abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 4 november 2009 @ 21:14:24 #226
217529 Jabberwocky
Jabberwo)))cky
pi_74400255
The Rough Guide vind ik zelf best wel kut, maar ik ken wat mensen die er vrij positief over zijn. Ik zou persoonlijk eerder voor Lonely Planet gaan, dan voor Rough Guide.

Lonely Planet werkt met vaste punten, eigenlijk heel beknopt een overzichtje van wat er overal is. Rough Guide vind ik wat onoverzichtelijker, maar dat kan ook aan mij liggen.
"Beware the Jabberwock, my son!
The jaws that bite, the claws that catch!
Beware the Jubjub bird, and shun
The frumious Bandersnatch!"
pi_74400364
Ik vond juist voor Tokyo en Kyoto juist de Capitool gids erg handig. Daarnaast heb ik ook nog The Rough Guide voor heel Japan gebruikt en die was wel handig voor de vele verschillende buurten. De Lonley Planet vond ik veelal waardeloos.

Ik kan je aanraden om geen reisgids erbij te kopen, maar de engelstalige expatmagazines / touristmagazines in Tokyo en Kyoto te gebruiken. Komt elke week een nieuwe uit en staan ook vol met handige informatie over bepaalde buurten, restaurants en events. Ze liggen bij bijna alle hotels wel.
pi_74400577
quote:
Op woensdag 4 november 2009 21:14 schreef Jabberwocky het volgende:
Lonely Planet werkt met vaste punten, eigenlijk heel beknopt een overzichtje van wat er overal is. Rough Guide vind ik wat onoverzichtelijker, maar dat kan ook aan mij liggen.
Ja, dat is een lange discussie hier ergens anders in TRV... ligt er blijkbaar aan wat je gewend bent. Grootste nadeel van LP vind ik, dat ze zonder editor werken en dus op de ene pagina iets als fantastische must see staat en verderop als de grootste tourist trap beschreven wordt.
Maar goed, als je afgaat op de mening in een reisgids, hoef je sowieso niet de deur uit en verdwijnt het plezier van het reizen erg snel...
  woensdag 4 november 2009 @ 22:17:00 #229
8369 speknek
Another day another slay
pi_74403226
Ik vond de Lonely Planet van Tokyo zwaar de bom, na vier maanden zaten we daar nog steeds uit te putten. De Lonely Planet van heel Japan daarentegen had van alles veel te weinig informatie.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_74403844
quote:
Op woensdag 4 november 2009 13:29 schreef ArcticBlizzard het volgende:

[..]

Doelde met name op de (alhoewel slechts een klein groepje) demonstranten en niet op de beveiliging. Wanneer iets verboden is en men tracht dit toch te doen dan is ingrijpen noodzakelijk en niet meer dan logisch.
[..]

Ze willen een halloween party houden in de trein, daarom zijn er zoveel mensen die verkleed zijn op het perron. Spoorwegen hebben dit liever niet en met diverse signs maken ze dit ook duidelijk.
Ik schaam me ook echt dat ik een buitenlander ben als ik in Japan ben. Ze zien je toch 9 van de 10 keer aan voor Amerikanen en die lui zijn ook echt vreselijk onbeschoft En ook echt niet begrijpen/doorhebben dat ze onbeschoft zijn
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_74404089
Ik voelde me in de metro ook behoorlijk bezwaard. Met een koffer en een volle rugzak in een nog redelijk volle metro stappen, en maar een plekje zien te vinden waar je niet te veel in de weg staat. Dat gaat gewoon niet, welk hoekje je ook opzoekt.

@DutchTrain: Stokjes gekruisd neerleggen, is dat weer wat anders dan ze rechtop in je rijst te prikken?
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
  woensdag 4 november 2009 @ 23:00:52 #232
8369 speknek
Another day another slay
pi_74405054
Volgens mij geef je daarmee in sommige oosterse landen aan dat je klaar bent met eten. Maar in mijn ervaring zijn veel van die etiquette regels nogal overdreven. Japanners houden zich er zelf ook regelmatig niet aan (in gewone eettenten althans, zal anders zijn in poepiechique plekken), en verwachten al helemaal niet dat buitenlanders ze goed kennen.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_74631961
Is er ergens een site waar je kan kijken hoeveel treinkaartjes kosten?
Ik vind alleen maar dingen over die JRpass maar ik betwijfel of die wel uit kan
Het is geel en staat in mijn ondertitel!
3DS friend code: 2191-7623-9035
pi_74632336
quote:
Op donderdag 12 november 2009 13:07 schreef Jesse_ het volgende:
Is er ergens een site waar je kan kijken hoeveel treinkaartjes kosten?
Ik vind alleen maar dingen over die JRpass maar ik betwijfel of die wel uit kan
http://www.hyperdia.com/en/

Zie dat ze hem gepimpt hebben. Schattige nieuwe icootjes. Vooral dat vliegtuigje
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_74635373
Ik ging bijna een JRpass kopen, maar toen zag ik dat 'ie in de metro niet zou werken.

Maar het metrostelsel in Tokyo wordt niet door één bedrijf gedraaid, een groot deel van het netwerk is van JR en ik gok dat de JRpass in die delen wel zou werken.

Dan nog denk ik dat het in mijn geval niet uit had gekund met drie/vier dagen Tokyo en daarna de Nozomi naar Hiroshima (ticket van zo'n 150 euro enkele reis, maar dan leg je ook even meer dan 800 km af in minder dan vier uur!).
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
  vrijdag 13 november 2009 @ 01:30:04 #236
217529 Jabberwocky
Jabberwo)))cky
pi_74655130
De JR Loop Line kun je gebruiken met de JR Pass ja, veel belangrijke stations zitten op die lijn.

Maar vier dagen Tokyo kun je beter gewoon losse kaartjes kopen, dat wel. Nozomi is ook niet te gebruiken met JR, dan moet je Hikari of Kodama hebben. Hikari is ook nog altijd erg snel overigens, Kodama wat minder.
"Beware the Jabberwock, my son!
The jaws that bite, the claws that catch!
Beware the Jubjub bird, and shun
The frumious Bandersnatch!"
pi_74655179
Ja, precies. Ik heb de afweging gemaakt, uiteindelijk gewoon voor de Nozomi gegaan zonder JRpass dus. Hikari had me een uurtje meer gekost, da's op zich niet zo'n probleem idd.

Ik heb gewoon een Suica gekocht, dat kostte me al met al nog geen tien euro per dag volgens mij.
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
pi_74655943
quote:
Jij gaat 186 93 euro voor een steak betalen??
pi_74655979
Kobe-biefstuk?
Nog andere adressen waar je dat kunt eten?
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_74719283
A5 rank wagyu [url=http://www.jinlovestoeat.com/2009/05/steak-house-satou.html=hier] is waarschijnlijk het goedkoopst.

Wil at least een keer een goede wagyu steak geprobeerd te hebben
なんだっけ
pi_74720792
Op www.japan-guide.com kreeg ik Misono (51F Sumitomo Bldg, Shinjuku) als tip.
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_74726087
Ik sta op het punt terug naar huis te vliegen.

De kleine twee weken hier zijn echt heel snel voorbij gevlogen!
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
pi_74755701
quote:
Op zondag 15 november 2009 18:16 schreef Strolie75 het volgende:
Op www.japan-guide.com kreeg ik Misono (51F Sumitomo Bldg, Shinjuku) als tip.
Je kan het ook bij chowhound proberen.
なんだっけ
pi_74772577
Volgende keer als ik in Tokyo ben wil ik naar een Neko Cafe
Deze keer niet aan toegekomen...
pi_74873227
19-11-2009

Kijken op z’n westers en op z’n Japans

Verschillende manieren van zien, vanuit westers en Japans perspectief, vormen het onderwerp in ‘Verschuivende perspectieven’. Willem van Gulik, hoogleraar Kunstgeschiedenis en materiële cultuurkunde van Oost-Azië, neemt op maandag 23 november afscheid.
Nieuwsgierigheid

Japanners staan erom bekend dat ze veelvuldig vreemde invloeden overnemen, volgens boze tongen, kopiëren. Diezelfde boze tongen bedoelen met ‘vreemde’ invloeden eigenlijk ‘westerse’ invloeden. Positiever bekeken kun je constateren dat in Japan nieuwe dingen altijd met nieuwsgierigheid en meestal met enthousiasme begroet worden. Vaak mondt dat uit in het overnemen van die invloed, maar al snel krijgt het overgenomene een eigen, onmiskenbaar Japans gezicht.


Prent van Okumura Masanobu (1686-1764), Doorkijk in de hoofdstraat van de ‘Shin Yoshiwara’. Masanobu maakte rond 1740 perspectiefprenten en hij claimde deze te hebben uitgevonden.

.Zelfgekozen isolement
Dat overnemen van vreemde invloeden begon al kort na het begin van onze jaartelling met de Chinese cultuur via Korea en wat later het boeddhisme via China. Dit zijn twee voorbeelden van overname die de Japanse samenleving op zijn grondvesten deden schudden. Eenzelfde schok betekende de openstelling van het land in het midden van de negentiende eeuw na ruim tweehonderd jaar van zelfgekozen isolement. In hoog tempo werden westerse invloeden ingezogen en Japan werd in slechts enkele decennia omgevormd van een feodale staat in een technocratie.


Prent uit het boek “Perspective” van Johannes Vredeman de Vries. Dit boek zou als voorbeeld hebben gediend voor de Japanse perspectiefprenten.

.Wirtschaftswunder
Na de Tweede Wereldoorlog werd het nog eens dunnetjes overgedaan en het zijn de hierboven al genoemde boze tongen die beweerden dat de Japanners alleen daaraan hun ‘Wirtschaftswunder’ te danken hebben. Tussen deze wereldschokkende gebeurtenissen waren er ook nog wat kleinere. Daaronder ook het onderwerp dat Van Gulik al langere tijd bezighoudt: de overdracht van de westerse schilder- en perspectieftechnieken op de Japanse grafiek- en schilderkunst.

Modetrend
In de jaren 40 van de zestiende eeuw arriveerden Portugese handelaren als eerste westerlingen in Japan, in 1549 gevolgd door de jezuïetenmissie. Het christendom oefende een grote aantrekkingskracht uit op de nieuwsgierige Japanners. ‘Uit ooggetuigenverslagen van de jezuïeten is bekend dat het flaneren op straat in westerse kleding, compleet met pofbroeken, hoeden en liefst nog een bril op de neus, een modetrend was geworden’, vertelt Van Gulik. ‘Het toppunt van wereldwijsheid was om daarbij in de ene hand een zakdoek en de andere een rozenkrans te houden, terwijl men al wandelend het Onze Vader in het Latijn reciteerde.’


Illustratie uit het boek “Kiku gempō chōkan bengi” (“Lekenverhandeling over de regels van de tekenkunst met passer en lineaal”) van Shimada Dōkan. Dit boek kan ook als voorbeeld hebben gediend voor de Japanse perspectiefprenten.

.Reproductie
Tegen het eind van de zestiende eeuw waren enkele honderdduizenden Japanners tot het christendom bekeerd. De vraag naar religieuze schilderingen en kopergravures nam enorm toe en omdat aan die vraag niet door de import uit Europa kon worden voldaan, raakten Japanse kunstenaars betrokken bij de reproductie van deze parafernalia. Van Gulik: ‘Bij het kopiëren werden westerse technieken zoals de toepassing van perspectief en clair-obscur getrouw overgenomen zonder dat er sprake was van een theoretisch besef van deze technieken.’


Utagawa Toyoharu. Afbeelding van een Nederlandse haven in het zuidoosten. Het voorbeeld van de prent kan worden achterhaald, dat is namelijk een kopergravure van J.L. Stelzer, “Gezicht op het Armamentarium van Delft”.

.Mengstijl
Tegelijkertijd werden ook niet-religieuze afbeeldingen gekopieerd. Hierdoor ontstond een geheel nieuwe mengstijl. ‘Anderzijds kan je constateren dat de overname en assimilatie van westerse schildertechnieken in feite nooit werkelijk zijn beslag heeft gekregen en dat in ieder geval de westerse schilderstijl geen kans heeft gehad om in Japan school te maken’, zegt Van Gulik.

Deshima
Aan het begin van de zeventiende eeuw was de rol van de Portugezen en Spanjaarden goeddeels uitgespeeld in Japan en met hen de rol van het christendom in het algemeen en van het rooms-katholieke geloof in het bijzonder. Met de vestiging van het Tokugawa-shogunaat in 1603 begon een politiek proces dat in 1641 uiteindelijk leidde tot de uitzetting van alle Europeanen en de totale eliminatie van het christendom. Alleen aan de Nederlanders en Chinezen werd het toegestaan een kleine post in te richten waar onder strenge voorwaarden handel mocht worden gedreven. Het kunstmatige eilandje Deshima met de Nederlandse factorij was meer dan tweehonderd jaar Japans enige venster op de westerse wereld.


Veel van de perspectiefprenten, zowel in het westen als in Japan, waren zogenoemde opticaprenten, bedoeld om te worden bekeken met een optica-instrument waarmee diepte werd gesuggereerd. Dit is een Japanse nozokimegane ‘gluurglas’, gebaseerd op het principe van de camera obscura.

.Levenspeil
De nieuwsgierigheid naar westerse kennis en wetenschappen nam bij de Japanse gezagsdragers en geleerden vooral in de achttiende eeuw toe. De officiële tolken die in nauw contact stonden met de Nederlandse kooplieden, ontwikkelden zich tot rangakusha ‘Hollandologen’. Ze vertaalden, vaak op bestelling, wetenschappelijk werken over uiteenlopende onderwerpen uit het Nederlands. Daaronder waren ook boeken over schilderkunst. Door de langdurige vrede tijdens de isolatie steeg het levenspeil van de stadbevolking die zich daardoor steeds meer uitspattingen kon veroorloven.

Chinese houtsneden
De grotere welvaart uitte zich in de beeldende kunst voornamelijk in de opkomst van de prentkunst, de zogenoemde ukiyo-e ‘prenten van de vlietende wereld’. Van Gulik: ‘Bij die prenten verschijnen in de tweede helft van de achttiende eeuw ook prenten met een overdreven centraal-perspectivische compositie. Hoewel de prenten geforceerd en soms wat onbeholpen overkomen, moeten de principes van westerse perspectiefconstructies bekend geweest zijn. Er kan inderdaad een opmerkelijke gelijkenis worden gevonden tussen de Japanse perspectiefprenten en de illustraties uit het handboek Perspective van Johannes Vredeman de Vries uit 1604. Toch moet ook niet worden uitgesloten dat Chinese houtsneden met westers perspectief hun weg naar Japan hebben gevonden.’

(Kennislink)
Death Makes Angels of us all
And gives us wings where we had shoulders
Smooth as raven' s claws...
pi_74873666
Hallo, weet iemand of ik de BTW kan terugvragen van spullen die ik in Japan (waar ik nu dus ben) heb gekocht?
  vrijdag 20 november 2009 @ 04:53:35 #248
48858 Kabuto_Raiger
remember 2011-03-11
pi_74875011
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 00:55 schreef keko het volgende:
Hallo, weet iemand of ik de BTW kan terugvragen van spullen die ik in Japan (waar ik nu dus ben) heb gekocht?
mijn ervaringbij de Yodobashi in Akiba was, dat je tijdens ja aankoop een aantekening werd gemaakt in het paspoort alwaar ter plekke de BTW van de Prijs werd berekend en van de verkoopprijs werd afgehaald. Kocht vorig jaardaar een Panasonic DMC TZ7 voor omgerekend 160 euro
pi_74884053
Yup, dat is bekend, maar bij Yodobashi was hetgeen wat ik kocht 30.000 Yen duurder, dus dat vond ik niet zo'n optie en de winkel waar ik het nu kocht heeft niet zo'n touristenregeling...
pi_74930532
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 13:35 schreef keko het volgende:
Yup, dat is bekend, maar bij Yodobashi was hetgeen wat ik kocht 30.000 Yen duurder, dus dat vond ik niet zo'n optie en de winkel waar ik het nu kocht heeft niet zo'n touristenregeling...
Allleen department stores en tax-free duty shops mogen dat doen. Als de winkel waar je de producten het hebt gekocht, die regeling niet heeft, dan nope.
なんだっけ
pi_74932626
Ik dacht dat je vaak gewoon geld terug kon krijgen bij de douane? Doet Japan daar niet aan?
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
pi_74934938
quote:
Op maandag 23 november 2009 10:09 schreef LintuxCx het volgende:
Ik dacht dat je vaak gewoon geld terug kon krijgen bij de douane? Doet Japan daar niet aan?
Dan moet je bij aankoop van xxx yen dat aangeven bij de winkel. Mag je een formulier en zo invullen om in te leveren op het vliegveld voor geldteruggave.

Volgens mij moest je omgerekend 100 euro hebben uitgegeven voor zoiets.
pi_75168381
September 2010 weer terug naar Japan! Dit keer met z'n tweeën. Iemand nog tips voor een leuke relatief onbekend leuk stadje/dorp ergens als tussenstop van Tokyo - Nagasaki? Mag van alles te doen zijn; gewoon een leuk dorp, natuur/wandelingen, eiland, etc.

Heb de mainstream dingen al eens gezien (niet dat het niet leuk is om weer te zien ), maar zou het wel gaaf vinden om eens wat anders te zien dan wat gebruikelijk is!
Go ahead, make my day.
pi_75168420
- foutje -
Go ahead, make my day.
pi_75171753
Het eiland Miyajama is erg leuk en is goed te doen vanuit Hiroshima.







pi_75171840
quote:
Op dinsdag 1 december 2009 00:27 schreef Aap_2 het volgende:
September 2010 weer terug naar Japan! Dit keer met z'n tweeën. Iemand nog tips voor een leuke relatief onbekend leuk stadje/dorp ergens als tussenstop van Tokyo - Nagasaki? Mag van alles te doen zijn; gewoon een leuk dorp, natuur/wandelingen, eiland, etc.

Heb de mainstream dingen al eens gezien (niet dat het niet leuk is om weer te zien ), maar zou het wel gaaf vinden om eens wat anders te zien dan wat gebruikelijk is!
Je hebt de steden Kurashiki (kanalen), Okayama (tuinen) en Onomichi (tempels).



Je zou ook via het eiland Shikoku kunnen terugreizen.
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
  dinsdag 1 december 2009 @ 09:57:51 #257
48858 Kabuto_Raiger
remember 2011-03-11
pi_75173513
mja voor mij volgend jaar staat noord Japan op de plannig.
Wilde sowieso naar oa Nagano gaan en de MWave bezoeken en misschien een beetje schaatsen daar xD
ben echt benieuwd hoe het er uitziet namelijk
sowieso kijken wat er nog staat van het voormalig olympisch dorp lol
pi_75179408
Als je dan toch in Nagano bent, ga dan ook naar Yudanaka voor de snow monkeys! In de winter is dat het mooist.
pi_75190501
quote:
Op dinsdag 1 december 2009 08:27 schreef Strolie75 het volgende:

[..]

Je hebt de steden Kurashiki (kanalen), Okayama (tuinen) en Onomichi (tempels).

[ afbeelding ] [ afbeelding ] [ afbeelding ]

Je zou ook via het eiland Shikoku kunnen terugreizen.
Miyajima en Okayama al geweest! Maar Kurashiki en Onomichi lijken mij zeker goed te doen, kende ik nog niet. Binnenkort maar eens een mooie route verzinnen.
Go ahead, make my day.
pi_75199477
Iemand nog tips voor dingen te doen in Osaka? En is Hiroshima de moeite waard?
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
pi_75199888
In Hiroshima heb je het A-bomb dome en het Peacepark + museum en het is vlakbij Miyajima (zie hierboven). Dat vond ik de moeite wel waard.
pi_75201929
Verder is er in Hiroshima zelf niet veel te doen, behalve uitzinnige kerstverlichting bekijken. Je zou nog een fietstochtje kunnen maken naar Soja.

Maar het zee-aquarium in Osaka, daarvoor zou je speciaal naar Japan moeten komen! O.a. zee-otters, pinguins, manta's en walvishaaien. Fantastisch! Verder een lelijke Tokkiestad.


pi_75202009
quote:
Op woensdag 2 december 2009 00:54 schreef Avey het volgende:
Iemand nog tips voor dingen te doen in Osaka? En is Hiroshima de moeite waard?
Osaka zelf is een erg leuke stad. Aquarium is inderdaad de moeite waard, maar je hebt er ook leuke winkel- en uitgaansgebieden. 's Avonds is het uitzicht vanaf het Umeda Sky Building ook onvergetelijk. In de buurt zijn Nara en Mt. Koya zeker de moeite waard. Werkelijk prachtig!

Hirsoshima is ook de moeite waard. Naast het indrukwekkende museum en Peace park is het gewoon een relaxte stad. En het kasteel is ook erg leuk. Al is het (uiteraard) een kopie van het origineel. En Miyajima is inderdaad vlakbij.
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_75203253
quote:
Op woensdag 2 december 2009 08:12 schreef LoudGirl het volgende:
Verder is er in Hiroshima zelf niet veel te doen, behalve uitzinnige kerstverlichting bekijken. Je zou nog een fietstochtje kunnen maken naar Soja.

Maar het zee-aquarium in Osaka, daarvoor zou je speciaal naar Japan moeten komen! O.a. zee-otters, pinguins, manta's en walvishaaien. Fantastisch! Verder een lelijke Tokkiestad.
[ afbeelding ]

[ afbeelding ]


Met een mooie soundtrack eronder
I killed. But I didn't just kill fifty, I didn't kill a hundred. I killed TEN thousand! And I was good at it. It wasn't for vengeance, it wasn't for greed. It was because...I liked it
Let us leave, no trace of tears upon our dead faces
pi_75209443
quote:
Op woensdag 2 december 2009 08:22 schreef Strolie75 het volgende:

[..]

Osaka zelf is een erg leuke stad. Aquarium is inderdaad de moeite waard, maar je hebt er ook leuke winkel- en uitgaansgebieden. 's Avonds is het uitzicht vanaf het Umeda Sky Building ook onvergetelijk. In de buurt zijn Nara en Mt. Koya zeker de moeite waard. Werkelijk prachtig!

Hirsoshima is ook de moeite waard. Naast het indrukwekkende museum en Peace park is het gewoon een relaxte stad. En het kasteel is ook erg leuk. Al is het (uiteraard) een kopie van het origineel. En Miyajima is inderdaad vlakbij.
Koyasan is idd prachtig. Mooie wandelingen (waaronder pelgrimsroutes) en een enorm en sfeervol kerkhof.



pi_75220294
Bedankt voor de tips
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
  donderdag 3 december 2009 @ 13:17:40 #267
48858 Kabuto_Raiger
remember 2011-03-11
pi_75244563
quote:
Op woensdag 2 december 2009 18:34 schreef Avey het volgende:
Bedankt voor de tips
veel plezier alvast
en het ergste van de reis, is de terugreis want dan merk je hoe onbeschoft NL is in vergeljking met japan

[ Bericht 0% gewijzigd door Kabuto_Raiger op 03-12-2009 13:18:16 (typo's fu~~~~~~~~~~~!) ]
pi_75244853
quote:
Op donderdag 3 december 2009 13:17 schreef Kabuto_Raiger het volgende:

[..]

veel plezier alvast
en het ergste van de reis, is de terugreis want dan merk je hoe onbeschoft NL is in vergeljking met japan
En hoe bedroevend de NS presteert in vergelijking met JR.
pi_75244894
quote:
Op donderdag 3 december 2009 13:17 schreef Kabuto_Raiger het volgende:

[..]

veel plezier alvast
en het ergste van de reis, is de terugreis want dan merk je hoe onbeschoft NL is in vergeljking met japan
Dank je.

Is het het geld waard om zo'n Railpass voor een week te kopen? (we gaan ook nog een week naar Tokyo).
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
pi_75245470
quote:
Op donderdag 3 december 2009 13:17 schreef Kabuto_Raiger het volgende:

[..]

veel plezier alvast
en het ergste van de reis, is de terugreis want dan merk je hoe onbeschoft NL is in vergeljking met japan
Ach, ik ga mijn eigen arbeidstijden wel wat meer waarderen.
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_75245884
quote:
Op donderdag 3 december 2009 13:27 schreef Avey het volgende:

[..]

Dank je.

Is het het geld waard om zo'n Railpass voor een week te kopen? (we gaan ook nog een week naar Tokyo).
Hangt er vanaf hoeveel je gaat reizen. In principe heb je het ding al terug verdient als je op en neer naar Kyoto gaat vanuit Tokyo.
Doe wat je niet durft.
Geef kinderen in Madagascar kans op onderwijs. Steun Abecole
www.Facebook.com/AbecoleNL
pi_75255426
Het begint hier nu toch aardig te kriebelen. Nog een paar weekjes en dan stiefelen ook wij door Tokyo

We vertrekken tweede kerstdag. Heb geregeld dat we op Narita overstappen in een helikopter en dan worden afgezet op het Mori building. Vanaf daar worden we met een limo naar het hotel gebracht. Verrassingkje voor m'n vriendin
pi_75261792
quote:
Op donderdag 3 december 2009 18:42 schreef IntensiveGary het volgende:
Het begint hier nu toch aardig te kriebelen. Nog een paar weekjes en dan stiefelen ook wij door Tokyo

We vertrekken tweede kerstdag. Heb geregeld dat we op Narita overstappen in een helikopter en dan worden afgezet op het Mori building. Vanaf daar worden we met een limo naar het hotel gebracht. Verrassingkje voor m'n vriendin
Ik zou meteen met je trouwen.
pi_75261855
quote:
Op donderdag 3 december 2009 18:42 schreef IntensiveGary het volgende:
Het begint hier nu toch aardig te kriebelen. Nog een paar weekjes en dan stiefelen ook wij door Tokyo

We vertrekken tweede kerstdag. Heb geregeld dat we op Narita overstappen in een helikopter en dan worden afgezet op het Mori building. Vanaf daar worden we met een limo naar het hotel gebracht. Verrassingkje voor m'n vriendin
Wow, da's wel heel cool
Welk hotel?
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_75262598
quote:
Op donderdag 3 december 2009 21:36 schreef MissMSX het volgende:


Wow, da's wel heel cool
Welk hotel?
Is een nieuwe service en is nu in de 'aanbieding'. Nog steeds een prijzig geintje, maar het leek mij een te gekke manier om de omvang van het gebied een beetje te bevatten. En een leuk contrast, na twaalf uur in een bedompt vliegtuig te hebben gezeten. We stappen om 14.30 in, geloof ik. Bij daglicht dus. Flink foto's maken klik hier voor meer info: http://www.mcas.co.jp/

Hotel is zelfde als Strolie; Century Southern Tower. Dat hotel begint ergens op de 39e verdieping

http://www.southerntower.co.jp/english/
pi_75262871
Ik ken iemand die daar ook zo'n helicoptervlucht heeft gedaan en die vond het erg tof
Ik geloof niet dat ik er zelf voor zou kiezen, maar als mijn man zoiets geregeld zou hebben zou ik het wel echt geweldig vinden

En dat hotel is ook leuk

Lucky girlfriend hoor

Fuck, ik wil ook zo snel mogelijk weer naar Japan
Maar dan lekker de natuur in
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_75263550
Iemand weleens wezen backpacken in Japan? Zit erover na te denken... In Tokyo enz spreken ze wel engels hoe is dat meer het land in?
pi_75263651
Het engels is vaak dramatisch, maar meestal zijn de mensen wel erg hulpvaardig, dus met handen en voeten kom je er echt wel uit
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_75265027
quote:
Op donderdag 3 december 2009 13:26 schreef LoudGirl het volgende:
En hoe bedroevend de NS presteert in vergelijking met JR.
Heb je wel eens een trein buiten het hoofdnet genomen of gezien wat een treinkaartje in Japan kost?
pi_75265110
quote:
Op donderdag 3 december 2009 22:10 schreef Bombshell het volgende:
Iemand weleens wezen backpacken in Japan? Zit erover na te denken... In Tokyo enz spreken ze wel engels hoe is dat meer het land in?
In Tokyo is het Engels juist een stuk minder dan de andere grote steden, is mijn ervaring. Sowieso moet je niet teveel verwachten, maar in steden als Nagasaki en Sapporo was het geen enkel probleem om Engelstalige menukaarten te vinden of informatie te vragen in het Engels.
pi_75265168
quote:
Op donderdag 3 december 2009 22:42 schreef DutchTrain het volgende:

[..]

Heb je wel eens een trein buiten het hoofdnet genomen of gezien wat een treinkaartje in Japan kost?
Goedkoop is het zeker niet nee, maar de NS krijgt het hoofdnet al niet eens op de rails. (sorry voor de kansloze woordspeling )
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_75265185
quote:
Op donderdag 3 december 2009 22:10 schreef Bombshell het volgende:
Iemand weleens wezen backpacken in Japan? Zit erover na te denken... In Tokyo enz spreken ze wel engels hoe is dat meer het land in?
Heb ik vorig jaar gedaan, is echt aan te raden! Ik vond het Engels echt meevallen (maar ja.. kwam dan ook net uit Korea waar men nog minder Engels spreekt). Maar ik kon overal wel goed met mensen spreken hoor, zeker met medewerkens van hotels en de spoorwegen ging ook allemaal aardig. En op straat kwamen mensen die Engels spraken juist naar mij toe om een praatje te maken.

De prijzen vielen me ook ontzettend mee en verder is het een ideaal land om te backpacken: zoooo makkelijk daar.
pi_75265218
quote:
Op donderdag 3 december 2009 22:44 schreef DutchTrain het volgende:

[..]

In Tokyo is het Engels juist een stuk minder dan de andere grote steden, is mijn ervaring. Sowieso moet je niet teveel verwachten, maar in steden als Nagasaki en Sapporo was het geen enkel probleem om Engelstalige menukaarten te vinden of informatie te vragen in het Engels.
Ik heb het gevoel dat het in Tokyo ook wel veel onwil is naar buitenlanders toe. Maar goed, dat kan ik verder niet onderbouwen
Het is maar FOK!... Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?
50.000 O+
pi_75272111
Het viel mij juist op dat op de plaatsen waar het nodig is (op treinstations en in hotels) mensen voldoende engels spreken om je te helpen.
En wat restaurants betreft: lang leve de plastic voorbeeldborden!
Doe wat je niet durft.
Geef kinderen in Madagascar kans op onderwijs. Steun Abecole
www.Facebook.com/AbecoleNL
pi_75311845
quote:
Op donderdag 3 december 2009 22:45 schreef gifkwal het volgende:

[..]

Heb ik vorig jaar gedaan, is echt aan te raden! Ik vond het Engels echt meevallen (maar ja.. kwam dan ook net uit Korea waar men nog minder Engels spreekt). Maar ik kon overal wel goed met mensen spreken hoor, zeker met medewerkens van hotels en de spoorwegen ging ook allemaal aardig. En op straat kwamen mensen die Engels spraken juist naar mij toe om een praatje te maken.

De prijzen vielen me ook ontzettend mee en verder is het een ideaal land om te backpacken: zoooo makkelijk daar.
Inderdaad heel herkenbaar, ik ben in Juni van dit jaar geweest. Het backpacken is vrij makkelijk in Japan, de mensen zijn hulp behoevend en belangrijke (reis) informatie staat vaak ook in het engels.
Hostels zijn tussen de 20 en 30 euro, als je gaat kan ik K's House Hostels aanbevelen, echt super staff en gewoon hele coole hostels.
pi_75315350
quote:
Op zaterdag 5 december 2009 13:03 schreef PeeDeeGee het volgende:

[..]

de mensen zijn hulp behoevend
Je bent naar Japan gegaan om Japanners gaan helpen? Sympathiek van je
pi_75378864
quote:
Op zaterdag 5 december 2009 15:33 schreef captaintokyo het volgende:

[..]

Je bent naar Japan gegaan om Japanners gaan helpen? Sympathiek van je
haha, zo ben ik he...
pi_76222827
Ik ga in augustus voor het eerst naar Japan en ben op zoek naar een praktische, recente reisgids. Nederlandstalig en interessant voor de Japanofiel in de dop. Heeft iemand een goede tip?
Je kunt zeggen wat je wilt.
pi_76222883
quote:
Op woensdag 30 december 2009 15:15 schreef Perenijsje het volgende:
Ik ga in augustus voor het eerst naar Japan en ben op zoek naar een praktische, recente reisgids. Nederlandstalig en interessant voor de Japanofiel in de dop. Heeft iemand een goede tip?
Ik heb de Lonely Planet gidsen van Tokyo en Kyoto, en de Capitol Gids van Japan.
"Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
pi_76223013
quote:
Op woensdag 30 december 2009 15:17 schreef Strolie75 het volgende:

[..]

Ik heb de Lonely Planet gidsen van Tokyo en Kyoto, en de Capitol Gids van Japan.
De Lonely Planet heb ik ook in mijn bezit. Hoe bevalt de Capitool gids? Ik ben vooral op zoek naar informatie over het vervoer binnen Japan en tips m.b.t. accommodaties / overnachtingen.
Je kunt zeggen wat je wilt.
pi_76223451
Ik heb zelf de Rough Guide gebruikt (met veel plezier). Net als jij voornamelijk voor de praktische informatie.

Destijds had ik op internet een aantal discussies gelezen waarin steeds naar voren kwam dat de Rough Guide Japan beter was dan de LP Japan. Daarom was ik voor de RG gegaan. Ik weet alleen niet of er ondertussen alweer nieuwe/betere versies zijn uitgekomen (ik heb in januari 2008 gereisd).
pi_76224029
quote:
Op woensdag 30 december 2009 15:30 schreef gifkwal het volgende:
Ik heb zelf de Rough Guide gebruikt (met veel plezier). Net als jij voornamelijk voor de praktische informatie.

Destijds had ik op internet een aantal discussies gelezen waarin steeds naar voren kwam dat de Rough Guide Japan beter was dan de LP Japan. Daarom was ik voor de RG gegaan. Ik weet alleen niet of er ondertussen alweer nieuwe/betere versies zijn uitgekomen (ik heb in januari 2008 gereisd).
De Rough Guide is mij ook bekend, maar is Engelstalig. Ik ben benieuwd of iemand ervaring heeft met de Nederlandstalige gidsen; Capitool & Dominicus. Mijn Engels is prima, maar als 'n Nederlands exemplaar net zoveel (of betere?) informatie verstrekt heb ik dat net zo lief.
Je kunt zeggen wat je wilt.
pi_76224908
Even zwaaien vanuit Tokyo

Iemand nog een tip waar we oudejaarsavond moeten doorbrengen? Wij zaten zelf te denken aan Shibuya ofzo...
This might be a surprise but it's true
That I'm not like you and I don't want your advice
Or your praise or to move in the ways you do
And I never will
pi_76224921
quote:
Op woensdag 30 december 2009 15:43 schreef Perenijsje het volgende:

[..]

De Rough Guide is mij ook bekend, maar is Engelstalig. Ik ben benieuwd of iemand ervaring heeft met de Nederlandstalige gidsen; Capitool & Dominicus. Mijn Engels is prima, maar als 'n Nederlands exemplaar net zoveel (of betere?) informatie verstrekt heb ik dat net zo lief.
Met Dominicus heb ik geen ervaring, maar Capitool vind ik meer een reisgids die je of gebruikt voordat je weggaat (beetje orienteren op welke plaatsen je leuk lijken) of tijdens de reis als je graag achtergrond info hebt over geschiedenis of architectuur (al is dat in Capitoolgidsen ook niet heel erg uitgebreid). Voor praktische informatie vind ik ze vrij waardeloos (bijvoorbeeld als je wilt weten welke bus je moet nemen om ergens te komen).

Ga anders even een boekenwinkel binnen en vergelijk ter plekke, dan zie je misschien al in 1 oogopslag welke gids voor jou het beste is.
pi_76226244
Beter nog: ga naar een reisboekenwinkel. Daar staan ook nog eens mensen die je kunnen vertellen wat de beste gids is voor een land en of er niet toevallig binnenkort een nieuwe uitkomt.

Avey, veel plezier met oud en nieuw in Tokyo! Geen idee of het leuk is om dat in Shibuya te vieren. Heeft je hotel/hostel geen tips?
pi_76239636
quote:
Op woensdag 30 december 2009 15:15 schreef Perenijsje het volgende:
Ik ga in augustus voor het eerst naar Japan en ben op zoek naar een praktische, recente reisgids. Nederlandstalig en interessant voor de Japanofiel in de dop. Heeft iemand een goede tip?
Lonely Planet heeft net een refresh gehad, ik dacht in september/oktober van dit jaar.
Niet dat die heilig is overigens, maar ik kan er prima mee uit de voeten.
Op dinsdag 21 februari 2012 22:30 schreef JoanFranka het volgende:
PINGUINS RULEREN!! Dat zijn echt een van de grappigste dieren op aarde hahahaa
pi_76240196
Deze zondag ga ik de stad in om de juiste gids op de kop te tikken. De Capitool gids heb ik al eens doorgebladerd, maar het viel mij op dat deze meer weg heeft van een plaatjesboek dan van een informatieve gids voor onderweg.
Je kunt zeggen wat je wilt.
pi_76245633
De eerste reis naar Japan heb ik met de Capitoolgids gedaan, omdat de Rough Guide toen nog net niet uit was. Voor de grote steden, de tempeltjes en zelfs wat meer afgelegen oorden is de Capitoolgids perfect. Veel ideeën en tips voor wat je moet en kan bezoeken, maar inderdaad niet de praktische tips welke bus je moet nemen en welke hotels aan te raden zijn. Maar door de gids te combineren met het meenemen van een (mini)laptop en het gratis internet in vrijwel elk hotel, kun je zonder probleem de reis plannen met japanican.com en japanguide.com en de reisplanner hyperdia.com.

De tweede keer Japan - een langere reis zonder alles gepland te hebben - had ik wel de Rough Guide (nieuwste editie) en dat maakt het reizen wel iets makkelijk, maar was niet noodzakelijk als je via internet ook een en ander kunt plannen en uitzoeken. Voor de rest is een reisgids natuurlijk altijd leuk leesvoer. Kijk ook eens naar speciale themagidsen, bijvoorbeeld de Japan by train gids of een gids over de historische handelsroutes.
pi_76253002
Zo, wij zijn hier nu een dag of vier en het is hier geweldig! Prijzen vallen heel erg mee. Century Southern Tower Hotel is erg goed.Tot op heden geen klachten. Zometeen oud en nieuw vieren in een clubje in Roppongi. M'n lief en ik zijn beiden helemaal weg van Tokyo. We blijven hier nog een dag of zes en dan weer naar huis, sparen voor de grote reis
pi_76265819
Alvast een gelukkig nieuwjaar vanuit Tokyo!!! Nog een uurtje te gaan hier..
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')