Het zou overigens ook best zo kunnen zijn dat oppositiepartijen van de Hamas meedoen met het afvuren van raketten op Israel zodat Israel reageert... op de Hamas.quote:Op donderdag 15 januari 2009 13:50 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat zou ik wel zeggen ja. Het is nou niet bepaald zo dat de militaire tak wordt aangestuurd door de politieke. Daarnaast is 'Hamas' ook onder een deel van de Palestijnen populair omdat ze naast een militaire tak die ruziet met Israël ook een vrij actieve tak heeft die zich bezighoudt met allerlei sociale projecten als de bouw van scholen en ziekenhuizen.
quote:Madame Tussauds dumpt Bush al
De nog zittende president moest vanmorgen plaatsmaken voor zijn charismatische opvolger. Foto ANP/Robin van Lonkhuijsen
AMSTERDAM - Vijf dagen voor de inauguratie van Barack Obama als president van de Verenigde Staten heeft Madame Tussauds George Bush letterlijk op straat gezet.
De nog zittende president moest vanmorgen plaatsmaken voor zijn charismatische opvolger.
De vestiging in Amsterdam wilde niet wachten op de officiële inhuldiging van Obama, omdat die dag, 20 januari, alle media-aandacht naar Washington zal gaan.
Bush mag dan even op straat zijn gezet, hij wordt niet omgesmolten. Dat gebeurt ook maar zelden, zegt Annemiek Dolfin van Madame Tussauds. Pas als een beeld zo gedateerd is dat het niet meer op een veel ouder geworden origineel lijkt, wordt het vernietigd. George W. Bush gaat in de opslag om misschien later nog eens uit de mottenballen te worden gehaald.
Het is pure kapitaalvernietiging om zo'n beeld weg te doen, zegt Dolfin. ''Het maken van een wassen beeld kost honderdduizend euro. In onze hoofdvestiging in Londen worden alle beelden gemaakt. Ze zijn er gemiddeld drie maanden mee bezig.''
Dat begint met het maken van een moedermal. Nadat het hoofd in was is gegoten, kleuren specialisten het gezicht met de hand in en brengen zij minutieus ogen, haar, wenkbrauwen, tanden en eventuele baardstoppels aan.
Obama heeft er niet voor geposeerd. Zijn wassen beeld is aan de hand van foto's en films gemaakt. Toch is de gelijkenis verbluffend, zegt Dolfin.
Niet iedere Amerikaanse president komt overigens in aanmerking voor een wassen beeld in Amsterdam. Zo staat Kennedy er nog steeds, maar hebben de Clintons Amsterdam nooit gehaald.
Het is voor het eerst dat een president in alle vestigingen van Madame Tussauds te bewonderen zal zijn. Obama zal ook in Londen, New York, Las Vegas, Berlijn, Sjanghai en Hongkong een plaats krijgen.
Dolfin: ''Obama is nu al zo geliefd. Hij raakt de harten van mensen. Bij het verlaten van de show kunnen bezoekers aangeven wie ze graag zouden willen zien. Er zijn in al onze vestigingen tienduizenden verzoeken voor deze nieuwe president gedaan.''
In Amsterdam is het steeds weer moeilijk kiezen wie voor plaatsing in aanmerking komen. De vestiging op de Dam mag doorgaans vier nieuwe beelden per jaar bestellen. Dat jaar loopt van oktober tot oktober. Dit jaar zijn het er drie. George Clooney werd in december onthuld, vandaag steelt Obama de show en over de derde kandidaat wordt nog vergaderd.
Dolfin: ''We moeten steeds een goede afweging maken tussen binnen- en buitenlandse persoonlijkheden.''
Oh ja, en wie denkt dat de wassen koppen op een soort paspop worden gezet heeft het mis. Ook de lichamen worden zo goed mogelijk gekopieerd. (FRANS BOSMAN)
NDWquote:Op woensdag 14 januari 2009 21:38 schreef Autodidact het volgende:
[..]
Da's geen schlager joh, da'sNDW
Duitse New Wave.quote:
Je hebt geen reet aan superieure vernietigingskracht bij assymetrische oorlogsvoering. Het westen loopt achter de feiten aan, oorlogen van legers tegen legers zullen de komende deccenia niet van toepassing zijn.quote:Op donderdag 15 januari 2009 11:59 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
De superieure vernietigingskracht van Israël maakt de strijd van Hamas bij voorbaat al volstrekte kansloos als je het objectief bekijkt. Het feit dat ze wel strijden zegt genoeg over de idiotie van Hamas en eigenlijk van de Palestijnen in het algemeen zolang ze Hamas steunen.
Bij een gewapend conflict is het onmogelijk om alles in de hand te houden. Er komt dan een zekere vorm van chaos om de hoek kijken. Dan is het spijtig genoeg mogelijk dat er onschuldigen van bijv. het Rode Kruis sneuvelen.
Alleen in de hoofden van politici is alles controleerbaar.
De Arabische wereld is wel wat groter dan die 3 landen.quote:Op donderdag 15 januari 2009 12:15 schreef Autodidact het volgende:
De Arabische leiders zijn ook maar wat blij dat de Hamas een flinke tik krijgt van Israel. Liefst (liever dan Israel) zien ze de Hamas helemaal verdwenen...
Ach als Israël er geen probleem mee zou hebben om de hele Gaza met de grond gelijk te maken dan hadden ze wel degelijk wat gehad aan superieure vernietigingskracht.quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:35 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je hebt geen reet aan superieure vernietigingskracht bij assymetrische oorlogsvoering. Het westen loopt achter de feiten aan, oorlogen van legers tegen legers zullen de komende deccenia niet van toepassing zijn.
Zelfs dan niet. Het platgooien van complete steden is militair gezien volstrekt nutteloos.quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:37 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ach als Israël er geen probleem mee zou hebben om de hele Gaza met de grond gelijk te maken dan hadden ze wel degelijk wat gehad aan superieure vernietigingskracht.
Waarom niet? B.v. de inzet van chemische wapens tegen de Koerden in Irak was toch vrij effectief. Volledige eradicatie van een volk, infrastructuur e.d. is nog vele malen effectiever.quote:
Wat wil je gooien? 20 MOABS? Een atoombom? Op een gebied dat 1km van de grens ligt? En dan heb je het gebied in puin geschoten en dan?quote:
Dit is meer het uitvloeisel van de geografische ligging dan de situatie in de Gaza.quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:35 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je hebt geen reet aan superieure vernietigingskracht bij assymetrische oorlogsvoering. Het westen loopt achter de feiten aan, oorlogen van legers tegen legers zullen de komende deccenia niet van toepassing zijn.
Mwah, ik denk dat elke inval in een willekeurig Arabisch land eveneens zo zou lopen.quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:40 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
[..]
Dit is meer het uitvloeisel van de geografische ligging dan de situatie in de Gaza.
Oja , er is weer een expert aan het woord.quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:35 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je hebt geen reet aan superieure vernietigingskracht bij assymetrische oorlogsvoering. Het westen loopt achter de feiten aan, oorlogen van legers tegen legers zullen de komende deccenia niet van toepassing zijn.
Nee klopt, dat zie je achteraf. Irak was daar het beste voorbeeld van. Maar jij vond de militaire acties van Israël toch zo fantastisch?quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:41 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Oja , er is weer een expert aan het woord.
Dat is helemaal niet te voorspellen.
quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:41 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Mwah, ik denk dat elke inval in een willekeurig Arabisch land eveneens zo zou lopen.
quote:Op woensdag 14 januari 2009 21:18 schreef Pumatje het volgende:
[..]
ze vallen geen bevolking aan , ze pakken Hamas aan die schiet namelijk raketten op willekeurige doelen in Israël af. Dat Hamas zich verschuilt ( Opzettelijk ) tussen de vrouwen en kinderen maakt het zo'n Ellende.
Waren het echte mannen gingen ze de strijd aan zonder zich te verstoppen tussen onschuldige lui.
maargoed, aan de andere kant hebben ze allemaal zelf voor Hamas gekozen daarzo.. en de stemmen in Gaza waren enorm hoog... ze konden een offensief verwachten dus tjah
Collectieve verantwoordelijkheid mag je hier wel gebruiken, zuigt helaas voor de Palestijnen.Hadden ze maar geen Hamas moeten kiezen ? Kregen ze deze ellende niet..
en dit was echt het laatste wat ik erover zeg.
Israël is op hamas uit.
Het was geen vergelijking, het was een voorbeeld. Maar nee, ik begreep je inderdaad niet. Want ik had het niet specifiek over de grote van het leger namelijk. De grote zegt natuurlijk niet altijd alles. Gaat om de technologie.quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:45 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
[..]Je begrijpt me niet.
Ik stel alleen dat het de omvang van het leger komt door de vanoudsher vijandige buren.
Je vergelijkt appels met peren.
Sinds wanneer is Irak een voorbeeld van het zonder enige morele grenzen inzetten van superieure vernietigingskracht?quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:43 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee klopt, dat zie je achteraf. Irak was daar het beste voorbeeld van. Maar jij vond de militaire acties van Israël toch zo fantastisch?
Wat noem jij dat dan?quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:46 schreef Monolith het volgende:
[..]
Sinds wanneer is Irak een voorbeeld van het zonder enige morele grenzen inzetten van superieure vernietigingskracht?
Grote in deze zin gerelateerd aan vernietigingskracht.quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:46 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het was geen vergelijking, het was een voorbeeld. Maar nee, ik begreep je inderdaad niet. Want ik had het niet specifiek over de grote van het leger namelijk. De grote zegt natuurlijk niet altijd alles. Gaat om de technologie.
Precies, oorlogen van OUD tegen POL zullen bepalend worden.quote:Op donderdag 15 januari 2009 16:35 schreef Mutant01 het volgende:
Het westen loopt achter de feiten aan, oorlogen van legers tegen legers zullen de komende deccenia niet van toepassing zijn.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |