of zelfs niet. vraagje: wanneer je geld uitgeleend hebt, valt dat dan onder "langere termijn vastgezet"?quote:Op zaterdag 26 september 2009 22:17 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
De M-getallen zijn maatstaven van de geldhoeveelheid. Hoe hoger het M-getal hoe meer soorten geld er meegenomen worden. M0 is het chartale geld, M1 is M0 plus tegoeden die direct bereikbaar zijn om uit te geven, M2 is M1 plus korte termijn spaartegoeden, M3 is M2 plus tegoeden voor langere termijn en andere zaken waar geld voor langere termijn in vast kan zitten. Het geld dat er bij een hoger M-getal bij komt is dus minder snel uit te geven.
Nee, dat valt onder toxic assets.quote:Op zondag 27 september 2009 10:13 schreef simmu het volgende:
[..]
of zelfs niet. vraagje: wanneer je geld uitgeleend hebt, valt dat dan onder "langere termijn vastgezet"?
Ah, vandaar dat Obama, Geithner en Bernanke elke week om tafel zittenquote:Op zondag 27 september 2009 01:08 schreef zoost het volgende:
[..]
[..]
Niet over praten, anders raakt het systeem in onbalans....en hoe vaak moeten ze het nog zeggen. Ze zijn onafhankelijk!
Waarom zou je niet uitgeefbaar geld willen hebben?quote:Op zondag 27 september 2009 10:13 schreef simmu het volgende:
of zelfs niet.
Dat geld zit al in een M-aggregaat dus de geldhoeveelheid M3 neemt dan niet toe. Ik moet overigens eerlijk bekennen dat het mij nooit exact duidelijk is geworden wat nou onder het ene aggregaat valt en wat onder het andere. Die onduidelijkheid komt door de centrale banken die nog wel eens wisselen van samenstelling van het aggregaat, daar komt dan ook nog bij dat de centrale banken ieder een eigen definitie hanteren (om het simpel en over zichtelijk te houdenquote:vraagje: wanneer je geld uitgeleend hebt, valt dat dan onder "langere termijn vastgezet"?
Next crisis will be a financial blowup.quote:Op zondag 27 september 2009 12:01 schreef pberends het volgende:
Faber afgelopen week op Bloomberg:
Diversificatie van risico is bij religieuzen altijd een heikel punt geweestquote:Belgen eisen half miljard van Lehman Brothers
11:54 26-9-2009
BRUSSEL (AFN) - Een groep van 82 Belgische bedrijven, organisaties en personen eist in totaal bijna een half miljard euro schadevergoeding van Lehman Brohters en een reeks filialen van deze failliete Amerikaanse zakenbank.
Belgen eisen half miljard van Lehman Brothers Het gaat om grote banken als Dexia België (met 241 miljoen euro koploper), ING België, BNP Paribas en Fortis, maar ook om particulieren en zelfs kloosterordes, aldus de Vlaamse zakenkrant De Tijd zaterdag.
Zo zijn de Broeders van Liefde uit Gent een half miljoen kwijtgeraakt doordat Lehman Brothers op de fles ging. Voor de zusters van Sint-Vincentius uit Gijzegem bedroeg de schade bijna het dubbele.
Het faillissement van Lehman Brothers in september vorig jaar luidde de kredietcrisis in. Het afhandelen van de schadeclaims gebeurt door het Amerikaanse bedrijf Epiq Systems. Dat heeft een overzicht vrijgegeven van de binnengekomen eisen tot schadevergoeding.
ook staatsobligaties enzo?quote:Op zondag 27 september 2009 10:18 schreef pberends het volgende:
[..]
Nee, dat valt onder toxic assets.
In de huidige omgeving is niets veilig. Alleen als je goud had gekocht voor 300 dollar in 2001quote:
"But... one year from now, where doe you see the S&P500?"quote:Op zondag 27 september 2009 12:01 schreef pberends het volgende:
Faber afgelopen week op Bloomberg:
[...]
quote:Op donderdag 24 september 2009 14:15 schreef thedarkpoet het volgende:
[..]
Klopt!
Over commercial real estate gesproken, ik weet niet hoe in Nederland momenteel de kantoren en winkelpanden eruit zien maar waar ik zit........hele straten met kantoorpanden, winkels en magazijne hangen overvol met FOR RENT en TO LET borden en vele panden zijn dichtgetimmerd..................en het worden er echt elke week meer en meer....
Ik de 2 straten rond het pand waar ik zit staan minstens 50 panden leeg!
Maar volgens The Powers That Be........" de economie trekt aan "
Ja dat zie ik elke dag hier![]()
![]()
![]()
Je hebt walstreetpro2 op de FP gepostquote:Op zondag 27 september 2009 17:18 schreef pberends het volgende:
Das ook een mooie dit:
'Sterke $ goed voor wereldeconomie'
Voor een sterkere dollar heb je een lager handelstekort nodig, maar dat betekent tegelijkertijd dat de wereldeconomie verder moet krimpen.
Die gast met fucking dit en fucking China en maar meppen met zijn hoekbalknuppel.quote:Op zondag 27 september 2009 17:22 schreef eleusis het volgende:
Je hebt walstreetpro2 op de FP gepost
Faber heeft als investeerder echt een extreem goede trackrecord (zeker relatief gezien). Wat wil je zeggen?quote:Op zondag 27 september 2009 18:16 schreef haatbaard het volgende:
Bij Marc Faber vraag ik me altijd af: zou die nou echt zelf geloven wat hij zegt? Als je hem op de man af zou vragen, onder het genot van een djonko en/of een goed glas wijn, "meneer Faber, gelooft u zelf in al uw eigen voorspellingen?", wat zou hij dan zeggen? Dat zou ik nou echt weleens willen weten.
Ik wil niks zeggen, ik stel een vraag. Een open vraag, zonder conclusie vooraf. Ik vraag me af of hij gelooft in z'n eigen doemscenario's, of dat hij gewoon expres flink zit te overdrijven, voor de entertainmentswaarde of omdat het gunstig is voor zijn eigen beleggingen.quote:Op zondag 27 september 2009 21:02 schreef pberends het volgende:
[..]
Faber heeft als investeerder echt een extreem goede trackrecord (zeker relatief gezien). Wat wil je zeggen?
Alle tekenen lijken daar op te wijzen ja.quote:Op zondag 27 september 2009 21:41 schreef haatbaard het volgende:
[..]
Maar jij denkt dat hij alles serieus meent, en dat die man werkelijk gelooft dat het binnen afzienbare tijd einde verhaal is voor het westerse kapitalistische systeem?
Waarop precies, volgens jou? De val van de dollar, binnenkort? Maatschappelijke onrust? Chaos? Revolutie? Oorlog??? Op welke termijn dan? Als je maar lang genoeg roept dat er revolutie of oorlog aan zit te komen, dan krijg je vanzelf een keer gelijk.quote:Op zondag 27 september 2009 21:43 schreef Q. het volgende:
[..]
Alle tekenen lijken daar op te wijzen ja.
"It will be total collapse, it will be wonderful"quote:Op zondag 27 september 2009 21:52 schreef haatbaard het volgende:
[..]
Waarop precies, volgens jou? De val van de dollar, binnenkort? Maatschappelijke onrust? Chaos? Revolutie? Oorlog??? Op welke termijn dan? Als je maar lang genoeg roept dat er revolutie of oorlog aan zit te komen, dan krijg je vanzelf een keer gelijk.
Ik moet het allemaal nog zien hoor. Dat het westen (en de VS in het bijzonder) flink aan macht zal moeten inboeten is voor mij ook wel duidelijk. Maar lieden als Marc Faber zetten het imho soms wel heel erg dik aan, alsof de wereld meteen vergaat door een flinke recessie.
Mja, da's wel een beetje te makkelijk. Ik kan ook voorspellen dat de aarde vergaat en dat ik de exacte timing niet weet. Sterker nog: iedereen kan dat, want de wetenschap is het daar al lang over eens. Ooit zal de uitdijende zon onze aarde opslokken, die kennis had men 50 jaar geleden al. En zelfs toen wist men al een aardige indicatie te geven van het tijdstip: over ongeveer 5 miljard jaar, als al het leven hier allang verdwenen is.quote:Op zondag 27 september 2009 21:55 schreef pberends het volgende:
[..]
"It will be total collapse, it will be wonderful"
"The whole system will collapse, including Bloomberg and myself"
Zei Faber al lachend. Hij ziet het somber in, maar kan er om lachen, zelfs als hij er aan onderdoor gaat.
Maar hij zegt toch ook dat hij de timing niet weet, kan in 10 jaar zijn, kan morgen zijn. Imho zijn zijn voorspellingen aardig reëel.
Dat kan toch niemand voorspellen. Jij verwacht dat Faber bovennatuurlijke krachten heeftquote:Op zondag 27 september 2009 22:07 schreef haatbaard het volgende:
[..]
Mja, da's wel een beetje te makkelijk. Ik kan ook voorspellen dat de aarde vergaat en dat ik de exacte timing niet weet. Sterker nog: iedereen kan dat, want de wetenschap is het daar al lang over eens. Ooit zal de uitdijende zon onze aarde opslokken, die kennis had men 50 jaar geleden al. En zelfs toen wist men al een aardige indicatie te geven van het tijdstip: over ongeveer 5 miljard jaar, als al het leven hier allang verdwenen is.
Het zou mooi zijn als Faber tenminste een indicatie geeft, een orde van grootte, van de tijd die het nog gaat duren. Tussen 1 en 100 jaar zit namelijk nogal een verschil. Maar ik neem aan dat dit forum geen 100 jaar open blijft, wachtend op de total collapse zoals voorspeld door Marc Faber.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |