Ik heb de boeken van mijn neefje gezien en die heeft gewoon precies de zelfde boeken als ik destijds had alleen dan in het Engels (dus gewoon Nederlandse uitgever). Dus dat verschilt ook weer per school denk ik.quote:Op donderdag 19 februari 2009 16:49 schreef Mini_rulez het volgende:
Wat wel lastig was, was dat bijvoorbeeld de geschiedenisboeken erg op Engeland gericht waren. Maar goed, dat zal zo'n school vast wel opvangen met extra materiaal ofzo.
Hm, dan zijn er blijkbaar intussen al oplossingen gekomen. Het is ook alweer een tijdje geleden dat mijn zusje daar zat, het was één van de eerste scholen die tweetalig VWO opstartten. Toen was er inderdaad een selectie voor de brugklas, om zeker te weten dat de leerlingen het wel aan zouden kunnen.quote:Op donderdag 19 februari 2009 17:00 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Ik heb de boeken van mijn neefje gezien en die heeft gewoon precies de zelfde boeken als ik destijds had alleen dan in het Engels (dus gewoon Nederlandse uitgever). Dus dat verschilt ook weer per school denk ik.
Echt iets voor Untermenschen. Hou ik niet van.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 01:09 schreef Repeat het volgende:
echt iets voor strebertjes. hou ik niet van.
Welk IB-Engels examen deed je? English B Standard Level?quote:Op donderdag 19 februari 2009 23:35 schreef fysicus het volgende:
Ik heb zelf TVWO gedaan; inclusief IB. Het wordt er zeker niet moeilijker van, binnen enkele maanden vormt het engels geen probleem meer, je wordt helemaal ingedompeld. Ik raad het iedereen aan, vooral omdat het nauwelijks moeilijker is.
Wat me opviel, was dat het IB examen ZEER makkelijk was , vooral ook omdat ik dacht dat het best wat betekende. Laat ik het zo zeggen: Ik vond et makkelijker dan het VWO eindexamen Engels. Als je TVWO hebt gedaan, moet je dit gewoon doen.
Waarom zou het iets voor strebertjes zijn?quote:Op vrijdag 20 februari 2009 01:09 schreef Repeat het volgende:
echt iets voor strebertjes. hou ik niet van.
Ik zit in het examenjaar van een volledige IB-school en ja, ze zorgen zeker dat (op zijn minst) de IB-vakken die worden gegeven kwaliteitief goed zijn. Verder zal ik me weinig zorgen maken, het IB-Engels dat er op TTO scholen wordt gegeven is gewoon English B, wat betekent dat het English as a second/foreign language is. Ik doe zelf English literature as a first language (A1) en het verschil is erg groot. B is vooral voor mensen die wel wat basisdingen weten maar die nog erg veel fouten en dergelijke maken. Voor A1 moet je eigenlijk gewoon foutloos kunnen schrijven en spreken.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 07:12 schreef vamperotica het volgende:
Ik heb inderdaad van meer mensen gehoord dat de omschakeling geen problemen geeft.
Wat ik wel heel jammer vind is dat deze school pas voor het 5e jaar "meedoet" en dus nog geen enkele examenuitslag heeft.
Ook ben ik zelf "niet zo gecharmeerd" van de school op zich. Maakt nou niet direct de beste indruk op me zeg maar. Maar ik mag toch wel aannemen dat die International Baccalaureate Organisation de kwaliteit van het onderwijs een beetje in de gaten houdt?
Wat een onzin, ben je meteen een streber als je extra vaardigheden wilt leren waar je waarschijnlijk in je latere studie en carrière heel veel profijt van gaat hebben?quote:Op vrijdag 20 februari 2009 01:09 schreef Repeat het volgende:
echt iets voor strebertjes. hou ik niet van.
Higher level..quote:Op vrijdag 20 februari 2009 06:41 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Welk IB-Engels examen deed je? English B Standard Level?
Ja, dan ben je een streber.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 10:08 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Wat een onzin, ben je meteen een streber als je extra vaardigheden wilt leren waar je waarschijnlijk in je latere studie en carrière heel veel profijt van gaat hebben?
Het is alleen maar een verrijking, en als je het aankunt zie ik geen enkele reden om het niet te doen.
Wat een onzin!quote:Op vrijdag 20 februari 2009 10:23 schreef Finitio het volgende:
[..]
Ja, dan ben je een streber.
Vervolgens hoeft streber niet slecht te zijn.. maar je bent er wel een.
Nou ja, de definitie van streber volgens Van Dale is "al te eerzuchtig iemand". Echt positief klinkt dat niet.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 10:23 schreef Finitio het volgende:
[..]
Ja, dan ben je een streber.
Vervolgens hoeft streber niet slecht te zijn.. maar je bent er wel een.
Streberig vind ik als je kosten wat kost dat tweetalig zou moeten doen...En dan ook nog eens de beste punten halen om daar de anderen de opgen mee uit te steken.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 10:46 schreef Petertje81 het volgende:
[..]
Nou ja, de definitie van streber volgens Van Dale is "al te eerzuchtig iemand". Echt positief klinkt dat niet.
Ambitieus ben je wel, maar dat lijkt me geen doodzonde.
Ah, als second language doe ik Duits B HL en daar krijg ik alleen maar 6/7 en 7/7 in, dus dat Engels zal inderdaad (voor vloeiende sprekers) niet zo veel voorstellen.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 10:17 schreef fysicus het volgende:
[..]
Higher level..![]()
Je moest enkele opgaves maken: Presentaties voor de klas, twee paper die je moest schrijven, waarbij( mijne in ieder geval, de niveau nogal laag was) , een individueel mondeling etc.
Uhm, de volledig IBO Diploma Programme scholen zijn écht wel goed. Die verliezen ook het recht om het IB curriculum te volgen als het onderwijs benedenmaats is, dus eh... En het is niet Brits.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 13:48 schreef ErikT het volgende:
Als dit over het MYP op Laar & Berg gaat: daar zou ik mijn kinderen zo ver mogelijk van weghouden.
Sowieso is dat dus een vierjarig programma. En het Nederlandse programma is 5 of 6 jaar. Vragen om problemen dus. En ik weet dat op L&B over deze overgang totaal niet is nagedacht.
Ik vond dat hele IBO een partij gebakken lucht waar je niet goed van wordt. Voor docenten kut, voor leerlingen kut, alleen voor het imago van de school goed.
Tip: zoek een normale VWO school, eventueel met extra Engels. Maar begin er niet aan je kinderen te stoppen op een school met een Brits programma dwars door het Nederlandse heen.
Jij hebt wel eens bij een vergadering van zo'n school gezeten?quote:Op vrijdag 20 februari 2009 13:57 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Uhm, de volledig IBO Diploma Programme scholen zijn écht wel goed. Die verliezen ook het recht om het IB curriculum te volgen als het onderwijs benedenmaats is, dus eh... En het is niet Brits.
Ik ga naar een school die alle IBO programma's aanbiedt, ja. Dus geen TTO school, maar een volledig internationale school.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 14:05 schreef ErikT het volgende:
[..]
Jij hebt wel eens bij een vergadering van zo'n school gezeten?
Kijk, dat is al een ander verhaal.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 14:14 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Ik ga naar een school die alle IBO programma's aanbiedt, ja. Dus geen TTO school, maar een volledig internationale school.
Het gaat hier om het 2college Cobbenhagen in Tilburg..quote:Op vrijdag 20 februari 2009 13:48 schreef ErikT het volgende:
Als dit over het MYP op Laar & Berg gaat: daar zou ik mijn kinderen zo ver mogelijk van weghouden.
Sowieso is dat dus een vierjarig programma. En het Nederlandse programma is 5 of 6 jaar. Vragen om problemen dus. En ik weet dat op L&B over deze overgang totaal niet is nagedacht.
Ik vond dat hele IBO een partij gebakken lucht waar je niet goed van wordt. Voor docenten kut, voor leerlingen kut, alleen voor het imago van de school goed.
Tip: zoek een normale VWO school, eventueel met extra Engels. Maar begin er niet aan je kinderen te stoppen op een school met een Brits programma dwars door het Nederlandse heen.
Lol.... Hier lopen dezelfde fossielen rond als tig jaar geleden...quote:Op vrijdag 20 februari 2009 14:12 schreef ErikT het volgende:
Nog een tip bij het zoeken naar een middelbare school:
Let op het verloop van het personeel. Als er elk jaar 20 nieuwe docenten zijn, is er iets mis.
Op die school heb ik gezeten, en ik moet zeggen dat de VWO-afdeling toen prima was (heb 10 jaar geleden examen gedaan, oude stijl dus). Er zijn in mijn jaar geloof ik 3 vwo-leerlingen gezakt, van de 60.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 17:35 schreef vamperotica het volgende:
[..]
Het gaat hier om het 2college Cobbenhagen in Tilburg..
Probeer de resultaten die op de onderwijsinspectie site staan hier te krijgen, maar het lukt me niet....
Ik heb zelf op de sleutel gezeten, tig jaar geleden en heb mijn kids niet naar die school gedaan omdat het me nét iets te multiculti was...Er ging naar mijn gevoel qua onderwijs meer aandacht naar degene met achterstand en helaas waren/zijn er dat op de sleutel nogal wat. Kids zijn dus naar dn Hazennest gegaan.quote:Op zondag 22 februari 2009 15:23 schreef mousemicky het volgende:
[..]
Op die school heb ik gezeten, en ik moet zeggen dat de VWO-afdeling toen prima was (heb 10 jaar geleden examen gedaan, oude stijl dus). Er zijn in mijn jaar geloof ik 3 vwo-leerlingen gezakt, van de 60.
MBT tweetalig onderwijs... ik ben zelf Engels gaan studeren, en kan niet zeggen dat de docenten Engels die ik had op cobbenhagen geweldig waren. Er waren 1 of 2 goede, en de rest, middelmatig.... hoop dus dat ze verbeterd zijn... Van de andere kant, zie nog steeds dezelfde oude rotten op de website staan als docent, dus met het verloop valt het wel mee....
Wat betreft de school zelf:
Staat in Tilburg Noord, dus veel allochtone leerlingen (maar dan vooral op VMBO/HAVO), maar wel veel aandacht dus voor cultuur(verschillen) etc. Ik heb het zelf niet als negatief ervaren, maar dat kwam misschien doordat ik daar op de basisschool ook aan gewend was... Laat je in iede rgeval niet leiden door het uiterlijk van de school, da's idd bagger. Wat ikzelf erg fijn vond is het junior-seniorcollege onderscheid. De brugklassen beginnen wat kleinschaliger, dus dat is makkelijker wennen, als je net van de basisschool afkomt...
Voor het gymnasium zou ik er niet heen gaan (in mijn jaar waren er precies 2 gymnasiumleerlingen, Latijn en Grieks waren niet populair), dan kan je zoon beter naar het Odulphus of Paulus gaan, die zijn wat elitairder misschien...
Succes met de keuze. Er zijn toch wel meer scholen in Tilburg eo met 2talig WO (Willem II. Mill Hill, Odulphus, Paulus?)
Ah, ze gaan dus weer terug naar hoe het eerst was? Jammer, vond het junior-senior idee juist erg fijn. Tja, over de multi-culti... Ik heb op Ter Linde gezeten (bestaat helaas niet meer) en dat was toch echt 50% allochtoon, toen al. Nooit problemen mee gehad, maar ik was een 'goede' leerling (ahum), die niet veel hulp nodig had...quote:Op maandag 23 februari 2009 22:32 schreef vamperotica het volgende:
[..]
Nou gaat het Cobbenhagen over op een apart mavo/vmbo en HAVO/VWO gedeelte, dus daar krijg je al een "schifting" heel dat junior/seniorgedeelte verdwijnt ook trouwens.
Tja... zo'n tweetalig VWO gebeuren trekt natuurlijk wel een bepaald tiep scholier aan en dat blijft vaak wel aan elkaar klitten enzo dus daar zal het probleem ook niet zo liggen...
Ik vind het heel jammer dat er verder nog geen resultaten bekend zijn zodat het ergens mee te vergelijken valt.
En helaas is het Cobbenhagen de enige met tweetalig VWO, of hij zou naar Oisterwijk moeten gaan....
Onzin gast, ik heb zelf Tweetalig-vwo gedaan aan één van de eerste scholen die dit ooit deed. Bijna alle engelstalige lessen werden gegeven door native-speakers (engelsen,australiers etc). Degene die nederlands waren gaven in perfect engels les (denk aan oud-leerlingen etc. In ieder geval goed gediplomeerd als het om de engelse taal/uitspraak gaat.) Bij ons kon je op TVWO kiezen tussen English A1 Higher, English A1 Standard, en English A2 Higher. Het gaat bij 1 en 2 om soort stof die je leert. Op het Tweetalig havo (geintroduceerd rond 2000 dacht ik). Kon je English A2 standard en English B kiezen.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 07:36 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Ik zit in het examenjaar van een volledige IB-school en ja, ze zorgen zeker dat (op zijn minst) de IB-vakken die worden gegeven kwaliteitief goed zijn. Verder zal ik me weinig zorgen maken, het IB-Engels dat er op TTO scholen wordt gegeven is gewoon English B, wat betekent dat het English as a second/foreign language is. Ik doe zelf English literature as a first language (A1) en het verschil is erg groot. B is vooral voor mensen die wel wat basisdingen weten maar die nog erg veel fouten en dergelijke maken. Voor A1 moet je eigenlijk gewoon foutloos kunnen schrijven en spreken.
quote:en het verschil is erg groot. B is vooral voor mensen die wel wat basisdingen weten maar die nog erg veel fouten en dergelijke maken.
Ik bedoelde inderdaad ook English A2, maar ervaring van vrienden schetsen toch een ander beeld. A2 is nog altijd voor mensen die niet goed in Engels zijn. Het zal wel aan de school in kwestie liggen, denk je niet? En perfect Engels, mijn achterste. Dat kom je écht niet vaak tegen in Nederland hoor, maar goed.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 15:30 schreef Jdijkers het volgende:
[..]
Onzin gast, ik heb zelf Tweetalig-vwo gedaan aan één van de eerste scholen die dit ooit deed. Bijna alle engelstalige lessen werden gegeven door native-speakers (engelsen,australiers etc). Degene die nederlands waren gaven in perfect engels les (denk aan oud-leerlingen etc. In ieder geval goed gediplomeerd als het om de engelse taal/uitspraak gaat.) Bij ons kon je op TVWO kiezen tussen English A1 Higher, English A1 Standard, en English A2 Higher. Het gaat bij 1 en 2 om soort stof die je leert. Op het Tweetalig havo (geintroduceerd rond 2000 dacht ik). Kon je English A2 standard en English B kiezen.
Get your info right. Het gaat niet om 'zomaar' B-level wat volgens jou ook nog eens niet goed zou zijn:
[..]
Alleen jammer dat dat zo weinig gegeven wordt...quote:Op dinsdag 24 februari 2009 17:24 schreef sitting_elfling het volgende:
Hmm, maak het dan meer Spaans / Engels, ipv nederlands / engels. Het niveau van het engels zal nooit heel hoog zijn, en sinds die koters nog jong zijn heb je beter iets aan spaans / chinees. Nederlands verloederen ze toch wel thuis achter msn en tijdens pauze's en op school praat men nog steeds nederlands.
Dat is NIET de situatie op elke tto school. Er lopen een paar native speakers rond die de werving doen, maar een groot gedeelte van de docenten geeft in het steenkolen engels les. Er zijn dan 'studieprogramma's' waar de tto docenten aan mee kunnen doen om hun taalvaardigheid te vergroten.... 1 uurtje in de week...quote:Op dinsdag 24 februari 2009 15:30 schreef Jdijkers het volgende:
[..]
Onzin gast, ik heb zelf Tweetalig-vwo gedaan aan één van de eerste scholen die dit ooit deed. Bijna alle engelstalige lessen werden gegeven door native-speakers (engelsen,australiers etc). Degene die nederlands waren gaven in perfect engels les (denk aan oud-leerlingen etc. In ieder geval goed gediplomeerd als het om de engelse taal/uitspraak gaat.) Bij ons kon je op TVWO kiezen tussen English A1 Higher, English A1 Standard, en English A2 Higher. Het gaat bij 1 en 2 om soort stof die je leert. Op het Tweetalig havo (geintroduceerd rond 2000 dacht ik). Kon je English A2 standard en English B kiezen.
Get your info right. Het gaat niet om 'zomaar' B-level wat volgens jou ook nog eens niet goed zou zijn:
[..]
De ene twaalfjarige is de ander niet. Ik neem aan dat die kinderen wel een soort taaltoets moeten doen voor ze beginnen, en dat ze niet toegelaten worden als hun Engels te slecht is. Die vraag moet je in elk geval bij je eigen kind stellen voor je ze naar zo'n school stuurt, maar ik neem aan dat Vamp dit niet eens zou overwegen als haar kind nog totaal geen Engels sprak.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 16:33 schreef Diederik_Duck het volgende:
Dom plan, gezien het niveau van de docenten. En kennisoverdracht in het Engels aan twaalfjarigen is vergelijkbaar met een Turks jochie wat op z'n 10e naar Nl komt en meteen mee moet doen op de Nederlands sprekende school.
Ik heb ook alleen nog maar dit soort ervaringen gehoord, maar Jdijkers schijnt het beter te weten.quote:Op woensdag 4 maart 2009 09:29 schreef DoctorB het volgende:
[..]
Dat is NIET de situatie op elke tto school. Er lopen een paar native speakers rond die de werving doen, maar een groot gedeelte van de docenten geeft in het steenkolen engels les. Er zijn dan 'studieprogramma's' waar de tto docenten aan mee kunnen doen om hun taalvaardigheid te vergroten.... 1 uurtje in de week...
Daarnaast komt de kennis overdracht nogal snel in het geding als de docent in een taal moet lesgeven waarin hij niet de nuances kan uitdrukken die hij in de eigen taal heel natuurlijk doet en uiteraard, de beheersing van het engels door 12 / 13 jarigen is enigszins beperkt zodat er ook aan de ontvangende kant een barriere is voor een optimale kennisoverdracht.
Persoonlijk zou ik voor mijn kind eerder kiezen voor een nederlands vwo en ergens in de bovenbouw een half jaar/jaar op een school in GB lessen volgen.
Toch zijn er genoeg leerlingen die met goed resultaat zo'n school afmaken bij hetzelfde centraal examen als gewone VWO'ers, hoe verklaar jij dat dan als ze volgens jou niks opsteken van de lessen?quote:Op woensdag 4 maart 2009 13:23 schreef Repeat het volgende:
Je gaat mij niet wijsmaken dat er basisschool leerlingen zijn die goed engels spreken...
Tsja, ze zouden er eigenlijk vroeger mee moeten beginnen, het begin van de basisschool of zo. Wanneer begint men nu met Engelse lessen op school?quote:Op woensdag 4 maart 2009 13:29 schreef Repeat het volgende:
Weet ik niet, ken die statistieken niet. Maar vind dat tweetalig onderwijs maar kansloos.
Nee, dan valt ze nog weinig te leren is 't niequote:Op woensdag 4 maart 2009 13:23 schreef Repeat het volgende:
Je gaat mij niet wijsmaken dat er basisschool leerlingen zijn die goed engels spreken...
Ze rollen er redelijk geleidelijk in... In he tbegin nog Nederlands en gaanderweg steeds meer alleen engels...Woordenboeken mogen er ook bijgehouden worden en op een gegeven moment gaat eht als vanzelf...Dan heb je nog een soort schriftje waar je de woroden die je niet "pakt" in op kunt schrijven en door daar mee bezig te zijn sla je ze weer eerder op. Ik geloof dat vanaf de kerstvakantie toch echt zo goed als alles ( wat in he tengels gegeven wordt) op zn engels gaat.quote:Op woensdag 4 maart 2009 13:27 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Toch zijn er genoeg leerlingen die met goed resultaat zo'n school afmaken bij hetzelfde centraal examen als gewone VWO'ers, hoe verklaar jij dat dan als ze volgens jou niks opsteken van de lessen?
Misschien gebruiken ze in het begin wel makkelijker Engels of switchen ze af en toe naar Nederlands als het echt niet te volgen is, om die kinderen de tijd te geven om de taal op te pikken. Ze zullen het Engels echt niet ten koste laten gaan van andere vakken.
Dat sowieso!quote:Op woensdag 4 maart 2009 13:35 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Tsja, ze zouden er eigenlijk vroeger mee moeten beginnen, het begin van de basisschool of zo. Wanneer begint men nu met Engelse lessen op school?
Ik geloof dat het op "onze" school ongeveer 400 euro per jaar extra kost...quote:Op zondag 22 februari 2009 13:56 schreef ShadyLane het volgende:
Op de scholen die ik ken wordt de TTO-afdeling juist niet bevolkt door strebertjes, maar vooral door mensen die zonder zich al te hard in te spannen toch extra status willen. Echte strebers heb je er wel tussen, tuurlijk. Die gaan voor heel hoge eindcijfers, extra vakken, twee profielen, gymnasium (al dan niet op de tweetalige afdeling). Maar voor het gros bestaat de extra inspanning die TTO vraagt vrijwel enkel uit het feit dat de ouders extra de portemonnee moeten trekken voor de speciale boeken en de excursies.
Het ging erom dat de kennisoverdracht dus niet optimaal is, omdat ze het nu eenmaal niet goed spreken.quote:Op woensdag 4 maart 2009 13:57 schreef vamperotica het volgende:
[..]
Nee, dan valt ze nog weinig te leren is 't nie
Kind spreekt meer dan goed basisschool engels.quote:Op woensdag 4 maart 2009 12:56 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
De ene twaalfjarige is de ander niet. Ik neem aan dat die kinderen wel een soort taaltoets moeten doen voor ze beginnen, en dat ze niet toegelaten worden als hun Engels te slecht is. Die vraag moet je in elk geval bij je eigen kind stellen voor je ze naar zo'n school stuurt, maar ik neem aan dat Vamp dit niet eens zou overwegen als haar kind nog totaal geen Engels sprak.
Bovendien was er in elk geval op de school die ik ken wel een minimale cito-score die je moest hebben en ik denk dat de kinderen met de hoogste citoscores over het algemeen ook wel beter Engels zullen spreken dan sommige andere 12-jarigen, en het ook snel genoeg op zullen pikken.
Dan zou ik het zeker doen.quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:04 schreef vamperotica het volgende:
[..]
Kind spreekt meer dan goed basisschool engels.
En ik zie het meer als een extra uitdaging voor hem.
Als ie op zn tenen zou moeten lopen om het te kunnen halen, dan is het vragen om problemen.
De uitslag van de CITO was 550 en dat heeft ie fluitend gedaan.
Pcies...Die uitdaging is heel belangrijk plus dat het natuurlijk ook gewoon mooi meegenomen is voor latere studies!quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:12 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Dan zou ik het zeker doen.Voor zulke slimme kinderen is uitdaging heel belangrijk.
Bij wat voor latere studies? Dat is een mooi verkooppraatje van de school.quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:16 schreef vamperotica het volgende:
[..]
Pcies...Die uitdaging is heel belangrijk plus dat het natuurlijk ook gewoon mooi meegenomen is voor latere studies!
Hij heeft nu een meeloopmiddag....Ben benieuwd!
Hij twijfelt erg tussen deze school en die waar zn zus HVO/VWO brugjaar doet .....
Dat is lang niet voor alle VWO'ers het geval, helaas...quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:35 schreef DoctorB het volgende:
[..]
Bij wat voor latere studies? Dat is een mooi verkooppraatje van de school.
Normaal VWO betekent dat je 6 jaar het vak engels volgt. Dan heb je na je eindexamen een redelijke beheersing van het engels. Voldoende om een opleiding in het engels te kunnen volgen, dunkt me.
In dat geval zou TTO helemaal een slechte keuze zijn. Want nu ontbeert de ll in kwestie zelfs die 6 jaar vwo...quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:37 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Dat is lang niet voor alle VWO'ers het geval, helaas...
Welke school is dat (als ik zo vrij mag zijn)quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:16 schreef vamperotica het volgende:
[..]
Hij twijfelt erg tussen deze school en die waar zn zus HVO/VWO brugjaar doet .....
Waarom gaat iedereen er toch vanuit dat het onmogelijk is om iets/genoeg van een vak te leren als het in het Engels gegeven wordt?quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:38 schreef DoctorB het volgende:
[..]
In dat geval zou TTO helemaal een slechte keuze zijn. Want nu ontbeert de ll in kwestie zelfs die 6 jaar vwo...
Zelfde verhaal hier. Onze school biedt naast gewoon VWO een gymnasium aan met Latijn en Grieks, een tweetalig atheneum en een tweetalig atheneum-met-Latijn. Leraren van onze school doen hun eigen kinderen, als die VWO-plus aankunnen, vrijwel allemaal naar het gymnasium.quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:35 schreef DoctorB het volgende:
De vrouw van DoctorB is TTO docent. Wij gaan onze kinderen gewoon vwo door de strot duwen en zeker geen tto. Doe hiermee wat je wil.
aaarg al die verschillende knopjes ook...quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:39 schreef DoctorB het volgende:
[..]
Welke school is dat (als ik zo vrij mag zijn)
quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:56 schreef vamperotica het volgende:
[..]
Theresialyceum
Odulphus is ook nog een optie
Ik heb zelf ook TVWO gedaan in Venlo (IB higher level), bij ons was er qua Engels geen toelatingstest, wel werd er een extra toets afgenomen, ik geloof de GIVO toets waarbij nog een keer naar de intelligentie werd gekeken ofzo. Ik kwam met de cito toets uit op 547, en ik heb het allemaal vrij gemakkelijk gehaald.quote:Op woensdag 4 maart 2009 12:56 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
De ene twaalfjarige is de ander niet. Ik neem aan dat die kinderen wel een soort taaltoets moeten doen voor ze beginnen, en dat ze niet toegelaten worden als hun Engels te slecht is. Die vraag moet je in elk geval bij je eigen kind stellen voor je ze naar zo'n school stuurt, maar ik neem aan dat Vamp dit niet eens zou overwegen als haar kind nog totaal geen Engels sprak.
Bovendien was er in elk geval op de school die ik ken wel een minimale cito-score die je moest hebben en ik denk dat de kinderen met de hoogste citoscores over het algemeen ook wel beter Engels zullen spreken dan sommige andere 12-jarigen, en het ook snel genoeg op zullen pikken.
Ik heb zelf TTO gedaan en ben onbekend met het gewone VWO curriculum in de lagere klassen, maar wat is nou het grootste verschil tussen die twee in de eerste 3 jaar? Bij mij op school werd het destijds in het 5e jaar qua lezen rechtgetrokken met gewoon VWO. (Hoewel ze ons in de 4e al een keer een VWO examen voor de neus schoven...) Spreken en schrijven gaat apart tot op het einde. Qua Engels dan.quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:38 schreef DoctorB het volgende:
[..]
In dat geval zou TTO helemaal een slechte keuze zijn. Want nu ontbeert de ll in kwestie zelfs die 6 jaar vwo...
Niet per sé correct natuurlijk, hangt ook van de scholier zelf af. Ik heb een redelijk aantal 550'ers af zien vallen naar gewoon VWO of HAVO (of dropout in één geval...)quote:Op woensdag 4 maart 2009 15:06 schreef peejdorie het volgende:
[..]
Iemand met 550 moet het dus ook lukken.
Hier sluit ik me helemaal bij aan.quote:Ik ben uiteindelijk blij dat ik het heb gedaan, af en toe wel errrg veel Engels, allerlei literatuur ook enzo, [...]
Lieve schat, dat weet ik ook wel, ik heb zelf op die school gezeten, maar het valt niet te ontkennen dat er nu eenmaal meer 'nieuwe nederlanders' (wat een mooi eufemisme) rondlopen dan op Theresia of Odulphus, simpelweg omdat Cobbenhagen staat waar het staat, en omdat er een grote VMBO/MAVO afdeling is.quote:Op woensdag 4 maart 2009 14:35 schreef DoctorB het volgende:
[..]
om te reageren op iemand die een aantal posts terug waarschuwde voor het Cobbenhage omdat het in Noord staat en Noord een vrij grote populatie nieuwe medelanders heeft:
Cobbenhage heeft een regiofunctie, dus veel instroom uit Berkel-Enschot en Udenhout. Het is zeker geen verzamelputje van nieuwe medelanders uit Tilburg Noord. En VWO blijft natuurlijk VWO.
Hij wil astronaut worden....quote:Op zaterdag 7 maart 2009 17:50 schreef GSbrder het volgende:
Tip.. Check ook de interesses van je kinderen nu.
Natuurlijk is tweetalig VWO nooit weg, maar vroegâh had ik toen ik VWO ging doen de keuze tussen tweejarig VWO zonder latijn of traditioneel atheneum met latijn.
Heb voor het laatste gekozen, ik interesseer mij meer voor de bèta-kant, wat ook meespeelde in mijn keuze.
Voor iemand die de internationale / economische kant opgaat is near-native-level Engels natuurlijk nog wat belangrijker dan iemand die de alpha / bèta-kant opwilt, hoewel met de internationalisering dat verschil wel wat kleiner wordt.
Is het bij jouw zoon al een beetje duidelijk waar zijn capaciteiten / interesses liggen?
En wat zijn z'n sterkste vakken?quote:Op zaterdag 7 maart 2009 19:40 schreef vamperotica het volgende:
[..]
Hij wil astronaut worden....
Of acteur
Engels op een normale VWO is ook gewoon voldoende. Dé echte keus wordt pas gemaakt als je je profielen gaat kiezen. Voor de rest blijft het erg globaal. Op mijn vorige middelbare school kon je volgens mij ook russisch en spaans volgen als ( extra vak in de 2e fase, vanaf vw4 dus ). Dat kon alleen maar omdat het een erg grote middelbare school is.quote:Op zondag 8 maart 2009 17:43 schreef vamperotica het volgende:
Zijn interesses liggen nog heel breed... Geschiedenis vindt ie heel facinerend, cijfertjes heeft ie wat minder mee....
Het hoe en waarom iets zus en zo werkt vindt ie ook erg interresant... maar het kind is nog maar 11 als het naar de middelbare school gaat en in veel opzichten nog écht een kind. Vandaar dat het mij wel een goed idee leek om zijn basis zo breed mogelijk te houden en met tweetalig kan ie veel kanten op. En ook talen facineert hem. Vindt het inderdaad wel erg jammer dat er niet meer met spaans ofzo gedaan wordt!
Inderdaad. Vakken in het Engels volgen kan een meerwaarde zijn, maar het vak neemt in zijn algemeenheid een vrij grote plaats in op het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs. En natuurlijk snap ik ook dat het kind pas 11 is, maar door kritisch naar hem te kijken, door te kijken waar zijn sterke punten liggen kan je al wel een hoop zeggen over de ontwikkeling van een kind. Dit is natuurlijk wel iets gegeneraliseerd, maar een kind dat het vak Rekenen op de basisschool al hekelt, zal niet zo snel afstuderen in wiskunde. Uitzonderingen daargelatenquote:Op zondag 8 maart 2009 17:50 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Engels op een normale VWO is ook gewoon voldoende. Dé echte keus wordt pas gemaakt als je je profielen gaat kiezen. Voor de rest blijft het erg globaal. Op mijn vorige middelbare school kon je volgens mij ook russisch en spaans volgen als ( extra vak in de 2e fase, vanaf vw4 dus ). Dat kon alleen maar omdat het een erg grote middelbare school is.
Zoals gezegd, 2 talig kan misschien z'n voordelen hebben maar dat trek ik toch wel een beetje in twijfel. Wij hadden op het vwo erg goede engelse leraren die ook wel vrij streng waren. Van een 6je op engels op het vwo afgerond direct door gestroomd naar een Engelse universiteit waar ik érg goed mee kan komen.
Ja inderdaadquote:Op zondag 8 maart 2009 19:56 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Inderdaad. Vakken in het Engels volgen kan een meerwaarde zijn, maar het vak neemt in zijn algemeenheid een vrij grote plaats in op het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs. En natuurlijk snap ik ook dat het kind pas 11 is, maar door kritisch naar hem te kijken, door te kijken waar zijn sterke punten liggen kan je al wel een hoop zeggen over de ontwikkeling van een kind. Dit is natuurlijk wel iets gegeneraliseerd, maar een kind dat het vak Rekenen op de basisschool al hekelt, zal niet zo snel afstuderen in wiskunde. Uitzonderingen daargelaten
Als je in groep 8 zit wel jaquote:Op vrijdag 20 februari 2009 10:08 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Wat een onzin, ben je meteen een streber als je extra vaardigheden wilt leren waar je waarschijnlijk in je latere studie en carrière heel veel profijt van gaat hebben?
Het is alleen maar een verrijking, en als je het aankunt zie ik geen enkele reden om het niet te doen.
quote:Op donderdag 19 februari 2009 16:49 schreef Mini_rulez het volgende:
Mijn zusje heeft tweetalig VWO gedaan (eindexamen gedaan in 2006) en voor zover ik weet was dat juist een heel goede klas.Je moest ook wel gymnasium-niveau hebben om het te mogen doen, maar ok.
Het overschakelen naar Nederlands is misschien wat lastig bij sommige vakken maar dat gebeurt ruim voor het eindexamen. Ik geloof niet dat zij of haar klasgenoten daar toen echt problemen mee hebben gehad.
Het is in deze tijd wel echt een voordeel als je goed Engels kunt, en hoe jonger je het leert, hoe beter het in je systeem komt. Daar heb je vanaf je eerste jaar op de universiteit al profijt van.
Wat wel lastig was, was dat bijvoorbeeld de geschiedenisboeken erg op Engeland gericht waren. Maar goed, dat zal zo'n school vast wel opvangen met extra materiaal ofzo.
Bij haar vroegen ze dat toen wel, ik denk om te garanderen dat je slim genoeg bent om alles te kunnen volgen, ook als je in het begin moeite hebt met het Engels. Zij stapten in de bovenbouw over op Nederlands, toen werden de klassen bij profielvakken geloof ik ook samengevoegd met gewoon atheneum.quote:Op woensdag 15 april 2009 16:19 schreef Bullschnitzel. het volgende:
[..]
Voor tvwo heb je geen gymnasium niveau nodig, ik bedoel, appels en peren, en zover ik weet gaan mijn geschiedenisboeken bijna alleen maar over Nederland zelf? En nog een vraag: heeft jou zusje ook haar eindexamens in het engels gemaakt?
quote:Op woensdag 15 april 2009 16:44 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Bij haar vroegen ze dat toen wel, ik denk om te garanderen dat je slim genoeg bent om alles te kunnen volgen, ook als je in het begin moeite hebt met het Engels. Zij stapten in de bovenbouw over op Nederlands, toen werden de klassen bij profielvakken geloof ik ook samengevoegd met gewoon atheneum.
Eindexamens moeten nog steeds in het nederlandsquote:Op woensdag 15 april 2009 16:19 schreef Bullschnitzel. het volgende:
[..]
Voor tvwo heb je geen gymnasium niveau nodig, ik bedoel, appels en peren, en zover ik weet gaan mijn geschiedenisboeken bijna alleen maar over Nederland zelf? En nog een vraag: heeft jou zusje ook haar eindexamens in het engels gemaakt?
Bij TTO wordt vaak juist bewust gekozen voor non-native speakers in plaats van native-speakers. Het is namelijk belangrijk om de omgevingstaal/moedertaal van de leerlingen ook goed te kennen, zodat ze beter ondersteund kunnen worden.quote:Op vrijdag 20 februari 2009 14:14 schreef wikwakka2 het volgende:
[..]
Het enige probleem met TTO lijkt mij vooral dat de meeste docenten geen native speakers zijn en dus niet echt goed Engels kunnen. En voor de echte diepgang moet toch echt English A1 aangeboden worden.
quote:Op woensdag 15 april 2009 19:49 schreef Piepje het volgende:
[..]
Bij TTO wordt vaak juist bewust gekozen voor non-native speakers in plaats van native-speakers. Het is namelijk belangrijk om de omgevingstaal/moedertaal van de leerlingen ook goed te kennen, zodat ze beter ondersteund kunnen worden.
Wanneer het zou gaan om alleen taallessen, ja, dan zijn native speakers het beste voorbeeld om een taal van te leren, maar bij TTO worden ook andere vakken in het Engels aangeboden, waardoor taal niet meer de hoogste prioriteit heeft van die bewuste lessen.
Ik heb zelf op een Internationale school gezeten gedurende de eerste 4 klassen van het VWO. Uiteindelijk ben ik na het IBMYP (Middle Years Programme) gestopt en heb ik gewoon VWO afgemaakt. Uit ervaring kan zeggen dat ik geen problemen heb ondervonden.quote:Op donderdag 19 februari 2009 16:35 schreef vamperotica het volgende:
Nou is de school die hij in gedachte had pas sinds 5 jaar bezig, hebben no ggeen examenklassen afgeleverd dus....
Nu vraag ik me af of het niet veel moeite is om tegen het eind weer om te moeten schakelen op alles in het nederlands, omdat je daar toch je examens in doet....
En ( en daarom vind ik het zo jammer dat ze nog geen examenklassen hebben afgeleverd) zou er veel verschil in punten zijn tussen een "gewone VWO er en een tweetaliger?
Gymnasium is ook alleen maar VWO met Grieks en Latijn. Gymnasten worden volgens mij echt niet strenger beoordeeld dan 'normale' VWO-ers. (Zoals je dat wel hebt tussen HAVO en VWO.) Eindexamens moeten gewoon nog in het Nederlands. (Zelfs de open vragen bij Engels, grmbl.quote:Op woensdag 15 april 2009 16:19 schreef Bullschnitzel. het volgende:
[..]
Voor tvwo heb je geen gymnasium niveau nodig, ik bedoel, appels en peren, en zover ik weet gaan mijn geschiedenisboeken bijna alleen maar over Nederland zelf? En nog een vraag: heeft jou zusje ook haar eindexamens in het engels gemaakt?
Ja hoor, de International Baccalaureate is simpelquote:Op donderdag 9 april 2009 22:00 schreef fysicus het volgende:
Ach ja, overdrijven is ook een kunst: Ik heb TTO A2 higher level of hoe et ook mag heten afgerond( Die certificaart ligt ergens weg te rotten), maar ik raad et ook iedereen aan omdat die IB ding te simpel is..
1) Niemand is er ooit voor gezakt.
2)Mensen die normaal VWO engels net een voldoende haalden , haalden ook et IB
Overrated.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |