die heb ik sinds een week of 3, daarvoor had ik n horloge van de hema. koste ook maar een tientje, en heeft t erg lang volgehouden. Ik vind t echt zonde van mn geld om 100+ aan een horloge uit te geven, op een dingetje van 8,95 kun je net zo goed de tijd zien als op een ding van 250,-quote:Op maandag 23 november 2009 05:49 schreef Erasmo het volgende:
Casio F-91W, heeft al 4 jaar overleefd bij de baas, niet slecht voor een tientje:
[ afbeelding ]
Dit dus.quote:Op maandag 23 november 2009 16:48 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
die heb ik sinds een week of 3, daarvoor had ik n horloge van de hema. koste ook maar een tientje, en heeft t erg lang volgehouden. Ik vind t echt zonde van mn geld om 100+ aan een horloge uit te geven, op een dingetje van 8,95 kun je net zo goed de tijd zien als op een ding van 250,-
klopt, maar de hoogtemeter, barometer en duikmeter zitten er bij mij niet voor de sier op.quote:Op maandag 23 november 2009 16:48 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
die heb ik sinds een week of 3, daarvoor had ik n horloge van de hema. koste ook maar een tientje, en heeft t erg lang volgehouden. Ik vind t echt zonde van mn geld om 100+ aan een horloge uit te geven, op een dingetje van 8,95 kun je net zo goed de tijd zien als op een ding van 250,-
die merkt verschil in luchtdruk op en geeft indien nodig een stormalarm, voor in de bergen waar het weer zo om kan slaan om een afweging te kunnen maken om nét verder te gaan of niet.quote:Op dinsdag 24 november 2009 10:49 schreef Lightning_NL het volgende:
Waarvoor heb je die barometer nodig dan? Ik gebruik voor oefeningen altijd een goedkoop ding van een tientje of 2. En voor een eurootje of 2 heb je dan ook zo'n leuk opschuif kompasje erbijDie Suunto vind ik echt heel lelijk.
Das een mooi klokjequote:Op zondag 22 november 2009 22:40 schreef Rave_NL het volgende:
[ afbeelding ]
Suunto Core Light
Heb hem inmiddels meer dan een jaar, heb er toen flink voor moeten dokken maar zijn inmiddels al een stuk goedkoper.
Superstevige horloges met ideale functies erop, maar wel gekozen voor de redelijke normale versie ipv de afgestompte all black versie
[ afbeelding ]
Kan dat horloge ook gewoon normaal dragen, en krijg tijdens het stappen ook complimentjes erover.
Iig ideaal ding!
?quote:Op woensdag 25 november 2009 23:53 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
die sunto is ook mooi voor gewoon al zou ik er dan wel een ander bandje opknallen.
Deze suunto heeft meerdere extreme trainingen overleeft zonder krassen op het scherm. De enige krasjes die erop zitten, zitten op het metaal wat minder belangrijk is. Maar goed, we kijken binnenkort of ie ook tegen -35 kan.quote:Op vrijdag 27 november 2009 17:34 schreef JAY-T het volgende:
Lekker belangrijk, je loopt toch geen modeshow? Hij moet gewoon functioneel zijn en tegen een stootje kunnen (vandaar het g-shock model) Als er krassen op zo'n Suunto van 250 Euro komen ben je ook niet blij, met zo'n casio van een paar tientjes trek ik me er weinig van aan..
Gaat niet lukken. Geloof me. Ken enkelen die een pool expeditie gemaakt hebben met die Suunto. Het ding wilde niet, helaas, meewerken.quote:Op vrijdag 27 november 2009 17:47 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Deze suunto heeft meerdere extreme trainingen overleeft zonder krassen op het scherm. De enige krasjes die erop zitten, zitten op het metaal wat minder belangrijk is. Maar goed, we kijken binnenkort of ie ook tegen -35 kan.
check, alleen valt ie dan nog steeds onder de garantie. Op de site kan ik alleen een operating temprature van -20'C vinden en een storage temp van -30'C.quote:Op vrijdag 27 november 2009 17:49 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Gaat niet lukken. Geloof me. Ken enkelen die een pool expeditie gemaakt hebben met die Suunto. Het ding wilde niet, helaas, meewerken.
Probeer het maar zorg voor een reserve andere horloge.
Van schade en schande wordt men wijsquote:Op vrijdag 27 november 2009 18:01 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
check, alleen valt ie dan nog steeds onder de garantie. Op de site kan ik alleen een operating temprature van -20'C vinden en een storage temp van -30'C.
Dus ik weeg mn keuze nog af
donker leer bandje ipv rubber, al zou een titanium ding er ook bij passenquote:
Ik zie het probleem niet? Ik hoef op dat ding alleen de tijd en datum te zien en evt. een wekkertje te kunnen zetten, het ding is zo klein dat ik hem gewoon in mijn zak meeneem...quote:Op vrijdag 27 november 2009 17:01 schreef Ossi2k9 het volgende:
Die zwarte Suunto is wel erg mooi![]()
Ik hou helemaal niet van horloges... maar als ik er 1 koop wordt dat m
Die casio horloges![]()
Je zit niet meer in groep 7
Sorry hoor, maar tritium is gewoon verdomd handig als je s'avonds wilt zien hoelaat het is.quote:Op vrijdag 27 november 2009 17:49 schreef Sloggi het volgende:
Die Smith & Wesson is natuurlijk wel extreem cool. Kun je mooi de blits mee maken op het schoolplein. 'Ik heb een Smith & Wesson!' Kijken of er iemand de politie belt.
Ik vind 'm prachtigquote:Op zaterdag 28 november 2009 01:56 schreef Andyy het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar tritium is gewoon verdomd handig als je s'avonds wilt zien hoelaat het is.
En daarnaast, ik ben niet voor het merk gegaan, het was gewoon 1 van de goedkoopste horloges met Tritium.
Ik ben ook het bewijs dat dat ding het zo'n 15 jaar heeft uitgehouden en het nog steeds doet. Het glas is alleen niet krasbestendig maar zoalang je weinig met zand te maken krijgt gebeurt er echt niets mee.quote:Op maandag 23 november 2009 05:49 schreef Erasmo het volgende:
Casio F-91W, heeft al 4 jaar overleefd bij de baas, niet slecht voor een tientje:
[ afbeelding ]
Wat is er toch met jou aan de hand? Jij bent dus zo'n persoon die er voor zorgt dat militairen de naam krijgen dom te zijn. Ik stel een simpele vraag - en niet eens zo'n rare; een horloge lijkt me immers niet onbelangrijk voor een militair - en jij begint meteen weer te piepen dat ik negatief bezig ben. Misschien moet jij eens te rade bij jezelf gaan in plaats van meteen op mij beginnen te vitten, jij bent hier degene die op negatieve wijze post en meteen in de verdediging schiet. Misschien kun je een voorbeeld nemen aan andere DEF-gebruikers die in het leger zitten, die weten hun hersens namelijk wel prima te gebruiken en praten hier op een normale manier mee.quote:Op zaterdag 28 november 2009 17:12 schreef Pumatje het volgende:
ah, ben je weer iets op het spoor gekomen waarover je kunt gaan zitten piepen zodadelijk!!
Nee, een horloge is eigen aanschaf. Het rijk verstrekt dat niet wat ik op zich terecht vind.quote:Op zondag 29 november 2009 14:23 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Blijft mijn vraag over: hoort een horloge niet bij de standaarduitrusting?
Waarom worden ze niet verstrekt? Hebben veel militairen verschillende voorkeuren, is er een groot risico op schade ofzo?quote:Op zondag 29 november 2009 14:31 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Nee, een horloge is eigen aanschaf. Het rijk verstrekt dat niet wat ik op zich terecht vind.
Hmmm waarom weet ik niet.quote:Op zondag 29 november 2009 14:33 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Waarom worden ze niet verstrekt? Hebben veel militairen verschillende voorkeuren, is er een groot risico op schade ofzo?
Ik kan me er ook wel wat bij voorstellen, ja. Spelen zaken als reflectie van het horloge (chromen onderdelen e.d.) niet ook een rol, of geldt dat alleen voor eenheden als het KCT?quote:Op zondag 29 november 2009 14:36 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Hmmm waarom weet ik niet.
Maar het zal er wellicht omgaan dat het defensie budget dit niet toelaat.
Daarnaast heeft elke militair zo zijn eigen voorkeur voor horloge, dus laat men die keuze ook vrij.
Wel dus "rekening man" en een beetje tactisch verantwoord horloge. Dus geen ding in roze of een ding dat veel herrie maakt.
Geen Ray-Bans à 250 euro?quote:Op zondag 29 november 2009 14:38 schreef ErwinRommel het volgende:
Zelfde verhaal met zonnebrillen. Nu verstrekt defensie die wel en die vandaag de dag zien er een stuk meer blits uit dan in mijn tijd![]()
Toen was het zo ene Tom Cruise Top Gun zonnebril maar dan van een kwaliteit waar je bagger tegen zegt.
Een militair zal altijd wel denken aan het feit dat een horloge voor zijn werk moet voldoen aan diverse eisen.quote:Op zondag 29 november 2009 14:40 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik kan me er ook wel wat bij voorstellen, ja. Spelen zaken als reflectie van het horloge (chromen onderdelen e.d.) niet ook een rol, of geldt dat alleen voor eenheden als het KCT?
[..]
Verschillende militairen stellen verschillende eisen.quote:Op zondag 29 november 2009 14:33 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Waarom worden ze niet verstrekt? Hebben veel militairen verschillende voorkeuren, is er een groot risico op schade ofzo?
Die zijn van glas, en dat wil je niet in je oog hebbenquote:Op zondag 29 november 2009 14:40 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Geen Ray-Bans à 250 euro?
Bedankt voor een normaal antwoord!
quote:Op zondag 29 november 2009 21:18 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
toch was dat vroeger anders, juist wo1 heeft de ontwikkeling van horloges versneld omdat het belangrijk was dat alle groepen op de goede tijd omhoog kwamen om niet door de eigen artillerie geraakt te worden
Levensbelang? Zeker om een trajectcontrole te doen en kentekenplaten op te slaan op je horloge.quote:Op maandag 30 november 2009 10:55 schreef Esses het volgende:
Maar als je gaat kijken naar een KMar medewerker is eeen horloge waarop ik tijden kan bijhouden, en logboeken kan aanleggen met diverse tijden met diverse knopjes juist weer van levensbelng. Het is echt zo verschillend, dat kan defensie gewoon niet faciliteren.
quote:Op maandag 30 november 2009 11:04 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Levensbelang? Zeker om een trajectcontrole te doen en kentekenplaten op te slaan op je horloge.
Trajectcontroles timen zonder horloge is idd best lastig... maar het ging me vooral om aanhoudingen :pquote:
waaromquote:
Verschillende eenheden, verschillende eisen, is nooit anders geweest. verschillende personen, verschillende eisen, is nooit anders geweest. Soms kan het makkelijk opgelost worden, bijvoorbeeld ihgv het opsvest, modulair, dus voor iedereen geschikt. (theorie bladiebla)quote:Op zondag 29 november 2009 16:33 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Verschillende militairen stellen verschillende eisen.
Ikzelf, als marinier, heb zelf een horloge aangeschaft waar je meerdere digitale gegevens kunt aflezen, oa. hoogte, tempratuur, luchtdruk, etc. op basis van deze gegevens verplaats je je oa. door bergachtig landschap, zeker als de weersomstandigheden het navigeren onmogelijk maakt. Dit zijn zaken die voor mij meespelen bij het kopen van het horloge, omdat ik ervaring heb opgedaan in deze gebieden en weet hoe ik het voor mij makkelijker kan maken en weet dat ik het zeker ga gebruiken.
Nu wil ik niet generaliseren, maar neem nu bijv, een logistieke militair cq 4-tonnerchauffeur. Deze heeft ook een horloge, waar je de tijd op af kan lezen. Punt. Hoeft geen horloge waar je een logboek aan kan maken waar je het hoogteverschil kan aflezen van je zojuist afgelegde route, hij moet alleen op tijd vertrekken en op tijd aankomen. Heel simpel gezegd dus.
Stel dat ik nu mijn horloge verstrekt krijg van de baas, dan heeft hij zoiets van "en ik dan?", want hoewel het weten van de tijd een absolute noodzaak is voor een militair is het verstrekken van een horloge niet iets wat de baas doet. Dan krijg je een tweedeling waar er twee antwoorden op zijn:
- De baas koopt een "luxe" horloge waarvan 90% uiteindelijk geen andere functie gebruikt dan de tijd af te lezen.
- De baas koopt een "standaard" horloge waarvan de lui die een "luxe"horloge willen hebben er alsnog één aanschaffen.
Hoe dan ook, verspilde belastingcenten als je het mij vraagt.
quote:Op maandag 30 november 2009 14:40 schreef hollandFTW het volgende:
In de hele geschiedenis is er volgens mij geen legereenheid geweest waar de militairen alles wat ze wouden kregen en dus niks bijkopen. Dat zal ook niet veranderen.
Bij de LMB kregen ze vroeger bij het behalen van de eindoefening altijd een horloge van de baas dat is ondertussen al wel weer afgeschaft.quote:Op maandag 30 november 2009 14:40 schreef hollandFTW het volgende:
[..]
Btw, soms worden horloge's als cado verstrekt na de eindoefening
Haha! Geweldig stukje tekst!quote:Op maandag 30 november 2009 15:04 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
> And why is that?
< To Keep us angry. If Marines could get what they needed when they needed it we would be happy and wouldn't ready to kill people all of the time. The Marine Corps is like America's Pitbull. They beat us, mistreat us and every once in awhile, they let us out to attack someone.
koop dan een Kalashnikov. ipv een AK47 heb je nu een AK1000quote:Op vrijdag 27 november 2009 17:49 schreef Sloggi het volgende:
Die Smith & Wesson is natuurlijk wel extreem cool. Kun je mooi de blits mee maken op het schoolplein. 'Ik heb een Smith & Wesson!' Kijken of er iemand de politie belt.
Ohhh wa dat zo?quote:Op maandag 30 november 2009 15:44 schreef JeffreyXL het volgende:
[..]
Bij de LMB kregen ze vroeger bij het behalen van de eindoefening altijd een horloge van de baas dat is ondertussen al wel weer afgeschaft.
Waarschijnlijk komen ze die brengen als jij al lang en breed op je sterfbed ligtquote:Op maandag 30 november 2009 16:27 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ohhh wa dat zo?
Ik wacht dan immers nog steeds
nu ben ik geen authoriteit op horloges maar mij lijkt dat bij hedendaagse horloges de tijdsafwijking nog geen seconde per week is en daarom te verwaarlozen.quote:Op zaterdag 5 december 2009 17:01 schreef FallingSky het volgende:
Mischien een domme vraag maar het is uiteraard belangrijk voor militairen om de juiste tijd te weten.
Word er dan ook gekeken naar de tijdsafwijking en wat voor soort eis wordt hier dan aan gesteld.
Lig je daar prachtig mooi gecamoufleerd onder de grond verstopt, wordt je gesnapt door een patrouille door het piepje van je horloge. Ik zie het al helemaal voor me.. (in een slechte Leslie Nielsen filmquote:Op dinsdag 15 december 2009 16:02 schreef demspec het volgende:
Het is bij defensie mogelijk om bijvoorbeeld een duikhorloge op bruikleenbon te krijgen. Ikzelf red me trouwens met een suunto x-lander. Hiervoor een casio gehad van 3 tientjes. Nadeel was dat niet alle piepjes uit konden en de backlight nogal fel is. Ben ook benieuwd hoe m'n klokkie het gaat trekken in de arctic.
Op zich zal dat meevallen en die goedkope casio heeft prima z'n werk gedaan (het is me overigens ook nooit gelukt om de tweede klok op 24h te krijgen) en ik houd het zeker achter de hand als reserve, maar ben nu wel blij met m'n suunto. Heb hiervoor trouwens een traser gehad, maar vind persoonlijk digitaal toch makkelijker werken.quote:Op woensdag 16 december 2009 15:46 schreef fathank het volgende:
[..]
Lig je daar prachtig mooi gecamoufleerd onder de grond verstopt, wordt je gesnapt door een patrouille door het piepje van je horloge. Ik zie het al helemaal voor me.. (in een slechte Leslie Nielsen film)
Ik weet niet of je al richting de poolcirkel geweest bent maar ik zou em niet omdoen als ik jou was. Volgens Deze webshop is de werktemperatuur tot -20..quote:Op vrijdag 27 november 2009 17:47 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Deze suunto heeft meerdere extreme trainingen overleeft zonder krassen op het scherm. De enige krasjes die erop zitten, zitten op het metaal wat minder belangrijk is. Maar goed, we kijken binnenkort of ie ook tegen -35 kan.
Kan je ook duiken met dat ding? Ja ok het kan vast wel, maar ik bedoel, zitten er dezelfde functies op als op deze?quote:Op maandag 23 november 2009 17:37 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
klopt, maar de hoogtemeter, barometer en duikmeter zitten er bij mij niet voor de sier op.
Erg leuk stukje speelgoed inderdaad!quote:Op woensdag 30 december 2009 19:34 schreef Bob-B het volgende:
Hier word ik nou hebberig van
http://www.futurumshop.nl(...)o-x10-military.phtml
Dan zou een etrax overbodig worden iddquote:Op zaterdag 2 januari 2010 19:05 schreef Rave_NL het volgende:
Maar als ik het zo lees kun je dus niet handmatig in het veld coordinaten inplotten? Want dan zou het helemaal ideaal zijn...
Leuk speeltje, maar het lijkt me dat bij gebruik van de GPS je batterij wel snel leeg kan raken. Kan dat geen prbleem worden in het veld?quote:Op woensdag 30 december 2009 19:34 schreef Bob-B het volgende:
Hier word ik nou hebberig van
http://www.futurumshop.nl(...)o-x10-military.phtml
Mijn vader is adjudant in het leger en hij heeft deze al jaren. Dus neem aan dat die het goed doet..quote:Op maandag 23 november 2009 05:49 schreef Erasmo het volgende:
Casio F-91W, heeft al 4 jaar overleefd bij de baas, niet slecht voor een tientje:
[ afbeelding ]
Volgens de specs gaat dat ding maar 4,5 uur meequote:Op woensdag 30 december 2009 19:34 schreef Bob-B het volgende:
Hier word ik nou hebberig van
http://www.futurumshop.nl(...)o-x10-military.phtml
ja, lees: (bij 1 sec. GPS fix instelling.)quote:Op zondag 24 januari 2010 21:44 schreef Dartanion het volgende:
[..]
Volgens de specs gaat dat ding maar 4,5 uur mee
Als er iedere seconde de positie door GPS wordt bepaald wel jaquote:Op zondag 24 januari 2010 21:44 schreef Dartanion het volgende:
[..]
Volgens de specs gaat dat ding maar 4,5 uur mee
Als ik me bedenk hoeveel horlogebandjes er bij mij zijn afgebroken dan lijkt mij dat niet zo'n sterk plan.quote:Op maandag 25 januari 2010 22:22 schreef ocf81 het volgende:
Even precies als de chip die het rekenwerk doet. Het ding is dus vooral afhankelijk van wat voor chip er in zit en niet zo heel afhankelijk van de antenne, dat is in mobieltjes net zo geloof ik.(het lijkt me overigens dat een antenne ook wel in het polsbandje verwerkt kan worden met enige handigheid)
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |