abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_65296228
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 07:02 schreef Karrs het volgende:

[..]

* Karrs ook

Ben toch onder de indruk - hij laat zich echt niet uit het veld slaan. En dat tegen een verstokte antisemiet als Kees22...
Nou ja, hij praat gewoon maar van alles na, natuurlijk.
En hij spelt wel goed, dat is ook een verademing.
Maar verder kan ik hem nog goed hebben hoor.

Enige is: het gaat een beetje vervelen steeds maar dezelfde schijnredeneringen en krompraat te moeten weerleggen. Ik overweeg om een soort database van weerleggingen aan te leggen.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
  Moderator woensdag 21 januari 2009 @ 21:03:40 #242
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_65296333
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 20:52 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Nee, het huidige conflict rond Gaza werd gecreëerd door het afsluiten van Gaza. En ik blijf bij mijn vermoeden, dat dat een provocatie was om Hamas te prikkelen tot het afvuren van raketten om zo weer eens hard toe te kunnen slaan.
je suggereert dat de vijandigheden tussen beide kampen (of iig van de Palestijnse kant) ooit gestopt zijn waarna Israel met een dergelijke maatregel moest komen om de Palestijnen uit de tent te lokken

lijkt me niet heel erg realistisch
quote:
Het weghalen van de kolonsten was een correcte actie, die trouwens als gunstig bijverschijnsel heeft, dat Israel zich bij die laatste aanvallen op geen enkele manier heeft hoeven inhouden. Want VN-gebouwen, scholen en ambulances tellen natuurlijk niet.
ook dit is natuurlijk wat uit de lucht gegrepen want die kolonisten woonden niet in Gaza, die woonden in kleine dorpjes omsingeld door IDF grondtroepen ... het maakt voor hen geen enkel verschil of het leger zich in de Palestijnse gebieden nu wel of niet inhoud want naast het toenemende aantal vliegbewegingen merken ze er gewoon niets van

enige militaire voordeel is dat je troepen vrijkomen die enclaves middenin vijandig gebied moesten beschermen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_65296421
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 20:41 schreef Wheelgunner het volgende:

[..]

Hoe kunnen ze ooit vrij en rechtvaardig leven als ze zelf een militante islamistische organisatie tot regering kiezen?
Door te zorgen dat Hamas geen miltante organisatie meer hoeft te zijn, maar alleen een politiekepartij.

Een utopie, mischien, maar om verder te komen moeten ze wel...
Dit bericht is automatisch gegenereerd. U kunt hierop niet reageren.
pi_65296607
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 01:13 schreef damsco het volgende:

[..]

1) Allereerst doelde ik niet enkel op jou, dat gezegd te hebben. 2) Onwetendheid kan natuurlijk ook plaats vinden door het zelf afwijzen, dan wel al dan niet bewust afsluiten van cruciale informatie. 3) Daarnaast doe je bepaalde aannames met betrekking tot Israël welke kant noch wal raken. 4) En ja, wanneer je iets anders dan de waarheid in pacht schijnt te hebben schaar ik je ook onder onwetend.
Maar goed, bij dezen.
Nummering van mij.
1) Nee, er zijn er meer die het met me eens zijn en die DUS volgens jou onwetend zijn. Kan me ook weinig schelen hoor, als je op de man speelt.
2) Jazeker, dat zie je vaak in dit soort discussies. Over het algemeen nemen mensen instinctief een bepaald standpunt in en gaan dan zoeken naar argumenten om dat te bevestigen. Iemand die intelligent en integer genoeg is, is daarin eerlijk: in de eerste plaats uit eigenbelang en tegenover zichzelf, pas daarna tegenover anderen.
3) Ik probeer zo spaarzaam mogelijk te zijn met aannames: die zijn een bron van fouten. Ik heb geleerd alle veronderstellingen te wantrouwen en te toetsen, waar mogelijk. En ik ben wantrouwend ten opzichte van staten en zeker ten opzichte van macht(hebbers).
4) Ja, als je niet de waarheid in pacht hebt, vergis je je of ben je onwetend.

Je realiseert je hopelijk dat de punten 2 t/m 4 ook voor jou op kunnen gaan? En dat je dus niet kunt zeker stellen dat ik meer met de door jou bedoelde fouten behept bent dan jij? En dat degenen die het wel met je eens zijn niet DUS ook gelijk hebben?

Kortom: je stellingen zijn wel waar, maar zijn geen argumenten voor een gelijk van een van ons. En dus eigenlijk zinloos in deze discussie.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_65296610
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 20:52 schreef waht het volgende:

[..]

Omdat een kat in het nauw rare sprongen maakt. Ik ben ervan overtuigd dat als we alle Palestijnen en alle Israeliers gaan interviewen, we te horen krijgen dat slechts een zeer, zeer klein deel van beide kanten de andere kant haat. Wel zullen ze zeggen dat ze weten dat de andere kant hen haat. Uiteraard is dit speculatie maar ik ben ervan overtuigd dat een kleine groep het verpest voor, nouja, iedereen ongeveer.
in die context wil ik dan ook mijn eerdere vraag herhalen waarop ik tot nu van niemand een zinnig antwoord heb gekregen .. waarom worden die nederzettingen in bezet gebied bevolkt door extremistische zionistische Joden, waarom wordt er, tegen alle afspraken in, toch weer een nieuwe nederzetting gebouwd voor de kolonisten uit Gaza .. waarom wordt dit soort volksverlakkerij gezien alsof de Palestijnen iets 'gegeven' is ?
quote:
Overigens kan ik niet garanderen dat ik in dezelfde situatie *niet* op Hamas zou stemmen.
Precies, je kan hun niet verwijten dat ze het niet geprobeerd hebben met het erkennen van Israël, en het is zover ik me kan herinneren behoorlijke tijd relatief rustig geweest .. tot zo'n Likud-muts het nodig achte om een knuppel in het hoenderhok te gooien .. maar wat zijn de Palestijnen er mee opgeschoten ? De onteigeningen gaan gewoon door, hun leefgebied wordt almaar ontoegankelijker, ze zien geen positieve verandering, in tegendeel
pleased to meet you
  woensdag 21 januari 2009 @ 21:13:39 #246
111909 B4CO
PanneNkoek
pi_65296695
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 20:00 schreef voyeur het volgende:

[..]

Wat wil je hiermee zeggen en wat staat er in de tweede zin?
De media beweerde gister dat Israel zich niet terug trekt blabla.. terwijl ze zich gewoon vandaag terug getrokken hebben uit Gaza..

Hiermee is weer bewezen hoe betrouwbaar de media weer is..

en nu ga je zeggen dat dat onzin is, dat het onder druk was jadajadajada
Trotse papa van Eden
pi_65296855
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 08:18 schreef Tiesemans het volgende:

De term "Palestijnse entiteit/staat" werd door
Arabieren voor de eerste keer
geïntroduceerd tijdens de Arabische Liga top in
1959.
Echter werd deze entiteit pas voor het eerst
genoemd en "erkend" door de rest van de wereld in
de VN resolutie 242 na de 6 daagse oorlog.
Typisch dus hoe de rest van de wereld de Arabieren
paaide terwijl zij de verliezers waren !
En nu beweer jij doodleuk dat het recht op terugkeer ?! van wat ??
Al die honderdenduizenden Egyptenaren, Syriërs, Jordanezen naar hun thuis landen ?!
Palestijnse staat is een Arabische leugen bedoelt om Zionisme te bestrijden !
Ga maar eens lekker je huiswerk doen ..
Je zou best gelijk kunnen hebben dat de term Palestijnse entiteit/staat pas in 1959 gebruikt werd, maar de term Palestina voor die landstreek werd al veel eerder gebruikt, onder andere door zionisten die daar graag een thuisland wilden stichten. In het toenmalige Palestina woonden Joodse, islamitische en christelijke Palestijnen. Nu hebben de joden de moislims vrijwel allemaal verdreven uit de gebieden waar ze woonden, en de Joden zijn nu bij uitstek Israeli's, dus er blijven alleen maar islamitische Palestijnen over voor hun eigen staat.
Dus niet zeuren: Veluwenaren zijn inwoners van de Veluwe, Palestijnen zijn inwoners van Palestina.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_65296935
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 21:11 schreef moussie het volgende:

[..]

in die context wil ik dan ook mijn eerdere vraag herhalen waarop ik tot nu van niemand een zinnig antwoord heb gekregen .. waarom worden die nederzettingen in bezet gebied bevolkt door extremistische zionistische Joden, waarom wordt er, tegen alle afspraken in, toch weer een nieuwe nederzetting gebouwd voor de kolonisten uit Gaza .. waarom wordt dit soort volksverlakkerij gezien alsof de Palestijnen iets 'gegeven' is ?
Dat er eerder extremistische Joden in bezet gebied gaan wonen is wel logisch, welk normaal denkend mens wil nou in het buurland wonen gezien het conflict?

Waarom ze precies nieuwe nederzettingen maken weet ik niet. Daarvoor moeten we bij degene zijn die de beslissingen maakt. Maar ze komen er mee weg, dus waarom niet?

Oplossingen zijn er natuurlijk al lang. Maar dan moeten beide kanten wat opgeven. En ik vraag me af of het ooit wel mogelijk is om het land weer 'heel' te maken met alle oorlogsslachtoffers. Ik denk dat Israel zich meer richt op de 'dweilen met de kraan open'-strategie met zo nu en dan een krachtiger aanpak zoals afgelopen invasie.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_65296955
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 21:13 schreef B4CO het volgende:

[..]

De media beweerde gister dat Israel zich niet terug trekt blabla.. terwijl ze zich gewoon vandaag terug getrokken hebben uit Gaza..

Hiermee is weer bewezen hoe betrouwbaar de media weer is..

en nu ga je zeggen dat dat onzin is, dat het onder druk was jadajadajada
lol .. media berichten over het algemeen wat ze horen/zien ..
en als er om 10 uur verteld wordt dat ze niet weg gaan, om 14 uur dat ze toch weg gaan, en de volgende dag blijkt dat ze toch blijven .. zijn de media dan onbetrouwbaar of gewoon, evtl bewust, verkeerd voorgelicht ?
pleased to meet you
pi_65297163
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 11:54 schreef g0dz0r het volgende:

[..]

Misschien typt ie wel dubbelblind en komt er daarom zoveel onzin uit zijn toetsenbord.
Ik vind dit nog wel leuke grapjes.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_65297468
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 13:04 schreef Karrs het volgende:

[..]

WAAROM geloof jij eigenlijk dat Israël een "veroveringsoorlog" voert?
Ik weet moussies antwoord nog niet, maar ik geloof dat omdat er vanaf pakweg 1850 steeds meer land gewonnen is (Let op: een neutrale term) door de joden. Ik zag laatst nog een serie kaarten: in 1948 bedacht de VN de joden het grootste deel van het gebied aan de joden, terwijl ze nog maar 7 % daadwerkelijk gekocht hadden. Sinds die tijd hebben ze alleen maar terrein gewonnen, voor het grootste deel illegaal volgens internationale normen.
In feite zijn ze het land aan het veroveren, alleen noemen ze het niet zo.
Als ik weer thuis ben, zal ik die kaarten even opzoeken en proberen te plaatsen.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_65298529
in deze topicreeks is al vaker dat drieluik langs gekomen waarin de landuitbreiding op de Westbank duidelijk te zien is ..
en dat gaat dan ongeveer zo
quote:
Adam Keller of the Israeli peace group, Gush Shalom, said the confiscation of land belonging to the villages of Abu Dis, Arab al-Sawahra, Nebi Musa and Talhin Alhamar would "rob many villagers of their sole livelihood" but would also "facilitate the big annexation plan known as E-1, which is aimed at linking the settlement of Ma'aleh Adummim with Jerusalem and cutting the West Bank in two."

He said the confiscations were aimed at constructing a "Palestinian bypass road" that would "push the Palestinian traffic between Bethlehem and Ramallah deep into the desert and effectively bar them from the central part of the West Bank".

The E-1 area has been marked out on Israeli government maps for years but the state has refrained from large scale development of the area. The only building to be completed is the proposed headquarters of the Israeli police in the West Bank.

The plan for the area envisages 3,500 housing units and dozens of businesses which have yet to be started, although infrastructure such as roads and drainage is being constructed.

Jeff Halper, an Israeli geographer who specialises in Israel's development of the West Bank, said it appeared that there was a rush to carry out as much work as possible before the US-sponsored meeting between Mahmoud Abbas, the Palestinian president, and Ehud Olmert, the Israeli prime minister, in Annapolis, Maryland, in November.

"They want to push everything as far as possible before the November meeting because that will be seen as the starting point for everything," he said. "Anything done before that meeting will be set in stone. In general this has to be seen as part of a timeline in which Israel wants to get all its development of the West Bank finished before Bush leaves office."

The land confiscation orders emerged as Palestinian officials claimed that a revised route of the West Bank barrier would eat into substantially more Palestinian land than the previous route.

The negotiation affairs department of the Palestine Liberation Organisation said information released by the Israeli ministry of defence showed that the new route would annex 12% of the West Bank, compared with 9% previously.
Israeli army orders confiscation of Palestinian land in West Bank

zo gaat dat dus .. iedere keer weer een klein beetje meer erbij schnabbelen en met de volgende onderhandelaar is dat het uitgangspunt .. of dacht er nou iemand echt dat het Abbas zou lukken om dat tegen te houden/terug te draaien ?
En de plaatselijke bewoners die nu geen inkomen meer hebben en geen kant meer uit kunnen trekken vast wel weg over een tijdje ..
pleased to meet you
pi_65298580
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 21:11 schreef moussie het volgende:


Precies, je kan hun niet verwijten dat ze het niet geprobeerd hebben met het erkennen van Israël, en het is zover ik me kan herinneren behoorlijke tijd relatief rustig geweest .. tot zo'n Likud-muts het nodig achte om een knuppel in het hoenderhok te gooien .. maar wat zijn de Palestijnen er mee opgeschoten ? De onteigeningen gaan gewoon door, hun leefgebied wordt almaar ontoegankelijker, ze zien geen positieve verandering, in tegendeel
Mischien heb ik wat gemist, maar volgens mij heeft Hamas nog nooit Israel erkend.
En wat is "relatief" rustig, Hamas heeft vorig jaar zo'n 1000+ raketten afgevuurd op Israel.

Er is altijd een actie, reactie, wie er ook fout is, het is wel waar.
Dit bericht is automatisch gegenereerd. U kunt hierop niet reageren.
pi_65299021
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 21:34 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Ik weet moussies antwoord nog niet, maar ik geloof dat omdat er vanaf pakweg 1850 steeds meer land gewonnen is (Let op: een neutrale term) door de joden. Ik zag laatst nog een serie kaarten: in 1948 bedacht de VN de joden het grootste deel van het gebied aan de joden, terwijl ze nog maar 7 % daadwerkelijk gekocht hadden. Sinds die tijd hebben ze alleen maar terrein gewonnen, voor het grootste deel illegaal volgens internationale normen.
In feite zijn ze het land aan het veroveren, alleen noemen ze het niet zo.
Als ik weer thuis ben, zal ik die kaarten even opzoeken en proberen te plaatsen.
Je vergeet alleen dat de staat Israel door de jaren heen, diverse keren zijn aangevallen door de omringeden landen.
Die oorlogen hebben ze gewonnen, en daarbij vele stukken land veroverd.

Dan kan je twisten over het feit dat Israel die stukken land als eigendom beschouwd, maar het is wel een feit.
Dit bericht is automatisch gegenereerd. U kunt hierop niet reageren.
pi_65299233
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 22:01 schreef Mr_Memory het volgende:

[..]

Mischien heb ik wat gemist, maar volgens mij heeft Hamas nog nooit Israel erkend.
En wat is "relatief" rustig, Hamas heeft vorig jaar zo'n 1000+ raketten afgevuurd op Israel.

Er is altijd een actie, reactie, wie er ook fout is, het is wel waar.
Arafat, de PLO/Fatah hebben Israël dus wel erkent, en dat heeft het Palestijnse volk geen sikkepit opgeleverd, vandaar dat ze zo massaal op Hamas zijn gaan stemmen, vandaar dat Hamas ook zo stringent vasthoud aan terugtrekking achter de grenzen van 67 .. die kennen die streken inmiddels wel, dit opschuiven van grenzen waarover onderhandelt moet worden
pleased to meet you
  woensdag 21 januari 2009 @ 22:23:41 #256
111528 Viajero
Who dares wins
pi_65299450
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 15:23 schreef buachaille het volgende:

[..]

Ik wist dat er een paar waren die een steekje hadden laten vallen maar ik streepte dat altijd weg tegen het oorlogsverleden van de palestijnen (waaronder arafat die de hand heeft gehad in 100.000 afgeslachte christenen in libanon). En daarnaast heb ik een keertje het boek "exodus" gelezen over het ontstaan van de staat israel en daarom denk ik er wat milder over.
Dus terrorisme is ok zolang je maar achter de "idealen" erachter staat.

Heel gevaarlijke manier van denken. Ik keur terrorisme hoe dan ook en waar dan ook af. Met terrorisme bedoel ik opzettelijk burgers tot doel maken.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_65299694
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 22:16 schreef moussie het volgende:

[..]

Arafat, de PLO/Fatah hebben Israël dus wel erkent, en dat heeft het Palestijnse volk geen sikkepit opgeleverd, vandaar dat ze zo massaal op Hamas zijn gaan stemmen, vandaar dat Hamas ook zo stringent vasthoud aan terugtrekking achter de grenzen van 67 .. die kennen die streken inmiddels wel, dit opschuiven van grenzen waarover onderhandelt moet worden
Nou, volgens mij is deze strijd niet tegen de West Bank geweest.
Alle Fatah stemmers zijn met grof geweld de Gaza strook uitgewerkt.

Dat de PLO/Fatah ook geen frisse partij is, OK, maar door hun erkennig van de staat Israel, komen ze er toch iets beter vanaf dan Gaza, die met Hamas Israel niet erkend.

Ik beken, het zijn kleine verschillen, maar ze zijn er wel degelijk.
Dit bericht is automatisch gegenereerd. U kunt hierop niet reageren.
  woensdag 21 januari 2009 @ 22:34:07 #258
111528 Viajero
Who dares wins
pi_65299854
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 17:22 schreef moussie het volgende:

[..]

ooh, en dan bepaal jij waar die streep getrokken wordt .. de misdaden van Arafat kunnen we wegstrepen tegen de terroristische aanslagen van de Joden en nu beginnen we met een schone lei ? Dat er in de tussentijd een hele bevolkingsgroep van haar geboortegrond gevlucht is en al tig jaar bij elkaar gepropt woont in vluchtelingenkampen die zo onderhand uit zijn gegroeid tot steden vergeet je voor het gemak, daar hebben ze zich maar bij neer te leggen ?
[..]
Er zijn aan beide kanten mensen verdreven. Vergeet niet dat Israel in zijn eerste jaren meer vluchtelingen heeft opgenomen dan er Arabieren vertrokken waren. Het grote verschil zit hem in hoe ze zijn opgevangen. Wil je vluchtelingen helpen, of wil je ze als vluchteling houden, liefst arm en makkelijk indoctrineerbaar voor je eigen politieke doelen?

Ik denk dat jij heel goed weet welke keuze dichter bij die van Israel ligt, en welke dichter bij de Arabieren.
quote:
tja, dat noem je dan dus het recht van aanwezigheid, ik ben er nu eenmaal dus zoek het maar uit, en als je er wat tegen durft te doen ben je de lul ..

als je dat vertaald naar een andere situatie zou dat ongeveer zo zijn .. de kraker pikt je huis in, jij mag blijven wonen in een zijkamertje waarbij de kraker zowel de sleutel tot je deur als ook je gas/licht/water toevoer onder controle heeft .. en als je wat terug durft te doen ben jij de lul, hoe durf je
[..]
Dit is echt grote onzin. Je bent veel te eenzijdig. Israel accepteerde een twee staten oplossing, de Arabieren niet. Er wonen nog steeds een miljoen Arabieren in Israel. Israel heeft de Sinai, Noord Libanon en Gaza al teruggegeven, en onderhandelt over teruggave van de Westbank en de Golan.
quote:
hij die zonder zonde is werpe de eerste steen
[..]

I know, ik ken het, verplicht leesvoer toen ..

maar ja, dat is dan geschreven vanuit de visie van het Jodendom dat zoveel jaar de underdog is geweest, een volk dat zich bevrijdt van zijn ketenen .. dat Israël inmiddels geen David meer is die vecht tegen Goliath maar zelf de Goliath is geworden vergeet je ..
en de David van nu bedient zich van dezelfde middelen als de David van toen ..
Ik ken het niet, maar het komt vrij propagandistisch over. En David bediende zich niet van Qassamraketten, of je moet wel een heel hippe update van de Bijbel hebben.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
  woensdag 21 januari 2009 @ 22:44:55 #259
111528 Viajero
Who dares wins
pi_65300260
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 22:16 schreef moussie het volgende:

[..]

Arafat, de PLO/Fatah hebben Israël dus wel erkent, en dat heeft het Palestijnse volk geen sikkepit opgeleverd, vandaar dat ze zo massaal op Hamas zijn gaan stemmen, vandaar dat Hamas ook zo stringent vasthoud aan terugtrekking achter de grenzen van 67 .. die kennen die streken inmiddels wel, dit opschuiven van grenzen waarover onderhandelt moet worden
Ik denk niet dat ze daarvoor hun eigen politie, eigen ministeries en verkiezingen hadden. Dat ze er dan zelf een corrupte chaos van maken is een ander verhaal.
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
pi_65300378
quote:
Op woensdag 21 januari 2009 22:16 schreef moussie het volgende:

[..]

Arafat, de PLO/Fatah hebben Israël dus wel erkent, en dat heeft het Palestijnse volk geen sikkepit opgeleverd, vandaar dat ze zo massaal op Hamas zijn gaan stemmen, vandaar dat Hamas ook zo stringent vasthoud aan terugtrekking achter de grenzen van 67 .. die kennen die streken inmiddels wel, dit opschuiven van grenzen waarover onderhandelt moet worden
Even een lap text :
quote:
A Conversation with Ismail Haniyeh
'We Do Not Wish to Throw Them Into the Sea'

Sunday, February 26, 2006; Page B02

Since Hamas won control of parliament in the recent Palestinian elections, policymakers in Washington and Jerusalem have been faced with a dilemma: how to deal with a democratically elected government that is also on the State Department's list of foreign terrorist organizations. Last week, Newsweek-Washington Post's Lally Weymouth interviewed Hamas's new prime minister, Ismail Haniyeh, by phone in his home in the refugee camp where he lives with his wife and 12 children in Gaza.

Were you surprised by the size of the Hamas victory?

Hamas entered the elections planning to be victorious.

Was the victory due to corruption in Fatah, the social services you provided or the general agreement of most Palestinians with the Hamas program of armed resistance?

The victory of Hamas is not only based on the corruption of the Palestinian Authority. Hamas has a vision and a program, and this is the reason why the Palestinian people chose Hamas. However, there is no doubt that the corruption helped Hamas's victory.

What percent of the people voted for Hamas because of your call for armed resistance?

Resistance is one of the reasons for Hamas's victory, but Hamas works [also] in the political, educational and charitable fields. All these activities helped it win.


Palestinian President Abu Mazen and the international community have put forward conditions for dealing with Hamas: 1) recognize Israel; 2) recognize existing agreements with Israel made by the Palestinian Liberation Organization; 3) renounce violence. Will you agree to these conditions?

We are surprised that such conditions are imposed on us. Why don't they direct such conditions and questions to Israel? Has Israel respected agreements? Israel has bypassed practically all agreements. We say: Let Israel recognize the legitimate rights of the Palestinians first and then we will have a position regarding this. Which Israel should we recognize? The Israel of 1917; the Israel of 1936; the Israel of 1948; the Israel of 1956; or the Israel of 1967? Which borders and which Israel? Israel has to recognize first the Palestinian state and its borders and then we will know what we are talking about.

Israel has agreed to a two-state solution, signed agreements with the PLO and withdrawn from Gaza. So will Hamas accept any of the agreements that the PLO -- starting with [Yasser] Arafat and continuing with Abu Mazen -- made with Israel?

Number one, the withdrawal from Gaza was based on a unilateral decision and a unilateral plan. It was not [done] out of the generosity of Israel. Has Israel committed itself to all these agreements? We are not war seekers nor are we war initiators.

We are not lovers of blood. We are not interested in a vicious cycle of violence. We are oppressed people with rights. If peace brings us our rights, then this is good.

Do you accept the Oslo agreement signed by Yasser Arafat?

Israel has stopped completely committing itself to Oslo.

I am not asking about Israel. Are you, as the new Palestinian prime minister, committed to Oslo?

How do you want me not to pay attention or care about what Israel says? Oslo stated that a Palestinian state would be established by 1999. Where is this Palestinian state? Has Oslo given the right to Israel to reoccupy the West Bank, to build the wall and expand the settlements, and to Judaize Jerusalem and make it totally Jewish?

Has Israel been given the right to disrupt the work on the port and airport in Gaza? Has Oslo given them the right to besiege Gaza and to stop all tax refunds from the Palestinian Authority?


So you will not abide by past agreements made by the Palestinians and Israel?

I have not said that. I have said that Israel . . .

But you are not the prime minister of Israel. Will you abide by past agreements made by the Palestinian governments and Israel?

We will review all agreements and abide by those that are in the interest of the Palestinian people.

What agreements will you honor?

The ones that will guarantee the establishment of a Palestinian state with Jerusalem as its capital with 1967 borders -- as well as agreements that would release prisoners.

Would Hamas recognize Israel if it were to withdraw to the '67 borders?

If Israel withdraws to the '67 borders, then we will establish a peace in stages.

What does that mean?

Number one: We will establish a situation of stability and calm which will bring safety for our people -- what Sheikh [Ahmed] Yassin [a Hamas founder] called a long-term hudna .

Does a peace in stages means the ultimate obliteration of the Jewish people?

We do not have any feelings of animosity toward Jews. We do not wish to throw them into the sea. All we seek is to be given our land back, not to harm anybody.


Do you recognize Israel's right to exist?

The answer is to let Israel say it will recognize a Palestinian state along the 1967 borders, release the prisoners and recognize the rights of the refugees to return to Israel. Hamas will have a position if this occurs.

So will you extend the present ceasefire?

I will not say yes or no. The problem is with Israel. If Israel gives us a quiet period and stops its incursions and the assassinations, then we will be able to convince our people to continue with a state of quiet.

How is Hamas going to run its government with the United States cutting back funds and the Palestinian government having a deficit of $700 million? Will Iran make up the difference?

We have an economic plan for self-sufficiency based on rationing and protection of public money. Number two: Our relationship with the Islamic and Arab world has shown indications that these people will support us. Number three: The liberals and free people of the world will not like to see the Palestinian people living under siege. We have received indications from the international community that they will not stop their aid.

I ask the American administration not to participate in any resolution that will double the suffering of the Palestinian people. I am convinced that the American people would not want to see the Palestinians suffer the way they do.


You must offer Americans some kind of assurance that you agree with President Bush's two-state solution, that you oppose violence and suicide bombings, that you favor peace. Can you?

All the Palestinian people would like to stop the bloodshed and take the civilians away from this vicious cycle of violence. The problem is not with us but with the Israelis.

Will you recognize Israel?

If Israel declares that it will give the Palestinian people a state and give them back all their rights, then we are ready to recognize them.

Israel does not have a charter calling for the destruction of the Palestinian state.

Our only position will be declared once Israel recognizes our right to exist.


Prime Minister Ariel Sharon accepted a two-state solution as did President Bush. What do you say about the two-state solution?

It all starts with Israel.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')