mysterie. Voor Darwin was biologie geen verklarende wetenschap.
Mijn punt is dat het begin van de moderne biologie niet samenvalt met de publicatie van Origin of Species. Toch wordt dat hier wel beweert.quote:[..]
En nog steeds zijn er veel mensen die de evolutietheorie niet accepteren. Maar dat heeft alles behalve te maken met een gegronde kritiek op de wetenschap.
Ik doel daar op de vele details in de biologie die bevredigend verklaard worden door evolutie als mechanisme. Niet een soort fanatieke zoektocht naar een allesomvattende waarheid. Da's meer iets voor religieuzen.quote:Op woensdag 19 mei 2010 20:02 schreef Ribbenburg het volgende:
Niet verklarend in de zin dat er geen allesomvattende theorie was samengesteld. Leent de biologie zich niet gewoon heel moeilijk om groots te verklaren?
Voor Darwin begreep men helemaal niets van biologie. In die zin is biologie als verklarende wetenschap wel met the Origin of Species begonnen ja. Men wist een hoop, maar begreep niets.quote:Op woensdag 19 mei 2010 20:02 schreef Ribbenburg het volgende:
Mijn punt is dat het begin van de moderne biologie niet samenvalt met de publicatie van Origin of Species. Toch wordt dat hier wel beweert.
Jouw punt is niet valide, want daar begon het zeker wel mee. Publicaties zoals Natural Theology of de werken van Lamarck over transformational evolution gaven wel verklaringen voor de kennis die men toen had, maar waren simpel weg niet juist. De Origin of Species verklaard het fenomeen Evolutie juist wel.quote:Op woensdag 19 mei 2010 20:02 schreef Ribbenburg het volgende:
Mijn punt is dat het begin van de moderne biologie niet samenvalt met de publicatie van Origin of Species. Toch wordt dat hier wel beweert.
Dat zeg ik toch? Groots verklaren.quote:Op woensdag 19 mei 2010 20:10 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ik doel daar op de vele details in de biologie die bevredigend verklaard worden door evolutie als mechanisme.
Niets? Dat geloof ik niet. Dat blijkt al uit het feit dat Lamarck al een eerdere, wellicht minder sterke, poging heeft gedaan. Sterker nog, zelfs in de achttiende eeuw (Carl Linnaeus) werd al een (weliswaar min of meer mislukte) poging gedaan om tot een verklaring met grotere draagkracht te komen. Men was echt niet zo dom dat men niets begreep.quote:[..]
Voor Darwin begreep men helemaal niets van biologie. In die zin is biologie als verklarende wetenschap wel met the Origin of Species begonnen ja. Men wist een hoop, maar begreep niets.
Zijn terughoudendheid met het publiceren van zijn ideeen had ook vrij veel te maken met zijn religieuze vrouw, die alles behalve blij was met de evolutietheorie.quote:Op woensdag 19 mei 2010 19:56 schreef Semisane het volgende:
Hij heeft niet voor niets decenia lang geëxperimenteerd en getest, letterlijk tot aan zijn dood heeft is hij bezig geweest met onderzoek en het vinden van meer bewijs
Dat zeg jij, ja.quote:Op woensdag 19 mei 2010 20:21 schreef Ribbenburg het volgende:
Dat zeg ik toch? Groots verklaren.
Min of meer mislukte....quote:Op woensdag 19 mei 2010 20:21 schreef Ribbenburg het volgende:
Niets? Dat geloof ik niet. Dat blijkt al uit het feit dat Lamarck al een eerdere, wellicht minder sterke, poging heeft gedaan. Sterker nog, zelfs in de achttiende eeuw (Carl Linnaeus) werd al een (weliswaar min of meer mislukte) poging gedaan om tot een verklaring met grotere draagkracht te komen. Men was echt niet zo dom dat men niets begreep.
Lamarck zijn ideeën waren na de publicatie van The Origin of Species totaal achterhaald, maar dat had ik al aangegeven. Darwin, mede beinvloed door zijn opa die de hypothese van Lamarck aanhing, heeft zeker met die ideeën "gespeeld" na zijn terugkomst van de Beagle, maar zag al vrij snel dat het geen hout sneedquote:Op woensdag 19 mei 2010 20:21 schreef Ribbenburg het volgende:
Niets? Dat geloof ik niet. Dat blijkt al uit het feit dat Lamarck al een eerdere, wellicht minder sterke, poging heeft gedaan. Sterker nog, zelfs in de achttiende eeuw (Carl Linnaeus) werd al een (weliswaar min of meer mislukte) poging gedaan om tot een verklaring met grotere draagkracht te komen. Men was echt niet zo dom dat men niets begreep.
Dat is vooral een definitiekwestie, lijkt me. De aanvang van de moderne natuurkunde wordt ook vaak in 1900 neergezet, terwijl de algemene relativiteitstheorie pas 16 jaar later kwam en de kwantummechanica pas zo'n 30 jaar later in de vorm werd opgeschreven die we nu kennen. Dat doet niks af aan wat ik eerder zeiquote:Op woensdag 19 mei 2010 19:33 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
Die status heeft de evolutietheorie gekregen. Maar hoe kan het precies dat de moderne biologie met een theorie aanvangt? Volgens bronnen vangt de moderne biologie aan rond 1800/'02 en daar lag geen specifieke theorie aan ten grondslag. Dat is bijna 60 jaar voor Darwin. En dan nog is er het gegeven dat Darwin's theorie met de publicatie van de Origin of Species niet direct was geaccepteerd.
Er zijn meer dan genoeg wetenschappers die de evolutie theorie niet als mogelijk zien. Die worden echter op het moment dat ze hun mond over doen ontslagen of iets in die richting.quote:Op woensdag 19 mei 2010 19:51 schreef Molurus het volgende:
[..]
Sja, de natuurkunde begon ook niet met Newton. Maar zonder de evolutietheorie is biologie grotendeels een groot mysterie. Voor Darwin was biologie geen verklarende wetenschap.
[..]
En nog steeds zijn er veel mensen die de evolutietheorie niet accepteren. Maar dat heeft alles behalve te maken met een gegronde kritiek op de wetenschap.
Toch blijkt het bij nadere bestudering vooral te gaan om mensen met een dubbele agenda die selectief kijken of onvoldoende thuis zijn in de materie. Hele lijsten vermeende tegenstrijdigheden, onmogelijkheden etc. zijn later weerlegd door mensen die wel gelden als een autoriteit op dat gebied.quote:Op donderdag 20 mei 2010 00:51 schreef Burakius het volgende:
[..]
Er zijn meer dan genoeg wetenschappers die de evolutie theorie niet als mogelijk zien. Die worden echter op het moment dat ze hun mond over doen ontslagen of iets in die richting.
quote:Op donderdag 20 mei 2010 00:51 schreef Burakius het volgende:
[..]
Er zijn meer dan genoeg wetenschappers die de evolutie theorie niet als mogelijk zien. Die worden echter op het moment dat ze hun mond over doen ontslagen of iets in die richting.
Conspiracy theory nr 433950442.quote:Op donderdag 20 mei 2010 00:51 schreef Burakius het volgende:
[..]
Er zijn meer dan genoeg wetenschappers die de evolutie theorie niet als mogelijk zien. Die worden echter op het moment dat ze hun mond over doen ontslagen of iets in die richting.
Wat een ongelooflijke onzin.quote:Op donderdag 20 mei 2010 00:51 schreef Burakius het volgende:
[..]
Er zijn meer dan genoeg wetenschappers die de evolutie theorie niet als mogelijk zien. Die worden echter op het moment dat ze hun mond over doen ontslagen of iets in die richting.
Nee, Burakius. Er zullen vast biologen zijn die de theorie niet aanvaarden, en wellicht zelfs zonder religieuze agenda (ik kom ze nooit tegen, ook niet op internet), maar er heerst in de wetenschap een brede consensus over de aanvaarding van de theorie.quote:Op donderdag 20 mei 2010 00:51 schreef Burakius het volgende:
[..]
Er zijn meer dan genoeg wetenschappers die de evolutie theorie niet als mogelijk zien.
Als het een definitiekwestie is, dan hanteren alle bronnen die stellen dat de moderne biologie aanving vóór The Origin of Species volgens jullie kennelijk een onjuiste definitie. Dat is al te opmerkelijk, aangezien vrijwel alle bronnen dat doen.quote:Op donderdag 20 mei 2010 00:30 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat is vooral een definitiekwestie, lijkt me. De aanvang van de moderne natuurkunde wordt ook vaak in 1900 neergezet, terwijl de algemene relativiteitstheorie pas 16 jaar later kwam en de kwantummechanica pas zo'n 30 jaar later in de vorm werd opgeschreven die we nu kennen. Dat doet niks af aan wat ik eerder zei
De eerste willekeurige bron die ik tegenkom:quote:Op donderdag 20 mei 2010 20:55 schreef Ribbenburg het volgende:
Als het een definitiekwestie is, dan hanteren alle bronnen die stellen dat de moderne biologie aanving vóór The Origin of Species volgens jullie kennelijk een onjuiste definitie. Dat is al te opmerkelijk, aangezien vrijwel alle bronnen dat doen.
Misschien kunnen we dan beter spreken over "moderne biologie". Net zoals we over de "moderne natuurkunde" spreken. Maar je hamert nu op een definitie, terwijl het me meer om je feitelijke uitspraken ging.quote:Op donderdag 20 mei 2010 20:55 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
Als het een definitiekwestie is, dan hanteren alle bronnen die stellen dat de moderne biologie aanving vóór The Origin of Species volgens jullie kennelijk een onjuiste definitie. Dat is al te opmerkelijk, aangezien vrijwel alle bronnen dat doen.
Het fundament van de moderne biologie kon ook pas gevonden worden door de bevindingen vanaf het begin van de moderne biologie.quote:Op donderdag 20 mei 2010 20:55 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
Als het een definitiekwestie is, dan hanteren alle bronnen die stellen dat de moderne biologie aanving vóór The Origin of Species volgens jullie kennelijk een onjuiste definitie. Dat is al te opmerkelijk, aangezien vrijwel alle bronnen dat doen.
Moet je "Expelled" maar kijken. Zijn pure feiten. dr. Hassanain Rajabali licht het ook toe.quote:Op donderdag 20 mei 2010 09:03 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Nee, Burakius. Er zullen vast biologen zijn die de theorie niet aanvaarden, en wellicht zelfs zonder religieuze agenda (ik kom ze nooit tegen, ook niet op internet), maar er heerst in de wetenschap een brede consensus over de aanvaarding van de theorie.
Je schetst zo een vertekend beeld van de wetenschap
Wij van wc eend wijzen ..... expelled af. For no good reason. Feit blijft dat die mensen in de situatie's zijn gekomen vanwege hun afwijzing van evolutie of het geloven in ID.quote:
Feit blijft dat er eigenlijk geen noemenswaardige gevallen zijn. Hooguit een stel jankballen die geen 'tenure' krijgen omdat ze geen significante prestatie leveren en dan gaan janken over een 'atheïstische samenzwering' hoewel dat alleen maar aangeeft dat ze een heel bekrompen beeld van religie hebben aangezien evolutie an sich volstrekt niets van doen heeft met (a)theïsme.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 03:27 schreef Burakius het volgende:
[..]
Wij van wc eend wijzen ..... expelled af. For no good reason. Feit blijft dat die mensen in de situatie's zijn gekomen vanwege hun afwijzing van evolutie of het geloven in ID.
quote:
In elk geval goed geraden.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 03:27 schreef Burakius het volgende:
Moet je "Expelled" maar kijken. Zijn pure feiten. dr. Hassanain Rajabali licht het ook toe.
Tussen haakjes?quote:Op donderdag 20 mei 2010 21:54 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Misschien kunnen we dan beter spreken over "moderne biologie". Net zoals we over de "moderne natuurkunde" spreken.
Ik hamer erop, omdat een bepaalde definitie die volgens vele bronnen onjuist is hier met man en macht verdedigd wordt. Dat is op zijn minst merkwaardig.quote:Maar je hamert nu op een definitie, terwijl het me meer om je feitelijke uitspraken ging.
Welke bronnen bedoel je dan? Daarbij vraag ik me af waarom het voor jou zo belangrijk is dat de moderne biologie begonnen is voor de publicatie van de Origin of Species? Dat is namelijk vrij irrelevant.quote:Op donderdag 20 mei 2010 20:55 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
Als het een definitiekwestie is, dan hanteren alle bronnen die stellen dat de moderne biologie aanving vóór The Origin of Species volgens jullie kennelijk een onjuiste definitie. Dat is al te opmerkelijk, aangezien vrijwel alle bronnen dat doen.
Niemand hier zegt dat het begin van de moderne biologie bij Darwin ligt.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 08:16 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
Tussen haakjes?![]()
Geef je hier indirect mee aan dat ik gelijk heb en het begin van de moderne biologie helemaal niet zo duidelijk bij Darwin ligt?
[..]
Ik hamer erop, omdat een bepaalde definitie die volgens vele bronnen onjuist is hier met man en macht verdedigd wordt. Dat is op zijn minst merkwaardig.
Deze bron bijvoorbeeld:quote:
quote:Though there is some disagreement among historians of biology about the precise origins, the transition to modern biology appears to have occurred from the late eighteenth century to the early nineteenth century. A confluence of developments brought about this transition. In France naturalists reformed taxonomy and began to recognize the extinction of life forms. This progress resulted from the work of natural historians such as the Compte de Buffon (1707–1788), Georges Cuvier (1769–1832), Étienne Geoffroy de Saint Hilaire (1772–1844), and Jean-Baptiste de Lamarck (1744–1829) at institutions such as the Jardin du Roi. New sciences emerged, including comparative anatomy
and paleontology, areas in which Cuvier is still recognized as the founding father. French anatomists such as Xavier Bichat (1771–1802) and physiologists such as François Magendie (1783–1855), by experimenting on animal systems (sometimes to questionable excess in the case of Magendie), refined and enhanced understanding of fundamental physiological processes, and thereby revolutionized physiological understanding of life. In Germany the insights of natural philosophers such as Johann Wolfgang von Goethe (1749–1832) and Lorenz Oken (1779–1851) began to generate a serious interest in a unified science of life.
Relevant genoeg blijkbaar om uitgebreid te worden weersproken.quote:Daarbij vraag ik me af waarom het voor jou zo belangrijk is dat de moderne biologie begonnen is voor de publicatie van de Origin of Species? Dat is namelijk vrij irrelevant.
Nou ja, hij zorgde er wel voor dat de biologie ipv een beschrijvende, een verklarende wetenschap werd.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 09:12 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Niemand hier zegt dat het begin van de moderne biologie bij Darwin ligt.
Ja, ik denk dat je dat niet zo makkelijk direct kunt zeggen. Net zomin dat je kunt zeggen dat de moderne natuurkunde bij Planck, Einstein of wie dan ook begint. Ontwikkeling is een continu proces.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 08:16 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
Tussen haakjes?![]()
Geef je hier indirect mee aan dat ik gelijk heb en het begin van de moderne biologie helemaal niet zo duidelijk bij Darwin ligt?
[..]
Waarmee je de nadruk verlegt van je insinuatie dat de evolutietheorie helemaal niet zo'n cruciale rol speelt in een goed begrip van de (hedendaagse) biologie.quote:Ik hamer erop, omdat een bepaalde definitie die volgens vele bronnen onjuist is hier met man en macht verdedigd wordt. Dat is op zijn minst merkwaardig.
Ja, en ik kan je dezelfde bronnen geven over bijvoorbeeld de wiskunde of natuurkunde. Is dat nu zo belangrijk? Nogmaals, je verlegt de nadruk, wat ik enigszins flauw vindt eerlijk gezegdquote:
Het wordt niet weersproken, de discussie begon met dat jij aangaf dat de Evolutie theorie onbelangrijk was, maar in de huidige Biologie is dat een belachelijke stelling en strookt totaal niet met de werkelijkheid. Dat is het gene wat wordt weersproken!quote:Op vrijdag 21 mei 2010 09:14 schreef Ribbenburg het volgende:
[..]
Deze bron bijvoorbeeld:
[..]
[..]
Relevant genoeg blijkbaar om uitgebreid te worden weersproken.
quote:Op vrijdag 21 mei 2010 03:27 schreef Burakius het volgende:
[..]
Moet je "Expelled" maar kijken. Zijn pure feiten. dr. Hassanain Rajabali licht het ook toe.
De vraag is hoeveel aandacht de evolutietheorie dan wel verdient. Hoeveel valt er over te leren voor de scholier? Als het echt zo belangrijk is dan komt het ongetwijfeld meerdere malen terug in de biologielessen, maar om bekend te raken met de basisprincipes van de evolutietheorie is één hoofdstuk echt wel genoeg. Haushofer kwam ook al aan met zijn eigen universitaire studie als voorbeeld, maar je wilt kinderen op een middelbare school toch niet universitaire kennis gaan leren?quote:Op vrijdag 21 mei 2010 09:49 schreef Semisane het volgende:
En dat daarom dit aspect van de Biologie gewoon weg de aandacht behoort te krijgen in de klas dat het verdient.
Je snapt m'n voorbeeld niet. Ik noemde later het voorbeeld van het periodieke systeem. Dat systeem heb je strikt genomen niet nodig om scheikunde te begrijpen; je kunt al je reacties doorrekenen door simpelweg aan te nemen dat elementen zus en zo reageren en bepaalde eigenschappen hebben. Het periodieke systeem echter verklaart dit door het in een bepaald perspectief te zetten. Je snapt dan waarom dingen zijn zoals ze zijn.quote:Op vrijdag 21 mei 2010 13:16 schreef Ribbenburg het volgende:
Haushofer kwam ook al aan met zijn eigen universitaire studie als voorbeeld, maar je wilt kinderen op een middelbare school toch niet universitaire kennis gaan leren?
Ah, men neme een hoge hoed en tovert daar de grote almachtige tovenaar uit. Zomaar ineens uit het niets! Alles verklaard!quote:Op vrijdag 21 mei 2010 13:36 schreef Burakius het volgende:
Beschrijving van een systeem is oké, maar vergeet de maker van het systeem niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |