Klopt. Het zal momenteel vooral worden gespaard ipv uitgegeven. Verlagen is dus ook geen goed idee.quote:Op vrijdag 4 september 2009 14:14 schreef Klopkoek het volgende:
Hebben ze ook in Engeland gedaan, werkt niet.
Het centrum-rechtse kabinet deed dat ook in Ijsland, werkte ook niet.
Simpelweg omdat het probleem van de crisis daar niet zit.
Dat vind ik zo'n onzin. Uit alles blijkt dat juist de lagere inkomens veel meer ontvangen van de overheid. Daarom kost een immigrant gemiddeld ook geld...quote:Is bovendien niet rechtvaardig omdat hoge inkomens nu eenmaal meer belang hebben bij de overheid omdat ze meer te verliezen hebben.
Met toepassing van heffingskortingen krijgt je ook bij vlaktax een progressie...quote:Zelfs Adam Smith en David Ricardo vonden trouwens een progressief systeem normaal. Het is ook jarenlang normaal gevonden, zowel door rechtse als linkse regeringen met ieder hun eigen argumenten.
Fabel. Het is 11 miljard als je niet kan rekenen en/of het maximale naar voren wil brengen. Als je woningen defiscaliseert is het slechts een paar miljard wat met de huidige maatregelen al om slaat naar inkomsten over ongeveer 25 jaar.quote:Op vrijdag 4 september 2009 17:16 schreef Igen het volgende:
- Hypotheekrenteaftrek: 14 miljard per jaar
Hetgeen niet kan. Dat heb ik je toch vaak zat uitgelegd.quote:Op vrijdag 4 september 2009 17:57 schreef henkway het volgende:
Ik zou de woningwetwoningen (350 Miljard euro) maar weer op de balans zetten voor ze weggefraudeerd zijn
Slechte reden. Vanuit economisch perspectief is al dat vermogen verzamelen helemaal niet goed. Uitgeven kost je geld (BTW), niet uitgeven zou duurder moeten zijn.quote:Op vrijdag 4 september 2009 17:58 schreef knowall het volgende:
Omdat je vermogen veelal is samengesteld/vergaard uit eerder behaald (en belast) inkomen uit arbeid?
Nee, maar het schiet veel meer op dan de paar honderd mio die je maximaal hier mee op haalt (het zou mij niet verbazen als het bij tientallen blijft).quote:Op vrijdag 4 september 2009 18:21 schreef Igen het volgende:
Dat levert 2 miljard per jaar op. (bron) Leuk, maar je hebt daarmee niet in een keer het begrotingstekort weggewerkt. Lang niet.
Klopt helemaal.quote:Op vrijdag 4 september 2009 18:39 schreef DS4 het volgende:
[..]
Fabel. Het is 11 miljard als je niet kan rekenen en/of het maximale naar voren wil brengen. Als je woningen defiscaliseert is het slechts een paar miljard wat met de huidige maatregelen al om slaat naar inkomsten over ongeveer 25 jaar.
Bij de HRA valt zo goed als niets te halen. Geen reden om het niet af te schaffen, maar toch.
AOW stelt niets voor. Dat is echt weinig.quote:Op vrijdag 4 september 2009 18:23 schreef Fastmatti het volgende:
Vooral als mensen boven de 70 komen sparen ze als gekken, omdat ze eigenlijk niets meer uitgeven. Ook diegene die enkel AOW krijgen.
Juist gewoon afschaffen dat gedoequote:Op vrijdag 4 september 2009 18:45 schreef DS4 het volgende:
[..]
AOW stelt niets voor. Dat is echt weinig.
Onbetrouwbare overheid is niet iets wat ik voor sta.quote:Op vrijdag 4 september 2009 18:54 schreef henkway het volgende:
Juist gewoon afschaffen dat gedoe
iedereen zonder pensioen in de bijstand
Maar als het zeeschip op de kade afgaat, moet er zeer fors gestuurd wordenquote:Op vrijdag 4 september 2009 18:58 schreef DS4 het volgende:
[..]
Onbetrouwbare overheid is niet iets wat ik voor sta.
De AOW zou pdf juist hoog moeten zijn, dit is namelijk de groep mensen die nederland na WO2 weer hebben opgebouwd. Tot voor 10-12 jaar geleden dan, daarna is nederland naar beneden gelazerd, sociaal en economisch en moreel....quote:Op vrijdag 4 september 2009 18:45 schreef DS4 het volgende:
[..]
AOW stelt niets voor. Dat is echt weinig.
AOW is gelijk aan bijstandsniveau, maar de rijken krijgen ook AOW en dat zou niet moeten , dus afschaffen.quote:Op vrijdag 4 september 2009 19:02 schreef bendk het volgende:
[..]
De AOW zou pdf juist hoog moeten zijn, dit is namelijk de groep mensen die nederland na WO2 weer hebben opgebouwd. Tot voor 10-12 jaar geleden dan, daarna is nederland naar beneden gelazerd, sociaal en economisch en moreel....
Dan haal ik liever wat geld op bij jou dan bij iemand die niet meer kan bijsturen...quote:Op vrijdag 4 september 2009 19:00 schreef henkway het volgende:
Maar als het zeeschip op de kade afgaat, moet er zeer fors gestuurd worden
Indertijd is het pensioen aangepast (zelfs met terugwerkende kracht!) aan het feit dat je AOW zou krijgen.quote:Op vrijdag 4 september 2009 19:09 schreef henkway het volgende:
AOW is gelijk aan bijstandsniveau, maar de rijken krijgen ook AOW en dat zou niet moeten , dus afschaffen.
Gebruik je gespaarde pensioen maar
Is die duim al weer vuurrood?quote:Dan kan de IB voor heel Nederland met 10% omlaag
Zullen we die dan afpakken als jij daar van wil genieten?quote:En ik ben voor een forse stimulans op het gebruik van Banksparen en levensloop
nee want dan is het een bezit van de spaarder net als de overwaarde van het woonhuis, en kan ook vererft worden, dus dan zou het diefstal zijn.quote:Op vrijdag 4 september 2009 19:33 schreef DS4 het volgende:
[..]
Zullen we die dan afpakken als jij daar van wil genieten?
Je zou die redenering nog verder kunnen doortrekken. In totaal moet de inkomstenbelasting zo'n 45 miljard euro opleveren. Er zijn ruim 12,5 miljoen volwassen Nederlanders - waarom zeggen we niet gewoon dat die allemaal een vast bedrag van 3500 euro inkomstenbelasting moeten betalen? Dat bedrag is lager dan een bijstandsuitkering, dus iedereen kan het betalen. En het is lekker makkelijk.quote:Op vrijdag 4 september 2009 20:35 schreef sneakypete het volgende:
Klopkoek heb je ook een goede rechtvaardiging voor dit tarief? Kun je logisch beredenerend aantonen waarom het een goed idee is om mensen driekwart van hun inkomen af te nemen, puur en alleen obv de hoogte er van?
Obv egalitair denken kun je het rechtvaardigen, maar waarom zou 'gelijkheid' rechtvaardig zijn?
Uiteindelijk is het gewoon een staaltje afgunst van het ergste soort. Dat je zelf niet zo rijk bent en je verbaast over de enorme weelde van een klein groepje geluksvogels prima, maar wat geeft je nu exact het recht om dus maar over hun geld te beschikken?
Getsiequote:Op vrijdag 4 september 2009 20:46 schreef Getsie het volgende:
De rechtvaardiging is dat mensen niet eens zoveel mogen verdienen. De PvdA gaat niet ver genoeg. Eigenlijk zouden veelverdieners in de gevangenis moeten.
Ja, je bent heel goed in beslissen over andermans geld, als men maar van jouw geld af blijft...quote:Op vrijdag 4 september 2009 20:18 schreef henkway het volgende:
nee want dan is het een bezit van de spaarder net als de overwaarde van het woonhuis, en kan ook vererft worden, dus dan zou het diefstal zijn.
Je ageert nu tegen iets wat je eerder vandaag voorstelde...quote:Met de afschaffing van de VUT / FPU is er ook een omslagstelsel beëindigd, waar ik overigens nu nog aan meebetaal, en dat vind ik veel meer asociaal
Hé leuk! Een trol!quote:Op vrijdag 4 september 2009 20:46 schreef Getsie het volgende:
Eigenlijk zouden veelverdieners in de gevangenis moeten.
quote:Op vrijdag 4 september 2009 20:46 schreef Getsie het volgende:
De rechtvaardiging is dat mensen niet eens zoveel mogen verdienen. De PvdA gaat niet ver genoeg. Eigenlijk zouden veelverdieners in de gevangenis moeten.
Een omslagstelsel moet stoppen met geld innen als het stelsel is opgeheven, dat is bij de Vut / FPU niet het geval, en er is ook geen zicht op wanneer dat wel stopt.quote:Op vrijdag 4 september 2009 21:45 schreef DS4 het volgende:
[..]
Je ageert nu tegen iets wat je eerder vandaag voorstelde...
Ah, de afgunst is weer goed te proeven. Hulde.quote:
Dat geldt alleen als je een kleine overheid nastreeft.quote:Op vrijdag 4 september 2009 22:42 schreef waht het volgende:
[..]
Ah, de afgunst is weer goed te proeven. Hulde.![]()
Walgelijk idee. Zoals al eerder geopperd moet de overheid minder uitgeven, niet meer binnenhalen. Dit is het uitgangspunt dat zou moeten gelden voor elke gezonde overheid.
Dat doe ik ook, voor Nederlandse begrippen.quote:Op vrijdag 4 september 2009 22:46 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat geldt alleen als je een kleine overheid nastreeft.
Nu is het de vraag of de overheid met meer belastinggeld in staat zal zijn de economie weer op gang te krijgen. De markt is tot op zekere hoogte prima in staat om zichzelf te laten ontwikkelen. Bepaalde oorzaken van de huidige crisis, welke in de VS is ontstaan, zijn notabene door de overheid veroorzaakt of aangemoedigd.quote:Je zou ook heel anders kunnen redeneren, bijvoorbeeld dat de overheid extra belasting bij rijke mensen moet innen om op keynesiaanse wijze de economie op gang te brengen/houden. Om maar een voorbeeld te noemen.
quote:Op vrijdag 4 september 2009 09:26 schreef Klopkoek het volgende:
vanaf zo'n 2 ton in guldens (nu ongeveer 52000 euro). Voor 1990 was dat het geval.
Prima, dat mag natuurlijk. Ik wilde alleen maar aangeven dat het een keuze is, en dat je ook voor een grote overheid zou kunnen kiezen.quote:Op vrijdag 4 september 2009 22:56 schreef waht het volgende:
[..]
Dat doe ik ook, voor Nederlandse begrippen.
Wat men nu nogal eens lijkt te doen, is massaal geld investeren in bedrijven die ook op de lange termijn niet levensvatbaar zijn, alleen maar om het onvermijdelijke een poosje uit te stellen. Dat is volgens mij onnodige geldverspilling, en ook niet wat Keynes voor ogen had.quote:[..]
Nu is het de vraag of de overheid met meer belastinggeld in staat zal zijn de economie weer op gang te krijgen. De markt is tot op zekere hoogte prima in staat om zichzelf te laten ontwikkelen. Bepaalde oorzaken van de huidige crisis, welke in de VS is ontstaan, zijn notabene door de overheid veroorzaakt of aangemoedigd.
Over die mazen in de wet stond al eerder iets in dit topic, en ik geloof dat de conclusie was dat deze maatregel niet echt een noemenswaardig effect zal hebben.quote:Tweede vraag is of het hoger belasten van hogere inkomens ook het benodigde effect zal hebben en dus meer belasting binnen zal halen. Of dat men daarvoor weer allerlei mazen voor weet te vinden om niet meer te betalen.
Derde vraag is of deze hogere inkomens hun heil ergens anders gaan zoeken, wat effect heeft op bovenstaande vraag.
Vierde vraag is hoeveel verwacht wordt binnen te halen en of dit echt een noemenswaardige impact heeft op de overheidsfinanciën.
(Als dit allemaal al in het topic staat moet ik mij verontschuldigen daar ik niet alles heb gelezen)
Jij wil serieus WAO vervangen door bijstand en dan de WAO premies afschaffen ter bezuiniging?quote:Op vrijdag 4 september 2009 22:22 schreef henkway het volgende:
Een omslagstelsel moet stoppen met geld innen als het stelsel is opgeheven, dat is bij de Vut / FPU niet het geval, en er is ook geen zicht op wanneer dat wel stopt.
Maar dan is deze hele discussie toch overbodig? Het gaat erom dat de overheid meer geld in het laatje wilde hebben. Als dit niet gebeurd met deze maatregel is het, ook gezien de andere haken en ogen, niet verstandig. Over het algemeen staat geen enkele burger te trappelen om meer af te geven aan de belasting, nietwaar?quote:Op vrijdag 4 september 2009 23:07 schreef Igen het volgende:
[..] en ik geloof dat de conclusie was dat deze maatregel niet echt een noemenswaardig effect zal hebben.
Je vermogen geef je sowieso uiteindelijk een keer uit, en dan betaal je BTW. Daarbij, de overheid belast vermogen impliciet al door geld bij te drukken (inflatie). Bovendien heeft sparen ook een positief effect op de economie; het kapitaal waar bedrijven mee investeren moet immers ergens vandaan komen.quote:Op vrijdag 4 september 2009 18:41 schreef DS4 het volgende:
[..]
Slechte reden. Vanuit economisch perspectief is al dat vermogen verzamelen helemaal niet goed. Uitgeven kost je geld (BTW), niet uitgeven zou duurder moeten zijn.
weet je het verschil niet tussen WAO en AOW ??quote:Op vrijdag 4 september 2009 23:10 schreef DS4 het volgende:
[..]
Jij wil serieus WAO vervangen door bijstand en dan de WAO premies afschaffen ter bezuiniging?
Niet per sé.quote:Op vrijdag 4 september 2009 23:33 schreef knowall het volgende:
Je vermogen geef je sowieso uiteindelijk een keer uit,
Dat is natuurlijk kul, want het meeste vermogen is niet liquide.quote:Daarbij, de overheid belast vermogen impliciet al door geld bij te drukken (inflatie).
Er is al een kapitaalsoverschot.quote:Bovendien heeft sparen ook een positief effect op de economie; het kapitaal waar bedrijven mee investeren moet immers ergens vandaan komen.
O jee, ik heb even een overduidelijk foutje gemaakt met typen...quote:Op vrijdag 4 september 2009 23:40 schreef henkway het volgende:
weet je het verschil niet tussen WAO en AOW ??
Uiteindelijk wel.quote:
Elk vermogen heeft een geldwaarde en is verkoopbaar.quote:Dat is natuurlijk kul, want het meeste vermogen is niet liquide.
Waardoor investeren goedkoper wordt, wat weer meer werkgelegenheid oplevert.quote:Er is al een kapitaalsoverschot.
Het kan gewoon verdampen...quote:
Denk nog eens even wat langer na. Welke invloed heeft inflatie op de waarde van goederen?quote:Elk vermogen heeft een geldwaarde en is verkoopbaar.
Het wordt echt niet nog goedkoper als er wat spaarcentjes van Nederlanders op bankrekeningen gezet worden.quote:Waardoor investeren goedkoper wordt, wat weer meer werkgelegenheid oplevert.
Vooruit, in 99% van de gevallen dan.quote:
Je rendement op je vermogen moet minstens de inflatie halen wil je vermogen geen waardevermindering hebben. Dat lukt je in tijden van hoge inflatie niet, ook omdat de rendementen dan laag zijn.quote:Denk nog eens even wat langer na. Welke invloed heeft inflatie op de waarde van goederen?
Datzelfde geldt dan voor het kapitaaloverschot; wordt niet veroorzaakt door een paar spaarcentjes.quote:Het wordt echt niet nog goedkoper als er wat spaarcentjes van Nederlanders op bankrekeningen gezet worden.
ja zie bovenquote:Op vrijdag 4 september 2009 23:43 schreef DS4 het volgende:
[..]
O jee, ik heb even een overduidelijk foutje gemaakt met typen...
Ga je nu even de vraag beantwoorden?
Omdat we moeilijk onze bejaardencentra tot afsterfcentra kunnen ombouwen? Omdat een leerplicht tot het 12e levensjaar ook niet bepaald alles is? Omdat tolwegen in Nederland wel een erg dure grap worden? Omdat de lagere inkomens naar boven trekken economisch gunstig is? Omdat de hoogste inkomens het overtollige geld simpelweg minder hard nodig hebben dan de minima?quote:Op vrijdag 4 september 2009 09:38 schreef RemcoDelft het volgende:
Waarom wordt "veel verdienen" toch als een zonde beschouwd in dit land? Pak liever de mensen die te lui zijn om te werken aan...
Die bankiers en beurshandelaren hebben echt geëxcelleerd in paraciteren, dat is wel duidelijk.quote:Op vrijdag 4 september 2009 20:53 schreef OldJeller het volgende:
Parasiteren.
Hier wordt men gestraft voor excelleren.
Het is geen probleem als hogere inkomens naar elders verhuizen, dat zorgt ervoor dat de Nederlandse concurrentiepositie beter wordt, want arbeiders die eerlijk werken voor hun brood consumeren dat dan ook. Renteniers kunnen we missen als kiespijn.quote:Op vrijdag 4 september 2009 22:56 schreef waht het volgende:
[..]
Dat doe ik ook, voor Nederlandse begrippen.
[..]
Nu is het de vraag of de overheid met meer belastinggeld in staat zal zijn de economie weer op gang te krijgen. De markt is tot op zekere hoogte prima in staat om zichzelf te laten ontwikkelen. Bepaalde oorzaken van de huidige crisis, welke in de VS is ontstaan, zijn notabene door de overheid veroorzaakt of aangemoedigd.
Tweede vraag is of het hoger belasten van hogere inkomens ook het benodigde effect zal hebben en dus meer belasting binnen zal halen. Of dat men daarvoor weer allerlei mazen voor weet te vinden om niet meer te betalen.
Derde vraag is of deze hogere inkomens hun heil ergens anders gaan zoeken, wat effect heeft op bovenstaande vraag.
Vierde vraag is hoeveel verwacht wordt binnen te halen en of dit echt een noemenswaardige impact heeft op de overheidsfinanciën.
(Als dit allemaal al in het topic staat moet ik mij verontschuldigen daar ik niet alles heb gelezen)
Ik vind dat iedereen moet werken, behalve natuurlijk diegenen die echt ziek zijn of oud, of die goed bezig zijn met onderwijs.quote:Op zaterdag 5 september 2009 08:15 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Omdat we moeilijk onze bejaardencentra tot afsterfcentra kunnen ombouwen? Omdat een leerplicht tot het 12e levensjaar ook niet bepaald alles is? Omdat tolwegen in Nederland wel een erg dure grap worden? Omdat de lagere inkomens naar boven trekken economisch gunstig is? Omdat de hoogste inkomens het overtollige geld simpelweg minder hard nodig hebben dan de minima?
Uiteraard dient er ook wel iets tegenover te staan, en daar zit wat mij betreft het grote knelpunt. Men acht e.e.a. zo vanzelfsprekend dat het niet in ze opkomt dat andermans geld met respect behandeld dient te worden.
Dus in dat opzicht sta ik hier vrij neutraal tegenover. Prima om geld te halen waar het zit, maar ga er ook eens goed mee om.
Wellicht zou de weerstand tegen dergelijke zaken dan ook iets minder groot zijn.
Dat is er wel. Maar wat jij doet is mensen die gespaard hebben voor een aanvullend pensioen thv het bijstandsbedrag hun pensioen feitelijk afnemen... en dat is asociaal.quote:Op vrijdag 4 september 2009 23:40 schreef henkway het volgende:
JA AOW vervangen dor bijstand dat maakt in netto niets uit.
En iedereen heeft een pensioen, en degenen die geen pensioen hebben krijgen bijstand.
Ik begrijp dat de pensionados dan minder hebben, maar er is geen alternatief
Leg nog eens uit hoe jij bezuinigt door AOW-premies af te schaffen/loonheffing met 17% naar beneden bij te schroeven...quote:Als de AOW premie weg is kan de loonheffing met 17% omlaag
Ja, JIJ wel. De man van 70 die alleen een klein aanvullend pensioen heeft kan niets meer.quote:Men kan dan banksparen gaan doen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |