Oh dus het is heel onveilig, maar het verkeer is nog veel onveiliger..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:11 schreef moussie het volgende:
[..]
nee, dat cijfer werd aangehaald om te laten zien hoe onveilig het is, omdat het die pechvogel toch is gebeurd .. en nogmaals dat 'zijn route' bedenk jij erbij .. en wordt nu in perspectief geplaatst, hoe groot is de kans op een aanrijding met dodelijke afloop in het verkeer
Jij/jullie vergeten de virtuele schoolklas, want er moet natuurlijk wel geleerd worden in die tijd .. en tja, bij een kans van 1 op 18335 op een dodelijk ongeluk is dat een stuk veiliger dan op de fiets naar schoolquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:07 schreef Gia het volgende:
[..]
Leren ze anders verdomd goed Engels van. Plus dat ze al vroeg netwerken. Contacten met spelers over de hele wereld!! Wat kan daar nu toch op tegen zijn!
Dan moeten we maar allemaal naar de virtuele school..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:15 schreef moussie het volgende:
[..]
Jij/jullie vergeten de virtuele schoolklas, want er moet natuurlijk wel geleerd worden in die tijd .. en tja, bij een kans van 1 op 18335 op een dodelijk ongeluk is dat een stuk veiliger dan op de fiets naar school
Maarrrrr, zolang achtereen op de computer kan toch ook gevaarlijk zijn. Hoeveel procent van de WoW spelers zouden overlijden door te lang achter elkaar te spelen?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:11 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Je bent wel een ervaring rijker hoor, na 2 jaar WoW.. Een vak leren kan daarna ook nog wel. Sociale vaardigheden ook![]()
quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:18 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Waarom ben je eigenlijk opgehouden met zeilen?
juistem, calculated risk heet dat dan .. jij laat je door dat risico niet tegen houden om op de fiets te stappen toch, net zo min als een zeiler ..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:13 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Oh dus het is heel onveilig, maar het verkeer is nog veel onveiliger..
Ik snap hem..
Een langspeelplaat duurt langquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:11 schreef moussie het volgende:
[..]
nee, dat cijfer werd aangehaald om te laten zien hoe onveilig het is, omdat het die pechvogel toch is gebeurd .. en nogmaals dat 'zijn route' bedenk jij erbij .. en wordt nu in perspectief geplaatst, hoe groot is de kans op een aanrijding met dodelijke afloop in het verkeer
quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:24 schreef moussie het volgende:
[..]
juistem, calculated risk heet dat dan .. jij laat je door dat risico niet tegen houden om op de fiets te stappen toch, net zo min als een zeiler ..
En tja, dat zijn verhaal over windstiltes niet opgaat voor Laura geeft die Bezemer zelf al toe, die gast die zich druk maakt over gevaarlijke havens kan blijkbaar in Laura's portemonnee kijken en weet wat daar in zit en wat zij wel of niet kan betalen, hebben we nog een wedstrijdzeiler die het over zijn hazenslaapjes heeft, wat dus ook al niet van toepassing is op de door haar gekozen route ..
Valt het je eigenlijk op dat geen een van die experts het heeft over zwaar weer en zo?
als je op een kansberekening afgaat wel jaquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:18 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Dan moeten we maar allemaal naar de virtuele school..
Ik ging verhuizen naar Nederland en had anyway geen eigen boot, en tja, daarna nog wel korte trips IJsselmeer en zo, maar zonder eigen boot en met na verloop van tijd meerdere kleine kinderen wordt dat steeds moeilijker te regelen.quote:Waarom ben je eigenlijk opgehouden met zeilen?
Een deel van de weerstand zit hem ook in de volkome waardeloze voorbereiding..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:35 schreef moussie het volgende:
[..]
ik denk alleen dat ik mij iets beter voor had bereid dan deze vader .. ik ben niet zo wereldvreemd dat ik niet weet dat mensen niet afgaan op mijn woord en/of handdruk
Als het op aanvaringen/aanrijdingen aankomt iig wel .. en als wij uitgaan van 16,5 miljoen solozeilers per jaar en daarvan komen er 900 niet meer thuis is die kans even groot ..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:34 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Maar je blijft suggerreren dat stadsverkeer gevaarlijker is dan solozeilen. En dat is pertinent niet waar. Anders zou echt de hele wereld niet gekant zijn tegen dat plan van haar.
Als ik me goed herinner merkte eentje juist op dat het zware weer niet het grootste probleem was..
Er zijn genoeg andere spelletjes waar ze goed engels van leren, en vroeg netwerken, en ook nog internationaal. Worl of Warcraft klinkt te bloedrig om pedagogisch verantwoord te zijn, en zeker voor de betreffende termijn: 2 jaar, nee hoor, dat kan nooit een positieve invloed hebben, sterker nog, dat richt psychische schade aan, zware emotionele schadequote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:07 schreef Gia het volgende:
[..]
Leren ze anders verdomd goed Engels van. Plus dat ze al vroeg netwerken. Contacten met spelers over de hele wereld!! Wat kan daar nu toch op tegen zijn!
Als je het vergelijkt met die jongens wel ja, daar staat dan wel weer tegenover dat die de moeilijke route nemen met extra challenge, daarvoor heb je meer voorbereiding nodig ..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:39 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Een deel van de weerstand zit hem ook in de volkome waardeloze voorbereiding..
duh, ik zeg net dat ik geen eigen boot had dus dat zal dan haast wel .. en nee, die 2000 zeemijl waren niet solo .. ik zou niet durven, ik heb die ervaring niet, in me eentje richting IJslandquote:Heb je altijd op andermans boot gezeild dan?
Ja, maar het gaat dus niet per sé om aanvaringen..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:48 schreef moussie het volgende:
[..]
Als het op aanvaringen/aanrijdingen aankomt iig wel .. en als wij uitgaan van 16,5 miljoen solozeilers per jaar en daarvan komen er 900 niet meer thuis is die kans even groot ..
en tja, wat ik dus heb gehoord van de eerder genoemde vrienden en kennissen op die Passaat-route is dat er idd groepsgewijs wordt vertrokken en dat er neuzen worden geteld in de haven van aankomst, dat er onderweg onderling contact is, dat er wordt opgezeild naar de coördinaten als er iemand in de problemen is ..
En ja, eentje, dat was die die in haar portemonnee kon kijken toch, die wist dat zij het geld niet had om de duurdere en veilige jachthavens aan te doen .. hoe die dat weet is mij een raadsel en waarom iedereen dat klakkeloos over neemt ook
als er in de haven van aankomst neuzen worden geteld dan kan het al te laat zijnquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:48 schreef moussie het volgende:
[..]
Als het op aanvaringen/aanrijdingen aankomt iig wel .. en als wij uitgaan van 16,5 miljoen solozeilers per jaar en daarvan komen er 900 niet meer thuis is die kans even groot ..
en tja, wat ik dus heb gehoord van de eerder genoemde vrienden en kennissen op die Passaat-route is dat er idd groepsgewijs wordt vertrokken en dat er neuzen worden geteld in de haven van aankomst, dat er onderweg onderling contact is, dat er wordt opgezeild naar de coördinaten als er iemand in de problemen is ..
ze heeft zelf aangegeven op haar website dat ze nog niet genoeg geld binnen heeft voor de reis, voor welke onderdelen dat dan is weet ik niet, maar dat zouden ook de duurdere en veilige jachthavens kunnen zijn. Zij wil relatief lang in zo'n jachthaven liggen, wat kost dat nou gemiddeld voor laten we zeggen, een week of 2?quote:En ja, eentje, dat was die die in haar portemonnee kon kijken toch, die wist dat zij het geld niet had om de duurdere en veilige jachthavens aan te doen .. hoe die dat weet is mij een raadsel en waarom iedereen dat klakkeloos over neemt ook
Ik zou echt ook wel een iets gedegener voorbereiding treffen op een makkelijke route, en als ze mss. alsnog de kaap gaat ronden, helemaal..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:56 schreef moussie het volgende:
[..]
Als je het vergelijkt met die jongens wel ja, daar staat dan wel weer tegenover dat die de moeilijke route nemen met extra challenge, daarvoor heb je meer voorbereiding nodig ..
[..]
duh, ik zeg net dat ik geen eigen boot had dus dat zal dan haast wel .. en nee, die 2000 zeemijl waren niet solo .. ik zou niet durven, ik heb die ervaring niet, in me eentje richting IJsland
Oeps, we hebben een neus minder....wat nuquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 19:00 schreef Marrije het volgende:
[..]
als er in de haven van aankomst neuzen worden geteld dan kan het al te laat zijn
[..]
Mwah, er wil iemand aan hand van een kansberekening aangeven dat het anyway mis kan lopen, maar waar blijf je met die logica als je 'de kans op is x op x' vertaald naar een alledaagse situatie .. en dan ben ik met mijn 900 op de 16,5 miljoen nog aan het uitgaan van dodelijke slachtoffers, ik kan natuurlijk ook uitgaan van 21.000 verkeersslachtoffers die jaarlijks in het ziekenhuis terecht komenquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:57 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ja, maar het gaat dus niet per sé om aanvaringen..
Op de Passaat-route wel ja .. de meesten hebben geen haast en wachten op gunstige wind, al wachtende heb je elkaar leren kennen en dan hou je elkaar onderweg in de gaten, dat is vanzelfsprekend in die wereld,quote:Wat vreemd dat niemand het daarover heeft dan?
Wordt er altijd in groepen gevaren, eigenlijk? Een kennis van mij die in de offshore werkt en als hobby zeezeilen heeft, zeilt echt alleen. Voor zover ik begrepen heb.
De vraag is zeker legitiem, maar alvast het antwoord geven, 'dat geld heeft zij niet/kan zij niet hebben', is dat nietquote:Je moet het mss. niet zomaar overnemen, maar het is legitiem om je af te vragen of er aan veilige jachthavens gedacht is, omdat de rest van de voorbereiding niks voorstelt..
Daarna doet ze de K2 ook nog even.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 19:29 schreef Mylene het volgende:
Even serieus, ik denk dat Laura ook wel in staat is om naar de maan te reizen. Het is echt een wonder kind hoor.
Dan heb je naar mijn idee aangetoond dat zeezeilen extreem gevaarlijk is, althans dat was de bedoeling van die redenering.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 19:33 schreef moussie het volgende:
[..]
Mwah, er wil iemand aan hand van een kansberekening aangeven dat het anyway mis kan lopen, maar waar blijf je met die logica als je 'de kans op is x op x' vertaald naar een alledaagse situatie .. en dan ben ik met mijn 900 op de 16,5 miljoen nog aan het uitgaan van dodelijke slachtoffers, ik kan natuurlijk ook uitgaan van 21.000 verkeersslachtoffers die jaarlijks in het ziekenhuis terecht komen
[..]
Volgens een andere user doet haar website anders vermoeden..quote:De vraag is zeker legitiem, maar alvast het antwoord geven, 'dat geld heeft zij niet/kan zij niet hebben', is dat niet
Dan wordt gecheckt op welke coördinaten de laatste communicatie was .. als iemand zich niet meld na de laatste melding 'zeeanker uit op coördinaten blabla, volgende contact om blabla zoveel uur later' wordt er al opgezeild naar de laatst bekende locatie ..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 19:27 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Oeps, we hebben een neus minder....wat nu
Kansberekening is niet je sterkste kant he??quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 19:33 schreef moussie het volgende:
[..]
Mwah, er wil iemand aan hand van een kansberekening aangeven dat het anyway mis kan lopen, maar waar blijf je met die logica als je 'de kans op is x op x' vertaald naar een alledaagse situatie .. en dan ben ik met mijn 900 op de 16,5 miljoen nog aan het uitgaan van dodelijke slachtoffers, ik kan natuurlijk ook uitgaan van 21.000 verkeersslachtoffers die jaarlijks in het ziekenhuis terecht komen
[..]
Die snel in elkaar geflanste website want zij was zo mediageil ?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 19:48 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Dan heb je naar mijn idee aangetoond dat zeezeilen extreem gevaarlijk is, althans dat was de bedoeling van die redenering.[quote]
nee, ik heb aangetoond dat als je kansberekening op die manier toepast .. ondanks die kleine kans toch 4 keer gebeurd .. je wel helemaal kan inpakken bij een veel grotere kans op een dodelijk ongeluk in het verkeer
[quote]Volgens een andere user doet haar website anders vermoeden..
En ze is niet kapitaalkrachtig, dus dat is toch een redelijke veronderstelling.
Verder blijft de vraag of ze daar bij haar 'voorbereiding' uberhaupt wel aan gedacht heeft.
Ja, dan heb ik pech gehadquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 19:59 schreef moussie het volgende:
[..]
Dan wordt gecheckt op welke coördinaten de laatste communicatie was .. als iemand zich niet meld na de laatste melding 'zeeanker uit op coördinaten blabla, volgende contact om blabla zoveel uur later' wordt er al opgezeild naar de laatst bekende locatie ..
en ja, het gebeurd soms dat iemand verdwijnt, niet meer terug gevonden wordt, dat risico zit erin .. maar ja, er is ook een verdomd groot risico dat jij een van die 21.000/900 wordt .. wat nu ?
Wees blij!quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 20:15 schreef Marrije het volgende:
Ik krijg het idee dat ik bij Moussie in de negeerstand sta.
Nee, het gaat om het aantal uren doorgebracht op de fiets. Net zoals je het aantal zeilongelukken moet afzetten tegen het aantal zeiluren.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 20:25 schreef E.T. het volgende:
[..]
Kansberekening is niet je sterkste kant he??
Het maakt geen fluit uit hoeveel inwoners NL heeft om het gevaar van fietsen aan te tonen..
Het gaat om het aantal fietsritjes.. net zoals je het aantal zeil-ongelukken moet afzetten tegen het aantal zeil-tripjes..
die is idd nog exacter.. maar voor iemand die in eerste instantie het aantal inwoners van NL en het aantal zeilers pakte was mijn voorstel al een flinke stap in de goede richtingquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 21:09 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
1nee, het gaat om het aantal uren doorgebracht op de fiets. Net zoals je het aantal zeilongelukken moet afzetten tegen het aantal zeiluren.
duh, het ging om de kans van een aanrijding/aanvaring en dan in de context van "zelfs bij zo'n kleine kans van 1 op 7.5 miljoen kan het gebeuren' .. dat het idioot is weet ik zelf ook wel, maar ja, ik kom er dan ook niet mee, er wou iemand aantonen dat het ondanks het lage risico toch kan gebeuren, 4 keer zelfs ..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 20:25 schreef E.T. het volgende:
[..]
Kansberekening is niet je sterkste kant he??
Het maakt geen fluit uit hoeveel inwoners NL heeft om het gevaar van fietsen aan te tonen..
Het gaat om het aantal fietsritjes.. net zoals je het aantal zeil-ongelukken moet afzetten tegen het aantal zeil-tripjes..
Hoe kom je er nou bij dat ze het land niet mag verlaten?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 21:40 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
Vreemd dat je het land niet mag verlaten als vermoed wordt dat je de wet op de leerplicht gaat overtreden.
Gaan ze nu alle leerplichtige kinderen beletten om naar Marokko, Polen, Oostenrijk, Zwitserland, Finland etc. te emigreren? Daar moet je vier jaar minder lang school volgen, in landen als Croatië, Macedonië, Brazilië is het vijf jaar of meer.
Lijkt me zelfs een argument om de uitzetting van illegalen naar hun land van herkomst tegen te houden...
zoals ik al zei, er is onderweg ook regelmatig contact, het risico wordt echt wel beperkt .. en nee, het is geen ideale 15 minuten landelijke dekking (die nog steeds niet goed werkt) ..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 19:00 schreef Marrije het volgende:
[..]
als er in de haven van aankomst neuzen worden geteld dan kan het al te laat zijn
wat het tegenwoordig kost in de semi-privé en beveiligde havens, geen idee, zou ik moeten navragen .. maar met al die media-aandacht moet je idd de plannen aanpassen lijkt mij, zoals Gia al heel wijs opmerkte, je wordt ineens een interessant doelwitquote:ze heeft zelf aangegeven op haar website dat ze nog niet genoeg geld binnen heeft voor de reis, voor welke onderdelen dat dan is weet ik niet, maar dat zouden ook de duurdere en veilige jachthavens kunnen zijn. Zij wil relatief lang in zo'n jachthaven liggen, wat kost dat nou gemiddeld voor laten we zeggen, een week of 2?
Eigenlijk is beperkt gezag geen goede woordkeus. De ouders zijn namelijk helemaal niet beperkt in het gezag, er is slechts een voogd BIJ gekomen. Dus in plaats dat de ouders tot nu toe beslissingen konden nemen met zijn 2-en, moeten die beslissingen nu met zijn 3-en worden genomen. Helaas is het daarbij wel zo, dat de stem van de gezinsvoogd in de regel zwaarder weegt dan die van de ouder.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:05 schreef poemojn het volgende:
Volgens mij was niet alleen de vader beperkt in z'n gezag, maar de moeder toch ook?
Oh, mag ze toch vertrekken?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 21:45 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Hoe kom je er nou bij dat ze het land niet mag verlaten?
Nee, maar ze mag morgen wel naar Plopsalandquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:21 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
Oh, mag ze toch vertrekken?
Hoe ligt die grens eigenlijk bij het GWR?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:22 schreef Disana het volgende:
Laura zou niet eens in het Guinness Book of Records komen omdat ze 13 te jong vinden.
Dat zij hij niet, maar kennelijk is het tussen de 13 en de 16.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:34 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Hoe ligt die grens eigenlijk bij het GWR?
Oh, echt waar?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:22 schreef Disana het volgende:
Laura zou niet eens in het Guinness Book of Records komen omdat ze 13 te jong vinden.
Ja dat zei de vertegenwoordiger van het Guinness Book of Records die op de kade stond om Mike welkom thuis te heten.quote:
Of ze weten het wel, en is juist dat de reden dat ze meteen met haar 14e verjaardag de tocht wilde starten?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:38 schreef Disana het volgende:
[..]
Ja dat zei de vertegenwoordiger van het Guinness Book of Records die op de kade stond om Mike welkom thuis te heten.
Zelfs dat wist de familie dus niet. Laura kan met een gerust hart een paar jaar wachten.
Oh dat zou misschien kunnen. Maar dan moeten we die ondergrens weten. Ik kan het op hun site niet vinden, het lijkt af te hangen van het soort uitdaging.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:40 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Of ze weten het wel, en is juist dat de reden dat ze meteen met haar 14e verjaardag de tocht wilde starten?
Doe eens een wilde gok, als Laura een record wil breken om in het Guiness book of Records te komen?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:49 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
Wat heeft het Guiness Book of Records er plots mee te maken?
Ik kan het ook niet vinden, maar het zal wel zo zijn, dat je bij aanmelding op de hoogte wordt gesteld van alle geldende voorwaarden.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:50 schreef Disana het volgende:
[..]
Oh dat zou misschien kunnen. Maar dan moeten we die ondergrens weten. Ik kan het op hun site niet vinden, het lijkt af te hangen van het soort uitdaging.
Ja, dat is er echt aan de haren bijgesleept....quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:49 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
Wat heeft het Guiness Book of Records er plots mee te maken?
Dat is mi een indicatie dat de drive wel uit die meid voort komt en niet vanuit pa, zij heeft immers eerder al gekozen om bij pa te blijvenquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:00 schreef Leandra het volgende:
Zeg Moussie, wat vind je er eigenlijk van dat haar moeder er soort van mee akkoord gaat omdat ze bang is dat haar dochter anders van haar zal vervreemden??
Dat haar vader loopt te pushen is een op veronderstellingen gebaseerde stelling .. hij zal haar wel gestimuleerd hebben, dat zonder meer, maar als je daar bezwaar tegen hebt mag je zeker wel al die fanatieke ouders aan de zijlijn echt wel een permanent wedstrijdverbod gevenquote:Het is vooral haar vader die deze onderneming loopt te pushen, als het alleen aan haar moeder had gelegen dan zou het IMHO niet gebeuren.
Volgens mij heeft mams zich verder helemaal niet uitgesproken in de media .. en natuurlijk heeft zij haar bedenkingen, wie niet, maar als zij echt dacht dat haar kind het niet aan kan, zou de reactie dan niet even anders moeten zijn dan 'ik leg me erbij neer'quote:Telt de mening van de moeder niet?? Alleen het feit al dat ze alleen maar toestemming geeft omdat ze gechanteerd wordt is al triest genoeg.
mwah, paps is wat dat de nodige papierhandel aangaat nogal naïef blijkt, maar het pubertje wordt nu onderzocht, dus we zullen zien .. ik hoop voor haar dat zij een eerlijk onderzoek krijgt ipv de kristallen bol van Mariije ..quote:Puber met gebrek aan inzicht en overdosis zelfoverschatting wordt daarin gesteund door papa, die niets liever heeft dan een recordhoudertje in z'n stamboom, en wat mama vindt doet er niet toe??
Dat fietsen heeft me een angstdroom opgeleverd, thanks Moussiequote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:12 schreef Dragorius het volgende:
14 topics verder en nog steeds zie ik argumenten als naar school fietsen. Het lijkt het kabinet wel
Het lijkt BNW wel.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:12 schreef Dragorius het volgende:
14 topics verder en nog steeds zie ik argumenten als naar school fietsen. Het lijkt het kabinet wel
deel 14 is anders nog steeds 13 topics verder .. ik even blij dat jij voor de rest niets hoeft te berekenen, zoals de koers of zoquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:12 schreef Dragorius het volgende:
14 topics verder en nog steeds zie ik argumenten als naar school fietsen. Het lijkt het kabinet wel
gut, besef je eindelijk hoe groot je kans is om niet thuis te komen .. nou sorry hoorquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:20 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dat fietsen heeft me een angstdroom opgeleverd, thanks Moussie
Ja, ik besef het ten volle, neem voortaan de auto maar weerquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:27 schreef moussie het volgende:
[..]
gut, besef je eindelijk hoe groot je kans is om niet thuis te komen .. nou sorry hoor
Dit is het 14e topic, we zijn dus al 14 topics verder vanaf punt 0.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:26 schreef moussie het volgende:
[..]
deel 14 is anders nog steeds 13 topics verder .. ik even blij dat jij voor de rest niets hoeft te berekenen, zoals de koers of zo
Dit gebeurt onze superzeilster niet, want zij is hoogbegaafd.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:57 schreef poemojn het volgende:
http://www.nos.nl/nos/art(...)1CA28DDEA6E5ABA.html zal wel meer mensen opvallen nu ivm Laura's plannen..
hehe, heb je meteen je kans om in het ziekenhuis te belanden gehalveerd (vraag me ajb niet om de link maar als het moet zoek ik die wel terug), van de gemiddeld 21.000 verkeersslachtoffers per jaar is 42% fietser en 21% automobilistquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:30 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ja, ik besef het ten volle, neem voortaan de auto maar weer
Als je een goed uit je doppen kijkt, kan het een hoop schelen.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:55 schreef moussie het volgende:
[..]
hehe, heb je meteen je kans om in het ziekenhuis te belanden gehalveerd (vraag me ajb niet om de link maar als het moet zoek ik die wel terug), van de gemiddeld 21.000 verkeersslachtoffers per jaar is 42% fietser en 21% automobilist
dacht toch echt dat de telling bij topics begint bij 1 .. u is BNW mod ?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:32 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Dit is het 14e topic, we zijn dus al 14 topics verder vanaf punt 0.
Zonder punt 0 geen begin
Maar da's vrij off-topic
Zonder GBR zouden we niet weten wie de meeste dollarmunten op elkaar kan stapelen en zou niemand er uberhaupt aan beginnen. Denk jij dat de jongste solowereldzeiler of de jongste Everest beklimmer zonder het GBR niet bekend zou zijn?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:53 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Doe eens een wilde gok, als Laura een record wil breken om in het Guiness book of Records te komen?
Gaat er helemaal niet om wat ik wel of niet van het GWR denk. Gaat erom dat iemand een GWR poging wil ondernemen, waar het hele land al te lang van op zijn kop staat, waar al 14 topics over zijn volgekalkt en dat er dan vervolgens een user langskomt die vraagt: "Wat heeft het Guiness Book of Records er plots mee te maken?"quote:Op zondag 30 augustus 2009 01:24 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
Zonder GBR zouden we niet weten wie de meeste dollarmunten op elkaar kan stapelen en zou niemand er uberhaupt aan beginnen. Denk jij dat de jongste solowereldzeiler of de jongste Everest beklimmer zonder het GBR niet bekend zou zijn?
De meeste sportmensen met een record worden liever niet met de ondertitel Guiness Book Record holder afgebeeld imho, dat suggereert een vergezochte discipline of onzinnige activiteit.
Laura's carriere zal weinig te lijden hebben onder het niet verschijnen in GBR. Integendeel een mooi onderschrift: worlds youngest solo sailer, too young for the Guiness Book!
Je kunt ook stellen dat je 14 topics verder bent als je de 14e nog niet voorbij bent..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 23:26 schreef moussie het volgende:
[..]
deel 14 is anders nog steeds 13 topics verder .. ik even blij dat jij voor de rest niets hoeft te berekenen, zoals de koers of zo
Heel weinig zolang ze niet vergeten te eten. Soms gaan ze wel hallucineren door slaapgebrek, of ze krijgen te maken met gekmakende plaspauzes..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:21 schreef Gia het volgende:
[..]
Maarrrrr, zolang achtereen op de computer kan toch ook gevaarlijk zijn. Hoeveel procent van de WoW spelers zouden overlijden door te lang achter elkaar te spelen?
quote:Op zondag 30 augustus 2009 03:06 schreef Perico het volgende:
Om in te haken op die selectief gemanipuleerde cijfers van verkeersdoden:
Men gaat eraan voorbij dat driekwart van de 800-900 dodelijke slachtoffers man is, en ouder dan Laura. Onervarenheid op de wereldoceaan lijkt me daarom hachelijker. Uit de cijfers van het RIVM blijkt dat het aantal vrouwelijke dodelijke slachtoffers in de leeftijd 5-14 beneden de vijf ligt, in het verkeer.
Ergo: de kans is veel kleiner dat Laura met haar fietsje verongelukt, dan dat haar ergens op zee of in een linke haven iets overkomt.
http://www.rivm.nl/vtv/object_class/kom_verkeersongevallen.html
De ISAF/WSSC zijn al een tijdje gestopt met "jongste/oudste" records (3x raden waarom?) dus binnen de watersport is er geen controlerende/administrerende organisatie dus GBR is de enige instantie nog waar ze haar eventueel te behalen record zou kunnen registreren. Bovendien stelt de ISAF eisen aan een record (boot/training/route) waar Laura zeker niet aan voldoet.quote:Op zondag 30 augustus 2009 01:24 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
Zonder GBR zouden we niet weten wie de meeste dollarmunten op elkaar kan stapelen en zou niemand er uberhaupt aan beginnen. Denk jij dat de jongste solowereldzeiler of de jongste Everest beklimmer zonder het GBR niet bekend zou zijn?
De meeste sportmensen met een record worden liever niet met de ondertitel Guiness Book Record holder afgebeeld imho, dat suggereert een vergezochte discipline of onzinnige activiteit.
Laura's carriere zal weinig te lijden hebben onder het niet verschijnen in GBR. Integendeel een mooi onderschrift: worlds youngest solo sailer, too young for the Guiness Book!
Er is dan ook maar één registratiepunt waar je dan ook maar de meest debiele records kunt laten registreren, maar juist daarom ook, zou iedereen zijn gezonde verstand moeten gebruiken. Een registratie bij het GWR is geen roem, het is gewoon een freakshow! En daar zou iedere ouder zijn kind tegen in bescherming moeten nemen, ipv het daarin te willen pushen.quote:Op zondag 30 augustus 2009 03:19 schreef MOVO het volgende:
[..]
De ISAF/WSSC zijn al een tijdje gestopt met "jongste/oudste" records (3x raden waarom?) dus binnen de watersport is er geen controlerende/administrerende organisatie dus GBR is de enige instantie nog waar ze haar eventueel te behalen record zou kunnen registreren. Bovendien stelt de ISAF eisen aan een record (boot/training/route) waar Laura zeker niet aan voldoet.
zie ook : WSSC en ISAF
Ik heb die uitzending gemist, wat vond de familie Perham ervan???quote:Op zondag 30 augustus 2009 03:37 schreef MOVO het volgende:
Ik ben het volledig met je eens!
Gisteren in Nova was het ook erg leuk om Mike Perham een politiek correct antwoord te zien geven terwijl zijn oma plompverloren vertelde wat de familie Perham er echt van vind!
Heeft u gehoord van Laura het hollandse meisje?quote:Op zondag 30 augustus 2009 03:38 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ik heb die uitzending gemist, wat vond de familie Perham ervan???
Net bekeken... Maar zo hoort het ook! Een vader die erachteraan zeilt als zijn jonge zoon een zo gevaarlijk avontuur aangaat!quote:Op zondag 30 augustus 2009 03:55 schreef MOVO het volgende:
[..]
Heeft u gehoord van Laura het hollandse meisje?
Oma: Ja het lijkt me een beetje onzinnig
Onzinnig?
Ja, Michael heeft er heel lang voor getraind.Die ging de Atlantische oceaan over, zijn vader voer achter hem. Toen was hij 14 en dus kon hij dit aan toen hij 16 was en nu 17. Hij wist dat hij het aan kon. Anders had hij nooit mogen gaan.
Maar dertien vindt u te jong?
Veel te Jong!
Amen.quote:Mike Perham, 17, had a support team sailing alongside him during the trip. He said he doesn't think age alone should determine whether Laura Dekker is ready for such an adventure. It's "whether she's got the physical strength, the mental strength, or the technical ability," he said. "Can she strip an engine blindfolded? Can she build boats? Is she an electrician? Is she a mechanic as well? You can't just be a sailor for a trip like this."
Another sailor, Robin Knox-Johnston, also said age shouldn't be the only determining factor. He was the first person to circumnavigate the globe alone without stopping -- in 1969, when he was 29.
"It's really more a question, is that person, that young person, mature enough to be able to look after themselves and deal with everything that's going to come at you when you get out alone at sea?" he said.
Gold medal-winning Olympic sailor Shirley Robertson insisted that sailing is an experience-based sport and that Laura may not be ready for such a great challenge.
"Mike Perham has four years on Laura. That's a big difference," she told CNN.
"Mike had already completed challenges such as sailing across the Atlantic before embarking on his ultimate quest.
"There's a world of difference between sailing a small craft on the Ijsselmeer and sailing around the world with all the challenges that presents."
Robertson also pointed out that "we live in a culture of record-breaking and fame-seeking," with people constantly looking to be the youngest or quickest at anything.
"Why does she need to sail around the world on her own now? Why not sail with a parent first to gain more experience?
Wat Mike Perham en Jessica Watson met elkaar gemeen hebben, is dat ze zichzelf enorm goed hebben voorbereid en getraind, dat ze een onwijze steunende achterban hebben en die daar ook van getuigen.quote:Op zondag 30 augustus 2009 04:18 schreef MOVO het volgende:
Hoe kun je überhaupt stellen dat vader haar erg goed ondersteund en begeleid, als hij gvd zijn dochter niet eens staat op te wachten als ze het kanaal oversteekt.![]()
Ik vind het een zielig meisje, dat vind ik het.
quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 12:56 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Piraterij komt alleen voor in daarvoor bestemde wateren, daarbuiten nooit. Vaar je zo omheen. Hetzelfde geldt voor zwaar weer natuurlijk.
en terecht, dit soort onverantwoorde praktijken behoeft geen aanmoedigingquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:22 schreef Disana het volgende:
Laura zou niet eens in het Guinness Book of Records komen omdat ze 13 te jong vinden.
Ik vind het ook gek dat vader kennelijk vergeten is dat hij wel degelijk een opleiding had gehad voordat hij zijn wereldreis ging maken:quote:Op zondag 30 augustus 2009 04:31 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Wat Mike Perham en Jessica Watson met elkaar gemeen hebben, is dat ze zichzelf enorm goed hebben voorbereid en getraind, dat ze een onwijze steunende achterban hebben en die daar ook van getuigen.
Laura echter, heeft het over contacten die ze onderweg en in de havens wel op zal doen, daar moet ze het dan maar die 2 jaar mee uit zien te zingen... met passanten, met de vele kids die met hun ouders meevaren op die boten (haar eigen woorden in het jeugdjournaal). Geen vader die achter haar aan zeilt, of haar op zal wachten in de havens, geen begeleidende steuntroepen die bereid zijn de hele trip mee te varen (is ook onmogelijk, als je je reis over jaren wil spreiden, terwijl Mike Perham en Jessica Watson hun reis non-stop binnen een jaar hebben gepland)
Het is allemaal zo kinderlijk naïef, en dat mag... als je 13 bent. Maar dit komt niet uit de koker van een 13-jarige, maar uit het volwassen brein van papa.
Als er dan toch een psychologisch onderzoek is opgelegd door de rechter, dan zou het niet Laura moeten zijn die dit onderzoek zou moeten ondergaan, maar iig papa Dekker.
Hij was zelf 25 toen hij over de wereldzeeen ging en zijn reis is ook niet zonder gevaren is geweest:quote:Na de lagere school ging hij 4 jaar voor theorie en praktijknaar de School voor de Binnenvaart envoer erna als matroos op de Vigilia. Naastde schipper was hij het enige bemannings-lid en dus manusje van alles en voortdu-rend druk van laden tot lossen en alles watzich van koken tot repareren van de motorvoordeed. Na 2,5 jaar had hij het welgezien, omdat hij alleen in de spaarzamevrije weekends aan zijn passie toekwam.
vanaf pagina 21quote:Daarbij ook gevaarlijkeavonturen, een hurricane in de buurt vande Fiji-eilanden, waarbij het schip letterlijkdriemaal in de lengte over de kop ging ende enige keer dat Dick hem echt gekne-pen heeft, het schip bleek het goed tedoorstaan. Hangend in een kraanomslaan in Nieuw-Zeeland, waardoor zeeen jaar langer moesten blijven om terepareren, maar alle medewerking van deautoriteiten kregen en graag hadden ze ervoorgoed willen blijven. Vanuit Indonesiëmoeten vluchten voor de adembene-mende rook door grote bosbranden.
Ja maar het is wel raar dat we daar nu pas van horen. Kennelijk gingen Laura en papa ervanuit dat het allemaal wel goed zat, wat eens temeer aantoont hoe ondoordacht dit plan geweest moet zijn.quote:Op zondag 30 augustus 2009 10:03 schreef Marrije het volgende:
[..]
en terecht, dit soort onverantwoorde praktijken behoeft geen aanmoediging
Zoals met alles. Want de reis is uitgestippeld. Dus geen onverwachte risico's.quote:Op zondag 30 augustus 2009 11:00 schreef Disana het volgende:
[..]
Ja maar het is wel raar dat we daar nu pas van horen. Kennelijk gingen Laura en papa ervanuit dat het allemaal wel goed zat, wat eens temeer aantoont hoe ondoordacht dit plan geweest moet zijn.
Dus dat, ze kan wel zeggen ik ontmoet bekenden in de havens, maar in een planning over 2 jaar kun je gewoon niet volledig rekenen op hulp van buitenaf.quote:Op zondag 30 augustus 2009 04:31 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Wat Mike Perham en Jessica Watson met elkaar gemeen hebben, is dat ze zichzelf enorm goed hebben voorbereid en getraind, dat ze een onwijze steunende achterban hebben en die daar ook van getuigen.
Laura echter, heeft het over contacten die ze onderweg en in de havens wel op zal doen, daar moet ze het dan maar die 2 jaar mee uit zien te zingen... met passanten, met de vele kids die met hun ouders meevaren op die boten (haar eigen woorden in het jeugdjournaal). Geen vader die achter haar aan zeilt, of haar op zal wachten in de havens, geen begeleidende steuntroepen die bereid zijn de hele trip mee te varen (is ook onmogelijk, als je je reis over jaren wil spreiden, terwijl Mike Perham en Jessica Watson hun reis non-stop binnen een jaar hebben gepland)
Het is allemaal zo kinderlijk naïef, en dat mag... als je 13 bent. Maar dit komt niet uit de koker van een 13-jarige, maar uit het volwassen brein van papa.
Als er dan toch een psychologisch onderzoek is opgelegd door de rechter, dan zou het niet Laura moeten zijn die dit onderzoek zou moeten ondergaan, maar iig papa Dekker.
Zal wel 78-toeren zijn, oud dus.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 18:36 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Normaal niet, maar als ze kapot zijn wel..
Je vraagt je zelfs af of ze haar recordpoging wel aangemeld hebben bij het GBR, als die nu stellen dat ze waarschijnlijk haar record niet gaan opnemen omdat ze te jong is.......quote:Op zondag 30 augustus 2009 11:00 schreef Disana het volgende:
[..]
Ja maar het is wel raar dat we daar nu pas van horen. Kennelijk gingen Laura en papa ervanuit dat het allemaal wel goed zat, wat eens temeer aantoont hoe ondoordacht dit plan geweest moet zijn.
Niet om het een of ander maar je moet toch even beter lezen .. het zijn er 16 per jaar in totale aantallen, en 1,6 op 100.000 .. en nou kan ik me vergissen, maar een kans van 1,6 op de 100.000 is volgens mij flink hoger dan een kans van 1 op de 7,5 miljoenquote:Op zondag 30 augustus 2009 03:06 schreef Perico het volgende:
Om in te haken op die selectief gemanipuleerde cijfers van verkeersdoden:
Men gaat eraan voorbij dat driekwart van de 800-900 dodelijke slachtoffers man is, en ouder dan Laura. Onervarenheid op de wereldoceaan lijkt me daarom hachelijker. Uit de cijfers van het RIVM blijkt dat het aantal vrouwelijke dodelijke slachtoffers in de leeftijd 5-14 beneden de vijf ligt, in het verkeer.
Ergo: de kans is veel kleiner dat Laura met haar fietsje verongelukt, dan dat haar ergens op zee of in een linke haven iets overkomt.
http://www.rivm.nl/vtv/object_class/kom_verkeersongevallen.html
wat hebben 2 vissers die in hun notendopje het water opgaan bij windkracht 7 nou met zeilen te maken ?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 22:57 schreef poemojn het volgende:
http://www.nos.nl/nos/art(...)1CA28DDEA6E5ABA.html zal wel meer mensen opvallen nu ivm Laura's plannen..
Hou toch op met die zogenaamde kansberekening discussiequote:Op zondag 30 augustus 2009 11:37 schreef moussie het volgende:
[..]
Niet om het een of ander maar je moet toch even beter lezen .. het zijn er 16 per jaar in totale aantallen, en 1,6 op 100.000 .. en nou kan ik me vergissen, maar een kans van 1,6 op de 100.000 is volgens mij flink hoger dan een kans van 1 op de 7,5 miljoen
En dat was nou juist mijn punt, de insteek van hoe het benadert wordt, omdat het noodzakelijk is ga je er anders mee om, maar het betekend niet dat het risico er niet is ...quote:Op zondag 30 augustus 2009 11:41 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Hou toch op met die zogenaamde kansberekening discussieAls je stelt dat deelnemen aan het verkeer vergelijkbaar is met de wereld rond zeilen heb je het echt goed mis.
Deelnemen aan het verkeer is niet een ingecalculeerd risico, het is noodzakelijk risico.
En wat wil je hier nu eigenlijk mee zeggen/bereiken? Omdat er een noodzakelijk risico bestaat moeten we maar toestaan dat een 13 jarige een onnodig risico neemt?quote:Op zondag 30 augustus 2009 11:46 schreef moussie het volgende:
[..]
En dat was nou juist mijn punt, de insteek van hoe het benadert wordt, omdat het noodzakelijk is ga je er anders mee om, maar het betekend niet dat het risico er niet is ...
Aan dat niveau heb jij gelukkig 14 topics lang niet bijgedragen.quote:Op zondag 30 augustus 2009 03:13 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
..
Not dus he, maar op dit niveau wordt de discussie al 14 topics lang gevoerd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |