quote:Adviseurs: JSF levert zeker 600 banen op
Gepubliceerd: 6 april 2009 14:16 | Gewijzigd: 6 april 2009 14:19
Door een onzer redacteuren
quote:NRC--Den Haag, 6 april. De Nederlandse deelname aan het JSF-project levert tussen de 600 en 1.200 arbeidsplaatsen op. Dat heeft zowel het Centraal Planbureau (CPB) als adviesbureau PriceWaterhouseCoopers (PWC) vandaag verklaard in de Tweede Kamer. De werkgelegenheid is een argument in de discussie over de JSF.
Het Planbureau had eerder kritische kanttekeningen geplaatst bij een rapport van PWC over de economische effecten van de nieuwe straaljager. Volgens PWC levert de JSF tot 2050 meer dan 16 miljard euro en 50.000 manjaren werk op. Tijdens een hoorzitting in de Kamer verklaarde CPB-directeur G. Gelauff dat de nieuwe banen andere verdringen: „De JSF creëert banen, maar het creëert ook andere banen niet.” PWC-partner en hoogleraar economie W. Velthuijsen toont zich positief over het mogelijke effect: „Als je een euro uitgeeft in deze industrie, levert dat 35 cent op in de rest van economie.”
De Kamer moet binnenkort instemmen met de aankoop van de eerste twee JSF-testtoestellen. Commandant der strijdkrachten Peter van Uhm pleitte vanmorgen in De Telegraaf voor de JSF: „Als je nu niet instapt, mis je de hele reis. In een tijd van crisis laat je een stimulans voor de economie toch niet lopen, terwijl het ook nog eens het beste product is?”
quote:
Stimulans voor de economie is niet waar te maken (pas achteraf en heel vaak blijken dit soort projecten dan alleen maar geld gekost te hebben) en beste produkt: idem.quote:„Als je nu niet instapt, mis je de hele reis. In een tijd van crisis laat je een stimulans voor de economie toch niet lopen, terwijl het ook nog eens het beste product is?”
We zijn dus belogen. De eerdere cijfers spraken over veel meer banen maar dat meldt het rechtse ANP niet.quote:
Wat een goede argumenten allemaal...quote:Ondernemingsraden pleiten voor JSF
Uitgegeven: 6 april 2009 14:05
Laatst gewijzigd: 6 april 2009 14:05
DEN HAAG - FNV Bondgenoten en de ondernemingsraden van luchtvaartbedrijven als Stork, Dutch Aero, Axxiflex, Aeronamic en Fokker ELMO hebben maandag de Tweede Kamer meer dan tweeduizend handtekeningen voor de aanschaf van het gevechtsvliegtuig JSF aangeboden.
De handtekeningen stonden onder een petitie die pleitte voor behoud van de ''banenmotor JSF''. Hetty Kijzers van de FNV benadrukte dat de vakbond nog steeds erg kritisch is over het werkgelegenheidseffect van de gedoodverfde opvolger van de F-16. Zij benadrukte dat de politiek ervoor moet zorgen dat de banen die de JSF oplevert, wel in Nederland erbij komen en niet wegvloeien naar het buitenland.
De Vries
Staatssecretaris Jack de Vries (Defensie) liet weten blij te zijn met de steun van de ondernemingsraden en de FNV. ''Tenslotte is in tijden van economische crisis elke baan er een.'' Tijdens de hoorzitting in de Kamer over de JSF bleek dat de productie van het gevechtsvliegtuig Nederland tot 2052 tussen de 600 en 1200 banen oplevert.
© ANP
En dat verspreid over 40 jaar...quote:Op maandag 6 april 2009 15:20 schreef -jos- het volgende:
600 banen voor 6 miljard, dan betaal je dus ff 10 miljoen per baan. Goed argument hoor
Dat is juist mijn punt, die kregen ze niet, iets van 6000 pagina`s is geen samenvattingquote:Op maandag 6 april 2009 13:24 schreef Atlanticus het volgende:
[..]
Hoezo? Misschien vroegen ze gewooon om een samenvatting. Die kamerleden zijn geen natuurkundigen of geluidstechnici, dus zoveel hebben ze niet aan technische rapporten van miljoenen pagina's.
lol. Maar het is wel het beste product hoor!quote:Op maandag 6 april 2009 15:20 schreef -jos- het volgende:
600 banen voor 6 miljard, dan betaal je dus ff 10 miljoen per baan. Goed argument hoor
Dat doet ze altijd.quote:Op maandag 6 april 2009 21:03 schreef MaastrichtEnzo het volgende:
De regering moet door middel van belastingen geld uit het productieve gedeelte van onze
economie weg halen.
en die andere producten zijn nuttiger?quote:Op maandag 6 april 2009 21:03 schreef MaastrichtEnzo het volgende:Dat geld kan dus niet meer gebruikt worden om andere producten te kopen.
net als 90% van alle subsidies?quote:Op maandag 6 april 2009 21:03 schreef MaastrichtEnzo het volgende:
(Oorlogs materieel voegt trouwens ook geen kapitaal toe het is productie die bedoeld is om dingen
kapot te maken en gaat zelf ook vaak verloren)
Meewerken aan de JSF betekent meewerken aan het beste product in de gevechtsvliegtuigensector. En dat betekent dat Nederlandse bedrijven waarde toevoegen aan dit product. Het is uitermate handig om economisch voordeel te boeken bij het kopen van wapens die je toch al nodig hebt. Als we immers de Gripen kopen, worden er hier helemaal geen banen gecreëerd.quote:Op maandag 6 april 2009 21:03 schreef MaastrichtEnzo het volgende:
Even los of de JSF wel of niet het beste vliegtuig is:
De JSF gaat niks toevoegen aan onze economie!
De regering moet door middel van belastingen geld uit het productieve gedeelte van onze
economie weg halen. Dat geld kan dus niet meer gebruikt worden om andere producten te kopen.
(Oorlogs materieel voegt trouwens ook geen kapitaal toe het is productie die bedoeld is om dingen
kapot te maken en gaat zelf ook vaak verloren)
Wat de overheid dus hooguit doet is werk verplaatsen.... wat de overheid creëert aan " staats"
banen gaat immers verloren in de echte economie doordat belasting word geheven.
Ik wil een paraplu over de Randstad, want dat is goed voor de economie.quote:Op dinsdag 7 april 2009 00:29 schreef Bolkesteijn het volgende:
Wat een gekke gedachte toch, dat men bij aanschaf van een vliegtuig eigenlijk praat over het stimuleren van de economie.
En verder vergeten we maar even dat de JSF geëxporteerd gaat worden en dat er meer dan 3000 van verkocht gaan worden, met o.a. Nederlandse kleppen en vleugels.quote:Op dinsdag 7 april 2009 00:20 schreef MaastrichtEnzo het volgende:
Nee hoor.
Nogmaals de overheid haalt een paar miljard uit onze echte economie om
deze toestellen te kunnen kopen. Met deze weg genomen miljarden word vervolgens
een order gedaan. Een aantal Nederlandse bedrijven krijgen dan inderdaad wat orders
maar dan van geld wat uit de economie onttrokken is....
Dus er is niks bijgekomen qua economische waarde alleen door de overheid opnieuw verdeeld.
Mee eens dat het een hoogtechnologisch toestel is. Maar goed wat levert het ons echt op?
Krijgen wij ook centjes als Amerika die dingen aan andere landen verkoopt? dacht het niet he?
Natuurlijk moeten we altijd belasting betalen.. het is wel altijd onze taak om kritisch te kijken waar
het naar toe gaat. Het is nog niet bewezen dat de JSF de beste optie is. Ik vind zowiso dat bij het aanschaffen van wapens economische belangen mee mogen spelen.
Zo, 3000 maar liefst? Door wie dan wel? En welk Nederlands bedrijf gaat die kleppen en die vleugels dan maken? Allemaal? En hoeveel banen levert het dan op? Structureel? In plaats van wat dan?quote:Op dinsdag 7 april 2009 00:50 schreef Atlanticus het volgende:
[..]
En verder vergeten we maar even dat de JSF geëxporteerd gaat worden en dat er meer dan 3000 van verkocht gaan worden, met o.a. Nederlandse kleppen en vleugels.
Geef jij maar eens aan waarom je via de aankoop van vliegtuigen banen wil creëren. Dat kan veel efficienter.quote:Op dinsdag 7 april 2009 01:31 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Zo, 3000 maar liefst? Door wie dan wel? En welk Nederlands bedrijf gaat die kleppen en die vleugels dan maken? Allemaal? En hoeveel banen levert het dan op? Structureel? In plaats van wat dan?
Waarom zou ik dat moeten aangeven?quote:Op dinsdag 7 april 2009 13:20 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Geef jij maar eens aan waarom je via de aankoop van vliegtuigen banen wil creëren. Dat kan veel efficienter.![]()
Omdat jij het aantal gegenereerde banen uit het JSF project als een belangrijke graadmeter ziet voor zijn succes.quote:Op dinsdag 7 april 2009 13:27 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Waarom zou ik dat moeten aangeven?
Juist niet.quote:Op dinsdag 7 april 2009 13:44 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Omdat jij het aantal gegenereerde banen uit het JSF project als een belangrijke graadmeter ziet voor zijn succes.
We krijgen een stel gevechtsvliegtuigen welke onze piloten in staat stellen hun taken naar behoren te voldoen. Dat is het hoofddoel van de aankoop van een nieuw type vliegtuig.quote:Op dinsdag 7 april 2009 00:20 schreef MaastrichtEnzo het volgende:
Maar goed wat levert het ons echt op?
Ik denk dat dat het beste argument is wat de JSF lobby heeft plus dat de luchtmacht het als de ideale opvolger van de F16 ziet.quote:Op dinsdag 7 april 2009 15:56 schreef Mortaxx het volgende:
Oh en de JSF is gewoon het beste natuurlijk
Defensie, inclusief de luchtmacht, hoorde ook bij de coalition of the willing bij de invasie in Irak, terwijl Nederland daar niet bij hoorde. Defensie heeft al lang besloten dat ze de VS achterna willen lopen, die is in die zin niet a-politiek. Dat geeft op zich niet zo, het is alleen niet de bedoeling dat defensie zelf politieke keuzes gaat maken en dat die overgenomen worden onder het mom van het beste vliegtuig. De kamer bepaalt wat de rol van defensie gaat zijn en wat de positie van Nederland in de wereld moet worden, en de kamer moet dus ook bepalen welk vliegtuig daarbij hoort.quote:Op dinsdag 7 april 2009 17:47 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik denk dat dat het beste argument is wat de JSF lobby heeft plus dat de luchtmacht het als de ideale opvolger van de F16 ziet.
Op papier is het het beste, maar zolang je geen volwaardig rondvliegend vliegtuig hebt kan je van alles beweren. Wat ze nooit hadden moeten doen is het koppelen van 'meedoen aan het ontwikkelen' aan 'vrijwel zeker dat dat de opvolger wordt'.quote:Op dinsdag 7 april 2009 17:47 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik denk dat dat het beste argument is wat de JSF lobby heeft plus dat de luchtmacht het als de ideale opvolger van de F16 ziet.
Ja zo denk ik er ook over, overigens dat gezeik had je helemaal niet toen we voor miljarden aan marineschepen kochten of ivf`squote:Op dinsdag 7 april 2009 00:29 schreef Bolkesteijn het volgende:
Wat een gekke gedachte toch, dat men bij aanschaf van een vliegtuig eigenlijk praat over het stimuleren van de economie.Als je de economie wil stimuleren zijn er toch betere methoden om dat te doen dan dat via de aanschaf van een vliegtuig te doen dus maak nou eens een heldere keuze, dan wordt de discussie ook niet meer zo krom. De Nederlandse luchtmacht lijkt mij het meest gecharmeerd van de JSF, zij moeten de vliegtuigen uiteindelijk gaan gebruiken dus het lijkt mij niet meer dan normaal dat dat oordeel het zwaarst weegt in de besluitvorming.
quote:
quote:
Maar dat kunnen concurrerende toestellen een stuk beter, die ook nog een stuk goedkoper zijn!quote:Op dinsdag 7 april 2009 17:23 schreef waht het volgende:
[..]
We krijgen een stel gevechtsvliegtuigen welke onze piloten in staat stellen hun taken naar behoren te voldoen. Dat is het hoofddoel van de aankoop van een nieuw type vliegtuig.
Het CPB heeft heel anders uitberekend, en het CPB zit er nauwelijks naast als je naar de geschiedenis kijkt.quote:Op dinsdag 7 april 2009 00:09 schreef Atlanticus het volgende:
[..]
Meewerken aan de JSF betekent meewerken aan het beste product in de gevechtsvliegtuigensector. En dat betekent dat Nederlandse bedrijven waarde toevoegen aan dit product. Het is uitermate handig om economisch voordeel te boeken bij het kopen van wapens die je toch al nodig hebt. Als we immers de Gripen kopen, worden er hier helemaal geen banen gecreëerd.
Anders gezegd, de 1 miljard die de JSF extra kost (dan de Gripen) wordt 16 maal terugverdiend door economische activiteit hier in Nederland.
Dat kan de F22 heel goed als het zich wil profileren tov moderne andere toestellen van andere naties. Maar die verkopen de Amerikanen niet. Ze zijn niet gek.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 17:56 schreef PabloLopez het volgende:
JSF wordt gekocht om een rol(bescheiden) op het wereldtoneel te kunnen spelen, anders zijn we helemaal uitgespeeld!
Nukiler profileration.quote:Op donderdag 9 april 2009 15:01 schreef Verluste het volgende:
[..]
Dat kan de F22 heel goed als het zich wil profileren tov moderne andere toestellen van andere naties. Maar die verkopen de Amerikanen niet. Ze zijn niet gek.
Breaking News! Welke is beter?quote:Op donderdag 9 april 2009 14:52 schreef Verluste het volgende:
[..]
Maar dat kunnen concurrerende toestellen een stuk beter, die ook nog een stuk goedkoper zijn!
Nee, de lobby van Lockheed heeft een dikke vinger in de pap.
Simpel: gewoon een testje uitvoeren.quote:
piloten opleiden en kijken of het ding wel echt geschikt is gok ik, (misschien kijken waar NL modificaties nodig zijn)quote:Op donderdag 9 april 2009 18:41 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Simpel: gewoon een testje uitvoeren.
Ow wacht, de JSF bestaat enkel in test-exemplaren...
edit:
Wat moeten wij eigenlijk met twee testtoestellen? Het ding is nog niet productieklaar, dus testen of ie voldoet aan onze eisen kunnen we niet. En om te kijken of ie vliegwaardig is kunnen we ook de VS-toestellen gebruiken (of wijken die qua airframe af van de (mogelijk) onze?)
Ipv dat we betaald krijgen om te testen moeten we betalen om testwerk te mogen doen. Als je dan toch een deal sluit waarbij je wordt uitgeschud zonder er ook maar enige zekerheid voor terug te krijgen, dan kan dit er ook nog wel bij.quote:Op donderdag 9 april 2009 18:41 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Simpel: gewoon een testje uitvoeren.
Ow wacht, de JSF bestaat enkel in test-exemplaren...
edit:
Wat moeten wij eigenlijk met twee testtoestellen? Het ding is nog niet productieklaar, dus testen of ie voldoet aan onze eisen kunnen we niet. En om te kijken of ie vliegwaardig is kunnen we ook de VS-toestellen gebruiken (of wijken die qua airframe af van de (mogelijk) onze?)
Volgens militaire simulaties eigenlijk alle huidige 2.5 toestellen.quote:
jij blijft datzelfde weerlegde filmpje postenquote:Op vrijdag 10 april 2009 20:07 schreef Verluste het volgende:
[..]
Volgens militaire simulaties eigenlijk alle huidige 2.5 toestellen.
http://www.liveleak.com/view?i=3cc_1228919444
En dat is helemaaal geen breaking news, is al een tijdje bekend.
Het terugtrekken uit verschillende gebieden kan daarvoor uitkomst bieden, zonder op technologie te hoeven bezuinigen.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 18:04 schreef Klopkoek het volgende:
Nederland spendeert veel te veel aan defensie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Military_of_the_European_Union
Men heeft het wel steeds over 'linkse hobby's', nou, ik denk een 'hobby' van de andere zijde te pakken te hebben.
Nee natuurlijk deel je die visie niet, rechtsen houden graag van dat autoritaire gedoe en koesteren de hobbys die zijn hebben.quote:Op vrijdag 10 april 2009 22:11 schreef Picchia het volgende:
[..]
Het terugtrekken uit verschillende gebieden kan daarvoor uitkomst bieden, zonder op technologie te hoeven bezuinigen.
(Niet dat ik je visie deel dat wij teveel aan defensie uitgeven.)
Dat we onze ratio moeten laten zegenvieren in plaats van onze driften bij het vooruitzicht op al dat geile wapentuigquote:
Dan vragen we op zijn minst af waarom andere middelgrote niet zo'n drang hebben om bij de grote jongens te horenquote:Op vrijdag 10 april 2009 22:24 schreef Picchia het volgende:
En als de ratio zegeviert dan stellen wij onze belastinginkomsten en uitgaven gelijk aan die van onze buurlanden?
Dat is bullshit. Nederland heeft altijd vooraan gestaan met defensieuitgaven, ook in de Koude Oorlog, toen dat geleuter over verspreiding van democratie en andere blabla nog niet speelde.quote:Op vrijdag 10 april 2009 22:34 schreef Picchia het volgende:
Omdat Nederland graag koploper wil zijn in het bevorderen van 'de internationale rechtsorde'.
Wat een onzin. Andere kleine landen zoals de Oostenrijkers en Finnen sturen met alle wil van de wereld politiemensen naar post-conflictgebieden ipv militairen. Net zo nuttig, misschien wel nuttiger zelfs.quote:En daarmee aan alle internationale standaarden wil voldoen, in tegenstelling tot sommige andere landen die niet bevolkt worden door 'wereldburgers'.
De Navo norm is niet 2,6%...quote:En de NAVO norm, tot stand gekomen door ons, is dat 2,6% van het BNP wordt uitgegeven aan defensie. Dat is de reden waarom Balkie zoveel aan defensie uitgeeft.
Met de aantekening dat daar moreel gezien een sterker appel vanuit gaat omdat die norm zowel door de EU als VN wordt voorgeschreven. Bovendien is het veelzeggend dat andere landen die hoog scoren op de ontwikkelingshulpladder (de Scandinavische landen, Duitsland enz.) vaak hun defensie laten verslonzen en met recht.quote:Opvallend is dat wij op dit gebied nog ruim onder de norm blijven, terwijl ze andere normen, zoals voor ontwikkelingshulp en de VN bijdrage ruimschoots overschrijden.
Die hele ontwikkelingshulp heeft meer levens geredt dan al die belachelijke vredesmissies. Hoezo 'hobby'?quote:Blijkbaar hechten ze toch meer waarde aan linkse hobby's.
Nu maak je een vergelijkingen met behulp van een potpoerrie aan standaarden om Nederland maar in een kwaad daglicht te stellenquote:Als we kijken naar in hoeverre we aan die norm voldoen, dan kun je alleen maar concluderen dan wij geen drang hebben om bij de grote jongens te horen. Dit in tegenstelling tot sommige landen die juist meer besteden aan defensie. Sommige andere landen lijken juist lak te hebben aan afspraken en defensie. En weer andere landen hebben gewoon een lager BNP.
Wat denk je zelfquote:Is hiermee je droom voldoende doorgeprikt?
Nederland heeft vrijwel nooit aan de internationale normen voor defensie voldaan. En dat wij de internationale rechtsorde willen bevorderen is ook helaas geen bullshit, gezien dat zelfs vastgelegd is in onze grondwet. En dit is de reden waarom wij zo graag aan die normen willen voldoen.quote:
quote:Nederland heeft altijd vooraan gestaan met defensieuitgaven, ook in de Koude Oorlog, toen dat geleuter over verspreiding van democratie en andere blabla nog niet speelde.
Met het verdwijnen van de Koude Oorlog veranderde ook de focus van de Navo en Nederland omarmde uiteraard dat excuus dat verzonnen werd om al die speeltje te blijven rechtvaardigen.
De laatste decennia waren de uitgaven sterk afgezwakt volgens Middelkoop, gelukkig heeft onze coalitie van internationale vrede en veiligheid daar een stokje voor gestoken. Anders zouden we immers uit Afghanistan moeten terugtrekken. Precies hetgeen wat ik wens.quote:Het budget van Defensie bedroeg begin jaren negentig ongeveer 2,6 procent van het bruto nationaal product (bnp).
Inmiddels is dit 1,4 procent en als er niets verandert voorziet de minister een verdere daling tot 1,2 procent in 2011. ‘Dat moet echt een keer stoppen’, verklaarde Van Middelkoop zondag in De Telegraaf. Volgens de minister is Nederland het aan zijn stand verplicht gevaarlijke en dure missies zoals in Uruzgan te blijven uitvoeren.
Bron: Volkskrant
Dat is fijn voor ze, maar ik stuur liever gespecialiseerde mensen veilig oorlogsgebieden in als hun aanwezigheid vereist is. Onze veiligheid voor alles. Geen emotionele beslissingen maar ratio zei je toch?quote:Wat een onzin. Andere kleine landen zoals de Oostenrijkers en Finnen sturen met alle wil van de wereld politiemensen naar post-conflictgebieden ipv militairen. Net zo nuttig, misschien wel nuttiger zelfs.
[..]
Aja, dat is verlaagd. Ik las verkeerd. We voldoen echter nog steeds niet aan de huidige norm (van 2%), dus mijn punt blijft. Het heeft geen hoge prioriteit in verhouding tot andere hobby's.quote:De Navo norm is niet 2,6%...
Nou, laten wij dan precies aan die norm voldoen. Overschrijden geeft alleen maar aan dat wij linkse emotionele afwegingen maken. Maar als je een afweging wilt maken tussen defensie en ontwikkelingshulp, wat overigens niet hetzelfde doel dient, dan ben je bij mij aan het verkeerde adres. Dan kies ik voor onze eigen veiligheid. Overigens heeft Duitsland ook een historische reden om haar defensie te mogen verslonzen, naast de constante steun van de VS waarvan zij genieten.quote:Met de aantekening dat daar moreel gezien een sterker appel vanuit gaat omdat die norm zowel door de EU als VN wordt voorgeschreven. Bovendien is het veelzeggend dat andere landen die hoog scoren op de ontwikkelingshulpladder (de Scandinavische landen, Duitsland enz.) vaak hun defensie laten verslonzen en met recht.
[..]
Omdat jij 'denkt' de wereld er mee te redden maakt het nog niet minder een linkse hobby.quote:Die hele ontwikkelingshulp heeft meer levens geredt dan al die belachelijke vredesmissies. Hoezo 'hobby'?
[..]
Doe maar. Jij gaf aan dat wij, in tegenstelling tot anderen, tot 'de grote jongens' wilde behoren. Maar, zoals ik aangaf, is dat onzin.quote:Nu maak je een vergelijkingen met behulp van een potpoerrie aan standaarden om Nederland maar in een kwaad daglicht te stellenZo kan ik het ook: Nederland vergelijken met België via standaard X en voor een vergelijking met Duitsland standaard Y gebruiken.
Ja daaaag, zo kan ik het ook
Laat ze dan eerst maar eens in Nederland beginnen (affaire Spijkers bijvoorbeeld)quote:Op vrijdag 10 april 2009 22:34 schreef Picchia het volgende:
Omdat Nederland graag koploper wil zijn in het bevorderen van 'de internationale rechtsorde'.
Meer waarde aan vrede dan oorlog, dat kan alleen maar goed zijn.quote:En daarmee aan alle internationale standaarden wil voldoen, in tegenstelling tot sommige andere landen die niet bevolkt worden door 'wereldburgers'. En de NAVO norm, tot stand gekomen door ons, is dat 2,6% van het BNP wordt uitgegeven aan defensie. Dat is de reden waarom Balkie zoveel aan defensie uitgeeft.
Opvallend is dat wij op dit gebied nog ruim onder de norm blijven, terwijl ze andere normen, zoals voor ontwikkelingshulp en de VN bijdrage ruimschoots overschrijden. Blijkbaar hechten ze toch meer waarde aan linkse hobby's.
Maar ik zie geen argumenten vóór de JSF.quote:Als we kijken naar in hoeverre we aan die norm voldoen, dan kun je alleen maar concluderen dan wij geen drang hebben om bij de grote jongens te horen. Dit in tegenstelling tot sommige landen die juist meer besteden aan defensie. Sommige andere landen met andere doelstellingen lijken juist weer lak te hebben aan internationale afspraken en defensie. En weer andere landen hebben gewoon een lager BNP.
Is hiermee je droom voldoende doorgeprikt?
Misschien een goede vraag voor de Tweede Kamer.quote:Op vrijdag 10 april 2009 11:53 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
piloten opleiden en kijken of het ding wel echt geschikt is gok ik, (misschien kijken waar NL modificaties nodig zijn)
nauwkeuriger, veiliger voor het personeel, technisch superieur aan alle beschikbare kandidaten. Volgens defensie qua onderhoud, TCO goedkoper dan de concurrenten.quote:Op zaterdag 11 april 2009 00:57 schreef Stupendous76 het volgende:
Maar ik zie geen argumenten vóór de JSF.
Dat jij in die idealistische sprookjes wilt geloven kan ik weinig aan veranderen maar feit is dat je Nederland te negatief weg zet.quote:Op vrijdag 10 april 2009 23:44 schreef Picchia het volgende:
[..]
Nederland heeft vrijwel nooit aan de internationale normen voor defensie voldaan. En dat wij de internationale rechtsorde willen bevorderen is ook helaas geen bullshit, gezien dat zelfs vastgelegd is in onze grondwet. En dit is de reden waarom wij zo graag aan die normen willen voldoen.
Volgens andere bronnen zit Nederland op 1.60% en 1.80%...quote:De laatste decennia waren de uitgaven sterk afgezwakt volgens Middelkoop, gelukkig heeft onze coalitie van internationale vrede en veiligheid daar een stokje voor gestoken. Anders zouden we immers uit Afghanistan moeten terugtrekken. Precies hetgeen wat ik wens.
Dat is ratio. Die sturen duizenden politiemensen naar onze achtertuin in de Balkan en Oost-Europa.quote:[..]
Dat is fijn voor ze, maar ik stuur liever gespecialiseerde mensen veilig oorlogsgebieden in als hun aanwezigheid vereist is. Onze veiligheid voor alles. Geen emotionele beslissingen maar ratio zei je toch?
Het geeft aan dat Nederland gewoon uberhaupt veel uit geeft aan buitenlands beleid. Wanneer je ziet dat het bij andere landen zelden samengaat dat hoge defensieuitgaven worden gecombineerd met hoge uitgaven voor OSW, en Nederland doet het allebei, dan doet het geen recht om te zeggen dat Nederland die linkse hobby's zo zwaar weegt.quote:[..]
Aja, dat is verlaagd. Ik las verkeerd. We voldoen echter nog steeds niet aan de huidige norm (van 2%), dus mijn punt blijft. Het heeft geen hoge prioriteit in verhouding tot andere hobby's.
[..]
Nou, laten wij dan precies aan die norm voldoen. Overschrijden geeft alleen maar aan dat wij linkse emotionele afwegingen maken. Maar als je een afweging wilt maken tussen defensie en ontwikkelingshulp, wat overigens niet hetzelfde doel dient, dan ben je bij mij aan het verkeerde adres. Dan kies ik voor onze eigen veiligheid. Overigens heeft Duitsland ook een historische reden om haar defensie te mogen verslonzen, naast de constante steun van de VS waarvan zij genieten.
Bron graag. Van recente datum en waar Nederlands belastinggeld bij gemoeid is.quote:[..]
Omdat jij 'denkt' de wereld er mee te redden maakt het nog niet minder een linkse hobby.
Bovendien wordt ontwikkelingshulp ook gebruikt om wapens te financieren, verantwoordelijkheid (voor de bevolking) uit handen te houden van de overheden, ongewenste handel wordt opgedrongen en het maakt gebieden afhankelijk van hun internationale uitkering, wat gebruikt wordt als pressiemiddel.
Het waren Henk Kamps letterlijke woorden toen hij voornam om kruisraketten aan te schaffen... En ook Verhagen spreekt de ambitie uitquote:[..]
Doe maar. Jij gaf aan dat wij, in tegenstelling tot anderen, tot 'de grote jongens' wilde behoren. Maar, zoals ik aangaf, is dat onzin.
NL wil graag de grootste van de kleine landen zijn en probeert via verschillende manieren daar voor macht te vergaren (ontwikkelingshulp, uitzendingen, hoge VN contributies).quote:Op zaterdag 11 april 2009 09:28 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat jij in die idealistische sprookjes wilt geloven kan ik weinig aan veranderen maar feit is dat je Nederland te negatief weg zet.
De enigen die aan de Navo-norm voldoen zijn de VS, Frankrijk en UK (die alle drie trouwens tegelijkertijd bijna niets doen aan ontwikkelingshulp). Alle andere landen voldoen niet aan de norm waaronder Nederland. Tegelijkertijd staat Nederland wel een stuk dichterbij die norm dan veel andere landen.
[..]
Volgens andere bronnen zit Nederland op 1.60% en 1.80%...
Dat het is gedaald komt simpelweg doordat een vast bedrag naar defensie gaat. En als de economie dan groeit dan daalt het percentage.
[..]
Dat is ratio. Die sturen duizenden politiemensen naar onze achtertuin in de Balkan en Oost-Europa.
Dat is ook ons belang. "Veiligheid boven alles" toch?
[..]
Het geeft aan dat Nederland gewoon uberhaupt veel uit geeft aan buitenlands beleid. Wanneer je ziet dat het bij andere landen zelden samengaat dat hoge defensieuitgaven worden gecombineerd met hoge uitgaven voor OSW, en Nederland doet het allebei, dan doet het geen recht om te zeggen dat Nederland die linkse hobby's zo zwaar weegt.
[..]
Bron graag. Van recente datum en waar Nederlands belastinggeld bij gemoeid is.
[..]
Het waren Henk Kamps letterlijke woorden toen hij voornam om kruisraketten aan te schaffen... En ook Verhagen spreekt de ambitie uit
Niet in vergelijking met hun BNPquote:Op zaterdag 11 april 2009 12:41 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
NL wil graag de grootste van de kleine landen zijn en probeert via verschillende manieren daar voor macht te vergaren (ontwikkelingshulp, uitzendingen, hoge VN contributies).
Overigens geeft duitsland echt massa`s geld aan defensie uit
Elke fabrikant zal beweren dat zij een technisch superieur toestel kunnen/zullen ontwikkelen dat superieur is aan alle beschikbare kandidaten. Punt is dat op het moment dat dat toestel daadwerkelijk klaar is, het al ouderwets is, ook de JSF.quote:Op zaterdag 11 april 2009 09:00 schreef Napalm het volgende:
[..]
nauwkeuriger, veiliger voor het personeel, technisch superieur aan alle beschikbare kandidaten. Volgens defensie qua onderhoud, TCO goedkoper dan de concurrenten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |