abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_64957841

Welkom op De Beursvloer! Dit is het [AEX]-topic waarin je live met mede-FOK!kers alle wereldwijde beurzen kunt volgen en over de laatste economische nieuwtjes kunt discussiëren. Op De Beursvloer is een beetje slowchat best toegestaan. Heb je trouwens een link die kan worden toegevoegd aan de OP? Super! Post 'm alsjeblieft in het Feedback-topic van AEX of stuur 'm naar italodancer -at- fok.nl. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg alsjeblieft helemaal onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op FOK!
Veel plezier op De Beursvloer


Het Financieele Dagblad
De Financiële Telegraaf
BNR Nieuwsradio
Bloomberg
CNBC
MarketWatch (Dow Jones)
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
CNBC Europe TV (streaming TV, alleen 's ochtends)
Bloomberg TV [2] (streaming TV)


AEX-fondsen
De Financiële Telegraaf - Streaming
Beurs.nl - Delayed

Intraday AEX-index




Europese Indices
Yahoo - Streaming / Delayed (zie tijd)
US Markets - Real-time
ProFinance - Streaming indices
IG Index - Streaming FTSE 100 (spread betting)
RTS (Moskou)

Intraday DAX (Duitsland)


Intraday CAC-40 (Frankrijk)


Intraday BEL-20 (België)


Intraday FTSE-100 (Verenigd Koninkrijk)


Intraday RTS-index (Rusland)




Amerikaanse Indices
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
MarketWatch - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)

Amerikaanse Futures
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Amerikaanse fondsen
Google Finance - Streaming
Google Finance (belangrijkste bankaandelen) - Streaming / Real-time
MarketWatch - Delayed

Intraday Dow Jones-index


Intraday S&P 500-index


Intraday Nasdaq Composite


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)




Wereldwijde Indices
Yahoo! Azië - Streaming / Delayed
Yahoo! Brazilië, Mexico, Argentinië - Streaming / Delayed
AME Info (Midden-Oosten) - Delayed

Intraday Nikkei (Japan)


Intraday Hang Seng (Hong Kong, China)


Intraday SSE Composite (Shanghai, China)


Intraday Bovespa (Brazilië)




Koersen
FXStreet - Streaming valuta
ProFinance - Streaming valuta en commodities
ProFinance - Streaming grafieken valuta, commodities, indices
Rohstoff Tool - Streaming commodities
CNBC - Streaming olie en goud
US Markets - Semi-real-time goud, zilver en olie

Intraday Euro-Dollar


Intraday Olieprijs


Intraday Goud en Zilver



Ask - Vraagprijs of laatprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt gevraagd -‘gelaten’- voor de verkoop van een bepaald effect.

Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Bid - Biedprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt geboden voor de aankoop van een bepaald effect.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dagorder - Een gelimiteerde order die uitsluitend gedurende de dag van opgave kan worden uitgehandeld. Niet uitgevoerde orders vervallen automatisch bij het sluiten van de handel.

Delayed - Koersen worden vertraagd doorgegeven. Meestal is de vertraging 15 of 20 minuten.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,‘expireren’, van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico’s door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers - De waarde van een effect op een bepaald moment. Koersen van effecten zijn variabel.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ¤ 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ¤ 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Limit order - Het bij een beursorder opgeven tegen welke maximale koers men wenst te kopen of tegen welke minimale koers men wenst te verkopen.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie. Men krijgt een longpositie door het kopen van een effect.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Mandje - Pakket van verschillende aandelen die gezamenlijk worden verhandeld. Een mandje kan bijvoorbeeld het pakket aandelen zijn waaruit een index is samengesteld.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Real-time - Koersen zijn (zo goed als) actueel. Je zult alleen moeten F5-en voor een nieuwe stand.

Scheefzitten - Een belegger zit ‘scheef’ als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs. Als de markt ¤ 22,50 biedt en ¤ 23 laat, dan is de spread dus ¤ 0,50.

Streaming - Koersen zijn actueel. Ze worden live op je scherm geüpdate.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.


De Beursvloer #1: Beurzen duiken weer in het rood
De Beursvloer #2: Wall Street weer in achtbaan
De Beursvloer #3: Beurzen kelderen tot 10%
De Beursvloer #4: Could've been worse
De Beursvloer #5: Bloedbad Azië; trekt Europa mee
De Beursvloer #6: Wall Street maakt duikvlucht in laatste kwartier
De Beursvloer #7: Wall Street sluit 11% hoger
De Beursvloer #8: 5e grootste dagwinst ooit voor AEX
De Beursvloer #9: Waar de AEX weer omhoog gaat
De Beursvloer #10: Wall Street onderuit op recessienieuws
De Beursvloer #11: Beurzen onrustig na renteverlagingen
De Beursvloer #12: Stemming slaat om
De Beursvloer #13: Wall Street terug in achtbaan
De Beursvloer #14: Wall Street levert deel winst weer in
De Beursvloer #15: Mijn Aegon, wat doe je!
De Beursvloer #16: Wall Street bloedrood, nieuwe lows
De Beursvloer #17: Ook Europa zoekt nieuwe lows
De Beursvloer #18: Wall Street in vrije val
De Beursvloer #19: Europa begint week goed
De Beursvloer #20: AEX 10% hoger
De Beursvloer #21: Europa lager in afwachting van Wall Street
De Beursvloer #22: Beurzen beginnen week fors lager
De Beursvloer #23: Wall Street herstelt van kater
De Beursvloer #24: Beurzen omlaag na renteverlaging
De Beursvloer #25: Beurzen dieprood na banenrapport
De Beursvloer #26: AEX sluit ruim 8% hoger
De Beursvloer #27: Beurzen rustig omhoog
De Beursvloer #28: Beurzen duiken in het rood
De Beursvloer #29: Wall Street herpakt zich
De Beursvloer #30: AEX zoekt het iets hogerop
De Beursvloer #31: Europese beurzen proberen het nog eens
De Beursvloer #32: AEX start nieuwe jaar met 5% winst
De Beursvloer #33: AEX hardloper; door 270 punten
De Beursvloer #34: Europese beurzen openen in de min
De Beursvloer #35: Bouwers krijgen 'm wel omhoog

[ Bericht 0% gewijzigd door ItaloDancer op 13-01-2009 20:12:48 ]
pi_64958329
Oce vandaag de jaarcijfers al , er zijn net 6 werkdagen achter de rug .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64958573
Traditioneel de 1e geloof ik...
pi_64958870
quote:
Op maandag 12 januari 2009 18:18 schreef M.Melandri het volgende:
Traditioneel de 1e geloof ik...
en Alcoa in de VS (van de Dow-fondsen dan)
pi_64959772
Hoe laat komen de cijfers van alcoa eigenlijk ?
pi_64960091
olie flikkert ook weer onderuit. 37.70
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_64960532
Ik heb me toch wel een beetje vergist, ik had verwacht dat we zeker de eerste weken een stijgende trend zouden hebben. Ik zie nu al zeker 4 handelsdagen een dalende trend......komt die uptrend er nu uberhaupt nog wel?? ik ben van plan om zeker voor half februari al mijn posities in aandelen afgebouwd te hebben, maar ik ben nu serieus aan het twijfelen om er toch al niet eerder er mee te beginnen en over te stappen op shorts.
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
pi_64960730
De koers van Citi maakt zich op voor een tweede kapitaalinjectie. Moeten ze wel nog even 50% kelderen
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_64961023
quote:
Op maandag 12 januari 2009 18:57 schreef M.Melandri het volgende:
Hoe laat komen de cijfers van alcoa eigenlijk ?
nabeurs
pi_64963849
behoorlijk rood op WS
pi_64964132
Haha, banken gaan weer volledig door het putje, totaal NIET onverwacht.

C 5.73 -1.02 (-15.11%) 31.39B
WFC 23.99 -1.15 (-4.57%) 79.81B
BAC 11.56 -1.43 (-11.01%) 57.90B
JPM 24.73 -1.24 (-4.77%) 92.79B
pi_64964311
Het ziet er idd behoorlijk slecht uit of de ppt moet nog in actie komens straks.
pi_64965232
Dit kan de komende weken zo onafgebroken naar de 7500 gaan, wie zal het zeggen......
pi_64965382
Daarom zet ik morgen sowieso een paar stoplossen klaar om mijn winst iig veilig te stellen
pi_64966164
Citigroup bijna 20% eraf
pi_64967031
Ik had eerder een test van vorige bodem verwacht rond midden february. Maar als de resultaten van Alcoa, Citigroup en Bank of Amerika er nu al zo slecht beloven uit te zien, dan kan het allemaal wel eens een pak vlugger gaan.
quote:
Op maandag 12 januari 2009 19:23 schreef Mendeljev het volgende:
De koers van Citi maakt zich op voor een tweede kapitaalinjectie. Moeten ze wel nog even 50% kelderen
Optimist, ik ga mee in het kapitaal tegen maximum 1.7$.
  maandag 12 januari 2009 @ 21:48:44 #18
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64967711
AEG en ING doen het in de VS helemaal niet zo slecht hoor.
-2% en -1,2%. Niks bijzonders.
The End Times are wild
pi_64968957
And here we go again.....
Ik had eigenlijk wel gehoopt dat de stijgende lijn door zou zetten, het kleine beetje vertrouwen wat de laatste tijd is opgebouwt word weer keihard de kop ingedrukt
  maandag 12 januari 2009 @ 22:11:30 #20
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64969087
We moeten de Obama-rally nog krijgen! Omdat het nu 1 dagje een klein minnetje scoort gooi je het bijltje er bij neer?! Er is toch helemaal niks aan de hand, we zitten nog steeds in de stijgende lijn hoor!
The End Times are wild
  maandag 12 januari 2009 @ 22:12:29 #21
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64969147
Er was toch een steun op S&P500=888 ?

Anyway, ik heb liever dat het even zijwaards gaat of een suckersrally want dan kan ik tenminste met een gerust hart op vakantie zonder dat ik iets belangrijks mis.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 12 januari 2009 @ 22:15:41 #22
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64969348
Zit je nog steeds liquide? En wat is voor jou dan een instapmoment? Die AEX van 150 of overeenkomstige index elders? Nog een paar banken die omvallen?
En wat nu als we straks de 320 passeren. Blijf je dan ook liq?
The End Times are wild
pi_64969350
quote:
Op maandag 12 januari 2009 21:48 schreef LXIV het volgende:
AEG en ING doen het in de VS helemaal niet zo slecht hoor.
-2% en -1,2%. Niks bijzonders.
AEX op Wall Street een half procentje in de min, niet extreem.

Hopelijk is de pijn al genomen voor de slechte cijfers van Alcoa.
  maandag 12 januari 2009 @ 22:16:40 #24
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64969401
quote:
Op maandag 12 januari 2009 22:15 schreef pberends het volgende:

[..]

AEX op Wall Street een half procentje in de min, niet extreem.

Hopelijk is de pijn al genomen voor de slechte cijfers van Alcoa.
Ben wel blij dat ik winst genomen heb op BAM vannochtend na opening beurs. Maar als er een euro af is dan koop ik gewoon weer terug hoor!
The End Times are wild
pi_64970702
quote:
Op maandag 12 januari 2009 22:16 schreef LXIV het volgende:

[..]

Ben wel blij dat ik winst genomen heb op BAM vannochtend na opening beurs. Maar als er een euro af is dan koop ik gewoon weer terug hoor!
BAM was ook zwaar overbought op korte termijn, met een geluk kun je 'm morgen goedkoop terugkopen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')