bronquote:In China wordt morgen een Britse man geëxecuteerd. Akmal Shaikh kreeg de doodstraf voor het smokkelen van heroïne. Hoewel zijn familie blijft benadrukken dat de man mentaal ziek is, zal hij morgen toch ter dood gebracht worden. Hij zou daarmee de eerste Europeaan in 50 jaar zijn die in China geëxecuteerd wordt.
Shaikh zal morgenvroeg om 10u30 lokale tijd geëxecuteerd worden. Hij kreeg vandaag nog het bezoek van twee neven. Zijn dochter richtte een smeekbede aan de Chinese overheid om de man te sparen. Volgens zijn familie is Shaikh belazerd door een bende gangsters en heeft hij zo per ongeluk de drugs met zich meegenomen.
Geen tijd
"Ik hou de moed erin, maar ik vrees dat we geen tijd meer hebben", zei dochter Leila Horsnell aan de Telegraph. De man is afkomstig uit het noorden van Londen en werd in november 2008 ter dood veroordeeld. Hij was een jaar eerder gearresteerd met vier kilo heroïne in zijn koffer. Zijn neven mochten vandaag anderhalf uur bij hem blijven in een cel in de ziekenboeg. Ze brachten ook een petitie mee waarmee ze China vragen de zaak opnieuw te bekijken.
Mentaal ziek
Volgens zijn familie lijdt Shaikh aan een mentale stoornis waardoor hij regelmatig van stemming verandert. Ze vragen al een tijd dat een Chinese arts de man zou mogen onderzoeken. Shaikh zou niet in staat geweest zijn om zich te verdedigen op zijn proces. Zo vertoonden zijn uitspraken weinig samenhang, maar Buitenlandse Zaken in China oordeelde dat het een eerlijk proces was.
Kogel
De Britse regering hoopt dat China de doodstraf alsnog zal schrappen. Het zou volgens Groot-Brittannië ook niet de eerste keer zijn dat China zo'n beslissing in de laatste minuten voor een executie neemt. Als de doodstraf wel doorgaat, zal Shaikh waarschijnlijk een kogel door het achterhoofd krijgen. Het zou de eerste keer in 50 jaar zijn dat een burger van Europese Unie in China geëxecuteerd wordt. (gb)
Klopt. Mentaal zieken staan erom bekend rationele beslissingen te nemen.quote:Op maandag 28 december 2009 20:09 schreef Mylene het volgende:
Ik begrijp niet waarom iemand überhaupt op reis gaat indien ie mentaal ziek is.
Juistem! Shoot the fucking hostages!quote:Op maandag 28 december 2009 20:13 schreef De_Ruyter het volgende:
Als je metaal zwakken gewoon net zo hard aanpakt als normale personen, dan heeft het toch ook weinig nut meer voor drugsbaronnen misbruik te maken van mentaal zwakke personen?
Wellicht is een harde aanpak wel de juiste.
Misschien is hij normaal gesproken stabiel en tijdens de reis achteruit gegaan?quote:Op maandag 28 december 2009 20:09 schreef Mylene het volgende:
Ik begrijp niet waarom iemand überhaupt op reis gaat indien ie mentaal ziek is.
kijk daar gaan we weerquote:Op maandag 28 december 2009 20:16 schreef Juup© het volgende:
[..]
Misschien is hij normaal gesproken stabiel en tijdens de reis achteruit gegaan?
Simpel, hij is een crimineel.quote:Op maandag 28 december 2009 20:17 schreef sigme het volgende:
Hoe kan je nou geen medelijden met iemand die op het punt staat door z'n achterhoofd geschoten te worden?
quote:
Vind ik geen goed argument.quote:
Ah je bent er zo een die iedereen een tweede kans gunt, en doodstraf moreel verwerpelijk vind? Tja, dan kan ik je ook niet meer helpen vrind.quote:
Als een crimineel geen mens is in jouw ogen, mankeer je iets. Je kan de straf terecht vinden, of een beroepsrisico, maar wie geen meelij heeft met iemand die gaat sterven, mist mededogen.quote:
In dat geval mis ik mededogen met hem, why should I care.quote:Op maandag 28 december 2009 20:24 schreef sigme het volgende:
[..]
Als een crimineel geen mens is in jouw ogen, mankeer je iets. Je kan de straf terecht vinden, of een beroepsrisico, maar wie geen meelij heeft met iemand die gaat sterven, mist mededogen.
Dat mist een drugscrimineel zelf nog veel meer.quote:Op maandag 28 december 2009 20:24 schreef sigme het volgende:
[..]
Als een crimineel geen mens is in jouw ogen, mankeer je iets. Je kan de straf terecht vinden, of een beroepsrisico, maar wie geen meelij heeft met iemand die gaat sterven, mist mededogen.
Ik ben geen voorstander van de doodstraf. Maar in dit soort landen heb je pech wat dit aangaat. China voert al eeuwen de doodstraf uit in vele vormen. Een nekschot is wat ze noemen doodstraf zonder tortuur. Dus in hun ogen humaan. En met een bord op ze kop met familie naam er op te schande worden gezet en rond gereden worden door de stad wat ook normaal is zal ook niet gebeuren.quote:Op maandag 28 december 2009 20:17 schreef sigme het volgende:
Hoe kan je nou geen medelijden met iemand die op het punt staat door z'n achterhoofd geschoten te worden?
Ben je zo verknipt dat je denkt dat je alleen doodstraf kan uitdelen als het doden je geen reet kan schelen? En dat iemand *dus* tegen doodstraf is als je medelijden hebt met iemand die de doodstraf krijgt?quote:Op maandag 28 december 2009 20:26 schreef De_Ruyter het volgende:
[..]
In dat geval mis ik mededogen met hem, why should I care.
En een crimineel is wel een mens hoor, ik ben alleen niet tegen de doodstraf. Mensen kunnen ook dood weet je dat, een kogel maakt 'm niet minder menselijk.![]()
Oh dear.quote:Op maandag 28 december 2009 20:26 schreef De_Ruyter het volgende:
[..]
Mensen kunnen ook dood weet je dat, een kogel maakt 'm niet minder menselijk.![]()
Bepaalde illegale, schadelijke, verslavende en niet te vergeten illegale substantie. Het is nou niet alsof het als een verrassing komt.quote:Op maandag 28 december 2009 21:14 schreef Appelknaller het volgende:
De doodstraf vind ik sowieso al walgelijk. Maar de doodstraf voor het in bezit zijn van een bepaalde substantie?? WTF!!!!
quote:Op maandag 28 december 2009 20:45 schreef ArcticBlizzard het volgende:
Ik heb geen medelijden met de man.
Je weet dat de kans aanzienlijk is, je neemt het risico, je krijgt de straf die normaal is in dat land.
Er lopen nog 5 miljard mensen rond hoor. 't is geen bedreigde diersoort ofzo.quote:Op maandag 28 december 2009 20:24 schreef sigme het volgende:
[..]
Als een crimineel geen mens is in jouw ogen, mankeer je iets. Je kan de straf terecht vinden, of een beroepsrisico, maar wie geen meelij heeft met iemand die gaat sterven, mist mededogen.
Het zal niet veel schelen nee.quote:Op maandag 28 december 2009 20:30 schreef sigme het volgende:
[..]
Ben je zo verknipt dat je denkt dat je alleen doodstraf kan uitdelen als het doden je geen reet kan schelen? En dat iemand *dus* tegen doodstraf is als je medelijden hebt met iemand die de doodstraf krijgt?
Wat een armoedige denkwijze.
Ja, de plaatselijke bevolking. Dat vind ik nogal een verschil met een drugssmokkelaar die een poging waagt om heroïne binnen te smokkelen in een land dat bekend staat als het schenden van de mensenrechten.quote:Op maandag 28 december 2009 21:24 schreef PLAE@ het volgende:
oling
[..]
lol mooie redenatie.
Als je gaat bekijken waarvoor mensen in dit soort achtergestelde landen de meest vreselijke straffen krijgen.....daar kun je deze theorie toch niet met droge ogen op loslaten.
2 jaar cel en een verbod om er ooit terug te keren ofzo?quote:Op maandag 28 december 2009 21:33 schreef Mylene het volgende:
[..]
Ja, de plaatselijke bevolking. Dat vind ik nogal een verschil met een drugssmokkelaar die een poging waagt om heroïne binnen te smokkelen in een land dat bekend staat als het schenden van de mensenrechten.
Wat voor straf zou jij dan terecht vinden?
Het blijft me inderaad verbazen, dat gebrek aan empathie.quote:Op maandag 28 december 2009 20:17 schreef sigme het volgende:
Hoe kan je nou geen medelijden met iemand die op het punt staat door z'n achterhoofd geschoten te worden?
Hetgeen dat jij aanhaalt vind ik irrelevant. Jij gaat potdomme niet iemand de doodstraf geven vanwege drugssmokkel. Kom op man.quote:Op maandag 28 december 2009 19:57 schreef Mylene het volgende:
[..]
bron
Dat is altijd het excuus hè? Per ongeluk de drugs hebben meegenomen of een ander heeft ze erin gestopt. Ik geloof er niet zo in. Net zo min als dat deze man mentaal ziek zou zijn aangezien hij deze reis wel kon maken. Je bent gewoon de lul als je drugs gaat smokken naar dat soort landen. Ik heb er niet echt veel medelijden mee.
Wat vinden jullie?
Die constatering hebben we bij De_Ruyters eerdere incarnatie als Whiskey_Tango al gedaan.quote:Op maandag 28 december 2009 20:24 schreef sigme het volgende:
[..]
Als een crimineel geen mens is in jouw ogen, mankeer je iets. Je kan de straf terecht vinden, of een beroepsrisico, maar wie geen meelij heeft met iemand die gaat sterven, mist mededogen.
Een Brit geboren in Pakistan, ja.quote:Op maandag 28 december 2009 21:46 schreef LXIV het volgende:
Een Brit? Akmal Shaikh? Een Arabier met een Brits paspoort zul je bedoelen.
Next.
quote:Op maandag 28 december 2009 22:47 schreef Monidique het volgende:
[..]
Een Brit geboren in Pakistan, ja.
Next..
Zo'n topic brengt wel het randvolk boven, hè? Dappere Ridders van het Internet.
Nietzsche.quote:Op maandag 28 december 2009 22:27 schreef voyeur het volgende:
[..]
Die constatering hebben we bij De_Ruyters eerdere incarnatie als Whiskey_Tango al gedaan.
Vrij simpel wanneer je naar singapore gaat en je neemt drugs mee dan weet je dat wanneer je gepakt word je stokslagen zult krijgen en de kans aanzienlijk is dat je zal worden opgehangen.quote:Op maandag 28 december 2009 21:24 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
lol mooie redenatie.
Als je gaat bekijken waarvoor mensen in dit soort achtergestelde landen de meest vreselijke straffen krijgen.....daar kun je deze theorie toch niet met droge ogen op loslaten.
Slinkse zijwegen? Pakistan werd beschouwd als deel van het British Empire en na de onafhankelijkheid kon men kiezen voor een Brits paspoort. Dat hebben de ouders van deze smokkelaar vermoedelijk gedaan. Vind je Surinamers met een Nederlands paspoort ook slinks?quote:Op maandag 28 december 2009 22:53 schreef LXIV het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Zo zien Britten er voor mij uit.
Als je ophef gaat maken over iedere Pakistaanse drugsmokkelaar die dankzij slinkse zijwegen een Brits paspoort heeft kunnen verwerven.
Beter dan negen jaar of langer moeten wachten.quote:Op maandag 28 december 2009 23:21 schreef __Saviour__ het volgende:
Die gast weet het zelf ook nog maar net. 24 uur van tevoren werd het hem verteld.
Daar werkt het tenminste nog een beetje efficiënt.quote:Op maandag 28 december 2009 23:21 schreef __Saviour__ het volgende:
Die gast weet het zelf ook nog maar net. 24 uur van tevoren werd het hem verteld.
Ik vrees dat we elkaar nooit zullen treffen in het midden mijn vriend.quote:Op maandag 28 december 2009 23:19 schreef voyeur het volgende:
[..]
Lees Menschliches, Allzumenschliches.
Als je goed leert richten zal het vast wel lukken.quote:Op maandag 28 december 2009 23:32 schreef De_Ruyter het volgende:
[..]
Ik vrees dat we elkaar nooit zullen treffen in het midden mijn vriend.
Misschien als je wat ouder wordt en meer boeken echt gelezen hebt. Ik haalde een boek van Nietschze aan. Of ging het je echt om het mikken?quote:Op maandag 28 december 2009 23:32 schreef De_Ruyter het volgende:
[..]
Ik vrees dat we elkaar nooit zullen treffen in het midden mijn vriend.
Dat criminelen elkaar onderling liquideren interesseert mij werkelijk niks.quote:Op maandag 28 december 2009 20:24 schreef sigme het volgende:
[..]
Als een crimineel geen mens is in jouw ogen, mankeer je iets. Je kan de straf terecht vinden, of een beroepsrisico, maar wie geen meelij heeft met iemand die gaat sterven, mist mededogen.
Dit vind ik echter ook alleen woon in niet in China dus bepaal ik de regels daar niet. Als ze daar bepalen (ok, het is daar niet echt democratischquote:Op maandag 28 december 2009 20:00 schreef TheMercenary9 het volgende:
Doodstraf is prima, moet echter wel in verhouding staan tot het gepleegde misdrijf en het moet bovendien bewezen zijn. Dus als hij nou een moordenaar was of een kinderverkrachter...
Ja, want wat we ook aanhalen we zullen nooit dichter bij elkaar komen te staan in onze meningen, die verschillen gewoon teveel. Daar ging het me om.quote:Op maandag 28 december 2009 23:55 schreef voyeur het volgende:
[..]
Misschien als je wat ouder wordt en meer boeken echt gelezen hebt. Ik haalde een boek van Nietschze aan. Of ging het je echt om het mikken?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |