Niet in de volle breedte, maar facultatief. Net zo goed dat het met een hamer slecht zagen valt en met een zaag slechter hameren is.quote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:21 schreef jpjedi het volgende:
[..]
MARKT! wij willen het er voor gevenWIJ bepalen die prijs..VRAAG & AANBOD.
Dat denk ik ook ja, iedereen steelt voor het grote banksaldo en iedereen laat het toe onder de smoes dat het marktwerking is, en de consument / jan modaal kan verrekken.quote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:00 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het systeem is ook totaal bedorven. Die topsalarissen vormen de voedingsbodem voor de huidige crisis.
Het ergste is dat de ellende gewoon doorgaat. Het zal een bom onder dit systeem zijn.
Zeker. En dus ben ik geen aanhanger van beiden in casu van intrinsiek functioneren. Maar ook niet voor het marktmechanisme in de volle breedte maar facultatief toe te passen. Verder kan het marktmechanisme in de praktijk nooit intrinsiek werken. Niet voor niets ben ik pleitbezorger van een hybride bestel met daarin meerdere systemen.quote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:19 schreef jpjedi het volgende:
[..]
Ja want communisme en socialisme zijn nooit anders uitgepakt.![]()
Ik weet in dat specifieke geval te weinig om daar een oordeel in te vormen. Er schijnt trouwens te weinig melk te zijn, dus quota op dat terrein lijkt me thans dan ook buiten de orde.quote:Maar wat vind je dan van de melkquota? is dat geen karteloptreden door 1 partij? in dit geval de overheid?
Onzin. Milieu sturen middels een opec? Laat me niet lachen, daar heb je toch overheden voor? die kunnen toch regels stellen mbt emissie e.d.?quote:OPEC vind ik bijzonder nuttig om geen aderlating van olie op de wereld te veroorzaken met alle gevolgen voor milieu en economie.
Ach gaat toch weg. er worden nog steeds nieuwe aardolie en gasbronnen gevonden. We riepen in de jaren 70 dat het snel gedaan zou zijn. En verder gaan de ontwikkelingen voor duurzaam energie gewoon door.quote:Als die markt vrij zou komen dan zijn we mooi het zaadje in veel opzichten en hebben we nog voor 5 jaar olie.
Jij bent nu voor regulering? Ik dacht dat je een markt adept was?quote:Nu reguleert men een globaal geaccepteerde prijs maar iedereen is vrij om eruit te stappen en met de olie te doen wat het wil. En als men de kraan dicht trekt gaan veel van die landen op de fles of hebben de VN/NAVO/US op de stoep staan. Gevolgen van "budget verkoop" laten zich raden.
Lees: Perst vreedzame bedrijven af maar laat met geweld afgedwongen overheidskartels ongemoeid.quote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:05 schreef EchtGaaf het volgende:
Krijgt slechts mondjesmaat haar vinger achter kartels.
We zien hier de risico''s van hardcore marktfunctioneren. Ongebreidelde egoïsme leidt tot overduidelijk gegraai en maximalisatie van strijdigheden in belangen. En daarmee een bom gelegd onder het functioneren van een sociaal economisch systeem.quote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:28 schreef henkway het volgende:
[..]
Dat denk ik ook ja, iedereen steelt voor het grote banksaldo en iedereen laat het toe onder de smoes dat het marktwerking is, en de consument / jan modaal kan verrekken.
Als uitvloeisel van een democratisch bestel, Henri. Je zal het ermee moeten doen.quote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:37 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Lees: Perst vreedzame bedrijven af maar laat met geweld afgedwongen overheidskartels ongemoeid.
Opvallende dooddoener voor iemand die al 35 topics lang tekeer gaat tegen uitvloeisels van een democratisch bestelquote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:40 schreef EchtGaaf het volgende:
Als uitvloeisel van een democratisch bestel, Henri. Je zal het ermee moeten doen.
quote:za 07 feb 2009, 09:08 | lees voor
Nieuwe fiscale constructie uit paleis verrast Kamer
DEN HAAG - De Tweede Kamer is onaangenaam verrast door berichten over een nieuwe fiscale constructie waarbij de financiële staf van het koninklijk huis betrokken is.
Een privéfonds van de familie De Bourbon de Parme wordt volgens gegevens van de Volkskrant bestuurd vanuit paleis Noordeinde, het werkpaleis van koningin Beatrix. De ex van prinses Irene, Carlos Hugo de Bourbon de Parme, is de belangrijkste bestuurder van het fonds. Een zogenoemd besloten fonds voor gemene rekening kan gebruikt worden om minder belasting te hoeven betalen over erfenissen of schenkingen.
„Heel onhandig en ongewenst”, stelt PvdA-Tweede Kamerlid Paul Tang. „Gênant dat het werkpaleis van de majesteit hierbij betrokken is”, aldus VVD-Kamerlid Frans Weekers. PvdA, SP en VVD stellen dat de kwestie slecht is voor het aanzien van het koninklijk huis.
Vorige week werd bekend dat prinses Christina haar vermogen heeft weggezet op het fiscaal aantrekkelijke Britse eiland Guernsey. De Tweede Kamer maakte toen al duidelijk dat de constructie weliswaar wettelijk is toegestaan maar zeker niet wenselijk. Op initiatief van het CDA vroeg het parlement om een overzicht van alle rechtspersonen die gevestigd zijn op een adres of postbus van het koninklijk huis. Net als bij de constructie van prinses Irene is het postadres voor het beheer van het geld van Christina ook paleis Noordeinde.
Nee juist niet. Jij kan net zo goed als ik draagvlak ontwikkelen binnen een democratie voor verandering. Daar zijn allerlei manieren voor, bijvoorbeeld dmv een politieke partij.quote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:43 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Opvallende dooddoener voor iemand die al 35 topics lang tekeer gaat tegen uitvloeisels van een democratisch bestel
quote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:46 schreef henkway het volgende:
ook zo iets idioots, de koninklijke fazanten vertikken het belasting te betalen over de erfenis van het gestolen geld, ja er wordt in het werkpaleis toch niet gewerkt.
[..]
http://www.eia.doe.gov/emeu/ipsr/t11d.xlsquote:Op zaterdag 7 februari 2009 11:18 schreef EchtGaaf het volgende:
Om je uit je naïviteit te helpen dit: toen er van de zomer de olieprijs tot recordhoogte steeg maakten ze geen aanstalten om de productie te verhogen. Ze hielden het te kort gewoon zoveel mogelijk in stand. Ze vonden die extreem hoge olieprijs wel best.....Ze wisten echter niet zo gauw de productie te knijpen toen de prijs ineens zakte
Feit is dat ze onderling afspraken maken. Dat is strijdig met de vrije marktprincipes. Ze creëren indirect schaarste en sturen , zij het indirect zo wel degelijk de prijs.quote:Op zaterdag 7 februari 2009 12:37 schreef waht het volgende:
[..]
http://www.eia.doe.gov/emeu/ipsr/t11d.xls
Productie van de OPEC steeg weldegelijk. In 2007 lag de productie veelal onder de 32 miljoen bbl/dag. In 2008 steeg deze gestaag tot boven de 34 naast de stijgende olieprijs die piekte in juli. Met het kelderen van de olieprijs zakt de productie uiteraard ook wederom.
misschien druk met het liquidatie proces?quote:Op dinsdag 10 februari 2009 13:39 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik vraag me af wat er met DS4 aan de hand is...
Ik weet niet waar hij het druk mee heeft. Bij mijn weten is hij geen strafrechtadvocaat.quote:Op dinsdag 10 februari 2009 13:56 schreef jpjedi het volgende:
[..]
misschien druk met het liquidatie proces?
Denk je dat als dit ook gebeurt in Nederland het een stuk beter met je zal gaan?quote:Op woensdag 11 februari 2009 17:21 schreef EchtGaaf het volgende:
Gisteren bij NOVA: een hearing van bankdirecteuren door het Engelse Parlement. En ze gingen heel diep door het stof. Een heel andere vertoning dan hier in Nederland
quote:wo 11 feb 2009, 17:31
Topbankiers in de trein
WASHINGTON (AFN) - De toplieden van de grootste Amerikaanse banken moeten woensdag in Washington komen uitleggen hoe zij het steungeld dat zij van de overheid hebben ontvangen, hebben besteed.
Let maar op, ze reizen vast eerste klas.quote:Op woensdag 11 februari 2009 22:01 schreef henkway het volgende:![]()
Obama pakt de zaken heel anders aan, geen superuitkeringstrekkers
Nou ja ok, maar met het privévliegtuig de uitkering ophalen is niet juist.quote:Op donderdag 12 februari 2009 01:53 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Let maar op, ze reizen vast eerste klas.Graaicultuur!!11!!!
![]()
Dat zeg ik niet, maar het is toch wel tekenend hoe weinig zelfreflectie die bankdirecteuren hier in NL hebben.quote:Op woensdag 11 februari 2009 21:28 schreef SchoppenKoning het volgende:
[..]
Denk je dat als dit ook gebeurt in Nederland het een stuk beter met je zal gaan?
Dank voor het bericht. Reactie heb ik in het topic zelf gegeven.quote:Op vrijdag 13 februari 2009 14:06 schreef jpjedi het volgende:
Een keer geef ik je gelijk EG in dit specifieke geval
Fortis-bestuurder DePovere weet het niet!
wat een aanfluiting.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |