They're out to get us!quote:Op zondag 13 december 2009 01:16 schreef Edskimo het volgende:
AD(h)D'ers zijn niet gewoon heel druk, alle andere mensen zijn gewoon veel te rustig![]()
ongeveer een jaar geleden hebben ze na 3voudig lezen van mijn testuitslagen toegegeven dat ik ADHD heb, en dat het wel is tijd kon worden voor medicijnen.
Omdat ritalin niet de goede oplossing bleek te zijn, heeft de shrink dextro amfetamine voorgeschreven.
En toen begon de ellende.... insomnia, geen eetlust en geheel sociaal afgevlakt.
Het lijkt allemaal wel beter te gaan, maar dat is gewoon een uitputtingsslag
Ik ben nou aan het afbouwen, en ik krijg m'n eetlust en me slaap ook weer langzaam aan terug.
Dan maar chaotisch en druk, enige probleem is dat dat in deze tijd niet door de maatschappij word geaccepteerd, dus dan word je eigenlijk alleen maar stil gehouden met medicijnen.
Meer doen de medicijnen namenlijk ook niet, ze werken bijna bij elk persoon (ongeacht of het een adhd'er is of niet) hetzelfde.
gevalletje pillenmaffia
Ja, erg herkenbaar. Ik ben echt benieuwd wat voor effect medicatie op mij gaat hebben.quote:Op zondag 13 december 2009 00:47 schreef Tuttebel. het volgende:
[..]
Inderdaad, maar ook als het gaat om tijd die je niet hebt voor dingen en afspraken. De gedachtestromen de hele dag zijn uitputtend, daardoor voel ik me sneller moe, en trek ik me liever terug om orde te creeren & alles dat in me opkomt te doen of op te schrijven.
En 't is extra frustrerend omdat ik afgelopen week (met griep en flinke koorts) véél rustiger was dan doorgaans, en gewoon 5 afleveringen van een serie achter elkaar kon kijken.. nu kom ik niet verder dan 5 minuten voordat ik weer mijn mail begin te checken, of al mijnenvegend verder kijkquote:Pfff, ik ben echt té onrustig en opgefokt de laatste dagen.
Het werkloos thuiszitten en wachten tot behandeling begint zal hierbij niet echt helpen vermoed ik, maar 't is ondertussen echt erg lastig om mezelf voldoende bezig te houden om 's avonds geen bol onrust te worden.
Ik mis totaal iets waarop ik me kan fixeren.. paar weken geleden was dat nog een (moeizame) relatie, en hoewel ik daar helemaal gek van werd zorgde t iig dat ik voortdurend iets had om naar toe te leven (al was t maar wanneer alles achter de rug zou zijn).
Nu voelt alles even heel erg 'niks-ig', ik weet 's ochtends echt amper waarvoor ik mijn bed uit ben gekomen.. 't is ook alsof ik gewoon continu een bepaald soort intensiteit nodig heb.. ik ben liever enorm verdrietig of boos dan gewoon vlakjes en verveeld.. Ik weet best dat als ik nu weer even vrijwilligerswerk of een projectje zoek dat ik er ws wel weer even helemaal in op kan gaan, maar ik heb dat nu al zo vaak zien gebeuren en eindigen in desinteresse dat ik er een beetje moedeloos van wordt.. bestaat mijn hele leven uit tijdelijke thrills waarvan ik achteraf weer realiseer dat ik me veel te veel mee heb laten slepen?![]()
mooi verwoordquote:Op zondag 13 december 2009 01:34 schreef Rikketik het volgende:
Ik word er knettergek van dat ik niet het geduld heb om gewoon toe te werken naar het afloop van een boek, film, game, noem maar op. Nee, ik begin er mee, ik kijk vervolgens op internet hoe het afloopt, daarna ga ik er nog even verder mee maar dan is het al snel niet interessant meer omdat ik al weet hoe het eindigt. Ik vernaai het voor mezelf op die manier, maar ik kan die spanning gewoon niet hebben.
in eerste instantie begon ik ermee omdat ik dacht dat ik er beter vanaf zou zijn op die manier.quote:Op zondag 13 december 2009 12:24 schreef Murmeli het volgende:
Edskimo: balen dat het niet goed ging met de medicatie. Ik ben het overigens niet met je eens dat ze die voorschrijven zodat wij ons moeten/kunnen aanpassen aan de rest van de wereld. Je gaat die pillen toch slikken voor jezelf, omdat jij last van je adhd hebt? en niet omdat de buitenwereld dat heeft? althans dat zou ik raar vinden. Als mensen me te druk vinden (wat niet zoveel voorkomt, want ik ben niet zo druk) dan hebben ze pech. En als het mensen irriteert dat ik in drukke ruimtes niet te lang aan een stuk met ze kan kletsen omdat ik dan steeds afgeleid word, sja dan moeten ze maar 1 op 1 met me afspreken![]()
Maargoed, misschien is het bij jou anders gegaan. Ehhh nu ik eraan denk... hoe ging het bij jou dan? waarom ben je begonnen met de medicatie? En mocht je het wel voor jezelf doen: er zijn meerdere opties dan methylfenidaat en dexEn in ieder geval sterkte met het afbouwen...
Ik kreeg 90% van de bijwerkingen al gelijk met het beginnen met dex, het is eigenlijk gewoon net alsof je speed gebruikt, maar dan van de apotheker.quote:Zeker is wel dat behalve voordelen het ook duidelijk nadelen heeft. Klachten die kunnen optreden zijn onder andere: gewichtsverlies, rusteloosheid, spreekdrang, slapeloosheid, angst, hoofdpijn, ontstemmingstoestanden en verminderde zelfkritiek. Chronisch gebruik, vooral van hoge doses, kan leiden tot psychotische toestanden (hallucinaties) en ernstige depressie. Ook hartkloppingen en hoge bloeddruk kunnen optreden, huidreacties, en maagdarmstoornissen. Bij kinderen kan het ook groeiremmingen veroorzaken. Bovendien waarschuwen sommigen dat het gewenning en verslaving aan het middel in de hand kan werken
quote:Op zondag 13 december 2009 17:49 schreef Murmeli het volgende:
hmmm nja dex hoef ik idd ook niet. vind ik ook teveel op speed lijken. maar dat is misschien gewoon mijn idee maar gezien mijn verleden met drugs moet ik dat maar niet doen
met concerta heb ik dat eigenlijk niet zo dat het oppeppend werkt. ik word er eerder rustiger van. en van ritalin had ik dat helemaal, daar kan ik juist van slapen. dus het hangt er denk ik ook een beetje vanaf hoe het bij jou persoonlijk werkt.
edit: oh ook rotterdammer?
dexamfetamine = speed, ritalin en concerta ook.. maar heeft een zwakkere werking.quote:Op zondag 13 december 2009 17:49 schreef Murmeli het volgende:
hmmm nja dex hoef ik idd ook niet. vind ik ook teveel op speed lijken. maar dat is misschien gewoon mijn idee maar gezien mijn verleden met drugs moet ik dat maar niet doen
met concerta heb ik dat eigenlijk niet zo dat het oppeppend werkt. ik word er eerder rustiger van. en van ritalin had ik dat helemaal, daar kan ik juist van slapen. dus het hangt er denk ik ook een beetje vanaf hoe het bij jou persoonlijk werkt.
edit: oh ook rotterdammer?
dexamfetamine = dexamfetaminequote:Op zondag 13 december 2009 19:01 schreef donzine het volgende:
[..]
dexamfetamine = speed, ritalin en concerta ook.. maar heeft een zwakkere werking.
Hier zijn best veel misverstanden over. Sowieso is dexamphetamine een soort speed, wat de naam al zegt.quote:Op zondag 13 december 2009 19:42 schreef Edskimo het volgende:
[..]
dexamfetamine = dexamfetamine
speed is amfetamine en ritalin en concerta zijn methylfenidaat.
alle 3 hebben ze toch een heel erg verschillende werking naar mijn mening.
Er zijn drie soorten speed, dextro-amfetamine, levo-amfetamine en racemische-amfetamine. Dextro is zelfs nog de potenter dan de levo. En de racemische is 50% dex 50% levo.quote:Op zondag 13 december 2009 19:42 schreef Edskimo het volgende:
[..]
dexamfetamine = dexamfetamine
speed is amfetamine en ritalin en concerta zijn methylfenidaat.
alle 3 hebben ze toch een heel erg verschillende werking naar mijn mening.
Rotturdam is goed vertegenwoordigd hieroquote:Op zondag 13 december 2009 18:53 schreef Edskimo het volgende:
[..]
ja, heb ook een klein drugsverleden dus dan heb je ook sneller het idee dat je toch stiekum drugs aan het gebruiken bent. concerta en ritalin word ik alleen maar ziek zwak en misselijk van![]()
en ook nog is rotjeknor'er
huh wat? volgens mij zijn het allemaal amfetaminen en is speed ook een amfetaminequote:Op zondag 13 december 2009 22:13 schreef donzine het volgende:
[..]
Er zijn drie soorten speed, dextro-amfetamine, levo-amfetamine en racemische-amfetamine. Dextro is zelfs nog de potenter dan de levo. En de racemische is 50% dex 50% levo.
Jawohl! Ik gebruik ritalin en word er juist erg rustig van. Let wel: alleen geestelijk, niet lichamelijk. Als ik lange tijd stil zit, heb ik nog steeds wel de neiging om bijvoorbeeld een paar sprintjes te trekken door de ruimte waarin ik me bevind.quote:Op maandag 14 december 2009 22:01 schreef Maartel het volgende:
Zijn er ook mensen die zich wel echt geholpen voelen door hun medicatie?
Momenteel seroquel en efexor en als de drukte echt te gek wordt dan oxazepam.quote:Op maandag 14 december 2009 21:24 schreef Edskimo het volgende:
watvoor medicijnen gebruik je nu dan?
Die als medicijn worden gebruikt tegen adhd bedoel je?quote:Op zondag 13 december 2009 22:13 schreef donzine het volgende:
[..]
Er zijn drie soorten speed, dextro-amfetamine, levo-amfetamine en racemische-amfetamine. Dextro is zelfs nog de potenter dan de levo. En de racemische is 50% dex 50% levo.
Amfetamine is een stereo-isomeer, dus dextro en levo geeft alleen aan hoe de molecuul er uit ziet (heeft met spiegelbeeld temaken Link), het is allebei gewoon amfetamine-sulfaat. Methamfetamine is een hele andere stof.quote:Op dinsdag 15 december 2009 03:22 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Die als medicijn worden gebruikt tegen adhd bedoel je?
Er zijn natuurlijk meer soorten, zoals het gewone amfetamine-sulfaat die je hier op staat koopt of methamfetamine (christal meth).
Maar verder niet heel relevant.
Vanaf volgende maand ga ik ook aan de Concerta.
dan had je beter je pil van 1 uur niet kunnen nemen en dan om 18 uur die 2e pil nemen. meer nemen dan voorgeschreven is niet hoe het hoort zeg maar. Overigens: ik doe het zelf wel ook hoor (overdag concerta en savonds soms bijsmokkelen met ritalin die ik nog overhad, als ik geen zin heb in stuiterbuien)quote:Op dinsdag 15 december 2009 16:39 schreef Denkbaar het volgende:
ik heb even een probleempje, ik slik nu een weekje ritalin, 2x per dag 10mg namelijk 's ochtends 9.00 en dan 's middags 13.00. die tweede is rond 19.00 zo goed als uitgewerkt en krijg ik een rebound (zo heet dat geloof ik, dat je even flink gaat stuiteren enzo).
Probleem is dat ik vandaag om 19.00 een redelijk moeilijk tentamen heb, en dat gaat echt niet lukken als ik die rebound heb. Zou het uitmaken als ik vandaag een extra pil neem? Ik wil hem om 18.00 nemen om geen rebound te krijgen tussen 19.00 en 21.
Ik heb gehoord dat je dan wel last kan krijgen met slapen enzo, maar dat neem ik op de koop toe want het is toch vakantie
Ja echt wel! concerta en ik ben er blij mee. Alleen altijd hoofdpijn op mn werkquote:Op maandag 14 december 2009 22:01 schreef Maartel het volgende:
Zijn er ook mensen die zich wel echt geholpen voelen door hun medicatie?
Nou, dan neem ik het risico maarquote:Op dinsdag 15 december 2009 17:20 schreef Murmeli het volgende:
[..]
dan had je beter je pil van 1 uur niet kunnen nemen en dan om 18 uur die 2e pil nemen. meer nemen dan voorgeschreven is niet hoe het hoort zeg maar. Overigens: ik doe het zelf wel ook hoor (overdag concerta en savonds soms bijsmokkelen met ritalin die ik nog overhad, als ik geen zin heb in stuiterbuien)
Maargoed, officieel moet je het niet doen. en je kan idd wat meer last van de bijwerkingen krijgen. aan de andere kant: ik kreeg met ritalin meteen 3x10 mg dus sja....
succes met je tentamen
als je mij de schuld niet geeft als je ineens dood neervaltquote:Op dinsdag 15 december 2009 17:26 schreef Denkbaar het volgende:
[..]
Nou, dan neem ik het risico maar
Dank je wel!
Ik kreeg gelijk 4x, maar ondertussen doe ik ook wel vaak 5x per dag.quote:Op dinsdag 15 december 2009 17:20 schreef Murmeli het volgende:
[..]
dan had je beter je pil van 1 uur niet kunnen nemen en dan om 18 uur die 2e pil nemen. meer nemen dan voorgeschreven is niet hoe het hoort zeg maar. Overigens: ik doe het zelf wel ook hoor (overdag concerta en savonds soms bijsmokkelen met ritalin die ik nog overhad, als ik geen zin heb in stuiterbuien)
Maargoed, officieel moet je het niet doen. en je kan idd wat meer last van de bijwerkingen krijgen. aan de andere kant: ik kreeg met ritalin meteen 3x10 mg dus sja....
succes met je tentamen
dat is goedquote:Op dinsdag 15 december 2009 17:30 schreef Denkbaar het volgende:
Ok, maar dan geef ik je ook geen credit als ik een 10 haal voor m'n tentamen!
Had ik idd even moeten doen ja, maar ik dacht er vanmiddag pas aanquote:Op dinsdag 15 december 2009 17:37 schreef Rikketik het volgende:
[..]
Ik kreeg gelijk 4x, maar ondertussen doe ik ook wel vaak 5x per dag.Op zich mag het wel van de psych, maar hij zei dat ik er voorzichtig mee moest zijn. Tot nu toe gaat alles goed though, dus ik blijf het gewoon doen als ik het nodig acht.
Het is achteraf praten, maar eigenlijk had je het gisteren al moeten uitproberen, Denkbaar. Of in elk geval een avond waarop je thuis was, met je ouders erbij bijvoorbeeld. Als je dan toch was gaan trippen, wat ik trouwens niet denk, dan was de schade sowieso beperkt gebleven.
quote:Op dinsdag 15 december 2009 18:01 schreef Denkbaar het volgende:
[..]
Had ik idd even moeten doen ja, maar ik dacht er vanmiddag pas aank heb verder geen extreme reacties op de meds gehad dus 't zal allemaal wel mee vallen
mocht het fout gaan is het sportcentrum waar ik tentamen heb in de buurt van zowel het ziekenhuis als de psychologie faculteit
ja, vooral concerta werkt echt heel erg goed bij mij en ben ook blij dat ik ze heb. Meer energie krijg ik er wel van maar dan op een goede manier, ik word niet meer moe van mezelf en is ook beter over de dag verdeeld, dus niet 's morgens als een gek ronstuiteren en 's middags compleet instorten. Ik vind concerta ook veel beter dan ritlain door de gelijkmatige en langdurige afgifte, waardoor ik 's morgens concerta neem, het een uurtje of 9-10 bij mij werkt en daarna nog een ritalin kan nemen als ik daar 's avonds nog behoefte aan heb. Moet wel zeggen dat de eerste maand (toen ik 4x per dag ritalin slikte) niet vrolijk van alle bijwerkingen (hoofdpijn, misselijk en vooral heel duizelig) werd, maar die zijn bij mij allemaal verdwenen en heb er nu dus alleen maar voordeel van.quote:Op maandag 14 december 2009 22:01 schreef Maartel het volgende:
Zijn er ook mensen die zich wel echt geholpen voelen door hun medicatie?
Ik lees nu vooral veel negatieve ervaringen (misschien ook niet vreemd, mensen waarmee het geweldig gaat voelen zich ws minder geroepen hier te posten), die me nogal huiverig maken voor wanneer mijn behandeling begint.. Als ik hoor dat je meer energie van de medicatie krijgt dan denk ik al 'help!' omdat ik nu al omkom in mijn energie, en vergelijkingen met drugs stemmen me ook niet heel gerust aangezien vrijwel elke ervaring met drugs bij mijn in het verleden in paniek eindigde...
IKquote:Op maandag 14 december 2009 22:01 schreef Maartel het volgende:
Zijn er ook mensen die zich wel echt geholpen voelen door hun medicatie?
Ik ook absoluut. Ik had veel last van opvliegers tijdens bijvoorbeeld het autorijden, welke nagenoeg weg zijn. Ook maak ik vaak impulsieve opmerkingen (flapuit), en heel soms ook beledigend naar klanten toe op mijn werk. De medicatie haalt wat dat betreft net de scherpe randen weg.quote:
hahaha ja dat herken ik, niet meer om het minste of geringste uit mn stekker gaan. Ik doe het inderdaad nu nog el een beetje, maar heb in ieder geval het besef om tegen mezelf te zeggen: kappen murm, doe ff relaxed ofzo! Voorheen had ik niet eens het besef dat het aan mij lagquote:Op woensdag 16 december 2009 12:42 schreef Denkbaar het volgende:
Haha, dat merk ik ook wel ja, dat ik niet om het minste of geringste in ene keer woedend word zoals van een klemmende deur of een fiets die niet uit het rek wil![]()
Tentamen ging kut trouwens, veuls te moeilijkextra pil hielp wel, maar rond een uur of elf ging ik toch best wel uit m'n stekker, sliep ook pas om 2 uur ofzo... Klotestudie met z'n rare tentamens ook
Ah ok, dan eet je inderdaad ook niet weinig ofzo, vrij normale hoeveelheid zo te horen. En toch afvallen... hmmmz wel apart. Misschien moet je het eens aan de arts vragen.quote:Op woensdag 16 december 2009 14:19 schreef Miasan het volgende:
Mijn eetlust is nog steeds hetzelfde als voor de medicatie, net als mijn eetpatroon. 2 Boterhammetjes bij het ontbijt, twee bij de lunch (tenzij ik laat opsta) en vaak nog zo'n liga koekje en fruit als ik naar college ga. Verder snoep ik heel veel en ik eet 's avonds goed en gevarieerd! En ik beweeg ook te weinig. Dus ik snap er niet zoveel van.
Er zit een bepaald laagje om de concertapillen heen, wat heel langzaam afgebroken wordt waardoor er steeds maar een klein beetje werkzame stof vrijkomt. Daarom moet je ze heel inslikken, als je ze kapot kauwt komt in een keer de totale dosis vrij.quote:Op woensdag 16 december 2009 14:22 schreef Murmeli het volgende:
even iets dat ik me afvraag over concerta: die pil hebben ze zodanig in elkaar geknutseld dat er gedurende 8 a 12 uur methylfenidaat wordt afgegeven he. Maar... je normale eten dat verlaat toch sneller dan na 8 a 12 uur je lichaam? of niet? Weet iemand hoe dat zit?
ja dat stuk van die vertraagde afgifte snap ik. maar hoe kan het dat je ze niet uitpoept voor ze zijn uitgewerkt?quote:Op woensdag 16 december 2009 14:33 schreef Denkbaar het volgende:
[..]
Er zit een bepaald laagje om de concertapillen heen, wat heel langzaam afgebroken wordt waardoor er steeds maar een klein beetje werkzame stof vrijkomt. Daarom moet je ze heel inslikken, als je ze kapot kauwt komt in een keer de totale dosis vrij.
En volgens mij val je af doordat je eetlust onderdrukt wordt. Je eet dus, zonder dat je het echt in de gaten hebt, veel minder.
nou dat vroeg ik me dus af of je normale eten er echt zo lang over doet enzo....quote:Op woensdag 16 december 2009 15:35 schreef donzine het volgende:
Normaal eten poep je toch ook niet uit binne 8 uur? De concerta pil wordt gewoon over de hele lengte van je verterings stelsel afgebroken. Volgens mij is eten normaal 20 uur ofso onderweg voordat het er weer uit komt.
Volgens Wikipedia zit er tussen eten en schijten van één bepaalde maaltijd ongeveer 24 tot 72 uur. Bij een gezond mens althans.quote:Op woensdag 16 december 2009 17:47 schreef Murmeli het volgende:
[..]
nou dat vroeg ik me dus af of je normale eten er echt zo lang over doet enzo....
ah, ok, dan schijt je dus idd je concerta niet uitquote:Op woensdag 16 december 2009 17:54 schreef Rikketik het volgende:
[..]
Volgens Wikipedia zit er tussen eten en schijten van één bepaalde maaltijd ongeveer 24 tot 72 uur. Bij een gezond mens althans.
ja ik dacht een uur of 4.quote:Op woensdag 16 december 2009 18:25 schreef Denkbaar het volgende:
jeetje, ik dacht toch echt dat het veel sneller ging, zeg in een uur of 2 á 3
Tegen mij werd gezegd dat 2-3kg afvallen de eerste weken normaal is bij dexquote:Op woensdag 16 december 2009 13:16 schreef DrD00m het volgende:
Raar dat hij zegt dat 1 a 2 kilo normaal is. Bij iedereen is het namelijk anders.
Ik ken iemand die met concerta destijds meer dan 10 kilo is afgevallen. En die was al redelijk mager.
Ik zou het in ieder geval even in de gaten houden. Eet je wel normaal dan?
Ik heb er ook vrij lang last van gehad. De min-punten zijn bij mij na verloop van tijd wel weggetrokken. Je lichaam moet toch wennen aan een "vreemde" stof die het binnenkrijgt. Mocht je je nog niet prettig voelen na een tijd, kun je ook overwegen om over te stappen op Concerta, hoewel deze niet altijd door de zorgverzekeraar wordt vergoedt en de kosten daarvan dus hoger liggen dan bij Ritalin (36 mg kost 40 euro aan eigen bijdrage).quote:Op vrijdag 18 december 2009 10:01 schreef esreality het volgende:
Oke ik heb nu Ritalin tegen ADHD en ik vind het een bagger medicijn.
gebruik het nu een paar dagen. 10mg 3x per dag
-veel minder eetlust. ik moet mij nu letterlijk forceren om te eten
-hoofdpijn
-kan niet meer in slaap komen
+het werkt wel. kan mij duizend keer beter concentreren maar die bij effecten zijn niet gewenst.
Mijn vraag: Gaat dit over na een tijdje? Drink liever wat extra koffie of zo.
Ben benieuwd naar ervaringen.
quote:Op woensdag 16 december 2009 18:04 schreef Murmeli het volgende:
[..]
ah, ok, dan schijt je dus idd je concerta niet uit
hoef ik niet meer voorzichtig te poepen
gebruik het nu alleen als het echt moet.quote:Op vrijdag 18 december 2009 10:53 schreef Crapbag het volgende:
[..]
Ik heb er ook vrij lang last van gehad. De min-punten zijn bij mij na verloop van tijd wel weggetrokken. Je lichaam moet toch wennen aan een "vreemde" stof die het binnenkrijgt. Mocht je je nog niet prettig voelen na een tijd, kun je ook overwegen om over te stappen op Concerta, hoewel deze niet altijd door de zorgverzekeraar wordt vergoedt en de kosten daarvan dus hoger liggen dan bij Ritalin (36 mg kost 40 euro aan eigen bijdrage).
Shit.... daar gaat mn pilletje...quote:Op vrijdag 18 december 2009 10:54 schreef Crapbag het volgende:
[..]
haha voorzichtig poepen lijkt me niet fijn
Misschien handige info, die je wellicht nog niet had... Maar zowel Concerta als Ritalin dienen oraal tot je genomen te worden. Niet rectaalquote:Op vrijdag 18 december 2009 13:24 schreef DrD00m het volgende:
[..]
Shit.... daar gaat mn pilletje...
TERUG... TERUG!!!!
Oh gelukkig alleen Ritalin en Concerta pfew... doe ik het iig goed met de Dex..quote:Op vrijdag 18 december 2009 13:26 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Misschien handige info, die je wellicht nog niet had... Maar zowel Concerta als Ritalin dienen oraal tot je genomen te worden. Niet rectaal
Tja, die ken ik nietquote:Op vrijdag 18 december 2009 13:46 schreef Hilde76 het volgende:
[..]
Oh gelukkig alleen Ritalin en Concerta pfew... doe ik het iig goed met de Dex..
Gelukkig niet zo bijzonder... rond, wit, breeklijntje.. je kent het wel.quote:Op vrijdag 18 december 2009 13:48 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Tja, die ken ik nietAlleen van hier.
En de inhoud is net zo wit als de parkeerplaats voor de WUR?quote:Op vrijdag 18 december 2009 13:54 schreef Hilde76 het volgende:
[..]
Gelukkig niet zo bijzonder... rond, wit, breeklijntje.. je kent het wel.
Meligheid hier zeg, is het vrijdag? Ehm ja dus... weer een week om! Dat gaat snel!
Juist! Je hebt em!quote:Op vrijdag 18 december 2009 13:56 schreef RvLaak het volgende:
[..]
En de inhoud is net zo wit als de parkeerplaats voor de WUR?
* RvLaak legt de spiegel al vast klaarquote:
Nu is mijn favoriete drankje Lipton iceteaquote:Bekend is, dat het innemen van methylfenidaat tezamen met sinaasappelsap (veel vitamine C) een vermindering van de werking teweeg brengt. Dit komt doordat vitamine C een sterk organisch zuur is dat de opname van methylfenidaat in de darmen kan remmen.[5] Bij een hoog vitamine C-gebruik is daarom een hogere dosering van het medicijn noodzakelijk. Ook inname met thee heeft dit effect, vermoedelijk door het binden van het medicament aan de tannine (looizuur) in de thee.
bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Methylfenidaat
dat klopt als je thee lekker vind maar dat is bij mij niet zo :-(quote:Op zaterdag 19 december 2009 10:10 schreef Denkbaar het volgende:
Als het niet in de bijsluiter staat zal het wel meevallen denk ik. Anders even vragen bij apotheek/dokter. Gelukkig is koffie veul lekkerder dan thee
oh die donorkorting is zo geregeld. je moet ff zo'n intermediair bellen en die sturen je dan info, dat moet je invullen en terugsturen. ben ik ook mee bezig. scheelt op zich maar 6 euro korting die je per maand krijgt, maargoed, is toch weer 6 euro. als je ze ff belt leggen ze het heel goed uitquote:Op zaterdag 19 december 2009 14:27 schreef Miasan het volgende:
Nog een vraag aan de concerta-gebruikers hier: hoe oud zijn jullie, hoe zwaar zijn jullie en welke dosis gebruiken jullie dagelijks?
Ik wil namelijk van zorgverzekeraar wijzigen en twijfel nog tussen FBTO en Avero Achmea (met royaal). Het dilemma: de eerste is veel goedkoper maar vergoed van de eigen bijdrage voor medicijnen slechts tot EUR 500,-. Ik zit nu op 36 mg (ben bijna 21, weeg 63 kg) en waarschijnlijk ga ik in februari over op 54 mg. Is het een realistische gedachte dat dit genoeg is, of kan ik een nog hogere dosis verwachten? Want als ik op 54 mg blijf is FBTO op jaarbasis net iets goedkoper. En om donorkorting bij Avero Achmea te krijgen moet je moeilijk doen. Wat een poepwebsite.
met capsules heb je het risico dat ze er de verkeerde stof in stoppen. schijnt wel es te gebeuren (per ongeluk dan natuurlijk wel) dus i kzou gewoon tabletten vragen. mn vriendje die heeft ze ook en zijn arts die heeft echt geeist dat ie geen capsules meer accepteert bij de apotheek.quote:Op vrijdag 18 december 2009 18:59 schreef Edskimo het volgende:
ik heb ook nog dex in capsules liggen, apotheek had geen normale voorraad dus hebben ze het zelf gemaakt![]()
zit alleen wel 90% vulstof in, waarschijnlijk zodat niemand t gaat snuiven ofzo![]()
Inderdaad... ik neem ook gewoon wanneer ik vind dat het nodig is.quote:Op zondag 20 december 2009 16:50 schreef Rikketik het volgende:
Maar mag je dan ook niet afwijken van die tijden? Doe ik altijd wel. Ik laat er een uurtje of drie, vier tussen zitten (ligt er ook aan hoe lang mijn dag is) maar voor de rest zijn de tijden vrij variabel.
quote:Op dinsdag 22 december 2009 03:34 schreef Reuzelbek het volgende:
Andere AD(H)D'ers ook moeite met op tijd naar bed gaan?
Zullen we dan toch maar naar bed gaanquote:
Wat is moeite? Ik heb voor mezelf al lang geleden besloten dat ik geen vaste tijden ga hanteren. Werkt toch nietquote:Op dinsdag 22 december 2009 03:34 schreef Reuzelbek het volgende:
Andere AD(H)D'ers ook moeite met op tijd naar bed gaan?
Het wordt bij mij altijd minstens een uur later dan ik me voorgenomen had.quote:Op dinsdag 22 december 2009 03:34 schreef Reuzelbek het volgende:
Andere AD(H)D'ers ook moeite met op tijd naar bed gaan?
het valt op zich mee bij mij, ik ga relatief vroeg slapen, maar wel altijd later dan ik me voorneem...quote:Op dinsdag 22 december 2009 03:34 schreef Reuzelbek het volgende:
Andere AD(H)D'ers ook moeite met op tijd naar bed gaan?
Ik denk dat het bij mij vooral een disciplinekwestie is. Ik blijf makkelijk wakker, maar meestal als ik op tijd in bed ga liggen dan val ik ook wel meteen in slaap. 's Ochtends is echter een ramp - dan ben ik in zombie-modus en kan ik gewoon niet (snel) wakker worden. Het duurt doorgaans een paar uur voordat ik enigzins bij bewustzijn ben.quote:Op dinsdag 22 december 2009 03:34 schreef Reuzelbek het volgende:
Andere AD(H)D'ers ook moeite met op tijd naar bed gaan?
precies dat dus!! Voordat ik echt helder ben is het vaak wel tegen de middag. en dan zit ik dus al uren op mn werkquote:Op dinsdag 22 december 2009 23:13 schreef Miasan het volgende:
[..]
Ik denk dat het bij mij vooral een disciplinekwestie is. Ik blijf makkelijk wakker, maar meestal als ik op tijd in bed ga liggen dan val ik ook wel meteen in slaap. 's Ochtends is echter een ramp - dan ben ik in zombie-modus en kan ik gewoon niet (snel) wakker worden. Het duurt doorgaans een paar uur voordat ik enigzins bij bewustzijn ben.
Echt afzien is dat! Ze moeten voor ons AD(H)D'ers de werkdag maar gewoon pas om 11 uur beginnen! Dat zal ze leren!!quote:Op dinsdag 22 december 2009 23:16 schreef Murmeli het volgende:
[..]
precies dat dus!! Voordat ik echt helder ben is het vaak wel tegen de middag. en dan zit ik dus al uren op mn werk
Ik denk dat dat ook wel bij AD(H)D hoort?quote:Op dinsdag 22 december 2009 23:13 schreef Miasan het volgende:
[..]
Ik denk dat het bij mij vooral een disciplinekwestie is.
Ik heb precies hetzelfde. Het is net alsof mijn motor alvast is warmgedraaid voordat ik wakker wordt, zodat wanneer mijn ogen open gaan, ik meteen klaarwakker ben en al overal kan rondstuiteren.quote:Op dinsdag 22 december 2009 23:37 schreef Rikketik het volgende:
's Ochtends stuiter ik meestal van de adrenaline, 's middags kak ik helemaal in en 's avonds word ik dan weer wakker. Met als gevolg dat ik uiteraard weer te laat naar bed ga.
Over te laat gesproken... m'n wekker gaat ook alweer over 4,5 uur.Precies op de tijd dat ik ging slapen als het aan mijn bioritme lag.
quote:Op dinsdag 22 december 2009 23:32 schreef Miasan het volgende:
[..]
Echt afzien is dat! Ze moeten voor ons AD(H)D'ers de werkdag maar gewoon pas om 11 uur beginnen! Dat zal ze leren!!![]()
Voor mij valt het tegenwoordig wel mee. Concerta innemen, kop onder de douche, neus in de koude buitenlucht en ik ben in zekere mate bij zinnen.
Discipline gebrek lijkt me ook een kenmerk van AD(H)D. Ben vandaag om 0.45 naar bed gegaan, wat vroeg is, mijn voornemen was 23.30quote:Op dinsdag 22 december 2009 23:13 schreef Miasan het volgende:
[..]
Ik denk dat het bij mij vooral een disciplinekwestie is. Ik blijf makkelijk wakker, maar meestal als ik op tijd in bed ga liggen dan val ik ook wel meteen in slaap. 's Ochtends is echter een ramp - dan ben ik in zombie-modus en kan ik gewoon niet (snel) wakker worden. Het duurt doorgaans een paar uur voordat ik enigzins bij bewustzijn ben.
Dat heb ik ook, maar los het op door minimaal 1,5 uur voor ik weg moet op te staan & sloten koffie te drinkenquote:Op dinsdag 22 december 2009 23:13 schreef Miasan het volgende:
[..]
Ik denk dat het bij mij vooral een disciplinekwestie is. Ik blijf makkelijk wakker, maar meestal als ik op tijd in bed ga liggen dan val ik ook wel meteen in slaap. 's Ochtends is echter een ramp - dan ben ik in zombie-modus en kan ik gewoon niet (snel) wakker worden. Het duurt doorgaans een paar uur voordat ik enigzins bij bewustzijn ben.
dan moet ik nog vroeger opstaan, dat vind ik zo zonde van de tijd. ik wil gewoon opstaan en 3 kwartier later de deur uit.quote:Op woensdag 23 december 2009 11:09 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Dat heb ik ook, maar los het op door minimaal 1,5 uur voor ik weg moet op te staan & sloten koffie te drinken
Ja dat is misschien ook wel waar.quote:Op woensdag 23 december 2009 10:54 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Discipline gebrek lijkt me ook een kenmerk van AD(H)D. Ben vandaag om 0.45 naar bed gegaan, wat vroeg is, mijn voornemen was 23.30
als je eraan gewend bent zou het gewoon moeten kunnen. is hetzelfde geval als me autorijdenquote:Op woensdag 23 december 2009 11:52 schreef Denkbaar het volgende:
Ik ga alleen op tijd naar bed als m'n vriendin er is, en dan meestal rond een uur of 11, Dan slaap of bijna gelijk of rond een uur of 1. Ze is er nu al 3 dagen niet en ik ga ook al 3 dagen rond 3 uur naar bedIk kan ook pas aan m'n dag beginnen na anderhalf uur koffiedrinken
Toch vind ik m'n pillen geweldig, 'k heb opeens hoge (relatief) cijfers, misschien omdat ik er eindelijk voor studeer
en ik vergeet niet eens een briefje te maken met wat ik op 'n dag moet doen, zodat het meeste ook gedaan wordt!
Hoe zit dat trouwens met het gevaar voor rijvaardigheid dat het oplevert? Ik ben stuurman bij een roeivereniging en zit daardoor geregeld in een boot van rond de 40.000 euro. Sinds ik aan de pillen zit hebben we niet meer getraint ivm. sneeuw/ijs/slecht weer dus ik heb het nog niet kunnen testen, maar ik durf het niet echt tegen m'n coach te zeggen aangezien ik hard heb gewerkt om ingeselecteerd te worden enzo en dalijk flikkert ie me eruit![]()
Iemand tips over combi Ritalin-Sport?
bvd
Ik heb echt precies zo'n ritme. Tot grote ergernis van mijn lief want die heeft last van een ochtendhumeur.quote:Op woensdag 23 december 2009 00:24 schreef DrD00m het volgende:
[..]
Ik heb precies hetzelfde. Het is net alsof mijn motor alvast is warmgedraaid voordat ik wakker wordt, zodat wanneer mijn ogen open gaan, ik meteen klaarwakker ben en al overal kan rondstuiteren.
Meestal in de middag wordt ik een beetje duf (zo rond 3 uur) en ongev. rond 8 a 9 uur in de avond vlieg ik weer overal rond. Vaak ga ik zo rond half 11 a 11 uur naar bed omdat ik de volgende dag toch wel vroeg moet opstaan, en val dan meestal redelijk snel in slaap. Als het niet lukt, dan luister ik meestal even wat muziek op mn koptelefoon (heavy metal) en dan val ik ook zo in slaap.
Verhip, nu ik de kans krijg en voor mezelf werk wordt het inderdaad vaker wel dan niet 3 uur ofzo terwijl ik mezelf opleg om om 11 uur te gaan. Rara wat klopt er nietquote:Op woensdag 23 december 2009 10:54 schreef Reuzelbek het volgende:
[..]
Discipline gebrek lijkt me ook een kenmerk van AD(H)D. Ben vandaag om 0.45 naar bed gegaan, wat vroeg is, mijn voornemen was 23.30
Ik wacht al n half jaar, dus dimmen, ik ben eerstquote:Op woensdag 23 december 2009 20:48 schreef feelsgoodman het volgende:
Ik wil mijn Ritalin. Psycholoog, schiet op.![]()
Ik wacht anders ook al een maand. Voordeel is wel dat ik al een officiele diagnose heb, dus theoretisch gezien zou het allemaal niet zo lang moeten duren.quote:Op woensdag 23 december 2009 20:49 schreef wallofdolls het volgende:
[..]
Ik wacht al n half jaar, dus dimmen, ik ben eerst
Ik ben 29 dec. aan de beurtquote:Op woensdag 23 december 2009 20:49 schreef wallofdolls het volgende:
[..]
Ik wacht al n half jaar, dus dimmen, ik ben eerst
Ik vind dat altijd wel mooie reacties. Laatst ook zo'n gast, die ik vertelde dat ik ADD had. "Ja," zei die, "iedereen is wel een keer een beetje druk in zijn hoofd." Die begreep er dus ook de ballen van. Ik kan daar ook echt niet meer mee zitten tegenwoordig. Ik weet dat ik het heb, de psych weet het en voor mij is dat genoeg.quote:Op donderdag 24 december 2009 11:28 schreef Denkbaar het volgende:
Moet over 3 weken naar de psych, vind het toch wel een beetje rot. Vooral omdat vrienden/kennissen er over het algemeen nogal lacherig over doen. zoals mijn huisgenoot het formuleerde: "ADHD is zwaar overgediagnoseerd en je bent gewoon een luie faler, haha!' of mensen die wel eens "zo'n pilletje" willen om "te checken of het werkt". Ik dacht juist dat men blij voor me zou zijn
Luie faler, tja. Waarschijnlijk is de ziekte gewoon dat je je anders gedraagt / anders denkt dan men van mensen in deze samenleving verwacht. Dat is op zich niet verkeerd, maar wel als je een beetje mee wilt draaien in die samenleving.quote:Op donderdag 24 december 2009 11:28 schreef Denkbaar het volgende:
Probeer je huisarts eens. Mijn huisarts stelde voor om tot m'n afspraak met de psychiater gewoon eens Ritalin te proberen en daar was ik het wel mee eens. Misschien niet zo legaal/goed idee, maar ik voel me er een stuk beter onder
Moet over 3 weken naar de psych, vind het toch wel een beetje rot. Vooral omdat vrienden/kennissen er over het algemeen nogal lacherig over doen. zoals mijn huisgenoot het formuleerde: "ADHD is zwaar overgediagnoseerd en je bent gewoon een luie faler, haha!' of mensen die wel eens "zo'n pilletje" willen om "te checken of het werkt". Ik dacht juist dat men blij voor me zou zijn
Het gaat er juist om dat je die drukte in je hoofd niet meer de baas kan, dat je zelfs als er fysiek geen redenen zijn om druk in je hooft te zijn veel drukte is en dat je júist als er geen druk op je ligt - met name in je vrije tijd - erg moe wordt van de overvloed aan gedachten.quote:Op donderdag 24 december 2009 11:43 schreef Rikketik het volgende:
[..]
Ik vind dat altijd wel mooie reacties. Laatst ook zo'n gast, die ik vertelde dat ik ADD had. "Ja," zei die, "iedereen is wel een keer een beetje druk in zijn hoofd." Die begreep er dus ook de ballen van. Ik kan daar ook echt niet meer mee zitten tegenwoordig. Ik weet dat ik het heb, de psych weet het en voor mij is dat genoeg.
Daarbij worden dergelijke opmerkingen ook gemaakt als een soort zelfverdediging, denk ik. Psychiatrie is nog steeds iets waar mensen liever niet over praten, laat staan dat ze echt de confrontatie met hun eigen geest durven aan te gaan. Zulke 'nonchalante' opmerkingen halen dan de lading van het onderwerp af.
M'n vriendin vond dat soort dingen (ADHD etc.) ook onzin, maar sinds ze mij heeft ziet ze overduidelijk het verschil tussen mij en gewone mensen. En vooral tot grote irritatie van haar, want ze kan er nog steeds niet tegen.quote:Op donderdag 24 december 2009 15:10 schreef Murmeli het volgende:
Wat ook wel eens wil helpen is helemaal uitleggen wat er echt gebeurt in je hoofd. en daarbij ook aangeven dat het niet afentoe is,maar zo goed als heel de tijd. naar je eigen gevoel dik je het dan een beetje aan misschien maar dat is eigenlijk niet zo, omdat we er zelf al aan zijn gewend en het dus ook niet zo heel heftig overbrengen.
hmmmm is het te volgen wat ik wil zeggen?
iig is het mij op die manier al een paar keer gelukt om mensen die het allemaal bagatelliseren de mond te snoeren
wat niet? het feit dat je partner klaagt over je adhd? of adhd zelf? ik snap heus wel dat het niet altijd makkelijk leven is met iemand met adhd (1: ik heb het zelf 2: mijnquote:Op donderdag 24 december 2009 18:13 schreef Edskimo het volgende:
iets met plus en min polen he
Ik vind niet dat zoiets een relatie mag beinvloeden.
klagen over adhd van je partner, iedereen heeft zo wel zijn dingetjes tochquote:Op donderdag 24 december 2009 19:29 schreef Murmeli het volgende:
[..]
wat niet? het feit dat je partner klaagt over je adhd? of adhd zelf? ik snap heus wel dat het niet altijd makkelijk leven is met iemand met adhd (1: ik heb het zelf 2: mijnook) maar er niet tegen kunnen...sja... dan werkt het gewoon niet.
of ging het daar dus niet over? dan heb ik niks gezegd...
ja, dat dusquote:Op donderdag 24 december 2009 20:32 schreef Edskimo het volgende:
[..]
klagen over adhd van je partner, iedereen heeft zo wel zijn dingetjes toch
de 1ne kan niet koken, en de ander heeft adhd bijvoorbeeld
en dan kan je er wel over klagen, maar accepteren is veel makkelijker.
Je zag iets, moest daar op reageren en deed dat zonder nadenken? Goh, hoe buiten karakter in een ADHD topicquote:Op donderdag 24 december 2009 23:32 schreef donzine het volgende:
edit: nog weer eens niet deze pagina gelezen
Haha, inderdaadquote:Op zondag 27 december 2009 14:08 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Je zag iets, moest daar op reageren en deed dat zonder nadenken? Goh, hoe buiten karakter in een ADHD topic
Herkenbaar. Dan ben ik alweer kwijt waarom ik ook alweer wilde posten.quote:Op zondag 27 december 2009 17:45 schreef donzine het volgende:
[..]
Haha, inderdaadIk heb ook vaak dat ik gwoon een heel a4tje aan tekst geschreven heb, en dan denk, fuck it... en gwoon de pagina weg klik zonder te posten
Dat probeer ik r elke keer weer duidelijk te maken inderdaad. Maarja, doordringen wil t niet.quote:Op donderdag 24 december 2009 20:32 schreef Edskimo het volgende:
[..]
klagen over adhd van je partner, iedereen heeft zo wel zijn dingetjes toch
de 1ne kan niet koken, en de ander heeft adhd bijvoorbeeld
en dan kan je er wel over klagen, maar accepteren is veel makkelijker.
quote:Op zondag 27 december 2009 17:45 schreef donzine het volgende:
[..]
Haha, inderdaadIk heb ook vaak dat ik gwoon een heel a4tje aan tekst geschreven heb, en dan denk, fuck it... en gwoon de pagina weg klik zonder te posten
Hmm... Krijg in ene flitsen van Jochem Meijer... Dat wil je toch niemand aandoen?quote:Op zondag 27 december 2009 22:33 schreef Edskimo het volgende:
kan zij niet koken dan?
haha, en anders gewoon
WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN
1 week lang volhouden, en dan heeft ze het wel geaccepteerd
Dat is misbruik maken van ADHD. Als er iemand niet grappig is is t iemand die van ADHD zijn unique selling point maakt maaktquote:Op zondag 27 december 2009 22:33 schreef Edskimo het volgende:
kan zij niet koken dan?
haha, en anders gewoon
WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN WAKKER WORDEN
1 week lang volhouden, en dan heeft ze het wel geaccepteerd
Ik heb net vrijdag mijn nieuwe gekregen, weer een maand supplyquote:Op woensdag 23 december 2009 20:48 schreef feelsgoodman het volgende:
Ik wil mijn Ritalin. Psycholoog, schiet op.![]()
Waarom? je kan ervan balen, je kan er ook nuttig gebruik van maken. misbruik maken van adhd vind ik het, als je je erachter verschuilt (je baas wordt boos omdat je altijd alles vergeet en je zegt: ja ik kan er niks aan doen hoor, ik heb adhd). maar je adhd eigenschappen positief gebruiken is juist gewoon een slimme zet.quote:Op zondag 27 december 2009 22:41 schreef wallofdolls het volgende:
[..]
Dat is misbruik maken van ADHD. Als er iemand niet grappig is is t iemand die van ADHD zijn unique selling point maakt maakt
quote:Op zondag 27 december 2009 23:01 schreef Edskimo het volgende:
ik heb er tot nogtoe geen een gevonden die mijn gedrag langer als 4 maanden uit kan staan...
ik flap alles eruit en dat word niet altijd geaccepteerd.
dat jaquote:Op zondag 27 december 2009 22:33 schreef RvLaak het volgende:
[..], heb ik nou nooit... Ik klik altijd op "invoeren" en bedenk me dan pas of het slim was wat ik postte...
oehquote:Op maandag 28 december 2009 20:46 schreef Edskimo het volgende:
dex verhoogt de potentie (en ook het uithoudingsvermogen haha) aanzienlijk
vooral de eerste dagen pfoee
Feliquote:Op woensdag 30 december 2009 14:23 schreef feelsgoodman het volgende:
Goed nieuws! Ik krijg zojuist een belletje van de Psycholoog, en hij wist mij te meedelen dat ik op zijn laatst begin volgende week aan de beurt ben voor medicatie. Progressie, het is een feit!
Zelf even bellen?quote:Op woensdag 30 december 2009 15:27 schreef donzine het volgende:
Vandaag 5 weken geleden sinds mijn intake... 't zou 3-4 weken duren voordat ik weer wat van ze zou horen
Je kunt het altijd proberen. Misschien dat ze gesloten zijn, maar dan weet je in elk geval dat je voor maandag geen telefoontje hoeft te verwachten.quote:Op woensdag 30 december 2009 15:37 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Op (bijna) oudjaarsdag? Denk niet dat ze "thuis" zijn...
Da's waar ja...quote:Op woensdag 30 december 2009 15:41 schreef Rikketik het volgende:
[..]
Je kunt het altijd proberen. Misschien dat ze gesloten zijn, maar dan weet je in elk geval dat je voor maandag geen telefoontje hoeft te verwachten.
welk reintegratiebureau is dat? ik heb ook een afspraak bij zoiets, in januari, dat is in Delft...quote:Op woensdag 30 december 2009 15:02 schreef Mevrouw_voor_jou het volgende:
Ik heb net een gesprek met een reintegratiebureau gehad dat gespecialiseerd is in ADHD-ers en dat was een super gesprek! Ik ga mijn werkcoach vragen om ze in te schakelen.
ja, da's ritalin. merkloze variant. succes ermee. Ben je al begonnen ermee? en zo ja, hoe gaat het?quote:Op donderdag 31 december 2009 08:45 schreef DrD00m het volgende:
afgelopen dinsdag medicatie-consult gehad. Wat een *(*#R gesprek was dat zeg.
Diegene twijfelde bij alles wat degene had ingevuld bij mijn 3 uur durende intake en toen is eigenlijk de intake verkapt opnieuw gedaan in 1,5 uur om tot de conclusie te komen dat het wel een juiste diagnose was..
Ik ga nu morgen beginnen met Methylfenidaat hydrochlorine. (hoort er normaal Ritalin op je doosje te staan of is dit ritalin? Vergeten te vragen). Ben benieuwd wat het doet
oja natuurlijkquote:Op donderdag 31 december 2009 16:20 schreef DrD00m het volgende:
Nee, ik begin er morgen mee. Vanavond staat er nog redelijk wat alcohol op de planning
Stond in de bijsluiter dat het niet met alcohol samengaat. (waarom niet eigenlijk?)
Je had gewoon ritalin kunnen nemen en een paar glaasjes alcohol. Die psychiater van mij zei ook dat je het gewoon kon proberen, een beetje rustig aan doen alleen.quote:Op donderdag 31 december 2009 18:48 schreef Murmeli het volgende:
[..]
oja natuurlijk
medicijnen en alcohol gaat nooit goed samen. met antidepressiva is het ook niet verstandig, maar niet gevaarlijk. met ritalin kan het geloof ik ook wel gevaarlijk zijn (hoewel het natuurlijk in de partyscene wel gecombineerd wordt)
ik ben nog in twijfel: neem ik vanavond nog ritalin, of ga ik aan de champi om 12 uur
Dat staat zowat bij elk medicijn op de bijsluiter.quote:Op donderdag 31 december 2009 16:20 schreef DrD00m het volgende:
Nee, ik begin er morgen mee. Vanavond staat er nog redelijk wat alcohol op de planning
Stond in de bijsluiter dat het niet met alcohol samengaat. (waarom niet eigenlijk?)
Waar is methylfenidaat dan zo schadelijk voor?quote:Op vrijdag 1 januari 2010 15:25 schreef esreality het volgende:
[..]
Dat staat zowat bij elk medicijn op de bijsluiter.
Alcohol is trouwens nog schadelijker dan methylphenidate (Ritalin etc)
ik heb ritalin genomen en geen alcohol... ik zat niet lekker in mijn vel dus wilde sowieso niet drinken...quote:Op vrijdag 1 januari 2010 15:20 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Je had gewoon ritalin kunnen nemen en een paar glaasjes alcohol. Die psychiater van mij zei ook dat je het gewoon kon proberen, een beetje rustig aan doen alleen.
Maar de beste wensen in ieder geval aan al mijn mede-ADHD' ers hier! Dit is toch 1 van de topics waar ik heel veel aan heb gehad afgelopen jaar.
Vanaf morgen aan de Concerta
ja dat klopt, van die bijwerking van gespannen voelen, had ik ook last van. evt kan je ze per halve nemen de pillen, dan heb je daar minder last van misschien. ik neem zelf als ik ritalin neem sowieso halve. gisteren bij uitzondering een hele genomen en dat voelt toch beetje raar. (beetje drugsig)quote:Op zaterdag 2 januari 2010 10:36 schreef DrD00m het volgende:
Ik merk er nog niet zoveel van. Maar heb er ook pas 1 dag op zitten. Heb nu een dosis van 10 pch
Wel lastig om in te delen om een dagritme te vinden wanneer je je pilletjes neemt. Psych zei dat je het elke dag op dezelfde tijdstippen moest nemen.
Merk wel dat ik gister wat minder impulsief was overdag (rijgedrag was abnormaal netjes en geen last gehad van stemmingswisselingen. dat was wel fijn ^^). Had meer last van de bijwerkingen. Voelde me halverwege de middag/begin vd avond flink gespannen met snellere ademhaling en een wat slapper gevoel in mn armen. Wel raar dat je je flink gespannen kan voelen zonder dat je gedachtes ook gespannen zijn.
als je de dosering echt te hoog vind, ook na een paar dagen nog, dan zou je de psych kunnen bellen en het voorleggen. Ik heb het toen zelf gedaan (maar niet echt verlaagd, maar 2 halve genomen met een uur tussenpauze maar wel gelijke totale dosering op de dag) en heb dat de dag erna telefonisch meegedeeld aan hem en hij vond dat prima.quote:Op zondag 3 januari 2010 11:30 schreef DrD00m het volgende:
ik ga zelf niet de dosis verlagen. Dat ga ik alleen doen wanneer de psych zegt dat de dosis omlaag moet. Die heeft er ook wat meer verstand van dan ik (als het goed is). Ik weet ook niet of 10 pch veel is qua dosis?
Ik merk trouwens wel dat het slapen nu een uitdaging is geworden. Vannacht ook tot half 3 opgeweest, en toen ook nog niet moe.
Yess, gelukkig nieuw decenniumquote:Op zondag 3 januari 2010 11:52 schreef Miasan het volgende:
Gelukkig nieuw jaar iedereen!![]()
Laat 2010 een jaar zijn waarin we onze intakegesprekken en medicatie snel krijgen, en waarin we goed om leren gaan met onze ehh "gave"
wel irritant zeg. misschien kan je een ander merk gaan vragen bij de apotheek als je de volgende vooraad moet halen?quote:Op zondag 3 januari 2010 15:11 schreef Rikketik het volgende:
Jep, nog een gelukkig nieuwjaar allemaal!
Ik baal eigenlijk wel een beetje, want ik heb nieuwe tabletten sinds vandaag. Het gaat nu niet meer via de psych maar via de huisarts, en die schrijft blijkbaar een ander merk voor. Hoe dan ook, ik slik altijd anderhalve pil per keer en deze nieuwe krengen zijn echt fucking dik.Ik heb net tien minuten staan jongleren met zo'n tabletje, totdat ik maar gewoon een mesje besloot te gebruiken.
Hm, ik weet eigenlijk niet of dat vanuit de apotheek of vanuit de dokter gaat... maar ik moet sowieso eerst naar de dokter bellen voor een nieuwe dosering en als hij vervolgens aangeeft dat het vanuit de apotheek geregeld wordt, dan kan ik dat inderdaad wel eens vragen.quote:Op zondag 3 januari 2010 15:39 schreef Murmeli het volgende:
[..]
wel irritant zeg. misschien kan je een ander merk gaan vragen bij de apotheek als je de volgende vooraad moet halen?
de dokter schrijft het voor maar de apotheek kiest het merk uit, heeft ook met de verzekering te maken. maar ze mogen niet zonder jouw toestemming een ander merk geven. dus als jij je oude merk gewend bent moet je dat volgens mij gewoon kunnen eisen (ook al is het een andere apotheek - het zou tenslotte raar zijn als je ineens andere zorg krijgt omdat je een andere zorgverlener (in dit geval apotheek) hebt)quote:Op zondag 3 januari 2010 16:41 schreef Rikketik het volgende:
[..]
Hm, ik weet eigenlijk niet of dat vanuit de apotheek of vanuit de dokter gaat... maar ik moet sowieso eerst naar de dokter bellen voor een nieuwe dosering en als hij vervolgens aangeeft dat het vanuit de apotheek geregeld wordt, dan kan ik dat inderdaad wel eens vragen.
Hm, oké. Ik ik denk dat ik het hier wel een maandje mee volhoud, maar dan zal ik het de volgende keer toch eens vragen (of eisenquote:Op zondag 3 januari 2010 17:13 schreef Murmeli het volgende:
[..]
de dokter schrijft het voor maar de apotheek kiest het merk uit, heeft ook met de verzekering te maken. maar ze mogen niet zonder jouw toestemming een ander merk geven. dus als jij je oude merk gewend bent moet je dat volgens mij gewoon kunnen eisen (ook al is het een andere apotheek - het zou tenslotte raar zijn als je ineens andere zorg krijgt omdat je een andere zorgverlener (in dit geval apotheek) hebt)
Probleem is dat ik er pas net mee begonnen ben. Ik kan nog niet precies zeggen hoe een juiste dosering zou moeten werken dus ik kan dan ook nog niet weten wanneer de dosis te laag of te hoog is. Bedoelde inderdaad 10mg (stond ook 10 pch op het doosje en het pilletje)quote:Op zondag 3 januari 2010 11:43 schreef Murmeli het volgende:
[..]
als je de dosering echt te hoog vind, ook na een paar dagen nog, dan zou je de psych kunnen bellen en het voorleggen. Ik heb het toen zelf gedaan (maar niet echt verlaagd, maar 2 halve genomen met een uur tussenpauze maar wel gelijke totale dosering op de dag) en heb dat de dag erna telefonisch meegedeeld aan hem en hij vond dat prima.
10 mg bedoel je denk ik, ehhh ik vind dat veel. het valt bij mij niet lekker, word dan hyper enzo. van 5 mg word ik rustiger. en daar slaap ik ook op zelfs. gisteravond bijv lag ik te hyperen in mn bed, kon niet slapen, heb een halve ritalin genomen en dan slaap ik een half uur later. maargoed, het schijnt wel meer voor te komen dat mensen er slecht van gaan slapen. Hoewe ik dat dus raar vind, je slikt het om rustiger te worden in je hoofd dus dan zou je beter moeten slapen. Denk ik dan. Wanneer moet je weer naar de psych toe?
Ritalin is een merknaam. Methylfenidaat is de werkzame stof (heet voluit nog iets meer maar ik weet niet precies wat dat is, heb hier het doosje niet). JIj hebt dus een ander merk methylfenidaat. in feite hetzelfde als ritalin qua werkzame stof, maar misschien wat andere vulstoffen ofzo. Het kan qua werking soms iets uitmaken (althans dat is bij antidepressiva zo dacht ik) maar daar zou ik me niet te druk om maken.quote:Op maandag 4 januari 2010 13:04 schreef DrD00m het volgende:
[..]
Probleem is dat ik er pas net mee begonnen ben. Ik kan nog niet precies zeggen hoe een juiste dosering zou moeten werken dus ik kan dan ook nog niet weten wanneer de dosis te laag of te hoog is. Bedoelde inderdaad 10mg (stond ook 10 pch op het doosje en het pilletje)
Wat ik mij wel afvraag.. , ik heb een naamloze variant gekregen (?) , maar wat is dan het verschil tussen de naamloze variant en Ritalin? Zitten er andere stofjes bij of zijn de pilletjes eigenlijk identiek maar betaal je bij Ritalin meer voor het merknaampje zoals bij sommige producten in de supermarkt? Want dat zou wel een kwalijke zaak zijn.
Anyway.. heb volgende week een telefonische afspraak en 28 januari weer een face to face consult hiervoor. Ben benieuwd of de bijwerkingen nog wat verminderen en ik de werking van de pil zelf nog gaat merken. Nu twijfel ik nog bij veel dingen of het door de werking of de bijwerking komt of geen van beide.
Hoe werkt het dan?quote:Op maandag 4 januari 2010 22:41 schreef dalaiblama het volgende:
Hoi!
Ik slik zelf nu 4 maanden modafinil. Het wordt in NL geloof ik nog niet zo vaak toegepast, maar in Amerika zijn er goede resultaten mee.
Modafinil is van oorsprong een medicijn tegen narcolepsie. Dit krijgen de patienten om niet in slaap te vallen.
Bij een ADHD-er heeft het een omgekeerd effect: ik blijf de hele dag 'stabiel' en rustig.
Ik heb het gekregen omdat ik weiger methylfenidaat te slikken. Ik heb mijn hele jeugd geworsteld met drugs, dus het laatste wat ik wil is nu weer een speed-variant gebruiken.
Dat het 'medicijn' heet, maakt het niet minder speed natuurlijk dus ritalin, concerta en consorten zijn voor mij een no go.
Modafinil werkt heel anders, ik moet ook zeggen dat ik best verwonderd ben over de werking. Ik merk er niks van en dat is denk ik nu net het mooie. Geen opgefokt gedoe, geen rebound, geen buzz. Het werkt gewoon en ik functioneer eindelijk.
Ik slik nu 200 mg per dag en vooralsnog wordt het vergoed. Mijn pyschiater was zo vriendelijk op het recept te zetten dat ik allergisch ben voor methylfenidaat en dan is dit natuurlijk het enige alternatief.
Zijn hier nog mensen die het slikken? en zo ja, bevalt het ook goed?
Heb je daarbij ook last van bijwerkingen? Ik zal vanmiddag eens informeren hoe Psyq tegenover Modafinil staat tijdens mn gesprek en dat hier laten wetenquote:Op maandag 4 januari 2010 22:41 schreef dalaiblama het volgende:
Hoi!
Ik slik zelf nu 4 maanden modafinil. Het wordt in NL geloof ik nog niet zo vaak toegepast, maar in Amerika zijn er goede resultaten mee.
Modafinil is van oorsprong een medicijn tegen narcolepsie. Dit krijgen de patienten om niet in slaap te vallen.
Bij een ADHD-er heeft het een omgekeerd effect: ik blijf de hele dag 'stabiel' en rustig.
Ik heb het gekregen omdat ik weiger methylfenidaat te slikken. Ik heb mijn hele jeugd geworsteld met drugs, dus het laatste wat ik wil is nu weer een speed-variant gebruiken.
Dat het 'medicijn' heet, maakt het niet minder speed natuurlijk dus ritalin, concerta en consorten zijn voor mij een no go.
Modafinil werkt heel anders, ik moet ook zeggen dat ik best verwonderd ben over de werking. Ik merk er niks van en dat is denk ik nu net het mooie. Geen opgefokt gedoe, geen rebound, geen buzz. Het werkt gewoon en ik functioneer eindelijk.
Ik slik nu 200 mg per dag en vooralsnog wordt het vergoed. Mijn pyschiater was zo vriendelijk op het recept te zetten dat ik allergisch ben voor methylfenidaat en dan is dit natuurlijk het enige alternatief.
Zijn hier nog mensen die het slikken? en zo ja, bevalt het ook goed?
quote:
Volgens dat artikel wat ik poste stond ook dat dat het geval was.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 12:56 schreef dalaiblama het volgende:
[..]
French scientists have recently determined that modafinil can help memory and other forms of mental performance in sleep-deprived mice. This meshes with reports of many humans who take modafinil and find the same thing.
Ik zal vanavond laten weten hoe ze erover denken.quote:modafinil may be useful in improving the work performance of adults with ADHD by improving short-term memory and visual recall, impulse control, and spatial skills
Dat had ik ook altijd. Ik voelde me zo slecht. Zo slecht voelde ik me toen ik speed gebruikte en eigenlijk vind ik de uitwerking niet echt verschillenquote:Op dinsdag 5 januari 2010 13:09 schreef DrD00m het volgende:
[..]
Volgens dat artikel wat ik poste stond ook dat dat het geval was.
[..]
Ik zal vanavond laten weten hoe ze erover denken.
Op dit moment voel ik mij namelijk vrij vertieft door de methylfenidaat. Het is net alsof ik flinke griep te pakken heb. Momenten dat ik denk dat ik flauw val. Drukkend gevoel op je borst alsof je vergaat van de honger. Constant een gespannen gevoel in mn lichaam. Niet kunnen slapen. Terwijl de werking zelf bijna niet merk.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |