abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator donderdag 7 mei 2026 @ 14:19:38 #176
7566 crew  MaJo
Mama van aapie
pi_220736087
quote:
14s.gif Op woensdag 6 mei 2026 20:49 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]
Ik zag de combinatie met Taiwan of Korea wel zitten. Beiden hebben directe vliegverbindingen met Ishigaki. Maar mijn vrouw vond dat minder. Was wel goed geweest voor mijn bezochte-landen-lijst.
[..]
De Japanners die ik sprak, zeiden allemaal dat wij in de goede periode kwamen. Dit juist vanwege de verzengende hitte in de zomer.
Ik zou het ook wel geweten hebben ja :D Lekker nog wat landjes aftikken :s)

Ja mei schijnt echt perfect te zijn. Alle bomen ook in bloei, dat is natuurlijk wel extra gaaf O+ Hoe vond je het qua drukte? Mijn broer was er vorig jaar ook in deze tijd en hij vond het wel veel te druk (met name Kyoto).
5 - 28 februari Thailand O+
pi_220740797
Voor de bloesem moet je wel eerder zijn, dat is al een tijdje helemaal klaar bij de standaard toeristen route. Dat is begin/half april ergens. Volgens mij is het zelfs in het noorden dan al klaar. Wij zijn 1 mei aangekomen en hebben niets meer in bloei gezien, behalve soms een struik oid.

Ons viel de golden week enorm mee qua drukte, weer is heerlijk maar varieert wel heel erg. Van storm tot volle zon zonder wind. Kyoto is altijd absurd druk met toeristen, niet voor niets dat zij een flinke extra toeristenbelasting hebben ingesteld. Die stad gaat gebukt onder de toeristen en probeert dat actief te beperken… Wij zitten nu in de trein die kant op btw :')

Meivakantie is met kinderen overigens wel een erg goede optie nog. Het is vooral de vlucht die het duur maakt, ter plaatse vallen de prijzen echt enorm mee, en kinderen t/m 11 betalen vaak halve prijs of bij sommige bezienswaardigheden zelfs gratis.
  Moderator vrijdag 8 mei 2026 @ 08:31:00 #178
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_220741474
Kersenbloesem hebben we nog net meegepakt aan het begin van onze trip. Absoluut heel mooi, maar andere bloesem bloeit in andere periode. Ook mooi.

Qua drukte vond ik het meevallen. Op Kyoto, wat straatjes in Tokyo en de Dotonbori wijk van Osaka uitgezonderd natuurlijk. Kyoto vond ik hierom wel het minst van de reis.

De golden week zaten wij voornamelijk op Ishigaki. Ik had het daarom daar drukker verwacht met veel vakantievierende Japanners, maar juist het tegenovergestelde was het geval. En een hoog percentage van de restaurants daar was gesloten vanwege de golden week.

[ Bericht 4% gewijzigd door UIO_AMS op 08-05-2026 08:36:34 ]
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  vrijdag 8 mei 2026 @ 10:26:23 #179
128491 J-net
Prettig gestoord
pi_220742363
wij willen volgend jaar na de examens gaan. Dus eind mei tot half juni. Hopelijk nog net voor de extreme warmte.
~~~~~~Dream as if you 'll live forever, live like you 'll die today~~~~~
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')