Dus eigenlijk zeg je gewoon dat het bullshit is.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:43 schreef buachaille het volgende:
De cijfers zijn afkomstig van de Rutgers Nisso Groep, die hebben er belang zijn om het percentage zo hoog mogelijk voor te stellen omdat daarvan de hoogte van hun subsidie afhangt.
Dan valt 12% nog meequote:Volgens de definitie die is gebruikt, kan dat geweld variëren van kwetsende toenaderingen, ongewenste aanrakingen tot verkrachting.
Oh dat is de reden dat je dit post ..quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:40 schreef Ghazi het volgende:
Hoe kan het dikgedrukte gelinkt worden aan het hoge aandeel allochtonen in de steden?
Ik zou het best eng vinden als bouwvakkers me nafluiten...quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:46 schreef spoor4 het volgende:
Als je een keer nagefloten bent door een bouwvakker dan val je dus ook in de categorie.
Misleidende TT dusquote:Volgens de definitie die is gebruikt, kan dat geweld variëren van kwetsende toenaderingen, ongewenste aanrakingen tot verkrachting.
Daar heeft 33,33% last van gehad.quote:
Eh nee.quote:
Je kunt op je klompen (of sandalen) aanvoelen dat die cijfers inderdaad bullshit zijn. Jammer, want hiermee wordt de boodschap die men wil uitdragen ernstig tekort gedaan.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:45 schreef Appletree het volgende:
Dus eigenlijk zeg je gewoon dat het bullshit is.
Je moet natuurlijk wel goed lezen. Wat jij quote gaat over seksueel geweld, waar 33 procent last van heeft gehad.quote:
quote:Een derde van de vrouwen en één op de twintig mannen van vijftien tot zeventig jaar zeggen ooit seksueel geweld te hebben meegemaakt. Volgens de definitie die is gebruikt, kan dat geweld variëren van kwetsende toenaderingen, ongewenste aanrakingen tot verkrachting.
Wat is dat voor een vreemde opmerking.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:02 schreef F04 het volgende:
Misschien hebben wel veel van die vrouwen een rape fetish?
Ik geloof het ook niet om eerlijk te zijn.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:45 schreef Appletree het volgende:
[..]
Dus eigenlijk zeg je gewoon dat het bullshit is.
Ow, ik zie het idd. Eén op de 8 vrouwen is gedurende haar hele leven ooit verkracht volgens dit onderzoek en 1 op de 3 heeft gedurende haar hele leven ooit last (gehad) van seksistisch gedrag.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:00 schreef Appletree het volgende:
[..]
Je moet natuurlijk wel goed lezen. Wat jij quote gaat over seksueel geweld, waar 33 procent last van heeft gehad.
[..]
niemand van de onderzoeksters die daar verder vragen over stelt of over nadenkt ?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:19 schreef Py het volgende:
[..]
Ow, ik zie het idd. Eén op de 8 vrouwen is gedurende haar leven ooit verkracht volgens dit onderzoek en 1 op de 3 heeft ooit last (gehad) van seksistisch gedrag.
Zit net op CBS te kijken, maar daar was het in 2008 0,9% van de bevolking dat slachtoffer is geweest van een seksueel delict heeft. Niet te vergelijken dus.
Veel vrouwen lopen er gewoon als sletten bij, een normale man (lees: een hetero man) kan zich soms dan niet inhouden.quote:
Het verwarrende is dat het onderzoek uit de OP gaat om vrouwen tot 70 jaar die ooit in hun leven een seksueel delict hebben meegemaakt.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:20 schreef qonmann het volgende:
[..]
niemand van de onderzoeksters die daar verder vragen over stelt of over nadenkt ?
Wat een flutonderzoek is het dan ..
Gekkie!quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:21 schreef Druktemaker het volgende:
Veel vrouwen lopen er gewoon als sletten bij, een normale man (lees: een hetero man) kan zich soms dan niet inhouden.
Ik ga die stichting eens een mailtje sturen om wat opheldering te vragenquote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:24 schreef Py het volgende:
[..]
Het verwarrende is dat het onderzoek uit de OP gaat om vrouwen tot 70 jaar die ooit in hun leven een seksueel delict hebben meegemaakt.
Het zegt dus niets over het huidige beeld, of een trend dat steden veiliger of onveiliger worden. Een vrouw die 50 jaar geleden iets is overkomen, staat in de statistieken van de OP.
quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:54 schreef qonmann het volgende:
[..]
Ik ga die stichting eens een mailtje sturen om wat opheldering te vragen
Op zich is het niet erg om te vragen naar 'ooit wat meegemaakt' om gewoon globaal eens een beeld te krijgen, maar je kan er idd geen jaarvergelijkingen mee maken of trends ontdekken.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:24 schreef Py het volgende:
[..]
Het verwarrende is dat het onderzoek uit de OP gaat om vrouwen tot 70 jaar die ooit in hun leven een seksueel delict hebben meegemaakt.
Het zegt dus niets over het huidige beeld, of een trend dat steden veiliger of onveiliger worden. Een vrouw die 50 jaar geleden iets is overkomen, staat in de statistieken van de OP.
Je kan er helemaal niks meequote:Op dinsdag 7 juli 2009 17:14 schreef Appletree het volgende:
[..]
Op zich is het niet erg om te vragen naar 'ooit wat meegemaakt' om gewoon globaal eens een beeld te krijgen, maar je kan er idd geen jaarvergelijkingen mee maken of trends ontdekken.
Idd, heel raar.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:21 schreef Boris_Karloff het volgende:
Mannen die door vrouwen verkracht worden. Het verbaast me telkens weer.
volgens het artikel:quote:Op dinsdag 7 juli 2009 17:31 schreef SeLang het volgende:
Wat is dan de definitie van 'verkrachten'? Dat de vrouw na afloop spijt had van de sex omdat het tegenviel ofzo?
wie zegt dat die mannen door vrouwen zijn lastiggevallen?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:21 schreef Boris_Karloff het volgende:
Mannen die door vrouwen verkracht worden. Het verbaast me telkens weer.
Grapje.quote:
Ik denk dat je verkeerd citeert maar het is ook een warrig artikel:quote:Op dinsdag 7 juli 2009 17:45 schreef sp3c het volgende:
[..]
volgens het artikel:
"Volgens de definitie die is gebruikt, kan dat geweld variëren van kwetsende toenaderingen, ongewenste aanrakingen tot verkrachting."
dat is 33.3 % dusquote:Een derde van de vrouwen en één op de twintig mannen van vijftien tot zeventig jaar zeggen ooit seksueel geweld te hebben meegemaakt. Volgens de definitie die is gebruikt, kan dat geweld variëren van kwetsende toenaderingen, ongewenste aanrakingen tot verkrachting.
Edit: nogmaals nalezen, srryquote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:40 schreef Ghazi het volgende:
'Twaalf procent vrouwen in steden verkracht'
UTRECHT - Ongeveer 12 procent van de vrouwen en 3 procent van de mannen in steden is ooit verkracht. Dat blijkt uit het rapport Seksuele Gezondheid in Nederland 2009 van de Rutgers Nisso Groep. Het rapport is dinsdag aangeboden aan staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid.
Een derde van de vrouwen en één op de twintig mannen van vijftien tot zeventig jaar zeggen ooit seksueel geweld te hebben meegemaakt. Volgens de definitie die is gebruikt, kan dat geweld variëren van kwetsende toenaderingen, ongewenste aanrakingen tot verkrachting.
Het onderzoek is volgens de Rutgers Nisso Groep, een kenniscentrum op het gebied van seksualiteit, representatief voor de Nederlandse stadsbevolking op het gebied van leeftijd, geslacht en opleiding. Meer dan zesduizend mensen van vijftien tot en met zeventig jaar werden voor de studie ondervraagd.
Bekenden
Eén op de vijf vrouwen zegt voor haar zestiende seksueel geweld te hebben meegemaakt. Bij mannen is dat één op de 25. Bij vrouwen is het geweld vrijwel altijd afkomstig van mannen of jongens (98 procent). Bij de mannen was 40 procent van de geweldplegers een vrouw of meisje. Het gaat bijna altijd om bekenden van de slachtoffers.
De conclusies van het onderzoek uit 2009 komen volgens het kenniscentrum overeen met ene eerder onderzoek uit 2006.
(ANP)
http://www.ad.nl/binnenla(...)teden_verkracht.html
Hoe kan het dikgedrukte gelinkt worden aan het hoge aandeel allochtonen in de steden?
Sex kan achteraf ook ongewenst zijn.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 17:48 schreef Sapstengel het volgende:
Wat een misleidende titel zeg. Had verwacht dat het van telegraaf.nl zou komen.
Verkrachting is voor zover ik weet ongewenste sex met ook daadwerkelijk penetratie, terwijl het hier ook over kwetsende toenaderingen gaat. "Twaalf procent vrouwen in steden aangerand of onzedelijk benaderd" lijkt me dan beter.
Daarmee willen ze zeggen dat waar hun geldkraan zeker niet dicht moet gaan met de huidige crisis.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 18:23 schreef JaniesBrownie het volgende:
Hoeveel procent wordt tijdens haar leven ooit verkracht?
Weet nit, kan me zomaar voorstellen dat het er behoorlijk wat zijn, en dan telt 50 jaar geleden inderdaad ook mee. Alleen wat ze daar nou mee willen zeggen is me niet helemaal duidelijk
en dat geweld vind je eerst wel prettig, maar daarna niet meer?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 18:19 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Sex kan achteraf ook ongewenst zijn.
Verkrachting is penetratie met geweld of onder dreiging van geweld o.i.d.
0,9 % in 1 jaar, dat houdt in dat het in tien jaar 9 % zou zijn als het steeds een ander zou zijnquote:Op dinsdag 7 juli 2009 18:28 schreef kingmob het volgende:
[..]
Daarmee willen ze zeggen dat waar hun geldkraan zeker niet dicht moet gaan met de huidige crisis.
Uiterst ongeloofwaardig, zeker met de CBS cijfers ernaast.
na je zeg 30/35-ste is de kans dat je verkracht wordt toch minimaal ?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 18:40 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
0,9 % in 1 jaar, dat houdt in dat het in tien jaar 9 % zou zijn als het steeds een ander zou zijn
dit onderzoek gaat over vrouwen van 15 tot 70, óóit in hun leven, dat is dus meer tijd dan dat ene jaar van het CBS en ook meer dan die tien jaar die ik als voorbeeld geef hierboven. (zeg dat die vrouwen van 70 ook rekenen vanaf hun 15e, voor het gemak, dan is dat in 55 jaar tijd)
Zo vreemd klinkt het niet, dat aantal.
Ik heb geen idee hoe dat zit met cijfers en leeftijden enzo, maar dan nog, als je 20 jaar rekent is het nog geen heel overdreven aantal .quote:Op dinsdag 7 juli 2009 19:04 schreef qonmann het volgende:
[..]
na je zeg 30/35-ste is de kans dat je verkracht wordt toch minimaal ?
dus 20 jaar lijkt me een betere tijdspanne
(tenzij je verkrachting in het huwelijk gaat meetellen: heeft uw man ooit ...nou ja wel eens een keer ok , staat genoteerd))
Ok..quote:Op dinsdag 7 juli 2009 19:17 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Ik heb geen idee hoe dat zit met cijfers en leeftijden enzo, maar dan nog, als je 20 jaar rekent is het nog geen heel overdreven aantal .
(En iets minder bagatelliseren zou mooi zijnverkracht worden tijdens je huwelijk is óók niet leuk... )
Dat laatste is niet zo moeilijk.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:40 schreef Ghazi het volgende:
'Twaalf procent vrouwen in steden verkracht'
UTRECHT - Ongeveer 12 procent van de vrouwen en 3 procent van de mannen in steden is ooit verkracht. Dat blijkt uit het rapport Seksuele Gezondheid in Nederland 2009 van de Rutgers Nisso Groep. Het rapport is dinsdag aangeboden aan staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid.
Een derde van de vrouwen en één op de twintig mannen van vijftien tot zeventig jaar zeggen ooit seksueel geweld te hebben meegemaakt. Volgens de definitie die is gebruikt, kan dat geweld variëren van kwetsende toenaderingen, ongewenste aanrakingen tot verkrachting.
Het onderzoek is volgens de Rutgers Nisso Groep, een kenniscentrum op het gebied van seksualiteit, representatief voor de Nederlandse stadsbevolking op het gebied van leeftijd, geslacht en opleiding. Meer dan zesduizend mensen van vijftien tot en met zeventig jaar werden voor de studie ondervraagd.
Bekenden
Eén op de vijf vrouwen zegt voor haar zestiende seksueel geweld te hebben meegemaakt. Bij mannen is dat één op de 25. Bij vrouwen is het geweld vrijwel altijd afkomstig van mannen of jongens (98 procent). Bij de mannen was 40 procent van de geweldplegers een vrouw of meisje. Het gaat bijna altijd om bekenden van de slachtoffers.
De conclusies van het onderzoek uit 2009 komen volgens het kenniscentrum overeen met ene eerder onderzoek uit 2006.
(ANP)
http://www.ad.nl/binnenla(...)teden_verkracht.html
Hoe kan het dikgedrukte gelinkt worden aan het hoge aandeel allochtonen in de steden?
Dat klopt, daar ga je nogal gauw vanuit, maar daargaat het dus niet om en als je het bekijkt over die 20 jaar die jij aangeeft (das krap dan he, want daarna gebeurt het ook wel natuurlijk) valt dat cijfer niet heel hoog uit.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 19:23 schreef qonmann het volgende:
[..]
Ok..
Ik vind de kop wat misleidend en tendentieus..je denkt namelijk automatisch dat het over een cijfer per jaar gaat, zoals bij de meeste statistieken.
ik denk dat je je daarin erg kan vergissen. sterker nog, ik denk dat vrouwen boven de 30-35 vaker verkracht worden dan jonge meisjes. cijfers en bronnen heb ik net als jij niet, maar meer een gutfeeling.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 19:04 schreef qonmann het volgende:
[..]
na je, zeg 30/35-ste, is de kans dat je verkracht wordt toch minimaal ?
Ben ik met je eensquote:Op dinsdag 7 juli 2009 19:46 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Dat klopt, daar ga je nogal gauw vanuit, maar daargaat het dus niet om en als je het bekijkt over die 20 jaar die jij aangeeft (das krap dan he, want daarna gebeurt het ook wel natuurlijk) valt dat cijfer niet heel hoog uit.
Komt dus in de buurt, verder zullen er nog wel wat dubbeltellingen zijn etc.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 16:19 schreef Py het volgende:
Zit net op CBS te kijken, maar daar was het in 2008 0,9% van de bevolking dat slachtoffer is geweest van een seksueel delict heeft. Niet te vergelijken dus.
Dit zal wel om te shockeren zijn sowieso.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 19:52 schreef qonmann het volgende:
[..]
Ben ik met je eens
Eerder werd dit gesteld
[..]
Komt dus in de buurt, verder zullen er nog wel wat dubbeltellingen zijn etc.
Begrijp niet dat de stichting niet gewoon jaar-cijfers gebruikt..of zouden die te laag uitvallen ?
(Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat ze dit met opzet te doen)
0.9 = 1 op de 110quote:Op dinsdag 7 juli 2009 19:56 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Dit zal wel om te shockeren zijn sowieso.
0,9 % klinkt als niet heel erg veel, alleen als je het vervolgens uit gaat smeren over de duur van een gemiddeld leven, ervan uitgaande dat de gemiddelde vrouw niet elk jaar verkracht wordt... ( !)
Dan blijkt dat ineens een redelijk aantal te zijn.
Wat is daar positief aan en hoe maak je dat op uit de cijfers?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:11 schreef Ghazi het volgende:
Schrikbarende cijfers.![]()
Het enige positieve ding dat je hier uit kan opmaken is dat gelukkig niet alleen maar allochtone krachten aan het werk zijn.
waar-heb-jij-het-over?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:11 schreef Ghazi het volgende:
Schrikbarende cijfers.![]()
Het enige positieve ding dat je hier uit kan opmaken is dat gelukkig niet alleen maar allochtone krachten aan het werk zijn.
50% zei het NRCquote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:21 schreef JaniesBrownie het volgende:
Hij denkt dat niemand allochtonen kent
(dat t vaak bekenden zijn enzo)
Ik had het over die opmerking van Ghazi.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:22 schreef zoalshetis het volgende:
@ JaniesBrownie - dinsdag 7 juli 2009 @ 20:21
ik woon samen met een allochtoon. al jaren. surinaams-duits. allochtoonser kan je het niet hebben.
ja, ik probeerde ook al uit zijn gezuig zoiets op te maken. maar helaas blijft het antwoord schuldig.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:32 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Ik had het over die opmerking van Ghazi.
die zegt dat uit die cijfers op te maken is dat het niet alleen allochtonen zijn en maakt dat stukje in de OP dikgedrukt... Lijkt of ie daarmee wil zeggen: Het kunnen niet alleen allochtonen zijn, want die kent niemand!
Oid doms.
Jij kent de exacte samenstelling van de populatie en jij weet exact hoe ze tot die percentages zijn gekomen?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:31 schreef Bankfurt het volgende:
Ik lees:
UTRECHT - Ongeveer 12 procent van de vrouwen en 3 procent van de mannen in steden is ooit verkracht. Dat blijkt uit het rapport Seksuele Gezondheid in Nederland 2009 van de Rutgers Nisso Groep. Het rapport is dinsdag aangeboden aan staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid.
Feit is dus dat uit een STEEKPROEF-populatie van Rutgers Nisso; 12 procent van die POPULATIE - STELT/ZEGT verkracht te zijn (geweest).
Dat is iets geheel ANDERS dan 12 procent van alle vrouwen in steden.
Psychologen/sexuologen en statistiek![]()
12% in de steden, dus 88% op het platteland. Dat is verschrikkelijk! Dat betekent dat vrijwel elke provinciaal een verkrachter is!quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:40 schreef Ghazi het volgende:
'Twaalf procent vrouwen in steden verkracht'
Do you care for nuts?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 17:46 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
wie zegt dat die mannen door vrouwen zijn lastiggevallen?
er bestaan ook primaten die verkrachting van een man zien als ultieme vernedering. beetje net zo zielig als cartman die wil dat hij gepijpt wordt bij het winnen van een idiote weddenschap.ik bedoel, wie staat er nou voor lul.
Hoe wil je zoiets anders onderzoeken?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:31 schreef Bankfurt het volgende:
Ik lees:
UTRECHT - Ongeveer 12 procent van de vrouwen en 3 procent van de mannen in steden is ooit verkracht. Dat blijkt uit het rapport Seksuele Gezondheid in Nederland 2009 van de Rutgers Nisso Groep. Het rapport is dinsdag aangeboden aan staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid.
Feit is dus dat uit een STEEKPROEF-populatie van Rutgers Nisso; 12 procent van die POPULATIE - STELT/ZEGT verkracht te zijn (geweest).
Dat is iets geheel ANDERS dan 12 procent van alle vrouwen in steden.
Psychologen/sexuologen en statistiek![]()
Sterker... Ik zou het niets eens willen weten. Ik volgde slechts de weergave van het bericht.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Jij kent de exacte samenstelling van de populatie en jij weet exact hoe ze tot die percentages zijn gekomen?
Dat is toch ook verkrachting? Als je niet wil?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 21:05 schreef TubewayDigital het volgende:
Waarschijnlijk zit hier ook bij: seks met je vriend terwijl ik eigenlijk niet wilde.
zo kom ik ook aan de 12%.
Geen wonder dat je kort door de bocht ging.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 21:06 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Sterker... Ik zou het niets eens willen weten. Ik volgde slechts de weergave van het bericht.
yeah lick my balls!! je hebt gelijk.quote:
gadverdamme. gast. als seks zo belangrijk wordt dat je iets tegen de zin van je partner (of een one night stand) doet, dan is er iets heel erg mis.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 21:05 schreef TubewayDigital het volgende:
Waarschijnlijk zit hier ook bij: seks met je vriend terwijl ik eigenlijk niet wilde.
zo kom ik ook aan de 12%.
over je hele leven héquote:Op dinsdag 7 juli 2009 21:05 schreef TubewayDigital het volgende:
Waarschijnlijk zit hier ook bij: seks met je vriend terwijl ik eigenlijk niet wilde.
zo kom ik ook aan de 12%.
quote:Op dinsdag 7 juli 2009 21:08 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
yeah lick my balls!! je hebt gelijk.
Misschien even kijken wie de slachtoffers zijn. Even kijken wie de risicogroepen zijn.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:40 schreef Ghazi het volgende:
Het gaat bijna altijd om bekenden van de slachtoffers.
Hoe kan het dikgedrukte gelinkt worden aan het hoge aandeel allochtonen in de steden?
Bij een goed uitgevoerde steekproef kun je met vrij grote zekerheid generaliseren naar een algehele populatie. Overigens worden de methoden in het rapport gewoon beschreven en staat notabene en de samenvatting dat het een steekproef onder ongeveer 6500 mensen betreft. Als je al moet zeiken over gebrek aan begrip van statistiek, doe dat dan over journalisten en steek ook even een hand in eigen boezem.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:31 schreef Bankfurt het volgende:
Ik lees:
UTRECHT - Ongeveer 12 procent van de vrouwen en 3 procent van de mannen in steden is ooit verkracht. Dat blijkt uit het rapport Seksuele Gezondheid in Nederland 2009 van de Rutgers Nisso Groep. Het rapport is dinsdag aangeboden aan staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid.
Feit is dus dat uit een STEEKPROEF-populatie van Rutgers Nisso; 12 procent van die POPULATIE - STELT/ZEGT verkracht te zijn (geweest).
Dat is iets geheel ANDERS dan 12 procent van alle vrouwen in steden.
Psychologen/sexuologen en statistiek![]()
quote:Het merendeel van de plegers is een bekende van het slachtoffer. Bij de vrouwelijke slachtoffers van seksueel geweld zijn vooral (ex)partners de plegers, bij de mannelijke slachtoffers gaat het relatief vaak om een buurtgenoot of vriend(in)/vage kennis.
quote:Op woensdag 8 juli 2009 12:04 schreef Monolith het volgende:
[..]
Bij een goed uitgevoerde steekproef kun je met vrij grote zekerheid generaliseren naar een algehele populatie. Overigens worden de methoden in het rapport gewoon beschreven en staat notabene en de samenvatting dat het een steekproef onder ongeveer 6500 mensen betreft. Als je al moet zeiken over gebrek aan begrip van statistiek, doe dat dan over journalisten en steek ook even een hand in eigen boezem.
Wat betreft de 'bekende van het slachtoffer' bewering staat in het rapport het volgende:
[..]
Het NRC houdt het op 50 %,quote:Het merendeel van de plegers is een bekende van het slachtoffer. Bij de vrouwelijke slachtoffers van seksueel geweld zijn vooral (ex)partners de plegers, bij de mannelijke slachtoffers gaat het relatief vaak om een buurtgenoot of vriend(in)/vage kennis.
Waarom niet?quote:Op woensdag 8 juli 2009 11:28 schreef Picchia het volgende:
Ik vind de cijfers wel schrikbarend en ik kan het me eigenlijk moeilijk voorstellen dat dit kan.
Ik geloof dat het percentage valse aangifte van verkrachting tussen de 10 en 20 procent ligt. Ik denk dat het wel hard te maken is dat dat meestal over verkrachting in relationele sfeer (zogenaamde daterape) gaat.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 21:09 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
gadverdamme. gast. als seks zo belangrijk wordt dat je iets tegen de zin van je partner (of een one night stand) doet, dan is er iets heel erg mis.
Je vergeet wel dat er steeds mensen doodgaan en geboren worden. Je kunt niet zomaar rechtstreeks het jaarlijkse cijfer gaan optellen.quote:Op woensdag 8 juli 2009 12:41 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waarom niet?
Per jaar overkomt het 0.9% van de vrouwen, als je dan vrouwen van 15 tot 70 gaat vragen of het ze ooit is overkomen dan vallen daar een heleboel jaren onder voor sommige vrouwen.
Als je diezelfde groep gaat vragen of er ooit in hun huis is ingebroken dan komt er immers ook een veel hoger percentage uit dan wanneer je vraagt of het ze het afgelopen jaar is overkomen.
Bron? Cijfers? Waarom?quote:Op woensdag 8 juli 2009 17:20 schreef SeLang het volgende:
De meeste verkrachtingen (van die 12%) zijn verzonnen denk ik
Inschatting op basis van ervaringquote:
...en denk je dat dat instituut deze heeft laten meetellen als verkrachting ?quote:
Nu we jouw persoonlijke inschatting kennen kunnen alle statistische analyses wel in de prullenbak lijkt me.quote:
Nee, ik denk ook niet dat de meesten dat verkrachting noemen...quote:Op woensdag 8 juli 2009 17:10 schreef kingmob het volgende:
[..]
Ik geloof dat het percentage valse aangifte van verkrachting tussen de 10 en 20 procent ligt. Ik denk dat het wel hard te maken is dat dat meestal over verkrachting in relationele sfeer (zogenaamde daterape) gaat.
Persoonlijk vind ik achteraf zeggen dat je geen zin had geen verkrachting iig.
Al met al kun je door niet genoeg door te vragen het cijfer flink opkrikken iig.
Dat klopt, maar denk je echt dat dat zoveel uit zal maken? Bovendien kom je als je de cijfers op gaat tellen en uitgaat van een tijdsspanne van 20 jaar al uit boven die 12% die genoemd wordt, wat inhoudt dat er niet ZO kort door de bocht gegaan wordtquote:Op woensdag 8 juli 2009 17:12 schreef kingmob het volgende:
[..]
Je vergeet wel dat er steeds mensen doodgaan en geboren worden. Je kunt niet zomaar rechtstreeks het jaarlijkse cijfer gaan optellen.
Er is inderdaad best een significant deel van de aanklachten verzonnen, hoewel ik zelf zo geen percentages weet. De genoemde ramingen van 10-30% vallen echter niet echt onder de noemer 'de meeste'.quote:Op woensdag 8 juli 2009 17:53 schreef Montov het volgende:
Het is wel algemeen bekend dat een aardig deel van aanklachten mbt zedelijk geweld verzonnen zijn. Iets in de orde van 20-30%.
Als je een aantal high profile verkrachtingszaken bekijkt dan krijg je ook al een aardig beeld van het brede schemergebied dat er bestaat.quote:Op woensdag 8 juli 2009 17:53 schreef Montov het volgende:
Het is wel algemeen bekend dat een aardig deel van aanklachten mbt zedelijk geweld verzonnen zijn. Iets in de orde van 20-30%.
Ik kijk toch naar de TT ?quote:
Het is ook algemeen bekend dat een aardig deel van de verkrachtingen nooit het moment van aangifte haalt, of omdat men zich schaamt, of omdat het om een bekende gaat, of omdat het om een verkrachting binnen een relatie gaat en de relatie of de reputatie van de partner niet op het spel wil zetten.quote:Op woensdag 8 juli 2009 17:53 schreef Montov het volgende:
Het is wel algemeen bekend dat een aardig deel van aanklachten mbt zedelijk geweld verzonnen zijn. Iets in de orde van 20-30%.
jaquote:Op woensdag 8 juli 2009 18:11 schreef Pheno het volgende:
Maar ontopic, hebben ze ook gezegd wat ze verstaan onder verkrachting.
bron: http://www.rng.nl/news/pr(...)id-in-nederland-2009quote:'Seksuele gezondheid in Nederland 2009' betreft de eerste herhalingsmeting onder de
algemene populatie die in het kader van de Monitor seksuele en reproductieve
gezondheid, zorgbehoefte en zorggebruik wordt uitgevoerd. Het doel van deze studie is
om de kennis over seksuele gezondheid in Nederland te actualiseren en om eventuele
verschuivingen sinds 2006 zichtbaar te maken. De nadruk ligt op de thema’s
geboorteregeling, soa/hiv risico- en beschermingsgedrag en seksueel geweld. De
belangrijkste onderzoeksvragen betreffen de aard en omvang van seksuele problematiek,
de verdeling van problematiek over verschillende bevolkingsgroepen, de zorgbehoefte en
het zorgcontact. De steekproef omvat 6428 mannen en vrouwen van 15 tot en met 70
jaar, en is representatief voor de Nederlandse bevolking voor wat betreft leeftijd,
geslacht, opleiding en stedelijkheid.
Een prettig seksleven is voor een groot deel van de Nederlandse bevolking niet
vanzelfsprekend. Zo geniet ruim 1 op de 7 vrouwen niet of nauwelijks van seks.
Daarnaast spelen schuldgevoelens bij een kwart van zowel de mannen als de vrouwen
een rol. En slechts iets meer dan de helft van de mensen is vaak of altijd blij met zijn of
haar seksleven. Onbedoelde zwangerschap komt vaak voor: bijna één op de zes vrouwen
en ruim één op de tien mannen heeft dit ooit meegemaakt. Bijna acht procent van de
vrouwen heeft ooit een zwangerschap laten afbreken. Falend anticonceptiegebruik lijkt
hierbij een belangrijke rol te spelen. Slechts tweederde van de vrouwelijke
anticonceptiegebruikers vindt haar methode makkelijk te gebruiken, 20% van de mannen
en 30% van de vrouwen zeggen dat er wel eens iets fout gaat bij het gebruik van
anticonceptie, en bijna 60% van de pilgebruiksters zegt wel eens een pil te vergeten. Er
is een groot gebrek aan kennis over de aanschaf, werking en het gebruik van de
morning-afterpil. Zo wordt de morning-afterpil vaak verward met de abortuspil, en vormt
het niet willen afbreken van een zwangerschap dus onnodig vaak de reden om geen
morning-afterpil te gebruiken. Bijna een kwart van de mensen zegt het moeilijk te vinden
om de morning-afterpil te kopen, vaak uit schaamte en angst voor herkenning. Het
kennisniveau omtrent soa/hiv is over het algemeen redelijk hoog, behalve bij jongens
van 15 tot en met 18 jaar, laag opgeleide mannen en vrouwen, en mannen met een
Turkse of Marokkaanse achtergrond. De noodzaak tot het gebruiken van condooms wordt
minder sterk ervaren als de partner al wat beter gekend wordt. Het belang van het
testen op soa/hiv alvorens te stoppen met condooms blijft hiermee een actueel thema.
Ook de ervaren barrières bij het kopen en bij je dragen van condooms blijven een
aandachtspunt. Het condoomgebruik met losse partners is zorgelijk: de helft van zowel
de mannen als de vrouwen heeft in het afgelopen half jaar niet altijd condooms gebruikt
met losse sekspartners. Seksueel geweld komt schrikbarend vaak voor: een derde van
de vrouwen en een op de twintig mannen van 15 tot 70 jaar geven aan ooit seksueel
geweld te hebben meegemaakt, variërend van kwetsende aanrakingen tot verkrachting.
Twaalf procent van de vrouwen en bijna drie procent van de mannen is ooit verkracht.
Eén op de vijf vrouwen en één op de 25 mannen geven aan voor het 16e jaar seksueel
geweld te hebben meegemaakt. Het merendeel van de plegers is een bekende van het
slachtoffer. Bij de vrouwelijke slachtoffers van seksueel geweld zijn vooral (ex)partners
de plegers, bij de mannelijke slachtoffers gaat het relatief vaak om een buurtgenoot of
vriend(in)/vage kennis. Seksueel geweld komt in alle lagen van de bevolking voor. Tot
slot zijn er nauwelijks verschuivingen ten opzichte van 2006 opgetreden in de seksuele
gezondheid van de algemene populatie. Dit is in zo’n relatief korte periode ook niet te
verwachten.
quote:Op woensdag 8 juli 2009 20:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het is ook algemeen bekend dat een aardig deel van de verkrachtingen nooit het moment van aangifte haalt, of omdat men zich schaamt, of omdat het om een bekende gaat, of omdat het om een verkrachting binnen een relatie gaat en de relatie of de reputatie van de partner niet op het spel wil zetten.
http://www.trouw.nl/nieuw(...)gifte_na_delict.htmlquote:Slachtoffers van seksuele delicten stappen slechts in zeven procent van de gevallen naar de politie.
Verkrachting is geslachtsgemeenschap met geweld en tegen je uitdrukkelijk wensquote:Op woensdag 8 juli 2009 18:11 schreef Pheno het volgende:
Maar ontopic, hebben ze ook gezegd wat ze verstaan onder verkrachting.
volgens mij had het met het binnendringen te maken, dus vingers, stokjes of penis.quote:Op woensdag 8 juli 2009 20:31 schreef qonmann het volgende:
[..]
Grofweg : geslachtsgemeenschap met geweld en tegen je uitdrukkelijk wens
(aldus Mw. Floor Bakker het NRC)
Al het andere telt niet mee
nee dat telt uitdrukkelijk niet meequote:Op woensdag 8 juli 2009 20:32 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
volgens mij had het met het binnendringen te maken, dus vingers, stokjes of penis.
dus alleen penis? goddamn! wat lopen er dan 12% zieke klootzakken rond. die verpesten het voor de rest die wel leuk een vrouw kunnen versieren. en met wederzijdse instemming neuken natuurlijk.quote:
Je bedoelt dat jij een valse aangifte hebt gedaan .. of ben jij aangeklaagd omdat je dacht dat die 'nee' eigenlijk 'ja' betekent?quote:
Iets zegt me dat daar een klein gedeelte van de titel mist.quote:
Kop AD:quote:Er is ook geen verschil tussen steden en platteland of tussen allochtonen en autochtonen
Trouwens, de kop van het artikel zelfquote:Twaalf procent vrouwen in steden verkracht
True, had het niet gezien maar er moet nog boven:quote:Op woensdag 8 juli 2009 20:52 schreef Monolith het volgende:
[..]
Iets zegt me dat daar een klein gedeelte van de titel mist.
Verkrachting moet beterquote:
Antilliaanse mannen en Surinaamse vrouwen hoeren zijn:quote:Mannen met een Turkse, Marokkaanse, Antilliaanse of Surinaamse achtergrond zeggen relatief vaak dat ze voor seks betalen.
Marokkanen en Surinamers genetische aanleg voor verkrachting hebb en::quote:Van de schoolgaande jongens tot 26 jaar hebben laag opgeleide jongens vaker ervaring met het ontvangen van geld voor seks dan de hoog opgeleide jongens. Voor wat betreft etnische achtergrond, komt een relatief hoge prevalentie naar voren bij Antilliaanse mannen en Surinaamse vrouwen.
Surinaamse en Antilliaanse vrouwen goddeloze kindermoordenaars zijn:quote:Overmatig seksueel verlangen lijkt bij mannen met een Marokkaanse of Surinaamse achtergrond relatief vaak voor te komen.
Maar Surinamers en Antillianen in ieder geval zelfkennis hebben:quote:Surinaamse en Antilliaanse vrouwen hebben vaker een abortus laten doen dan de overige groepen.
quote:Verder hebben Antilliaanse of Surinaamse respondenten zich relatief vaak laten testen. Tot slot zijn inwoners van de grote steden vaker getest op soa en/of hiv.
die voorzichtige conclusie had ik ook al getrokken. 12% klootzakken of 3% klootzakken die niet anders kunnen dan op die manier aan hun gerief te komen.quote:Op woensdag 8 juli 2009 21:03 schreef buachaille het volgende:
Dat betekent dat 12% van de mannen een (potentiele) verkrachter is, serieverkrachters even daar gelaten.
Voorzichtige schatting dat statistisch gezien en door mij geschat 3 mannelijke posters in dit topic ooit verkracht hebben.![]()
![]()
en dat 3 vrouwen hier ooit verkracht zijn.
![]()
![]()
wil je er over praten?quote:Op woensdag 8 juli 2009 21:20 schreef qonmann het volgende:
..en er posten hier ook een paar die niet de vader hebben die ze denken te hebben etc.
(als je dat zo mag intrapoleren)
ga wel naar R&P, daar vind ik wel een luisterend & begrijpend oorquote:
Dit gaat niet over rape.quote:Op woensdag 8 juli 2009 21:08 schreef Monolith het volgende:
Het originele rapport is hier overigens gewoon te downloaden. Aangezien TS graag kritiek op allochtonen wilde, kunnen we wel even laten zien dat Turken, Marokkanen, Surinamers en Antillianen hoerenlopers zijn:
[..]
Antilliaanse mannen en Surinaamse vrouwen hoeren zijn:
[..]
Marokkanen en Surinamers genetische aanleg voor verkrachting hebb en::
[..]
Surinaamse en Antilliaanse vrouwen goddeloze kindermoordenaars zijn:
[..]
Maar Surinamers en Antillianen in ieder geval zelfkennis hebben:
[..]
Marokkanen en Surinamers genetische aanleg voor verkrachting hebben::quote:
Niet.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:40 schreef Ghazi het volgende:
'Twaalf procent vrouwen in steden verkracht'
UTRECHT - Ongeveer 12 procent van de vrouwen en 3 procent van de mannen in steden is ooit verkracht. Dat blijkt uit het rapport Seksuele Gezondheid in Nederland 2009 van de Rutgers Nisso Groep. Het rapport is dinsdag aangeboden aan staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid.
Een derde van de vrouwen en één op de twintig mannen van vijftien tot zeventig jaar zeggen ooit seksueel geweld te hebben meegemaakt. Volgens de definitie die is gebruikt, kan dat geweld variëren van kwetsende toenaderingen, ongewenste aanrakingen tot verkrachting.
Het onderzoek is volgens de Rutgers Nisso Groep, een kenniscentrum op het gebied van seksualiteit, representatief voor de Nederlandse stadsbevolking op het gebied van leeftijd, geslacht en opleiding. Meer dan zesduizend mensen van vijftien tot en met zeventig jaar werden voor de studie ondervraagd.
Bekenden
Eén op de vijf vrouwen zegt voor haar zestiende seksueel geweld te hebben meegemaakt. Bij mannen is dat één op de 25. Bij vrouwen is het geweld vrijwel altijd afkomstig van mannen of jongens (98 procent). Bij de mannen was 40 procent van de geweldplegers een vrouw of meisje. Het gaat bijna altijd om bekenden van de slachtoffers.
De conclusies van het onderzoek uit 2009 komen volgens het kenniscentrum overeen met ene eerder onderzoek uit 2006.
(ANP)
http://www.ad.nl/binnenla(...)teden_verkracht.html
Hoe kan het dikgedrukte gelinkt worden aan het hoge aandeel allochtonen in de steden?
quote:Op dinsdag 7 juli 2009 17:57 schreef zoalshetis het volgende:
eigen onderzoekje.
-goedenavond mevrouw, ik bel namens Rutgers Nisso Groep. komt het u gelegen dat ik u een paar vragen stel over verkrachtingen en zo?
-nou nee meneer dat komt nu even niet uit, bovendien heb ik daar gelukkig nooit mee te maken gehad.
-vuile vieze stinkhoer!!! nu wel. goedenavond.
en hij schrijft weer een persoon toe tot het lijstje 'verkrachtingen'.
Zoals allochtone vrouwen die tegen hun wil sex moeten hebben met hun echtgenoot?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:40 schreef Ghazi het volgende:
Het gaat bijna altijd om bekenden van de slachtoffers.
Hoe kan het dikgedrukte gelinkt worden aan het hoge aandeel allochtonen in de steden?
Wat begrijp je niet aan '12% van de vrouwen"?quote:Op dinsdag 7 juli 2009 15:52 schreef EchoAlpha het volgende:
Wat een bullshit
laten we zeggen dat 50% in de steden man is en 50% vrouw
dat betekent dus dat 1 op de 4 vrouwen in steden verkracht is?![]()
*zucht*
Nee dat is niet zo.quote:Op zondag 12 juli 2009 23:08 schreef Hukkie het volgende:
De TT is een tiklje tendentieus. Volgens de gehanteerde definitie valt uitgefloten worden door bouwvarkens ook onder 'verkrachting'.
Die mw Bakker weet er anders duidelijk niets van.quote:Op zondag 12 juli 2009 23:16 schreef qonmann het volgende:
[..]
Nee dat is niet zo.
Verkrachting is geslachtsgemeenschap met geweld en tegen je uitdrukkelijk wens
(aldus Mw. Floor Bakker het NRC)
Al het andere telt niet mee
(Zie ook het off. rapport dat on-line staat)
Dat is wat jij wellicht graag wilt lezen.quote:Op zondag 12 juli 2009 23:28 schreef Verbal het volgende:
Wat mij zo frappeert is dat men in dit topic alleen maar over cijfertjes babbelt, meteen probeert het onderzoek te diskwalificeren of de apologeet uithangt...
Met wat voor een gemak wordt er hier over schokkende zaken heengewalst zeg
Hoog tijd dat er wat FOk!'ertjes uit dit topic gedwongen worden tot onbeschermde anale bloedseks met een buitengemeen groot geschapen aids-neger
V.
En wat heeft dat met de posts in dit topic te makenquote:Op zondag 12 juli 2009 23:30 schreef qonmann het volgende:
[..]
Dat is wat jij wellicht graag wilt lezen.
Ik heb het on-line rapport doorgescand ..en ik denk dat wel meer dat gedaan hebben.
Gescand, net als jij, maar wederom: wat maakt dat uitquote:Heb jij het rapport gelezen ?
Nee, dat is wat Monolith er zelf van maakt.quote:Op donderdag 9 juli 2009 21:48 schreef qonmann het volgende:
[..]
Marokkanen en Surinamers genetische aanleg voor verkrachting hebben::
quote:Mannen met een Turkse, Marokkaanse, Antilliaanse of Surinaamse achtergrond zeggen relatief vaak dat ze voor seks betalen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |