[advocaat van de duivel modus]quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:04 schreef Verluste het volgende:
Waarom opeens die discussie over regulering van wapens?
Waarom zijn er mensen uberhaupt vóór wapenbezit hier als je ziet dat de landen, en de geschiedenis daarvan, waar wapens streng gereguleerd worden dmv goede wetten en stricte wetshandhaving de doden door vuurwapens zeer marginaal te noemen is? Beetje je kop in het zand steken imho.
De druk die daar heerst op de leerlingen is daar natuurlijk wel veel groter dan hier. Hier maakt het voor de omgeving vaak niet zoveel uit als je niet slaagt, andere keer beter, maar in Duitsland heerst er meer de nadruk op presteren, leren en werkzaam zijn.quote:Op woensdag 11 maart 2009 15:45 schreef Montagui het volgende:
Ik denk niet aan pesten, maar dat het eerder hiermee te maken heeft:
[..]
Canada heeft strengere wapenwetten, en zijn de wapens jachtvuurwapens ipv wapens die ontworpen zijn om mensen mee te doden.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:06 schreef RvLaak het volgende:
[..]
[advocaat van de duivel modus]
Canada heeft een hogere wapendichtheid dan de VS. Daar worden echter veel minder moorden gepleegd. Laat staan met vuurwapens.
[/advocaat van de duivel modus]
Ik vind dat te gemakkelijk. Mensen zijn geen honden. We moeten bewuste, intelligente wezens voorstellen, die hoewel zeker niet ongevoelig voor de invloed van de omgeving, in staat zouden moeten zijn zaken te relativeren en goed en fout te onderscheiden. Je blijft verantwoordelijk voor je eigen daden.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:05 schreef Verluste het volgende:
[..]
okay![]()
Ik vind dat normale mensen door hun omgeving heel snel kunnen radicaliseren of bijna c.q. gek worden (dus in zo'n toestand komen) dat ze zoiets doen.
En met een jachtgeweer kun je geen mensen doden? Daarbij zijn er in Canada ook heel veel handwapens beschikbaar en in omloop. Een voormalige collega van mij is Canadees. Zijn vader had/heeft een behoorlijk arsenaal aan wapens. Onder andere handwapens van .22 tot .357 magnums. Dat zijn allen legale wapens daar en nou niet echt bedoeld voor de jacht, lijkt mij.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:08 schreef Verluste het volgende:
[..]
Canada heeft strengere wapenwetten, en zijn de wapens jachtvuurwapens ipv wapens die ontworpen zijn om mensen mee te doden.
En het voordeel voor de burgers in NL is, dat we de politie kunnen controleren en corrigeren. met willekeurige andere burgers is dat veel moeilijker.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:01 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Het nadeel voor de criminelen in NL is dat de politieagenten getrained (zouden moeten) zijn in het schieten en dit goed (zouden moeten) kunnen
De wetten zijn daar strenger ja (niet veel overigens, verschilt per staat), maar er zijn nauwelijks restricties op wapentypes, daarin zijn veel staten in de VS juist strenger met de zogenaamde 'assault weapon bans'.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:08 schreef Verluste het volgende:
[..]
Canada heeft strengere wapenwetten, en zijn de wapens jachtvuurwapens ipv wapens die ontworpen zijn om mensen mee te doden.
Je gaat uit van de norm. Helaas is het zo dat mensen die dit soort daden plegen niet tot de norm behoren.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:10 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Ik vind dat te gemakkelijk. Mensen zijn geen honden. We moeten bewuste, intelligente wezens voorstellen, die hoewel zeker niet ongevoelig voor de invloed van de omgeving, in staat zouden moeten zijn zaken te relativeren en goed en fout te onderscheiden. Je blijft verantwoordelijk voor je eigen daden.
Die vlieger voor omgevingsfactoren gaat wat mij betreft alleen op in geval van direct noodweer, maar dat is een andere discussie.
Er wordt zo gemakkelijk de schuld gelegd bij anderen, dat doet naar mijn mening af aan de verantwoording die mensen dragen voor hun eigen handelen. Deze jongen haalde de trekker over, niemand anders deed het voor hem, en ook niemand hield een pistool tegen zíjn hoofd.
Daar ben ik het wel mee eens. De omgeving, bestaande uit al die miljoenen individuen met hun eigen verantwoordelijkheid moeten mijn inziens ook hun eigen verantwoordelijkheid nemen voor de ander én hun omgeving.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:10 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Ik vind dat te gemakkelijk. Mensen zijn geen honden. We moeten bewuste, intelligente wezens voorstellen, die hoewel zeker niet ongevoelig voor de invloed van de omgeving, in staat zouden moeten zijn zaken te relativeren en goed en fout te onderscheiden. Je blijft verantwoordelijk voor je eigen daden.
Die vlieger voor omgevingsfactoren gaat wat mij betreft alleen op in geval van direct noodweer, maar dat is een andere discussie.
Er wordt zo gemakkelijk de schuld gelegd bij anderen, dat doet naar mijn mening af aan de verantwoording die mensen dragen voor hun eigen handelen. Deze jongen haalde de trekker over, niemand anders deed het voor hem, en ook niemand hield een pistool tegen zíjn hoofd.
Maar dan vind ik ze nog steeds hoofdzakelijk verantwoordelijk voor hun eigen daden.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:13 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Je gaat uit van de norm. Helaas is het zo dat mensen die dit soort daden plegen niet tot de norm behoren.
vandaar de haakjes.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:13 schreef AxisForOll het volgende:
[..]
En het voordeel voor de burgers in NL is, dat we de politie kunnen controleren en corrigeren. met willekeurige andere burgers is dat veel moeilijker.
En ja 20% is niet zo goed met wapens, las ik pas nog. maar goed, bij welke andere beroepsgroep scoort 80% daarvan, een voldoende op een weinig gebruikte vaardigheid? Dit soort dingen lopen in NL echt wel los. Ik maak me meer zorgen over hun detecterende vaardigheden, en (ietwat zijdelings) het feit dat hun verhoren niet worden opgenomen op camera of audio.
mee eens, maar zoals gezegd. Wanneer je de oorzaak kent, kun je er eventueel wat aan doen ter preventie in de toekomst.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:14 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Maar dan vind ik ze nog steeds hoofdzakelijk verantwoordelijk voor hun eigen daden.
Ja, een volksgericht is meestal volledig arbitrair en richt zich op een mogelijke dader. Zonder bewijs.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:18 schreef Wheelgunner het volgende:
Maar de politie brengt me ook weer op een ander discussie-punt, is het wijs om de overheid een monopolie op geweldsmiddelen te geven? Dan moet je wel heel erg veel vertrouwen in ze hebben, maar het zijn ook maar mensen.
Och kom nou toch! Als je het over Japan of de VS had, maar Duitsland ??? Duitsland lijkt in heeeeel veeel gevallen heeeel erg op Nederland, en dit is er een van. Dat is iets waar veel landgenoten blijkbaar veel moeite mee hebben .... raar.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:08 schreef Verluste het volgende:
De druk die daar heerst op de leerlingen is daar natuurlijk wel veel groter dan hier. Hier maakt het voor de omgeving vaak niet zoveel uit als je niet slaagt, andere keer beter, maar in Duitsland heerst er meer de nadruk op presteren, leren en werkzaam zijn.
Hij zou zwaar gefrustreerd zijn. Mogelijk (mede) omdat hij gezakt zou zijn voor zijn eindexamen en zijn medescholieren wel 'verder' zijn gegaan met een vervolgopleiding.quote:Op woensdag 11 maart 2009 15:47 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Vertaling? Mijn Duits is helaas iets te slecht voor deze tekst...
Ok, je geeft een voorkeur aan een officieel orgaan boven anarchie, dat snap ik. Maar om een overheid volledig te vertrouwen is toch wel een paar stappen verder. Zeker als je ze een geweldsmonopolie geeft.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:20 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Ja, een volksgericht is meestal volledig arbitrair en richt zich op een mogelijke dader. Zonder bewijs.
Ik heb een stuk meer vertrouwen in de politie (met haar procedures, trainingen, opleidingen, controle, geweldsinstructies) dan in mijn buurman...quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:18 schreef Wheelgunner het volgende:
Maar de politie brengt me ook weer op een ander discussie-punt, is het wijs om de overheid een monopolie op geweldsmiddelen te geven? Dan moet je wel heel erg veel vertrouwen in ze hebben, maar het zijn ook maar mensen.
Dank.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:24 schreef Montagui het volgende:
[..]
Hij zou zwaar gefrustreerd zijn. Mogelijk (mede) omdat hij gezakt zou zijn voor zijn eindexamen en zijn medescholieren wel 'verder' zijn gegaan met een vervolgopleiding.
Natuurlijk ligt misbruik op de loer, maar:quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:18 schreef Wheelgunner het volgende:
Maar de politie brengt me ook weer op een ander discussie-punt, is het wijs om de overheid een monopolie op geweldsmiddelen te geven? Dan moet je wel heel erg veel vertrouwen in ze hebben, maar het zijn ook maar mensen.
in duitsland heerst er wel degelijk een prestatiecultuur hoor.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:20 schreef AxisForOll het volgende:
[..]
Och kom nou toch! Als je het over Japan of de VS had, maar Duitsland ??? Duitsland lijkt in heeeeel veeel gevallen heeeel erg op Nederland, en dit is er een van. Dat is iets waar veel landgenoten blijkbaar veel moeite mee hebben .... raar.
hear, hear. wielgun blijkbaar meer in zijn (af en toe verhuizende) buurman?quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:25 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik heb een stuk meer vertrouwen in de politie (met haar procedures, trainingen, opleidingen, controle, geweldsinstructies) dan in mijn buurman...
Volledig mee eens.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:25 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ik heb een stuk meer vertrouwen in de politie (met haar procedures, trainingen, opleidingen, controle, geweldsinstructies) dan in mijn buurman...
Je hebt gelijk natuurlijk, de Nederlandse overheid heeft zich behoorlijk geod gedragen de laatste eeuw. Het is ook meer een principieele discussie denk ik.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:26 schreef AxisForOll het volgende:
[..]
Natuurlijk ligt misbruik op de loer, maar:
1. in nederland is dat geen traditie
2. in principe hebben we als burger het uiteindelijke zeggenschap over het geweldsmonopolie
En ja, ik heb vertrouwen in de overheid. Kijk maar wat 30 jaar aangepraat wantrouwen in de overheid in de VS heeft aangericht. Ik vind dat echt grote onzin. De overheid dat is geen losgekoppeld ding in het land of zo, en de politie is niet 1 mannetje. de politie is een hele grote groep mensen, die heus niet allemaal machtsmisbruik gaan plegen.
Het is historisch wel voorgekomen, maar ik ken geen gevallen in NL zelf.
De overheid mag dan wel een geweldsmonopolie hebben, maar in Nederland is het verplicht voor de militairen om hun orders aan hun geweten te toetsen. Met andere woorden; geen onschuldige kinderen doodschieten omdat je sergeant dat zegt. Het "Befehl ist Befehl"-syndroom voorkomen, zeg maar.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:24 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Ok, je geeft een voorkeur aan een officieel orgaan boven anarchie, dat snap ik. Maar om een overheid volledig te vertrouwen is toch wel een paar stappen verder. Zeker als je ze een geweldsmonopolie geeft.
Ik hoorde bijvoorbeeld eens een verhaal dat de Duitse bezetter hier destijds onmiddelijk bij de politie langsging om Nederlandse verlofhouders op te sporen en te ontdoen van hun wapens. Schaapjes die kunnen terugbijten zijn immers niet wenselijk voor een kwaadwillende overheid.
Maar, en ik heb er gewerkt, niet van dien aard om dit soort gedrag grootschalig op te roepen. Natuurlijk kán het. Maar ned. met zijn 6jes cultuur kan voor sommigen ook al te veel zijn en irritatie opwekken, vooral als je bedenkt dat nederlanders van jongs af aan getraind worden om niet te veel te doen.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:26 schreef ASroma het volgende:
[..]
in duitsland heerst er wel degelijk een prestatiecultuur hoor.
Wapenbezit werd ook in Duitsland zelf aan banden gelegd in die tijd voor zover ik weet. Zeker onder de bekende groepen.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:29 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Voor wat betreft de nazi's. Punt 1; Godwin's law
Punt 2: Ik weet niet wat de wapenwetten waren in Duitsland ten tijde van de Nazi's, maar als die gelijk zijn aan de huidige, gaat jouw hele argument niet op.
De Kristallnacht was vòòr dat Hitler de macht volledig had gegrepen. De schaapjes hadden toen, blijkbaar, dus nog hun tandjes.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:31 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Wapenbezit werd ook in Duitsland zelf aan banden gelegd in die tijd voor zover ik weet. Zeker onder de bekende groepen.
Punt 2. LOL. zijn argument gaat ook niet op, maar ja we moeten hem daar elke 2 maanden weer van overtuigen ...quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:29 schreef RvLaak het volgende:
[..]
De overheid mag dan wel een geweldsmonopolie hebben, maar in Nederland is het verplicht voor de militairen om hun orders aan hun geweten te toetsen. Met andere woorden; geen onschuldige kinderen doodschieten omdat je sergeant dat zegt. Het "Befehl ist Befehl"-syndroom voorkomen, zeg maar.
Het lijkt mij dat alle andere organisaties met een geweldsinstructie onderhevig zijn aan dezelfde verplichting.
Ook worden alle organisaties gecontroleerd door de rechters, politiek en de burgers. Een overheid heeft enkel macht door de goedkeuring van het volk.
Voor wat betreft de nazi's. Punt 1; Godwin's law
Punt 2: Ik weet niet wat de wapenwetten waren in Duitsland ten tijde van de Nazi's, maar als die gelijk zijn aan de huidige, gaat jouw hele argument niet op.
De burger had toen nog geen weet over hoe immoreel/kwaadaardig de nazipartij was, of zou worden.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:31 schreef Wheelgunner het volgende:
[..]
Wapenbezit werd ook in Duitsland zelf aan banden gelegd in die tijd voor zover ik weet. Zeker onder de bekende groepen.
???quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:34 schreef RvLaak het volgende:
Oe... mannen in witte pakjes in de school... Eng...
zeker wel. De bruimhemden waren toen al lang bezig.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:35 schreef Verluste het volgende:
[..]
De burger had toen nog geen weet over hoe immoreel/kwaadaardig de nazipartij was, of zou worden.
Dat zal inderdaad wel, ik ben geen historicus. Ik heb ook niet de illusie dat die enkele tienduizenden gewapende Nederlanders in het hypothetische geval een beslissende vuist zouden kunnen maken tegen een kwaadwillende overheid.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:33 schreef RvLaak het volgende:
[..]
De Kristallnacht was vòòr dat Hitler de macht volledig had gegrepen. De schaapjes hadden toen, blijkbaar, dus nog hun tandjes.
Proest en schater:quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:33 schreef RvLaak het volgende:
[..]
De Kristallnacht was vòòr dat Hitler de macht volledig had gegrepen. De schaapjes hadden toen, blijkbaar, dus nog hun tandjes.
Ja, inderdaad. Ik vind de berichtgeving ook vrij rustig, komt op mij niet over als een mediacircus.quote:Op woensdag 11 maart 2009 15:32 schreef Klonk het volgende:
wat ik heel opvallend vind, de duitse televisie gaat rustig door met het leven van alledag, geen speciale dingen ofzo, gewoon de dagelijkse soaps...
vandaar het woordje "volledig".quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:39 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Proest en schater:
De Kristallnacht vond plaats in de nacht van 9 op 10 november 1938.
Hitler was al aan de macht sinds 30 januari 1933.
Zeker niet. De gemiddelde Duitser had er geen weet van.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:37 schreef RvLaak het volgende:
[..]
zeker wel. De bruimhemden waren toen al lang bezig.
[edit]
Maar we zakken nu wel heel erg af van het onderwerp...
net een foto gezien op N-TV (van twitter af gehaaldquote:Op woensdag 11 maart 2009 16:41 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Ja, inderdaad. Ik vind de berichtgeving ook vrij rustig, komt op mij niet over als een mediacircus.
En volgens sommigen is dat te danken aan het feit dat bergebied veroveren erg lastig is en je het niet doet tenzij je er goede redenen voor hebtquote:Op woensdag 11 maart 2009 16:39 schreef Wheelgunner het volgende:
Zwitserland is ook nooit bezet geweest, en sommige beweren dat dat mede te danken is aan het feit dat iedere man boven de 18 daar een getraind wapenbezitter is.
Met minimaal één wapen in de helft van alle huishoudens heeft het leger dus GEEN geweldsmonopolie in dat land.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:42 schreef AxisForOll het volgende:
Wat het meest lachuh is, en superironisch in deze discussie: Het Mekka van het ontnemen van monopolies aan de overheid, Amerika, is HELEMAAL NIET voor het ontnemen van het geweldsmonopolie van het leger.
Duitsers zijn al decennia lang de beste Europeanen. Echte media hysterie doen ze niet zo veel aan, of het moet Bild c.s. zijn.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:41 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Ja, inderdaad. Ik vind de berichtgeving ook vrij rustig, komt op mij niet over als een mediacircus.
Hitler was 'volledig' aan de macht vanaf augustus 1934, na de dood van Hindenburg. De Gleichschaltung was al begonnen in 1933, een week of 2 na de machtsovername. Heus, Hitler was allang 'volledig' aan de macht tijdens de Kristallnacht, hoor.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |