Er zit geen verschil in indexaties. M.a.w., als de sociale uitkeringen met 1% verhoogd worden, geldt dit voor alle uitkeringen. Men maakt geen verschil tussen WW, WAO of Wajong.quote:Op dinsdag 20 april 2010 11:44 schreef Gia het volgende:
[..]
Met de invoer van de euro zat ik op zo'n 930 euro WAO, nu is dat al 1188.
Wajong gaat niet van een laatstverdiend loon uit en wordt daarom denk ik niet geïndexeerd. Dat is gewoon een door de regering vastgesteld bedrag, wat alleen omhoog gaat als de regering dat wil.
Ergens is dat natuurlijk heel oneerlijk, want ook voor wajongers wordt alles duurder, dus die gaan er eigenlijk ieder jaar in koopkracht op achteruit.
Voor WAO-ers is er sowieso weinig maatschappij over, toch?quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:30 schreef barthol het volgende:
[..]
Jij wil iemand echt achter de geraniums laten wegkwijnen en uit de maatschappij drukken.
Okay, dat is dan eerlijk. Iemand zei dat de wajong niet geïndexeerd werd. Vond dat al raar.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:36 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Er zit geen verschil in indexaties. M.a.w., als de sociale uitkeringen met 1% verhoogd worden, geldt dit voor alle uitkeringen. Men maakt geen verschil tussen WW, WAO of Wajong.
Zat!!quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:00 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Voor WAO-ers is er sowieso weinig maatschappij over, toch?
Ik kan me zo'n leven niet voorstellen, dat gewoon nu al zou vaststaan dat ik de rest van m'n leven niet meer zou werken en dat leuke dingen doen ook moeilijk wordt etc etc...quote:
Haha.. ik moest er hartelijk om lachen om eerlijk te zijn.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:12 schreef _Flash_ het volgende:
[..]
Tuurlijk wel.
Wat heb je nou écht nodig aan stroom en gas? Douchen kan ook 2 keer per week en koud. Tv, computer, stereo, lampen, allemaal overbodig. Alleen om te koken zou ik zeggen. En dan ben je met max twee tientjes aan gas wel klaar denk ik?
Dan sta jij vast ook wel open voor het idee om tentenkampen voor WAjongers op te zetten, of niet?quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:12 schreef _Flash_ het volgende:
[..]
Tuurlijk wel.
Wat heb je nou écht nodig aan stroom en gas? Douchen kan ook 2 keer per week en koud. Tv, computer, stereo, lampen, allemaal overbodig. Alleen om te koken zou ik zeggen. En dan ben je met max twee tientjes aan gas wel klaar denk ik?
Ik vind écht dat uitspraken zoals deze níets te maken hebben met Wajongers en dus arbeidsgehandicapte mensen. Als je de mogelijkheden hebt om te werken en je doet het niet: dat is onzin, maar ga niet van achter je PC'tje oordelen over álle arbeidsgehandicapten. Dat is eigenlijk alleen maar triest en kortzichtig. Praat dan over een bepaalde groep mensen en definieer je mening.quote:Op dinsdag 20 april 2010 15:06 schreef jaronsch het volgende:
Uitkeringen van langdurig werklozen mogen wat mij betreft minimaal ¤300 omlaag, net genoeg voor de basale levensonderhoud.
Dat kon ik me ook niet voorstellen toen ik 28 was. Maar als iets nu eenmaal zo is, dan moet je het doen met het lijf dat je hebt. Dat vergt aanpassingen en je levert een hoop in. Maar er is dan ook niemand die daar om gevraagd heeft.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:24 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Ik kan me zo'n leven niet voorstellen, dat gewoon nu al zou vaststaan dat ik de rest van m'n leven niet meer zou werken en dat leuke dingen doen ook moeilijk wordt etc etc...
Ik kon het me ook niet voorstellen vroeger. Ik werkte hardstikke graag, deed ook nog vrijwilligerswerk naast m'n werk en was ook handig genoeg om in m'n vrijetijd zelf een kajuitzeilboot te bouwen. Maar ben toch in die situatie gekomen dat ik geen kant meer uitkon. Heb behoorlijk veel moeite gehad om m'n definitieve afkeuring te accepteren.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:24 schreef Maanvis het volgende:
Ik kan me zo'n leven niet voorstellen, dat gewoon nu al zou vaststaan dat ik de rest van m'n leven niet meer zou werken en dat leuke dingen doen ook moeilijk wordt etc etc...
Dat gaat wat worden als PvdA daadwerkelijk de grootste partij wordt. Het aller belachelijkste is nog wel dat mensen die jarenlang keihard gewerkt hebben en daardoor een leuk inkomen hebben van laten we zeggen 2.000.000 euro per jaar 52% moeten afstaan wat allemaal regelrecht naar dit soort mensen en nieuwe nederlanders gaan. Tuurlijk houden die mensen meer geld over maar ik zou zeggen iedereen betaald een gelijk percentage aan belasting. Dus mevrouw met uitkering betaald 33% over haar uitkering en iemand die 2 mil per jaar maakt betaald 33% over zn inkomen waardoor in verhouding degene met een inkomen van 2 miljoen nog steeds veel meer belasting betaald maar het zou een goede stap zijn naar een eerlijk Nederland.quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:24 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Haha.. ik moest er hartelijk om lachen om eerlijk te zijn.
Gelukkig heb je niets te zeggen in dit land.
Dat zou echt te debiel voor woorden zijn.
Nee gelukkig werk jij voor mn uitkering.. ik ga alvast een nieuwe laptop uitzoeken.
nah... an sich goed... alleen misschien proberen ze op een verkeerde manier het doel te bereiken, wat daardoor te veel geld kost?quote:Op dinsdag 20 april 2010 20:32 schreef Schenkstroop het volgende:
Ik denk dat rijk en arm niet op mekaar moeten afreageren maar op de overheid zelf. Als de overheid minder uitgeeft aan onzin, uitkeringen daargelaten. Dan kunnen de rijken lekker rijk blijven en de armen zelfs een schepje erbovenop krijgen. En de belastingen zelfs omlaag.. De overheid is zelf het eerste struikelblok. Wat de uitkeringstrekkers bijmekaar vangen is nog niets vergeleken met waar de overheid elders geld aan over de balk smijt dunkt me. Dus rustig tegenover de uitkereingstrekkers please.
Kijk nu eens naar die CO2 onzin.. nog meer belasting maar dan op ALLES. Kleding, voedsel, je geboorte/uitvaart, energie, brandstof, verpakking, water, ALLES! onder het mom van "your carbon footprint".
Is toch bullcrap waar de overheid altijd mee bezig is?
quote:Op dinsdag 20 april 2010 16:31 schreef Judeljuud het volgende:
Ik vind écht dat uitspraken zoals deze níets te maken hebben met Wajongers en dus arbeidsgehandicapte mensen. Als je de mogelijkheden hebt om te werken en je doet het niet: dat is onzin, maar ga niet van achter je PC'tje oordelen over álle arbeidsgehandicapten. Dat is eigenlijk alleen maar triest en kortzichtig. Praat dan over een bepaalde groep mensen en definieer je mening.
Er zijn ongetwijfeld mensen die er niet in thuishoren.quote:Op dinsdag 20 april 2010 21:58 schreef jaronsch het volgende:
[..]
Ik vind het helemaal niet raar om de uitkeringen te verlagen. Mensen worden zo niet geprikkeld tot het vinden van zelfstandig werk, ze gaan er toch niet of nauwelijks op vooruit. Daarnaast vind ik het idee dat de werkende mens de zwakkere moet subsidiëren gemakzuchtig en, in een tijd dat de sociale voorzieningen nauwelijks op te brengen zijn, irreëel. Ik weet de cijfers van 2010 niet, maar in 2008 maakten 179.000 mensen gebruik van de wajong waarvan slechts 28 procent aan het werk was. Ik heb geen moeite met mensen die terecht een wajong ontvangen, maar ik weiger te geloven dat zoveel mensen niet in staat zijn te werken, al was het parttime of vrijwilligerswerk als maatschappelijke tegenprestatie.
Dit opiniestuk geeft mijn kijk op de Wajong goed weer.
http://www.trouw.nl/opinie/podium/article1259736.ece
Een persoon met wajong is heel zijn leven ziek.quote:Op dinsdag 20 april 2010 22:57 schreef Catch22- het volgende:
dus dat je beter een wajong kan fiksen dan werken? Dan zijn er ineens veel mensen die 'ziek' zijn.
en daarbij; waarom moet een wajonger meer te besteden hebben dan een persoon die voor het minimumloon aan het werk is?
Wat is toch die fascinatie van sommigen over dat in bed liggen en dwarsleasies enz.... Alsof alle wao-ers en wajongers alleen maar in bed kunnen liggen. Mijn god, gelukkig niet, zeg!quote:Op dinsdag 20 april 2010 23:40 schreef Noisiv het volgende:
Als je echt zo slecht af ben dat je elke dag alleen maar in bed ligt dan heb je dat vakantiegeld niet eens nodigZal wel een leuke vakantie worden gezellig in bed liggen 2 weken in een veel te warm Spaans hotel waarbij de dokter elke dag gebeld kan worden.
Dat dacht ik nou ook.quote:Op woensdag 21 april 2010 00:24 schreef Gia het volgende:
Wat is toch die fascinatie van sommigen over dat in bed liggen en dwarsleasies enz.... Alsof alle wao-ers en wajongers alleen maar in bed kunnen liggen. Mijn god, gelukkig niet, zeg!
.....
Weer zo'n misvatting. Alsof mensen met een uitkering niks te doen hebben, of de hele tijd alleen maar lui op hun gat zitten. Bij mij ben je dan in elk geval aan het verkeerde adres.quote:Op woensdag 21 april 2010 00:57 schreef Noisiv het volgende:
Maar iemand die een uitkering heeft en de hele dag toch niks te doen heeft
Ik had het over de eigen bijdrage, die van 100 naar 500 euro gaat, ruwweg.quote:Op woensdag 21 april 2010 00:57 schreef Noisiv het volgende:
Volgens mij heb je een iets duurder aanvullend pakket als je vaak gebruik maakt van de zorgverzekering. Iedereen is natuurlijk vrij in de keuze van welk pakket hij of zij neemt. Maar iemand die een uitkering heeft en de hele dag toch niks te doen heeft zal sneller voor een aanvullend pakket gaan. Scheelt een hoop in kosten en toch tijd zat om ff een uurtje daar heen te gaan en dan weer daarheen.
Wat ik ook merk is dat er wel eens hele families zijn die allemaal een uitkering hebben. Zo laatst nog een collega van me die vertelde doodleuk dat zn pa en ma allebij een uitkering genieten en die en die ook kwam erop neer dat hij de enige was die wel werkt. Ik kan best begrijpen dat mensen mij nu een botte hond vinden en onredelijk. Maar ik vind het onredelijk hoe parasiterend een hoop Nederlanders hier zijn. Als er wat minder geld naar al die hulp projectjes gaat zoals: uitkeringen, stu fi, nieuwe nederlanders, ontwikkelingshulp, eu dan blijft er zoveel extra over om van Nederland weer een heel mooi land te maken.
Zelfde met die stufi mogen ze ook afschaffen. Wordt onwijs veel misbruik van gemaakt met dat uitwonend inschrijven gescheiden ouders die kinderen niet meer erkennen om zo meer toeslag te ontvangen omdat inkomen van een part time werkende ouder als enige wordt gerekend. Ik werk zelf elke Zaterdag en Zondag + 1-2 avonden door de weeks naast m'n studie waar ik 5 dagen per week mee bezig ben. Als ik dit kan kunnen andere studenten dit ook en anders kan je altijd nog lenen.
Maarja dit soort dingen gaan jammergenoeg niet meer gebeuren ben ik bang. Zelfs in Amerika gaat dezelfde kant op als Nederland
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |