quote:Op dinsdag 24 maart 2009 22:30 schreef Scaurus het volgende:
FOK is een liberaal-modernistisch nest waarin het simpelweg not done is om ook maar enige sympathie naar religie toe te tonen, laat staan om zelf gelovig te zijn. Ongekende staaltjes dogmatiek worden vertoont in 'wetenschappelijke' topics, waarin zogenaamd 'Darwinian minded' antitheïsten tegen al het recente biologische onderzoek (! ) in de atheïstische orthodoxie verkondigen. Geloof is parasitair, achterlijk, onderdrukkend, und so weiter.
In deze eindeloze stroom bagger staat een sterke rots van kritische gelovigen en warse atheïsten die de progressief-atheïstische dogmatiek niet slikken. Uit ervaring weten ze vaak dat religie ook een heilzame werking kan hebben. Een intellectuele visie op het alom verachtte christendom vormen ze liever door verdieping in de geschiedenis of de Bijbel zelf, niet uit The God Delusion.
De FOKkers tegen het antitheïsme staan hun mannetje, maar worden af en toe moe van het constant weerleggen van atheïstische dogma's. Daarom is het goed als er op WFL een klein hoekje is waar rustig en genuanceerd gediscussieerd kan worden over bijv. Jezus als mythe of de betekenis van religie in de moderne samenleving zonder dat Papierversnipperaar constant in je oor schreeuwt dat God niet bestaat.
Vandaar dus dit topic
quote:Op maandag 6 april 2009 15:36 schreef Haushofer het volgende:
Vorige deeltje: Deel 1
Ik vond dat er eigenlijk erg goede dingen werden gezegd in het vorige deel en er werden nogal wat misverstanden weggeholpen, met name door Iblis.
Ook ik erger me aan de antitheïstische houding van veel Fokkers. Nou troost ik mezelf met de gedachte dat de meesten van hen de interesse, intelligentie of een combinatie daarvan missen om zich ook serieus met het onderwerp beziggehouden te hebben (of is dat arrogant?) om er daadwerkelijk een mening over vormen die serieus te nemen is. Naar aanleiding van de zoveelste bagger op de frontpage over religie, kwam de volgende quote van Kurt Cobain in me op:
[..]
Ik moet zeggen dat ik eenzelfde gevoel bij religie heb. Soms identificeer ik me meer met Christenen dan met atheïsten als ik voor de zoveelste keer zie wat voor achterlijkheid er gespuid wordt over het Christendom door deze mensen.
Dus, misschien is er nog animo voor een volgend deeltje Oorspronkelijke OP:
En jij kan niet bewijzen dat het heelal niet is uitgepoept door een aardbei met een anus. Toch is dat niet echt waarschijnlijk.quote:Op vrijdag 24 april 2009 02:25 schreef Specularium het volgende:
[..]
Dat kun je dus niet bewijzen.
Net als het feit dat god wel bestaat.
Maar dat zeg ik ook niet.quote:Op vrijdag 24 april 2009 02:30 schreef Dennis_enzo het volgende:
[..]
En jij kan niet bewijzen dat het heelal niet is uitgepoept door een aardbei met een anus. Toch is dat niet echt waarschijnlijk.
Toch is die aardbei net zo waarschijnlijk als een kerel met een baard op een wolk die de boel bij elkaar schiep met een zoon die een zombie bleek te zijn. (of willekeurig ander scheppingsverhaal).quote:
Damn, dacht ik net iets unieks verzonnen te hebben om alle gelovigen te overtuigenquote:Op vrijdag 24 april 2009 02:50 schreef keesjeislief het volgende:
Het is wel eens jammer dat elk topic over religie altijd binnen een paar posts weer gaat over het feit dat het onwaarschijnlijk is dat (een) God bestaat. Wat betreffende posters dan ook nog met zo'n dédain en fanatisme komen melden dat het lijkt alsof ze warempel denken dat ze een originele bijdrage leveren waar betreffende gelovige zelf nog nooit over nagedacht heeft..
Gelukkig dat het daar allemaal om draaitquote:Op vrijdag 24 april 2009 02:38 schreef Dennis_enzo het volgende:
[..]
Toch is die aardbei net zo waarschijnlijk als een kerel met een baard op een wolk die de boel bij elkaar schiep met een zoon die een zombie bleek te zijn. (of willekeurig ander scheppingsverhaal).
Ja, al die open deuren en zwabberende benen de hele tijd he...quote:Op vrijdag 24 april 2009 03:00 schreef Dennis_enzo het volgende:
[..]
Damn, dacht ik net iets unieks verzonnen te hebben om alle gelovigen te overtuigen
Dat is gelukkig een nog nooit geopperde verklaring.quote:Op vrijdag 24 april 2009 03:21 schreef Zeitgeist het volgende:
Heeft hier iemand de film The Man From Earth gezien?
Toevallig zag ik deze scifi/filosofische film vanavond. Even afgezien van de onsterfelijke man in de film stelt de film ter discussie van WAT religie nou eigenlijk is en of God nou daadwerkelijk bestaat of dat het een verzinsel is om het onverklaarbare te verklaren.
Echt extreem diep is de film niet maar het is wel een interessant standpunt want de menselijke fantasie is oneindig.
Persoonlijk ben ik overigens zo'n besluiteloze Agnost
Maar goed, daarin zijn religieuze boeken niet uniek. Uit elk goed boek kun je wel wijze lessen trekken.quote:Op vrijdag 24 april 2009 03:02 schreef boyv het volgende:
Er kunnen naast een verklarende boodschap ook veel (vind ik) belangrijkere sociale en levensbeschouwelijke boodschappen uit de Bijbel gehaald worden, in principe uit elke religie, het is maar hoe je het je interpreteert.
Maar die absolute zekerheid (van dat die niet bestaan) bestaat dus ook niet, waarbij de kans open blijft dat er absolute zekerheden bestaan.quote:Op vrijdag 24 april 2009 15:11 schreef Elagabalus het volgende:
In de meest strikte zin van het woord bestaan er geen absolute zekerheden.
De film wordt niet echt onderbouwd. De beste man beweert dus een oermens te zijn geweest en verteld zijn levensverhaal. Op een gegeven moment blijkt dat hij een rol te hebben gespeeld binnen het ontstaan van het christendom.quote:Op vrijdag 24 april 2009 03:26 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Dat is gelukkig een nog nooit geopperde verklaring.. Hoe wordt het onderbouwd in de film?
idd hier ben ik ook wel benieuwd naar. Link naar artikels graagquote:Op vrijdag 24 april 2009 09:10 schreef ikheetmartijn het volgende:
[..]
Sorry, ik heb niet alle topics gelezen, maar wat voor biologisch onderzoek?
Zekerheid impliceert al kennis en begrip. Ik denk dat je zekerheid met werkelijkheid verwart.quote:Op vrijdag 24 april 2009 16:46 schreef Invictus_ het volgende:
Volgens mij zijn er zat absolute zekerheden, alleen varieert de mate waarin we ze kennen en/of begrijpen.
quote:Op vrijdag 24 april 2009 21:01 schreef wijsneus het volgende:
Twee dingen:
- Voor de 'positieve kanten van religie' heb je geen godsbeeld/god nodig.
Jawel, want je moet wel weten wat god/het goddelijke van je verwacht. Wat is dan het goede dat je moet doen in naam van god/godheid? Daar heb je een beeld voor nodig dat moet functioneren als spiegel voor jezelf.
- Geloven verminderd kritisch denkvermogen omdat het van je vraagt een niet-toetsbare aanname te maken en deze te accepteren als absolute waarheid.
Ook dat is niet helemaal waar. Een 'gezonde' gelovige zal ook gezonde twijfels hebben aangaande god/het goddelijke. Een priester omschreef het zo: Op maandag geloof ik soms minder dan op dinsdag. Veel gelovigen hebben zelf ook twijfels over hun geloof. Je neemt iets dus niet klakkeloos aan. Tuurlijk zijn er uitzonderingen op deze regel. Indoctrinatie christenen/moslims/boeddhisten/hindoeisten zijn er ook. Het wordt inderdaad gevaarlijk als mensen niet meer voor zichzelf gaan denken.
Ga toch weg man, vooral punt 1quote:
En op nieuw maken die punten weer helemaal geen klap uit, om dat je helemaal geen godheid nodig hebt om een goed leven te hebben. Daarnaast stellen (sommige) gelovigen wel vragen over hun eigen geloof, maar als het om kernzaken gaat zie je ze vaker naar hun heilige boek/geschriften terugwijzen, dan naar onderzoeken etc.quote:
Dat is niet geheel waar wat je hier zegt. Ten eerste zie ik niet in dat geloven het kritisch denkvermogen vermindert. Dat zal in sommige gevallen waar zijn, maar niet per se. Ten tweede is geloven niet hetzelfde als accepteren van een absolute waarheid. Er zijn veel gelovigen die hetgeen waarin ze geloven helemaal niet zien als een absolute waarheid. Juist omdat het niet toetsbaar is.quote:Op vrijdag 24 april 2009 21:01 schreef wijsneus het volgende:
- Geloven verminderd kritisch denkvermogen omdat het van je vraagt een niet-toetsbare aanname te maken en deze te accepteren als absolute waarheid.
Het mooiste voorbeeld is nog wel de gelovige wetenschapper. Deze heeft zelfs een beroemd boek geschreven en geeft een praatje dat hier gereviewed wordt.quote:Op zaterdag 25 april 2009 12:24 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Dat is niet geheel waar wat je hier zegt. Ten eerste zie ik niet in dat geloven het kritisch denkvermogen vermindert. Dat zal in sommige gevallen waar zijn, maar niet per se. Ten tweede is geloven niet hetzelfde als accepteren van een absolute waarheid. Er zijn veel gelovigen die hetgeen waarin ze geloven helemaal niet zien als een absolute waarheid. Juist omdat het niet toetsbaar is.
Ik vind dat schokkend voor een wetenschapper. Op een gegeven moment levert hij gewoon zijn hersenen in...quote:As I walked back to my car, I thought: Miller has all but admitted that there is no actual evidence for a god, and that certainly a god wasn’t involved in the daily process of evolution. And yet Miller believes in a god. This must mean that he believes on a basis other than evidence. In other words, on faith. Evidently the belief came first and the rationalizations second.
Het is volgens mij juist een teken van wijsheid het betrekkelijke van verstandelijke kennis in te zien en er rekening mee te houden dat de werkelijkheid niet volledig langs verstandelijke wijze kan worden benaderd en die zelfs een bedrieglijk beeld hiervan kan vormen.quote:Op zaterdag 25 april 2009 15:51 schreef wijsneus het volgende:
[..]
Het mooiste voorbeeld is nog wel de gelovige wetenschapper. Deze heeft zelfs een beroemd boek geschreven en geeft een praatje dat hier gereviewed wordt.
[..]
Ik vind dat schokkend voor een wetenschapper. Op een gegeven moment levert hij gewoon zijn hersenen in...
Dat doen wel meer wetenschappers hoor. Bijvoorbeeld als het op vrouwen aankomt. Zo schokkend is dat nou ook weer niet. Of verwacht je dat een wetenschapper zijn ratio mee naar huis/slaapkamer/kerk/wat dan ook meeneemt?quote:Op zaterdag 25 april 2009 15:51 schreef wijsneus het volgende:
Ik vind dat schokkend voor een wetenschapper. Op een gegeven moment levert hij gewoon zijn hersenen in...
Ik verwacht dat hij skeptisch blijft als het gaat om wezelijke eigenschappen van het universum.quote:Op zaterdag 25 april 2009 16:39 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat doen wel meer wetenschappers hoor. Bijvoorbeeld als het op vrouwen aankomt. Zo schokkend is dat nou ook weer niet. Of verwacht je dat een wetenschapper zijn ratio mee naar huis/slaapkamer/kerk/wat dan ook meeneemt?
Nou, dat kan toch prima? Als je met "wezenlijke eigenschappen" "wetenschappelijk gedefinieerde eigenschappen" bedoelt is er niks aan de hand.quote:Op zaterdag 25 april 2009 17:43 schreef wijsneus het volgende:
[..]
Ik verwacht dat hij skeptisch blijft als het gaat om wezelijke eigenschappen van het universum.
Het gaat erom dat als het over zijn geloof gaat, plotseling alles waar hij normaal voor staat overboord gaat. Kritiekloos wordt aangenomen. Dat is imho jammer.quote:Op zondag 26 april 2009 00:51 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Nou, dat kan toch prima? Als je met "wezenlijke eigenschappen" "wetenschappelijk gedefinieerde eigenschappen" bedoelt is er niks aan de hand.
Waar staat dan waar hij zijn geloof kritiekloos aanneemt?quote:Op zondag 26 april 2009 10:49 schreef wijsneus het volgende:
[..]
Het gaat erom dat als het over zijn geloof gaat, plotseling alles waar hij normaal voor staat overboord gaat. Kritiekloos wordt aangenomen. Dat is imho jammer.
Veelal hebben we het dan over de schepping, zondeval etc. De zaken die de wereld gemaakt hebben zoals we hem nu kennen.quote:Op zondag 26 april 2009 10:53 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Waar staat dan waar hij zijn geloof kritiekloos aanneemt?
Ik snap Wijsneus zijn/haar posts niet zo goed. Mensen zijn niet rationele wezens, en wetenschappers ook niet. Alleen, wetenschappers gebruiken in hun vak een rationeel instrument om de wereld om hun heen te proberen te verklaren. Dat betekent niet dat ze dat instrument overal voor gebruiken. Een mooi voorbeeldje is de scene uit "A beautiful mind" waarin John Nash Alicia ten huwelijk vraagt. Ik heb het idee dat Wijsneus denkt dat alle wetenschapper zo zouden moeten zijn.quote:Op zondag 26 april 2009 13:51 schreef Machiavelli. het volgende:
[..]
Veelal hebben we het dan over de schepping, zondeval etc. De zaken die de wereld gemaakt hebben zoals we hem nu kennen.
Je kan toch wel lezen he? Zo ja, waar de neuk komt jouw opmerking dan vandaan? Het slaat kant noch wal.quote:Op zaterdag 25 april 2009 09:34 schreef hardromacore het volgende:
[..]
Ga toch weg man, vooral punt 1Je lijkt wel een middeleeuwse filosoof die alles in zin religierijtjes past.
Op wiens autoriteit doe je deze uitspraak? Op de autoriteit van westerlingen wiens bedje gespreid is en bij wie de gebraden duiven in de mond vliegen?quote:Op zaterdag 25 april 2009 11:49 schreef Machiavelli. het volgende:
[..]
En op nieuw maken die punten weer helemaal geen klap uit, om dat je helemaal geen godheid nodig hebt om een goed leven te hebben.
Ja natuurlijk, daar staan de kernpunten in, dat is een bron waar zij uit putten. Ze zouden ook, bij een vraag over de al dan niet goddelijke aard van Jezus een quote uit de playboy kunnen geven, maar dat zou nergens op slaan.quote:Daarnaast stellen (sommige) gelovigen wel vragen over hun eigen geloof, maar als het om kernzaken gaat zie je ze vaker naar hun heilige boek/geschriften terugwijzen, dan naar onderzoeken etc.
Laat ik zeggen dat jij veel zegt maar er komt weinig concreets uit. Standpunt 1 had je m.i. verkeerd geinterpreteerd.quote:Op zondag 26 april 2009 21:58 schreef Sattyagraha het volgende:
Je kan toch wel lezen he? Zo ja, waar de neuk komt jouw opmerking dan vandaan? Het slaat kant noch wal.
Jammer zo'n aanname zeker als hij naar mijn mening als een tang op een varken slaat..quote:Op vrijdag 24 april 2009 21:01 schreef wijsneus het volgende:
Twee dingen:
- Voor de 'positieve kanten van religie' heb je geen godsbeeld/god nodig.
- Geloven verminderd kritisch denkvermogen omdat het van je vraagt een niet-toetsbare aanname te maken en deze te accepteren als absolute waarheid.
Ook zo'n persoonlijke mening waar je alleen maar uit concludeert dat je vanuit emotie beredeneert.quote:Op zaterdag 25 april 2009 11:49 schreef Machiavelli. het volgende:
[..]
En op nieuw maken die punten weer helemaal geen klap uit, om dat je helemaal geen godheid nodig hebt om een goed leven te hebben. Daarnaast stellen (sommige) gelovigen wel vragen over hun eigen geloof, maar als het om kernzaken gaat zie je ze vaker naar hun heilige boek/geschriften terugwijzen, dan naar onderzoeken etc.
Waarom?quote:Op maandag 27 april 2009 01:26 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
Jammer zo'n aanname zeker als hij naar mijn mening als een tang op een varken slaat..
Waarom zou dit nergens op slaan. Gelovigen hebben een conclusie immers al voorhanden. Onderzoek dat wordt uitgevoerd naar gebeurtenissen die staan beschreven in de bijbel, werkt als volgt: men is op zoek naar bewijs voor de uittocht uit Egypte. Bijbelse geleerden gaan er op voorhand al vanuit dat deze gebeurtenis werkelijk heeft plaatsgevonden. Als er niets wordt gevonden, dan redeneert men dat op de verkeerde locatie wordt gezocht. Enzovoort enzovoort. In mijn ogen getuigt dit van gebrek aan kritisch denkvermogen.quote:Op maandag 27 april 2009 01:26 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
Jammer zo'n aanname zeker als hij naar mijn mening als een tang op een varken slaat..
Grappig dit. De pot verwijt de ketel... Jij zegt dat gelovigen vooringenomen zijn en daarin bega jij dezelfde fout omdat jij zelf tov gelovigen vooringenomen bent.quote:Op maandag 27 april 2009 11:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Waarom zou dit nergens op slaan. Gelovigen hebben een conclusie immers al voorhanden. Onderzoek dat wordt uitgevoerd naar gebeurtenissen die staan beschreven in de bijbel, werkt als volgt: men is op zoek naar bewijs voor de uittocht uit Egypte. Bijbelse geleerden gaan er op voorhand al vanuit dat deze gebeurtenis werkelijk heeft plaatsgevonden. Als er niets wordt gevonden, dan redeneert men dat op de verkeerde locatie wordt gezocht. Enzovoort enzovoort. In mijn ogen getuigt dit van gebrek aan kritisch denkvermogen.
pot verwijt de ketel? Wat hij zegt is gewoon waar. Jouw voorbeeld doet daar weinig aan af, aangezien datgene wat er verandert word eigenlijk een detail is, en bovendien komt die foute datering niet vanuit de bijbel, dus is de bijbel niet fout. Daardoor is het makkelijker te veranderen voor een gelovige dan een vrij cruciaal punt in het verhaal van de bijbel.quote:Op maandag 27 april 2009 11:23 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Grappig dit. De pot verwijt de ketel... Jij zegt dat gelovigen vooringenomen zijn en daarin bega jij dezelfde fout omdat jij zelf tov gelovigen vooringenomen bent.
Historisch kritisch onderzoek verloopt niet op de door jou boven genoemde manier.
Een voorbeeld daarvan is een verhaal dat gedateerd werd op 3800 voor Christus. Echter in dat verhaal staat dat er iemand op een kameel rijdt. Uit archeologisch onderzoek blijkt dat de kameel pas 2800 jaar voor christus is gedomestiseerd. Nu wordt dat verhaal dus ook later gedateerd. Zo heeft kritisch onderzoek wel degelijk invloed op de godsdienst geleerdheid.
Daarnaast wil ik nog present stellen dat er heel veel gelovigen zijn die zo'n verhaal als de uittocht symbolisch lezen. Dat splijten van de zee iig. In de bijbel neemt het water een vrij bijzondere plaats in binnen de verhaal structuur. Het wordt bijvoorbeeld gebruikt om schoon te wassen, het geeft leven, laat de woestijn bloeien etc. Maar aan de andere kant staat het ook voor gevaar, vergelding, de zondvloed, etc.
Als je het dus symbolisch zou lezen lees je dat God van een barriere van water, een doorgang maakt, niet eroverheen waarbij het gevaar ontweken wordt, maar recht door het midden, tot het diepste (gevaarlijkste) plek van het water.
En als dan het volk Israel erdoorheen is getrokken, wat voor hun dus een passage naar veiligheid was, wordt door de wil van God die zelfde passage een deathtrap voor de achtervolgers. Er wordt dus als het ware door de schrijver een truukje uitgehaald met het toneel.
Ik begrijp dat het een detail is, maar de zaken liggen dan ook zeer genuanceerd. Een foute datering kan veel veranderen aan de interpretatie van de lezer. De politieke overheersing bijvoorbeeld is al anders. Was Egypte het heersende wereldrijk of was dat Babylonie? Maakt nogal een verschil als er over beide gesproken wordt.quote:Op maandag 27 april 2009 11:31 schreef Bensel het volgende:
[..]
pot verwijt de ketel? Wat hij zegt is gewoon waar. Jouw voorbeeld doet daar weinig aan af, aangezien datgene wat er verandert word eigenlijk een detail is, en bovendien komt die foute datering niet vanuit de bijbel, dus is de bijbel niet fout. Daardoor is het makkelijker te veranderen voor een gelovige dan een vrij cruciaal punt in het verhaal van de bijbel.
Inhoudelijke posts met tekst zijn dan toch weer een graadje moeilijker dan plaatjes neerplempen, schijnbaar.quote:
Als we het bv. eens concreet over een godsdienst hebben die voor deze tijd en voor de Westerse mens bedoeld is, nl. het christendom, en dus niet over het OT, dat een gepasseerd station is, met alle respect voor de joden die er op een goede manier mee om weten te gaan, dan zit hier misschien wel iets vreselijks in maar naar mijn mening is dat niet iets wat eigen is aan dit christelijke geloof maar eerder een schets van het alternatief, nl. het afwijzen van de handreiking van het christendom en zijn “eigen” weg gaan.quote:Op maandag 27 april 2009 12:32 schreef vaarsuvius het volgende:
Waarom staat religie toch telkens weer in een kwaad daglicht? Waarom is het niet makkelijk om te denken, ach laat ze toch, de een houdt van Ajax, de ander van AZ, de een gelooft in een god, de ander niet.... Kan toch geen kwaad? Het biedt die mensen zo'n zekerheid in hun leven, pak ze dat niet af.
Ik probeer al jaren om die houding te omarmen, maar het blijft ergens knagen.
Ik heb namelijk best wel veel last van mijn religieuze opvoeding. Ik heb door het loslaten daarvan heel veel ellendige momenten meegemaakt. Ben nog steeds erg verdrietig over de situatie van naasten.
Er zit toch ergens iets vreselijks in elk geloof, in de zin van wat het met de psychologische gesteldheid van een mens doet. (kan doen) Sommige mensne hebben daar gelukkig weinig of geen last van, maar anderen dragen het hun leven lang als een doodzware last met zich mee.
Ik denk oprecht dat we beter af zijn zonder religieuze gevoelens. Ik snap ook wel dat die gevoelens uit ons geëvolueerde brein voortkomen, we kunnen niet anders. Maar ik zou wel graag een soort collectief geheugenverlies qua religie hebben voor de gehele mensheid.
Ik bedoel wel degelijk dat ik het aan de godsdienst (in dit geval het christendom) toeschrijf. Deze religie stelt namelijk dat je inderdaad verlost kan worden door het aannemen van JC als jou persoonlijke verlosser (hoe dat precies in te vullen is, is de vraag en daar ruziet men al 2000 jaar over, maar dit is toch wel de kern)quote:Op maandag 27 april 2009 15:11 schreef kleinduimpje3 het volgende:
Nu zijn er ongetwijfeld veel mensen die er helemaal geen behoefte aan hebben “verlost” te worden, en zeker niet middels een weg die grote opofferingen vergt.
Het is dan ook maar de vraag of het christendom voor die mensen bedoeld is, ze zouden het NT eens kunnen lezen en als men zich niet aangesproken voelt aan de kant kunnen schuiven.
De natuurwetmatige consequenties hiervan moeten dan natuurlijk maar afgewacht worden.
Als men dan toch een knagend gevoel overhoudt is dat denk ik iets wat men niet aan het christendom moet toeschrijven maar als iets in zichzelf waarmee men zelf in het reine moet komen.
Als het iets zuiver externs was zou men het immers gewoon van zich af kunnen zetten.
De natuurwetmatige consequenties? Wat moet ik mij daar bij voorstellen? Ik krijg overigens het idee dat veel gelovcigen slechts een religie aanhangen uit angst voor de hel (of iets in die geest). En dat lijkt mij een huichelachtige en slechte drijfveer.quote:Op maandag 27 april 2009 15:11 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Als we het bv. eens concreet over een godsdienst hebben die voor deze tijd en voor de Westerse mens bedoeld is, nl. het christendom, en dus niet over het OT, dat een gepasseerd station is, met alle respect voor de joden die er op een goede manier mee om weten te gaan, dan zit hier misschien wel iets vreselijks in maar naar mijn mening is dat niet iets wat eigen is aan dit christelijke geloof maar eerder een schets van het alternatief, nl. het afwijzen van de handreiking van het christendom en zijn “eigen” weg gaan.
Het christendom beoogt mijns inziens juist een bevrijdende uitweg aan te wijzen, er wordt niet voor niets gesproken van “verlossing”.
Nu zijn er ongetwijfeld veel mensen die er helemaal geen behoefte aan hebben “verlost” te worden, en zeker niet middels een weg die grote opofferingen vergt.
Het is dan ook maar de vraag of het christendom voor die mensen bedoeld is, ze zouden het NT eens kunnen lezen en als men zich niet aangesproken voelt aan de kant kunnen schuiven.
De natuurwetmatige consequenties hiervan moeten dan natuurlijk maar afgewacht worden.
Als men dan toch een knagend gevoel overhoudt is dat denk ik iets wat men niet aan het christendom moet toeschrijven maar als iets in zichzelf waarmee men zelf in het reine moet komen.
Als het iets zuiver externs was zou men het immers gewoon van zich af kunnen zetten.
Onder natuurwetmatige consequenties versta ik dat men dan onderworpen blijft aan de natuurlijke gang der dingen: het recht van de sterkste en “wat gij zaait zult gij oogsten” en “oog om oog, tand om tand” (Karma).quote:Op maandag 27 april 2009 15:20 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
De natuurwetmatige consequenties? Wat moet ik mij daar bij voorstellen? Ik krijg overigens het idee dat veel gelovcigen slechts een religie aanhangen uit angst voor de hel (of iets in die geest). En dat lijkt mij een huichelachtige en slechte drijfveer.
Klopt, ik stel het religieuze dan ook niet gelijk aan geloof in een persoonlijke God.quote:Op maandag 27 april 2009 16:32 schreef vaarsuvius het volgende:
Kleind3 jij lijkt er hierbij van uit te gaan dat als je geen religie aanhangt dat je dan automatisch terug valt in wat jij natuurwetmatige consequenties noemt. De mens is echter in staat om boven het oog om oog principe uit te stijgen, en de mens is ook deel van de natuur. Ook in ideeën als humanisme zit juist veel van dat 'hogere' De mens heeft daar geen geloof voor nodig.
ik denk dat je oorzaak en gevolg een beetje omdraait: 'omdat het een goede leefregel is voor een samenleving, is het in de bijbel gekomen'. En niet: 'omdat het in de Bijbel staat is het in de samenleving gekomen'quote:Op maandag 27 april 2009 18:45 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Klopt, ik stel het religieuze dan ook niet gelijk aan geloof in een persoonlijke God.
Mensen als bv. Krishnamurti deden dat volgens mij niet maar waren toch erg religieus in de goede zin van het woord.
Ik denk dat een motivatie die boven het “oog om oog” principe uitstijgt sowieso al religieus is.
Het “Heb uw naaste lief als uzelf” is niet voor niets een van de twee hoofdzuilen van het christendom.
Ik beschouw een goed verstaan christendom wel als completer dan bv. het humanisme, omdat ik geloof dat, welke inspanning men zich ook getroost, een menselijke heilstaat niet mogelijk is, en de pool van het kwade in de mens, naast die van het goede, blijft bestaan, en ook ziektes, rampen, leed en dood niet uit te bannen zijn.
En jij denkt werkelijk dat ik mee ga in jou behoefte om onzin uit te kramen puur en alleen omdat je de (haast puberale) drang hebt om je tegen zaken te verzetten waar je géén kaas van hebt gegeten ?!quote:
Gelovigen hebben een conclusie immers al voorhanden ?!quote:Op maandag 27 april 2009 11:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Waarom zou dit nergens op slaan. Gelovigen hebben een conclusie immers al voorhanden. Onderzoek dat wordt uitgevoerd naar gebeurtenissen die staan beschreven in de bijbel, werkt als volgt: men is op zoek naar bewijs voor de uittocht uit Egypte. Bijbelse geleerden gaan er op voorhand al vanuit dat deze gebeurtenis werkelijk heeft plaatsgevonden. Als er niets wordt gevonden, dan redeneert men dat op de verkeerde locatie wordt gezocht. Enzovoort enzovoort. In mijn ogen getuigt dit van gebrek aan kritisch denkvermogen.
Nou dan onthoudt jij je toch gewoon van commentaar als je niets zinnigs hebt te zeggenquote:Op maandag 27 april 2009 14:07 schreef intraxz het volgende:
Wel als je net wakker bent
Wat ik met dat plaatje bedoelde te zeggen is dat religie voor een heleboel ellende zorgt en heeft gezorgd.. Maar daar is toch geen uitleg zoals deze voor nodig?
"Bijbelse geleerden"? Bedoel je daarmee historici en archeologen die de historische/archeologische basis van de bijbel onderzoeken?quote:Op maandag 27 april 2009 11:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Men is op zoek naar bewijs voor de uittocht uit Egypte. Bijbelse geleerden gaan er op voorhand al vanuit dat deze gebeurtenis werkelijk heeft plaatsgevonden. Als er niets wordt gevonden, dan redeneert men dat op de verkeerde locatie wordt gezocht. Enzovoort enzovoort. In mijn ogen getuigt dit van gebrek aan kritisch denkvermogen.
Er zijn twee soorten onderzoekers. Enerzijds degenen die jij noemt: historici en archeologen die (objectief) onderzoek doen naar exodus en tot de conclusie komen dat het naar alle waarschijnlijkheid een broodje aap is. Zo heb ik onlangs een docu gezien waar werd gesteld dat de Israelieten niet uit Egypte kwamen, maar gewoon uit Zuid-Israel. Uit onvrede over hun heersers hebben zij hun woonplaatsen verlaten en zijn naar een noordelijker gebied getrokken (in grote getale) waar zij een nieuwe gemeenschap stichtten. Deze uitleg is ietwat kort door de bocht, maar heb geen tijd om hier die hele docu uit de doeken te doen.quote:Op dinsdag 28 april 2009 09:38 schreef Haushofer het volgende:
[..]
"Bijbelse geleerden"? Bedoel je daarmee historici en archeologen die de historische/archeologische basis van de bijbel onderzoeken?
Mijn indruk (vooral door boeken en docu's) is juist dat door deze mensen erg aan de feitelijkheid van de exodus wordt getwijfeld, of in elk geval aan het verhaal zoals het in de Thora staat. Waar haal je dit vandaan?
Effe dimmen, opgefokte reli. Wie heeft het over walging? Dat woord heb ik niet in de mond genomen.quote:Op dinsdag 28 april 2009 01:32 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
Gelovigen hebben een conclusie immers al voorhanden ?!
Goede die wat zegt !
Zo'n Bijbelse geleerde ?! (Waar haal je dit vandaan :S) ....
Kritisch denkvermogen is een woordfuck die jou in gebruik goed uitkomt omdat jij walgt van het feit dat mensen bereid zijn om onvoorwaardelijk trouw te blijven aan hun geloof.
Als ik geloof dat wat ik zeg richting jouw persoontje juist is ben ik echt wel kritisch denk vermogen aan het toepassen .. wed maar !
Ja, er zijn verscheidene theorieën over; het idee dat de exodus slechts een kleine boerenopstand was ipv de grootschalige uittocht die in de bijbel wordt genoemd. Ook zijn de aantallen denk ik schromelijk overdreven. Dit wordt aannemelijker gemaakt door het feit dat " 'elef ", het woordje voor "duizend" in bijvoorbeeld Exodus 12:37, ook als vertaling "families", troepen" oid kan hebben (en ook nog 100). Historisch en archeologisch is het vrij onwaarschijnlijk dat er 600.000+ mensen die uittocht hebben gemaakt, en ik denk dat bijbelvaste mensen er een harde dobber aanhebben om dit verhaal aannemelijk te maken.quote:Op dinsdag 28 april 2009 09:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Er zijn twee soorten onderzoekers. Enerzijds degenen die jij noemt: historici en archeologen die (objectief) onderzoek doen naar exodus en tot de conclusie komen dat het naar alle waarschijnlijkheid een broodje aap is. Zo heb ik onlangs een docu gezien waar werd gesteld dat de Israelieten niet uit Egypte kwamen, maar gewoon uit Zuid-Israel. Uit onvrede over hun heersers hebben zij hun woonplaatsen verlaten en zijn naar een noordelijker gebied getrokken (in grote getale) waar zij een nieuwe gemeenschap stichtten. Deze uitleg is ietwat kort door de bocht, maar heb geen tijd om hier die hele docu uit de doeken te doen.
Dat hangt af van de vraag: hoe historisch nauwkeurig zijn de verhalen in de bijbel? Daar is nog steeds vrij grote onzekerheid over, dus is het niet zo'n heel gek idee om de verhalen historisch enigszins serieus te nemen. Daarbij vraag ik me af hoeveel onderzoekers aan serieuze instellingen dit doen. Ik ken ook het verhaal van de evangelische Amerikaan die een speerpunt heeft gevonden op een plek waar de overtocht zou zijn gemaakt en dat ziet als "bewijs", maar ik denk dat dat uitzonderingen zijn.quote:Anderzijds zijn er 'geleerden' die juist op zoek zijn naar, bijvoorbeeld, de plek waar Mozes en co de Rode Zee overstaken. Deze figuren hanteren het trial en error model. Zij wijzen het verhaal van exodus niet van de hand op grond dat ze geen bewijs hebben gevonden, maar gaan ervan uit dat ze op de verkeerde locatie zoeken.
Mijn bron? Wat NGC docu's
Mensen zullen altijd eerder handvaten zoeken voor hun overtuiging dan een ander inzicht in overweging nemen.quote:Op dinsdag 28 april 2009 10:03 schreef Haushofer het volgende:
Ik ken ook het verhaal van de evangelische Amerikaan die een speerpunt heeft gevonden op een plek waar de overtocht zou zijn gemaakt en dat ziet als "bewijs", maar ik denk dat dat uitzonderingen zijn.
De kracht van het verhaal hoeft hierdoor zeker niet te verdwijnen. Want hoe je het ook went of keert, het is een prachtige vertelling.quote:Op dinsdag 28 april 2009 10:03 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ja, er zijn verscheidene theorieën over; het idee dat de exodus slechts een kleine boerenopstand was ipv de grootschalige uittocht die in de bijbel wordt genoemd. Ook zijn de aantallen denk ik schromelijk overdreven. Dit wordt aannemelijker gemaakt door het feit dat " 'elef ", het woordje voor "duizend" in bijvoorbeeld Exodus 12:37, ook als vertaling "families", troepen" oid kan hebben (en ook nog 100). Historisch en archeologisch is het vrij onwaarschijnlijk dat er 600.000+ mensen die uittocht hebben gemaakt, en ik denk dat bijbelvaste mensen er een harde dobber aanhebben om dit verhaal aannemelijk te maken.
Niet dat daardoor ook maar iets van de kracht van het verhaal verdwijnt (hoewel bijbelvaste mensen waarschijnlijk denken van wel).
Die Amerikaan ken ik. Het is idd nog maar de vraag in hoeverre deze man serieus kan worden genomen. Hetzelfde geldt voor 'onderzoekers' die naarstig op zoek zijn naar de ark van Noach.quote:Dat hangt af van de vraag: hoe historisch nauwkeurig zijn de verhalen in de bijbel? Daar is nog steeds vrij grote onzekerheid over, dus is het niet zo'n heel gek idee om de verhalen historisch enigszins serieus te nemen. Daarbij vraag ik me af hoeveel onderzoekers aan serieuze instellingen dit doen. Ik ken ook het verhaal van de evangelische Amerikaan die een speerpunt heeft gevonden op een plek waar de overtocht zou zijn gemaakt en dat ziet als "bewijs", maar ik denk dat dat uitzonderingen zijn.
*Kan zich niet beheersen*quote:Op dinsdag 28 april 2009 10:20 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Mensen zullen altijd eerder handvaten zoeken voor hun overtuiging dan een ander inzicht in overweging nemen.
Oh ok dus omdat jij één docu gezien hebt die jouw denkbeelden ondersteunt en jouw "geloof" helpt te bekrachtigen omdat die ene docu stelt dat Bijbelse geschiedenis ontkrachtigt kan worden heeft het voor jou enig nut bewezen ?!quote:Op dinsdag 28 april 2009 09:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Er zijn twee soorten onderzoekers. Enerzijds degenen die jij noemt: historici en archeologen die (objectief) onderzoek doen naar exodus en tot de conclusie komen dat het naar alle waarschijnlijkheid een broodje aap is. Zo heb ik onlangs een docu gezien waar werd gesteld dat de Israelieten niet uit Egypte kwamen, maar gewoon uit Zuid-Israel. Uit onvrede over hun heersers hebben zij hun woonplaatsen verlaten en zijn naar een noordelijker gebied getrokken (in grote getale) waar zij een nieuwe gemeenschap stichtten. Deze uitleg is ietwat kort door de bocht, maar heb geen tijd om hier die hele docu uit de doeken te doen.
Anderzijds zijn er 'geleerden' die juist op zoek zijn naar, bijvoorbeeld, de plek waar Mozes en co de Rode Zee overstaken. Deze figuren hanteren het trial en error model. Zij wijzen het verhaal van exodus niet van de hand op grond dat ze geen bewijs hebben gevonden, maar gaan ervan uit dat ze op de verkeerde locatie zoeken.
Mijn bron? Wat NGC docu's
quote:Op woensdag 29 april 2009 01:12 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
Oh ok dus omdat jij één docu gezien hebt die jouw denkbeelden ondersteunt en jouw "geloof" helpt te bekrachtigen omdat die ene docu stelt dat Bijbelse geschiedenis ontkrachtigt kan worden heeft het voor jou enig nut bewezen ?!
Kom op zeg ...
Je hoeft die hele docu niet eens uit de doeken flauwekul ..
Net als die lui die jarenlang beweerde dat Cleopatra en Marcus een "sprookje" was terwijl de kans groter dan ooit is dat ze spoedig gevonden worden![]()
Het trial en error model is precies wat het is ... een model ... een mogelijkheid ... (een van de velen)
Ik kan mij herinneren dat er een verdomd oude[url= ]http://www.trouw.nl/krantenarchief/1992/08/06/2714334/Archeologen_graven_oudste_christelijke_kerk_in_Israel_op.html] Christelijke kerk[/url] werd gevonden in Israël, nog uit de tijd dat de Romeinen er de scepter zwaaide, joh je had ze eens moeten horen hier op Fok ..
man om je rot te schamen zoveel reli bashers die huilde van frustratie want oh oh het Christendom zou uitgevonden zijn hier in het westen door machtswelluste geile oude mannetjes ..
Maar nogmaals voel je niet aangevallen want je doet en je denkt maar wat jou gelukkig maakt.
Mij gaat het er slechts om dat de waarheid neutraal in het midden blijft zodat men kan (blijven) kiezen ..
Opgefokte reli ?quote:Op dinsdag 28 april 2009 09:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Effe dimmen, opgefokte reli. Wie heeft het over walging? Dat woord heb ik niet in de mond genomen.
Wellicht heeft de door mij genoemde theorie het bij het verkeerde eind, kan maar zo. Want, eerlijk is eerlijk, ik heb een dergelijk onderzoek niet zelf uitgevoerd en moet dus uitgaan van de conclusies die door anderen worden gepresenteerd.quote:Op woensdag 29 april 2009 01:12 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
Oh ok dus omdat jij één docu gezien hebt die jouw denkbeelden ondersteunt en jouw "geloof" helpt te bekrachtigen omdat die ene docu stelt dat Bijbelse geschiedenis ontkrachtigt kan worden heeft het voor jou enig nut bewezen ?!
Kom op zeg ...
Je hoeft die hele docu niet eens uit de doeken flauwekul ..
Net als die lui die jarenlang beweerde dat Cleopatra en Marcus een "sprookje" was terwijl de kans groter dan ooit is dat ze spoedig gevonden worden![]()
Het trial en error model is precies wat het is ... een model ... een mogelijkheid ... (een van de velen)
Ik kan mij herinneren dat er een verdomd oude[url= ]http://www.trouw.nl/krantenarchief/1992/08/06/2714334/Archeologen_graven_oudste_christelijke_kerk_in_Israel_op.html] Christelijke kerk[/url] werd gevonden in Israël, nog uit de tijd dat de Romeinen er de scepter zwaaide, joh je had ze eens moeten horen hier op Fok ..
man om je rot te schamen zoveel reli bashers die huilde van frustratie want oh oh het Christendom zou uitgevonden zijn hier in het westen door machtswelluste geile oude mannetjes ..
Maar nogmaals voel je niet aangevallen want je doet en je denkt maar wat jou gelukkig maakt.
Mij gaat het er slechts om dat de waarheid neutraal in het midden blijft zodat men kan (blijven) kiezen ..
Nou dr Freud, het valt wel mee hoor met die walgingquote:Op woensdag 29 april 2009 01:17 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
[..]
Opgefokte reli ?
Zegt de g....loze !
Walging is wat jij tussen de regels door laat blijken ... Jij hoeft het woord niet eens in de mond te nemen om het te gebruiken.
Geestelijk arm figuur.
Er komen in mijn ogen steeds meer archeologen en historici die de historiciteit van de bijbel sterk betwijfelenquote:
Dat idee is al niet meer houdbaar binnen de theologie sinds de jaren 50 van de vorige eeuw, en ver daarvoor waren er ook al aanzetten toe. Niets nieuws dus.quote:Op woensdag 29 april 2009 09:48 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Daarmee wordt het idee om de bijbel 100% historisch op te vatten steeds minder houdbaar.
Dat weet ik, maar onder Christenen heerst nog wel es een ander ideequote:Op woensdag 29 april 2009 11:41 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Dat idee is al niet meer houdbaar binnen de theologie sinds de jaren 50 van de vorige eeuw, en ver daarvoor waren er ook al aanzetten toe. Niets nieuws dus.
quote:What details of the Ebla tablets relate to the Bible and how?
The Ebla tablets, one of the most important archaeogical discoveries of modern times, contain details which confirm a number of the details of Biblical people. Names such as Canaan, Abraham, Saul, Israel, and David have been recognized in the tablets, which date to around 2300 BC. They also contain the oldest reference to Jerusalem, dated to before the time of Abraham (the reference is to Salem, a name from which Jerusalem is derived).
Other details mentioned include Sodom and Gomorrah and a number of other cities of the plains. Even more interesting is that they are noted in the same order as in the Biblical account found in Genesis 14:2 being: Sodom, Gomorrah, Admah, Zeboiim, and Zoar. Repeatedly critics have ridiculed the idea of the existence of Sodom and Gomorrah and these tablets reveal that they existed even before the time of Abraham.
Another interesting find is the detail of the tribute that was paid by the king of Mari to Ebla after a defeat in battle. Among the payment was 11,000 pounds of silver and 880 pounds of gold. What makes this interesting is how it relates to the tribute money paid to Solomon during his reign. The amount of 10 tons of gold coming to Solomon has been scoffed at as ridiculous (see 1 Kings 10:14 and 2 Chronicles 9:13) when here we have tribute of over half a ton from just one city. This would seem to make the ten tons coming to Solomon as not at all unreasonable given the great difference in size.
Ur, from which Abram left with his father Terah is also mentioned in the Ebla tablets as is Haran.
An important aspect of such a substantial collection is the demonstration of the use of writing in everyday life, around 900 years before Moses. This adds to the evidence from other discoveries, that writing existed in this period of history. This is contrary to one of the major pillars of the 19th century documentary hypothesis of Julius Wellhausen and others, that Moses could not have written the pentateuch because writing, if it existed at all, was not in widespread use.
The Ebla discoveries also included a creation tablet with details similar to the creation account found in Genesis 1. This having been written around 900 years before Moses.
Er zijn ook bevestigingen, maar er zijn ook zeker vondsten die grote vraagtekens plaatsenquote:Op woensdag 29 april 2009 13:20 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Volgens mij bevestigt archeologie juist keer op keer dat de bijbel wel degelijk historisch accuraat was en de critici het mis hebben. Bijvoorbeeld met de ebla-tabletten. Daardoor werden veel bijbelse historische gegevens bevestigd, terwijl die door de critici die een paar duizend jaar later leven ontkend werden.
[..]
Ik beweer ook niet dat de gehele bijbel uit iemand z'n duim is gezogen. Het verbaast mij geenszins dat Sodom en Gomorro echt hebben bestaan. Naar alle waarschijnlijkheid zijn deze steden ook op verschrikkelijke wijze ten onder gegaan. Of dit het werk is van god, daar heb ik zo mijn twijfels over. Zulke verhalen gaan natuurlijk een eigen leven leiden en worden naarmate de tijd vorder geromanticeerd. Dus wanneer Sodom en Gomorro in werkelijkheid werden vernietigt door, laten we zeggen, een invasiemacht of een burgeroorlog, daar werd deze gebeurtenis later toegeschreven aan een goddelijk wezen. Ik vind dit helemaal niet zo gek, in een tijd waarin de meeste mensen aan hun nieuws kwamen middels mond-op-mond vertellingen.quote:Op woensdag 29 april 2009 13:20 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Volgens mij bevestigt archeologie juist keer op keer dat de bijbel wel degelijk historisch accuraat was en de critici het mis hebben. Bijvoorbeeld met de ebla-tabletten. Daardoor werden veel bijbelse historische gegevens bevestigd, terwijl die door de critici die een paar duizend jaar later leven ontkend werden.
[..]
Dit.quote:Op woensdag 29 april 2009 13:39 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik beweer ook niet dat de gehele bijbel uit iemand z'n duim is gezogen. Het verbaast mij geenszins dat Sodom en Gomorro echt hebben bestaan. Naar alle waarschijnlijkheid zijn deze steden ook op verschrikkelijke wijze ten onder gegaan. Of dit het werk is van god, daar heb ik zo mijn twijfels over. Zulke verhalen gaan natuurlijk een eigen leven leiden en worden naarmate de tijd vorder geromanticeerd. Dus wanneer Sodom en Gomorro in werkelijkheid werden vernietigt door, laten we zeggen, een invasiemacht of een burgeroorlog, daar werd deze gebeurtenis later toegeschreven aan een goddelijk wezen. Ik vind dit helemaal niet zo gek, in een tijd waarin de meeste mensen aan hun nieuws kwamen middels mond-op-mond vertellingen.
quote:Op woensdag 29 april 2009 13:45 schreef Matteüs het volgende:
Suske & Wiske is ook fantasie, hoewel hun verhalen wel op ons dagelijkse leven slaan en afspelen in echte bestaande steden. En zo ik de bijbel ook.
Lucht dat op? Goed voor je.quote:Op woensdag 29 april 2009 13:46 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Zeker beta-opleiding? Zou veel verklaren.
Het toont maar weer dat beta's doorgaans geen ruk verstand hebben van literaire stijlen (allegorie, legende, etc.) en hermeneutiek. De Bijbel vergeleken met Suske en Wiske,quote:
Het punt is dat alle hedendaagse critici vanalles kunnen beweren, dat dit niet zo is gebeurd en dat dat niet zo is gebeurd, maar ten eerste waren ze er zelf niet bij en ten tweede bevestigen archeologische opgravingen keer op keer dat ze geen gelijk hebben. Dat wil niet zeggen dat je dan automatisch alles in de bijbel per sé als waar aan moet nemen, maar dat een neerbuigende houding naar de historische accuraatheid van de bijbel onterecht en in mijn ogen erg dom is. Maar zo zitten mensen nu eenmaal in elkaar.quote:Op woensdag 29 april 2009 13:39 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik beweer ook niet dat de gehele bijbel uit iemand z'n duim is gezogen. Het verbaast mij geenszins dat Sodom en Gomorro echt hebben bestaan. Naar alle waarschijnlijkheid zijn deze steden ook op verschrikkelijke wijze ten onder gegaan. Of dit het werk is van god, daar heb ik zo mijn twijfels over. Zulke verhalen gaan natuurlijk een eigen leven leiden en worden naarmate de tijd vorder geromanticeerd. Dus wanneer Sodom en Gomorro in werkelijkheid werden vernietigt door, laten we zeggen, een invasiemacht of een burgeroorlog, daar werd deze gebeurtenis later toegeschreven aan een goddelijk wezen. Ik vind dit helemaal niet zo gek, in een tijd waarin de meeste mensen aan hun nieuws kwamen middels mond-op-mond vertellingen.
quote:The Black Stele
For many years, "higher critics" of the Bible postulated that the first five books of the Bible, known as the Pentateuch, could not have been written by Moses - despite the fact that the books themselves say that they were authored by him. This idea came to be know as the "Documentary Hypothesis," and was commonly taught in most religion courses in Western universities.
The proponents of this idea held that writing was not even in existence at the time of Moses, therefore it had to have been of later authorship. The minds of these critics went to work, and they devised a great structure of Old Testament criticism based on this premise - concluding that the books were written by several different authors.
Then, a simple archeological discovery interrupted their progress. The "black stele" - a sculpted stone containing the detailed laws of Hammurabi in large, wedge-shaped characters - was found in the Middle East. Was it post- Moses? No! It was pre-Mosaic by at least three centuries; not only that, but it was pre-Abraham (2,000 B.C.). Amazingly enough, it antedated Moses, who was supposed to have been a primitive man without an alphabet.
Even more amazing is the fact that, in light of this discovery, the "Documentary Hypothesis" is still being taught in universities today.
Another archaeological find that confirms the existence of writing centuries before the time of Moses is the discovery of the Ebla Tablets in northern Syria in the 1960's. The Ebla kingdom was actually in existence approximately 1000 years before Moses (reaching its height around 2300 B.C.). Ebla shows that a thousand years before Moses, laws, customs and events were recorded in writing in the same area of the world in which Moses and the patriarchs lived.
Jouw houding tov de bijbel en anderen moet toch wel het toppunt van arrogantie zijn.quote:Op woensdag 29 april 2009 17:21 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Het toont maar weer dat beta's doorgaans geen ruk verstand hebben van literaire stijlen (allegorie, legende, etc.) en hermeneutiek. De Bijbel vergeleken met Suske en Wiske,_!
Wat een drogredenatie... Schrijfsel A (bijbel) en schrijfsel B (S&W) vergelijken gaat prima zonder kennis van van-alles-en-nog-wat. Alleen al de verwijzingen naar het bovennatuurlijke in zowel A als B, de basis in legenden, de dagelijkse situaties en de moraal maken het een prima vergelijking. Als je meent dat A en/of B jouw genoemde 'missers' (stijl, hermeneutiek) niet omvat zit het hiaat in jouw kennis, niet in diegene die de vergelijking maakt. Natuurlijk omvat de bijbel een grotere poging tot het beschrijven van historie, maar vergis je niet in de dubbele laag van S&W. Zo zijn er tal van moderne schrijfsels die op alle fronten een gelijke zijn aan de bijbel (Tom Poes komt snel bij mij op.), misschien niet de achterban maar qua inhoud verschilt het allemaal niet zoveel.quote:Op woensdag 29 april 2009 17:21 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Het toont maar weer dat beta's doorgaans geen ruk verstand hebben van literaire stijlen (allegorie, legende, etc.) en hermeneutiek. De Bijbel vergeleken met Suske en Wiske,_!
Dat valt wel mee hoor. Dit is gebaseerd op hetzelfde misverstand als dat beta's niet goed in talen zouden zijn. Kijk eens naar het aantal beta's wat alfavakken ernaast doet, en het aantal alfa's wat betavakken ernaast doet.quote:Op woensdag 29 april 2009 17:21 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Het toont maar weer dat beta's doorgaans geen ruk verstand hebben van literaire stijlen (allegorie, legende, etc.) en hermeneutiek. De Bijbel vergeleken met Suske en Wiske,_!
Kun je hier wat bronnen van geven, en waar haal je deze berichten vandaan? Het idee dat de Thora niet door Mozes is opgeschreven is niet bepaald shockerend; je herkent in de Hebreeuwse tekst verschillende schrijfstijlen, dus is het erg onaannemelijk dat het door 1 persoon is geschreven. Bovendien zou hij dan zijn eigen dood moeten hebben beschreven.quote:
Even als subvraagje, kan je voorbeelden geven van polytheïstische stromingen die niet henotheïstisch zijn? Voor mijn idee kennen de polytheïstische geloven een hiërarchie waardoor ze ook henotheïstisch zijn.quote:Op woensdag 29 april 2009 17:56 schreef Iblis het volgende:
een polytheïstische, en mogelijk henotheïstische traditie
Ik meen dat henotheïsme inhoudt dat je zelf maar één God aanbidt uit een heel pantheon. De rest van het pantheon wordt niet door jou vereerd. Monotheïsme is dat je daadwerkelijk aanneemt dat de rest van dat pantheon niet bestaat.quote:Op woensdag 29 april 2009 18:00 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Even als subvraagje, kan je voorbeelden geven van polytheïstische stromingen die niet henotheïstisch zijn? Voor mijn idee kennen de polytheïstische geloven een hiërarchie waardoor ze ook henotheïstisch zijn.
Mijn grootste twijfels heb ik idd over de wonderen die zouden hebben plaatsgevonden in de bijbel. Daarnaast heb ik mijn vraagtekens bij de historische accuraatheid van de bijbel. Althans, delen van het boek. Ik bedoel: een man met superkrachten die zijn dit verliest wanneer zijn haar wordt afgeknipt. Sorry, maar dit verhaal komt op mij over als een Hans & Grietje uit de Oudheid.quote:Op woensdag 29 april 2009 17:22 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het punt is dat alle hedendaagse critici vanalles kunnen beweren, dat dit niet zo is gebeurd en dat dat niet zo is gebeurd, maar ten eerste waren ze er zelf niet bij en ten tweede bevestigen archeologische opgravingen keer op keer dat ze geen gelijk hebben. Dat wil niet zeggen dat je dan automatisch alles in de bijbel per sé als waar aan moet nemen, maar dat een neerbuigende houding naar de historische accuraatheid van de bijbel onterecht en in mijn ogen erg dom is. Maar zo zitten mensen nu eenmaal in elkaar.
Verder denk ik dat het niet zozeer de feiten zijn die niet overeen kunnen komen met wat de bijbel verhaalt, maar dat het het voorstellingsvermogen en het geloof van de critici is die tot conclusies leidt dat de bijbel inaccuraat is. Zo'n vondst als de Ebla tabletten bevestigt dat heel sterk in mijn ogen.
Hier nog eentje.
[..]
Dat is het ook. Het verhaal van Simson komt overeen met dat van Hans en Grietje omdat het ook mythologie is.quote:Op woensdag 29 april 2009 19:22 schreef KoosVogels het volgende:
Mijn grootste twijfels heb ik idd over de wonderen die zouden hebben plaatsgevonden in de bijbel. Daarnaast heb ik mijn vraagtekens bij de historische accuraatheid van de bijbel. Althans, delen van het boek. Ik bedoel: een man met superkrachten die zijn dit verliest wanneer zijn haar wordt afgeknipt. Sorry, maar dit verhaal komt op mij over als een Hans & Grietje uit de Oudheid.
Inderdaad, en er wordt ook ten onrechte op sprookjes neergekeken (het is maar een sprookje…) maar gelukkig weten kinderen wel beterquote:Op woensdag 29 april 2009 20:05 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Dat is het ook. Het verhaal van Simson komt overeen met dat van Hans en Grietje omdat het ook mythologie is.
Mythen hebben in het moderne, rationalistische tijdperk een negatieve connotatie. Men kan maar niet begrijpen dat een verhaal ook waarde kan hebben als het niet letterlijk zo gebeurd is, maar juist een fictief verhaal met een ware kern.
Of je wel echt superkracht kan ontlenen aan lange haren is volledig irrelevant. Het gaat om de jonge, sterke held die een zware last op zijn schouders krijgt, een moeilijke opdracht moet vervullen. Dit mythologische topos kom je ook in de Gilgamesjepos en zien we bij de Grieken in het verhaal van Hercules.
Dito Suske & Wiske... mythologie, Jerommeke met superkrachten, Wiske met last op de schouders etc.quote:Op woensdag 29 april 2009 20:05 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Dat is het ook. Het verhaal van Simson komt overeen met dat van Hans en Grietje omdat het ook mythologie is.
Mythen hebben in het moderne, rationalistische tijdperk een negatieve connotatie. Men kan maar niet begrijpen dat een verhaal ook waarde kan hebben als het niet letterlijk zo gebeurd is, maar juist een fictief verhaal met een ware kern.
Of je wel echt superkracht kan ontlenen aan lange haren is volledig irrelevant. Het gaat om de jonge, sterke held die een zware last op zijn schouders krijgt, een moeilijke opdracht moet vervullen. Dit mythologische topos kom je ook in de Gilgamesjepos en zien we bij de Grieken in het verhaal van Hercules.
maar dat weerhoudt veel gelovigen er niet van om de Bijbel letterlijk als het woord God's te zien. en dus per definitie waar, zelfs dit soort mythes/sprookjes. Maar, daar komt bij, als je die verhalen met sterk bovennatuurlijke wonderen gaat afdoen als sprookje/mythe, in hoeverre is de Bijbel (en daarmee God)van zichzelf dan geen sprookje/mythe?quote:Op woensdag 29 april 2009 22:17 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Dito Suske & Wiske... mythologie, Jerommeke met superkrachten, Wiske met last op de schouders etc.
De gelijkenissen zijn treffend. Point made. Dank.
Dan is er iets goed mis met:quote:Op woensdag 29 april 2009 22:25 schreef Bensel het volgende:
[..]
maar dat weerhoudt veel gelovigen er niet van om de Bijbel letterlijk als het woord God's te zien. en dus per definitie waar
Je begrijpt het niet.quote:Op woensdag 29 april 2009 22:17 schreef Matteüs het volgende:
Dito Suske & Wiske... mythologie, Jerommeke met superkrachten, Wiske met last op de schouders etc.
De gelijkenissen zijn treffend. Point made. Dank.
Waarom zou er iets goed mis zijn met God als veel gelovigen de Bijbel, en met name het OT, ten onrechte volledig letterlijk opvatten?quote:Op woensdag 29 april 2009 22:59 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Dan is er iets goed mis met:
1. God
2. De volgelingen
Nu ja, als je een handleiding schrijft, maar het grootste deel van de mensen snapt deze niet, dan doe je toch iets niet goed als schrijver. Soms ben je blij dat Hij geen Ikea-handleidingen schrijft, want dan zou menig persoon van een klerenkast een bed maken, in de overtuiging dat dat het juiste is.quote:Op donderdag 30 april 2009 00:09 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Waarom zou er iets goed mis zijn met God als veel gelovigen de Bijbel, en met name het OT, ten onrechte volledig letterlijk opvatten?
Gaan we nou verschillende zaken door elkaar halen ?quote:Op woensdag 29 april 2009 09:48 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Er komen in mijn ogen steeds meer archeologen en historici die de historiciteit van de bijbel sterk betwijfelenDat is geen relibashen; dat is de bijbelverhalen naast datgene wat je vindt leggen. Daar zitten overeenkomsten tussen, maar ook heel veel hiaten en nogal es tegenstellingen. Dat laat dergelijke wetenschappers steeds meer denken dat de bijbelverhalen een mix van mythe, wijsheid en historie is. Daarmee wordt het idee om de bijbel 100% historisch op te vatten steeds minder houdbaar.
Kom op zeg ...quote:Op woensdag 29 april 2009 13:45 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Dit.
Suske & Wiske is ook fantasie, hoewel hun verhalen wel op ons dagelijkse leven slaan en afspelen in echte bestaande steden. En zo ik de bijbel ook.
En vraag jij jezelf nou eens af waarom die beide bedenkers (beide geboren vóór de WW2) die dubbele laag toepaste, daarin ligt naar mijn mening een duidelijk indicatie over het waarom !quote:Op woensdag 29 april 2009 17:48 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Wat een drogredenatie... Schrijfsel A (bijbel) en schrijfsel B (S&W) vergelijken gaat prima zonder kennis van van-alles-en-nog-wat. Alleen al de verwijzingen naar het bovennatuurlijke in zowel A als B, de basis in legenden, de dagelijkse situaties en de moraal maken het een prima vergelijking. Als je meent dat A en/of B jouw genoemde 'missers' (stijl, hermeneutiek) niet omvat zit het hiaat in jouw kennis, niet in diegene die de vergelijking maakt. Natuurlijk omvat de bijbel een grotere poging tot het beschrijven van historie, maar vergis je niet in de dubbele laag van S&W. Zo zijn er tal van moderne schrijfsels die op alle fronten een gelijke zijn aan de bijbel (Tom Poes komt snel bij mij op.), misschien niet de achterban maar qua inhoud verschilt het allemaal niet zoveel.
Onzinnig om jouw conclusie te trekken, en ik vraag me af in hoeverre jij de S&W's hebt gelezen en begrijpt. En, zit midden in een cursus, het zou jou sieren wat vaker je mening als een ik-boodschap te poneren in plaats van weer een duffe stelling vanuit jouw superioriteitsgevoel.
Rustig knul, neem de vergelijking niet te zwaar.quote:Op woensdag 29 april 2009 23:26 schreef Scaurus het volgende:
[..]
Je begrijpt het niet.
Strips lees je om de humor. Vooral in Belgische strips zitten er goede grappen, en vaak genoeg wordt er op vermakelijke wijze gerefereerd naar 'serieuze' zaken.
Mythologie is de ziel van een ('primitieve') cultuur, de collected wisdom of ages die door barden en verhalenvertellers doorgegeven wordt aan volgende generaties. In mythologie komen thema's langs die wij in onze schriftelijke cultuur in boeken opschrijven. Dat zijn thema's als broedertwist, opoffering en noodlottigheid.
Een goed voorbeeld is het archetype held dat je in vrijwel alle mythologieën terugvind. Joseph Campbell heeft er een prachtig boek over geschreven, The Hero with a Thousand Faces. Campbell ziet de archetype held als de jongeling die een normaal leven lijdt, maar een roeping ontvangt om een missie te vervullen. Hij gaat op avontuur en moet vele ontberingen doorstaan. Uiteindelijk volbrengt hij de missie en keert als een zalig, deugdzaam mens terug.
Je kunt zoiets een Suske en Wiske verhaaltje noemen. Dan toon je echter geen inzicht, maar een schrijnend onbegrip van de betekenis van verhalen en dus mythologie.
Om dezelfde reden waarom een hele volksstam voet bij stuk houdt dat 1+1 3 moet zijn en geen 2.quote:Op donderdag 30 april 2009 00:09 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Waarom zou er iets goed mis zijn met God als veel gelovigen de Bijbel, en met name het OT, ten onrechte volledig letterlijk opvatten?
Waarom vergelijk je de Bijbel dan niet met Shakespeare? Die zoog immers ook alles uit zijn duim. Maar nee, de Bijbel moet geridiculiseerd worden, de grond in gestampt. Het getuigt van een zeer kinderlijke visie op literatuur en religie.quote:Op donderdag 30 april 2009 12:48 schreef Matteüs het volgende:
Ik mijn optiek is de bijbel een verhaal wat voor een groot deel verzonnen is, doordrenkt met echte gebeurtenissen die in de tijd, of vlak ervoor, van de schrijvers afspeelde(n), met een groot deel aan hearsay van oudere overleveringen/overtuigingen.
De Suske & Wiske reeks is een verzonnen verhaal, doordrenkt met ervaringen uit ons dagelijkse leven waarin echte plaatsnamen en situaties voorkomen.
Mijn opmerking slaat dan ook op het feit dat ze wat dat betreft overeenkomsten hebben. Echt en geduimzuig door elkaar en gebundeld.
Er zijn ook moderne films e.d. waarin mythologische thema's uitgewerkt worden. De Matrix is er een goed voorbeeld van. Qua niveau tippen ze echter niet aan de pracht en diepgang van Griekse, Hebreeuwse en Babylonische mythologie.quote:Kun je wel aan komen waaien met de diepere betekenis van mythologie... zelfs in tekenfilms hedendaagse zitten goedbedoelde boodschappen die je onder de vlag van mythologie kwijt kunt. Helaas zijn die niet 2000 jaar oud en worden ze van de tafel mythologie geveegd. De rode draad blijft hetzelfde.
Gast, ga een boek lezen.quote:Had er rond die tijd ergens een Suske & Wiske of voor mijn part een Pinkeltje boek rond gezwerft, en had iemand dit als Goddelijk materiaal beschouwd en de mening gevormd dit te moeten verkondigen als een religie, had je die boekjes niet savonds in bed gelezen maar kon je ze zondags in een kerk aanhoren. Of maandag... als jij zegt vrijdag: ook goed.
Ik dacht dat de heren critici nog wel eens wat vraagtekens bij Graves' interpretatie van de mythen zetten. Gustav Schwabs versie kan ik echter ook aanraden.quote:Op donderdag 30 april 2009 16:39 schreef Scaurus het volgende:
Robert Graves heeft een mooie verzameling van Griekse mythen uitgegeven in The Greek Myths. Lees het eens. Kom dan terug en waag het nog eens Hercules te vergelijken met het flinterdunne 1D personage van Jerommeke.
Mag ook.quote:Op donderdag 30 april 2009 16:39 schreef Scaurus het volgende:
Waarom vergelijk je de Bijbel dan niet met Shakespeare? Die zoog immers ook alles uit zijn duim.
Dat maak jij er van.quote:Maar nee, de Bijbel moet geridiculiseerd worden, de grond in gestampt.
Ochja, je zou ook eens niet met dit soort opmerkingen afsluiten.quote:Het getuigt van een zeer kinderlijke visie op literatuur en religie.
Je moet jouw smaak niet opdringen aan anderen.quote:Er zijn ook moderne films e.d. waarin mythologische thema's uitgewerkt worden. De Matrix is er een goed voorbeeld van. Qua niveau tippen ze echter niet aan de pracht en diepgang van Griekse, Hebreeuwse en Babylonische mythologie.
Matteüs is de naam. Met "gast" bekracht je niets. Ga zelf je neus eens snuiten dan.quote:Gast, ga een boek lezen.
Ik heb Hercules niet vergeleken met Jerommeke. Je zit nu zelf te fantaseren om je mening door te drukken.quote:Robert Graves heeft een mooie verzameling van Griekse mythen uitgegeven in The Greek Myths. Lees het eens. Kom dan terug en waag het nog eens Hercules te vergelijken met het flinterdunne 1D personage van Jerommeke.
Je voelt je wel heel wat, he? Of je het ook bent...quote:De rest is achterlijk gebrabbel afkomstig van een zestienjarige snotaap die nooit voorbij The God Delusion heeft gekeken.
Er valt niks te reageren. Je zet de discussie niet door, ontwijkt mijn reactie en komt met irrelevante zaken.quote:
*zucht* <--- een hele diepequote:Op donderdag 30 april 2009 17:25 schreef Scaurus het volgende:
Met opmerkingen als 'je moet jouw smaak niet opdringen aan anderen' en 'je voelt je wel heel wat, he?' ben jij degene die de inhoudelijke discussie ontwijkt.
Dat "oprechte" mag je in je ...... steken.quote:Op donderdag 30 april 2009 17:34 schreef Scaurus het volgende:
Maar goed, uit oprechte interesse: wat studeer jij?
quote:Op woensdag 29 april 2009 13:46 schreef Scaurus het volgende:
Zeker beta-opleiding? Zou veel verklaren.
quote:Op woensdag 29 april 2009 17:21 schreef Scaurus het volgende:
Het toont maar weer dat beta's doorgaans geen ruk verstand hebben van literaire stijlen (allegorie, legende, etc.) en hermeneutiek. De Bijbel vergeleken met Suske en Wiske,_!
quote:Op woensdag 29 april 2009 23:26 schreef Scaurus het volgende:
Dan toon je echter geen inzicht, maar een schrijnend onbegrip
Dit is alleen nog maar uit deze thread. Maar ik wil de lezers niet moe maken met scrollen.quote:Op donderdag 30 april 2009 16:39 schreef Scaurus het volgende:
De rest is achterlijk gebrabbel afkomstig van een zestienjarige snotaap
Sumeriërs.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:11 schreef El_Mismo_Loco het volgende:
Ben scheel gaan kijken van al het bovenstaande gelezen te hebben. sappig allemaal, welles & nietes verhalen.
Over de hele wereld, bij allerlei culturen, kom je scheppings'verhalen' tegen die onderling verscheidene en vaak opmerkelijke gelijke strekking vertonen, zondvloeden, bezoekers uit de hemelen, halfgoden etcetera ook bij culturen van voor de bijbel zie je deze zaken. culturen en volkeren die onderling geen contacten hadden
vind dát allemaal veel interessanter dan dat continueerende gezwets over wel 1 god niet 1 god. als je dat allemaal leest kan je niet anders dan tot een conclusie komen dat we één gezamelijke oorsprong hebben...die dateert van ver voor de bijbel. Wat die oorsprong precies is...> Vraagteken<
Bijvoorbeeld. Stukken boeiender om je mee bezig te houden dan hedendaags christelijk kruistocht geneuzelquote:
Volgens mij is het verstandig te melden dat er ook in de prehistorie al enorme handelsnetwerken bestonden die continenten en verder bereikten. Misschien niet altijd direct, maar via via stonden alle volkeren en culturen met elkaar in verbinding. (Net internet, alleen iets trager...)quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:11 schreef El_Mismo_Loco het volgende:
culturen en volkeren die onderling geen contacten hadden
Uiteraard, echter ook genoeg die geen contacten hadden. bevolking van paaseiland stond bijvoorbeeld niet in verbinding...langs welke weg dan ook, met bijvoorbeeld het midden oostenquote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:55 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Volgens mij is het verstandig te melden dat er ook in de prehistorie al enorme handelsnetwerken bestonden die continenten en verder bereikten. Misschien niet altijd direct, maar via via stonden alle volkeren en culturen met elkaar in verbinding. (Net internet, alleen iets trager...)
Het paaseiland is dan ook een gloed-nieuwe, piepjonge 'cultuur'.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 17:10 schreef El_Mismo_Loco het volgende:
[..]
Uiteraard, echter ook genoeg die geen contacten hadden. bevolking van paaseiland stond bijvoorbeeld niet in verbinding...langs welke weg dan ook, met bijvoorbeeld het midden oosten
hehe ja, vergleken met een veel andere idd. maar ze hebben wel een eigen ontwikkeling en mythologie/geloof doorgemaakt tochquote:Op vrijdag 1 mei 2009 17:27 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Het paaseiland is dan ook een gloed-nieuwe, piepjonge 'cultuur'.
Wat is uniek paaseilandachtig in hun mythologie/geloof dan?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 17:35 schreef El_Mismo_Loco het volgende:
[..]
hehe ja, vergleken met een veel andere idd. maar ze hebben wel een eigen ontwikkeling en mythologie/geloof doorgemaakt toch
ik zei eigenlijk in eerste instantie dat er overeenkomsten zijn over heel de wereld in mythologie/geloof, bij verschillende culturen, die apart van elkaar ontstaan zijn.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 17:36 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Wat is uniek paaseilandachtig in hun mythologie/geloof dan?
Heb vandaag een vertaling en commentaar op de Enuma Elish op de kop getikt, ben benieuwd. Had alleen verscheidene dingen over het verhaal gelezen, maar wil het nu wel es echt zelf lezenquote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:27 schreef El_Mismo_Loco het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld. Stukken boeiender om je mee bezig te houden dan hedendaags christelijk kruistocht geneuzel
een boek? cool hoe heet het/waar kan ik het halen?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 22:18 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Heb vandaag een vertaling en commentaar op de Enuma Elish op de kop getikt, ben benieuwd. Had alleen verscheidene dingen over het verhaal gelezen, maar wil het nu wel es echt zelf lezen![]()
Ik wil het weer over het NT hebben, want het gezag van het OT erken ik niet.quote:Op donderdag 30 april 2009 12:48 schreef Matteüs het volgende:
Om dezelfde reden waarom een hele volksstam voet bij stuk houdt dat 1+1 3 moet zijn en geen 2.
Of dat men gelooft dat een paracetamolletje je afgerukte been weer laat aangroeien.
Snap je dat wel? Die mensen verklaar je ook voor gek.
Waarom moeten we wel respect tonen voor mensen die een aantoonbaar verzonnen verhaal met ontelbare fouten en tegenspraken, als door God himself geschreven zien? Remember, in dat verhaal wordt beweerd dat die God geen fouten maakt en almachtig is. Je moet toch wel flink van het padje zijn wil je dat met hand en tand verdedigen.
Het is van Selma Schepel, en heet "Enuma Elish". Toen ik las dat ze ook astrologe is, had ik wat mijn bedenkingen, maar het boek lag voor 6 euro ofzo bij de Slegte. Bovendien schijnt ze oude talen te hebben gestudeerd. En een hard kaftje voor dat geld over zo'n leuk onderwerp kan niet zomaar achtergelaten worden natuurlijkquote:Op zaterdag 2 mei 2009 01:29 schreef El_Mismo_Loco het volgende:
[..]
een boek? cool hoe heet het/waar kan ik het halen?
quote:Op zaterdag 2 mei 2009 14:42 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Ik wil het weer over het NT hebben, want het gezag van het OT erken ik niet.
Om het ff helemaal open te breken. De bijbel kan niet letterlijk gelezen worden, het is niet geschreven door God, en er zit dwaling in de bijbel. Dat is allemaal al lang vastgelegd en bewezen. En de meeste (normale) Christenen zijn daar wel van op de hoogt.quote:Hierbij ga je er voor het gemak maar vanuit dat het de bedoeling van God was een letterlijk verslag van de gebeurtenissen te geven, zonder tegenstrijdigheden, en dat Hij hier niet in is geslaagd.
Maar het zou natuurlijk ook kunnen dat God minder in de letterlijke weergave van deze dingen is geïnteresseerd dan jij, en dat misschien als een afleiding van de dingen waar het werkelijk om gaat beschouwde.
De mensen staren zich nu al dood op de letterlijkheid van de Bijbel en zouden dat, als alles volmaakt klopte, nog veel meer doen.
Terwijl het letterlijke aanzicht toch slechts een detail is, en het om de inhoud, en met name de geestelijke inhoud gaat, en die is voldoende duidelijk, zodanig dat zelfs een kind het zou kunnen begrijpen.
Maar als je in het letterlijke het bewijs wilt zoeken voor het geestelijke: het bewijs van het geestelijke kan in het letterlijke niet gevonden worden.
Er zit vaak een groot verschil tussen hoe theologen tegen de bijbel aankijken, en hoe de gemiddelde huis-tuin en keuk Christen tegen de bijbel aankijktquote:Op zaterdag 2 mei 2009 15:09 schreef Sattyagraha het volgende:
Dus, andere lezers, hou op dat ouderwetse jaren 50 argument uit de kast te trekken.
Mja, jammer is dat.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 15:11 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Er zit vaak een groot verschil tussen hoe theologen tegen de bijbel aankijken, en hoe de gemiddelde huis-tuin en keuk Christen tegen de bijbel aankijktIk ken bv toch wel een paar Christelijke studentenverenigingen waar ze jouw visie niet zouden delen.
Het gros van de gelovigen ervaren het geloof niet als een zoektocht naar kennis en waarheid, maar als een bevestiging van een vooringenomen waarheid.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 16:06 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Mja, jammer is dat.
Noem je jezelf serieus gelovige maar dan volg je de ontwikkelingen omtrent je religie niet...
Is toch jammer.
Zelfde voor christenen die Jezus zijn joods afkomst niet meenemen in hun geloofsovertuiging. Dan lees je echt een leeg verhaal. Zeker als je mattheus evangelie leest. Die is bijna alleen maar te snappen in de joodse context van Jezus zijn achtergrond.
Ja! Dat doe jij toch ook niet, of wel?quote:
Gelukkig is er een alternatief: Johannes. Dat is dan ook mijn favoriet.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 16:06 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Zelfde voor christenen die Jezus zijn joods afkomst niet meenemen in hun geloofsovertuiging. Dan lees je echt een leeg verhaal. Zeker als je mattheus evangelie leest. Die is bijna alleen maar te snappen in de joodse context van Jezus zijn achtergrond.
Hoezo niet? Jezus is zelf immers opgegroeid met het OT, een aanhanger. Hij verzon geen geheel nieuwe religie, hij borduurde enkel voort op hetgeen dat al was beschreven. Of laat ik het anders zeggen: hij interpreteerde de oude teksten en vermengde die met zijn eigen boodschap.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 14:42 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Ik wil het weer over het NT hebben, want het gezag van het OT erken ik niet.
Dus toen de Targum verscheen betekende dat volgens jou ook al een breuk?quote:Op zondag 3 mei 2009 19:33 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[
[..]
Die breuk wordt ook al uiterlijk zichtbaar gemaakt doordat er overgegaan wordt op een andere taal, en een ander woord voor de naam van God.
Johannes is nog erger dan Mattheus als het op Joodse context aan komt. We zijn op school net begonnen met de exegese daarvan. Ontzettend interessant de dynamiek tussen het O.T. en het N.T.quote:Op zondag 3 mei 2009 19:33 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[
[..]
Ja! Dat doe jij toch ook niet, of wel?
[..]
Gelukkig is er een alternatief: Johannes. Dat is dan ook mijn favoriet.
Maar natuurlijk begrijp ik wel dat Jezus in een Joods milieu actief is, alleen betekent dat niet dat ik de ballast van het OT op me zou moeten nemen.
Het feit dat er sprake is van een Nieuw Testament houdt volgens mij automatisch in dat het Oude Testament tot het verleden behoort.
Die breuk wordt ook al uiterlijk zichtbaar gemaakt doordat er overgegaan wordt op een andere taal, en een ander woord voor de naam van God.
Dat hoeft zeker niet, maar ik vraag me af of de conitieve dissonantie niet groot is bij een dergelijk wereldbeeld. Aan de andere kant, mensen zijn nogal goed in cognitieve dissonantie reductie...quote:Op zondag 26 april 2009 17:19 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik snap Wijsneus zijn/haar posts niet zo goed. Mensen zijn niet rationele wezens, en wetenschappers ook niet. Alleen, wetenschappers gebruiken in hun vak een rationeel instrument om de wereld om hun heen te proberen te verklaren. Dat betekent niet dat ze dat instrument overal voor gebruiken. Een mooi voorbeeldje is de scene uit "A beautiful mind" waarin John Nash Alicia ten huwelijk vraagt. Ik heb het idee dat Wijsneus denkt dat alle wetenschapper zo zouden moeten zijn.
Die heb ik ook. Slecht boek.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 14:49 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Het is van Selma Schepel, en heet "Enuma Elish". Toen ik las dat ze ook astrologe is, had ik wat mijn bedenkingen, maar het boek lag voor 6 euro ofzo bij de Slegte. Bovendien schijnt ze oude talen te hebben gestudeerd. En een hard kaftje voor dat geld over zo'n leuk onderwerp kan niet zomaar achtergelaten worden natuurlijk
Als ik het uit heb kan ik er wat meer over zeggen
Waarom?quote:
Onsamenhangend, incorrect met vele vertalingen en ze plaatst de contexten in haar eigen voorkeur.quote:
Ja, dat ze nogal van de feministische en astrologische dingen is viel me ook al op. Maar waarom is ze "incorrect met vele vertalingen"? Waar heb je het mee vergeleken dan?quote:Op maandag 4 mei 2009 13:48 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Onsamenhangend, incorrect met vele vertalingen en ze plaatst de contexten in haar eigen voorkeur.
Moet je ook doen. Gewoon lezen en zelf je conclusies trekken.quote:Op maandag 4 mei 2009 14:14 schreef Haushofer het volgende:
Nederlandse vertalingen niet, want ik had begrepen dat haar tekst de eerste Nederlandse vertaling was. Zal em in elk geval es naast andere Engelse vertalingen neerleggen, ben benieuwd
Hoe word er hier gedacht over de Nag Hammadi geschriften?quote:Op maandag 4 mei 2009 12:53 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Johannes is nog erger dan Mattheus als het op Joodse context aan komt. We zijn op school net begonnen met de exegese daarvan. Ontzettend interessant de dynamiek tussen het O.T. en het N.T.
Een quizzzz: Aan welk verhaal uit het O.T kun je de volgende passage verbinden. Johannes 6 http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=johannes+6&id18=1&pos=0&l=nl&set=10
Wat zijn de Nag Hammadi geschriften?quote:Op maandag 4 mei 2009 16:03 schreef El_Mismo_Loco het volgende:
[..]
Hoe word er hier gedacht over de Nag Hammadi geschriften?
Zie Handelingen 15:quote:Op zondag 3 mei 2009 22:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Hoezo niet? Jezus is zelf immers opgegroeid met het OT, een aanhanger. Hij verzon geen geheel nieuwe religie, hij borduurde enkel voort op hetgeen dat al was beschreven. Of laat ik het anders zeggen: hij interpreteerde de oude teksten en vermengde die met zijn eigen boodschap.
Valt wel mee met dat cryptische hè?quote:Overigens is het NT nog een veel waziger boek dan het OT. Vele malen cryptischer. OT zit verhaaltechnisch ook een stuk beter in elkaar. Althans, ik vind de verhalen gewoon leuker.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nag_Hammadi_libraryquote:Op maandag 4 mei 2009 17:36 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Wat zijn de Nag Hammadi geschriften?
Mja, heb ze natuurlijk niet gelezen, dus weet niet wat er in staat.quote:Op maandag 4 mei 2009 18:11 schreef El_Mismo_Loco het volgende:
[..]
http://en.wikipedia.org/wiki/Nag_Hammadi_library
Ja ik weet het niet, heb paar zaken gelezen en vind het wel intressant, omdat de inhoud vaak betwist wordt. gnostischquote:Op dinsdag 5 mei 2009 11:57 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Mja, heb ze natuurlijk niet gelezen, dus weet niet wat er in staat.
Maar in die tijd waren de Christenen natuurlijk een zichzelf ontwikkelende sekte. Dus lazen en schreven ze van alles.
Een idee dat een van mijn docenten: Die geschriften maakten samen een soort didactische vertelling. Zo had je de basis literatuur te noemen de synoptisie, de aanvulling, Johannes, de verdieping/implementering, paulus.
En de apocriefe geschriften dienden tot extra verdieping omtrent een bepaald onderwerp. Dat was literatuur bedoelt voor gewijden, priesters, oratoren en diakenen. Niet voor de huis tuin en keuken gelovige.
Ik denk toch dat je dat mis hebt.quote:Op maandag 4 mei 2009 12:53 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Johannes is nog erger dan Mattheus als het op Joodse context aan komt. We zijn op school net begonnen met de exegese daarvan. Ontzettend interessant de dynamiek tussen het O.T. en het N.T.
Niet zo’n sterk argument hè?quote:Op maandag 4 mei 2009 09:33 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dus toen de Targum verscheen betekende dat volgens jou ook al een breuk?
Rare gedachtengang.
Ik heb me laten vertellen dat sommige kinderen al een Batmanfilm kunnen volgen zonder eerst de vorige afleveringen bestudeerd te hebben.quote:Het NT is zonder het OT nauwelijks te begrijpen, en is een herinvulling van het NT (volgens Christenen). Hoe je kunt stellen dat het OT "tot het verleden behoort" is voor mij een groot raadsel. Het is alsof je met de nieuwste Batmanfilm de vorige "tot het verleden" schaart, en dan opeens gaat afvragen waarom in hemelsnaam die kerel de hele tijd in een vleermuispak rondrent.
Ik denk het eigenlijk niet. De reden dat Johannes de feesten van de Joden bij noemt is omdat deze theologisch verbonden zijn met de acties en handelingen van Jezus.quote:Op woensdag 6 mei 2009 00:35 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Ik denk toch dat je dat mis hebt.
Over Johannes:
Het boek is voornamelijk aan niet-Joodse christenen gericht. Dat is te merken aan de vele parenthesen (uitleggingen direct na een bepaald woord, bijvoorbeeld: sabbat, de joodse rustdag). Een typisch stijlkenmerk van het evangelie van Johannes is ook de ironie zoals wanneer het volk de keuze krijgt tussen Barabbas en Jezus (de eerste naam betekent letterlijk Zoon van Vader, de andere is volgens christenen de Zoon van God).
Bron: Wikipedia
Dat komt omdat het voor elk nadenkend mens zo voor de hand ligt.quote:Op vrijdag 24 april 2009 02:50 schreef keesjeislief het volgende:
Het is wel eens jammer dat elk topic over religie altijd binnen een paar posts weer gaat over het feit dat het onwaarschijnlijk is dat (een) God bestaat.
Dat hangt af wat voor godsbeeld een nadenkend mens heeft. Plato en Socrates waren ook wel denkende mensen, Kant eveneens, toch geloofden zij allemaal in een soort van godheid omdat zij niet zagen hoe een absolute moraal gehandhaafd kan worden zonder.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:41 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Dat komt omdat het voor elk nadenkend mens zo voor de hand ligt.
Een god/hogere macht zonder religie zou al een verademing zijn inderdaad.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:48 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Dat hangt af wat voor godsbeeld een nadenkend mens heeft. Plato en Socrates waren ook wel denkende mensen, Kant eveneens, toch geloofden zij allemaal in een soort van godheid omdat zij niet zagen hoe een absolute moraal gehandhaafd kan worden zonder.
kk, maar elk godsbesef en godsbeeld veranderd de manier waarop mensen met elkaar omgaan. In die zin denk ik dat godsbesef en religie niet van elkaar losgemaakt kunnen worden.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:51 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Een god/hogere macht zonder religie zou al een verademing zijn inderdaad.
Helaas ging mijn reply over een god met religie.
Ik denk dat je religie en geloof nu door elkaar haalt.quote:Op woensdag 17 juni 2009 10:53 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
kk, maar elk godsbesef en godsbeeld veranderd de manier waarop mensen met elkaar omgaan. In die zin denk ik dat godsbesef en religie niet van elkaar losgemaakt kunnen worden.
Ik denk dat geloven altijd in groepen mensen gebeurt. Een individu met een geloof stelt niets voor en kan niets voor elkaar krijgen, laat staan 6 miljard individuen met ieder een eigen idee. Geloven moet gebeuren in groepen zodat hetgeen waarin gelooft wordt zijn weerslag vind in de maatschappij waarin men leeft. 1 persoon die gelooft in een barmhartige god zorgt er niet voor dat een maatschappij barmhartiger wordt.quote:Op woensdag 17 juni 2009 11:02 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Ik denk dat je religie en geloof nu door elkaar haalt.
Ik heb geen moeite met mensen die geloven in een hogere macht voor het ontstaan van alles, inclusief onszelf. Of dat nu God moet heten over Johnny Leberwurst. Dit komt hoofdzakelijk door gebrek aan duidelijk antwoord. Bij geen antwoord neemt geloof over, of je doet er niks mee.
Maar religie heeft een compleet verhaal in hapklare brokken waarbij allerlei figuren een rol spelen en God gepersonifieerd wordt met alle contacten van dien. Daarnaast leggen alle religies je leefregels op over wat goed en slecht is... met name ook hoe je andere religies moet bekijken en de omgang met religieloze mensen.
Met andere woorden: er is een scala van regels en handvaten die je beperken en/of 1 kant opduwen.
Stel je een wereld voor met enkel een geloof in "iets meer" of "hogere macht".
Piet:"Hey, hoe kijk jij er nu tegenaan?"
Mohammed:"Ik denk wel dat er een grote macht moet zijn. Ja, daar geloof ik wel in. En jij?"
Piet:"Neuh... ik niet. Ik denk toch dat het een proces van de natuur is."
Mohammed:"Ah oke... hey, maar hoe ging het vissen gisteren? Nog iets gevangen?"
Nu een wereld met religies:
Piet:"Hey, hoe kijk jij er nu tegenaan?"
Mohammed:"Allah is groot en almachtig! En jij?"
Piet:"Neuh... ik niet. Ik denk toch dat het een proces van de natuur is."
Mohammed:"Ah oke... hey, maar ik moet weer gaan".
Je doet nu net alsof geloof in grote groepen noodzaak is voor de mensheid voor een barmhartige samenleving.quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:03 schreef Sattyagraha het volgende:
Ik denk dat geloven altijd in groepen mensen gebeurt. Een individu met een geloof stelt niets voor en kan niets voor elkaar krijgen, laat staan 6 miljard individuen met ieder een eigen idee. Geloven moet gebeuren in groepen zodat hetgeen waarin gelooft wordt zijn weerslag vind in de maatschappij waarin men leeft. 1 persoon die gelooft in een barmhartige god zorgt er niet voor dat een maatschappij barmhartiger wordt.
quote:Op woensdag 17 juni 2009 14:10 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Je doet nu net alsof geloof in grote groepen noodzaak is voor de mensheid voor een barmhartige samenleving.
Geloof moet je voor jezelf houden. Geloven in een antwoord op je vragen is gelijk aan smaak en wordt ontsproten uit je eigen denkbeelden. Leuk dat er anderen zijn die hetzelfde geloven maar daarmee is het geen antwoord om dat in de samenleving te drukken om barmhartigheid af te dwingen.
Het moet niet gekker worden zeg.
Een dictatuur van de meerderheid.quote:Op woensdag 17 juni 2009 17:31 schreef EipNiC het volgende:
[..]
Je hebt hopelijk wel door dat het individuele gedachtengoed vaak ophoopt tot het collectivistische gedachtengoed ? Waar de onvermijdelijke consequentie, dat het doorslaat naar wetgeving of "de algemeen geaccepteerde set van normen en waarden', aan verbonden zit. Je stelt dat het niet gekker moet worden, maar het is de basis van veel (non-dictoriale) maatschappijen.
Waarom moet iemands geloof in een God meteen uitdraaien op het vervormen van de samenleving?quote:Op woensdag 17 juni 2009 12:03 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ik denk dat geloven altijd in groepen mensen gebeurt. Een individu met een geloof stelt niets voor en kan niets voor elkaar krijgen, laat staan 6 miljard individuen met ieder een eigen idee. Geloven moet gebeuren in groepen zodat hetgeen waarin gelooft wordt zijn weerslag vind in de maatschappij waarin men leeft. 1 persoon die gelooft in een barmhartige god zorgt er niet voor dat een maatschappij barmhartiger wordt.
Maar je hebt gelijk dat religie een wig drijft tussen mensen. Maar daarvan geef ik de religie niet de schuld, eerder het gezag binnen de religie. Macht corrumpeert en absolute macht ...
Jij zegt iemands, als in een enkeling. Ik heb het meer over een collectieve overtuiging.quote:Op zaterdag 20 juni 2009 13:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Waarom moet iemands geloof in een God meteen uitdraaien op het vervormen van de samenleving?
Welke collectieve overtuiging? Die van al die kleine separate groepjes? Die allemaal in hun eigen niche de ultieme waarheid claimen?quote:Op maandag 22 juni 2009 12:55 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Jij zegt iemands, als in een enkeling. Ik heb het meer over een collectieve overtuiging.
Ja dat is precies wat ik hier beweer.quote:Op maandag 22 juni 2009 13:46 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Welke collectieve overtuiging? Die van al die kleine separate groepjes? Die allemaal in hun eigen niche de ultieme waarheid claimen?
Of ben je van mening dat we allemaal maar Mandarijn moeten spreken?
Niet als je dingen in negatieve zin wilt veranderen.quote:Op maandag 22 juni 2009 15:00 schreef Sattyagraha het volgende:
1. Miljarden mensen met dezelfde overtuiging kunnen het nog steeds mis hebben.
Eens. Maar het besef dat er iets moet veranderen of hetzelfde moet blijven is altijd vruchtbaar on the long run. Het zorgt ervoor dat gedachtegoed gaat emanciperen.
Nee. Het is indirect. Je kunt mensen gewoon vertellen wat je wilt en waarom. De omweg via een ideologie wordt meestal gebruikt om feiten te verbloemen en mensen te bedriegen.quote:2. Vervormen en verslechteren liggen ook dicht bij elkaar.
Eens
3. Er is geen christelijke moraal. Er is menselijke moraal die door religie's word geclaimd.
Christelijke moraal is inderdaad maar 1 van de verschillende perspectieven op de menselijke moraal. Maar maakt het uit op welke wijze, via welke weg de mens tot ethische uitspraken komt? Ik denk dat het altijd wenselijk is.
Dat is dan ook de reden dat ik op argumenten blijf hameren en ideologieën afwijs.quote:4. Je kan iets integreren door goede argumenten te gebruiken.
Idd. Vaak kan dat wel. Maar bij extreem religieuze mensen draagt een goede beargumentering vaak niet zo ver. En bij politici trouwens ook.
Onzin. De Betuwelijn werd er doorgedrukt omdat SOMMIGE mensen er belang bij hadden (financieel of mensen die graag een groot project op hun CV zien staan). Dat heeft niets te maken met het achteraf inzien van zaken. Het is puur bedrog vanwege hebzucht en status. .quote:Vele mensen hadden goede argumenten waarom er geen betuwelijn zou moeten worden aangelegd. Maar toch geschiedde het. En in retrospect ziet men de waarde van die argumenten pas in.
Gelovigen behoorden tot de felste pro-slavernij mensen. Net als islamitische terroristen gebruiken veel mensen “argumenten” uit hun ideologie uit eigenbelang. En dat kan ook heel makkelijk omdat een goede ideologie multi-interpretabel is. Dan kan je blijven doen alsof de ideologie nog steeds “waar” is als de feiten anders blijken te zijn.quote:De mens moet soms klaar zijn om de kracht van argumenten in te zien. Ik denk dat de polemiek in en tussen religieuze stromingen daar voor een lange tijd voor heeft gezorgd. Slavernij is niet van de een op de andere dag afgeschaft terwijl de argumenten ervoor al lange tijd aanwezig waren en die tot op heden hetzelfde zijn gebleven.
Er zijn alleen niet zo veel argumenten. We weten niet hoeveel vervuiling de aarde aan kan en we weten niet of de mens verantwoordelijk is voor de klimaatsverandering. Dan blijft idd een ideologische discussie over.quote:Hetzelfde geldt voor groene energie en duurzaam produceren. De argumenten zullen niet meer zo veel veranderen echter de beleving ervan wel.
Ook dat zorgt voor polarisatie. En polarisatie zorgt voor opstand en opstand zorgt voor vooruitgang.quote:Op maandag 22 juni 2009 15:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Niet als je dingen in negatieve zin wilt veranderen.
Ben ik het niet mee eens. Ieder mens bekijkt de zaken vanuit zijn eigen perspectief. Argumenten hebben niet voor ieder persoon dezelfde overtuigingskracht. In ieder geval niet voor de grotere thematieken in het leven. In de winkel kun je zeggen: Ik wil een brood want ik heb honger. Simpel, niemand die daar moeilijk over doet. Maar ik wil het homohuwelijk omdat ik graag wil trouwen is toch lastiger te beargumenteren. Je MOET dan de ideologie erachter ook uitleggen. (ieder mens is gelijk, gelijke rechten etc etc)quote:[..]
Nee. Het is indirect. Je kunt mensen gewoon vertellen wat je wilt en waarom. De omweg via een ideologie wordt meestal gebruikt om feiten te verbloemen en mensen te bedriegen.
Een waardevolle bijdrage aan iedere discussie. Het houdt iedereen (mij iig) scherp.quote:[..]
Dat is dan ook de reden dat ik op argumenten blijf hameren en ideologieën afwijs.
[..]
Eensch, toch waren de argumenten in die tijd al aanwezig. "Misschien kunnen we de rivieren beter gebruiken. Schepen kunnen immers veel meer transporteren dan treinen en de rivieren hoeven we niet eerst aan te leggen. Plaats een order van 5 riviercontainer schepen en je hebt in 2 jaar dezelfde capaciteit."quote:Onzin. De Betuwelijn werd er doorgedrukt omdat SOMMIGE mensen er belang bij hadden (financieel of mensen die graag een groot project op hun CV zien staan). Dat heeft niets te maken met het achteraf inzien van zaken. Het is puur bedrog vanwege hebzucht en status. .
Ik denk niet dat je zo'n absolute uitspraak kan doen over ALLE gelovigen op de hele wereld. In de brieven van Paulus bijvoorbeeld zijn al voorbeelden te vinden van afwijkende omgangsvormen met slaven. Slaven waren in die tijd de normaalste zaak van de wereld, dus hij is er niet tegen ofzo, maar hij zegt dat slaven behandeld moeten worden als je naasten, familie leden. Dus ook deel hebben in het erfdeel als de meester overlijd. Vrij progressief [/quote]quote:[..]
Gelovigen behoorden tot de felste pro-slavernij mensen. Net als islamitische terroristen gebruiken veel mensen “argumenten” uit hun ideologie uit eigenbelang. En dat kan ook heel makkelijk omdat een goede ideologie multi-interpretabel is. Dan kan je blijven doen alsof de ideologie nog steeds “waar” is als de feiten anders blijken te zijn.
Nou, je kan bij sommige delen van de klimaatsverandering zeker wel vraagtekens zetten, het is immers een zeer uitvoerige problematiek. Echter Thom Hartman heeft een boek geschreven, Last hours of ancient sunlight. En die weet de milieu problematiek wel goed te vatten. Daar valt geen speld tussen te krijgen. De aarde is gewoon niet gemaakt om 6 miljard tot 9 miljard mensen te onderhouden, daar issie te klein voor.quote:Er zijn alleen niet zo veel argumenten. We weten niet hoeveel vervuiling de aarde aan kan en we weten niet of de mens verantwoordelijk is voor de klimaatsverandering. Dan blijft idd een ideologische discussie over.
Of achteruitgang. Dat soort mechanismen zjin neutraal. Net als politiek.quote:Op maandag 22 juni 2009 16:16 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ook dat zorgt voor polarisatie. En polarisatie zorgt voor opstand en opstand zorgt voor vooruitgang.
Zo simpel is het wel. Als je iets wilt verbieden heb je daar argumenten voor nodig. Ik heb nog geen enkele anti-homohuwelijk aktivist op een argument kunnen betrappen.quote:Ben ik het niet mee eens. Ieder mens bekijkt de zaken vanuit zijn eigen perspectief. Argumenten hebben niet voor ieder persoon dezelfde overtuigingskracht. In ieder geval niet voor de grotere thematieken in het leven. In de winkel kun je zeggen: Ik wil een brood want ik heb honger. Simpel, niemand die daar moeilijk over doet. Maar ik wil het homohuwelijk omdat ik graag wil trouwen is toch lastiger te beargumenteren. Je MOET dan de ideologie erachter ook uitleggen. (ieder mens is gelijk, gelijke rechten etc etc)
Dank.quote:[..]
Een waardevolle bijdrage aan iedere discussie. Het houdt iedereen (mij iig) scherp.![]()
[..]
Precies. Het spanningsveld tussen een echte discussie met argumenten, en het opdringen van veel te dure onzin vanwege eigenbelang (eventueel in combinatie/met misbruikmaking van: ideologie).quote:Eensch, toch waren de argumenten in die tijd al aanwezig. "Misschien kunnen we de rivieren beter gebruiken. Schepen kunnen immers veel meer transporteren dan treinen en de rivieren hoeven we niet eerst aan te leggen. Plaats een order van 5 riviercontainer schepen en je hebt in 2 jaar dezelfde capaciteit."
Mensen wilde niet luisteren, mensen wilde een prestige project dat aantoont hoe pro europa we zijn... (fail)
[..]
Waaruit blijkt dat een religie mensen niet bind. Iedereen heeft een andere mening. Nog een reden waarom je een ideologie/religie niet als argument kan gebruiken.quote:Ik denk niet dat je zo'n absolute uitspraak kan doen over ALLE gelovigen op de hele wereld. In de brieven van Paulus bijvoorbeeld zijn al voorbeelden te vinden van afwijkende omgangsvormen met slaven. Slaven waren in die tijd de normaalste zaak van de wereld, dus hij is er niet tegen ofzo, maar hij zegt dat slaven behandeld moeten worden als je naasten, familie leden. Dus ook deel hebben in het erfdeel als de meester overlijd. Vrij progressief
Dat ligt er aan hoe die mensen overleven. 6 miljard mensen kan je niet onderhouden op de manier waarop sommigen NU leven. Als ze allemaal algen uit de oceaan eten en zich niet verplaatsen gaat het vast wel lukken.quote:Nou, je kan bij sommige delen van de klimaatsverandering zeker wel vraagtekens zetten, het is immers een zeer uitvoerige problematiek. Echter Thom Hartman heeft een boek geschreven, Last hours of ancient sunlight. En die weet de milieu problematiek wel goed te vatten. Daar valt geen speld tussen te krijgen. De aarde is gewoon niet gemaakt om 6 miljard tot 9 miljard mensen te onderhouden, daar issie te klein voor.
Ik zou het eerder 'fascisme' willen noemen maar goed...quote:Op zaterdag 20 juni 2009 13:07 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Een dictatuur van de meerderheid.![]()
En dát is dus precies wat mij zo irriteert aan georganiseerde religies. Dat men hun waarden aan mij en aan mijn homofiele / abortusplegende / nudistische medemens willen opleggen.quote:
Daar ben ik tegen. Als ik op zondag boodschappen wil doen hebben we te maken met 2 mensen: de klant en de winkeleigenaar. Als die het met elkaar eens zijn dat er boodschappen gedaan moeten worden, dan regelen ze dat gewoon. De mening van de rest van Nederland (eventueel in de vorm van een winkelsluitingstijdenwet) is helemaal niet van belang. Evenzo het rookverbod in de horeca. Waar bemoeien al die mensen die thuisblijven zich mee?
En dat komt voort uit?quote:Op dinsdag 23 juni 2009 22:58 schreef descendent1 het volgende:
Niet het geloof in God an sich, maar de praktijkn binnen de georganiseerde religie leiden tot irritatie.
Uhm.. wie zijn "we" want er zijn ongetwijfeld een hoop mensen die zo op de wereld kijken (incluis mijquote:Op woensdag 24 juni 2009 00:24 schreef Sattyagraha het volgende:
Mja, maar mensen,
Misschien komt er nog een tijd dat we terugkijken op deze afgelopen jaren en denken:
Waar the fuck waren we mee bezig?
Drank, drugs, neuken, scheidingen, homohuwelijk, abortus, spullen kopen om gelukkig te zijn, eenzame ouderen opsluiten in bejaardenhuizen, opvoeding van de kinderen uitbesteden aan de scholen omdat pappa en mamma allebei zo nodig moeten werken voor een plasma tv in de slaapkamer en de vakantie naar Aruba, wetenschap als zingevingssysteem, etc.
Klinkt heel romantisch. Maar dat is geen bewijs voor God en daarmee zijn religies nog steeds onzin.quote:Op woensdag 24 juni 2009 00:24 schreef Sattyagraha het volgende:
Mja, maar mensen,
Misschien komt er nog een tijd dat we terugkijken op deze afgelopen jaren en denken:
Waar the fuck waren we mee bezig?
Drank, drugs, neuken, scheidingen, homohuwelijk, abortus, spullen kopen om gelukkig te zijn, eenzame ouderen opsluiten in bejaardenhuizen, opvoeding van de kinderen uitbesteden aan de scholen omdat pappa en mamma allebei zo nodig moeten werken voor een plasma tv in de slaapkamer en de vakantie naar Aruba, wetenschap als zingevingssysteem, etc.
Alles wat 'nieuw' is, de taboes die zijn doorbroken in onze samenleving hoeven, on the long run, geen goede ontwikkelingen te zijn. Ik begrijp best waarom sommige christenen zich druk maken. Sommige ontwikkelingen vind ik als agnost ook sterk verontrustend.
Misschien is er wél een grens die de wetenschap niet zou moeten overtreden en is levenswijsheid niet altijd te beredeneren volgens de wetten van de logica. Misschien is het leven wel een stuk minder maakbaar dan we denken.
Ik ben niet overtuigd dat de mens verantwoordelijk is voor de klimaatsverandering, en zelfs was het zo, er zal eerst moeten worden aangetoond dat we het klimaat terug kunnen veranderen voordat we de oliemaatschappijen belastinggeld geven om hun lege gas- en olievelden te kunnen recyclen als CO 2 opslag.quote:Ik denk dat het tegengeluid van de religieuzen wel serieus genomen moet worden...
@papierversnipperaar: ben jij niet overtuigd van de mondiale milieu crisis en de ernst er iets aan te doen?
Mijn woorden. Ik heb respect voor ieders geloof en heb in mijn vriendenkring mensen die allerlei geloven aanhangen maar men respecteert evengoed dat ik niet geloof in een God.quote:Op vrijdag 24 april 2009 02:14 schreef ImMaxa het volgende:
De term "tegen" bevalt me niet zo. Alsof Atheïsme iets slechts is. Enkel atheïsten die anti-religie zijn, vind ik slecht. Religie kan erg heilzaam zijn in een mensenleven, en is iets wat iemand ten alle tijde zelf moet kunnen beslissen. Geloof jij in God? Prima. Maar accepteer dan please wel dat ik er niet in geloof. Wederzijdse tolerantie.
persoonlijk geloof is prima, maar georganiseerde religie doet meer slecht dan goed. Ik denk dat beide in dit topic een beetje door elkaar worden gehaald.quote:Op woensdag 24 juni 2009 02:43 schreef trovey het volgende:
[..]
Mijn woorden. Ik heb respect voor ieders geloof en heb in mijn vriendenkring mensen die allerlei geloven aanhangen maar men respecteert evengoed dat ik niet geloof in een God.
Eens, maar ik probeer god niet te bewijzen daar dat een hopeloze onderneming is.quote:Op woensdag 24 juni 2009 02:34 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Klinkt heel romantisch. Maar dat is geen bewijs voor God en daarmee zijn religies nog steeds onzin.
Toch is het enkele keren voor gekomen dat de religies aan de bel moesten trekken en zeggen tot hier en niet verder. Zoals bijvoorbeeld de vredesbeweging in de hoge middeleeuwen.quote:Religies hebben moraal en ethiek geïncorporeerd, niet uitgevonden. We kunnen uitstekend orde op zaken stellen zonder religie.
Studies tonen aan dat een 'normale' familie unit beter is voor de ontwikkeling en opvoeding van kinderen. Op welke wijze geloof jij niet in het huwelijk? Dat het een band is tussen man en vrouw via god of iets dergelijks? of dat het nut heeft?quote:Daarnaast geloof ik helemaal niet in trouwen, dus die scheidingen interesseert me niets.
Dat is niet wat ik doe. Ik zet enkel vraagtekens bij het huidige waarden systeem. Het antwoord op de vraag waarom mensen tegenwoordig doen wat ze doen is vaak omdat het kan en niet omdat het een intrinsiek goede handelingen zijn. Het hele idee van een atoombom is moreel verwerpelijk, dat is natuurlijk al gebeurd in het verleden. Maar wetenschappers zijn op dit moment bezig met het ontwikkelen van technieken waardoor mensen cyborgs kunnen worden. Technische applicaties gelinkt aan mensen waardoor de prestaties verbeteren. Wat dat voor de toekomst van de mensheid betekent is nog troebel maar het lijkt mij niet relaxed om te weten dat mijn kinderen een bionisch oog nodig hebben om 'normaal' te functioneren in de maatschappij.quote:Je poneert nou een willekeurige religie (of toevallig de jouwe) als enige goede waardensysteem. Daar ga ik sowieso niet mee akkoord.
Lees het boek last hours of ancient sunlight. (of kijk the 11th hour als je minder tijd hebt)quote:[..]
Ik ben niet overtuigd dat de mens verantwoordelijk is voor de klimaatsverandering, en zelfs was het zo, er zal eerst moeten worden aangetoond dat we het klimaat terug kunnen veranderen voordat we de oliemaatschappijen belastinggeld geven om hun lege gas- en olievelden te kunnen recyclen als CO 2 opslag.
Prima. Maar het is de enige basis van een religie. Zonder God hou je een veredelde almanak over.quote:Op woensdag 24 juni 2009 12:44 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Eens, maar ik probeer god niet te bewijzen daar dat een hopeloze onderneming is.
[..]
Religie moest helemaal niet aan de bel trekken. Bewijs dat maar.quote:Toch is het enkele keren voor gekomen dat de religies aan de bel moesten trekken en zeggen tot hier en niet verder. Zoals bijvoorbeeld de vredesbeweging in de hoge middeleeuwen.
Dat ligt er aan welk probleem je op wilt lossen. Wil je drugsproblematiek oplossen: Legalisatie en regulatie. Helaas is religie een concurrerende drug en verdragen die 2 elkaar niet. Uit religieus oogpunt moeten drugs juist verboden worden, met alle negatieve gevolgen van dien. Wereldwijde corruptie, burgeroorlogen, vernietiging van het regenwoud. Religie geeft ook slechte antwoorden.quote:Kun jij mij een bewijs geven van dit orde op zaken stellen zonder religie zodat we de discussie kunnen toespitsen? Nu hangt het nogal in het luchtledige.
Ik kan uitstekend een stabiele betekenisvolle relatie hebben zonder te trouwen. Trouwen is bedacht om mensen aan God te binden en geld uit hun zak te kloppen.quote:[..]
Studies tonen aan dat een 'normale' familie unit beter is voor de ontwikkeling en opvoeding van kinderen. Op welke wijze geloof jij niet in het huwelijk? Dat het een band is tussen man en vrouw via god of iets dergelijks? of dat het nut heeft?
[..]
Er is geen systeem. Iedereen maakt voor zichelf uit wat zjin waarden zijn. Dat doe ik, en jij mag je religieuze systeem voor jezelf houden.quote:Dat is niet wat ik doe. Ik zet enkel vraagtekens bij het huidige waarden systeem.
Religie doet daar niets tegen.quote:Het antwoord op de vraag waarom mensen tegenwoordig doen wat ze doen is vaak omdat het kan en niet omdat het een intrinsiek goede handelingen zijn. Het hele idee van een atoombom is moreel verwerpelijk, dat is natuurlijk al gebeurd in het verleden.
Uitstekend!quote:Maar wetenschappers zijn op dit moment bezig met het ontwikkelen van technieken waardoor mensen cyborgs kunnen worden.
Religie geeft daar geen antwoord op. Je kan hoogstens religie misbruiken om je persoonlijke denkbeelden aan anderen op te dringen. ik prefereer het gebruik van echte argumenten.quote:Technische applicaties gelinkt aan mensen waardoor de prestaties verbeteren. Wat dat voor de toekomst van de mensheid betekent is nog troebel maar het lijkt mij niet relaxed om te weten dat mijn kinderen een bionisch oog nodig hebben om 'normaal' te functioneren in de maatschappij.
Nee. Ik wacht rustig op bewijs dat we het klimaat kunnen sturen. Tot die tijd ben ik tegen het verspillen van belastinggeld om de oliesector te sponsoren.quote:[..]
Lees het boek last hours of ancient sunlight. (of kijk the 11th hour als je minder tijd hebt)
Natuurlijk is er een systeem... Ons rechtssysteem bijvoorbeeld is gebaseerd op de aanname dat de mens in zijn handelen vrij is en dat de mens bewust kiest voor het kwade of het goede.quote:Op woensdag 24 juni 2009 14:44 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Er is geen systeem. Iedereen maakt voor zichelf uit wat zjin waarden zijn. Dat doe ik, en jij mag je religieuze systeem voor jezelf houden.
Omdat we niet alles weten. Ideologie i.p.v. kennis. En daar ga ik graag tegen tekeer: onwetendheid.quote:Op woensdag 24 juni 2009 22:40 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Natuurlijk is er een systeem... Ons rechtssysteem bijvoorbeeld is gebaseerd op de aanname dat de mens in zijn handelen vrij is en dat de mens bewust kiest voor het kwade of het goede.
De geestelijke vrijheid van de mens kan niet bewezen worden. Dus ons rechtssysteem is gebaseerd op een ideologie dat een bepaald mensbeeld oplevert en of jij en ik dat verwerpelijk vinden of niet, we moeten er wel mee dealen. En als wij dit rechtssysteem zouden willen verwerpen dan moeten wij ook met een ideologie moeten komen daar niet onomstotelijk te bewijzen valt wat alle factoren zijn die leiden tot een misdaad.
Ok. Mijn paradigma is dat je je stellingen en aannames mag bewijzen.quote:Iedere uitspraak wordt gedaan in een bepaald kader waarin de uitspraak zin of nut heeft. Jij noemt het ideologie, ik noem het een paradigma.
Maar sommige stellingen en aannames zijn gewoonweg niet te bewijzen.quote:Op woensdag 24 juni 2009 22:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Omdat we niet alles weten. Ideologie i.p.v. kennis. En daar ga ik graag tegen tekeer: onwetendheid.
[..]
Ok. Mijn paradigma is dat je je stellingen en aannames mag bewijzen.
Dat is voor mij een reden om mijn meningen en hobby's vooral niet aan anderen op te dringen. Helaas denken veel gelovigen daar totaal anders over. Resultaat: winkelsuitingstijdenwet, verboden in de richting van abortus en euthanasie. Waarom mag ik dat soort beslissingen niet zelf nemen? Waarom denken mensen dat ze me dat moeten verbieden omdat ze iets NIET weten?quote:Op woensdag 24 juni 2009 23:50 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Maar sommige stellingen en aannames zijn gewoonweg niet te bewijzen.
Dat moet helemaal niet. ik kan uitstekend slapen zonder antwoord op alle vragen. Als je niet kan bewijzen dat drugs slecht zijn moet je het niet verbieden.quote:Het veld van de logica en de rede is een stuk groter dan veel christenen willen aannemen, maar het is niet oneindig. Je moet soms om pragmatische redenen genoegen nemen met een niet empirisch te toetsen antwoord.
De wetenschap is geen zingevingssysteem. Je hebt geen argument. En ik maak graag zelf uit wat mijn menselijke maat is, dat hoeft iemand anders niet voor mij te doen.quote:En dat is waar ik tegen ageer. De wetenschap wordt de laatste tijd veel vaker naar voren geschoven om alle antwoorden te verschaffen. Tevens wordt het ingezet als zingevingssysteem. (de wetenschap vind er wel iets op oid) Vaak wordt hierbij het menselijke element, de menselijke maat over het hoofd gezien.
Dus eigenlijk zouden ze stoplichten moeten afschaffen, verkeersregels ook maar, want ieder mens kan net zo goed voor zichzelf denken?quote:Op woensdag 24 juni 2009 23:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is voor mij een reden om mijn meningen en hobby's vooral niet aan anderen op te dringen. Helaas denken veel gelovigen daar totaal anders over. Resultaat: winkelsuitingstijdenwet, verboden in de richting van abortus en euthanasie. Waarom mag ik dat soort beslissingen niet zelf nemen? Waarom denken mensen dat ze me dat moeten verbieden omdat ze iets NIET weten?
[..]
Nee, ik heb het ook eerder over bijvoorbeeld de vraagstukken voor ethische commissies in een ziekenhuis. Die moeten een miljoen aanbesteden en kiezen of ze gaan voor een nieuwe kinderleukemie behandelmethode of een beter echo apparaat zodat problemen bij de geboorte van baby's eerder aan het licht komen. Hoe ga je zoiets via de logica oplossen? Ga je bewijzen dat het naarder is om te sterven tijdens je geboorte dan aan leukemie, of andersom? Waaraan zou jij je miljoen besteden?quote:Dat moet helemaal niet. ik kan uitstekend slapen zonder antwoord op alle vragen. Als je niet kan bewijzen dat drugs slecht zijn moet je het niet verbieden.
[..]
Hmm, mensen die zich laten invriezen om eeuwen later weer tot leven te worden gewekt?quote:De wetenschap is geen zingevingssysteem. Je hebt geen argument. En ik maak graag zelf uit wat mijn menselijke maat is, dat hoeft iemand anders niet voor mij te doen.
Erm, het is niet de winkeltijdenwet die moeilijk doet over de zondag; sterker nog juist in die wet werd het mogelijk om op zondag open te zijn. (Koopzondag, toeristenbesluit, etc.) Het is de Zondagswet die de zondag kaapt, en als ik zo door de tekst lees is er maar één motivatie; gristenen.quote:Op donderdag 25 juni 2009 09:16 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
En ook, die winkelsluitingswet is er mede vanwege de eenmans bedrijfjes. Mensen die het niet kunnen veroorloven om personeel in te huren, maar door de concurrentie wel worden gedwongen 7 dagen per week open te zijn. Die mensen verdienen toch ook een dag rust?
Of willen we naar een maatschappij waarin er alleen nog maar hele grote supermarkten en zo zijn.
Er zijn wel meerdere argumenten te geven voor een niet winkel dag.
De overheid hoeft mij niet te beschermen tegen fantoomgevaren die voortkomen uit een persoonlijke levensovertuiging. Dat is ook geen taak voor de overheid. De confessionelen gaan de fout in door niet alleen de voorwaarden te scheppen waarin ze zelf kunnen doen wat ze willen (geen abortus, rust op zondag, etc.) maar deze dingen ook nog eens buiten hun achterban op proberen te leggen. Ik neem aan dat iedereen in verzet komt als de Nationale Staphorster Partij haar standpunt over vaccinaties probeert door te drukken.quote:Het is de taak van de staat om zijn burgers te beschermen, maar jij vind dat ze daarin dus te ver gaan?
Je kan argumenteren dat er regels nodig zijn in het verkeer. Vooral omdat de gevolgen van regelloos verkeer makkelijk te demonstreren zijn. Ik hoef niet persé iedere regel af te schaffen. Maar je moet met goede argumenten komen.quote:Op donderdag 25 juni 2009 09:16 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Dus eigenlijk zouden ze stoplichten moeten afschaffen, verkeersregels ook maar, want ieder mens kan net zo goed voor zichzelf denken?
Die mensen overzien de gevolgen van het verbod niet.quote:Misschien willen mensen jou dat soort dingen verbieden omdat zij er van uitgaan dat jij de consequenties van bijvoorbeeld een abortus niet overziet. \
Die mensen kunnen toch gewoon een dag dicht gaan? Daar hebben ze toch geen wet voor nodig?quote:En ook, die winkelsluitingswet is er mede vanwege de eenmans bedrijfjes. Mensen die het niet kunnen veroorloven om personeel in te huren, maar door de concurrentie wel worden gedwongen 7 dagen per week open te zijn. Die mensen verdienen toch ook een dag rust?
Als je een product hebt, komen er klanten. Niet iedereen wil brood uit de supermarkt, dus bakkers hebben alle kans. Ook zonder winkelsluitingstijdenwet.quote:Of willen we naar een maatschappij waarin er alleen nog maar hele grote supermarkten en zo zijn.
Er zijn wel meerdere argumenten te geven voor een niet winkel dag.
Ja. "democratie" word misbruik om mensen iemand anders (religieuze/moralistische) regels op te leggen. Dat gaat idd veel te ver.quote:Het is de taak van de staat om zijn burgers te beschermen, maar jij vind dat ze daarin dus te ver gaan?
[..]
Je bent het dus met me eens dat het verbod op drugs moet worden afgeschaft?quote:Nee,
Aan het slechten van handelsbarrières voor ontwikkelingslanden en het jagen op mensen die (voor economisch gewin) Afrikaanse regimes onstabiel houden. Als je levens wilt redden heb je geen medische apparatuur nodig, de meeste kinderen gaan dood aan honger en oorlog. Logisch genoeg?quote:ik heb het ook eerder over bijvoorbeeld de vraagstukken voor ethische commissies in een ziekenhuis. Die moeten een miljoen aanbesteden en kiezen of ze gaan voor een nieuwe kinderleukemie behandelmethode of een beter echo apparaat zodat problemen bij de geboorte van baby's eerder aan het licht komen. Hoe ga je zoiets via de logica oplossen? Ga je bewijzen dat het naarder is om te sterven tijdens je geboorte dan aan leukemie, of andersom? Waaraan zou jij je miljoen besteden?
[..]
Moeten ze toch zelf weten?quote:Hmm, mensen die zich laten invriezen om eeuwen later weer tot leven te worden gewekt?
Ff snel, heb niet zoveel tijd, reageer daarom op 1 punt.quote:Op donderdag 25 juni 2009 10:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Je bent het dus met me eens dat het verbod op drugs moet worden afgeschaft?
Als drugs legaal zijn, zijn er helemaal geen smokkelaars. Propaganda is tricky, niet?quote:Op donderdag 25 juni 2009 13:26 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ff snel, heb niet zoveel tijd, reageer daarom op 1 punt.
Ja daar ben ik het mee eens. Sterker nog, ik vind dat alle drugs die wordt ingenomen door politie en justitie, bijvoorbeeld door de marine voor de kust van zuid amerika, via de staat weer verkocht moet worden. Zo pak je smokkelaars twee keer.
1 keer omdat de ondeschepte lading niet verkocht kan worden en de andere keer omdat de ladingen die wel hun weg vinden naar Nederland weg geconcureert worden omdat de staat een soort monopolie heeft op drugs. Ze raken het dus gewoonweg niet kwijt voor de hoge prijs en moeten ze dus genoegen nemen met minder rendement per drugstransport.
Dit gaat volgens mij op voor softdrugs en coke en mdma.
Ik weet zeker dat met zo'n soort beleid het voor drugstransporteurs een stuk minder verdienstelijk wordt om drugs naar Nederland te smokkelen.
Geniet zequote:Ik ga nu genieten van de zon.
Nou, ik denk nog wat pragmatisch. We krijgen het uiteraad niet voor elkaar om de drugs mondiaal legaal te maken dus blijven er altijd smokkelaars, ergens heen. Die dan alleen niet meer naar Nederland komen.quote:Op donderdag 25 juni 2009 13:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Als drugs legaal zijn, zijn er helemaal geen smokkelaars. Propaganda is tricky, niet?![]()
[..]
Geniet ze
Als drugs legaal zijn is er niets aan de hand. De machtsbalans word verstoord door het verbod op drugs, niet door drugs.quote:Op vrijdag 26 juni 2009 14:14 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Nou, ik denk nog wat pragmatisch. We krijgen het uiteraad niet voor elkaar om de drugs mondiaal legaal te maken dus blijven er altijd smokkelaars, ergens heen. Die dan alleen niet meer naar Nederland komen.
Daarbij blijft drugs altijd een ding dat de machtsbalans uit evenwicht gooit. Wij hebben daar niet zo'n last van als lucratieve Nederlandse gebruikers, maar reken maar dat het voor de Afghaanse en Irakeze politie een pain in the ass is dat er mensen zoveel geld verdienen met drugs telen en verkopen dat ze hele milities kunnen opzetten en onderhouden. Ik zou als jonge Afghaan/Irakees ook niet kiezen voor een ambtenaren salaris...
Excuus dat ik in medias res inval, maar over wat voor onderzoek heeft Scaurus het? En waar slaat diequote:Ongekende staaltjes dogmatiek worden vertoont in 'wetenschappelijke' topics, waarin zogenaamd 'Darwinian minded' antitheïsten tegen al het recente biologische onderzoek (:') ! ) in de atheïstische orthodoxie verkondigen. Geloof is parasitair, achterlijk, onderdrukkend, und so weiter.
Scaurus komt niet meer op Fok. Hij heeft geprobeert zich voor te doen als Atheïst, maar redeneerde als een gelovige en kreeg ruzie met mensen die hem daarop wezen.quote:Op vrijdag 26 juni 2009 15:44 schreef Wouter1989 het volgende:
[..]
Excuus dat ik in medias res inval, maar over wat voor onderzoek heeft Scaurus het? En waar slaat diedaarna op?
Ja, dat snap ik... Maar drugs blijft vast altijd wel ergens verboden. Al is het maar Noord-Korea...quote:Op vrijdag 26 juni 2009 15:38 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Als drugs legaal zijn is er niets aan de hand. De machtsbalans word verstoord door het verbod op drugs, niet door drugs.
Non argumentquote:Op zaterdag 27 juni 2009 17:40 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ja, dat snap ik... Maar drugs blijft vast altijd wel ergens verboden. Al is het maar Noord-Korea...
Dan alsnog wordt er gesmokkeld.
Drugs gooit de machtsbalans alleen uit evenwicht omdat er zoveel geld in omgaat, omdat het illegaal is.quote:Op vrijdag 26 juni 2009 14:14 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Nou, ik denk nog wat pragmatisch. We krijgen het uiteraad niet voor elkaar om de drugs mondiaal legaal te maken dus blijven er altijd smokkelaars, ergens heen. Die dan alleen niet meer naar Nederland komen.
Daarbij blijft drugs altijd een ding dat de machtsbalans uit evenwicht gooit. Wij hebben daar niet zo'n last van als lucratieve Nederlandse gebruikers, maar reken maar dat het voor de Afghaanse en Irakeze politie een pain in the ass is dat er mensen zoveel geld verdienen met drugs telen en verkopen dat ze hele milities kunnen opzetten en onderhouden. Ik zou als jonge Afghaan/Irakees ook niet kiezen voor een ambtenaren salaris...
Nou en? Feit blijft dat de meeste problemen worden veroorzaakt door het verbod op drugs, niet door drugs zelf. Dat machtige mensen er voordeel bij hebben om drugs te verbieden en daar hun best voor zullen blijven doen verandert niets aan de feiten.quote:Op zaterdag 27 juni 2009 17:40 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ja, dat snap ik... Maar drugs blijft vast altijd wel ergens verboden. Al is het maar Noord-Korea...
Dan alsnog wordt er gesmokkeld.
Hier ben ik het helemaal met je eens.quote:Op zaterdag 27 juni 2009 20:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nou en? Feit blijft dat de meeste problemen worden veroorzaakt door het verbod op drugs, niet door drugs zelf. Dat machtige mensen er voordeel bij hebben om drugs te verbieden en daar hun best voor zullen blijven doen verandert niets aan de feiten.
Ok, dus als heel de wereld heroïne en cocaïne gaat gebruiken zoals het op dit moment drank gebruikt dan zijn alle problemen opgelost? Papaverboeren blij, iedereen aan de drugs, dus iedereen blij... Een utopiequote:Op zaterdag 27 juni 2009 20:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nou en? Feit blijft dat de meeste problemen worden veroorzaakt door het verbod op drugs, niet door drugs zelf. Dat machtige mensen er voordeel bij hebben om drugs te verbieden en daar hun best voor zullen blijven doen verandert niets aan de feiten.
En wat is daar mis mee? Het huidige gebruik van alcohol (een van de gevaarlijkste harddrugs) is ook geen reden om het einde van de wereld te voorspellen of alcohol te verbieden.quote:Op zondag 28 juni 2009 16:08 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ok, dus als heel de wereld heroïne en cocaïne gaat gebruiken zoals het op dit moment drank gebruikt dan zijn alle problemen opgelost? Papaverboeren blij, iedereen aan de drugs, dus iedereen blij... Een utopie
Het is wel haalbaar maar machtige mensen hebben er geen belang bij dus laten ze het niet toe.quote:Ik vind het een vrij onhoudbare stelling die jullie poneren. Hij is praktisch niet haalbaar,
Alsof iedereen in het westen welbewust en overwogen aan de alcohol gaatquote:en gebaseerd op een wereldvisie dat het er overal hetzelfde aan toe gaat als in het westen, waar de beslissing om wel of niet te gebruiken gemaakt wordt door opgeleide mensen met in ieder geval een soort van toekomst.
Mensen maken die keuze ook zelf. Daarom word er zo veel aan verdient.quote:En aan het einde van deze discussie komt het vrije wil argument weer. "Natuurlijk moet drugs legaal zijn, want ieder mens kan zelf wel kiezen of hij wel of niet gebruikt, er is dus helemaal geen noodzaak voor een verbod."
Het verbod is niet te handhaven. Drugs zijn gewoon vrij verkrijgbaar. Het is moeilijker om aan alcohol te komen. Als je het gebruik wilt beperken moet je het JUIST legaliseren.quote:Als je het probleem op deze manier bekijkt zorgt het verbod inderdaad enkel voor problemen. Maar reken de menselijke zwakte mee en dan is een verbod gewoon weg nodig.
De gevolgen van alcohol en heroïne liggen mijlen ver uit elkaar. Een persoon met een heroine verslaving zal tot grotere lengten gaan om zijn shot te krijgen. Tevens zijn de naeffecten van het gebruik langer. Een goede arbeider kan na een avondje stevig drinken de volgende dag wel weer werken. Iemand die zich ongebreideld tegoed heeft gedaan aan heroïne niet.quote:Op zondag 28 juni 2009 16:25 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En wat is daar mis mee? Het huidige gebruik van alcohol (een van de gevaarlijkste harddrugs) is ook geen reden om het einde van de wereld te voorspellen of alcohol te verbieden.
[..]
En dus is het niet haalbaar. Of hanteer ik een verkeerde definitie van het woord haalbaar?quote:Het is wel haalbaar maar machtige mensen hebben er geen belang bij dus laten ze het niet toe.
[..]
Nee dat doen ze niet. Dus kunnen we ervan uitgaan dat ze dat ook niet met heroïne en cocaïne doen als het net zo vrij verkrijgbaar wordt als alcohol. En zoals hier boven genoemd zijn de effecten anders. Deze opmerking versterkt mijn punt.quote:Alsof iedereen in het westen welbewust en overwogen aan de alcohol gaat![]()
[..]
De definitie van een verslaafd: ver·slaafd bn niet in staat los te komen vd genoemde gewoonte.quote:Mensen maken die keuze ook zelf. Daarom word er zo veel aan verdient.
[..]
Onzin. Drank is goedkoper en op meer plaatsen te verkrijgen dan harddrugs. Ik kan geen winkel binnen lopen en een zak coke halen. Desalnietemin is drugs wel te verkrijgen, maar dan in veel kleinere hoeveelheden. Echt een onzinnige opmerking deze laatste, laten we wel bij de feiten blijven.quote:Het verbod is niet te handhaven. Drugs zijn gewoon vrij verkrijgbaar. Het is moeilijker om aan alcohol te komen. Als je het gebruik wilt beperken moet je het JUIST legaliseren.
Zegt wie?quote:Op zondag 28 juni 2009 16:53 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
De gevolgen van alcohol en heroïne liggen mijlen ver uit elkaar. Een persoon met een heroine verslaving zal tot grotere lengten gaan om zijn shot te krijgen. Tevens zijn de naeffecten van het gebruik langer. Een goede arbeider kan na een avondje stevig drinken de volgende dag wel weer werken. Iemand die zich ongebreideld tegoed heeft gedaan aan heroïne niet.
Je doet alsof iedereen morgen ineens naar de cokewinkel gaat als die morgen legaal zou zijn. Mensen die drugs willen gebruiken, komen er sowieso wel aan, alleen nu is de vraag nog maar of het product wel veilig is gezien het via een illegaal circuit loopt.quote:En dus is het niet haalbaar. Of hanteer ik een verkeerde definitie van het woord haalbaar?
Machtige mensen, te noemen regeringen hebben er inderdaad geen baat bij als hun hele bevolking aan de drugs gaat. Er moet immers geproduceerd worden, het land moet verdedigd worden, de leiders van morgen moeten opgevoed en geschoold worden om het land te regeren.
Kwestie van eigen keuze he. Of gaan oude mannetjes die mij helemaal niet kennen ineens bepalen wat ik wel en niet in mijn eigen lichaam mag stoppen?quote:Nee dat doen ze niet. Dus kunnen we ervan uitgaan dat ze dat ook niet met heroïne en cocaïne doen als het net zo vrij verkrijgbaar wordt als alcohol. En zoals hier boven genoemd zijn de effecten anders. Deze opmerking versterkt mijn punt.
Goedhartig van je dat je zo om de medemens geeft, maar de enige persoon die zo'n keuze kan maken is die persoon zelf.quote:De definitie van een verslaafd: ver·slaafd bn niet in staat los te komen vd genoemde gewoonte.
Als mensen verslaafd zijn maken ze niet meer in vrijheid de keuze om te gebruiken. Er bestaat dus eigenlijk geen keuze meer. Daar alcohol verslaving minder heftig is dan een heroïne/cocaïne verslavingen, en de verslaving na enkele malen gebruik (vooral bij heroine) al kan beginnen, leidt ik hieruit af dat deze middelen minder aan de menselijke keuze overlaten. Om deze reden moeten mensen tegen deze middelen in bescherming worden genomen.
Drugslijnen zijn vaak 24/7 beschikbaar en het wordt vaak ook nog bezorgd, op de bezorgservice van Heineken na ken ik geen bedrijf die 24/7 alcohol aan de deur bezorgt, dus laten we even bij de feiten blijven.quote:Onzin. Drank is goedkoper en op meer plaatsen te verkrijgen dan harddrugs. Ik kan geen winkel binnen lopen en een zak coke halen. Desalnietemin is drugs wel te verkrijgen, maar dan in veel kleinere hoeveelheden. Echt een onzinnige opmerking deze laatste, laten we wel bij de feiten blijven.
Goed punt. Dus de drugshandhaving is eigenlijk geheel nutteloos omdat iedereen toch gewoon aan drugs kan komen op ieder moment dat het hem/haar uitkomt? Regel jij dan nu ff een adresje voor me in Bloemendaal, bezorgen mag ook. Ik wil een gram coke en ik wil er eventueel zelfs de deur voor uit.quote:Op zondag 28 juni 2009 17:48 schreef boyv het volgende:
[..]
Zegt wie?
[..]
Je doet alsof iedereen morgen ineens naar de cokewinkel gaat als die morgen legaal zou zijn. Mensen die drugs willen gebruiken, komen er sowieso wel aan, alleen nu is de vraag nog maar of het product wel veilig is gezien het via een illegaal circuit loopt.
Ze bepalen toch ook wat anderen wel en niet in jou lichaam mogen stoppen?quote:[..]
Kwestie van eigen keuze he. Of gaan oude mannetjes die mij helemaal niet kennen ineens bepalen wat ik wel en niet in mijn eigen lichaam mag stoppen?
[..]
Het probleem is juist dat verslaafden geen controle meer hebben over hun handelingen. Ze willen niet gebruiken maar ze moeten wel. Dan heb je als individu geen keuze meer. Kijk de film Adam & Paul een keer voor een realistisch beeld van heroïne gebruik.quote:Goedhartig van je dat je zo om de medemens geeft, maar de enige persoon die zo'n keuze kan maken is die persoon zelf.
[..]
Staan die in de gouden gids?quote:Drugslijnen zijn vaak 24/7 beschikbaar en het wordt vaak ook nog bezorgd, op de bezorgservice van Heineken na ken ik geen bedrijf die 24/7 alcohol aan de deur bezorgt, dus laten we even bij de feiten blijven.
Een station is dan je beste vriend.quote:Op zondag 28 juni 2009 18:08 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Goed punt. Dus de drugshandhaving is eigenlijk geheel nutteloos omdat iedereen toch gewoon aan drugs kan komen op ieder moment dat het hem/haar uitkomt? Regel jij dan nu ff een adresje voor me in Bloemendaal, bezorgen mag ook. Ik wil een gram coke en ik wil er eventueel zelfs de deur voor uit.
Ik snap je punt wel, maar je moet zeker wel bekend zijn met de scene van de plaats waar je woont. In amsterdam struikel je zowat over de dealers, maar hier in Bloemendaal, de voorsteden van Amsterdam en rottemekutterdammeveen in Groningen wordt het lastig hoor!
Je kan er overigens wel drank kopen...
Dat bedoel ik niet. Als men zonodig denkt voor mij te kunnen kiezen en dingen in mijn leven kunnen gaan beslissen, dan heb ik liever dat ze m'n kamer gaan opruimen. Keuzes maken kan ik heel goed zelf. Ik snap überhaupt niet dat iemand ook maar kan toestaan om iemand het leven van een ander te laten bepalen.quote:Ze bepalen toch ook wat anderen wel en niet in jou lichaam mogen stoppen?
Met dezelfde redenatie zou alcohol, lijm en liefde ook verboden kunnen worden.quote:Het probleem is juist dat verslaafden geen controle meer hebben over hun handelingen. Ze willen niet gebruiken maar ze moeten wel. Dan heb je als individu geen keuze meer. Kijk de film Adam & Paul een keer voor een realistisch beeld van heroïne gebruik.
Dat zou wel mogelijk zijn. Niet dat mijn financiële situatie dat toelaat, maar dat is slechts omdat de prijs kunstmatig hoog wordt gehouden 'door' de regering die uit alle macht drugstransport onderschept en de dope vernietigd. Het verlies wordt doorberekend aan wat de gebruiker uiteindelijk voor een gram betaalt.quote:Staan die in de gouden gids?
Kun jij een verjaardagsfeestje geven voor 50 man en ze voorzien van coke? En ik bedoel niet of het in theorie mogelijk is, maar is het feitelijk mogelijk voor jou gezien je netwerk, je financiele situatie etc?
Ik kan wel voor 50 man bier aanschaffen, maar voor 50 coke gebruikers schiet mijn maandsalaris echt te kort.
Ik ga zo naar Amsterdam, maar ik zal ff kijken of er op Bloemendaal NS iets te kopen valt.quote:
We leven in een democratische rechtsstaat. Een gevolg daarvan is dat mensen shit voor jou bepalen. Onder andere dus waar jou vrijheid en de vrijheid van een ander elkaar raken. Misschien zou het, als heel Nederland zou bestaan uit psychisch stabiele personen het wel goed zijn om drugs te legaliseren. Maar de wetten zijn er voor iedereen. En voor velen denk ik dat het zeker goed is dat er drugsregulatie plaats vind. Al is het alleen maar om drugsgebruik met mate te bevorderen.quote:[..]
Dat bedoel ik niet. Als men zonodig denkt voor mij te kunnen kiezen en dingen in mijn leven kunnen gaan beslissen, dan heb ik liever dat ze m'n kamer gaan opruimen. Keuzes maken kan ik heel goed zelf. Ik snap überhaupt niet dat iemand ook maar kan toestaan om iemand het leven van een ander te laten bepalen.
[..]
Verschil is dat alcohol, lijm en liefde nog een functie hebben/hadden naast de menselijke geest verdoven.quote:Met dezelfde redenatie zou alcohol, lijm en liefde ook verboden kunnen worden.
Ok dus het drugsregulatie systeem is niet geheel nutteloos daar jij en ik geen drugsparty kunnen geven. En over de rest heb je gewoon gelijk. Drugs wordt duurder door verboden. Check ook even mijn post hierover op de vorige pagina.quote:[..]
Dat zou wel mogelijk zijn. Niet dat mijn financiële situatie dat toelaat, maar dat is slechts omdat de prijs kunstmatig hoog wordt gehouden 'door' de regering die uit alle macht drugstransport onderschept en de dope vernietigd. Het verlies wordt doorberekend aan wat de gebruiker uiteindelijk voor een gram betaalt.
Een legaal circuit zou sowieso de prijs al drastisch verlagen en kwaliteitscontrole opleveren. Alles in het voordeel van de gebruiker.
Een persoon met heroïne verslaving is er globaal net zo erg aan toe als een alcohol verslaafde. Maar:quote:Op zondag 28 juni 2009 16:53 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
De gevolgen van alcohol en heroïne liggen mijlen ver uit elkaar. Een persoon met een heroine verslaving zal tot grotere lengten gaan om zijn shot te krijgen. Tevens zijn de naeffecten van het gebruik langer. Een goede arbeider kan na een avondje stevig drinken de volgende dag wel weer werken. Iemand die zich ongebreideld tegoed heeft gedaan aan heroïne niet.
[..]
Hoe je het ook gebruikt, het is wel haalbaar en nodig om problemen op te l9ossen. Te veel mensen profiteren van die problemen en willen ze in stand houden. Daarom gebeurd het niet.quote:En dus is het niet haalbaar. Of hanteer ik een verkeerde definitie van het woord haalbaar?
Vergeet de farmaceutische industrie niet. De primaire producent van drugs. Ze willen geen concurrentie van goedkope plantendrugs. Een plantje kan je niet patenteren. Daar kunnen ze niet genoeg mee verdienen. En vergeet religieuze leiders niet. Religie verdraagt gaan andere drugs.quote:Machtige mensen, te noemen regeringen hebben er inderdaad geen baat bij als hun hele bevolking aan de drugs gaat. Er moet immers geproduceerd worden, het land moet verdedigd worden, de leiders van morgen moeten opgevoed en geschoold worden om het land te regeren.
[..]
De effecten van verslaving zijn helemaal niet anders. De andersoortige effecten van andere drugs dan alcohol is juist een argument voor het verbieden van alcohol en het legaliseren van MDMA, wiet en paddo's. Je bent doordrenkt van propaganda.quote:Nee dat doen ze niet. Dus kunnen we ervan uitgaan dat ze dat ook niet met heroïne en cocaïne doen als het net zo vrij verkrijgbaar wordt als alcohol. En zoals hier boven genoemd zijn de effecten anders. Deze opmerking versterkt mijn punt.
[..]
Verslaving aan werk, sex, en religie. Hoe wil je die aanpakken?quote:De definitie van een verslaafd: ver·slaafd bn niet in staat los te komen vd genoemde gewoonte.
Het verbieden van drugs doet daar niets tegen. Integendeel. Legaliseren is een begin van een oplossing.quote:Als mensen verslaafd zijn maken ze niet meer in vrijheid de keuze om te gebruiken. Er bestaat dus eigenlijk geen keuze meer. Daar alcohol verslaving minder heftig is dan een heroïne/cocaïne verslavingen, en de verslaving na enkele malen gebruik (vooral bij heroine) al kan beginnen, leidt ik hieruit af dat deze middelen minder aan de menselijke keuze overlaten. Om deze reden moeten mensen tegen deze middelen in bescherming worden genomen.
[..]
Nee. Dat is gewoon niet waar. Ik kan op elk uur van de dag coke krijgen. Maar als de kroeg dicht is heb ik niks.quote:Onzin. Drank is goedkoper en op meer plaatsen te verkrijgen dan harddrugs.
Ik kan binnen een half uur aan kilo's coke komen. Je praat poep.quote:Ik kan geen winkel binnen lopen en een zak coke halen. Desalnietemin is drugs wel te verkrijgen, maar dan in veel kleinere hoeveelheden. Echt een onzinnige opmerking deze laatste, laten we wel bij de feiten blijven.
Alleen daarom al is het verbod nutteloos. Daar komen de negatieve effecten van het verbod bovenop, zo moeilijk is het niet.quote:Op zondag 28 juni 2009 18:08 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Goed punt. Dus de drugshandhaving is eigenlijk geheel nutteloos omdat iedereen toch gewoon aan drugs kan komen op ieder moment dat het hem/haar uitkomt?
Dat is het meest misbruikte argument. "We" hebben besloten dat.quote:Op zondag 28 juni 2009 18:57 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ik ga zo naar Amsterdam, maar ik zal ff kijken of er op Bloemendaal NS iets te kopen valt.
[..]
We leven in een democratische rechtsstaat.\
Paddo's wiet en MDMA hebben ook zeer nuttige eigenschappen.quote:Op zondag 28 juni 2009 18:57 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Verschil is dat alcohol, lijm en liefde nog een functie hebben/hadden naast de menselijke geest verdoven.
[..]
hier in Oost groningen word hennep trouwens gewoon verbouwd op akkers. Dat is trouwens wel een raar gezicht, en ik heb in de beginjaren van hempflax (het verwerkend bedrijf) weleens een paar gasten gezien die ervan probeerden te roken (die zullen echter nog wel een tijdje ziek geweest zijn, aangezien het teelt hennep van een ander geslacht is, en geen tot weinig werkzame stof bevat)quote:Op zondag 28 juni 2009 21:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is het meest misbruikte argument. "We" hebben besloten dat.
Maar "we" hebben helemaal niets besloten. Bange huismamma's zijn bang gemaakt met propagandafilmpjes omdat katoenboren van een concurrent product (hennep) af wilden. En vergeet de propaganda van de concurrerende drug religie niet.
Net zoals we niet hebben besloten paddo's te verbieden. De Telegraaf spuide een half jaar lang propaganda voor bisschop Klink voor het verbod. Een probleemloze drug waar plotseling mensen gek van werden (hoewel dat niet bewezen is).
"De democratie" is geen argument omdat de stemmers geen directe invloed hebben en te makkelijk te beïnvloeden zijn door een religieuze of commerciële elite die voordeel heeft bij een verbod.
Ja, alcohol vind ik ook verschrikkelijk. Er gaan aan niets anders zoveel gezinnen aan kapot...quote:Op zondag 28 juni 2009 19:03 schreef boyv het volgende:
Ik snap echt niet hoe je het gebruik van alcohol goed kan keuren en een willekeurige andere drug afkeurt![]()
Alcohol is tot op heden nog steeds de meest gebruikte drug, levert de meeste verslaafden op, is in combinatie met verkeer al decennia een killer. En dat terwijl iedereen vanaf 12-13 jaar er tegenwoordig al aan zit.
ik ga vanavond wel verder
Haast alle religies staan sommige drugs toe (alcohol, tabak ..) en een aantal ervan gebruiken zelfs drugs bij ceremonies.quote:Op maandag 29 juni 2009 10:59 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ja, alcohol vind ik ook verschrikkelijk. Er gaan aan niets anders zoveel gezinnen aan kapot...
Mja en dan te bedenken dat het begonnen is als een manier om water te zuiveren...
De overstap naar het gebruik van alcohol als een recreatieve drug is te betreuren.
De mens kan gewoon geen maat houden. Misschien is dat wel waarom veel religies en levensbeschouwingen tegen het gebruik van alcohol en drugs zijn. O.A ook het boeddhisme omdat een verslaving de weg naar verlichting vertraagd.
Rastafari!quote:Op maandag 29 juni 2009 11:15 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
Haast alle religies staan sommige drugs toe (alcohol, tabak ..) en een aantal ervan gebruiken zelfs drugs bij ceremonies.
Hoeveel recreatieve heroine gebruikers ken je?quote:Op zondag 28 juni 2009 21:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Een persoon met heroïne verslaving is er globaal net zo erg aan toe als een alcohol verslaafde. Maar:
1. Niet iedere gebruiker is een verslaafde (ook heroïne is recreatief bruikbaar)
2. Een verbod helpt niet tegen verslaving. Legalisatie, regulatie en hulpverlening helpt misschien tegen verslaving. Maar dat kan niet zolang het verboden is.
Of: Drugs in het algemeen zorgen voor problemen, een algemeen verbod is een pragmatische oplossing waar haken en ogen aan zitten. Een algemene legalisering van drugs is ook een pragmatische oplossing waar haken en ogen aan zitten.quote:Het verbod zorgt voor problemen en vervolgens worden die problemen weer gebruikt als argument voor het verbod. Een circelredenering waar de gemiddelde religie jaloers op is.
[..]
Je hebt wel gelijk, het zal wel wat van de problemen oplossen, maar niet alles. Ik denk dat regulatie een betere gok is dan legalisatie.quote:Hoe je het ook gebruikt, het is wel haalbaar en nodig om problemen op te l9ossen. Te veel mensen profiteren van die problemen en willen ze in stand houden. Daarom gebeurd het niet.
[..]
Eens, daar zitten ook grote belangen. Maarja, ze moeten ook veel geld verdienen omdat investeringen in nieuwe soorten medicijnen kostbaar zijn. En veel medicijnen van de pharmaceutische industrie hebben echt geen last van concurentie. Een schizofreen moet echt niet aan de wiet de lsd of de heroine gaan.quote:Vergeet de farmaceutische industrie niet. De primaire producent van drugs. Ze willen geen concurrentie van goedkope plantendrugs. Een plantje kan je niet patenteren. Daar kunnen ze niet genoeg mee verdienen. En vergeet religieuze leiders niet.
[..]
Ze verdraagt wel drank. Maar is Marx op dit punt niet een beetje achterhaald?quote:En vergeet religieuze leiders niet.
Religie verdraagt gaan andere drugs.
Dus iemand verslaafd aan heroine kan net zo makkelijk afkicken als iemand met een gok verslaving? Het onderscheid tussen geestelijke en lichamelijke afhankelijkheid bestaat eigenlijk niet?quote:De effecten van verslaving zijn helemaal niet anders. De andersoortige effecten van andere drugs dan alcohol is juist een argument voor het verbieden van alcohol en het legaliseren van MDMA, wiet en paddo's. Je bent doordrenkt van propaganda.
De boeddhistische leer implementeren. Verslavingen zijn er dus al genoeg, iedere verslaving minder is een stap dichter bij de verlichting. De mens moet aan zichzelf schaven. Dat schaven moet van binnenuit gebeuren, niet door er pillen in te stoppen of iets dergelijks.quote:[..]
Verslaving aan werk, sex, en religie. Hoe wil je die aanpakken?
[..]
Nogmaals, regulatie is mijnsinziens de oplossingquote:Het verbieden van drugs doet daar niets tegen. Integendeel. Legaliseren is een begin van een oplossing.
[..]
pic?quote:Nee. Dat is gewoon niet waar. Ik kan op elk uur van de dag coke krijgen. Maar als de kroeg dicht is heb ik niks.
[..]
pic?quote:Ik kan binnen een half uur aan kilo's coke komen. Je praat poep.
Klopt helemaal. OA. wijn bij de eucharistie. En jezus zei zelfs: Laten we ons bezatten en het morgen nog een keer proberen.quote:Op maandag 29 juni 2009 11:15 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
Haast alle religies staan sommige drugs toe (alcohol, tabak ..) en een aantal ervan gebruiken zelfs drugs bij ceremonies.
20% van de mensen kan geen maat houden. Maar ik accepteer het voor iedereen verbieden van drugs niet als oplossing.quote:
Andere benadering:quote:Op maandag 29 juni 2009 13:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
20% van de mensen kan geen maat houden. Maar ik accepteer het voor iedereen verbieden van drugs niet als oplossing.
8quote:Op maandag 29 juni 2009 11:50 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Hoeveel recreatieve heroine gebruikers ken je?
Je wilt naar de huidige situatie, verboden maar "reguleren" met repressie en gedoogbeleid? Die ellende hebben we nu.quote:Regulatie zou inderdaad wel helpen, legalisatie zou het probleem verergeren.
De staat als commerciële partij? Of een staat die veel te dure drugs verkoopt die niemand wil hebben? De staat als dealer is geen succes.quote:Er zijn meerdere manieren om drugsteelt uit de handen van de criminaliteit te halen. Oa de staat als hoofddealer aanwijzen zou helpen.
[..]
Welke?quote:Of: Drugs in het algemeen zorgen voor problemen, een algemeen verbod is een pragmatische oplossing waar haken en ogen aan zitten. Een algemene legalisering van drugs is ook een pragmatische oplossing waar haken en ogen aan zitten.
Dat zegt ook niemand. Je kan alleen kiezen tussen legalisatie waarmee je alle criminaliteits- en corruptie problemen oplost of het handhaven van het verbod met de bijbehorende ellende tot burgeroorlogen aan toe. Mij lijkt de keuze makkelijk.quote:Het is denk ik niet zo zwart wit als jullie deze stelling doen voorkomen. Totale legalisering gaat nooit alle problemen oplossen.
[..]
Je kan niet reguleren zonder legalisatie.quote:Je hebt wel gelijk, het zal wel wat van de problemen oplossen, maar niet alles. Ik denk dat regulatie een betere gok is dan legalisatie.
[..]
De farmaceutische industrie verdient meer dan genoeg aan hun drugs. En ze krijgen bij het minste geringste subsidie omdat ze anders zogenaamd geen "nieuwe" medicijnen kunnen bedenken. Ik zou me eerst een goed informeren voordat je met dit soort zielige verhalen aankomt.quote:Eens, daar zitten ook grote belangen. Maarja, ze moeten ook veel geld verdienen omdat investeringen in nieuwe soorten medicijnen kostbaar zijn. En veel medicijnen van de pharmaceutische industrie hebben echt geen last van concurentie. Een schizofreen moet echt niet aan de wiet de lsd of de heroine gaan.
[..]
Nee. Religie vertoont alle kenmerken van een drug.quote:Ze verdraagt wel drank. Maar is Marx op dit punt niet een beetje achterhaald?
[..]
Ik denk dat het een stuk lastiger is om van een geestelijke verslaving als gokken of religie af te komen.quote:Dus iemand verslaafd aan heroine kan net zo makkelijk afkicken als iemand met een gok verslaving? Het onderscheid tussen geestelijke en lichamelijke afhankelijkheid bestaat eigenlijk niet?
[..]
Maar dat moet ieder individu zelf doen. je kan het niet afdwingen met verboden of geweld.quote:De boeddhistische leer implementeren. Verslavingen zijn er dus al genoeg, iedere verslaving minder is een stap dichter bij de verlichting. De mens moet aan zichzelf schaven. Dat schaven moet van binnenuit gebeuren, niet door er pillen in te stoppen of iets dergelijks.
[..]
Dat kan niet zonder legalisatie.,quote:Nogmaals, regulatie is mijnsinziens de oplossing
[..]
Maak je eigen pics maarquote:pic?
[..]
pic?
Verkeerde insteek. "Drugs" draait meer om gedrag dan om een bepaalde substantie. Je laat je in het ootje nemen door een sterk staaltje propaganda: De Opiumlijst.quote:Op maandag 29 juni 2009 14:11 schreef Matteüs het volgende:
Dus die artikelen verbieden die die stoffen bezitten? Jazeker...
Dus je doet net alsof het allemaal niet aan die stoffen ligt.quote:Op maandag 29 juni 2009 16:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Verkeerde insteek. "Drugs" draait meer om gedrag dan om een bepaalde substantie. Je laat je in het ootje nemen door een sterk staaltje propaganda: De Opiumlijst.
Drugs: FOK!, nicotine, sex, suiker, werken, alcohol, topsport, geld, tv kijken, eten, adrenaline, muziek, religie, coke, videogames, bungee jumpen, lezen, roddelen, dansen, macht, shoppen, schoonmaken, THC, LSD, TLC, muziek, mediteren, cafeine, ...
En al die mensen die dood gaan aan overwerk (in Japan hebben ze er een speciaal woord voor bedacht) en in een kliniek zitten wegen sex- of gameverslaving doen ook net alsof?quote:Op maandag 29 juni 2009 16:18 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Dus je doet net alsof het allemaal niet aan die stoffen ligt.
Je zult met goede argumenten moeten komen.quote:Dan is discussiëren met jou zinloos. Je zult toch bij je standpunt blijven.
Je scheert nu alles over 1 kam om je punt te maken. Je weet zelf ook wel dat over de bediscussieerde drugs hier besproken, het de stoffen zijn die de mens verslaafd maken.quote:Op maandag 29 juni 2009 16:26 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En al die mensen die dood gaan aan overwerk (in Japan hebben ze er een speciaal woord voor bedacht) en in een kliniek zitten wegen sex- of gameverslaving doen ook net alsof?
Heb ik ook. Enkel zie jij dat niet zo. Je veegt de feiten klakkeloos van tafel. Prima toch?quote:Je zult met goede argumenten moeten komen.
Sorry, ik ben het gewoon niet eens met die definitie van drugs.quote:Op maandag 29 juni 2009 16:30 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Je scheert nu alles over 1 kam om je punt te maken. Je weet zelf ook wel dat over de bediscussieerde drugs hier besproken, het de stoffen zijn die de mens verslaafd maken.
Mijn standpunt is o.a. gebaseerd op mijn begrip van drugs.quote:Je gaat nu met een grote boog daarom heen om je eerdere standpunt vast te houden.
Het slaat zeker ergens op.quote:Van mij mag je, maar het slaat nergens op.
[..]
Ik veeg geen feiten van tafel, ik stel vast dat het verbod op drugs geen problemen oplost, maar wel creëert en handenvol geld kost.quote:Heb ik ook. Enkel zie jij dat niet zo. Je veegt de feiten klakkeloos van tafel. Prima toch?
Datzelfde stel ik ook, maar met andere argumenten.quote:Op maandag 29 juni 2009 16:35 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ik veeg geen feiten van tafel, ik stel vast dat het verbod op drugs geen problemen oplost, maar wel creëert en handenvol geld kost.
Net zoveel als aan de persoon. De gemiddelde patiënt wordt geen verslaafde na behandeling met morphine, de meeste ADHDers misbruiken hun medicatie niet, slechts een kleine minderheid van druggebruikers heeft het niet onder controle.quote:Op maandag 29 juni 2009 16:18 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Dus je doet net alsof het allemaal niet aan die stoffen ligt.
Je stelt dat ik feiten van tafel veeg.quote:Op maandag 29 juni 2009 17:16 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Datzelfde stel ik ook, maar met andere argumenten.
Vanwaar je herhaling? Dacht je dat ik dat anders beweerde?
Niemand wil een junk worden, op een uitzondering na. Maar da's weer heel wat anders dan af en toe wat recreatief te willen gebruiken.quote:Op maandag 29 juni 2009 14:11 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Andere benadering:
Mensen raken verslaafd aan roken/blowen/drinken door de stoffen die in het product zitten. Zoveel is bekend. Het is dus een beïnvloeding van de hersenen door een chemisch proces.
Nu mag je mensen vragen, voor ze ergens ook maar aan verslaafd zijn, of ze verslaafd willen worden aan drank, sigaretten of verdovende middelen. Op enkele idioten na die zichzelf grappig vinden zal iedereen volmondig NEE antwoorden.
Dus die artikelen verbieden die die stoffen bezitten? Jazeker...
Helpt de huidige maat van verbieden? Nee.
Werkt half/half verbieden de drang om de grens op te zoeken in de hand? Jazeker...
Wat doen we verkeerd? We treden te soft op, hebben totaal geen overzicht en veroordelen slachtoffers.
er is een verschil tussen geestelijke en lichamelijke verslaving.quote:Op maandag 29 juni 2009 14:11 schreef Matteüs het volgende:
[..]
Andere benadering:
Mensen raken verslaafd aan roken/blowen/drinken door de stoffen die in het product zitten. Zoveel is bekend. Het is dus een beïnvloeding van de hersenen door een chemisch proces.
Nu mag je mensen vragen, voor ze ergens ook maar aan verslaafd zijn, of ze verslaafd willen worden aan drank, sigaretten of verdovende middelen. Op enkele idioten na die zichzelf grappig vinden zal iedereen volmondig NEE antwoorden.
Dus die artikelen verbieden die die stoffen bezitten? Jazeker...
Helpt de huidige maat van verbieden? Nee.
Werkt half/half verbieden de drang om de grens op te zoeken in de hand? Jazeker...
Wat doen we verkeerd? We treden te soft op, hebben totaal geen overzicht en veroordelen slachtoffers.
Ik kan een hele bus vol mensen optrommelen nu die moeite hebben met (het eventueel stoppen van) blowen.quote:Op maandag 29 juni 2009 18:04 schreef Neurot het volgende:
[..]
er is een verschil tussen geestelijke en lichamelijke verslaving.
iemand die rookt heeft een behoefte aan nicotine terwijl iemand die blowt hoogstens verslaafd kan zijn aan het gevoel dat het opwekt.
Niemand die ik ken die het wilde had moeite om te stoppen blowen
Hmm. gedoogdbeleid doet anders precies waar het voor bedoelt is. Het is en blijft een wazige constructie, maar het werkt wel. Recreatieve gebruikers kunnen gebruiken en bij problemen heeft de staat een stok achter de deur om in te grijpen.quote:Op maandag 29 juni 2009 16:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
8
[..]
Je wilt naar de huidige situatie, verboden maar "reguleren" met repressie en gedoogbeleid? Die ellende hebben we nu.
[..]
Waar baseer je dit op? Of ga je gewoon in tegen alles wat ik post?quote:De staat als commerciële partij? Of een staat die veel te dure drugs verkoopt die niemand wil hebben? De staat als dealer is geen succes.
[..]
Ik stem voor een beleid waarin particulieren geen drugs mogen verhandelen en waarin de staat dus de eerste plaats in neemt in de distributie en productie van drugs.quote:Welke?
[..]
Dat zegt ook niemand. Je kan alleen kiezen tussen legalisatie waarmee je alle criminaliteits- en corruptie problemen oplost of het handhaven van het verbod met de bijbehorende ellende tot burgeroorlogen aan toe. Mij lijkt de keuze makkelijk.
Je kan particulieren nog altijd ontzeggen om drugs te produceren/te telen.quote:[..]
Je kan niet reguleren zonder legalisatie.
Bron?quote:
[..]
De farmaceutische industrie verdient meer dan genoeg aan hun drugs. En ze krijgen bij het minste geringste subsidie omdat ze anders zogenaamd geen "nieuwe" medicijnen kunnen bedenken. Ik zou me eerst een goed informeren voordat je met dit soort zielige verhalen aankomt.
Ja idd, als je maar te veel psalmen zingt raak je in coma.quote:[..]
Nee. Religie vertoont alle kenmerken van een drug.
Dat was het punt niet. Jij ontkent de verschillende soorten en maten van verslaving van verschillende stoffen. Dat is onzin.quote:[..]
Ik denk dat het een stuk lastiger is om van een geestelijke verslaving als gokken of religie af te komen.
Eensch, maar dan moet je niet voor je pubertijd, voordat je als een volwassene gaat denken, al aan de drugs zijn.quote:[..]
Maar dat moet ieder individu zelf doen. je kan het niet afdwingen met verboden of geweld.
[..]
zie post hierbovenquote:Dat kan niet zonder legalisatie.,
Jammer, geen onderbouwingquote:[..]
Maak je eigen pics maar
Het werkt niet. Drugs blijven verhandeld worden door criminelen. En er valt helemaal niets in te grijpen. Als er ingegrepen kon worden waren er geen drugsdealers geweest.quote:Op maandag 29 juni 2009 18:15 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Hmm. gedoogdbeleid doet anders precies waar het voor bedoelt is. Het is en blijft een wazige constructie, maar het werkt wel. Recreatieve gebruikers kunnen gebruiken en bij problemen heeft de staat een stok achter de deur om in te grijpen.
[..]
1. politici die veel stemmen krijgen van bange huismamma's, zullen het programma uitkleden tot er niets meer van over is.quote:Waar baseer je dit op? Of ga je gewoon in tegen alles wat ik post?
[..]
En hoe wil je al die particulieren vervolgen die zich niet aan de wet houden?quote:Ik stem voor een beleid waarin particulieren geen drugs mogen verhandelen en waarin de staat dus de eerste plaats in neemt in de distributie en productie van drugs.
[..]
Nee dat kan juist niet. Dat is precies het probleem, anders waren er nu geen drugsproducenten geweest.quote:Je kan particulieren nog altijd ontzeggen om drugs te produceren/te telen.
[..]
Soepsidi:quote:Bron?
[..]
http://www.thejakartapost(...)a-net-profit-30.htmlquote:Dankzij een subsidie van ruim zeven miljoen euro
De staat heeft eigen drugs-fabrieken en voert oorlog tegen de concurrentie, dit is toch je ideaal? Het is er al.quote:State-owned pharmaceutical company PT Kimia Farma recorded a 30 percent increase in net profit last year due to higher sales.
Zeer verslavend, idd. De gedrags- en mentaliteitsverandering is evident. En voor je het weet doe je je kinderen iets aan, minstens zo erg als heroïne.quote:Ja idd, als je maar te veel psalmen zingt raak je in coma.
[..]
Ik ontken dat niet, dat doet de staat met hun opiumlijst.quote:Dat was het punt niet. Jij ontkent de verschillende soorten en maten van verslaving van verschillende stoffen. Dat is onzin.
Iedere verslaving heeft een geestelijk element.quote:Maar in deze heb je wel gelijk. Een geestelijke afhankelijkheid is ook lastig.
[..]
Dat is de verantwoordelijkheid van de ouders.quote:Eensch, maar dan moet je niet voor je pubertijd, voordat je als een volwassene gaat denken, al aan de drugs zijn.
[..]
Als iets niet legaal is heb je er per definitie minder controle over. Als ik een kroeg begin, kan ik aankloppen bij de overheid voor goede raad en/of een vergunnng. Dan weten ze meteen dat ik drugs wil dealen. Van coke- en hero-dealers weten we dat niet.quote:zie post hierboven
[..]
quote:Third, the industry is hardly a model of American free enterprise. To be sure, it is free to decide which drugs to develop (me-too drugs instead of innovative ones, for instance), and it is free to price them as high as the traffic will bear, but it is utterly dependent on government-granted monopolies—in the form of patents and Food and Drug Administration (FDA)–approved exclusive marketing rights. If it is not particularly innovative in discovering new drugs, it is highly innovative—and aggressive—in dreaming up ways to extend its monopoly rights.
Je kan toch zelf wel een foto googelen?quote:Jammer, geen onderbouwing
quote:Er zijn meerdere wegen naar Rome. Er zijn meerdere mengvormen te bedenken tussen regulatie en legalisatie. Zoals ook hierboven beschreven.
Gelovigen zien niet in wat voor grote invloed andermans religie heeft op de maatschappij. Er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs (behalve principiële of monopolistische) en daarom is het zo'n goed voorbeeld van religieuze wetgeving.quote:Op maandag 29 juni 2009 21:36 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
Snap trouwens niet wat dit nog met antitheïsme te maken heeft, misschien moet ik teruglezen...
Dat heb ik gemist, maar waarom is het verbieden van drugs "religieuze wetgeving"?quote:Op maandag 29 juni 2009 22:00 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Gelovigen zien niet in wat voor grote invloed andermans religie heeft op de maatschappij. Er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs (behalve principiële of monopolistische) en daarom is het zo'n goed voorbeeld van religieuze wetgeving.
Religie is een concurrerende drug.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 09:23 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat heb ik gemist, maar waarom is het verbieden van drugs "religieuze wetgeving"?
Gezien de ellende die het veroorzaakt zou het wellicht beter zijn religie (niet geloof) al met al compleet te verbieden.quote:Op maandag 29 juni 2009 22:00 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Gelovigen zien niet in wat voor grote invloed andermans religie heeft op de maatschappij. Er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs (behalve principiële of monopolistische) en daarom is het zo'n goed voorbeeld van religieuze wetgeving.
hihi de staat heeft al een tijdje een monopolie door middel van de opiumwet hoorquote:Op maandag 29 juni 2009 18:15 schreef Sattyagraha het volgende:
Ik stem voor een beleid waarin particulieren geen drugs mogen verhandelen en waarin de staat dus de eerste plaats in neemt in de distributie en productie van drugs.
Nou ja, het begin is erquote:Op dinsdag 30 juni 2009 13:47 schreef boyv het volgende:
[..]
hihi de staat heeft al een tijdje een monopolie door middel van de opiumwet hoor
Mwah, 'er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs', ik vraag me af (en ja ik heb dit topic flink gevolgd) waarop je dat baseert. In mijn dagelijkse leventje maak ik nogal wat 'probleem'-jongeren mee, en het is een uitzondering als de escalatie losstaat van drugsgebruik. Vooral het gedoogde cannabis en vrij-verkrijgbare alcohol zorgen voor veel problemen.quote:Op maandag 29 juni 2009 22:00 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Gelovigen zien niet in wat voor grote invloed andermans religie heeft op de maatschappij. Er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs (behalve principiële of monopolistische) en daarom is het zo'n goed voorbeeld van religieuze wetgeving.
Nee. We moeten helemaal niks. En als je denkt dat je de wereld beter kan maken moet je dat proberen. Maar:quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:11 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Mwah, 'er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs', ik vraag me af (en ja ik heb dit topic flink gevolgd) waarop je dat baseert. In mijn dagelijkse leventje maak ik nogal wat 'probleem'-jongeren mee, en het is een uitzondering als de escalatie losstaat van drugsgebruik. Vooral het gedoogde cannabis en vrij-verkrijgbare alcohol zorgen voor veel problemen.
Ik vraag me af hoe je op het standpunt komt dat regulatie van gedragsbeïnvloedende middelen alleen principieel of monopolistisch kan. Inmiddels weten we toch genoeg van effecten van drugses dat we, op maatschappelijke grond, zowel individuen als de maatschappij als geheel enigszins moeten beschermen tegen zichzelf?
Dat is een betoog om iets te doen aan problematisch drugsgebruik, geen betoog voor een verbod.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:11 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Mwah, 'er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs', ik vraag me af (en ja ik heb dit topic flink gevolgd) waarop je dat baseert. In mijn dagelijkse leventje maak ik nogal wat 'probleem'-jongeren mee, en het is een uitzondering als de escalatie losstaat van drugsgebruik. Vooral het gedoogde cannabis en vrij-verkrijgbare alcohol zorgen voor veel problemen.
Ik vraag me af hoe je op het standpunt komt dat regulatie van gedragsbeïnvloedende middelen alleen principieel of monopolistisch kan. Inmiddels weten we toch genoeg van effecten van drugses dat we, op maatschappelijke grond, zowel individuen als de maatschappij als geheel enigszins moeten beschermen tegen zichzelf?
Zal bij een vrijstelling voor zeer verslavende middelen probleem-gebruik in aantal toe- of afnemen?quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:34 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat is een betoog om iets te doen aan problematisch drugsgebruik, geen betoog voor een verbod.
Daarvoor kun je statistische gegevens analyseren, nietwaar? Dit is weer zo'n gevalletje zogenaamd 'gezond verstand' dat lang niet zo gezond is als mensen denken.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:38 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Zal bij een vrijstelling voor zeer verslavende middelen probleem-gebruik in aantal toe- of afnemen?
[edit]
Nog iets breder; neemt bij het legaliseren van vuurwapens het aantal vuurwapendelicten toe of af?
Beetje flauwe reactie, imho. Het was een vraag, geen argument. Naast statistische analyse kan je ook best over dingen praten zonder cijfers. Ik ben benieuwd naar de argumenten die zouden sturen naar een daling of stabilisatie van probleem-gebruik bij het vrijgeven van whatever er verboden is.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:41 schreef Monolith het volgende:
[..]
Daarvoor kun je statistische gegevens analyseren, nietwaar? Dit is weer zo'n gevalletje zogenaamd 'gezond verstand' dat lang niet zo gezond is als mensen denken.
Af. Ieder incident van wapenbezit is dan niet meer strafbaar dus komen die delicten niet meer voor.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:38 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
[edit]
Nog iets breder; neemt bij het legaliseren van vuurwapens het aantal vuurwapendelicten toe of af?
Die effecten zijn er nu toch ook?quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:55 schreef Invictus_ het volgende:
Er zit nogal een maatschappelijk effect aan het vrijgeven, en niet alleen het opvegen van het criminele handels aspect.
Op dit moment zijner nogal wat problemen met jongeren en alcohol.quote:Op woensdag 1 juli 2009 18:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Die effecten zijn er nu toch ook?
Als jouw definitie van vuurwapendelict het bezitten van een vuurwapen is, dan heb je gelijk.quote:Op woensdag 1 juli 2009 18:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Af. Ieder incident van wapenbezit is dan niet meer strafbaar dus komen die delicten niet meer voor.
Ja, het ging dan ook over toe- en afnemen van het aantal.quote:Op woensdag 1 juli 2009 18:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Die effecten zijn er nu toch ook?
wil jij naar een utilitaristische maatschappij? Of een maatschappij waar vrijheid gebaseerd is op meer dan maatschappelijk nut?quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:55 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Beetje flauwe reactie, imho. Het was een vraag, geen argument. Naast statistische analyse kan je ook best over dingen praten zonder cijfers. Ik ben benieuwd naar de argumenten die zouden sturen naar een daling of stabilisatie van probleem-gebruik bij het vrijgeven van whatever er verboden is.
Er zit nogal een maatschappelijk effect aan het vrijgeven van voortplanting. Elk stel sadisten of idioten kan een kind maken. Maar daar treedt men pas op na bewezen misbruik. En zelfmoord is ook niet strafbaar. Het enige dat men wel a priori wil verbieden is het gebruik van drugs.quote:Qua drugs- (en wapen-) wetgeving is het nogal een foute aanname of het af te doen als het opleggen van een levensovertuiging of het uitoefenen van staatsfascisme. Er zit nogal een maatschappelijk effect aan het vrijgeven, en niet alleen het opvegen van het criminele handels aspect.
Dat zeg ik niet, maar het ging juist om de omgekeerde implicatie, namelijk verbod -> afname (problematisch) gebruik. Dat is een trend die op z'n zachtst gezegd niet bepaald volgt uit de statistieken. Toch is dat een aanname die ingebakken zit in praktisch iedere roep om een verbod, zonder dat deze gestaafd wordt met een empirische onderbouwing.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:55 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Beetje flauwe reactie, imho. Het was een vraag, geen argument. Naast statistische analyse kan je ook best over dingen praten zonder cijfers. Ik ben benieuwd naar de argumenten die zouden sturen naar een daling of stabilisatie van probleem-gebruik bij het vrijgeven van whatever er verboden is.
Nee hoor, ik ageer alleen op de opmerking dat drugsregulatie een religieuze- of staatsmonopolistische achtergrond heeft.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:31 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
wil jij naar een utilitaristische maatschappij? Of een maatschappij waar vrijheid gebaseerd is op meer dan maatschappelijk nut?
Ik neem aan dat je dit ironisch bedoelt? Anders ram je d'r wel flink in met een ad absurdum. Verbod op inbreken, moord, verkrachting en bovenal de overschrijding van de maximum snelheid op wegen is ook een 'a priori verbod'?quote:[..]
Er zit nogal een maatschappelijk effect aan het vrijgeven van voortplanting. Elk stel sadisten of idioten kan een kind maken. Maar daar treedt men pas op na bewezen misbruik. En zelfmoord is ook niet strafbaar. Het enige dat men wel a priori wil verbieden is het gebruik van drugs.
Wil men vermijden dat mensen geluk zonder schuld voelen? Lijden is een vooraanstaand thema in de meeste godsdiensten en wordt steeds als iets nobels voorgesteld. Druggebruikers zijn zondaars.
Je reageerde op mijn post(s), waarvan geen suggereert dat verbod een afname stimuleert. Ik reageerde op de stelling dat drugsregulatie een religieuze- of staatsmonopolistische achtergrond heeft, het beheersen van de samenleving op dubieuze gronden. Dat bestrijd ik, er is een gedegen grond om je als overheid te bemoeien met de bereikbaarheid van drugs; tot het verbieden en strafbaarstellen aan toe.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:39 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet, maar het ging juist om de omgekeerde implicatie, namelijk verbod -> afname (problematisch) gebruik. Dat is een trend die op z'n zachtst gezegd niet bepaald volgt uit de statistieken. Toch is dat een aanname die ingebakken zit in praktisch iedere roep om een verbod, zonder dat deze gestaafd wordt met een empirische onderbouwing.
Hoe moet ik dit anders interpreteren?quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:47 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Je reageerde op mijn post(s), waarvan geen suggereert dat verbod een afname stimuleert. Ik reageerde op de stelling dat drugsregulatie een religieuze- of staatsmonopolistische achtergrond heeft, het beheersen van de samenleving op dubieuze gronden. Dat bestrijd ik, er is een gedegen grond om je als overheid te bemoeien met de bereikbaarheid van drugs; tot het verbieden en strafbaarstellen aan toe.
In dat opzicht vroeg ik mij dan ook af welke argumenten er zijn voor het idee dat legalisatie problemen oplost. Dat met legalisatie criminaliteit verdwijnt lijkt me nogal wiedes; geen verbod geen overtreding. Maar drugs heeft nog meer impact op de samenleving, hoe reageert die op legalisatie?
Volgens jou is het aantal probleemjongeren dat alcohol en cannabis consumeert een argument voor het verbieden van drugs. Daar zit dus weer de ingebakken veronderstelling in dat een verbod leidt tot een reductie van die problematische consumptie.quote:Mwah, 'er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs', ik vraag me af (en ja ik heb dit topic flink gevolgd) waarop je dat baseert. In mijn dagelijkse leventje maak ik nogal wat 'probleem'-jongeren mee, en het is een uitzondering als de escalatie losstaat van drugsgebruik. Vooral het gedoogde cannabis en vrij-verkrijgbare alcohol zorgen voor veel problemen.
diefstal plegen, verkrachten en een joint roken zijn alledrie misdaden, duidelijk.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:41 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Nee hoor, ik ageer alleen op de opmerking dat drugsregulatie een religieuze- of staatsmonopolistische achtergrond heeft.
[..]
Ik neem aan dat je dit ironisch bedoelt? Anders ram je d'r wel flink in met een ad absurdum. Verbod op inbreken, moord, verkrachting en bovenal de overschrijding van de maximum snelheid op wegen is ook een 'a priori verbod'?
ja, en de nazis waren zelfs zeer georganiseerd. Your point?quote:Volgens mij wordt meermaals vergeten dat wet- en regelgeving een substantieel onderdeel is van de bescherming van de maatschappij. Zelfs de meest fanatieke anarchist wordt tegenwoordig lid van een beweging, organisatie en regulering is zelfs binnen die kringen schering en inslag.
Flink verkeerde conclusie; blijkbaar jouw ingebakken veronderstelling over ingebakken veronderstellingen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:59 schreef Monolith het volgende:
[..]
Hoe moet ik dit anders interpreteren?
[..]
Volgens jou is het aantal probleemjongeren dat alcohol en cannabis consumeert een argument voor het verbieden van drugs. Daar zit dus weer de ingebakken veronderstelling in dat een verbod leidt tot een reductie van die problematische consumptie.
Een joint roken is geen misdaad in Nederland, in sommige (kleine) gebieden hooguit een overtreding. Vandaar ook dat ik je opmerking in eerste instantie betitelde als ironisch.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:02 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
diefstal plegen, verkrachten en een joint roken zijn alledrie misdaden, duidelijk.
Ach so...quote:[..]
ja, en de nazis waren zelfs zeer georganiseerd. Your point?
Dat argument kan je voor alles maken!!!quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:47 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Dat bestrijd ik, er is een gedegen grond om je als overheid te bemoeien met de bereikbaarheid van drugs; tot het verbieden en strafbaarstellen aan toe.
[..]
wel, in België en de rest van de wereld kan het je een strafblad opleveren. Vul dan een andere substantie in. We hadden het toch over een verbod op drugs.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:16 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Een joint roken is geen misdaad in Nederland, in sommige (kleine) gebieden hooguit een overtreding. Vandaar ook dat ik je opmerking in eerste instantie betitelde als ironisch.
[..]
Ach so...
Ja. Ze kunnen nu namelijk makkelijker aan andere drugs komen dan aan alcohol. Via dealertjes op het schoolplein, taxi chauffeurs die het midden in de nacht bij je thuis komen brengen. Door legalisatie en regulatie worden de andere drugs net zo moeilijk toegankelijk als alcohol, een flinke verbetering van de huidige situatie.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:42 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Op dit moment zijner nogal wat problemen met jongeren en alcohol.
Wat heb jij in gedachten: dat diezelfde jongeren net zo makkelijk aan alle soorten drugs kunnen komen?
NOG meer problemen?quote:Zou dat niet voor nog meer problemen zorgen?
Tja, daar zit iedere maatschappij (en dus onze overheid) in een spagaat. Met vrijheid komt verantwoordelijkheid, het is nogal egocentrisch om je eigen vrijheid tot het ultieme na te streven zonder rekening te houden met de maatschappij die je die vrijheid geeft. Geven en nemen, etc.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:16 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
Dat argument kan je voor alles maken!!!
Waarom denk je dat de universele verklaring van de rechten van de mens er gekomen is, precies omdat men besefte dat geen staat aan bepaalde fundamentele vrijheden mocht raken.
Die vrijheden brengen beperkingen met zich mee, de overheid kan rellen vermijden door bepaalde berichtgeving te verbieden, maar dat mag dus niet, hoe handig het ook zou zijn.
De Amerikaanse grondwet vermeldt zelfs "the pursuit of happiness". Maar drugs, dat kan niet...
recht op lichamelijke integriteit, my ass.
Met je vraagstelling impliceer je dat het verbod gunstig is. Je doet net alsof een "andere oplossing" niet alleen net zo geweldig moet werken als het verbod, maar ook nog eens andere problemen oplost.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:15 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Ja, het ging dan ook over toe- en afnemen van het aantal.
Mijn hemel, is het stoïcijns niet inhoudelijk reageren een nieuwe discussietechniek ofzo...
Je stelt eerst dat je de bewering betwijfeld.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:08 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Flink verkeerde conclusie; blijkbaar jouw ingebakken veronderstelling over ingebakken veronderstellingen.
De huidige wet- en regelgeving omtrent drugs is duidelijk een beheersmethode, en persoonlijk denk ik dat de overheid nooit iets anders kan doen (behalve een ware 'war on drugs'; maar wie daar beter van wordt?). Mijn vraag was of legalisering uitkomst biedt.
Door je formulering impliceer je dat dit een goed argument zou zijn. Als een verbod geen enkel, een gering of zelfs een negatief effect zou hebben, dan zou dit geen goed argument zijn. Door te stellen dat het een goed argument zou zijn, impliceer je dus dat het een positief effect op dit gegeven zou hebben.quote:Mwah, 'er zijn geen goede argumenten voor het verbieden van drugs', ik vraag me af (en ja ik heb dit topic flink gevolgd) waarop je dat baseert.
Vervolgens stel je:
[quote]
In mijn dagelijkse leventje maak ik nogal wat 'probleem'-jongeren mee, en het is een uitzondering als de escalatie losstaat van drugsgebruik. Vooral het gedoogde cannabis en vrij-verkrijgbare alcohol zorgen voor veel problemen.
Volgens mij ging het erom of de maatschappij meer baat heeft bij een overheid die drugs reguleert dan eentje die drugs compleet vrijgeeft.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:17 schreef Gavin_de_Becker het volgende:
[..]
wel, in België en de rest van de wereld kan het je een strafblad opleveren. Vul dan een andere substantie in. We hadden het toch over een verbod op drugs.
en niemand hier bestrijdt dat regels en overheden nodig zijn, het gaat erom tot waar de overheid gaat met die regels.
Maar het maakt nogal wat uit of ik iemand anders iets aan doe of mezelf. Als er geen slachtoffers zijn moet plotseling "de maatschappij" beschermd worden met een verbod dat criminaliteit, corruptie en oorlog oplevert. Dat ben je toch echt zwaar verkeerd bezig.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:41 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je dit ironisch bedoelt? Anders ram je d'r wel flink in met een ad absurdum. Verbod op inbreken, moord, verkrachting en bovenal de overschrijding van de maximum snelheid op wegen is ook een 'a priori verbod'?
Gelul. Als een wet niet nuttig is moet je hem afschaffen en je niet verschuilen achter "regels zijn nou eenmaal nodig". We hebben GOEDE regels nodig.quote:Volgens mij wordt meermaals vergeten dat wet- en regelgeving een substantieel onderdeel is van de bescherming van de maatschappij. Zelfs de meest fanatieke anarchist wordt tegenwoordig lid van een beweging, organisatie en regulering is zelfs binnen die kringen schering en inslag.
Er is al een verbod, de vraag is of het beter zou zijn dat verbod op te heffen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:29 schreef Monolith het volgende:
[..]
Je stelt eerst dat je de bewering betwijfeld.
[..]
Door je formulering impliceer je dat dit een goed argument zou zijn. Als een verbod geen enkel, een gering of zelfs een negatief effect zou hebben, dan zou dit geen goed argument zijn. Door te stellen dat het een goed argument zou zijn, impliceer je dus dat het een positief effect op dit gegeven zou hebben.
Er word nu niets gereguleerd. Alleen na legalisatie kan je iets reguleren.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:29 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Volgens mij ging het erom of de maatschappij meer baat heeft bij een overheid die drugs reguleert dan eentje die drugs compleet vrijgeeft.
Omgekeerde bewijslast, gelovige. Jij stelt dat drugs slecht zijn, verboden moeten worden, en dat dat verbod de wereld een betere plaats maakt. Ik daag je uit dat te bewijzen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:36 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Er is al een verbod, de vraag is of het beter zou zijn dat verbod op te heffen.
In vergelijking met het opheffen van de drugswetging denk ik inderdaad dat het huidige systeem gunstig is. Het lost inderdaad de huidige problematiek niet op, maar beheerst die wel. Rest de vraag of het legaliseren van drugs 'beter' is, ik denk van niet. Vandaar ook dat ik vraag om argumenten voor die legalisatie, omdat ik daar naar benieuwd ben.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Met je vraagstelling impliceer je dat het verbod gunstig is. Je doet net alsof een "andere oplossing" niet alleen net zo geweldig moet werken als het verbod, maar ook nog eens andere problemen oplost.
In werkelijkheid lost het verbod niets op. En nutteloze verboden moet je afschaffen.
Ten tweede word 50% van de criminaliteit veroorzaakt door het verbod op drugs, corruptie, oorlogen. Er zijn geen goede argumenten voor het verbod. Maar je stampt daar overheen en vraagt mij om argumenten voor legalisatie, stem je CDA?
Beheerst wat? Het enige dat beheerst word is het populistische geschreeuw uit het buitenland. Drugs zijn nooit zo goedkoop geweest. Het enige dat beheerst word zijn de megawinsten van maffiafamillies. Beheerst hoog wel te verstaan.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:40 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
In vergelijking met het opheffen van de drugswetging denk ik inderdaad dat het huidige systeem gunstig is. Het lost inderdaad de huidige problematiek niet op, maar beheerst die wel.
Nog slechter kan niet, natuurlijk is legalisatie beter. Je heft belasting en dat geld gebruik je om de troep (die je nu ook hebt) op te ruimen.quote:Rest de vraag of het legaliseren van drugs 'beter' is, ik denk van niet. Vandaar ook dat ik vraag om argumenten voor die legalisatie, omdat ik daar naar benieuwd ben.
Ik denk dat je vergeet dat ook de problematiek van gebruikers de maatschappij nogal wat schade kan toebrengen (zoals het nu ook doet). En het riedeltje crim, corr, oorlog wordt wat saai; of pleit je ook voor het verbieden van gebruik fossiele brandstof. Naar jouw rekenmodel moet dat die andere 50% toch flink naderen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:31 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Maar het maakt nogal wat uit of ik iemand anders iets aan doe of mezelf. Als er geen slachtoffers zijn moet plotseling "de maatschappij" beschermd worden met een verbod dat criminaliteit, corruptie en oorlog oplevert. Dat ben je toch echt zwaar verkeerd bezig.
Helemaal mee eens, er zit alleen een verschil in roepen dat een wet niet nuttig is, en dat onderbouwen.quote:[..]
Gelul. Als een wet niet nuttig is moet je hem afschaffen en je niet verschuilen achter "regels zijn nou eenmaal nodig". We hebben GOEDE regels nodig.
Precies, het verbod doet daar niets tegen. opheffen dus.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:44 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Ik denk dat je vergeet dat ook de problematiek van gebruikers de maatschappij nogal wat schade kan toebrengen (zoals het nu ook doet).
Fossiele brandstof is een legale drug.quote:En het riedeltje crim, corr, oorlog wordt wat saai; of pleit je ook voor het verbieden van gebruik fossiele brandstof. Naar jouw rekenmodel moet dat die andere 50% toch flink naderen.
[..]
Criminaliteit, corrupte, oorlog in Mexico en Afghanistan. Argumenten zat.quote:Helemaal mee eens, er zit alleen een verschil in roepen dat een wet niet nuttig is, en dat onderbouwen.
Google eens op verslavingsproblematiek en probeer daar eens jaarrekeningen bij te vinden.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:44 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Beheerst wat? Het enige dat beheerst word is het populistische geschreeuw uit het buitenland. Drugs zijn nooit zo goedkoop geweest. Het enige dat beheerst word zijn de megawinsten van maffiafamillies.
Zoals met alcohol en tabak? Een vorm van heffing voor de gebruiker?quote:[..]
Nog slechter kan niet, natuurlijk is legalisatie beter. Je heft belasting en dat geld gebruik je om de troep (die je nu ook hebt) op te ruimen.
Precies, dat moet betaald worden. Dat kan uitstekend met de opbrengsten van legale drugs. Drugs verbieden lost de problemen niet op, maakt ze alleen duurder.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:47 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Google eens op verslavingsproblematiek en probeer daar eens jaarrekeningen bij te vinden.
[..]
Gewoon btw en/of accijns. Is dat zo'n raar idee?quote:Zoals met alcohol en tabak? Een vorm van heffing voor de gebruiker?
'Beheersen' is volgens mij iets anders als 'niets doen'.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Precies, het verbod doet daar niets tegen. opheffen dus.
Dus dan mag je er oorlog om voeren?quote:[..]
Fossiele brandstof is een legale drug.
Criminelen, corrupten etc willen niet meer als drugs legaal is? Mijn idee is dat het dan wel weer door iets anders wordt vervangen.quote:[..]
Criminaliteit, corrupte, oorlog in Mexico en Afghanistan. Argumenten zat.
Afgezien of je het kostendekkend krijgt (en de illegale handel kan beheersen of beconcurreren), hebben we als maatschappij geen morele plicht om een deel van die 'troep' voor te zijn? Het is natuurlijk niet alleen de eerste lijn (gebruikers) die 'troep' hebben, maar ook een hele keten daaromheen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Precies, dat moet betaald worden. Dat kan uitstekend met de opbrengsten van legale drugs. Drugs verbieden lost de problemen niet op, maakt ze alleen duurder.
[..]
Gewoon btw en/of accijns. Is dat zo'n raar idee?
Dan moet je iets goeds doen. Verbieden maakt de problemen alleen maar erger.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:51 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
'Beheersen' is volgens mij iets anders als 'niets doen'.
[..]
Ja hoor, vraag maar aan de Amerikanen.quote:Dus dan mag je er oorlog om voeren?
[..]
Je hoeft niet corrupt te zijn als je in legale producten handelt.quote:Criminelen, corrupten etc willen niet meer als drugs legaal is?
Wat word vervangen de drugs of de criminaliteit?quote:Mijn idee is dat het dan wel weer door iets anders wordt vervangen.
Dat is geen argument voor het verbod op drugs.quote:Je kunt natuurlijk ook een vrijstaat van de hele wereld maken, maar beperkt je daarmee die crim, corr en oorlog? Volgens mij niet.
Kostendekkend is het nu iig niet. Behalve de 50miljard voor de War on Drugs moeten we ook nog eens de rekening van de hulpverlening betalen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:55 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Afgezien of je het kostendekkend krijgt (en de illegale handel kan beheersen of beconcurreren),
Nee.quote:hebben we als maatschappij geen morele plicht om een deel van die 'troep' voor te zijn?
Dat probleem word niet opgelost door het verbod.quote:Het is natuurlijk niet alleen de eerste lijn (gebruikers) die 'troep' hebben, maar ook een hele keten daaromheen.
Ja. Ik accepteer het opdringen van iemand anders' moraal niet. Ik heb mijn eigen moraal. We kunnen afspraken maken over zaken, maar ik laat niet iemand anders bepalen hoe ik dood moet gaan.quote:
Nee, de geestelijke en fysieke gezondheid van deze mensen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:22 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ja. Ze kunnen nu namelijk makkelijker aan andere drugs komen dan aan alcohol. Via dealertjes op het schoolplein, taxi chauffeurs die het midden in de nacht bij je thuis komen brengen. Door legalisatie en regulatie worden de andere drugs net zo moeilijk toegankelijk als alcohol, een flinke verbetering van de huidige situatie.
[..]
NOG meer problemen?Naast de maffiawinsten, corrupte regeringen en burgeroorlogen bedoel je?
Daar verandert het verbod ook niets aan. Je kan hoogstens stellen dat voorzichtige mensen (die zich meestal aan de wet houden) die zichzelf wél kunnen beheersen, nu minder drugs gebruiken. Voor de risicogroepen van verslavingsgevoelige mensen maakt een verbod niets uit.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:22 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, de geestelijke en fysieke gezondheid van deze mensen.
Bewijs maar dat het een negatieve impact heeft. ik ken keurig nette mensen die de meest verschrikkelijke dingen doen. Dan liever een druggie die wel respect heeft voor zijn medemens en die ook de vrijheid van iemand anders kan waarderen.quote:En kom niet aan met dat drugs niet schadelijk zijn. Zeker voor nog in de ontwikkeling zijnde, onvolgroeide tieners, die vaak al flink wat struggles hebben kan gebruik nogal impact hebben.
Nee, omdat alcohol lekker is en omdat tussen de 10% en 20% van de wereldbevolking verslavingsgevoelig is.quote:Alcoholisme is de meest prominente verslaving in Nederland, ik vermoed omdat alcohol legaal en geaccepteerd is en makkelijk te verkrijgen, ook voor degenen voor wie het nog verboden is.
Drugs zijn gewoon verkrijgbaar, dus dat maakt niet uit. Ik denk dat iets meer voorzichtige en nadenkende mensen het zouden proberen dan nu, maar dat zijn geen risicogroepen.quote:Zou legalisering van drugs risico op grotere aantallen verslaafden ook niet in de hand werken?
http://www.becker-posner-(...)/the_failure_of.htmlquote:Op donderdag 2 juli 2009 09:41 schreef Haushofer het volgende:
50 miljard per jaar? Kun je daar es een bron van geven?
quote:After totaling all spending, a study by Kevin Murphy, Steve Cicala, and myself estimates that the war on drugs is costing the US one way or another well over $100 billion per year. These estimates do not include important intangible costs, such as the destructive effects on many inner city neighborhoods, the use of the American military to fight drug lords and farmers in Colombia and other nations, or the corrupting influence of drugs on many governments.
Ook een leuk artikel:quote:Staten worden 15 miljard dollar per jaar aan het 'federal drug control budget' besteed, en de totale kosten aan eigendomsschade, politie, justitie en gevangenissen zijn een veelvoud van dit bedrag.
Nee, de anti-drugs brigade is de religie. Ik heb argumenten.quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:54 schreef Sattyagraha het volgende:
Gaan we nou de hele discussie nog een keer voeren?
Maar papierversnipperaar, je hebt wel een beetje een vreemde toon van discussieren gekregen in dit topic.
Je lijkt bijna wel een religieuze.
Ik lul niet om argumenten heen. Ik geef aan dat het verbod de problemen niet oplost.quote:Zo overtuigt dat je de waarheid in pacht hebt, lult om argumenten heen door er niet op te reageren maar de vraag een andere kant op te werpen en je geeft af en toe echt te suffe argumenten.
Het probleem is dat mensen een probleem maken van normaal menselijk gedrag.quote:Wat ligt ten grondslag aan de drugsproblematiek hier in Nederland?
a. drugs
b. drugsverbod
c. de eigenschap van de mens verslaafd te raken
d. anders te noemen:...
Ik blijf het raar vinden.quote:Op donderdag 2 juli 2009 11:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
http://www.becker-posner-(...)/the_failure_of.html
[..]
http://www.apollyon.nl/coke%20war%206%20redenen.html
[..]
Ook een leuk artikel:
http://www.tni.org/detail_page.phtml?&act_id=19380
- waarom mag je je niet overal aftrekken/mastruberen?quote:Op donderdag 2 juli 2009 11:26 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het probleem is dat mensen een probleem maken van normaal menselijk gedrag.
1. Waarom mag iemand geen drugs gebruiken?
1.quote:2. Hoe helpt het verbod daar tegen?
Nee dat is het niet. Er word nu ook massaal drugs gebruikt (maar omdat het illegaal is weten we niet hoeveel) dus dat zal weinig uitmaken. Bij legalisatie hebben we dezelfde problemen als nu minus de kosten, criminaliteit, gezondheidsschade en corruptie. 1 +1 = 2 tenzij jij aantoont dat mensen met legalisatie massaal aan de drugs gaan EN dat daardoor de wereld vergaat.quote:Op donderdag 2 juli 2009 11:28 schreef Sattyagraha het volgende:
[..]
Ik blijf het raar vinden.
Ik geef toe dat het huidige systeem van alleen repressie niet ideaal werkt.
Maar het andere uiterste totale legalisatie is een net zo' n slecht idee.
Kinderen zijn de verantwoordelijkheid van de ouders.quote:Men moet het kind niet met het badwater weggooien.
Mensenhandel is iets wat mensen elkaar aan doen. Niet te vergelijkem met drugsgebruik. Daarnaast zijn mensen een stuk groter dan een pakje coke, en daarom is opsporing makkelijker.quote:Omdat het veel moeite en geld kost om gedwongen prostituees op te sporen ga je mensenhandel toch ook niet legaal maken?
Dat klopt. Je moet dan ook mensen opsluiten als daar een goede reden voor is en als het niet bestraffen van iets negatievere gevolgen heeft. Dat is bij drugs helemaal niet aangetoond. Het is een religieus-achtige excercitie.quote:Sterker nog, een aanzienlijk deel van het kostenplaatje hierboven beschreven bestaat uit gedetineerden drugscriminelen (40,000 $ per jaar per persoon)
"Mensen opsluiten kost veel geld, laten we alles legaal maken dan hoeven we ook geen mensen meer op te sluiten"
Je accepteert de werkelijkheid niet. Je vind dat mensen geen drugs moeten gebruiken (waarom eigenlijk?) en je zoekt argumenten bij elkaar om je standpunt te onderbouwen. Dat is idd religieus.quote:De redenering klopt wel, maar het blijft raar.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |