Ik denk dat er al een pan aan het borrelen is. Die pan is ook druk aan het opbouwen door de 'gevestigde politieke orde' die niets aan gesignaleerde problemen wil doen, en door Geert Wilders die dingen roept die heel goed liggen bij een deel van het publiek maar ook geen oplossingen biedt.quote:Op donderdag 9 april 2009 10:33 schreef Mylene het volgende:
[..]
Die fouten worden ook gemaakt door de andere partij, dat is dan ook niet de fout van "rechts".
Ik denk dat het beter als beide partijen zich meer genuanceerd uitdrukken en moeten vermijden om tegen elkaar op te botsen waardoor er anders een snelkookpan ontstaat die vroeg of laat zal ontploffen.
Jan Smit zorgt ook voor tegenstellingen tussen aanhangers en niet-aanhangers. Deze opmerking is even relevant als jouw opmerking.quote:Op woensdag 8 april 2009 22:26 schreef Zienswijze het volgende:
De sharia staat ook vol met tegenstellingen tussen moslims vs. niet-moslims. Is ook verdeeldheid zaaien.
Ja, dan zal het wel beter gaan....quote:Op vrijdag 10 april 2009 11:51 schreef bloodymary het volgende:
Ik ben altijd links georienteerd. De laatste keer heb ik gestemd op de SP waar ik erg veel van verwachtte, maar waar ondanks het grote aantal zetels helemaal niets uit is gekomen. In plaats daarvan zitten we met een of ander christenkabinet dat terug wil naar de jaren 50. De partij die me eigenlijk nog het meeste na staat is D66.
Ik heb geen enkel probleem met buitenlandse mensen, ik zie het verschil niet eens of iemand die allochtoon of autochtoon is. Als we maar niet terug in de tijd gaan, vind ik het wel best.
Ik kots momenteel zo van wat er allemaal de laatste jaren in de politiek gebeurt, dat ik serieus overweeg om op Wilders te stemmen.
Als ie met z'n vingers maar van m'n fiets afblijftquote:Op zaterdag 11 april 2009 15:18 schreef Monidique het volgende:
[..]
Precies. Hij mag dan een nazi zijn, het is wel onze nazi.
Jawel links heeft Pim Fortuyn vermoord.quote:Op woensdag 8 april 2009 22:37 schreef Dichtpiet. het volgende:
Ja links heeft Pim Fortuyn vermoord want ze waren het niet met hem eens.
Ga toch weg man.
Anders lees je de eerste alinea nog een keer, misschien snap je het dan?quote:Op zaterdag 11 april 2009 17:14 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Ja, dan zal het wel beter gaan....
Als D66 de partij is die je het meeste na staat stem je toch gewoon daar op?
Ja dat heb ik ook afentoe. Geen van alle politici staat mij aan. Maar als Wilders de enige manier is om tegen de schenen te schoppen van politici. waarom niet. CDA moet ook al haar macht kwjtraken vind ik. Want ze worden naar mijn idee te comfortabel met de macht die ze hebben. Dat uit zich in facisme en dat zie je nu. Gevangenisstraf durven stellen als je geen slimme meter in huis neemt. Of de omtrek van de schedel en de kleur van de schaamhaar willen weten. Ruikt trouwens erg naar Eugenics, Hitler en zijn wetenschappelijke handlangers.quote:Op vrijdag 10 april 2009 11:51 schreef bloodymary het volgende:
Ik kots momenteel zo van wat er allemaal de laatste jaren in de politiek gebeurt, dat ik serieus overweeg om op Wilders te stemmen.
Ik ben al tegen vrije verkiezingen, maar dit soort misbruik van stemrecht zou wat mij betreft keihard moeten worden afgestraft in de vorm van een levenslange ontzetting uit het actief kiesrecht. Stemmen is bedoeld om inspraak uit te oefenen op de samenstelling van de komende volksvertegenwoordiging, niet om de vertrekkende van een beoordeling te voorzien.quote:Op dinsdag 14 april 2009 01:08 schreef Schenkstroop het volgende:
Maar als Wilders de enige manier is om tegen de schenen te schoppen van politici. waarom niet. CDA moet ook al haar macht kwjtraken vind ik.
Wat een onzinnige stelling. Alsof je een partij niet af zou mogen rekenen op beloften van het verleden en het invullen daarvanquote:Op donderdag 16 april 2009 00:12 schreef Argento het volgende:
[..]
Ik ben al tegen vrije verkiezingen, maar dit soort misbruik van stemrecht zou wat mij betreft keihard moeten worden afgestraft in de vorm van een levenslange ontzetting uit het actief kiesrecht. Stemmen is bedoeld om inspraak uit te oefenen op de samenstelling van de komende volksvertegenwoordiging, niet om de vertrekkende van een beoordeling te voorzien.
Uit de verkiezingsuitslag kan een beoordeling van de vertrekkende Kamer worden afgeleid maar dat betekent nog niet dat het stemrecht ervoor bedoeld is om die beoordeling te geven, dat is het namelijk niet.quote:Op donderdag 16 april 2009 00:53 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
[..]
Wat een onzinnige stelling. Alsof je een partij niet af zou mogen rekenen op beloften van het verleden en het invullen daarvan
Natuurlijk kies je voor het programma voor de komende jaren. Maar je wilt als kiezer ook iets weten over het betrouwbaarheidsgehalte, kennis en kunde van de partijen en de personen. Dat is van doorslaggevend belang bij het maken van je keus. En die beoordeling kun je alleen maar maken als je kijkt naar het verleden.quote:Op donderdag 16 april 2009 14:35 schreef Argento het volgende:
[..]
Uit de verkiezingsuitslag kan een beoordeling van de vertrekkende Kamer worden afgeleid maar dat betekent nog niet dat het stemrecht ervoor bedoeld is om die beoordeling te geven, dat is het namelijk niet.
Je kan het ermee eens zijn of niet, maar de stelling is zeker niet onzinnig. Althans niet voor de mensen die een mespuntje verstand hebben van staatsrecht.
Ok, even op kleuterniveau:quote:Op donderdag 16 april 2009 14:42 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
[..]
Natuurlijk kies je voor het programma voor de komende jaren. Maar je wilt als kiezer ook iets weten over het betrouwbaarheidsgehalte, kennis en kunde van de partijen en de personen. Dat is van doorslaggevend belang bij het maken van je keus. En die beoordeling kun je alleen maar maken als je kijkt naar het verleden.
Goed zo, doe maar even lekker "uit de hoogte!"quote:Op donderdag 16 april 2009 15:02 schreef Argento het volgende:
[..]
Ok, even op kleuterniveau:
Je hebt op partij A gestemd, maar dat is je niet bevallen. Bij de volgende verkiezingen stem je op partij B. Daaruit kan partij A al afleiden (als veel mensen dat doen) dat ze niet tot tevredenheid van hun kiezers hebben geopereerd. Dat is allemaal leuk en aardig, maar alleen indien de mensen die op B gestemd hebben daar ook echt primair de bedoeling mee hebben gehad om B in het Kamer te krijgen. Als ze op B stemmen zonder geinteresseerd te zijn in haar kiesprogramma maar enkel en alleen om A te laten blijken dat ze het er niet mee eens zijn (de zuivere proteststem) is dat wat mij betreft een flagrante schending van het kiesrecht.
Dat ligt eraan hoe diep je over de materie wilt nadenken. Het systeem is niet bijster ingewikkeld.quote:Op donderdag 16 april 2009 15:25 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
[..]
Goed zo, doe maar even lekker "uit de hoogte!"
Maar hoe dan ook, er staat nergens geschreven dat je moet kiezen voor een programma dat bij je past voor de komende jaren. Mensen mogen kiezen wie of wat ze willen om wat voor reden dan ook. Ook een proteststem of een blanco stem is toegestaan. Stemmen, op wat voor manier dan ook, kan nooit een flagrante schending van het kiesrecht zijn. Hooguit schieten mensen in hun eigen voet.
klopt. het schijnt dat wilders dan ook erg faforiet is bij de wat intelligentere, welbespraakte en hogeropgeleide burger.quote:Op donderdag 16 april 2009 22:02 schreef iehlaak het volgende:
Ach. Wat moslims zijn voor Wilders, is Wilders voor de goegemeente.
Nope, niet erg favoriet. Er is een groep van mensen die jij benoemt die zich door hem aangesproken voelt maar hij is niet erg favoriet bij die groep, dat is een malle en onjuiste gedachte.quote:Op vrijdag 17 april 2009 09:10 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
klopt. het schijnt dat wilders dan ook erg faforiet is bij de wat intelligentere, welbespraakte en hogeropgeleide burger.
quote:Op vrijdag 17 april 2009 11:43 schreef SCH het volgende:
[..]
Nope, niet erg favoriet. Er is een groep van mensen die jij benoemt die zich door hem aangesproken voelt maar hij is niet erg favoriet bij die groep, dat is een malle en onjuiste gedachte.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |