FOK!forum / Lifestyle / Het grote haaktopic #5
Kleurdooszaterdag 19 december 2009 @ 22:23
En weer verder

Haken!

Doe mee, haak in, show hier je löke haakfröbels!

hier wat handige sites:
haakpatronen poppen en knuffels
Hobbydoos.nl - Haken
Jessica Tromp - Haaksteken en hun symbolen pagina 1
Jessica Tromp - Haaksteken en hun symbolen pagina 2
amigurumi leren haken (incl. linkjes naar deel 2 en 3)
handige tips om (bijna onzichtbaar) te meerderen en minderen
haaknaalden
hier kun je je werk bijhouden
bloemen haken
zpagetti bollen kun je hier vinden
Ravelry




Vorige delen:
Het grote haaktopic #1
Het grote haaktopic #2
Het grote haaktopic #3
Het grote haaktopic #4

[ Bericht 53% gewijzigd door BE op 25-12-2009 13:06:41 ]
_Ophelia_zaterdag 19 december 2009 @ 22:53
Tvp met slecht idee

lady-wrbzaterdag 19 december 2009 @ 22:59
wat is dat ?
Lijnlooszaterdag 19 december 2009 @ 23:05
Gehaakte strings?! Kinky hoor... *kijkt lief aan en komt niet meer bij van de mental image
truizaterdag 19 december 2009 @ 23:08
haha komt die van regretsy.com?
BEzaterdag 19 december 2009 @ 23:33
Ik heb even de quotes uit de OP gehaald en er normale tekst van gemaakt anders is hij niet meer te quoten voor een volgend topic.

Ik heb net een mutsje dat ik aan het aken vrijwel helemaal weer uitgehaald omdat het een potje/bakje werd en niet een leuk puntig mutsje.
Op de een of andere manier meerder ik dus veel te veel waarna ik over ga op gewone toeren zeg maar.

Heeft iemand een suggestie voor een meerder-schema voor een simpel rond mutsje voor een baby/kindje?
truizaterdag 19 december 2009 @ 23:36
hmm, niet dus zie ik. een ander 'mooi' plaatje van die site:



en nu weer over tot de brave mutsen-orde van de dag:
mijsjezaterdag 19 december 2009 @ 23:42
ik ben ook weer bezig met iets, dus ik kom het later weer showen...
ik dacht er eigenlijk niet bij na dat KD hier nog niet had gekeken... ik zag je wel vaak bij OUD bij die creaties laten zien, maar dacht er nooit bij na dat je daar wel was met gehaakte dingen en hier eigenlijk niet... Leuk om hier je creaties nu ook te kunnen zien...

btw, die muts die Trui hierboven weer laat zien, dat kan ook zijn dat die blauwe vasten zijn, en die roze twee toeren vasten... of een toer vasten en een toer stokjes, dat kan ook, kan ik niet helemaal goed zien...
truizaterdag 19 december 2009 @ 23:45
oh BE ik zie nu pas jouw post. ik heb geen standaard meerderschema, volg ook meestal maar 'gewoon' een patroon en als 't me niet zo aanstaat pas ik het een beetje aan. bovenstaande muts heb ik ook een keer een heel eind uit moeten halen omdat ie me te wijd werd. het hangt natuurlijk ook wel een beetje af van 't soort steken dat je gebruikt, maar als je een wat puntig mutsje wil moet je dus niet te veel tegelijk meerderen (zoals je zelf al constateerde), want dan wordt de bovenkant plat.
truizaterdag 19 december 2009 @ 23:46
quote:
Op zaterdag 19 december 2009 23:42 schreef mijsje het volgende:
btw, die muts die Trui hierboven weer laat zien, dat kan ook zijn dat die blauwe vasten zijn, en die roze twee toeren vasten... of een toer vasten en een toer stokjes, dat kan ook, kan ik niet helemaal goed zien...
ik laat 'm nu pas voor 't eerst zien hoor, de vorige was 't voorbeeld uit het patroon (dat ik er ook bij vermeld had maar hier nog een keer: noodle baby hat. )
het is heel simpel: afwisselend een toer stokjes en een toer vasten. de boord haak je daarna over dwars. het lastigste vond ik om die boord netjes aan de rest van de muts vast te haken.
Spiegeleizaterdag 19 december 2009 @ 23:49
Ha ben ik weer! Wat gaan jullie snel en wat een leuke creaties allemaal en ook nog een heleboel leuke patroontjes enzo. Pff ik ga geen to-hook-list maken hoor, dan kan ik wel een sabatical nemen haha.
Ik heb weer te lang niets kunnen doen, misschien nu maar even die pinguin verder maken..
mijsjezaterdag 19 december 2009 @ 23:54
quote:
Op zaterdag 19 december 2009 23:46 schreef trui het volgende:

[..]

ik laat 'm nu pas voor 't eerst zien hoor, de vorige was 't voorbeeld uit het patroon (dat ik er ook bij vermeld had maar hier nog een keer: noodle baby hat. )
het is heel simpel: afwisselend een toer stokjes en een toer vasten. de boord haak je daarna over dwars. het lastigste vond ik om die boord netjes aan de rest van de muts vast te haken.
dat is ook zo, jij laat hem voor het eerst zien nu... dan had iemand anders het plaatje laten zien in het vorige topic... maar, de muts blijft erg leuk om te zien!
truizondag 20 december 2009 @ 00:01
nee, ik liet dat plaatje wel zien, maar dat was het voorbeeld van de muts die ik toen ging maken.
truizondag 20 december 2009 @ 00:02
spiegelei, je kunt ook zo'n uiltje maken, die is hier ook al voor pinguin aangezien. (wél mooi 2 dieren in 1 klap! )
truizondag 20 december 2009 @ 00:29
oh en nu zag ik een leuke Pingu-achtige
Lemijnzondag 20 december 2009 @ 00:55
quote:
Op zaterdag 19 december 2009 23:49 schreef Spiegelei het volgende:
Ha ben ik weer! Wat gaan jullie snel en wat een leuke creaties allemaal en ook nog een heleboel leuke patroontjes enzo. Pff ik ga geen to-hook-list maken hoor, dan kan ik wel een sabatical nemen haha.
Ik heb weer te lang niets kunnen doen, misschien nu maar even die pinguin verder maken..
Lastig he, zoveel leuke dingen om te maken! En dan heb ik nog vrij de hele maand, anders werd ik helemaal ongelukkig van alle ideeën
Ik vond die bal echt een leuk project en het heeft mn snelheid wel ook goed verhoogd.

Ik heb echt een to-hook-list aangelegd. Vanmiddag roze katoen gekocht voor de roze driehoek en nog een kleinere haaknaald. Ik heb al een flinke verzamling spullen inmiddels

Oh, die pinquin is leuk! (de pingu-versie he )
Lemijnzondag 20 december 2009 @ 00:57
Wat ik wel echt een rustig idee vind is dat ik de hele mutsjes-business laat voor wat het is, hoe schattig en handig ook, ik maak een zeepaard voor mn achterneefje en dat is al werk genoeg vermoed ik. Heerlijk, iets wat op mn not-to-hook-list kan!
PM-girlzondag 20 december 2009 @ 10:44
Ik denk dat wel veel mensen in deze dagen, met de economische crisis EN sneeuw zelf mutsen aan het haken zijn!
mmaschazondag 20 december 2009 @ 10:58
Sinterklaas had wat dames in mijn omgeving blij gemaakt met een Zpagetti startpakket. Zie hier het resultaat van mijn schoonmoeder:
niesliefzondag 20 december 2009 @ 14:34
tvp
Pandora73zondag 20 december 2009 @ 15:01
Hee Kleurdoos ook hier! Gezellig!

Dames, waarom haken en Fok-haak-topicken jullie allemaal zo snel? Zo is het voor een ingesneeuwde haak-kneus als ik toch niet bij te houden?
Lemijnzondag 20 december 2009 @ 16:04

Mn roze driehoek die ik vanavond cadeau ga geven
truizondag 20 december 2009 @ 16:20
mooi driehoekje, lemijn!
lady-wrbzondag 20 december 2009 @ 16:33
quote:
Op zondag 20 december 2009 16:04 schreef Lemijn het volgende:
[ afbeelding ]
Mn roze driehoek die ik vanavond cadeau ga geven
en wat moet men ermee?
(ik heb vast wat gemist )
Wampizondag 20 december 2009 @ 17:36
Leuke dingen weer hier!! Dat mutsje , de tas van mmascha's schoonmoeder is ook erg leuk! En de roze driehoek, daar zit vast iets achter, maar wat??
mijsjezondag 20 december 2009 @ 18:06
quote:
Op zaterdag 19 december 2009 14:40 schreef Lemijn het volgende:
Zitten we toch weer allemaal synchroom te haken! Gezellig idee
(dat ben ik die met tevreden gezicht de yarn over haar hook werpt).

Overigens wordt mijn eerstvolgende project een roze driehoek, als statement tegen het truttige imago. Iemand nog een suggestie hoe je precies goed een 3-zijdige driehoek haakt?
zie hier de oorsprong van die roze driehoek...
truizondag 20 december 2009 @ 19:01
jullie kennen toch wel De Roze Driehoek (als 'geuzenteken' voor de homobeweging)?
_Ophelia_zondag 20 december 2009 @ 19:07
Nee
knorretjezondag 20 december 2009 @ 19:27
kijk eens wat ik op een ander forum zag

http://www.knittink.com/amigurumi/
Wampizondag 20 december 2009 @ 19:35
quote:
Op zondag 20 december 2009 19:01 schreef trui het volgende:
jullie kennen toch wel De Roze Driehoek (als 'geuzenteken' voor de homobeweging)?
ja, dat wel, maar ik snapte niet waarom Lemijn die ging haken
BEzondag 20 december 2009 @ 21:00
Dat tasje is leuk, mooie kleuren!

Bwuh, ik heb iemand een bijen-mutsje beloofd maar het wordt niet zoals ik het wil en inmiddels ben ik het al wel spuugzag. Weer uithalen, weer overnieuw beginnen etc. etc.
BEzondag 20 december 2009 @ 21:03
quote:
Op zondag 20 december 2009 19:27 schreef knorretje het volgende:
kijk eens wat ik op een ander forum zag

http://www.knittink.com/amigurumi/
Wow!
Ik heb nog nooit een poppetje oid gedaan, maar dit is wel echt een supertooltje!
Wampizondag 20 december 2009 @ 21:18
quote:
Op zondag 20 december 2009 21:00 schreef Brighteyes het volgende:
Dat tasje is leuk, mooie kleuren!

Bwuh, ik heb iemand een bijen-mutsje beloofd maar het wordt niet zoals ik het wil en inmiddels ben ik het al wel spuugzag. Weer uithalen, weer overnieuw beginnen etc. etc.
de aanhouder wint . wel irritant dat het niet wil.. succes !
Lemijnmaandag 21 december 2009 @ 00:29
quote:
Op zondag 20 december 2009 19:35 schreef Wampi het volgende:
ja, dat wel, maar ik snapte niet waarom Lemijn die ging haken
jullie zijn grappig
Ik heb 'm dus gemaakt voor een bevriende lesbo die jarig was die daar de lol van inziet en 'm op een tas ofzo gaat naaien. En soms moet je toch dingen haken die dicht bij jezelf staan? Ik denk aan de 1up
truimaandag 21 december 2009 @ 09:38
wel met de punt naar boven dan he!
truimaandag 21 december 2009 @ 10:25
oh en ik heb weer een bal gehakt. ehh gehaakt.
Lijnloosmaandag 21 december 2009 @ 10:26
Mooie bal weer trui... leuk ook met al die kleuren en zo.
_Arual_maandag 21 december 2009 @ 19:47
ik heb inmiddels zoveel gefreubeld dat ik wel eens een echt patroon wil gaan doen. Loop meteen vast.

Je moet beginnen met een kringetje van zes steken. Check.

Daarna staat er:

2 sc in each sc around (12 stitches)

Dat snap ik nog: je hebt zes steken en doet in iedere steek twee steken, dan ben je rond en heb je twaalf steken.

Op een gegeven moment heb je je 18 steken in het rond, dat snap ik nog
Vervolgens staat er:

sc 2.2 sc in next sc. rep 6 times. (24 stitches).

Maar als ik in ieder van de 18 steken 2 steken doe, kom ik toch tot 36? Of moet je niet het hele rondje af gaan, maar na 12 steken weer doorgaan met de volgende rij? Ook al heb je dan nog niet het hele rondje van 18 gehad?

Ik kan niet eens uitleggen wat ik bedoel.
Wampimaandag 21 december 2009 @ 19:59
volgens mij legt dat patroon het een beetje wazig uit, en bedoelen ze: doe in de eerste 2 steken gewoon 1 steek, dan in de volgende (de derde) steek 2 steken, en dat 6 keer herhalen. dan kom je wel op 24 uit.

edit: er zou dus beter kunnen staan *sc in next 2 sts, 2sc in next st* repeat 6 times
mijsjemaandag 21 december 2009 @ 20:10
hmmm, dat zijn dingen waar ik ook moeite mee heb Arual... ik heb ook leren haken zonder patronen, en dan opeens vanaf een patroon werken is dan best lastig...
wat ik wel heb geleerd gisteren is haken met een golfje ik snapte maar niet hoe je dat ribbeltje erin kon krijgen, maar ik heb het nu onder de knie!
proeflapje:


en ik ben begonnen met een lapje filet-haken ook grappig, kun je ieder borduurpatroon (van 1 kleur op stof) voor gebruiken... ik ben begonnen met deze als proeflapje:

als dat bevalt, ga ik meer haakkatoen halen en wil ik ms ook valletjes (minigordijntjes) maken voor de slaapkamers bij ons...
_Arual_maandag 21 december 2009 @ 20:14
Misschien kan ik beter beginnen met een Nederlandstalig patroon...
mijsjemaandag 21 december 2009 @ 20:17
Arual, ik denk dat dat wel meevalt... het is meer het probleem dat alles in die patronen afgekort wordt... als je eenmaal de buitenlandse namen weet (staat ook wel een linkje van in de OP en anders in het vorige topic tegen het einde) maakt het niet meer uit of het Nederlands is of buitenlands...
succes!
Sidn3ymaandag 21 december 2009 @ 20:39
quote:
Op maandag 21 december 2009 19:47 schreef _Arual_ het volgende:
Op een gegeven moment heb je je 18 steken in het rond, dat snap ik nog
Vervolgens staat er:

sc 2.2 sc in next sc. rep 6 times. (24 stitches).
Je moet steeds 2 vaste in de eerste vaste van de onderliggende toer doen en in de volgende 2 vasten gewoon 1 vaste en dat 6 keer herhalen over de hele toer (dus 4 vasten in elke 3 vasten, dan meerder je over de hele toer dus 6 vasten en 18 + 6 is 24).
Tenminste, zo zou ik het doen. Ohnee bij nader inzien moet je het omdraaien, eerst gewoon 1 vaste, dan weer 1 vaste en in de derde steek 2 vasten, maar dat maakt voor het aantal steken aan het einde van de toer niet uit
Hoop dat het duidelijk is!
_Arual_maandag 21 december 2009 @ 20:59
Ik lees het morgenvroeg met een fris koppie nog een keer.

Maar ik moet dus wel een hele ronde maken, begrijp ik hieruit.
_Arual_maandag 21 december 2009 @ 21:03
Oh, volgens mij snap ik 'm!

Die punt is gewoon het einde van de zin.

sc 2 = haak in de eerste twee steken ieder 1 steek\
2sc = haak in de derde 2 steken.

En dan herhalen!

ach so!
Wampimaandag 21 december 2009 @ 21:11
ja! zo is het precies arual .
Eigenmijsjemaandag 21 december 2009 @ 21:13
Ik haak nu met wol oid van Zeeman, maar katoen lijkt me veel makkelijker.
Heb van Wibra iets dat op katoen lijkt maar volgens mij niet is. Het is iig wel gladder dan die van Zeeman, maar het bestaat uit zoveel kleine draadjes waardoor ik soms m'n naald ín een draad steek ipv eronder. Bestaat katoen ook uit zoveel losse draadjes en welk merk raden jullie aan?
truimaandag 21 december 2009 @ 21:33
sommige katoenen garens zijn inderdaad heel splijtgevoelig, eigenmijsje. maar lang niet allemaal hoor. softfun van scheepjeswol (60% katoen, 40% acryl) is tot nu toe het fijnste merk waar ik mee gehaakt heb, maar dat kun je lang niet overal krijgen. misschien moet je gewoon eens naar een wolwinkel en dan wat div garens bekijken en voelen.
Wampimaandag 21 december 2009 @ 22:05
ik haak ook met softfun, superfijn!
truimaandag 21 december 2009 @ 22:10
ik heb ook een bolletje Linarte van Lana Grossa, en dat splijt helemaal niet omdat het garen zelf alweer gebreid lijkt te zijn (of gepunnikt oid). in elk geval heel bijzonder van structuur.
mijsjemaandag 21 december 2009 @ 23:56
en we hebben een klavertje 4 in de vorm van filet haken...
moet nog een klein beetje worden recht getrokken en geperst tussen een vochtige doek, maar dan is ie ook klaar. (bv voor op een kussentje...)
mijsjedinsdag 22 december 2009 @ 12:27
vandaag heb ik met bruin een kat gehaakt met filethaken...
dit was het patroon:

(alleen de poes, niet het figuurtje ernaast)
en zo heb ik het gemaakt:

ik denk alleen dat het met wit duidelijker is dan met bruin...
Lijnloosdinsdag 22 december 2009 @ 12:52
Oh, dat ziet er ook best gaaf uit hoor mijsje! Knap
Zo met allemaal van die figuurtjes kun je er 1 heel mooi groot iets van maken... tof!
mijsjedinsdag 22 december 2009 @ 14:33
toch iemand die het leuk vindt! (en knap wel mee hoor, als je de kettingsteek kan en stokjes, kun je dit ook... dit ziet er gauw lastiger uit dan dat het is... )
truidinsdag 22 december 2009 @ 15:27
ah, is dat nou filethaken! ik had die term wel eens zien staan maar had alleen gezien dat dat met dunner garen gebeurt meestal (toch?). sorry, 't is niet helemaal mijn smaak mijsje. maar wel leuk gemaakt hoor! goed opletten met tellen lijkt me!
mijsjedinsdag 22 december 2009 @ 18:06
het geeft niet hoor Trui ieder z'n ding maar het is bij kleine kleedjes inderdaad vaak met dunner garen waarmee gewerkt wordt...
ik wil het gaan gebruiken voor gordijntjes (valletjes), maar moest eerst proeflapjes hebben om te zien of het mooier is met 2 stokjes om het hokje op te vullen (zoals bij het klavertje) of met 1 stokje om het hokje op te vullen (zoals bij de poes). ik ga denk ik voor de 2 stokjes bij gordijntjes. het is wat meer draad dat je nodig hebt, maar ik vind het er net even wat mooier en duidelijker uitzien...
PM-girldinsdag 22 december 2009 @ 20:25
Knap zeg, mijsje, want dat is best nauwkeurig werk volgens mij!

Ik ben eindelijk met een bal begonnen en al bijna op de helft! Leuk werkje, alleen zijn nu twee kleuren bijna op.
Eigenmijsjedinsdag 22 december 2009 @ 21:54
Ik ben nu een paar keer met een rondje begonnen, maar vind de steken er eigenlijk helemaal niet mooi uitzien Kan dat komen omdat ik met wollig acryl haak?
Eigenmijsjedinsdag 22 december 2009 @ 21:57
Ik vind die bal van trui trouwens erg leuk! Is dat een kwestie van meerderen en minderen?
BEdinsdag 22 december 2009 @ 22:07
Meisje, wat netjes gedaan zeg!
truidinsdag 22 december 2009 @ 23:11
eigenmijsje: ja, in feite wel ja. ik heb de 1e helft van dit patroon zo'n beetje als basis gebruikt, (een beetje aangepast) en dan na de helft dus minderen in precies tegenovergestelde volgorde. maar je kunt ook zoals in dat patroon staat 2 helften maken en die op de helft aan elkaar maken.

mijsje, mijn moeder heeft vroeger ook wel van dat soort gordijntjes gehaakt, herinner ik me nu. en die hebben echt heeeel lang voor de slaapkamerramen gehangen.
truidinsdag 22 december 2009 @ 23:21
m'n uilskuiken is trouwens klaar:


samen met z'n moeder:
mijsjedinsdag 22 december 2009 @ 23:59
thanks het is even kijken, maar als je het eenmaal doorhebt, is het net het aflezen van een borduurpatroon...

Trui, wat schattig, die uiltjes samen!
Ga je die ook cadeau doen aan Bix?
truiwoensdag 23 december 2009 @ 00:16
nee, aan bixanta. (maar ik moet er geloof ik nog even een nog kleiner mini-uiltje bijbreien. ).
mijsjewoensdag 23 december 2009 @ 08:35
nog een kleinere? dat is wel heel schattig!
Troelwoensdag 23 december 2009 @ 13:41
Ik doe even een kleine tvp
manda-rijnwoensdag 23 december 2009 @ 23:44
Ik ben (door jullie eigenlijk) ook aan het haken geslagen!

Ben nu bezig met een olifantje. Alleen nog 2 oren en 4 pootjes en dan is hij klaar. Het lijkt nu meer op een gedrocht dan een olifant, hopelijk verandert het nog. Ach het lijkt tenminste op iets, ik haak tenslotte ook nog maar sinds maandag
BEdonderdag 24 december 2009 @ 09:00
Wat schattig die uiltjes!
Wampidonderdag 24 december 2009 @ 09:16
die filetlapjes (:D), wat kunstig!! ik houd het ook bij beestjes en dat soort dingen, maar wel leuk om te weten dat je gewoon een borduurpatroon kan haken!! kan nog weleens van pas komen .
die uiltjes zijn ook erg, erg lief!
ik heb Snertje 't Hertje bijna af: nog 2 pootjes en dan in elkaar zetten. verder ligt er een varkentje wat in elkaar gezet moet, en een tekkel. daar heb ik het lijf van opnieuw gehaakt, en in plaats van door 1 lusje, door 2 lusjes gehaakt. dat wordt inderdaad een stuk compacter!
ik ga eens kijken wat ik ga haken als Snertje z'n pootjes af zijn; moet tijdens de kerst ook wat te doen hebben natuurlijk! kreeg van m'n moeder nog wat leuke patronen die ik op Ravelry kan vinden, en mijn to hook lijst heeft vast ook genoeg te bieden
Lemijndonderdag 24 december 2009 @ 16:28
Wat leuk dat filethaken, wist niet dat het bestond! En knap van je, al vind ik het niet gelijk vreselijk mooi
De uiltjes zijn prachtig. Is dat ook met dat softfun, trui? Echt mooi spul lijkt dat.

Ik ga mn bal uit elkaar slopen en er een belletje indoen.. en dan verder aan mn kwal!
lady-wrbdonderdag 24 december 2009 @ 17:45
mijn sjaal is af en nu mag ik van mezelf ook aan het haken
waar kan ik de vertaling/uitleg vinden van al die engelse afkortingen?
_Ophelia_donderdag 24 december 2009 @ 17:58
lady-wrbdonderdag 24 december 2009 @ 21:33
misschien is dit handig om in de op te zetten?

ik heb dat mutsje met die wokkel bovenop gemaakt (die uit de op post dus)
hij lijkt er een beetje op
ik moet het geval alleen nog in elkaar zetten en de boel afhechten
truidonderdag 24 december 2009 @ 21:42
ah lady-wrb, leuk is die he! ik ben benieuwd naar je foto! en lukte het een beetje om de boord aan de rest vast te haken? dat vond ik het lastigste...
truidonderdag 24 december 2009 @ 21:46
quote:
Op donderdag 24 december 2009 16:28 schreef Lemijn het volgende:
Wat leuk dat filethaken, wist niet dat het bestond! En knap van je, al vind ik het niet gelijk vreselijk mooi
De uiltjes zijn prachtig. Is dat ook met dat softfun, trui? Echt mooi spul lijkt dat.

Ik ga mn bal uit elkaar slopen en er een belletje indoen.. en dan verder aan mn kwal!
lemijn, die uiltjes (en maria) heb ik gemaakt met 'muskat' garen, een egyptisch katoen. glanst mooi, maar is wel vrij splijtgevoelig.
lady-wrbdonderdag 24 december 2009 @ 21:52
quote:
Op donderdag 24 december 2009 21:42 schreef trui het volgende:
ah lady-wrb, leuk is die he! ik ben benieuwd naar je foto! en lukte het een beetje om de boord aan de rest vast te haken? dat vond ik het lastigste...
ik vond het wel makkelijk gaan eigenlijk hij zit al in elkaar en ik ben net klaar met afhechten
maar ik vertik het om dat maffe wokkeltje er bovenop te zetten hoor

kan iemand me helpen aan een leuk gehaakt bloemetje?
lady-wrbdonderdag 24 december 2009 @ 21:57
foto (zonder wokkel dus)



niet gek voor iemand die geen patroon kan lezen, toch?
(ik heb wel een verleden als filetpatroonhaakster overigens, maar dat is echt toen ik nog heel klein was.
ik heb overigens een buurvrouw die in de jaren 70 is blijven steken. filethaakwerk voor alle ramen en zo'n grote op de ruit van de voordeur )
truidonderdag 24 december 2009 @ 22:01
lady-wrb, geweldig goed gelukt!!!
PM-girl had laatst een heel handig linkje naar een haakpatroon voor een bloemetje, met veel foto's of een filmpje erbij als illustratie. ik zal 't even terugzoeken voor je.
PM-girldonderdag 24 december 2009 @ 22:10
quote:
Op donderdag 24 december 2009 22:01 schreef trui het volgende:
lady-wrb, geweldig goed gelukt!!!
PM-girl had laatst een heel handig linkje naar een haakpatroon voor een bloemetje, met veel foto's of een filmpje erbij als illustratie. ik zal 't even terugzoeken voor je.
PM-girldonderdag 24 december 2009 @ 22:11
Leuk Lady! En lekker dicht gehaakt! Ik ben met een muts bezig maar hij is weer vrij open, ik haak met stokjes, maar misschien is de wol ook te dun voor de naald (5) die ik gebruik.
lady-wrbdonderdag 24 december 2009 @ 22:12
zal ik er nog een sjaaltje bij breien? is misschien wel leuk als setje
truidonderdag 24 december 2009 @ 22:15
quote:
Op donderdag 24 december 2009 22:10 schreef PM-girl het volgende:
ah tnx! die ja.
truidonderdag 24 december 2009 @ 22:15
quote:
Op donderdag 24 december 2009 22:12 schreef lady-wrb het volgende:
zal ik er nog een sjaaltje bij breien? is misschien wel leuk als setje
voor wie is 't? heb je de maat uit 't patroon gemaakt?
lady-wrbdonderdag 24 december 2009 @ 22:52
voor niemand eigenlijk. ik ken niemand die ik ermee zou kunnen vervelen
ik vond het wel een leuke oefening, ik ben nooit zo handig met dat soort dingen.

zo dus ook met die bloem
dit is m dus geworden (ik heb maar wat geprobeerd, ik vind m geinig, maar istie niet te groot?



en van dichtbij:

lady-wrbdonderdag 24 december 2009 @ 22:54
ik heb het ding op mijn pop geprobeerd, maar die heeft een te groot hoofd
ik heb nog wel een pop maar dat is een jongenspop dus dat wordt em ook niet
lady-wrbdonderdag 24 december 2009 @ 22:54
en als ik naar die meet wil, moet er natuurlijk wel iets te laten zien zijn
truidonderdag 24 december 2009 @ 23:00
ik vind de bloem meer een ster geworden, maar dat is ook leuk.

deze bloempjes vind ik ook leuk en de uitleg is wel helder geloof ik (ik moet ze zelf ook nog proberen):

http://attic24.typepad.com/weblog/crochet-flowers-and-leaves.html
http://attic24.typepad.com/weblog/teeny-tiny-flowers.html

[ Bericht 58% gewijzigd door trui op 25-12-2009 00:44:30 ]
_Arual_vrijdag 25 december 2009 @ 10:53
Mijn cactus heeft inmiddels oogjes en een mondje. Nu heb ik weer een vraag die niet direct met het haken zelf te maken heeft: hoe krijg je dat blozende effect zoals op onderstaande foto's? Mijn googleskills laten me even in de steek nu... (foto's doen het niet, dan maar linkjes)

http://2.bp.blogspot.com/(...)FpSVow/s400/seal.jpg

http://trendthink.typepad(...)/11/02/amigurumi.jpg

Kleurstof? Blusher die je op je eigen wangen smeert?
lady-wrbvrijdag 25 december 2009 @ 12:33
zou best eens kunnen
lady-wrbvrijdag 25 december 2009 @ 12:34
weet iemand waar die patronen van die granny squares ook al weer stonden?
nou heb ik tijd en wol en nu kan ik het niet meer terugvinden
BEvrijdag 25 december 2009 @ 13:08
Nu heb ik garen gekregen, in allerlei kleuren dus, maar nu ontbreekt het me volledig aan inspiratie.
Troelvrijdag 25 december 2009 @ 15:40
Ik heb mijn haakwerk naar het ziekenhuis laten brengen, dus ik ga vanavond nog even haken.
Lemijnvrijdag 25 december 2009 @ 22:15
Lady-wrb:
granny squares

Ik heb me ook wildgezocht, maar gelukkig met succes
Hij was zo lastig te vinden omdat ze ze summer garden granny squares noemt, dan lees je eroverheen blijkbaar. De foto aan het begin van de tutorial is misleidend, elke square is gemaakt met 4 kleuren ipv 3. Leuk! Ik heb ook zin om dit te gaan doen. Zij doet het met wol, terwijl ik alleen katoen heb. Waar ga jij het mee doen l-wrb?

[ Bericht 69% gewijzigd door Lemijn op 25-12-2009 22:22:08 ]
Lemijnvrijdag 25 december 2009 @ 22:23
En btw wrb: toffe muts
Eigenmijsjevrijdag 25 december 2009 @ 22:44
wrb: echt een leuke muts! Enne Troel, met deze dagen in het ziekenhuis? Weet niet waarvoor, maar sterkte

Wou dat ik nu katoen had, verveel me eigenlijk een beetje en heb alleen acryl en wol waarmee het me niet wil lukken.
Vickyzaterdag 26 december 2009 @ 07:43
Trui, wat zijn die uiltjes lief!!
Lady, mooi mutsje!!
truizaterdag 26 december 2009 @ 08:47
quote:
Op vrijdag 25 december 2009 15:40 schreef Troel het volgende:
Ik heb mijn haakwerk naar het ziekenhuis laten brengen, dus ik ga vanavond nog even haken.
ik schrok hier van en ben even bij gaan lezen in 't babietjes topic. veel sterkte ermee troel! en ik hoop dat jochem snel opknapt!
truizaterdag 26 december 2009 @ 08:50
BE . registreer je op ravelry, komt de inspiratie vanzelf!

ik heb weer een sleepy sarah af. zo lief. een paarse dit keer. alleen vanaf hier (bij m'n ouders) geen mogelijkheid om foto's te uploaden.
truizaterdag 26 december 2009 @ 08:54
Arual, ik denk weet ook niet hoe ze die blosjes er op aangebracht hebben. misschien met roze stift?
Lemijnzaterdag 26 december 2009 @ 11:29
BE!
- granny squares
- sleepy sarah
- sneeuwvlokken
Tot zover mijn to-do-list voor vandaag
Mijn hemel, hoe durf je, geen inspiratie Zin om me jaloers te maken met de kleuren die je hebt?

Troel, veel beterschap voor Jochem. Lukt het je om te haken daar?
BEzaterdag 26 december 2009 @ 12:42
Ik heb hem al weer gevonden hoor!

Ben bezig (en halverwege) met dit hoedje:



Jammergenoeg staat er niet bij hoe je zo'n lief meisje haakt.

Ik heb basiskleuren gekozen in eerste instantie, rood, blauw, groen, wit en een bolletje lila dus voor het mutsje.
Maar ik heb van mijn moeder ook nog van alles gekregen, maar een slagje dunner.
De bolletjes die ik heb zijn dikker garen.
Kleurdooszaterdag 26 december 2009 @ 13:06
quote:
Op vrijdag 25 december 2009 10:53 schreef _Arual_ het volgende:
Mijn cactus heeft inmiddels oogjes en een mondje. Nu heb ik weer een vraag die niet direct met het haken zelf te maken heeft: hoe krijg je dat blozende effect zoals op onderstaande foto's? Mijn googleskills laten me even in de steek nu... (foto's doen het niet, dan maar linkjes)

http://2.bp.blogspot.com/(...)FpSVow/s400/seal.jpg

http://trendthink.typepad(...)/11/02/amigurumi.jpg

Kleurstof? Blusher die je op je eigen wangen smeert?
misschien wat wolvilt?
lady-wrbzaterdag 26 december 2009 @ 13:59
weet iemand de hoofdomtrek van een baby van een maand of 3?
BEzaterdag 26 december 2009 @ 14:17
Die van Oscar was 42,4cm en die van Sasha 41,3.
lady-wrbzaterdag 26 december 2009 @ 14:32
f*ck, de binnenmaat van mijn mutsje is 32 cm
Lemijnzaterdag 26 december 2009 @ 15:47
Mijn creaties van vandaag:


de kwal (op verzoek ja) (met belletje erin) (voor aan een binnenspiegel) (je moet het maar willen hebben)


anderhalve granny square, ik kan het! maar wat moet je ermee...
_Ophelia_zaterdag 26 december 2009 @ 15:49
quote:
Op zaterdag 26 december 2009 15:47 schreef Lemijn het volgende:
Mijn creaties van vandaag:

[ afbeelding ]
anderhalve granny square, ik kan het! maar wat moet je ermee...
Heel vaak herhalen.
(en er dan een deken van maken)
Lemijnzaterdag 26 december 2009 @ 16:41
I know maar toch...
lady-wrbzondag 27 december 2009 @ 14:44
ik heb alleen maar wol en dan ook nog maar 2 kleuren, dus dat gaat m voorlopig nog niet worden.
tenzij ik op korte termijn een adres in zaandam e.o. vind voor katoen, want ik wil wel weer een nieuwe tas (van granny squares )
BEzondag 27 december 2009 @ 15:10
Lemijn, die kwal!

Ik ga heel goed met mijn mutsje! Alleen is nu het katoen op.
Nu maar hopen dat ze morgen open zijn.

Zo eens bedenken wat ik in de tussentijd ga maken dan...
mmaschazondag 27 december 2009 @ 15:11
Ik ben begonnen met Zpagetti. Ik heb net de bodem van een tasje af en nu al spierpijn. Pff. Even pauze.

Lief mutsje BE!
Moet het nu nog een keer kerst worden?(Je had het garen toch van de kerstman?)
lady-wrbzondag 27 december 2009 @ 15:37
ik begin nergens meer aan vandaag
ik moet zo weer werken
PM-girlzondag 27 december 2009 @ 20:57
Hihi Lemijn, elke lange reis begint met de eerste stap, zeggen ze toch? Dat geldt ook voor jouw deken!
saawzondag 27 december 2009 @ 21:00
Ik ga ook maar weer eens mutsen haken [met van die blije bolletjes bovenop].
Morgen even wol kopen en kijken of ik het nog kan. Foto's volgen uiteraard.
m@xzondag 27 december 2009 @ 21:01
Als het goed is krijg ik morgen mijn vulling binnen dus dan kan ik ook weer aan de slag
_Arual_zondag 27 december 2009 @ 21:02
Cactus is klaar, maar ik weet nog niet hoe ik de losse onderdelen aan mekaar moet naaien. Ik heb in de stad ook al knuffelvulling gekocht. Foto's volgen als het ding helemaal klaar is.
BEzondag 27 december 2009 @ 21:12
Ik heb een amigurumi-boek besteld en als dat binnen is dan ga ik me ook eens op de kleine poppetjes storten.
Wampizondag 27 december 2009 @ 21:13
Ik zag een leuk paars mutsje van lady-wrb, schattig! En de kwal ( ) en granny square van Lemijn, ook gaaf!
mmascha, dat zpagetti-spul, supergaaf zeg, jij had je schoonmoeder toch n pakket gegeven? toen heb ik helemaal niet gekeken wat het was, nu wel. errug leuk, daar ga ik ook een keer een tas van maken!

ik heb eindelijk wat dingetjes in elkaar gezet: een groen met roze tekkel, een roze met witte big, een klein grijs muisje, en verder nog twee bloemen gehaakt, leuk en makkelijk om te doen!! foto's volgen, telefoon levert niet de gewenste kwaliteit foto's .

met snertje ben ik nog steeds bezig, ik had bijna geen oranje meer, maar m'n moeder bracht redding met nog 8 gram, gelukkig! als hij af is ga ik wat nieuwe projectjes zoeken, gaat vast goedkomen met m'n ravelry favourites aka to-hook-list
Eigenmijsjezondag 27 december 2009 @ 22:02
Wat gebruiken jullie als vulling? Fiberfill?

Hopelijk kan ik deze week katoen halen en écht beginnen.
truizondag 27 december 2009 @ 22:03
wampi, ik ben benieuwd naar al die haaksel/maaksels van je! veel!

en lemijn, je kwal! en granny squares, ik vind die dekens ook lang niet altijd zo leuk hoor. maar ach, je kunt er altijd nog een jurk van maken. desnoods met leuke bijpassende tas of een shirt. of een badpak!.

eigenmijsje, ik gebruik fiberfill inderdaad. heb een keer een kilo van dat spul gekocht en daar kun je heel wat poppetjes/ballen/rammelaars mee vullen.

BE, leuk! voor wie wordt dat hoedje/mutsje?

[ Bericht 11% gewijzigd door trui op 27-12-2009 22:38:17 ]
Wampizondag 27 december 2009 @ 22:05
quote:
Op zondag 27 december 2009 22:02 schreef Eigenmijsje het volgende:
Wat gebruiken jullie als vulling? Fiberfill?

Hopelijk kan ik deze week katoen halen en écht beginnen.
ja, polyester vulling uit een kussen in mijn geval . heb er nog één liggen a 2 euro van Ikea, lekker goedkoop! bij Hema verkopen ze ook zakken vulling .
Eigenmijsjezondag 27 december 2009 @ 22:08
Ok dan moet het goedkomen.

Trouwens nog een vraagje: als ik ga meerderen, wordt de steek waarin ik meerder altijd zo groot. Is dat wel goed of 'trek' ik dan teveel?
mmaschazondag 27 december 2009 @ 22:09
quote:
Op zondag 27 december 2009 21:13 schreef Wampi het volgende:
Ik zag een leuk paars mutsje van lady-wrb, schattig! En de kwal ( ) en granny square van Lemijn, ook gaaf!
mmascha, dat zpagetti-spul, supergaaf zeg, jij had je schoonmoeder toch n pakket gegeven? toen heb ik helemaal niet gekeken wat het was, nu wel. errug leuk, daar ga ik ook een keer een tas van maken!

ik heb eindelijk wat dingetjes in elkaar gezet: een groen met roze tekkel, een roze met witte big, een klein grijs muisje, en verder nog twee bloemen gehaakt, leuk en makkelijk om te doen!! foto's volgen, telefoon levert niet de gewenste kwaliteit foto's .

met snertje ben ik nog steeds bezig, ik had bijna geen oranje meer, maar m'n moeder bracht redding met nog 8 gram, gelukkig! als hij af is ga ik wat nieuwe projectjes zoeken, gaat vast goedkomen met m'n ravelry favourites aka to-hook-list
Het haakt ook heel lekker! Het is een beetje elastisch waardoor je niet zo goed ziet dat ik de ene keer strakker haak en dan wat losser. Ik kon niet kiezen welke tas ik zou maken. Ik denk dat ik binnenkort nog wel een beetje bestel. Ik dacht dat er bij mij in de buurt geen winkel was maar toen ik voor mijn moeder ging zoeken zag ik van wel
Mijn moeder(ik heb de hele familie, inclusief schoonzus, aan het haken gezet) komt een beetje te kort. Zij wilde een kussen maken en die is nu voor driekwart af en de zpagetti op. Maar bijbestellen van dezelfde kleur is lastig omdat het overblijfsel(restafval) is. Ik had Hoooked gemaild en kreeg vandaag meteen reactie terug: als ik een stukje van de kleur opstuur dan gaan ze in het magazijn zoeken. Erg netjes!
(lijkt wel reclame )
truizondag 27 december 2009 @ 22:12
eigenmijsje, volgens mij is 't logisch dat die lus dan iets ruimer wordt, maar ik heb er zelf nooit zo'n last van. trekt vanzelf weer bij, toch?

mmascha, zeker netjes! en inderdaad was dat een leuke tas geworden!
Wampizondag 27 december 2009 @ 22:16
welke maak je nu dan mmascha? ik vind de ravenna tas heel erg leuk, en ik zou wel wat grote kussens willen maken ook.
BEzondag 27 december 2009 @ 22:26
Voor het dochtertje van vrienden van ons Trui. Ik leef me maar op haar uit.

Die tassen zijn echt superleuk!
Wampizondag 27 december 2009 @ 22:52
toch maar even foto's gemaakt:

het hondje (door vriendlief ook wel 'de larf' genoemd )


een van de 2 bloemen, de andere is hetzelfde maar dan roze met oranje


inieminie-klein muisje


big (lekker gefocusd op alles behalve zn neus, moet maar even zo )
truizondag 27 december 2009 @ 23:27
leuk wampi! varken muis en bloem zijn goed gelukt! en hihi die larf! zo zie je maar dat zo'n teckel nog lang niet meevalt. had je die ook van een patroon, of zelf ontworpen?
Wampizondag 27 december 2009 @ 23:37
teckeltje is ook van een patroon, terug te vinden via mijn ravelry-pagina, daar staat ie uiteraard op . trouwens: zowel big als teckel lopen een beetje mank . pootjes er allemaal op de juiste manier aanmaken is ook nog niet makkelijk .
Lemijnmaandag 28 december 2009 @ 00:51
Wampi, ik vind die muis juist geweldig! Die komt op mn to-hook-list.

Ik zit trouwens ook op ravelry, onder mn nickname. Ooit aangemeld voor een patroon, eens kijken wat je er verder kan doen.

Ik ben per vandaag begonnen aan het zeepaard, hoop dat het wat gaat worden.
truimaandag 28 december 2009 @ 01:31
succes lemijn! en wampi, ik heb 'm gevonden, je wiener hotdog. je hebt 'm gewoon te vet gemest eh gevuld.
Wampimaandag 28 december 2009 @ 09:09
En je hebt mij toegevoegd lemijn en al best wat faves zag ik! Leuk .
Hmm, teckel te dik? Nou ja, t is een geinig beestje.

Had ik al gezegd dat ik ook onder 2 lusjes ipv 1 door ben gaan haken? Het wordt er inderdaad compacter van, het beviel me wel dus dat doe ik nu toch ook maar. Alleen Snertje haak ik nog 1-lussig, anders gaat hij vast ook mank lopen met 1 anders gehaakt pootje
mmaschamaandag 28 december 2009 @ 11:46
Wat een leuke diertjes Wampi! Ik vind je bloem ook heel mooi. Komt dat patroon ook van ravelry? Ik wil nl een bloem op mijn tasje maken.

Ik maak nu tas San Remo. Ik heb een pakket met 2 bollen zwart en 1 bol grijs. Ik maak de tas zwart met een grijze band in het midden. Ik heb een klein beetje rood en daar wil ik ook nog iets mee doen. Een bloem maken bijvoorbeeld.

Ik vind Cocconato ook erg leuk zie ik nu. Ik wilde eigenlijk Asti(volgen jullie het nog? ) maken maar daarvoor moet je het patroon van Ventimilgia zelf aanpassen. Ik vond het handiger om eerst echt volgens een patroon te werken.

Hier een linkje naar wat voorbeelden: http://www.hoooked.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=120
Hier staan nog wat andere leuke tassen met link naar de patronen: http://www.stamplus.nl/handwerken/zpagetti.php
(De plaatjes zijn allemaal .png, ik weet niet hoe ik die hier geplaatst krijg)
truimaandag 28 december 2009 @ 12:49
mmascha, zonder de linkjes snapte ik er helemaal niks van, maar met alles. leuke tassen!
Lemijnmaandag 28 december 2009 @ 13:04
Heel leuk die tassen mmascha! Alhoewel wel heel pre-fab zo in een pakket met de begenodigde yarn en patroon. Maar als iemand t me zou geven wist ik het wel!

Wampi, je had een keer je echte naam verteld en die had ik onthouden Ik heb tot diep in de nacht plaatjes daar zitten oploaden, projecten opgezocht etc. Brrr, weer zo'n verslavende site!
manda-rijnmaandag 28 december 2009 @ 16:36
Wat betekent: "sc inc every 6th"?

Ik heb het schema uit de op al gebruikt en weet wel wat sc is, maar de rest? Ik kom gewoon niet uit het patroon. Gaat om volgende: http://www.rheatheylia.com/index.php?page=patterns&id=3
niesliefmaandag 28 december 2009 @ 16:39
Als ik het patroon lees denk ik dat ze bedoelen dat je in elke 6de moet meerderen met een vaste. Iets anders kan ik er niet van maken.
_Arual_maandag 28 december 2009 @ 16:41
quote:
Op maandag 28 december 2009 16:36 schreef manda-rijn het volgende:
Wat betekent: "sc inc every 6th"?

Ik heb het schema uit de op al gebruikt en weet wel wat sc is, maar de rest? Ik kom gewoon niet uit het patroon. Gaat om volgende: http://www.rheatheylia.com/index.php?page=patterns&id=3
In de eerste vijf steekjes gewoon één vaste en in de zesde twee vasten?
Wampimaandag 28 december 2009 @ 16:42
dat 'sc inc' betekent single crochet increase, ofwel 2 steken in 1 steek haken, meestal wordt dat omschreven als '2sc into every st' oid. in dat patroon wat je laat zien haak je de eerste rij 6 steken in een ring. de volgende rij, dat ' sc inc into every st' betekent dat je in elk van de 6 steken van de vorige ring 2 steken haakt. 'sc inc every 6th' betekent dat je in elke 6de steek van de vorige rij 2 steken haakt, dus eerst 5 keer één steek, dan in de zesde steek twee steken. het getalletje wat achter aan elke rij staat geeft ook aan hoeveel steken je na die rij moet hebben. na rij 2 heb je dus verdubbeld (2 steken in elk van de 6), na rij 3 heb je er 18 (om en om 1 en 2 steken in de vorige rij)
ik hoop dat ik het een beetje duidelijk heb uitgelegd
truimaandag 28 december 2009 @ 16:53
precies, wat wampi zegt dus. en achter elk regeltje staat dan het totaal aantal steken dat je dan aan 't eind van die ronde zou moeten hebben. oh wacht, zelfs dat had wampi al gezegd.

maar je meerdert dus steeds wat langzamer. eerst in elke steek, dan in elke tweede steek, de volgende toer in elke 3e steek enzovoorts. doordat je telkens wat minder snel meerdert krijg je een bolle vorm. na de ronde waarin je elke 7e steek hebt gemeerderd haak je een paar toeren (4 om precies te zijn) zonder te meerderen, dat stuk gaat 't dus recht omhoog (of omlaag, hoeje 't maar bekijkt) daarna weer een toer met een beetje meerderen, zo vorm je het ietwat breder uitlopende lijf.

lief konijn trouwens!

[ Bericht 24% gewijzigd door trui op 28-12-2009 17:01:45 ]
Wampimaandag 28 december 2009 @ 17:08
!

m@x ook op ravelry zag ik, en die heeft haakpatronen voor Max en de Maximonsters gespot
manda-rijnmaandag 28 december 2009 @ 17:12
Oe dankje voor de uitleg! Nu snap ik 'm geloof ik.

Dan is "sc dec every 7th" minderen in iedere 7e?
m@xmaandag 28 december 2009 @ 17:12
quote:
Op maandag 28 december 2009 17:08 schreef Wampi het volgende:
!

m@x ook op ravelry zag ik, en die heeft haakpatronen voor Max en de Maximonsters gespot
Ja, waar denk je dat mijn usernaam vandaan komt
Wampimaandag 28 december 2009 @ 17:14
!! leuk! was vroeger ook een van mijn favoriete boeken
m@xmaandag 28 december 2009 @ 17:20
Het is nog steeds één van mijn favoriete boeken.

Ik baal. Dacht dat ik vandaag de vulling voor mijn beestjes zou krijgen maar de postbode is geweest toen ik onder de douche stond. Dat was al de tweede keer. Nu moet ik het hier in de buurt ophalen maar ik voel me nog te wiebelig om die kant op te gaan
Wampimaandag 28 december 2009 @ 17:23
balen, misschien voel je je morgen iets beter m@x? anders haak je vanavond iets waar je geen vulling voor nodig hebt, een apple cosy (staat in mijn faves ), daar heb je dan alleen een appel voor nodig .
truimaandag 28 december 2009 @ 17:33
quote:
Op maandag 28 december 2009 17:12 schreef manda-rijn het volgende:
Oe dankje voor de uitleg! Nu snap ik 'm geloof ik.

Dan is "sc dec every 7th" minderen in iedere 7e?
ja! decrease. dus na 6 gewone steken haak je er 2 samen tot 1. wordt in 't engels ook vaak afgekort met tog2 of 2tog.
truimaandag 28 december 2009 @ 17:34
wampi, hihi ik had die apple cozy's ook gespot. niks voor ons, omdat dochterlief zo anti-knoopjes is, maar anders...

[ Bericht 0% gewijzigd door trui op 28-12-2009 17:42:44 ]
mmaschamaandag 28 december 2009 @ 17:38
Ravelry is leuk!

Trui had mijn al gevonden voordat ik wist dat ik vindbaar was. Eens kijken of ik mijn projecten er op krijg.
m@xmaandag 28 december 2009 @ 17:44
quote:
Op maandag 28 december 2009 17:23 schreef Wampi het volgende:
balen, misschien voel je je morgen iets beter m@x? anders haak je vanavond iets waar je geen vulling voor nodig hebt, een apple cosy (staat in mijn faves ), daar heb je dan alleen een appel voor nodig .
Kleertjes voor je appel Laat ik nou net al mijn appels in de pompoensoep hebben verwerkt. Ik ga nog even verder speuren.
mmaschamaandag 28 december 2009 @ 17:50
quote:
Op maandag 28 december 2009 17:38 schreef mmascha het volgende:
Ravelry is leuk!

Trui had mijn al gevonden voordat ik wist dat ik vindbaar was. Eens kijken of ik mijn projecten er op krijg.
Mijn plaatjes komen er maar half op.
Wampimaandag 28 december 2009 @ 17:50
Ja, kleertjes voor je appel . Ben ook nog op zoek naar n mooie theepot cosy .
Wampimaandag 28 december 2009 @ 17:52
quote:
Op maandag 28 december 2009 17:50 schreef mmascha het volgende:

[..]

Mijn plaatjes komen er maar half op.
heb je gezien dat je de plaatjes kan verschuiven binnen het kadertje zeg maar?
BEmaandag 28 december 2009 @ 19:17
Ik krijg nu net in de gaten dat ik een soort van stug katoen heb ipv wat soepeler en dat daardoor mijn mutsjes (en alles wat ik er later van ga maken) een stuk stugger zijn en aanvoelen dan ander haakwerk.
En daar kom ik achter als ik inmiddels een stuk of 8-9 kleuren heb.
Maar ze hebben geloof ik wel dezelfde kleuren van een ander type katoen dus overstappen moet wel kunnen. En dan tot die tijd maar stugge mutsjes en beestjes.

En ik moet eens gaan oefenen met gewone vasten te haken, want ik doe nu alles met stokjes.
mijsjemaandag 28 december 2009 @ 19:35
ik ben (even tussendoor) een babyblanket aan het maken voor een collega...



ik ga er een witte rand omheen maken door met wit nog even in hetzelfde idee door te gaan... het is een granny-square, waarbij ik na 4 toeren gewoon door ben gegaan... ik ben nu bij de 26e toer. het wordt al wel wat qua baby-dekentje... ik vraag me alleen af, hoegroot zijn baby-dekentjes over het algemeen? (oftewel, hoever moet ik nog doorgaan?... )
Muckmaandag 28 december 2009 @ 19:45
oh mooi
Ik doe niet aan baby's, dus ik heb geen idee mijsje

Ik heb de meesten van jullie inmiddels opgezocht en als friend toegevoegd op ravelry
Het is dat ik nu druk dozen aan het inpakken ben omdat ik overmorgen verhuis, maar anders zou ik vandaag aan iets nieuws beginnen
PM-girlmaandag 28 december 2009 @ 20:06
Wow, mijsje, wat een werk!

Ik ben ook op Ravelry, met een briljant gekozen naam Ik heb al 1 vriendje geloof ik, maar verder moet ik het nog even uitzoeken.
saawmaandag 28 december 2009 @ 20:11
ik ben ondertussen met mn eerste haakproject bezig > een muts
gaat verdomd langzaam en een tikje scheef

maar ik zet door
mijsjemaandag 28 december 2009 @ 20:29
quote:
Op maandag 28 december 2009 20:06 schreef PM-girl het volgende:
Wow, mijsje, wat een werk!
dat valt gelukkig wel mee ik ben gisteren begonnen tegen de avond en ik ben er vandaag ongeveer een uur mee bezig geweest... het groeit snel en dat is wel prettig met zoiets...

saaw, ik ben benieuwd naar je muts...
BEmaandag 28 december 2009 @ 20:35
Leuk Mijsje!

* Brighteyes gaat ravelry maar eens op!
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 20:38
Is het niet meer zo dat er een wachtlijst is voor Ravelry?
Wampimaandag 28 december 2009 @ 20:39
mijsje, leuk joh! leuk ook om gewoon door te haken vanuit een granny square !
saaw, wel showen als ie af is he?
ik speur op ravelry naar BE en PM-girl, maar wil nog niet echt lukken ..
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 20:55
quote:
Op maandag 28 december 2009 20:35 schreef Brighteyes het volgende:
Leuk Mijsje!

* Brighteyes gaat ravelry maar eens op!
Heb jij dat schattige hertjesplaatje (zie ik bovenaan bij nieuwe users)
BEmaandag 28 december 2009 @ 20:59
Dat ben ik idd! (BEtje dus)
Dat is Sophie de Giraffe! Zo lief!

En ik ben om hoor, wat een supersite, dat Ravelry! Ik vul net in patroon Drops B14-4 en de site komt gewoon met het patroon op de proppen!

Ben ik trouwens te enthousiast als ik voorstel dat we een heuse FOK group oprichten?
m@xmaandag 28 december 2009 @ 21:01
quote:
Op maandag 28 december 2009 20:59 schreef Brighteyes het volgende:
Dat ben ik idd! (BEtje dus)
Dat is Sophie de Giraffe! Zo lief!

En ik ben om hoor, wat een supersite, dat Ravelry! Ik vul net in patroon Drops B14-4 en de site komt gewoon met het patroon op de proppen!

Ben ik trouwens te enthousiast als ik voorstel dat we een heuse FOK group oprichten?
Goed plan

Iemand nog een goed patroon voor een pannenlap? Ik heb er vanavond namelijk eentje in de brand gezet
Wampimaandag 28 december 2009 @ 21:01
quote:
Op maandag 28 december 2009 20:59 schreef Brighteyes het volgende:
Dat ben ik idd! (BEtje dus)
Dat is Sophie de Giraffe! Zo lief!

En ik ben om hoor, wat een supersite, dat Ravelry! Ik vul net in patroon Drops B14-4 en de site komt gewoon met het patroon op de proppen!
ik zei het toch . je kan er zoooooveel vinden, dat krijg je in je hele leven niet gehaakt allemaal
quote:
Ben ik trouwens te enthousiast als ik voorstel dat we een heuse FOK group oprichten?
nee .
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 21:01
*is ook maar aan het vriendjesmaken geslagen

Volgens mij zijn we met genoeg voor een groepje. Maar een Fokgroepje (haken en breien) ipv een specifiek haakgroepje lijkt mij leuker.
Wampimaandag 28 december 2009 @ 21:03
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:01 schreef m@x het volgende:

[..]

Goed plan

Iemand nog een goed patroon voor een pannenlap? Ik heb er vanavond namelijk eentje in de brand gezet
granny square
m@xmaandag 28 december 2009 @ 21:04
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:03 schreef Wampi het volgende:

[..]

granny square
Zat ik eerst ook aan te denken maar daar zitten teveel 'gaten' in en dat is weer niet gandig als je hete spullen moet pakken.
niesliefmaandag 28 december 2009 @ 21:05
quote:
Op maandag 28 december 2009 19:35 schreef mijsje het volgende:
ik ben (even tussendoor) een babyblanket aan het maken voor een collega...

[ afbeelding ][ afbeelding ]

ik ga er een witte rand omheen maken door met wit nog even in hetzelfde idee door te gaan... het is een granny-square, waarbij ik na 4 toeren gewoon door ben gegaan... ik ben nu bij de 26e toer. het wordt al wel wat qua baby-dekentje... ik vraag me alleen af, hoegroot zijn baby-dekentjes over het algemeen? (oftewel, hoever moet ik nog doorgaan?... )
Hoe groot is het nu? Ik zal zo even kijken en meten voor je.
BEmaandag 28 december 2009 @ 21:06
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:01 schreef _Ophelia_ het volgende:
*is ook maar aan het vriendjesmaken geslagen

Volgens mij zijn we met genoeg voor een groepje. Maar een Fokgroepje (haken en breien) ipv een specifiek haakgroepje lijkt mij leuker.
Ja, ik had ook als plan om er gewoon een FOK groep van te maken, niet speciaal voor haken alleen.

Nog heel even over Ravelry en dan zal ik weer braaf on-topic gaan, ik zie bij iedereen als je het profiel aan klikt die featured projects, alleen bij mezelf niet.
Is dat omdat het mijn eigen ding is? Of moet ik daarvoor iets instellen?

*Group maken gaat...
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 21:07
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:01 schreef m@x het volgende:

[..]

Goed plan

Iemand nog een goed patroon voor een pannenlap? Ik heb er vanavond namelijk eentje in de brand gezet


Kitscherig en bloemvormig vind ik wel wat, die onderste (in andere kleuren):

niesliefmaandag 28 december 2009 @ 21:08
quote:
Op maandag 28 december 2009 19:35 schreef mijsje het volgende:
ik ben (even tussendoor) een babyblanket aan het maken voor een collega...

[ afbeelding ][ afbeelding ]

ik ga er een witte rand omheen maken door met wit nog even in hetzelfde idee door te gaan... het is een granny-square, waarbij ik na 4 toeren gewoon door ben gegaan... ik ben nu bij de 26e toer. het wordt al wel wat qua baby-dekentje... ik vraag me alleen af, hoegroot zijn baby-dekentjes over het algemeen? (oftewel, hoever moet ik nog doorgaan?... )
In het vierkant 70 x 70 en in rechthoekig 70 x 100.
Wampimaandag 28 december 2009 @ 21:08
volgens mij komt dat vanzelf als je meerdere afgeronde projecten hebt BE.. ik heb er in elk geval niks voor gedaan .

Ophelia, briljante pannenlappen !
BEmaandag 28 december 2009 @ 21:12
We hebben een clubje opgericht...

http://www.ravelry.com/groups/fok

Ik heb maar gewoon iedereen die ik als vriendjes had mod en editor gemaakt. Wel zo makkelijk.
Spread the word!
Vickymaandag 28 december 2009 @ 21:12
quote:
Op maandag 28 december 2009 17:20 schreef m@x het volgende:
Het is nog steeds één van mijn favoriete boeken.

Ik baal. Dacht dat ik vandaag de vulling voor mijn beestjes zou krijgen maar de postbode is geweest toen ik onder de douche stond. Dat was al de tweede keer. Nu moet ik het hier in de buurt ophalen maar ik voel me nog te wiebelig om die kant op te gaan
Waar moet je het ophalen?? Ik wil het best ff voor jr halen hoor

morgen is het hobbywinkeltje weer open. Kan ik eindelijk mijn verjaardagscenten gaan spenderen
m@xmaandag 28 december 2009 @ 21:13
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:07 schreef _Ophelia_ het volgende:

[..]



Kitscherig en bloemvormig vind ik wel wat, die onderste (in andere kleuren):

[ afbeelding ]
Dat is helemaal mijn ding. Die wil ik ook!
m@xmaandag 28 december 2009 @ 21:14
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:12 schreef Vicky het volgende:

[..]

Waar moet je het ophalen?? Ik wil het best ff voor jr halen hoor
Bij die sigarenwinkel op het rijtje van de hubo. Niet heel ver maar net te ver voor wiebelige ik. Misschien lukt het morgen en anders moet mijn vader het woensdag even doen.

Naar welk hobbywinkeltje ga je? Er zitten er 2 in het oude centrum. Eentje bij de Talamini, maar ook eentje in het zijstraatje bij de kerk. Die laatste vind ik het fijnste.
BEmaandag 28 december 2009 @ 21:15
Die bloemen zijn tof zeg!
Vickymaandag 28 december 2009 @ 21:16
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:14 schreef m@x het volgende:

[..]

Bij die sigarenwinkel op het rijtje van de hubo. Niet heel ver maar net te ver voor wiebelige ik. Misschien lukt het morgen en anders moet mijn vader het woensdag even doen.
ik ga morgen zwemmen met Amber en dan wil ik het daarna eventueel wel halen hoor.

Ik wilde bij diegene naast Talamini. Was helemaal vergeten dat er nog 1 zat...
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 21:17
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:13 schreef m@x het volgende:

[..]

Dat is helemaal mijn ding. Die wil ik ook!
Op de site waar het plaatje vandaan komt staan er nog meer.
m@xmaandag 28 december 2009 @ 21:23
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:17 schreef _Ophelia_ het volgende:

[..]

Op de site waar het plaatje vandaan komt staan er nog meer.
Ik zag het. Heel leuk, alleen geen patroon te vinden. Dat is wel weer een beetje jammer.
Muckmaandag 28 december 2009 @ 21:24
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:07 schreef _Ophelia_ het volgende:

[..]



Kitscherig en bloemvormig vind ik wel wat, die onderste (in andere kleuren):

[ afbeelding ]
ik vind ze geweldig

zegt de vrouw met de zilveren koekoeksklok die zo lelijk is dat ie weer leuk is

een woooeee, onze eigen FOK!-groep
Muckmaandag 28 december 2009 @ 21:25
oh thank god, ik had de nieuwe pagina even gemist, en jullie zijn net zo fout
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 21:30
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:23 schreef m@x het volgende:

[..]

Ik zag het. Heel leuk, alleen geen patroon te vinden. Dat is wel weer een beetje jammer.
Alleen voor die rondjespannelap inderdaad
saawmaandag 28 december 2009 @ 21:31
het lukt niet
je moet eerst een heel eind meerderen zodat je een soort pannenlap krijgt en dan pas 'de bocht om' maar mn pannenlap is vrij gerimpeld. teveel gemeerderd? of wordt het uiteindelijk toch nog plattig?

[edit] met slechte kwaliteit mobielfototje
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 21:33
Je was een muts aan het maken toch?
saawmaandag 28 december 2009 @ 21:35
ja, zegmaar de simpelse beanie
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 21:39
Ik heb niet heel veel mutshaakervaring maar die paar keer dat ik het deed was de bovenkant ook niet 100% vlak, die liep al enigszins rond (je hoofd is ook niet echt vlak).
mmaschamaandag 28 december 2009 @ 21:56
quote:
Op maandag 28 december 2009 17:52 schreef Wampi het volgende:

[..]

heb je gezien dat je de plaatjes kan verschuiven binnen het kadertje zeg maar?
thank you!

Nu even BE haar clubje zoeken. Edit: BE had mij al gevonden

[ Bericht 9% gewijzigd door mmascha op 28-12-2009 22:01:37 ]
lady-wrbmaandag 28 december 2009 @ 22:00
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:07 schreef _Ophelia_ het volgende:

[..]



Kitscherig en bloemvormig vind ik wel wat, die onderste (in andere kleuren):

[ afbeelding ]
o maar die zijn wel heel erg leuk.
waar is het patroon?
en hoe kom ik op ravelry?

-edit, of je leest even goed terug, dr is geen patroon
Wampimaandag 28 december 2009 @ 22:01
lady-wrb: www.ravelry.com , je moet je aamelden voor je je er iets kan, maar dan is het ook wel errug leuk. patroon van die pannenlap is helaas nog nergens gesignaleerd .
saaw: mijn poging tot muts is ook een beetje gerimpeld/ gegolfd op het stuk waar je verwacht dat ie mooooi plat is .
ik heb voor de ravelry groep even snel een banner & een badge plaatje geupload, zo zonder plaatje stond zo kaal
Sidn3ymaandag 28 december 2009 @ 22:14
Heb me ook aangemeld op de fok-group van Ravelry! Al heb ik maar 1 project wat klaar is en hoewel ik ondertussen wel wat aan het maken ben weet ik niet of ik 't afmaak (beetje bezigheidstherapie zeg maar, maar niet zoveel zin). Ik lees hier vaak over mooie bolletjes wol e.d. en hoewel ik veeeeel wol heb liggen van mijn oma is het allemaal zo dun (voor de breimachine) dat ik eigenlijk ook mooie spulletjes wil hebben!
Ik geniet gewoon van jullie afgemaakte haaksels die jullie in razend tempo haken.
lady-wrbmaandag 28 december 2009 @ 22:18
volgens mij valt dat patroon van die panne(n)lap best wel mee.
ik geloof dat ik m snap.
ik heb alleen nog steeds geen katoen. ik zal morgen met mijn nieuwe wol eens een opzetje maken

en sydn3y, je kan ook met dubbele draad haken

en ik heb me aangemeld bij ravelry en de fok-group gezien.
kan iemand zien of ik me daar aangemeld heb? mij is het niet duidelijk
m@xmaandag 28 december 2009 @ 22:23
Je staat erbij
Sidn3ymaandag 28 december 2009 @ 22:24
quote:
Op maandag 28 december 2009 22:18 schreef lady-wrb het volgende:
en sydn3y, je kan ook met dubbele draad haken
Weet ik, kan ook makkelijk want oma deelde de bollen toch al vaak op in meerdere bollen. Maar het moet maar net je kleur zijn en buiten dat stinken de bollen en die kan je (neem ik aan) niet van tevoren in de wasmachine wassen
ik moet maar wachten tot ik niet meer zwanger ben, dan gaat vast m'n reukvermogen weer achteruit...
Daarbij kan ik nooit kiezen wat ik eens zal maken.
lady-wrbmaandag 28 december 2009 @ 22:25
quote:
Op maandag 28 december 2009 22:23 schreef m@x het volgende:
Je staat erbij
geinig, dat zag ik zelf dus niet.
maar het is dus goedgegaan
morgenmiddag ga ik proberen zo'n bloemenpanne(n)lap na te haken
ik heb er zin in
manda-rijnmaandag 28 december 2009 @ 22:29
ik heb het konijn vertaald en zelf wat toegevoegd, morgen aan de slag
Wampimaandag 28 december 2009 @ 22:29
nu weet ik eindelijk OUD-lurker waar dat wrb voor staat
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 22:29
Er staat op Ravelry een redelijk vergelijkbaar patroon voor die pannelappen, ik heb hem in mijn favorieten gezet. (Volgens mij weet ik wat ik komende week haak )
_Ophelia_maandag 28 december 2009 @ 22:31
quote:
Op maandag 28 december 2009 22:29 schreef Wampi het volgende:
nu weet ik eindelijk OUD-lurker waar dat wrb voor staat
Hihi inderdaad (ook lurker)
Wampimaandag 28 december 2009 @ 22:32
wow, dat zijn ze idd ophelia, briljant!!!
Lemijnmaandag 28 december 2009 @ 22:35
je kan chatten op de ravelry FOK!-group!
mijsjemaandag 28 december 2009 @ 22:36
quote:
Op maandag 28 december 2009 21:08 schreef nieslief het volgende:

[..]

In het vierkant 70 x 70 en in rechthoekig 70 x 100.
bedankt!!!
het is nu 46 x 46 cm, dus ik kan nog even m'n best doen...
(ben net begonnen met wit, dus het wordt een centrum van de kleurtjes die je in de foto's hierboven zag, met daaromheen een brede rand van wit...
truimaandag 28 december 2009 @ 22:37
hey wat leuk, een fok! groep op ravelry. en ik ben zomaar lid, en zelfs moderator.
maarre.. ik blijf hier toch ook graag schrijven over onze haakselperikelen hoor!
Wampimaandag 28 december 2009 @ 22:39
quote:
Op maandag 28 december 2009 22:35 schreef Lemijn het volgende:
je kan chatten op de ravelry FOK!-group!
als de haakmeet net zo gezellig wordt..
quote:
Op maandag 28 december 2009 22:37 schreef trui het volgende:
maarre.. ik blijf hier toch ook graag schrijven over onze haakselperikelen hoor!
tuuurlijk, ravelry is vooral leuk voor patronen delen en je to hook list delen
truimaandag 28 december 2009 @ 22:43
oeh chatten, waar?

en die pannelappen, haha geweldig! ik moest wel lachen bij 't duitstalige patroon, ik lees steeds top-flappen ipv topf-lappen.
Lemijnmaandag 28 december 2009 @ 22:44
tuurlijk. maar toch

dit was een reactie op post #205
truimaandag 28 december 2009 @ 22:44
mijsje, wat een werk zeg, voor 'even tussendoor'. maar oei, wel mierzoet die pastelkleurtjes...
Wampimaandag 28 december 2009 @ 22:45
als je in de groep zit zit de chatknop rechts trui
Lemijnmaandag 28 december 2009 @ 22:45
Ja, dat babydekentje ziet er tof uit, en zo snel!
BEmaandag 28 december 2009 @ 23:09
Ik weet niet hoe veel ik daar zal kleppen hoor Trui, weinig gok ik maar hey... ik vond het te leuk om ons clubje daar op te richten.

Ik heb net... ehm... stom zitten doen, dacht dat ik een fout had gemaakt in het mutsje, nog tig keer tellen en toen uithalen, een toer of 10 in totaal, was dat dus achteraf niet nodig geweest.

Tijd om naar bed te gaan, morgen weer een dag.
truimaandag 28 december 2009 @ 23:23
niet nog steeds dat bijenmutsje toch he?? ohneewacht je was met dat roze meidenhoedje bezig, nu weet ik 't weer. wat een toestand, 10 toeren voor niks opnieuw... maar zeer herkenbaar. tijd om te gaan slapen dan inderdaad!
Wampimaandag 28 december 2009 @ 23:27
even stug doorgehaakt, hij had t koud

Muckmaandag 28 december 2009 @ 23:29
Hehehehe, een appeljasje
truimaandag 28 december 2009 @ 23:34
mooi gelukt, wamp!
manda-rijndinsdag 29 december 2009 @ 00:47


En dan vooral die voorbeeld op de achtergrond
truidinsdag 29 december 2009 @ 08:42
wel in spiegelbeeld! wampi, haak je nog steeds binnenstebuiten?
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 08:54
Haha nee, ik haak nu 'zoals het hoort' . Heb het jasje ( ) met best dik katoen gebreid en daarom het patroon wat aangepast. Ook stokjes ipv vasten, en aan de andere kant geëindigd mrt de lus dus .
truidinsdag 29 december 2009 @ 09:17
hijsleuk hoor! en heel cozy.
lady-wrbdinsdag 29 december 2009 @ 09:21
wat leuk, zo'n appeljasje.
jammer dat ik al zo'n groot kind heb, anders had hij appels met jasjes mogen trakteren

enne.... wisten jullie echt niet waar dat wrb van mij voor stond?
in mijn avatar staat: la femme aux bottes rouges (oid), dus het stond er echt !
truidinsdag 29 december 2009 @ 09:24
ja hee da's alleen leesbaar voor mensen met bovenmenselijk goede ogen.
truidinsdag 29 december 2009 @ 09:26
BE wat is een aarbei!!!???
lady-wrbdinsdag 29 december 2009 @ 09:32
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 09:24 schreef trui het volgende:
ja hee da's alleen leesbaar voor mensen met bovenmenselijk goede ogen.
weet ik, ik googelde een keer op lady with red boots en toen kwam ik dit tegen. vond het wel een geinig plaatje. dr is trouwens ook een luchtje met mijn eigen achternaam
hij is alleen een beetje te duur om zomaar te kopen (de prijzen variëren van 85 - 91 dollar + verzendkosten en dat voor een luchtje dat misschien wel naar vullis ruikt )
truidinsdag 29 december 2009 @ 09:38
maar dat zou wel heel bijzonder zijn, een vuilnisparfummetje!
Eigenmijsjedinsdag 29 december 2009 @ 10:00
Wampi de garen die je voor het jasje hebt gebruikt zijn wat dikker dan 'normaal' toch? Vind hem echt leuk!
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 10:07
ja, is behoorlijk dik . gehaakt met een 3,5 mm haaknaald, nog best een beetje lastig . tnx
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 10:41
Hij is leuk Wampi

Missie voor vandaag: nieuwe pannenlappen knutselen en oude projectjes op de foto zetten voor ravelry.
truidinsdag 29 december 2009 @ 10:56
Viel Erfolg m@x! (of ga je 't niet op z'n duits doen, die topflappen?)

BE, wat voor garen was dat dan eigenlijk, waarvan je nu vindt dat 't te stug is?
Lemijndinsdag 29 december 2009 @ 11:03
Geweldig, dat appeljasje! Dat je het echt hebt uitgevoerd!
En opeens denk ik dat ik er ook eentje ga maken. Ik heb zo vaak een losse appel in mn tas zitten, hmm....

M@x, het is even werk, maar je maaksels op ravelry hebben staan is echt wel leuk als overzicht, vond ik.
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 11:07
m@x, ben benieuwd naar je oude projectjes, leuk dat je ze er op gaat zetten!

mmascha, jouw cactussen zijn echt geweldig!! ik ga ook zulk soort dingen maken denk ik .

Lemijn, jaa, dit soort projectjes zijn geweldig om in 1 avond te haken, en in mijn geval ook nog mijn vriend heel hard aan het lachen te maken .

kijken jullie trouwens in Ravelry ook naar de friends activity? via friends, rechtsboven een tabje friends activity, zie je precies wat iedereen maakt, als fave toevoegt enzo.
truidinsdag 29 december 2009 @ 11:13
friends activity? ohzo. de favorieten van een ander heb ik wel eens bekeken ja, dat kan heel handig zijn.
maar ik heb toevallig net een hele lading mutsen-die-me-wel-leuk-lijken als favoriet aangevinkt dus zal ik m'n username daar maar veranderen in muts?
mijsjedinsdag 29 december 2009 @ 11:16
quote:
Op maandag 28 december 2009 22:44 schreef trui het volgende:
mijsje, wat een werk zeg, voor 'even tussendoor'. maar oei, wel mierzoet die pastelkleurtjes...
heel zoet, maar daarvoor ook een brede wiitte rand... dan kan dat het zoete nog iets neutraliseren...
in het beeld dat ik voor ogen heb, gaat het wel iets meevallen, maar we gaan het zien als we 70 x 70 cm hebben...

(en ik als echte Ravelry-n00b begrijp er niet zo heel veel van... ik ben daar ook mijsje, dus als iemand zin heeft... )
truidinsdag 29 december 2009 @ 11:18
kun je een beetje inschatten of je collega van die pasteltinten houdt? of is 't geen verrassing.
truidinsdag 29 december 2009 @ 11:20
ik heb je een uitnodiging gestuurd mijsje. (op ravelry dus).
mijsjedinsdag 29 december 2009 @ 11:23
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 11:18 schreef trui het volgende:
kun je een beetje inschatten of je collega van die pasteltinten houdt? of is 't geen verrassing.
dat vind ze wel mooi
en het is inderdaad een verrassing...
BEdinsdag 29 december 2009 @ 11:47
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 09:26 schreef trui het volgende:
BE wat is een aarbei!!!???
Een aardbeienmutsje. Sorry!

En dat van da katoen ga ik straks even kijken, zit nu nog in bed.

[ Bericht 5% gewijzigd door BE op 29-12-2009 11:57:55 ]
_Arual_dinsdag 29 december 2009 @ 11:52
AarDbei?
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 11:54
Projectjes uit het verleden staan op ravelry (lang niet alles aangezien ik niet alles meer heb). Op naar de pannenlap Ik weet nog niet of het de topflappe worden aangezien mijn Duits uberslecht is. Deze vond ik ook wel leuk.
BEdinsdag 29 december 2009 @ 11:58
Oei, nu zie ik het pas. Thanks Trui en Arual!
_Arual_dinsdag 29 december 2009 @ 12:15
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 11:58 schreef Brighteyes het volgende:
Oei, nu zie ik het pas. Thanks Trui en Arual!
Ach, ik merkte pas toen ik voor de FP werkte dat ik het woord 'Conciërge' altijd verkeerd schreef, zonder me van enig kwaad bewust te zijn. (Congiërge)

Oh mensen: met roze oogschaduw heb ik blozende wangetjes getekend op mijn cactus! Niet zo heel knuffelbestendig, maar ik wil het ding toch gaan gebruiken als speldenkussen.

Verder zoek ik me het leplazerus naar een patroon voor een recht-toe-recht-aan iPhone/iPod Touchhoesje. Iemand?! Ik heb me al suf gegoogled. Maar ik wil geen flapjes, extra zakjes, lusjes of knoopjes eraan.

Maar eerst mrs. Cactus nog afronden!
mmaschadinsdag 29 december 2009 @ 12:19
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 11:07 schreef Wampi het volgende:


mmascha, jouw cactussen zijn echt geweldig!! ik ga ook zulk soort dingen maken denk ik .

Dank je. Ik ben ook nog steeds trots op het resultaat. Het is ook in 1x zo goed gelukt. Ik baal wel eens als ik iets wil maken en dat komt er dan niet uit te zien zoals ik van tevoren bedacht had.

Even een voor het babykleedje van mijsje. Wat een mooie kleuren ook!
truidinsdag 29 december 2009 @ 12:21
ik vind die cactussen ook echt heeeel erg leuk gelukt! waarom heb je er hier nog niet mee gepronkt?

arual, plaatje van de blosjes graag!
Muckdinsdag 29 december 2009 @ 12:24
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 11:07 schreef Wampi het volgende:
kijken jullie trouwens in Ravelry ook naar de friends activity? via friends, rechtsboven een tabje friends activity, zie je precies wat iedereen maakt, als fave toevoegt enzo.
oeh, dat is inderdaad leuk!
mmaschadinsdag 29 december 2009 @ 12:30
quote:
Op vrijdag 7 augustus 2009 17:04 schreef mmascha het volgende:
Eindelijk een haaktopic! Leuk! Ik dacht dat ik de enige was die het weer ontdekt heeft
Ik doe een poging tot Amigurumi.
Laatste project:
[ afbeelding ]
Ik dacht ook dat ik dat hier geplaatst had maar dat is al even geleden. Ik heb toen ook zoveel complimenten gekregen.
(plaatje doet het alleen niet omdat ik alles van mijn hyves heb gehaald en nu op mijn flickr account heb gezet)
truidinsdag 29 december 2009 @ 12:41
oh jammer van dat plaatje, en sorry voor de valse beschuldiging. enne... je kunt hier toch wel naar 't ravelry plaatje linken?

knorretje ik weet niet of je hier nog wel es leest maar zit jij niet ook op ravelry? je bent vast niet deze user
mmaschadinsdag 29 december 2009 @ 12:57
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 12:41 schreef trui het volgende:
oh jammer van dat plaatje, en sorry voor de valse beschuldiging. enne... je kunt hier toch wel naar 't ravelry plaatje linken?

knorretje ik weet niet of je hier nog wel es leest maar zit jij niet ook op ravelry? je bent vast niet deze user
Nee joh!
Ik zet um gewoon nog een keer neer:


Hoe vinden jullie mijn ravelry-plaatje:

In navolging van Lijnloos vind ik eigenlijk dat ik Toadette zelf moeten maken. Dit plaatje heb ik van internet gejat.
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 13:03
jaa die toad en toadette zijn gaaf! zelf haken, en je eigen toadette als plaatje!!
mmaschadinsdag 29 december 2009 @ 13:14
Ik moet dan als eerste de juiste kleurtjes kopen. En dan nog eens nauwkeurig gezichtjes leren maken. Dat blijf ik lastig vinden: het gezicht de juiste uitdrukking geven.
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 13:32
Aargh, wat een kl#tewerk zeg met een beschrijving die je niet snapt. Ik vind die patronen maar ingewikkeld om te lezen en om bij te houden. Ik ben zo gewend om maar wat te doen, maar nu kan dat niet en kom ik er niet uit
lady-wrbdinsdag 29 december 2009 @ 13:43
waar kan ik de beschrijving vinden van die bloempannelap?
ik had gisteravond nog wat zitten klooien, maar als er toch een beschrijving is, dient het gemak de mens natuurlijk
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 13:46
Dit lijkt er een beetje op
Muckdinsdag 29 december 2009 @ 14:06
Nu ik er over nadenk, hadden we vroeger onderzetters die er zo uitzagen, maar dan van een soort gevlochten riet ofzo
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 14:54
Heeft iemand nog tips over hoe ik verschillende kleuren het mooist in elkaar kan laten overgaan? Bij mij is die overgang altijd zo duidelijk zichtbaar en dat vind ik niet zo mooi.
BEdinsdag 29 december 2009 @ 15:01
Trui, het is 60% katoen en 40% acryl staat er op het kaartje.
truidinsdag 29 december 2009 @ 15:06
hmm, dat zegt niet alles dan want softfun van scheepjeswol is van precies dezelfde samenstelling en dat is heel fijn en soepel spul. ik bedoelde eigenlijk meer: van welk merk en hoe dik is het?
knorretjedinsdag 29 december 2009 @ 15:09
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 12:41 schreef trui het volgende:
oh jammer van dat plaatje, en sorry voor de valse beschuldiging. enne... je kunt hier toch wel naar 't ravelry plaatje linken?

knorretje ik weet niet of je hier nog wel es leest maar zit jij niet ook op ravelry? je bent vast niet deze user

nee ik heet daar gewoon knor heb me daar een tijd geleden aangemeld, maar doe er nooit wat mee, kan nooit vinden wat ik zoek enzo

maar heb me net dus maar even toegevoegd aan de fok groep
truidinsdag 29 december 2009 @ 15:13
leuk!
en ik zie ook een deetje, wie is dat?
lady-wrbdinsdag 29 december 2009 @ 15:13
iemand al met die bloempannelap bezig? ik snap geen bal van die laatste toer.
kunnen we rewimo niet aan het haken krijgen?

nou wordt het vandaag toch niet veel meer. ik moet nog even een ovenschotel in elkaar draaien en om half 4 moet ik richting werk tot 11 ( ) uur. en morgen er weer vroeg werken.
dan ga ik daarna er eens goed voor zitten.

knorretjedinsdag 29 december 2009 @ 15:14
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 12:15 schreef _Arual_ het volgende:

Verder zoek ik me het leplazerus naar een patroon voor een recht-toe-recht-aan iPhone/iPod Touchhoesje. Iemand?! Ik heb me al suf gegoogled. Maar ik wil geen flapjes, extra zakjes, lusjes of knoopjes eraan.


Zonder flapjes etc etc gaat het dan om een langwerpig lappie wat je haakt wat als je dubbel doet net groot genoeg is voor wat je er maar in wil schuiven. ?? of heb je een andere voorstelling van een recht-toe-recht aan hoesje ?? Ik heb best wel wat patronen dus wil wel zoeken maar een beetje richtlijn is handig
BEdinsdag 29 december 2009 @ 15:16
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 15:06 schreef trui het volgende:
hmm, dat zegt niet alles dan want softfun van scheepjeswol is van precies dezelfde samenstelling en dat is heel fijn en soepel spul. ik bedoelde eigenlijk meer: van welk merk en hoe dik is het?
Het is 'Katia Mississippi'.
Op de boel voelt het nog wel aardig soepel hoor, dus mss ligt het ook wel aan hoe ik haak.
_Ophelia_dinsdag 29 december 2009 @ 15:19
Ik wil ook pannenlappen haken, maar ik kan pas zaterdag nieuwe katoen halen
knorretjedinsdag 29 december 2009 @ 15:21
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 15:13 schreef lady-wrb het volgende:
iemand al met die bloempannelap bezig? ik snap geen bal van die laatste toer.
kunnen we rewimo niet aan het haken krijgen?



ik ken het patroon niet maar zo ver ik begrijp haak je je buiten rand om die bloem heen en in plaats van dat je zeg maar rond om hem haakt ga je gewoon bij de laatste steek terug.
truidinsdag 29 december 2009 @ 15:23
mmascha, ik moet erg lachen om je hamburger en enorme peren.

en wat ik nou toch vond.... jullie zullen 't wel in m'n favorieten zien.
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 15:24
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 15:13 schreef lady-wrb het volgende:
iemand al met die bloempannelap bezig? ik snap geen bal van die laatste toer.
kunnen we rewimo niet aan het haken krijgen?
truidinsdag 29 december 2009 @ 15:24
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 15:16 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

Het is 'Katia Mississippi'.
Op de boel voelt het nog wel aardig soepel hoor, dus mss ligt het ook wel aan hoe ik haak.
oh daar heb ik ook wel een aantal bollen van, het is niet het allersoepelste spul nee. maar 't 'doet' het wel hoor . ik heb er m'n zeepaardje ook mee gedaan.
Vickydinsdag 29 december 2009 @ 15:38
ik heb net een boekje, haaknaald en katoen gehaald
vanavond aan de slag

m@x, ik ben bij dat zaakje bij de kerk geweest. Wat een megachagarijn zeg.
lady-wrbdinsdag 29 december 2009 @ 15:38
wat betekent rund herum dan?
ik heb geen duits nederlands woordenboek en mijn duits is ook niet meer wat het nooit geweest is

moet ik nu eerst een rand van die blauwe stokjes haken en dan pas naar binnen of dat tegelijkertijd?
bestaat er ook een betekenislijst van de duitse steken, net als die engelse?

ow... nu moet ik echt gaan
haken is verslavend
truidinsdag 29 december 2009 @ 15:38
rund herum = rondom.
lady-wrbdinsdag 29 december 2009 @ 15:41
o dat toch wel.
maar hoe moet ik die laatste toer dan lezen?
ik moet toch naar het midden op de één of andere manier?

o wat doe ik hier nou nog?
truidinsdag 29 december 2009 @ 15:41
hier zijn twee sites met vertalingen van (o.a.) Duitse haak-termen:

http://www.crochetmemories.com/language.html

http://www.kokomo.k12.in.(...)g/german/Vocab/k.htm

owlishly ( ) linkt naar nog meer van dat soort handige vertaalpagina's.
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 15:52
Ik probeer nu deze pannenlap te maken maar kom er niet helemaal uit. Heb ik de instructie nou goed vertaald?

Maak een ketting van 6 lossen en maak daar een ring van
1. Maak met 3 lossen het eerste stokje en haak vervolgens nog 13 stokjes in de ring (totaal 14 stokjes) en verbind deze met een halve vaste
2. Maak een ketting van 3 lossen en haak vervolgens 2 stokjes in elke steek van de vorige ronde (totaal 14 stokjes), verbind deze met een halve vaste
3. Maak een ketting van 3 lossen en haak 2 stokjes in de volgende steek. *Haak vervolgens 1 stokje in de volgende steek en 2 stokjes in de 2 daarop volgende steken,* herhaal dit. Verbind met een halve vaste
4. Maak een ketting van 3 lossen en haak 1 stokje in de volgende steek en 2 stokjes in de daarop volgende steek. *Haak vervolgens 2 stokjes in de 2 daarop volgende steken en 2 stokjes in de daarop volgende steek.* Herhaal dit. Verbind met een halve vaste
5. Maak een ketting van 3 lossen en haak 2 stokjes in de 2 daarop volgende steken en 2 stokjes in de de volgende steek. *Haak vervolgens 3 stokjes in de 3 daarop volgende steken en 2 stokjes in de volgende steek.* Herhaal dit. Verbind met een halve vaste.
6. Vermeerder de volgende 7 rondes als in '5'

De rand:
Haak een losse in één van de steken van de laatste ronde. Sla 2 steken over. *Haak 3 stokjes in de volgende steek, haak een losse en haak 3 stokjes in dezelfde steek als de laatste 3 stokjes. Sla 2 steken over, haak een halve vaste* Herhaal dit tot je helemaal rond bent geweest.

Haak een ketting van 10 lossen en zet die vast met een halfvaste in de laatste steek van de vorige ronde.

Vanaf ronde 5 gaat het bij mij mis. Dan lijkt het alsof ik teveel meerder waardoor het één geroezeld geheel wordt terwijl ze op het plaatje mooi plat zijn. Help!
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 15:53
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 15:38 schreef Vicky het volgende:
ik heb net een boekje, haaknaald en katoen gehaald
vanavond aan de slag

m@x, ik ben bij dat zaakje bij de kerk geweest. Wat een megachagarijn zeg.
Echt? Tegen mij is ze altijd heel vriendelijk. Beetje te zelfs. Heb altijd moeite om er weg te komen omdat ze hele verhalen begint op te hangen
Vickydinsdag 29 december 2009 @ 15:55
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 15:53 schreef m@x het volgende:

[..]

Echt? Tegen mij is ze altijd heel vriendelijk. Beetje te zelfs. Heb altijd moeite om er weg te komen omdat ze hele verhalen begint op te hangen
Ze begon al meteen tegen me dat op Amber met oliebol (zonder suiker) moest letten en ze keek ook zo super vrolijk..
truidinsdag 29 december 2009 @ 16:04
ik heb een eerste snelle poging gedaan om 't patroon te vertalen uit het duits: aanvullingen zijn welkom, ik moet weg dus ik plant het gewoon even hier neer, OK?

Pannelappen vertaald uit ’t Duits. 1e poging:

Materiaal:
• Wit Katoen & Lila Katoen, Panama Magliaclub 100% katoen.
• Haaknaald nr. 3-3,5

Zo gaat het:
1. ) 6 lossen tot een ringetje sluiten. (wit)
2. ) In deze ring 12 stokjes haken
3. ) Deze stokjes verdubbelen, zodat je er 24 hebt. (in elke steek 2 nieuwe stokjes haken dus)
4. ) 4 Lossen haken en 1 stokje. Vastmaken in de beginlosse.
Nu in elke steek: 1 stokje, 1 losse, 1 stokje, in dezelfde steek haken.
Dan krijg je 16 “Mustersätze” ?? (nog vertalen)
5. ) In deze Mustersätze als volgt te werk gaan:
2 Stokjes., 1 losse., 2 stokjes. (herhalen)

6. ) zie de 5e toer, precies gelijk.
7. ) In elke Mustersatz 3 stokjes., 1 losse., 3 stokjes haken
8. ) In jeden Mustersatz 3 stokjes., 1 losse., 3 stokjes., 1 losse haken
9. ) Nu met blauwe kleur jeweils 8 stokjes in de Mustersätze haken, rondom.
10. ) Nu terughaken: Om het laatste stokje losjes 1 vaste steek en 1losse haken
Om het onderste witte stokje weer losjes 1 vaste steek en 1 losse steek haken, enzovoort tot beneden aan, in de ring met 1 vaste haken. Aan de andere kant weer op de stokjesrij haken (?) Bovenaan de Muschel vasten haken en alles herhalen.Tot slot nog een ophanglusje eraan haken.

Je kunt natuurlijk ook in het begin in elke tweede steek een Mustersatz maken, zo verkrijg je bredere vakjes.
mmaschadinsdag 29 december 2009 @ 16:34
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 15:23 schreef trui het volgende:
mmascha, ik moet erg lachen om je hamburger en enorme peren.

en wat ik nou toch vond.... jullie zullen 't wel in m'n favorieten zien.
Ik was mijn lijstje aan het maken en ik dacht: oke, dat kunnen anderen dus nu zien...
Ik dacht dat het misschien leuk zou zijn voor mijn nichtje. Ik hou van dat soort dingen. En dat zie je in mijn hele lijstje terug.

Nu ga ik even bij jou spieken
Edit: Nou ja!
Eigenmijsjedinsdag 29 december 2009 @ 17:10
Ik kan nooit goed onthouden hoeveel steken ik nu al heb gedaan, hoe doen jullie dat? Of ligt het gewoon aan mijn slechte korte termijn geheugen? :$
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 17:17
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 17:10 schreef Eigenmijsje het volgende:
Ik kan nooit goed onthouden hoeveel steken ik nu al heb gedaan, hoe doen jullie dat? Of ligt het gewoon aan mijn slechte korte termijn geheugen? :$
Ik ook niet. Ik rijg altijd een draadje door de laatste steek van de voorgaande ronde. Dan weet ik in ieder geval waar ik moet stoppen.
_Ophelia_dinsdag 29 december 2009 @ 17:19
Ik hang een kleine gekleurde veiligheidsspeld of paperclip aan de laatste steek, draadjes blijven bij mij nooit zitten.
Eigenmijsjedinsdag 29 december 2009 @ 17:49
En een toer is dus ook gewoon een ronde?

Vanmiddag bij Pipoos katoen gekocht en merk al gelijk dat het makkelijker gaat dan met acryl en het ziet er ook beter uit.
manda-rijndinsdag 29 december 2009 @ 18:05

Gelijk de blusher maar even getest

En een beetje erg mislukte olifant (maar ik kon toen al wel 2 hele dagen haken )
SPOILER

Grover look-a-like
Sidn3ydinsdag 29 december 2009 @ 18:08
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 14:54 schreef m@x het volgende:
Heeft iemand nog tips over hoe ik verschillende kleuren het mooist in elkaar kan laten overgaan? Bij mij is die overgang altijd zo duidelijk zichtbaar en dat vind ik niet zo mooi.
Volgens mij moet je met de nieuwe kleur draad beginnen als je van de vorige steek nog 2 lussen op je haaknaald hebt zitten. Als je met een nieuwe toer begint in een nieuwe kleur, moet je dus bij de laatste steek van de vorige toer bij 2 lussen op de haaknaald met de nieuwe kleur beginnen en daarna de keerlossen haken in je nieuwe kleur.
De losse draadjes daarna door je haakwerk weven
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 18:17
trui en die ga je ook echt een keer haken??

manda-rijn, leeeeuk je beestjes joh! die olifant is ook super!

ik heb op m'n werk wat patroontjes geprint: ga vanaf morgen 5 dagen met vrienden in een boerderij in friesland zitten, en daar moet ik wel wat te doen hebben natuurlijk! ben benieuwd hoeveel topics jullie volgekletst hebben als ik terug kom .
mmaschadinsdag 29 december 2009 @ 18:58
Ik denk dat we deze wel vol krijgen. Veel plezier daar!

En dat olifantje is ook goed gelukt hoor!
Die blush staat wel lief. op een trollbeads tasje
_Arual_dinsdag 29 december 2009 @ 19:14
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 15:14 schreef knorretje het volgende:

[..]



Zonder flapjes etc etc gaat het dan om een langwerpig lappie wat je haakt wat als je dubbel doet net groot genoeg is voor wat je er maar in wil schuiven. ?? of heb je een andere voorstelling van een recht-toe-recht aan hoesje ?? Ik heb best wel wat patronen dus wil wel zoeken maar een beetje richtlijn is handig
Zoiets:



Waarschijnlijk doodsimpel, maar ja. Ik ben ook nog maar net begonnen natuurlijk
_Arual_dinsdag 29 december 2009 @ 19:15
Gut, wat een drukte hier.
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 19:23
deze misschien arual? http://www.ravelry.com/patterns/library/crochet-iphone-cozy
er zit een flapje aan maar dat is vast makkelijk weg te laten
_Arual_dinsdag 29 december 2009 @ 19:25
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 19:23 schreef Wampi het volgende:
deze misschien arual? http://www.ravelry.com/patterns/library/crochet-iphone-cozy
er zit een flapje aan maar dat is vast makkelijk weg te laten
Ik heb alleen maar een 3.0 haak.
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 19:31
hmm, dan heb je vast ook dunnere wol. maar dit patroon laat wel zien dat het een kwestie is van een aantal steken als basis haken en dan gewoon doorhaken op dezelfde manier. als je dat nou eens probeert met je wol en je 3.0 haaknaald, en dan net zoveel steken opzetten tot het de juiste breedte heeft, en doorhaken tot je de juiste lengte hebt om het dubbel te klappen? gewoon beginnen joh, als je mis zit is het ook zo weer uitgehaald .
PM-girldinsdag 29 december 2009 @ 19:52
Trui, dat ding!

Oja jongens, ik ben dus hookar, even voor de duidelijkheid
m@xdinsdag 29 december 2009 @ 20:06
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 18:08 schreef Sidn3y het volgende:

[..]

Volgens mij moet je met de nieuwe kleur draad beginnen als je van de vorige steek nog 2 lussen op je haaknaald hebt zitten. Als je met een nieuwe toer begint in een nieuwe kleur, moet je dus bij de laatste steek van de vorige toer bij 2 lussen op de haaknaald met de nieuwe kleur beginnen en daarna de keerlossen haken in je nieuwe kleur.
De losse draadjes daarna door je haakwerk weven
Wat is een keerlosse?

De Happy Hookar PM?
PM-girldinsdag 29 december 2009 @ 20:07
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 20:06 schreef m@x het volgende:

[..]

Wat is een keerlosse?

De Happy Hookar PM?
Zoiets!
_Ophelia_dinsdag 29 december 2009 @ 20:25
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 19:52 schreef PM-girl het volgende:
Trui, dat ding!

Oja jongens, ik ben dus hookar, even voor de duidelijkheid
Hihi, ik wilde net een wie is wie topicje openen

*is helemaal niet nieuwsgierig
Eigenmijsjedinsdag 29 december 2009 @ 21:42
In mijn patroon staat 'Sc 3, sc2 tog* around (24 sts)'. Ik moet dit dus 6x herhalen toch om aan 24 steken te komen?
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 21:44
ja, je moet aan 24 steken komen, dus dat is 6 keer herhalen. of zorgen dat je bij de 1e steek van je toer weer uitkomt . je bent een stadsgenoot zag ik op ravelry
Pandora73dinsdag 29 december 2009 @ 21:46
Zo vlak voor het topic weer eens vol is, en ik ben letterlijk en figuurlijk nog geen (haak)steek verder, heb ik mezelf ook maar even voor de haakgroep op Ravelry aangemeld.
O en trui.... Hij is leuk, je laatste fave
Eigenmijsjedinsdag 29 december 2009 @ 21:49
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 21:44 schreef Wampi het volgende:
ja, je moet aan 24 steken komen, dus dat is 6 keer herhalen. of zorgen dat je bij de 1e steek van je toer weer uitkomt . je bent een stadsgenoot zag ik op ravelry
Ok thnx! Die plaats klopt niet helemaal, maar ligt er wel vlakbij
truidinsdag 29 december 2009 @ 21:51
haha nou ik was niet van plan 'm ook echt te gaan haken hoor, don't worry. maar ik vond 'm zo lachwekkend, 't leek me wel iets om ons fok! cluppie even mee op te eh leuken.
Lemijndinsdag 29 december 2009 @ 21:55
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 21:51 schreef trui het volgende:
haha nou ik was niet van plan 'm ook echt te gaan haken hoor, don't worry. maar ik vond 'm zo lachwekkend, 't leek me wel iets om ons fok! cluppie even mee op te eh leuken.
Ach, een jasje voor je appel of een jasje voor je vibrator, wat is het verschil eigenlijk? Als het maar niet vies wordt in je tas tenslotte

Ik ga voor 't eerst iets decreasen... tot nu toe deed ik alleen increasen of vlak haken. Ik voel me weer helemaal een beginner. Gebruiken jullie deze decreasing invisible techniek? Of een andere?
Wampidinsdag 29 december 2009 @ 21:55
hahaha trui, jouw gechat tegen jezelf !!

ik heb in de trein aan Charly t zeepeerd zitten haken. dat werd enthousiast bekeken door twee oudere dames en hun mannen, best geinig, en zij vonden het ook leuk om een 'jong iemand' te zien haken geloof ik . Charly wordt trouwens paars, dat was toch geen kleur voor een zeepeerd zei een van de mannen. dat ik toevallig paars bij me had was geen excuus
Lemijndinsdag 29 december 2009 @ 21:57
quote:
Op dinsdag 29 december 2009 17:10 schreef Eigenmijsje het volgende:
Ik kan nooit goed onthouden hoeveel steken ik nu al heb gedaan, hoe doen jullie dat? Of ligt het gewoon aan mijn slechte korte termijn geheugen? :$
Ik tel vaak hardop en moet van mezelf dan dus geconcentreerd blijven tot een rondje weer af is. En bij meerderen, bijv. elke 5e eentje extra, onthoud ik dat dat moet bij 5-10-15 etc. En soms zit je een kwartier uit te zoeken waar je bent, omdat de telefoon ging ofzo
Oh ja, en ik print vaak het patroon uit en omcirkel steeds waar ik ben.

[ Bericht 2% gewijzigd door Lemijn op 29-12-2009 23:18:41 ]