abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_75747771
quote:
Op donderdag 17 december 2009 21:59 schreef De_Ruyter het volgende:

[..]

Het gaat toch over Nederland of niet, of zou je het ook niet erg vinden als er "democratisch" werd besloten om alle minaretten maar in de ban te doen?
Jij betrok de minaretten bij de discussie
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  donderdag 17 december 2009 @ 22:02:35 #202
283465 De_Ruyter
Neo-conservative materialist
pi_75747782
quote:
Op donderdag 17 december 2009 22:00 schreef clumsy_clown het volgende:

[..]

Ja, da's mooi en alles, maar heeft geen reet te maken met de rest van de onzin die je uitkraamde.

Maar mooi dat je dat inzicht hebt heur.
Dat heeft er alles mee te maken, wat heeft de SP in godsnaam van doen met het Suikerfeest, en wie zijn zij om dat als plausibel alternatief te laten gelden (of het te steunen) in plaats van het kerstfeest. Ik heb nog maar weinig in m'n leven zulke onzin gehoord.

We wonen hier in Nederland, niet in een verkapte kolonie van Saudie-Arabië, en daar mag de linkse politiek wel eens heel snel achter komen wat mij betreft. Ik neem de moslims niks kwalijk, maar wel die schuimbekkende linkse kliek die denkt bij elke boe of bah een "multiculti" project te starten.
Recht(s) zo die gaat.
It is a great night, it is the end of socialism
Rechts lullen, rechts vullen.
  donderdag 17 december 2009 @ 22:03:35 #203
283465 De_Ruyter
Neo-conservative materialist
pi_75747829
quote:
Op donderdag 17 december 2009 22:02 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Jij betrok de minaretten bij de discussie
Ja omdat het eenzelfde principe is, een verbod op een aspect van de Islam, of een verbod op een aspect van het Christendom, ik zie het verschil niet. Of de politiek moet al een voorkeur hebben voor een bepaalde religie, dan kan ik het nog wel begrijpen.

Maar dan weet ik ook meteen in welke hoek ik ze moet neerzetten.
Recht(s) zo die gaat.
It is a great night, it is the end of socialism
Rechts lullen, rechts vullen.
  donderdag 17 december 2009 @ 22:05:06 #204
267333 buzz1291
Never a dull moment
pi_75747909
quote:
Op donderdag 17 december 2009 20:44 schreef Poepoog het volgende:

[..]

Goed, laten we dan ook maar Koninginnedag afschaffen, "in de meeste andere landen wordt ie ook helemaal niet gevierd".
5 mei ook niet, en zeker niet in Duitschland
2015: BUD - SAW - AUH - BKK - CNX - UTH - SIN - KUL - SGN - DAD - HUI - HAN - HKG . . . . . .
  vrijdag 18 december 2009 @ 01:12:06 #205
798 voyeur
bemoeit zich
pi_75754018
quote:
Op donderdag 17 december 2009 22:03 schreef De_Ruyter het volgende:

[..]

Ja omdat het eenzelfde principe is, een verbod op een aspect van de Islam, of een verbod op een aspect van het Christendom, ik zie het verschil niet. Of de politiek moet al een voorkeur hebben voor een bepaalde religie, dan kan ik het nog wel begrijpen.

Maar dan weet ik ook meteen in welke hoek ik ze moet neerzetten.
Helaas is Nederland inderdaad niet seculier. Hare Majesteit tekent haar wetten nog steeds in de naam van haar God. In een seculier Nederland zou je gewoon een vast aantal vrij beschikbare vrije dagen hebben voor je favo godsdienst die je al dan niet kan opnemen. Zo werkt het echter niet. Er is een sterke bias naar Christelijke feestdagen, maar dan met het grote verschil met andere landen dat wij hier overal de 2de van hebben.
De bijbel weet er niets van, maar wij vieren 2e kerst, pinkster, en paasdag.

Als jij echt een conservatief bent, zou je hier sterk op tegen moeten zijn.
Here we are now, entertain us.
pi_75754099
Geen behoefte aan een of ander nieuw religieus feest. Maar we hebben al de minste officiele feestdagen ter wereld, dus er mag best 1tje bij.

Kerst 2 dagen, niks mis mee. Scheelt weer een dag vrij nemen.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  Moderator vrijdag 18 december 2009 @ 07:45:38 #207
5428 crew  miss_sly
pi_75756660
quote:
Op donderdag 17 december 2009 21:18 schreef Disana het volgende:

[..]

Ja, en we wijken er ook mee af van bijna alle andere westerse landen. Nu overigens zelfs drie dagen achter elkaar.
Toch vind ik dit geen goed argument. Weliswaar wijkt Nederland af met 2e Kerstdag enzo, maar in bijvoorbeeld Duitsland en Belgie worden bepaalde heiligendagen gevierd. Geen bedrijf te bereiken, en hier in Nederland wordt wel gewerkt. Dus de vergelijking met andere landen in combinatie met de wereldeconomie lijkt me niet terecht.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  † In Memoriam † vrijdag 18 december 2009 @ 07:51:11 #208
137949 Disana
pi_75756704
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 07:45 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Toch vind ik dit geen goed argument. Weliswaar wijkt Nederland af met 2e Kerstdag enzo, maar in bijvoorbeeld Duitsland en Belgie worden bepaalde heiligendagen gevierd. Geen bedrijf te bereiken, en hier in Nederland wordt wel gewerkt. Dus de vergelijking met andere landen in combinatie met de wereldeconomie lijkt me niet terecht.
Maar als die tweede dag nu eens wordt vervangen door een andere feestdag op een ander tijdstip? Heiligen kan ik zo niet bedenken, maar 1 mei komt wel in aanmerking
  Moderator vrijdag 18 december 2009 @ 07:57:38 #209
9859 crew  Karina
Woman
pi_75756760
Ik bekijk het op een heel andere manier. Als je naar 2010 kijkt is de laatste vrije dag in het voorjaar 24 mei (Pinksteren, waarvan de meeste mensen ook geen flauw idee hebben wat het is). De volgende is dan Kerst.

Als je op de dag van het Suikerfeest vrij zou hebben, dan heb je in september ook nog een vrije dag en hoef je in mei niet te wachten tot december.

Voor de rest boeit het me niet, ik heb helemaal niets met Godsdienst of het nou Christendom, Islam of wat dan ook is. En ze kunnen Suikerfeest ook toevoegen in plaats van in te ruilen met 2e Kerstdag.

Volgend jaar zou het trouwens wel goed uitkomen om met Suikerfeest vrij te zijn want dan valt Kerst op zaterdag en zondag.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  Moderator vrijdag 18 december 2009 @ 08:01:32 #210
5428 crew  miss_sly
pi_75756792
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 07:51 schreef Disana het volgende:

[..]

Maar als die tweede dag nu eens wordt vervangen door een andere feestdag op een ander tijdstip? Heiligen kan ik zo niet bedenken, maar 1 mei komt wel in aanmerking
Nou, het argument was dat het slecht was voor de economie omdat de wereld doordraait en wij niet meedraaien, maar wij houden op andere dagen de wereldeconomie mee gaande namens onze buurlanden.

Die 2e xx-dagen die wij hier vieren, zijn inderdaad vreemd tov andere landen. En het feit dat we nog christleijke feestdagen hebben, is misschien ook wat vreemd. Maar het gaat niet alleen om religieus en om wereldeconomie, het gaat ook om een stukje cultuur en historie. En hoewel er vaker al wordt gemopperd op die festdagenh, zijn er nog steeds heel veel mensen die er wel van genieten. Niet vanwege het religeiuze karakter, integendeel, maar juist wel vanwege dat wat het geworden is: een aantal sfeervolle dagen in december die je verplicht met je (schoon)familie doorbrengt, waar je over moppert maar toch zelf mede in stand houdt.

Als er dan getornd wordt aan een 2e xx-dag, dan zou mijn voorkeur absoluut niet gaan naar Kerst, maar juist naar Pinksteren.

En ik blijf bij mijn eerste post in dit topic: niet inruilen, maar een feest erbij, of dat nou religieus getint is of 1 mei, maakt me niet uit. Er zit overal een bepaalde ideologie achter, en het is altijf maar de vraag of je die steunt.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_75757351
Is die klote 2e kerstdag nou al eens een keertje opgeheven?
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  vrijdag 18 december 2009 @ 09:21:15 #212
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_75757930
quote:
Op donderdag 17 december 2009 20:42 schreef miss_sly het volgende:
Niet in plaats van, maar als extra nationale feestdag erbij vind ik het een prima uiting van de multiculturele samenleving waarin we leven.
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
  vrijdag 18 december 2009 @ 09:56:52 #213
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_75758796
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 08:01 schreef miss_sly het volgende:
Die 2e xx-dagen die wij hier vieren, zijn inderdaad vreemd tov andere landen.
Duitsers hebben ook een 2. Weihnachtstag en Engelsen kennen Boxing Day, dat Kerst over meerdere dagen gevierd werd is niet helemaal uitzonderlijk, het is immers een vrij belangrijk kerkelijk feest.

Anderzijds zijn er ook Christelijke feestdagen waarvoor men in andere landen wel vrij heeft, maar in Nederland niet, b.v. Allerzielen, of Maria-Hemelvaart. Ook de Tweede Pinksterdag, die wij hebben wordt in ons omringende landen gevierd, en een deel van de Duitsers heeft b.v. een week later ook nog Sacramentsdag (Fronleichnam) en tweede Paasdag is sowieso in Europa heel wijdverspreid.

Als Nederland ergens zit qua Christelijke feestdagen, dan is het denk ik eerder aan de lage kant.

De VS zijn denk ik het belangrijkste land waar die 2e dagen geen expliciete vrije dagen zijn (maar ze ten dele die traditie ook wel kennen, b.v. Dyngus Day) maar in Europa is het eigenlijk echt niet vreemd.

Maar wat ik me altijd afvraag, waarom moet het weer allemaal centraal geregeld worden en moet iedereen vrij? Naast nog dat het mogelijk problemen geeft met het Suikerfeest dat niet samenvalt afhankelijk van de manier waarop men de maanstand bepaald, wat nog soms een ongelukkige situatie kan geven.

Ik zou het veel eerder zoeken in een mogelijkheid waarbij een werknemer zelf kan vrijvragen als hij het wil. Net zomin als ik nu per se op verplichte vrije dagen zit te wachten, zal dat met Suikerfeest niet veel anders zijn. Maar dat anderen dat willen, dat is natuurlijk voorstelbaar.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_75758822
Belachelijk. Mensen die met dit soort voorstellen komen zouden ze in een dwangbuis moeten afvoeren richting de eerste de beste TBS-kliniek (waar ze vervolgens bij het eerste proefverlof alweer ontsnappen ). We leven in Nederland en niet in Saudi-Arabië. Ook al weet niemand waar de kerstdag precies voor wordt gevierd, het is gewoon een traditie. En die ga je niet overboord zetten voor een paar Mohammedanen. Waarom altijd voor hen? Waarom moeten zij altijd bevredigd worden? Waarom hoor je nooit zo'n voorstel voor Hindoestanen oid? Die wonen toch ook in dit land en hebben toch ook feestdagen?

En dat voorstel van suikerfeest als nationale feestdag erbij: onzin. Je gaat niet één minderheid wel een nationale feestdag geven en de andere minderheid niet. Laat die ene minderheid eerst maar eens wat beter participeren in de samenleving (onderwijs, lagere criminaliteitscijfers, taal) alvorens hen dit soort dingen te geven.
  vrijdag 18 december 2009 @ 10:13:33 #215
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_75759322
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 09:57 schreef ThaMadEd het volgende:
Ook al weet niemand waar de kerstdag precies voor wordt gevierd, het is gewoon een traditie.
Traditioneel wordt vanuit het Katholicisme op 26 december Sint Stefanus herdacht, de eerste Christelijke martelaar. Ooit was die erg populair, Stefanuskerken heb je ook veel. Misschien dat dit er ook aan de grondslag ligt in Nederland, maar in Katholieke landen wordt dit nog wel explicieter gevierd.

Oorspronkelijk kent de kerkelijke liturgie om veel feesten een periode van acht dagen (octaaf). Niet dat dat 8 vrije dagen waren, maar wel 8 gewijd aan het feest in kwestie.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_75760085
Ik stel voor om de Islam af te schaffen. Er hoeft niets voor in de plaats
Om aan te geven hoe hoog Erdogan het moederschap acht, gaf hij een voorbeeld uit de praktijk. ''Ik kuste wel eens de voeten van mijn moeder omdat ze naar het paradijs roken. Zij wierp me dan een zedige blik toe en huilde soms.''
pi_75760630
Doe niet zo bijdehand man
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  vrijdag 18 december 2009 @ 10:53:52 #218
188734 Revolution-NL
VOC Mentaliteit
pi_75760658
Wilders kom er maar in
  vrijdag 18 december 2009 @ 11:12:01 #219
3542 Gia
User under construction
pi_75761340
Ze moeten gewoon alle verplichte feestdagen afschaffen en die extra dagen bij je vrije dagen voegen.
Dan kan iedereen vrij nemen wanneer hij/zij dat wil, of voor geloofsfeesten, bijvoorbeeld.
Op suikerfeest moet dan wel de islamitische werknemer voorrang krijgen met verlof nemen.
Met kerst enzo geldt dit dan voor de Christelijke werknemer.

Op de werkvloer is er dan altijd een minimale bezetting of meer, zodat de productie het hele jaar doorgaat. Geen bedrijfssluitingen meer met feestdagen.

Opgelost.
  vrijdag 18 december 2009 @ 14:25:46 #220
179598 Deprater
werken fijn, niks doen beter
pi_75768914
Juist

De politiek will altijd zo correct mutilcultureel mogelijk zijn, in de praktijk moeten ze dat aan de werkgever overlaten
pi_75769248
Ik zeg twee keer NEE tegen dit idiote voorstel.

NEE, want Nederland heeft zo'n beetje de minste vrije dagen (feestdagen) van alle landen in Europa. We gaan dus geen dagen inleveren.

NEE, we gaan ons niet nog verder aanpassen aan de wensen van moslims. Die mogen in Nederland extreem veel als je het afzet tegen de rechten van christenen in bijvoorbeeld Turkije of Iran. Als moslims tijdens het Suikerfeest vrij willen, nemen ze maar een vrije dag op. Circa 40 procent van de Nederlanders - een veel grotere groep dan de 6 procent moslims - hangt helemaal GEEN geloof aan en zij hebben ook geen eigen vrije dag.

Als het Suikerfeest een nationale vrije dag wordt, eis ik ook de "Nationale Atheïsmedag" als vrije dag. Zo niet, dan is er sprake van loepzuivere discriminatie, waarbij gelovigen (weer eens) worden voorgetrokken.
pi_75769650
Ik ben voor een bindend referendum over de afschaffing van het suikerfeest met als alternatief een derde kerstdag..
pi_75770798
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 14:44 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Ik ben voor een bindend referendum over de afschaffing van het suikerfeest met als alternatief een derde kerstdag..
Als ik samen met mijn mede-gelovigen van het Vliegend Spaghettimonster bedenk dat 18 december voortaan de jaarlijkse spaghettidag is, dan heb ik het volste recht daartoe. Of de staat dat dan ook moet faciliteren met een nationale vrije dag is weer een ander verhaal...
pi_75771300
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 14:34 schreef isogram het volgende:
Ik zeg twee keer NEE tegen dit idiote voorstel.

NEE, want Nederland heeft zo'n beetje de minste vrije dagen (feestdagen) van alle landen in Europater wereld. We gaan dus geen dagen inleveren.

NEE, we gaan ons niet nog verder aanpassen aan de wensen van moslims. Die mogen in Nederland extreem veel als je het afzet tegen de rechten van christenen in bijvoorbeeld Turkije of Iran. Als moslims tijdens het Suikerfeest vrij willen, nemen ze maar een vrije dag op. Circa 40 procent van de Nederlanders - een veel grotere groep dan de 6 procent moslims - hangt helemaal GEEN geloof aan en zij hebben ook geen eigen vrije dag.

Als het Suikerfeest een nationale vrije dag wordt, eis ik ook de "Nationale Atheïsmedag" als vrije dag. Zo niet, dan is er sprake van loepzuivere discriminatie, waarbij gelovigen (weer eens) worden voorgetrokken.
Top!
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_75771567
quote:
Op vrijdag 18 december 2009 14:44 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Ik ben voor een bindend referendum over de afschaffing van het suikerfeest met als alternatief een derde kerstdag..
Ik vind het op zich al heel raar en onjuist om er 1 geloof uit te lichten om in aanmerking te komen voor een officiële feestdag.
Dan moeten álle geloven hier in Nederland dat krijgen. Of we laten het zoals het is, dat lijkt me nog veel beter.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')