Daar ben ik het helemaal mee eens !quote:Op donderdag 20 november 2008 14:07 schreef sjoep het volgende:
[..]
3. er kan altijd sprake zijn van toeval, maar iemand kan ook iets voorspellen/weten. Dit kan gewoon naast elkaar bestaan.
Nee, daarmee kan de opmerking 'het is toeval' opgaan.quote:Daardoor is toeval áltijd toepasbaar naar mijn idee.
Daarmee gaat opmerking "het is toeval" óf nooit op, óf altijd op. Wat heb je dan aan die opmerking?
En toeval is wáár precies omschreven?quote:Op donderdag 20 november 2008 14:09 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Daar ben ik het helemaal mee eens !
[..]
Nee, daarmee kan de opmerking 'het is toeval' opgaan.
Dat is precies waarom ik een methode beschrijf om te kunnen checken om welke van de 2 het gaat !
natuurlijkquote:Op donderdag 20 november 2008 14:03 schreef sjoep het volgende:
[..]
Anderzijds geeft hij ook toch wel een beetje verrast te zijn toch?
Volgens mij snap je nog steeds niet wat toeval is.quote:Op donderdag 20 november 2008 14:19 schreef sjoep het volgende:
[..]
En toeval is wáár precies omschreven?
Volgens mij kun je zelfs mét methode toeval nog niet uitsluiten dus.
Nee, je kunt nooit uitsluiten dat iemand per toeval 100000x achter elkaar het juiste voorspelt.quote:Op donderdag 20 november 2008 14:19 schreef sjoep het volgende:
[..]
En toeval is wáár precies omschreven?
Volgens mij kun je zelfs mét methode toeval nog niet uitsluiten dus.
Met die datum erbij vind ik het tot nu toe waarschijnlijker dat ze een fortune teller is ,quote:Op donderdag 20 november 2008 14:57 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Nee, je kunt nooit uitsluiten dat iemand per toeval 100000x achter elkaar het juiste voorspelt.
Je kunt dan echter wel een waardeoordeel vellen op basis van waarschijnlijkheid.
De kans dat ik 100000x achter elkaar een juist getal raadt is een stuk kleiner dan dat ik dat 2x doe immers.
Dat is het hele punt van mijn verhaal, en wat ik hier al probeerde duidelijk te maken.
ho ho, ik ben hier niet alleen he. Ik woon samen met mijn vriendin en die gelooft wel stellig in fortunetellers. Zij bezoekt deze personen regelmatig en ik ging eens mee. Verder laat ik me graag entertainen. Waarom gaan mensen naar de film terwijl ze weten dat alles nep is? Juist voor entertainment. Waarom spelen mensen computerspellen terwijl ze weten dat het niet echt is? Juist voor entertainment. Waarom ga ik met mijn vriendin mee naar een waarzegster terwijl ik niet in de echtheid geloof? ... Juist... voor de?quote:Op donderdag 20 november 2008 12:23 schreef RM-rf het volgende:
Interssanter is wat mij betreft eerder waarom iemand die zichzelf 'scepticus' noemt en zelfs bij een kloppende voorspelling nog steeds weinig vertrouwen heeft in de 'paranormale' verklaring ... tóch een helderziende opzoekt enw elke 'waarde' hij zelf denkt dat er ligt in het bezoeken vane en helderziende ...
Prima, en dat mag je vinden.quote:Op vrijdag 21 november 2008 01:11 schreef Summers het volgende:
[..]
Met die datum erbij vind ik het tot nu toe waarschijnlijker dat ze een fortune teller is ,
Dan kan je je vast voorstellen hoe het is als mensen niet op je inhakken of belachelijk maken om een mening of stelling( dat kan je opzij schuiven of niet , overwegen of niet .)quote:Op vrijdag 21 november 2008 09:45 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Prima, en dat mag je vinden.
Ik legde dus alleen uit waarom ik een andere mening heb, en dat bleek voor sommige 'spirituele' mensen genoeg reden te zijn om eens even flink op me in te gaan hakken.
Misschien moet ik ook maar eens 'religieus' of 'spiritueel' worden, die mensen schijnen het voorrecht te hebben zich aggressief te gedragen tegen anderen en dan alsnog de anderen de schuld te geven
Ja, dat lijkt me naar. Gelukkig doe ik dat nietquote:Op vrijdag 21 november 2008 10:11 schreef Summers het volgende:
[..]
Dan kan je je vast voorstellen hoe het is als mensen niet op je inhakken of belachelijk maken om een mening of stelling( dat kan je opzij schuiven of niet , overwegen of niet .)
maar om dingen die je zelf hebt gezien met eigen ogen ,
dingen waar je een gevoel bij had , een herinnering , die je hoorde , zag of voelde of wist , een onuitwisbare indruk heeft achtergelaten in je bestaan en nog steeds doet , een deel van je leven is , , iets waarbij je alleen maar ademde en waarnam , meer niet .
dingen waar je vreugde bij voelde of angst of verdriet of verbazing of verwondering , dingen waarbij je gewoon was , ervaringen die je maken tot de mens die je nu bent .
DAT is pas belachelijk .
*plop* dat doe je welquote:Op vrijdag 21 november 2008 10:17 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Ja, dat lijkt me naar. Gelukkig doe ik dat niet
Daarbij gebruik je toch echt termen als "dom" die niet al te positief overkomen.quote:Ik kan wel een hoop lol hebben om mensen die weigeren logisch na te denken, of denken dat onzin-statements ze verder helpen in een discussie, maar dat is heel wat anders.
Dat doe je dus wel , voor jou is het een gewoonte , je ziet het niet eens meer .quote:Op vrijdag 21 november 2008 10:17 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Ja, dat lijkt me naar. Gelukkig doe ik dat niet
quote:Ik kan wel een hoop lol hebben om mensen die weigeren logisch na te denken, of denken dat onzin-statements ze verder helpen in een discussie, maar dat is heel wat anders.
Dat je iets ervaart - daar valt niet over te twisten. Dat hetgene dat je ervaren hebt daadwerkelijk is wat je denkt dat het is - daar valt prima over te discussieren.
Ten slotte zijn er genoeg mensen die dingen denken te ervaren die simpelweg niet zo zijn.
Grappig om te zien dat je nog steeds denkt dat het compleet gerechtvaardigd is om in te hakken op iemand met een andere mening.
Handig, dat spiritueel zijn - je hebt altijd gelijk omdat je je beter voelt dan een ander.
Ik heb even gekeken, maar ik heb in deze discussie het woord 'dom' in geen enkele post staan.quote:Op vrijdag 21 november 2008 11:00 schreef sjoep het volgende:
[..]
*plop* dat doe je wel
[..]
Daarbij gebruik je toch echt termen als "dom" die niet al te positief overkomen.
M.a.w. je maakt mensen belachelijk.
Dat komt voort uit frustratie omdat mensen hun mening niet goed kunnen beargumenteren.quote:Dat mensen de drang hebben op jou in te hakken (volgens mij valt het nog wel mee, en valt het volledig in het niet bij wat ik jou wel eens zie zeggen), komt ergens vandaan.
Wáár zou dat nou vandaan komen.
Hop, weer zo'n onzin-statement.quote:Dat komt omdat zij zeggen dat ze zijn wie ze zijn, en jij gaat keihard zitten te beweren dat dat niet zo is.
quote:Nou, ok, wat zou jij er van vinden als ik nou gewoon heel hard ga zitten beweren dat jij niet L.Denninger bent?
Dergelijke beweringen doen terwijl je iemand niet kent getuigt echter van bar weinig intelligentie.quote:Op vrijdag 21 november 2008 11:33 schreef Diederik_Duck het volgende:
Mensen, de constatering dat iemand dom is als hij blijk geeft van gedachtegangen die in strijd zijn met de logica, is een feitelijke.
Iemand kennen heeft er helemaal niks mee te makenquote:Op vrijdag 21 november 2008 11:53 schreef sjoep het volgende:
[..]
Dergelijke beweringen doen terwijl je iemand niet kent getuigt echter van bar weinig intelligentie.
Je bedoeld zoiets als mensen schizofreen noemen op een chat zonder dat je daarvoor bevoegt bent en niet op basis van de gestelde richtlijnen .quote:Op vrijdag 21 november 2008 11:33 schreef Diederik_Duck het volgende:
Mensen, de constatering dat iemand dom is als hij blijk geeft van gedachtegangen die in strijd zijn met de logica, is een feitelijke.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |