abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_76724461
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 15:14 schreef Duvel het volgende:

[..]

Whahahaha! Ja, natuurlijk: product x is 10 euro, product y 9 euro. Om vervolgens product y aantrekkelijker te maken, verhoog ik de prijs van x tot 15 euro.

En dan vervolgens hosanna roepen dat na de prijsherziening product y maarliefst 6 euro voordeel biedt ten opzicht van product x!

Je vergelijking gaat maar ten dele op: product X is 10 euro, product Y is 5 euro. Om Y (de HSL) aantrekkelijker te maken wordt X verhoogd naar 15 euro. Maar Y wás al 5 euro goedkoper.

Alleen gaat het hier niet om geld maar om reistijd: Y is al 30 min sneller dan X, en door X 30 min trager te maken, wordt Y 1 uur sneller. Jij maakt er 9 en 10 euro van, alsof vóór de verandering van X het verschil maar 1/10 zou zijn.

En let wel, X (de normale IC) wordt dan wel 30 minuten trager voor de doorgaande, maar voor de reizigers in Zuid-Holland levert het wél voordeel op: veel mensen wonen immers in buitenwijken/steden, en dan is een 'sneltreinverbinding' zo slecht nog niet. Het komt er eigenlijk op neer dat de 2100 een sneltrein wordt die de provincie sowieso nodig had, maar iets dergelijks niet past in het treinenmodel van NS, dus wordt er een intercity "vertraagd" om hetzelfde te berieken. Dom dat ze de sneltrein er uberhuapt uit hebben gegooid, maar dat is een ander verhaal. Bovendien rijden er nog steeds IC's over de nieuwe lijn tussen Den Haag en Schiphol/A'dam, dus die tijden veranderden niet.

Tevens, van die 30 minuten langere reistijd gaat over het HELE traject A'dam Vlissingen en komt ook een fors deel doordat alle IC's in Zeeland stoptreinen worden, omdat de het concept stoptrein + 1 IC niet rendeert / meer kost dan het nieuwe plan. Dat was sowieso wel gebeurd, HSL of geen HSL. Uithoeken zijn nou eenmaal niet renderend, en aangezien de NS niet een non-profit organisatie is (leve de privatisatie ) leiden dergelijke lijnen in het snijden van de OV voorzieningen.
quote:
Het is de kluit belazeren, de klant oplichten met tot doel winstmaximalisatie van de boevenbende die NSHispeed heet. Bedenk je wel: NS is qua prijsstelling op de HSL veel vrijer dan op het hoofdrailnet. NS als "NS Groep" heeft dus een duidelijk financieel belang in het de HST's in jagen van zijn reizigers, en heeft daarvoor, doordat ze ook op het hoofdnet rijden met "concurrerende" treinen een beslissend machtinstrument in handen. Iets wat de NMa eigenlijk niet zou mogen toestaan.
Sorry hoor, ik heb geen medelijden/banden of wat dan ook met NS HiSpeed, maar het doel van NSH is echt niet de reiziger uitpersen om zoveel mogelijk winst te maken op de HSL.

Er is maar één reden waarom de kaartjes zo duur zijn: NS heeft veel te veel moeten betalen voor de concessie om op de HSL te mogen rijden. Vervolgens hebben de technici, spoorbeheerders en bouwkundige ervoor gezorgd dat de exploitatie enorme vertraging opliep. NS is hierin slechts TEN DELE voor gecompenseerd door de overheid (we hebben het dan over honderden miljoenen), en dan hebben we het nog niet eens over de negatieve SFEER die het onder de bevolking heeft veroorzaakt door al die vertraging en oplopende kosten: dergelijke kostenverliezen zijn nooit te meten, dus worden sowieso niet vergoed. Desalniettemin is er daardoor minder animo voor de HSL gekomen terwijl de concessie al lang getekent en betaald was.

Om de HSL nog enigszins renderend te maken moet NS een jaar of 10 tegen dergelijke tarieven kaartjes verkopen. Het is zeg maar het exploiteren van een onrenderende buitenlijn zoals Hoorn-Alkmaar: er wordt verlies op gedraaid, maar dat geeft niet zo, want andere NS hoofdnetlijnen weten dat te compenseren, dus maakt NS als geheel nog winst. Maar de HSA, waar NS Hispeed onderdeel van is, is een zelfstandig bedrijf. En elk zelfstandig bedrijf moet winst maken, anders gaat het failliet. Het zou toch van de zotte zijn als NSH zou zeggen: nou ga maar lekker voor 10 euro in de Fyra, het verlies wat we er op draaien halen we wel uit de pot bij NS Reizigers (binnenland), met als gevolg dat de binnenlandse kaartjes duurder worden? Overigens is het ook verboden om zo je begroting sluitend te krijgen: geld halen uit geheel andere firma's van dezelfde holding (NS Groep).
Killing as few patients as possible.
pi_76725729
Maar davidov, dan heb je toch geen tijdswinst van een uur.
Je moet veel meer betalen en overstappen om niet langzamer uit te zijn.
Dat de vervanging dan sneller is doet er helemaal niet toe.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
  dinsdag 12 januari 2010 @ 16:37:27 #228
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_76725857
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 16:09 schreef davidov2009 het volgende:
Dom dat ze de sneltrein er uberhuapt uit hebben gegooid,
De sneltrein is er op de Oude Lijn helemaal niet uitgegooid en dat wordt-ie ook niet. Dat de 2100-IC wordt vertraagd is niet om een nieuwe verbinding te maken maar om de frequentie op een bestaande verbinding te verhogen.
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 16:09 schreef davidov2009 het volgende:
Er is maar één reden waarom de kaartjes zo duur zijn: NS heeft veel te veel moeten betalen voor de concessie om op de HSL te mogen rijden.
Onzin, NS heeft veel te veel geld voor die concessie geboden omdat ze bang waren dat een buitenlandse vervoerder ermee vandoor zou gaan. DB en Arriva hadden ook interesse maar niet tegen zo'n buitensporige prijs.
pi_76728933
Een kennis van mij wil in het weekend van de 23ste met de ICE van Amsterdam CS naar Köln Hbf. Wordt het dan tot aan Emmerich Mat64 of gewoon ICE?
  dinsdag 12 januari 2010 @ 17:49:13 #230
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_76728974
quote:
228 Teletekst di 12 jan
**************************************
*******************************NED.2
**************************************

19.55-20.25 uur RAIL AWAY

Serie documentaires over bijzondere
spoorlijnen.Aflevering:Thailand (2).

In Azië is de trein vaak het meest
geschikte vervoermiddel.Wie zich wil
laten verwennen,neemt de luxe Eastern
Orient Express.

We reizen van noord naar zuid over het
Maleisisch schiereiland.Tussen Chiang
Mai en Singapore genieten we van de
prachtige omgeving.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Moderator dinsdag 12 januari 2010 @ 17:54:22 #231
155227 crew  Guppy
dus
pi_76729190
Thailand kom ik net vandaan. Ben alleen in Bangkok gebleven, maar daar heb je de Skytrain, ook leuk
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  dinsdag 12 januari 2010 @ 18:00:12 #232
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_76729453
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 14:07 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nee. Of is het Frans voor Zottegem of zo? Het klinkt als een scheldwoord
Zottegem heet gewoon Zottegem in het Frans.
  dinsdag 12 januari 2010 @ 18:02:27 #233
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_76729532
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 17:54 schreef Guppyfriend het volgende:
Thailand kom ik net vandaan. Ben alleen in Bangkok gebleven, maar daar heb je de Skytrain, ook leuk
In Dusseldorf heb je die ook
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_76729583
Vandaag even een bezoekje gebracht aan het mooiste station van Nederland: Haarlem.


















Daarna ook nog even een bezoekje gebracht aan Amsterdam Sloterdijk Hemboog, een station dat ik ook erg mooi vind geworden.





[ Bericht 0% gewijzigd door KapiteinT op 12-01-2010 18:12:53 ]
  dinsdag 12 januari 2010 @ 18:23:26 #235
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_76730212
hmm. is het eindelijk in gebruik genomen ja. dat Sloterdijk Hemboog gebeuren? Werd tijd
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 12 januari 2010 @ 18:38:56 #236
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_76730891
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 17:49 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Ow laat ook maar. Mn pa moet journaal kijken
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 12 januari 2010 @ 19:16:48 #237
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_76732654
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 18:38 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ow laat ook maar. Mn pa moet journaal kijken
Bevalt het, weer terug op het nest?

En @davidov:
Je maakt een aantal cruciale denkfouten. Zoals eerder al gemeld heeft HSA (met daar in dus NS) zelf geboden op de concessie voor de HSL. Dat dit nu een vreselijke overschatting van de opbrengst van de HSL inhoudt, is niet de schuld van de staat. Dat de HSL te laat is opgeleverd is wèl voor een deel de schuld van de staat. Overigens heeft HSA nog steeds geen fatsoenlijke treinen om over de HSL te rijden. Dat is ook niet de schuld van de staat.

NS Hispeed is een BV binnen de NS Groep en is in die zin een commercieel bedrijf. Een commercieel bedrijf kan niet bestaan zonder winst te draaien, immers: winst betekent ruimte voor investering, en zo zit ons economische model nu eenmaal in elkaar. Winst moet worden gehaald uit een rendabel bedrijfsmodel, voor NS Hispeed is het bedrijfsmodel het verkopen van vervoer, al dan niet over hogesnelheidslijnen. Met andere woorden: winst maken op de reiziger, al dan niet zakelijk, al dan niet door middel van dure koffie in de treinen. Hoe doen ook: over de rug van reiziger. Net zoals de supermarkt winst maakt over de rug van de klant.

Nu is winst maken niet erg. Voor niets gaat de zon op, en zoals gezegd is winst maken voor een onderneming broodnodig. Normaal gesproken maakt een bedrijf winst als het voldoende van zijn product verkoopt tegen een goede prijs. De verkoop is afhankelijk van de aantrekkelijkheid van het product voor de consument, die daarbij een aantal voor- en nadelen tegen elkaar afweegt. Prijs is daarbij een belangrijk criterium, naast kwaliteit van het geboden product.

Echter: het product over de HSL van NS Hispeed is:
a) niet concurrerend op prijs;
b) slechts beperkt concurrerend op kwaliteit.
Ad a): toeslag, toeslag, toeslag, vroegboekkorting rot op, onduidelijk prijsstructuur, et cetera.
Ad b): alleen mensen die de snelheid van de verbinding echt nodig hebben, zijn bereid er meer voor te betalen, en vertragingen, gedoe, bah.

In een normale markt zou NS Hispeed dus zijn gloeiende best moeten doen om een zo aantrekkelijk mogelijk product op de markt te zetten, om de klant zijn treinen in te lokken. In de falende spoormarkt in Nederland, waar HSA en NS geen concurrenten zijn, gaat dit mis, want NS verneukt zijn aanbod zodanig dat de belabberde kwaliteit van het HSA product ineens boven komt drijven. En dat is wat er wat mij betreft fundamenteel verkeerd gaat.

Met andere woorden: boventuig.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_76734623
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 08:45 schreef Duvel het volgende:

[..]

Hoi, je bent hiermee alvast genomineerd voor de domste post van 2010. En ik hoef niet eens uit te leggen waarom, toch?
vlag kan uit.
pi_76734933
Maar even serieus ICE vervangen door Mat '64
  Redactie Sport dinsdag 12 januari 2010 @ 20:05:28 #240
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_76735151
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 20:00 schreef Palmboom313 het volgende:
Maar even serieus ICE vervangen door Mat '64
Beter mat'64 dan een bus, en helemaal beter dan niks...
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_76735360
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 20:05 schreef dennistd het volgende:

[..]

Beter mat'64 dan een bus, en helemaal beter dan niks...
VIRM, ICM, ICR?
  dinsdag 12 januari 2010 @ 20:11:06 #242
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_76735406
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 20:10 schreef Palmboom313 het volgende:

[..]

VIRM, ICM, ICR?
Stuk, stuk, ingezet in belangrijker diensten.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_76735752
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 20:11 schreef Duvel het volgende:

[..]

Stuk, stuk, ingezet in belangrijker diensten.
DD-AR oh wacht

iets voor de betuweroute?
http://www.dumpert.nl/med(...)n_overweg_topic.html
pi_76736128
Er was een tijdje geleden in Australië een trein van 8km lang volgens mij. Maar 2 containers op elkaar? Dat had ik ook nog nooit gezien... Wel efficiënt!
pi_76736341
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 20:24 schreef KapiteinT het volgende:
Er was een tijdje geleden in Australië een trein van 8km lang volgens mij. Maar 2 containers op elkaar? Dat had ik ook nog nooit gezien... Wel efficiënt!
Dat kan op de betuweroute ook hoor. Maar goed doordat het MTC bij Valburg geschrapt is heeft het geen zin.
pi_76736388
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 20:17 schreef Palmboom313 het volgende:

[..]

iets voor de betuweroute?
http://www.dumpert.nl/med(...)n_overweg_topic.html
Is dat überhaupt mogelijk met de vele bochten daar?
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 12 januari 2010 @ 20:29:43 #247
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_76736424
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 20:17 schreef Palmboom313 het volgende:

iets voor de betuweroute?
http://www.dumpert.nl/med(...)n_overweg_topic.html
Dat is nog eens een trein
Altijd onderweg naar het avontuur
  dinsdag 12 januari 2010 @ 21:28:39 #248
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_76739435
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 12 januari 2010 @ 21:41:58 #249
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_76740063
quote:
Op dinsdag 12 januari 2010 18:38 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ow laat ook maar. Mn pa moet journaal kijken
, usb tv-stickje voor je laptop dan maar? streaming, uitzending gemist?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  dinsdag 12 januari 2010 @ 21:45:10 #250
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_76740224
ja uitzendinggemist maar eens proberen. Al zal het wel morgen worden voordat ie dan beschikbaar is zeker?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')